Amsterdamse dames door Noordholland kansloos geklopt Ds. D. H. Biesma vijfentwintig jaar predikant bij de Chr. Ger. Kerk Albert Heijn §tW|tforfc Bijzondere samenkomst in Haarlem-Noord Haarlem profiteert er nog niet van Bij heren won Amsterdam met gering verschil DONDERDAG 16 JANUARI 19 5 8 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 4 In Haarlem: Aantal verkeers ongevallen verminderd Wellicht door invoering van maximumsnelheid Zaterdag en zondag in Haarlem lagere waterdruk Meer bouwvergunningen Structueel plan voor agglomeratie Amsterdam Modern winkelen in de AH-SuperMart Rudolf Steinerschool speelt driekoningenspel J. A. G. Baars viert jubileum bij het P.E.N. Provincie in beroep tegen rijbewijzen-arrest Bloemendaalse bejaarden feestelijk bijeen UIT STAD EN STREEK Katholieke bejaardenbond viert eerste lustrum Eric Gillett over het Engelse filmbedrijf Burgerlijke Stand van Haarlem Vijf Deense badminton spelers naar Haarlem Vier maanden voor dronken autorijder Maastrichtenaar L. Linssen gehuldigd U.V.IJ. kan geen interim dividend uitkeren ADVERTENTIE In de Bethelkerk aan de Floresstraat in Haarlem-Noord is woensdagavond een bij zondere samenkomst gehouden tijdens welke ds. D. H. Biesma op hartelijke wij ze is gehuldigd ter gelegenheid van zijn zilveren ambtsbediening als predikant bij de Christelijk Gereformeerde Kerk. Te vens werd in kerkelijke kring het feit her dacht dat ds. Biesma vijfentwintig jaar geleden in het huwelijk trad. De kerk was met een groot aantal ge meenteleden, leden van de kerkeraad en vertegenwoordigers van andere gemeen ten en coöperaties gevuld toen de jubila ris en zijn gezin door de voorzitter van het feestcomité, de heer J. van Wilgen, werden binnengeleid. Staande zongen de aanwezigen hierop de verzen 1 en 11 van psalm 103. De heer Van Wilgen ging voor in gebed waarna hij ds. Biesma en zijn gezin alsmede de genodigden en andere aanwezigen welkom heette. Hij las een schriftelijke gelukwens voor, afkomstig van de kerkeraad der gemeente Drogen- ham waar ds. Biesma zestien jaar predi kant is geweest. Ds. J. C. Maris, die de feestrede uit sprak, schetste de grote verscheidenheid van taken die een dienaar van Christus heeft te vervullen, taken die vooral zwa re eisen aan de geestkracht van de pre dikant van wie zeer veel, vaak zelfs het onmogelijke wordt verwacht. „Van het zaad dat gezaaid is zal, naar het woord van Christus, veel verloren gaan, maar van het zaad dat gij in de afgelopen vijf entwintig jaar gestrooid hebt is meer uit gekomen dan ge hebt durven denken," al dus de spreker. Hij overhandigde de toe- gesprokene een cadeau van kerkeraad en gemeente, een schrijfmachine, alsmede een geschenk onder couvert. Verscheide ne sprekers spraken hierna nog de jubi laris toe. Ds. J. Geels deed dit namens de Christelijke Gereformeerde kerk Haar lem-Centrum en de classis Haarlem Ds. Kampman uit Rijnsburg haalde als per soonlijk vriend van ds. Biesma enige grap pige gebeurtenissen uit hun gezamenlijke studietijd in Friesland op. „Toen stond al vast dat de student Biesma later als pre dikant tot grootse dingen in staat moest worden geacht," zo zei deze spreker. Ook ds. W. Mijnhout, die namens het curatori um der Theologische school het woord voerde, liet zich in waarderende zin over de arbeid van de jubilaris uit. Verder volgden nog toespraken namens de ge- Hoewel de tijd, gedurende welke de thans geldende maximumsnelheid van vijftig kilometer per uur van kracht is, nog te kort is om reeds met zekerheid con clusies te trekken ten aanzien van de gun stige invloed op de verkeersveiligheid, ge ven de cijfers betreffende de verkeerson gevallen welke in december 1957 in Haarlem plaatshadden wel enige