Bestedingsbeperking wordt niet ongedaan gemaakt nog OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT HET WEER Zeven schepen voor Sumatra opgebracht Raad van Europa voorstander van gesprek met de Russen Frankrijk roept ambassadeur terug uit Tunesië ^'MORRIS 'fjeforef/or/êist// Er worden maatregelen genomen tegen te grote werkloosheid Slechte dienst REGERING VERKLAART: Sjaffrudin legt functie bij Batik Indonesia neer Brandje in Harwell Harde wind Nieuw overleg over de viering van de vijfde mei Russische geleerden willen de „Sneeuwman" vangen Verdeling van Duitsland blokkeert de weg naar een duurzame regeling in Europa Amerikaanse ambassadeur uit Moskou naar de V.S. Een der chauffeurs van het Suurhoff-incident weer in dienst genomen Hillary naar zuidpool om Fuchs te begroeten Bourguiba wijst alle Franse beschuldigingen af en weigert Franse generaal te ontvangen Het woord is aan 72e JAARGANG No 162 Grote Houtstraat 93, Haarlem. Tel. 15295 (6 lijnen) Directie, Redactie, Administratie. Drukkerij Gr. Heiligland 10. Tel. 15295. Bij kantoor Haarlem-N. Soendaplein, Tel. 57755 Hoofdredacteurs Simon Koster Adj. Hoofdredacteur: Jos L. Lodewijks ZATERDAG 18 JANUARI 1958 Haarlems Dagblad 303e JAARGANG No 10 Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh. op zon- en feestdagen. Abonnement p. week 59 ct., p. kwartaal 7.65, fr. p.p. 8.15. Losse nrs. 12 ct. Postgiro 273107. Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar. Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman De regering acht het niet verantwoord, de politiek van bestedingsbeperking op dit ogenblik geheel of gedeeltelijk ongedaan te maken. Zij zal niet slechts streven naar prijsstabilisatie, maar ook naar prijsverlagingen, als de daling der grondstoffenprijzen daartoe aanleiding geeft. De ontwikkeling in de laatste maanden van 1957 schept in dit opzicht gunstige verwachtingen. Incidentele looncorrecties zijn niet geheel uitgesloten, maar zij zullen slechts van beperkte aard kunnen zijn. Alle maatregelen zullen worden genomen om een te grote werkloosheid tegen te gaan. SINGAPORE (AFP) De Indonesische autoriteiten hebben donderdag en vrijdag acht schepen onderschept, die met ruil- goederen tussen Sumatra en Malakka voe ren. Zeven van de schepen waren met rijst op weg naar Sumatra, het achtste bracht 500 ton rubber van Palembang naar Singapore. De adjunct-militaire attaché van het Indonesische consulaat, in Singapore heeft vrijdag verklaard, dat alle schepen, die illegale ruilhandel bedrijven, in beslag genomen zullen worden. De voorzitter van de Chinese Kamer van Koophandel in Singapore meende vrijdag, dat het risico van inbeslagneming geen voldoende reden voor de eigenaars was om te stoppen met de ruilhandel. In scheepvaartkringen in Singapore gelooft men dan ook, dat de ruilhandel zal doorgaan. Als hij onmogelijk zou worden, zou er op Sumatra grote ontevredenheid ontstaan. De autoriteiten op Sumatra zouden de centrale regering in Djakarta meegedeeld hebben, aldus de^e kringen, dat Sumatra geen olie meer aan Java zal leveren als de handel stopgezet moet worden. Voorts is in Singapore vernomen, dat de Indonesische autoriteiten 200.000 Straits- dollar eisen voor vrijlating van het schip ..Honesta", dat 30 december op weg van Celebes naar Singapore is onderschept. De Indonesische autoriteiten willen de som niet in Indonesisch geld betaald hebben. Onze correspondent in Djakarta telegra feerde vrijdagmiddag: Mr. Sjafruddin Prawinegara, gouverneur van de Bank Indonesia, heeft volgens be richten uit Djakarta zijn ontslagaanvraag bij de Indonesische regering ingediend. Als reden voor zijn aftreden gaf hij op het ontslag van alle 24 Nederlandse staf employés bij de Bank Indonesia per 1 januari. Sjafruddin gaat niet akkoord met dit ontslag van deskundigen, aan wie Indo nesië behoefte heeft. Zoals eerder werd bericht, vertrok Sjafruddin medio-decem- ber naar Zuid-Sumatra om er zijn vakantie door te