reden tot optimisme. Totaal aantal ongevallen juli augustus september oktober november december De daling in het welke hier sedert 1 1957 267 248 228 237 191 169 aantal 1956 231 232 215 263 221 185 ongevallen, meente te Hoogeveen. de Christelijke Ge reformeerde Studentenvereniging en het Christelijk Lyceum in Alkmaar. Nadat de aanwezigen hem het feestlied hadden toe gezongen dankte ds. Biesma mede namens zijn echtgenote voor de blijken van belang stelling, vriendschap en erkentelijkheid die hij bij de viering van dit dubbele jubile um mocht ondervinden. De samenkomst werd met gebed besloten door ds. D. Bies ma uit Utrecht, de broer van de jubilaris. Vermeld zij nog dat de avond opgeluisterd werd met orgelmuziek door de heer W. F. Miedema en zang door het Christelijk Gereformeerde Evangelisatie zangkoor onder leiding van mevrouw Jonker-Vrught. Wegens uitbreidingswerkzaamheden aan de belangrijkste transportleiding voor wa ter in Haarlem zal de waterdruk op za terdag 18 januari na 13 uur en op zondag 19 januari in diverse delen van de stad aanmerkelijk lager zijn. Tijdens het ko mende weekeinde wil men namelijk de grote transportleiding, komend van de Zeeweg en lopend via de Julianalaan naar de Korte Verspronckweg bij de Ver- spronckweg onderbroken teneinde een ver binding tot stand te brengen met de twee de grote ringtransportleiding. Deze laatste leiding is noodzakelijk ge worden om ook de ver uit het centrum ge legen delen van Haarlem, zoals Deltwijk, Parkwijk, de Waarderpolder en Schalk wijk, in de toekomst in voldoende mate van stromend water te kunnen voorzien. Het gevolg van de uitvoering van dit pro ject is dat op diverse punten van de stad, en waarschijnlijk vooral op dj bovenste etages van de nieuwe flatgebouwen, het water iets minder overvloedig uit de kra nen zal stromen dan gewoonlijk omdat men zaterdag en zondag alleen de beschik king heeft over de oude leiding, die on der de Zijlweg loopt en die uit 1898 stamt. Het is op dit ogenblik nog niet duidelijk in hoeverre de verruiming van het bouw- vergunningsbeleid door de regering ook in Haarlem van enige invloed zal blij ken. In de gemeentelijke sfeer zijn belangrij ke gevolgen daarvan in het geheel niet te verwachten, omdat de verruiming van het vergunningsbelei niet inhoudt, dat de ge meente nu ooi. meer financiële armslag krijgt, hetgeen voor de scholenbouw in de allereerste plaats dringende noodzaak is. De getroffen maatregel zal uitsluitend van belang blijken voor enkele projecten in de particuliere sector, zoals verbouwingen van winkelpanden en dergelijke. Dat zelf de geldt ook voor andere gemeenten, ter wijl voor Amsterdam, Den Haag en Rot terdam volgens De Volkskrant nog meer faciliteiten gelden, waardoor de door de betrokken gemeentebesturen goed te keu ren kleinere bouwplannen van particulie ren niet meer de provinciale directie van het ministerie van Volkshuisvesting en bouwnijverheid behoeven te passeren. In Amsterdam blijken tevens een voorgeno men uitbreiding van een hotel, een nieuw bankgebouw en een kantoorgebouw van de K.L.M. plotseling voor uitvoering te zijn vrijgegeven, evenals het Stationspostkan toor van Eindhoven. Maar in deze omge ving is van die onverwachte ministeriële vrijgevigheid nog niets te bespeuren. Zo wacht men bijvoorbeeld bij het post- district nog steeds op de goedkeuring van de bouw van een postkantoor in Heemste de, dat al enige jaren geleden is ontworpen. november 1957 (de datum waarop de maximumsnelheid in werking trad) is opgetreden, is opmerke lijk. Niettemin dient voorzichtigheid te worden betracht dit geheel aan de maxi mumsnelheid toe te schrijven. Immers ook in 1956 daalde in december het aantal ten opzichte