brengen. Hij is inmiddels in Dja karta teruggekeerd. Dit deelt de regering mee in haar memo rie van antwoord aan de Eerste Kamer over de rijksbegroting. Zij wil de beste dingsbeperking nog handhaven, hoewel er een kentering te bespeuren is in verschil lende conjuncturele overspanningsver schijnselen. Maar de verhouding tussen middelen en bestedingen in het binnenland is nog niet in evenwicht gebracht en het daarmee gepaard gaande herstel van het evenwicht in de betalingsbalans is nog niet verwezenlijkt. Meer export nodig Afgewacht moet worden, zo zegt de re gering verder, in hoeverre in 1958 de te stellen norm voor het evenwicht op de betalingsbalans een overschot op de lopende rekening van ongeveer 500 mil joen bij normale voorraadvorming zal kunnen worden gerealiseerd, veel zal daar bij afhangen van de exportontwikkeling. Bij de thans bereikte matiging van de vraag naar importprodukten is met name een voortdurende exportgroei vereist voor herstel van het evenwicht. Een altijd wis selvallige factor vormt hierbij de inter nationale conjunctuur, die via de buiten landse afzet van industrie, landbouw en handel een zo belangrijke invloed kan uit oefenen op de bedrijvigheid in ons land. In dit opzicht valt niets met zekerheid te voorspellen en de regering kan daarom slechts verklaren, dat, mocht de internatio nale conjunctuur onverhoopt een ernstige teruggang te zien geven, alle nodige voor zieningen zullen worden getroffen ofn het gevaar van een te grote stijging van de werkloosheid zoveel mogelijk te keren. De prijzen De regering blijft streven naar prijs stabilisatie en waar mogelijk ook naar prijsverlagingen. Aan de in 1957 succes sievelijk opgetreden prijsverhogingen, waarvan een gedeelte verband hield met de bestedingsbeperking, blijkt een einde te zijn gekomen, terwijl zich hier en daar een neiging tot prijsverlaging aftekent. In hoe verre deze zal doorwerken in de ontwikke ling in 1958 van het prijsindexcijfer van de kosten van levensonderhoud, is nog niet te voorzien, doch de situatie is in dit opzicht gunstiger dan lange tijd het geval is ge weest. HARWELL (Reuter) Donderdag is voor de derde maal in drie-en-een-halve maand brand uitgebroken in een Brits cen trum voor kernonderzoek, ditmaal te Har well. zo is vrijdag bekendgemaakt. Er deden zich geen persoonlijke ongeluk ken voor. VERWACHTING, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van zaterdagavond tot zondagavond, op gemaakt om 11.15 uur: Veranderlijke bewolking met nu en dan buien, later met hagel en sneeuw. Harde wind tot storm tussen west en noordwest. Guur weer. Volledige weerrapporten op pagina twee. DIT NUMMER BESTAAT UIT TWINTIG PAGINA'S WAARIN OPGENOMEN ERBIJ Deze opname werd gemaakt tijdens de eerste bijeenkomst in Brussel van de commissie voor de Europese Economi sche Gemeenschap. Van rechts naar links: S. L. Mansholt, vice-voorzitter, drWalter Hallstein, voorzitter en de heer P. Malvestiti, vice-voorzitter. Negen in dit opzicht representatief te achten organisaties zijn door de minister van Algemene Zaken, dr. Drees, uitgeno digd voor een nieuwe bespreking over de viering van de vijfde mei, zo heeft dr. Drees meegedeeld in zijn antwoord aan de commissie van rapporteurs uit de Twee de Kamer. Behalve de organisaties, die vijf jaar geleden al in een dergelijk over leg betrokken zijn geweest, zijn voor de komende bespreking uitgenodigd de Ver eniging van Nederlandse gemeenten, het Nederlands Cultureel Contact en de Fede ratie van Oranjeverenigingen. De Russische bioloog Oeroedson heeft in een vraaggesprek voor radio-Moskou ver klaard dat Russische geleerden binnen kort zullen proberen een „verschrikkelijke sneeuwman" te vangen. Hij was van oor deel dat het mysterie van de Yeti nu in het kader van het internationale geofysische jaar tot oplossing kan worden gebracht. Speciale expedities van antropologen en zoölogen zullen in> het hoogland van Pamir in Centraal Azië naar de sneeuwman gaan zoeken, die in de afgelopen zomer door de Russische hoogleraar Pronin is gezien. STRAATSBURG (ANP) De Raad gevende Vergadering van de Raad van Europa heeft in haar slotbijeenkomst met 83 tegen één stem (de Nederlander Duyn- stee), bij elf onthoudingen een resolutie van de politieke commissie aangenomen waarin wordt verklaard, dat de Vergade ring het gewenst acht, dat dc lcdcn-staten trouw blijven aan de verplichting overleg te plegen, voordat initiatieven worden ge nomen ten aanzien van belangrijke, inter nationale problemen. In een tweede punt van deze resolutie wordt verklaard, dat de westelijke mogendheden bereid moeten zijn onderhandelingen op het hoogste niveau aan te knopen met de Sovjet-Unie. Het is evenwel nodig, dat een dergelijke topcon ferentie nauwkeurig voorbereid wordt. De westelijke mogendheden moeten zich in spannen in dit opzicht tot een gemeen schappelijke politiek te komen. De heer Duynstee vond dat dit tweede punt te ver ging en de onderhandelings positie der regeringen zou ondermijnen. In de resolutie wordt verder gezegd, dat de westelijke mogendheden pogingen in het werk zullen moeten stellen om de on derhandelingen over de gecontroleerde ont wapening te hervatten. Te dien einde zou den de voornemens van de Russische lei ders gepeild dienen te worden. De Verga dering is van oordeel, dat de politieke en militaire aspecten van regionale of beperk te ontwapening door de westelijke mogend heden bestudeerd dienen te worden. Hgt vrije Europa, zo heet het verder, kan de huidige toestand in Europa niet als defi nitief erkennen. Deze zou onder meer de blijvende verdeling van Duitsland beteke nen. Geen enkele duurzame regeling met de Sovjet-Unie is mogelijk, zolang dit pro bleem niet is opgelost. Het Westen moet trouw blijven aan het beginsel, dat alle volken, met inbegrip van die van Oost- Europa, het recht hebben hun eigen poli tieke stelsel te kiezen. Tenslotte heet het in de resolutie, dat het van het allergrootste belang is, dat de banden tussen de weste lijke mogendheden en de onderontwikkelde gebieden worden aangehaald op basis van onderlinge bijstand, vertrouwen, en weder zijds respect. De westelijke mogendheden moeten bereid zijn hun inspanning, om het levenspeil in deze landen te verhogen, be langrijk te vergroten. Fools plan De rapporteur van de politieke commis sie, de Duitser Kiesinger, wees er nog op, dat de commissie zich niet heeft kunnen uitspreken ten gunste van het Poolse plan. dat een gedemilitariseerde zone in Europa voorstaat. De commissie heeft er de voor keur aan gegeven de Assemblee der West- europese Unie te verzoeken de mogelijk heid na te gaan van een regionale en be perkte ontwapening in Centraal-Europa. Bij de bespreking van de resolutie werd een amendement van het Britse Labourlid Edwards, waarin werd voorgesteld, de poli tieke en militaire aspecten van het Poolse plan te bestuderen om na te gaan of dit tot verlichting van de militaire spanningen kan leiden, verworpen. De Westduitse so cialist Erler verzocht het Poolse plan, dat, hoewel het afkomstig is van een land dat WASHINGTON (Reuter) De Ameri kaanse ambassadeur in Moskou, Thomp son, gaat in de loop van deze maand naar Washington voor overleg over mogelijke onderhandelingen met de Sovjet-Unie, zo wordt van ambtelijke zijde in de Ameri kaanse hoofdstad vernomen. Thompson zal minister Dulles zijn mening geven over de tegenwoordige Russische politiek, in het bijzonder met betrekking tot het voorstel over een topconferentie. Algemeen wordt verondersteld, dat Thompson een belang rijk aandeel zou hebben bij de voorberei ding van een eventueel topgesprek. Waarnemers merken op, dat er vier an dere hoge diplomatieke vertegenwoordi gers in Oost-Europa te Washington zijn voor overleg. Het zijn de ambassadeur in Tsjechoslowakije, Johnson, de gezant in Roemenië, Thayer, de aftredende ambas sadeur in Roemenë, Riddleberger, en zijn opvolger Rankin. De woordvoerder van het State