van november, terwijl oktober 1957 ten opzichte van dezelfde maand in 1956 ook een daling te zien geeft. Aantal doden tengevolge van verkeersongevallen 1957 1956 juli 4 1 augustus 4 1 september 2 0 oktober 3 0 november 0 3 december 0 1 B. Ook hier is, ten aanzien van de vooraf gaande maanden van dit jaar, een opmer kelijke daling te constateren. Aantal ongevallen, tengevolge waarvan personen ernstig letsel kregen nov. '57 dec. '57 nov. '56 dec. '56 17 17 19 24 Aantal ongevallen, tengevolge waarvan personen licht letsel kregen nov. '57 dec. '57 nov. '56 dec. '56 27 26 33 32 Ook ten aanzien van de ongevallen met lichamelijk letsel blijkt sprake te zijn van een vermindering ten aanzien van de overeenkomstige maanden van het vorige jaar. Op verzoek van enkele gemeentebestu ren aan de zuid- en zuidoostzijde van de agglomeratie Amsterdam hebben Gedepu teerde Staten van Noordholland besloten een bestuurscommissie voor de stede- bouwkundige samenwerking tussen Am sterdam en de gemeenten Diemen, Nieu- wer-Amstel, Ouder-Amstel en Weesper- karspel in te stellen onder leiding van de gedeputeerde voor de ruimtellijke orde ning. De commissie heeft zich tot doel ge steld door zorgvuldige bestudering en door nauw contact met de onderscheidene ge meenten een oplossing te vinden van het vraagstuk, hoe aan de zuid-en zuidoostzij de van Amsterdam de agglomeratie moet groeien om een structueel en planologisch gezond geheel te krijgen. Een structuurplan zal de grondslag moe ten vormen voor de ontwikkeling van een groot plan in: hoofdzaak voor het gehele betrokken gebied. De delen daarvan zul len door de onderscheidene gemeenten, voor zover haar gebied betreffende, als ge- Johanna, d. van H. Balk en S. J. Salomons. meentelijk uitbreidingsplan kunnen wor- OVERLEDEN: Wed. T. Lurz-Mens, 91 j.; den behandeld. F. C. Bergmann, 83 j.; .C. Stekelbos, 86 j. Ook in de SuperMart-slagerijen: PRIJS NA PRIJS OMLAAG! Alleen vrijdag,en zaterdag 17 en 18 jan. a.s. Magere runderlappen, iets fijns 500 gram Hamlappen, mager 218 248 500 gram SPECIAAL AANBEVOLEN ons uitsluitend vetgemest kalfsvlees, rosbief, contre-filet UIT EIGEN SLAGERIJEN: Vrijdag en zaterdag 17 en 18 jan a.t. Lunchworst 150 gram 48 VEILING-VERSE GROENTEN Alleen vrijdag en zaterdag 17 en 18 jan. a.s. Witlof eerste soort per kilo 59 Grote Jonathans per kilo 109 Spaanse sinaasappelen, vol sap 7 voor 89 Garantie voor kwaliteit Laagste netto-prijzen Obligatie spaarsysteem GROTE HOUTSTRAAT 99 Het onderwijzend college van de Ru- dolf Steinerschool te Haarlem speelde woensdagavond in de tuinzaal van het Concertgebouw een middeleeuws driekonin genspel, in samenwerking met leden van de Christengemeenschap. Mejuffrouw Lo geman. geestelijke van de Christenge meenschap, sprak voor de pauze een in leidend woord over middeleeuwse kerst spelen en het grote verschil tussen dit driekoningenspel met de beide andere spe len: het Paradijsspel en het Herdersspel. Deze beide worden uitgevoerd in de stijl van innigheid en vroomheid, die men in het Lucasevangelie als grondstemming vindt. Geheel anders is de gang van het driekoningenspel, dat zijn grondslagen vindt in het Mattheusevangelie. Hier treedt een veel sterker dramatisch ele ment op in het drama van Herodes, die ten onder gaat als gevolg van de kinder moord in Bethlehem. Ook de beelden met hun schrille tegenstellingen van licht en duister, werken drastischer dan die der De heer J. A. G. Baars, Dutrystraat in Haarlem-Noord, die vandaag zijn zilveren jubileum viert bij het Provinciaal Elek triciteitsbedrijf Noordholland, is vanmor gen toegesproken door de directeur van het bedrijf, ir. J. den Boesterd. Deze heeft een gratificatie aangeboden. Van het provin ciaal bestuur waren er bloemen. Vervol gens is de jubilaris op de afdeling transfor matorstations en bovengrondse hoogspan ningsnetten gehuldigd, waarbij enkele col lega's het woord voerden. In „Suisse" aan de Rijksstraatweg wordt vanmiddag een receptie gehouden, waarop de heer G. E. Noordhof als vertegenwoor diger van het jubileumfonds het woord zal voeren. Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland hebben cassatieberoep bij de Hoge Raad aangetekend tegen een uitspraak van de andere spelen. Hoe prachtig schrijden de president van het Haagse gerechtshof in- lichte gestalten der koningen, wanneer zij de engel met de ster volgen, hoe vervaar lijk is Herodes, die luistert naar de inbla zingen van de duivel. Het zijn sterke beel den, die met grote aandacht door het tal rijke publiek werden gevolgd. De eerste voorstelling was een groot succes. Ongeveer honderdzeventig Bloemendaal se bejaarden hebben woensdagmiddag in het Jeugdhuis aan de Donkerelaan genoten van een gevarieerd programma van goo chelen, muziek, zang en declamatie, dat hun geboden werd door de zesentachtigjarige goochelaar, de heer Burgersdijk uit Den Haag en door het zangkoor van de 'Da Costakweekschool te Bloemendaal. De goochelaar trad zowel vóór als na de pauze op met een aantal interessante trucs, die de bezoekers versteld hebben doen staan. Het zangkoor heeft een aantal lie deren ten gehore gebracht. Het was zeer te waarderen, dat deze jongens en meisjes, die deel van het koor uitmaken, alles zelf doen. Een jongen of meisje dirigeert het koor en de nummers werden ook door een der koorleden aan gekondigd. Ook werden de bejaarden ver gast óp enkele altblokfluitnummers, enige pianosoli, een uitstekende imitatie van Louis Armstrong met gitaarbegeleiding en het zeggen van een gedicht. De directeur van de Da Costakweekschool, drs. W. J. de Tombe, gaf op deze middag van zijn belangstelling blijk. De voorzitster van het comité voor de bejaarden, mevrouw mr. M. N. Peereboom Voller-Sedee, heeft woorden van welkom gesproken en de heer B. J. Knol heeft de dames van het comité, die voor het wel slagen van deze middag veel werk hebben verzet, dank gebracht. zake de rijbewijzen-affaire. Zoals destijds werd bericht weigert de provinciale griffie van Zuid-Holland teruggave van een ï'ijbe- wijs d. 1 tijdens een door de rechter opge legde ontzegging de geldigheid heeft ver loren, zodat iemand, die in deze omstan digheid verkeert, opnieuw rij-examen moet doen. De Haagse rechtbank kwam tijdens een civiel proces tot de conclusie dat provinciale besturen verplicht zijn een nieuw rijbewijs af te geven aan iemand, wiens oude rijbewijs is verlopen in de pe riode gedurende welke hem de rijbevoegd heid krachtens een gerechtelijk vonnis is ontzegd. Van deze beslissing kwam het provinciaal bestuur van Zuid-Holland in appèl bij het Haagse gerechtshof, dat dit vonnis bevestigde. Nieuws in het kort Pauselyke onderscheiding. Aan de heer P. Zegwaart te Heemstedesis bij zijn aftreden als lid van het hoofdbestuur van de Katholieke Bond van Overheidsperso- neel (H.A.B.O.) toegekend de pauselijke onderscheiding Pro Ecclesia et Pontefiee. De onderscheiding is hem woensdag uitge- reikt tijdens een vergadering van het hoofdbestuur te Utrecht. Feestavond K.A.B.