Department, heeft aan de pers meegedeeld dat van de ervaring van deze diplomaten gebruik zal worden gemaakt bij besprekingen in Washington over de vooruitzichten van onderhandelingen met de Sovjet-Unie. in de Russische machtssfeer ligt, niettemin blijk geeft van een zekere zelfstandigheid, niet met zoveel ironie te behandelen. De voorzitter van de vergadering, Fer- nand Dehousse, verklaarde na afloop van de zitting tegenover journalisten, dat uit de discussies duidelijk is gebleken, dat het neutralisme in Europa geen voortgang heeft gemaakt. Het is evenwel zeker, zo zei hij, dat er een neiging ontstaat, die gericht is op het aanknopen van nieuwe onderhande lingen met Rusland. Voorwaarde tot deze besprekingen acht men echter in het alge meen een goede voorbereiding daarvan. Volgens Dehousse is het Poolse plan niet precies genoeg. (Reuter) In een der andere resoluties wordt aangedrongen op een nieuwe bijeen komst van afgevaardigden van de Raad van Europa, het Amerikaanse Congres en het Canadese parlement, om kwesties van gemeenschappelijk belang voor de Atlan tische landen te bespreken. In een der aan bevelingen wordt op de regeringen van de aangesloten landen een beroep gedaan een centraal bureau op te richten voor recru- tering van alle ambtenaren, die functies in Europese instellingen zullen bekleden. Een onmogelijkheid (UP) „Als gevolg van de „bijzon dere positie" van enkele leden-staten is een gemeenschappelijke buitenlandse politiek van West-Europa op dit tijdstip een on mogelijkheid", aldus verklaarde de Noorse minister van Handel, Arne Skaug, in de Vergadering namens het ministerscomité. Skaug zei dat het niet mogelijk was ge bleken de resoluties van de Vergadering, waarin op een gemeenschappelijke politiek werd aangedrongen, ten uitvoer te brengen. In de Vergadering is weer scherpe critiek op de activiteiten van het ministerscomite geuit. Skaug zei de critiek aan het comité te zullen voorleggen. Koning Phoemiphon Adoelet van Thai land en koningin Sirikit, gejotografeerd bij de opening van de Rode Kruis-ten- toonstelling in Bangkok, die elk jaar met een rede van de vorst wordt inge luid. De konigin is presidente van het Thaïlandse Rode Kruis. Op de achter grond, rechts, prins Tsjoela en zijn echtgenote, prinses Elizabeth, een Britse van geboorte. De directie van de chemische fabriek te Wormerveer, die twee van haar chauffeurs op staande voet. ontslagen had naar aan leiding van een brief van minister Suur- hoff, waarin deze zich beklaagde over onbehoorlijk optreden van deze oeide mannen jegens hem. heeft een van deze chauffeurs weer in dienst genomen, nadat de man verontschuldigingen had aange boden. De andere chauffeur heeft inmid dels elders werk gevonden. WELLINGTON, (Reuter) Sir Ed mund Hillary, de leider van de Nieuwzce- landfe groep van de zuidpoolexpeditie van het gemenebest, zal naar de zuidpool vliegen om de leider van de expeditie, dr. Vivian Fuchs, te begroeten. Hij zal wel licht vandaag van de Amerikaanse basis Mc. Murdo Sound vertrekken. TOKIO (UP) In Tokio vreest men, niet in staat te zullen zijn de elf Japanse onderzoekers in het Antarctische gebied af te lossen, die daar vorig jaar zijn ach tergebleven. Donderdag werd bericht, dat de Japan se ijsbreker Soya Maru sinds 6 januari in dik pakijs bekneld zit. Eigenlijk had dit schip op 18 januari bij Ongul-eiland moe ten aankomen. Er zou dan genoeg tijd zijn geweest om voorraden en instrumenten voor waarnemingen .in het kader van het Geophysisch Jaar uit te laden en de aflos sing aan wal te zetten, die dan op Ongul- eiland zou overwinteren. (Van onze correspondent in Parijs) Drie dagen lang hebben in Tunis twee speciale afgezanten van de Franse pre mier Gaillard voor president Bourguiba's paleis rondgelopen zonder dat zij kans zagen tot het T mesische staatshoofd door te dringen. De beide boodschappers, Jacques Larche en generaal Buchalet, zijn onverrichterzake in Parijs terugge keerd, in