-Oost. De kring oost van de afdeling Haarlem van de Ka tholieke Arbeidersbeweging houdt zondag 19 januari in gebouw Sint Bavo een caba retavond. Medewerking verleent het duo Li en Lé met levensliedjes. Ook zal er ge kiend en gedanst worden onder leiding van Hans Brans. „De band zonder naam" ver zorgt de dansmuziek. Ned. Chr. Vrouwenbond. De afdeling Haarlem-Centrum houdt de eerste leden vergadering in het nieuwe seizoen op maandag 20 januari in het wijkgebouw Ged. Oudegracht 104. Ds. H. S. J. Kalf, hervormd predikant te Bennebroek, zal spreken over „Het humanisme". Inbreker. Na een inbraak in Tilburg hield de politie een 27-jarige inwoner van die stad aan, die ook de dader bleek te zijn van een achttiental inbraken bij tabaks- grossiers in Rotterdam, waarbij grote par tijen sigaretten werden gestolen. De in- breker verzond de buit per trein naar zijn woonplaats, waar hij de sigaretten aan caféhouders verkocht. Vickers-Armstrong gaat deze dromen van straalvliegtuigen bouwen, waarvan de British Overseas Airlines Company (BOAC) er reeds 35 besteld heeft voor de route op Afrika en het Verre Oosten. De „V.C.-10"- is een „dubbeldekker": het bovenste dek biedt plaats voor 108 tot 152 passagiers, het onderste dek is als vrachtruimte ingericht. De Katholieke Bond voor Bejaarden en Gepensioneerden in Haarlem heeft woens dag het eerste lustrum gevierd, 's Mor gens werd in de St. Josefkerk aan de Jans straat een h. mis opgedragen door de gees telijk adviseur, rector D. de Wit, die in een toespraak erop wees, dat ook de bejaarden in de samenleving een zinvolle taak heb ben: namelijk die van bezinning. Na de mis werd in 't Stoofke een feestelijk ont bijt voor de contact-leden gehouden. Hier werden ondermeer gelukwensen uitge- gebracht door de heer Hezelaar, voorzitter van de diocesane bond. De voorzitter, de heer C. Selhorst, memoreerde de oprich ting en herdacht de oud-leden. Van mgr. P. Huibers was een felicitatiebrief bin nengekomen. Voorts waren bloemen en en kele telegrafische gelukwensen ontvan gen. 's Middags was er in 't Stoofke een druk bezochte receptie, waar een gezellige stem ming heerste. Velen kwamen hier de be jaardenbond met het eerste lustrum feli citeren. Ondermeer gaf het raadslid A. van der Veldt van zijn belangstelling blijk. De voorzitter van de diocesane bond, de heer Hezelaar, besprak wat ten behoeve van de bejaardenzorg was tot stand ge bracht. Hij stipte aan, dat de Haarlemse bond ongeveer duizend leden telt en zes sociëteiten heeft. BURGERLIJKE STAND VAN BLOEMENDEAAL GEBOREN: E. Booms-Korsman, zoon; M. Bremer-Kroeze, dochter; W. van Dijk-Klaassen, zoon. A. Th. Smits-Alessie, zoon. ONDERTROUWD: C. A. M. Bruin en A. C. M. Ruigrok. GETROUWD: G. J. B. Steneker en C. L. M. Kraetzer. OVERLEDEN: S. M. Yang, 57 jaar; A. G. Schoute 80 jaar; H. Leeuw, 52 jaar; wed. P. Koning-Jorissen, 82 jaar; A. Leem huis, 68 jaar. BURGERLIJKE STAND VAN HEEMSTEDE ONDERTROUWD: H. Blümers en S. de Witte; B. Barmentlo en J. A. de Bonte; M. A. de Haan en E. E. J. M. van Baars; Th. Koning en R. Snijder. GETROUWD: M. C. van den Boom en C. H. P. Boersma; J. F. Harren en E. de Bruin. GEBOREN: Eduardus Franciscus, z. van Ch. Kabel en G. A. M. Webbers; Elisabeth De vertegenwoordigende volleybalploegen van het district Noordholland kunnen met vertrouwen het Twaalfdistrictentoernooi, dat 1 februari in het Krelagehuis in Haarlem gehouden wordt, tegemoet zien, want het gisteravond tegen Amsterdam vertoonde spel wettigt, vooral ten aanzien van de dames, de mening dat zy op dit toernooi hoge ogen zullen gooien. De Amsterdamse dames, die altijd op het Twaalf districten-toernooi een finaleplaats bezetten, werden kansloos verslagen en by de heren konden de hoofdstedelingen slechts met grote moeite een 3-2 zege uit het vuur slepen. Noordholland bracht bij de dames een goed sluitende combinatie in het veld. De districtsvertegenwoordigsters vielen uit stekend aan en dit was mogelijk door een degelijke opbouw van de aanvallen. Boven dien beschikten vrijwel allen over een solide opslag. Bij de heren werd veel ge wisseld en het zal nog moeite kosten hier het juiste basisteam te vinden. Pas in de laatste sets kwam de ontmoeting op een hoger .ïiveau. Bij de dames startte Noordholland met een frisse partij volleybal en Amsterdam werd al direct in de verdediging gedrukt. De krachtsverhouding ligt duidelijk in de setstand opgesloten. Met 15-4 bleef Noord holland in de meerderheid. In de tweede set nam Amsterdam twee maal een kleine voorsprong door sterk ver dedigen, maar op den duur werd de druk toch weer te groot en na 7-7, 7-9 en 12-9 won Noordholland met 15-10 ook de twee de set. De derde game werd met 15-9 een Noordhollandse zege. Het Noordhollandse basisteam bestond uit Corry v. d. Haar, Hannie Witkamp, Josien van Calmthout, allen uit Haarlem en de dames C. v. d. Horst (Hoorn), J. Turkstra (Castricum) en T. Schouw (Enkhuizen). Heren De herenontmoeting ginT aanvankelijk gelijk op (7-7), doch door harde opslagen van Hans Lusink nam Amsterdam later een 14-9 voorsprong en werd de eerste set een hoofdstedelijke zege (15-10). De tweede en derde set werd een vrij matige en sfeer loze vertoning. De tweede set werd ge wonnen door Noordholland na 6-1, 7-6 en 11-6 met 15-8 en de derde game door Amsterdam met 15-13 na een zonderling score-verloop: 10-3 voor N.H., 12-6, 12-9, 12-12 en 13-13. Vermelding verdient de harde smash die internationaal Hidde v. d. Ploeg vanaf de aanvalslijn lanceerde en de talrijke toe schouwers een applaus ontlokte. Boeiend In de vierde set kwam pas sfeer in de strijd en de laatste set werd zelfs boeiend. Noordholland won namelyk de vierde set na 4-4 met 15-5 en een redelyke kans op een zege werd dus tot in de laatste set behouden. Smashes, bloks, rally's en span ning brachten een waardig slot aan deze aanvankelijk niet zo bijster hoogstaande strijd. Na 3-3 en 5-5 liep Amsterdam uit tot 10-5. Hans Maas werd bij Noordholland weer tussen de lijnen gehaald en dit be tekende direct een ommezwaai (10-9), hoe wel een sterk aanvallend Amsterdam het initiatief behield en wederom uitliep, nu tot 14-10. Noordholland bleef stug vol houden en kwam nog meerdere malen in bezit van de serve, waardoor nog inge lopen werd tot 14-13. Maar een harde serve brak uiteindelijk de spanning en de illusie van de Noordhollanders. Met 15-13 behaalde een sterk Amsterdams team slechts een benauwde 3-2 zege. Mogen we tot slot opmerken dat Clay volkomen uit .of het portret van een Engelsman Eric Gillett, als litterair criticus mede werker aan enkele vooraanstaande Lpn- dense bladen en radiocommentator bij de E.B.C. is na twee jaar weer teruggekeerd bij het genootschap Nederland-Engeland in Haarlem öin ëf nogmaals een voordra'cht te houden. In 1955 sprak hij hier over En gelse boeken, woensdagavond was zijn uit gangspunt het filmbedrijf in Engeland „Een zeer omvangrijk onderwerp", zei hij en wat daarop volgde sloeg onmiddellijk een brug naar die vorige voordracht. Ver moedelijk is hij die we herinneren 't ons niet precies meer met dezelfde zin begonnen. Zijn manier van spreken be vestigde weer, dat ieder onderwerp voor hem niet anders dan omvangrijk kan wor den genoemd en in ieder geval veel om vangrijker dan dat het in een voordracht van anderhalf uur kan worden doorwrocht. vorm was en de andere Haarlemmers naar Hij heeft weliswaar een duidelijke opening onze mening eveneens, zij het in mindere mate, onder hun kunnen bleven, zodat wij dit team nog tot grotere prestaties in staat achten. Hans Maas en Nico v. d. Horst traden op de voorgrond. HVS won Het jeugdige Alkmaarse Reactie heeft HVS behoudens de laatste set weinig moei lijkheden opgeleverd. Over het algemeen was HVS aanvallend sterker, ondanks het feit dat men aan Haarlemse zijde niet tot grote dingen kwam. De eerste sets won HVS met 15-6 en 15-4 en