gezelschap van de Franse am bassadeur in Tunis, George Gorse. Het is. niet uitgesloten dat de Franse regering besluit de diplomatieke betrekkingen met het voormalige protectoraat, dat nog geen twee jaar geleden 'n onafhankelijke staat is geworden, opnieuw te verbreken. De Franse afgezanten, beiden leden van de staf van de minister-president, waren in het begin van de week naar Tunis afge reisd met de bedoeling Bourguiba uit naam var Gaillard te sommeren ogenblikkelijk de nodige stappen te doen om vier Franse soldaten in vrijheid te stellen, die door Algerijnse rebellen bij een overval op een colonne, waarbij negen andere Fransen sneuvelden, gevangen werden genomen. In Gaillard's brief, die niet kon worden overhandigd, zou voorts te kennen zijn gegeven, dat Frankrijk deze aangelegen heid als een prestige-kwestie beschouwt, ook voor de Tunesische regering. Verdere onderhandelingen over Franse financiële steun zou Gaillard afhankelijk hebben ge steld van het gezag, dat Bourguiba zal weten uit te oefenen over de Algerijnse rebellen, die op zijn grondgebied verblij ven. In sommige Franse officiële kringen zou men de overtuiging hebben, dat Bour guiba geen baas meer is in eigen huis en dat de goedgewapende Algerijnse re bellen steeds vrijmoediger de lakens zou den uitdelen in Tunesië. De weigering van Bourguiba de Franse missie te ontvangen, wordt van Tunesi sche zijde gemotiveerd met de beschuldi ging, dat Parijs zou willen trachten Tunis te intimideren. Een der twee boodschap pers is een Franse generaal, die voor de machtsoverdracht tegen de Tunesiërs heeft gevochten. De Tunesische regering moet Parijs tevoren hebben gewaar schuwd dat zij deze generaal niet wilde ontvangen Wel was Bourguiba bereid de andere afgezant te ontmoeten. Deze wil de echter zijn collega niet afvallen. Bour guiba zou gisteren de Amerikaanse am bassadeur advies hebben gevraagd. Voorbarig? De Tunesische regering geeft voorts de verzekering, dat de vier Franse soldaten zich niet op Tunesisch grondgebied, maar in Algerije bevinden. Het Algerijnse be vrijdingsfront (FLN), heeft zich van zijn kant bereid verklaard, het Internationale Rode Kruis de waarheid van deze verze keringen te bewijzen. Binnen enkele da gen zouden afgezanten van het Rode Kruis in Algerije kunnen aankomen. Geheel doorzichtig is deze controverse niet. Pa rijs heeft zeker redenen Bourguiba te ver wijten, dat hij Algerijnse rebellen gele genheid geeft van Tunesisch grondgebied af de Franse soldaten in de rug aan te vallen. Anderzijds wreekt zich ".ier zeker het feit, dat Bourguiba nog altijd niet over voldoende militaire machtsmiddelen be schikt om de binnenlandse orde in zijn eigen land te kunnen garanderen. Wan neer echter zou blijken, dat de vier Franse soldaten zich in krijgsgevangenschap in Algerije bevinden, dan heeft Parijs wel wat voorbarig gehandeld en bovendien de betrekkingen met Tunesië onnodig ver scherpt door Bourguiba's wingerwijzing, dat generaal Buchalet niet ontvangen zou worden, bewust te negeren. Men moet vrezen, dat dit diplomatieke muisje een parlementair staartje zal krijgen, want in de kamer zijn al verscheidene interpella- tieverzoeken over dit incident ingediend. Anonymus: De bestemming des mensen leidt met ■zachte hand of met pijnlijke zweepsla gen, al naargelang d.e bereidheid des m,ensen tot vólgen. ADVERTENTIE BARTELJORISSTR. HAARLEM TEL. 13439 FERD. BOLSTR. 