de laatste set had een spannend verloop en werd na 11-11, 12-12 en 13-13 door HVS met 15-13 gewonnen. Eerste klasse In de eerste klasse dames maakte HBC geen fout en versloeg Velox met 15-11, 15-6 en 15-6. Bij de heren kwamen de reserveteams van HVS en Die Raeckse tegen elkaar binnen de lijnen; hier won HVS volgens de verwachting met 15-3, 15-13 en 15-5. De lagere klassen In de tweede klasse heren werd leider Santpoort 2 verrassend door PSVH 2 ver slagen (3-1). De Blinkert bleef het pad dei- overwinningen bewandelen en klopte PWN met 3-1. In de derde klasse (standaard- ploegen) wees DSS concurrent GIOS 2 terug en niemand kan DSS nog moeilijk heden bezorgen. In de tweede klasse dames werd Set up verrassend met 3-0 door de AVC-reserves geklopt en keerde PSVH weer op het goede M. H. Huis in 't Veld, R. C. van der Meer en J. Hoogeboom, W. J. Boon en O. Herr mann, A Weggeman en A. Koper, J. B. en men voelt wanneer hij van plan is op te houden, maar met zijn laatste woord wekt hij allerminst de indruk te zijn uitge praat. Tussen begin en slot gaf hij een reeks feitelijkheden en maakte hij opmer kingen, die onmogelijk naar hoofd- en bij zaken zijn in te delen. Daarvoor waren de bijzaken, die hij al improviserend van het eerste naar het laatste woord en passant noemde, voor hem te weinig bijzaken. We hebben dit zitten overwegen toen we wilden beginnen voor de lezer iets te notèren van wat Gillett over het filmbedrijf heeft ge zegd. We zien daar evenwel vanaf, want het zou in het korte bestek van een ver slag verwaarlozing van essenties zijn Gillett is geen man, die een voordracht over één onderwerp kar. houden, hij spreekt onder één „noemer" over onover zichtelijk vfcl „tellers" en doet dat zo boeiend, dat men zelfs ademloos luistert als hij zwijgt. Hij heeft in zijn leven met hel filmbedrijf wel duidelijk zo veel te maken gehad, dat zijn optreden als causeur ge deeltelijk een voorstelling is, waarin hij on opzettelijk het portret laat zien van een doorgewinterde Engelsman. Dat portret verdrong voor ons het belang van de feite lijkheden over het filmbedrijf, maar we zullen daarover niet verder uitweiden. Daarvoor is het in het kader van de voor dracht weer te veel een bijzaak. ONDERTROUWD: 15 jan.: F. Kroder en pad terug door een zege op Altijd Welkom. De uitslagen van gisteravond luidden: Heren: Rapiditas 2CIOS 3 2-2, HVS— Verdonk en Th. H. C. van den Bos, N. P. IToogzaad en A. F. M. van der Wijden, ricTrn 00 i. o o t^oo i w- J- Luiten en q M. van Burkum, L. r?n,e 9 ipw7nn° I o a a Eichhorn en J- E- de Ruiter, J. Reeuwijk en Gios 2 3-1, HVS 2Die Raeckse 2 3-0, p tvt wpiinp w MuiHov cm t q nmc t P. M. Heijne, W. Mulder en J. S. Roos, J. List en M. Schelvis, L. J. Nijsse en M. Knol, J. Café en H. Wiedijk, J. L. Warlé en M. Nap. Th. H. van der Schoot en H. H. Bou- man. GEHUWD: 15 jan.: K. M. van Tongeren en F. E. Schneider, A. G. R. Kappers en A. H. Bakker, H. H. Meure en J. M. A. Lexmond. BEVALLEN van een zoon: 15 jan.: N. Antheunisse-Schriek, D. J. Baars-Vriend, C. Bergman-Smit. BEVALLEN van een dochter: 11 jan.: A. C. Houssart-Steegman; 13 jan.: M. J. Vijf Deense badmintonspelers zullen op Vallenduuk-Braak; 15 jan.: M. van der CIOS 2—Eclecta 2 3-1, Rotor—SSO 0-3, SpaarnestadOnze Gezellen 2-2, HVS 4— Spaarnestad 2 3-0, De Blinkert—PWN 3-1, AW—WIK 1-3. Dames: Set up 2De Blinkert 3 2-2, Set up—AVC 2 0-3, PSVH—AW 3-0, HVS 2— Eclecta 2 3-0, AVC 3—HBC 4 3-1, HBC— Velox 4-0. 8 en 9 februari deelnemen aan de interna- Linde-Van der Ploeg. tionale badminton kampioenschappen. OVERLEDEN: 13 jan.: P. J. W. Weijmer, Het zijn: Erland Kops (tweede op de Deen- 64 j„ Duinoordstraat; Chr. Noteboom, 86 j„ se ranglijst, na Finn Kobberoe), Bent Al- Coornhertstraat; P. M. Oushoorn, 69 j„ bertsen, Arne Rasmussen bij de heren, en Zomerkade; 14 jan.: C. H. Th. de Zwart, Hanne Roest en Hannse Jensen (vierde en 66 j., Graafschapstraat; J. de Boer, 85 j„ vijfde op de Deense ranglijst) bij de dames. Schotersingel; G. M. Minkels, 48 j., Cru- De spelers zijn door de Nederlandse quiusstraat; C. M. Dijkstra-Sprokkelenburg Badmintonbond uitgenodigd. Hanne Roest 75 j., Karei van Manderstraat; E. Polder- heeft reeds eerder in Nederland in Haar- man-Luchsinger, 78 j., Gasthuisvest: G. van lem gespeeld. Til, 59 j., Leliestraat. Haarlemse rechtbank De Haarlemse rechtbank heeft vanmor gen uitspraak gedaan in de zaak tegen een dertigjarige bloemist uit Hillegom, die als bestuurder van een personenauto op zon dag 27 oktober onder invloed van sterke drank op de Herenweg in Heemstede een aanrijding had veroorzaakt. Enkele perso nen hadden als gevolg hiervan zwaar lichamelijk letsel opgelopen. Op de betref fende zondag had verdachte 's middags vier en 's avonds in Haarlem acht glazen bier gedronken. Na half twaalf was hij met zijn auto naar Hillegom teruggereden. Op de Herenweg botste zijn auto tegen een ge parkeerd staande auto op. Drie dames uit deze auto eveneens afkomstig uit Hille gom waren bij de botsing op het weg dek geslingerd en hadden verwondingen opgelopen. De rechtbank achtte het ten laste geleg de bewezen en veroordeelde de bloemist tot vier maanden gevangenisstraf met af trek en drie jaren ontzegging van de rij bevoegdheid. De eis luidde: zes maanden gevangenisstraf en twee jaar intrekking i van het rijbewijs. Een 32-jarige koopman uit Amsterdam, die op 9 augustus op het kruispunt Laan van Rozenburg-Herenweg in Heemstede geen voorrang had verleend en daardoor een botsing had veroorzaakt, werd ver oordeeld tot 2 maanden gevangenisstraf en drie jaar ontzegging van de rijbevoegd heid. De eis luidde: een maand gevangenis straf en twee jaar intrekking van het rij bewijs Een 56-jarige Haarlemse koopman hoorde tegen zich een gevangenisstraf van twee maanden en een jaar intrekking van het rijbewijs opgelegd. Hij had op 26 sep tember op de Leidsevaart in Haarlem on der invloed achter het stuur van zijn auto gezeten. De officier van Justitie had tegen hem drie weken gevangenisstraf en een jaar ontzegging van de rijbevoegdheid ge ëist. De heer L. Linssen, die dezer dagen zeventig jaar werd, is gistermiddag in het Bonnefantenmuseum in Maastricht gehul digd voor zijn verdiensten op het gebied van onderwijs, bevordering van het cultu rele leven in Limburg en voor zijn ijveren voor de Jan van Eyck-Academie en de Toneelacademie, van welker besturen de heer Linssen voorzitter is. Hij is tevens vice-voorzitter van de Culturele Raad Limburg en een bekende persoonlijkheid in het middelbaar onderwijs te Maas tricht. Uit genoemde verenigingen en in stellingen had zich een comité gevormd, namens hetwelk mr. L. Th. M. Brons geest de vele belangstellenden, onder wie tal van autoriteiten op het gebied van cultuur en kunst, het woord voerde. De heer Linssen ontving verscheidene ge schenken, onder andere van de Jan van Eyck-Academie een „Liber Amicorum", waarin professoren, docenten en leerlin gen hun bijdragen hadden geplaatst. De directie en de raad van commissa rissen der n v. Unie van Ijsfabrieken (U.V.IJ.) zien zich tot hun spijt genood zaakt om, als gevolg van de ernstige ge beurtenissen in Indonesië sinds begin de cember 1957, mede te delen, dat het ge bruikelijk interim-dividend niet tot uit kering gebracht kan worden. Onder deze omstandigheden zullen aandeelhouders goed doen rekening te houden met lagere dividendmogelijkheden.

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 6