48 A'DAM TEL. 717162 FALCON HARRIS TWEEDJASSEN Nu de reacties van de westelijke grote mogendheden op de voorstellen van Boel- ganin in grote trekken bekend zijn, trekt het de aandacht dat de scherpste afwijzing van die voorstellen niet van Eisenhower of Dulles is gekomen, maar (hoewel ook Gaillards antwoord weinig bemoedigends had) van Adenauer. De oude bondskanse lier heeft in zijn radiorede van woensdag weliswaar de mogelijkheid van een top conferentie opengelaten, maar een af wijzend standpunt ingenomen inzake alle andere punten van Boelganins brieven. Deze starre, negatieve houding wordt in Adenauers eigen land lang niet algemeen geapprecieerd. Het is zelfs zeer de vraag of zij in goede aarde is gevallen bij bonds president Heuss, die zich nog onlangs, in zijn nieuwjaarsrede, nadrukkelijk heeft uitgesproken voor nieuwe initiatieven tot toenadering tussen Oost en West. De socia listische leider Erich Ollenhauer heeft dan ook stellig niet alleen de gevoelens van zijn partijgenoten vertolkt toen hij opmerkte, dat de bondskanselier „de pogingen om tot internationale ontspanning en gecontro leerde ontwapening te komen een slechte dienst heeft bewezen". Deze critiek sloeg in het bijzonder op de verwerping, zonder enig voorbehoud, van het Poolse denkbeeld om te komen tot hetgeen kortheidshalve (maar met een buitengewoon dwaze woordcombinatie) als een „at.oomvrije zone" in Midden-Europa wordt aangeduid. Ollenhauer kon erop wijzen, dat dit denkbeeld, afkomstig van de Poolse minister van Buitenlandse Za ken, Rapacki, in verschillende westelijke landen ernstige bestudering waard wordt geacht, en sedertdien heeft Ollenhauer in dit opzicht niet alleen de steun van de Britse oppositie-leider Gaitskell maar zij het met de nodige reserves zelfs die van Macmillan gekregen. Het plan voor het sluiten van een verdrag, waarbij het vervaardigen of stationeren van atoom wapens in Oost- en West-Duitsland, Polen en Tsjechoslowakije zou worden verboden, zou volgens Macmillan de basis kunnen vormen voor een tegenvoorstel en dus voor een discussie tussen Moskou en het Wes ten. Ollenhauer zelf beschouwde het als een mogelijke eerste stap in de richting van gecontroleerde algemene ontwapening en Gaitskell concretiseerde die gedachte door te zeggen dat het plan zou moeten leiden tot de verwijdering van, alle buitenlandse strijdkrachten uit de bé trokken landen en tot gezamenlijk toe zicht op de nationale strijdkrachten daar van. De Amerikaanse regering vond het denkbeeld belangrijk genoeg om deel te nemen aan een uitvoerige behandeling er-* van door de Noordatlantische Raad die reeds door het besluit, om het ter discussie te stellen heeft getoond er bepaalde mérites in te vinden. Maar Adenauer, die niet voor de eerste maal „plus américain que les Américains" is, heeft in Rapacki's plan in het geheel niets anders kunnen zien dan „een poging om een einde te ma ken aan de NAVO en daarmee aan de vrijheid in West-Europa". Zoals gezegd, het is niet de eerste maal dat Adenauer Dulles in onverzoenlijkheid en halsstarrigheid overtreft. Ook tijdens de Londense ontwapeningsbesprekingen (en toen bevond hij zich eveneens in gezel schap van de Fransen) heeft hij het de Amerikanen moeilijk gemaakt, een basis voor een compromis met de Russen te vinden en die besprekingen zijn ten slotte dan ook mislukt. Als Adenauers stugheid, juist nu Dulles eindelijk iets soe peler schijnt te willen worden, er opnieuw toe zou leiden dat de deur tussen Oost en West, die nu op een kier is gezet, weer wordt dichtgeslagen, zou de bondskanse lier de pogingen tot internationale ont spanningen inderdaad een zeer slechte dienst hebben bewezen. Dat wil niet zeggen, dat er aan de andere kant van die deur in dit opzicht niet óók slechte diensten bewezen worden. Want het is bijvoorbeeld stellig niet bevorderlijk voor de verbetering van de verstand houding tussen Oost en West, dat de Rus sische pers in haar berichten over de nieuwjaarsrede van president Eisenhower tot het Amerikaanse Congres met geen enkel woord heeft gerept over de daarin gedane voorstellen inzake „werken des vredes" (zie ons blad van 11 dezer) maar wel heeft uitgeweid over de militaire as pecten van de rede. Ook dit getuigt van onwil om gebruik te maken van mogelijk heden, die door de andere zijde worden geboden. Het is dit soort van onwil waartoe ook die van Adenauer behoort waarmee de vrede, en dus de mensheid, zo bar slecht is gediend. Simon Koster

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 1