RODENT """■zzz:*- I PONT Vlees h#t erbij ie VERKOOPSTERS Internationale brochure over stedelijke verkeersproblemen HELDERZIENDE DIJKSHOORN STENO TYPEN HYPOTHEEK Amsterdamse Beurs ENGELS 31 jan. NEDERL. 30 jan BOEKH. MORGEN BEGINT DE KLAPSTUKWEEK Ook voor Haarlem van actueel belang Expeditie op zoek naar „verschrikkelijke sneeuwman" HILLEGOM K.A.B. hield jaarfeest „O.O.N.A." met „De eerste mevrouw Fraser" LISSE NIEUW VENNEP ZANDVOORT Ongeval op spoorweg emplacement Muzikale hulde Scheepvaart Weg d'r mee DDD^ Flinke SLAGERSBEDIENDE Ouuisma spuit alies! MANTELS BONNETERIE S. Kamminga OPENBARE DEMONSTRATIE Een koningsmaal voor weinig geld: Hutspot met klapstuk Hoe 't ook zij: yeéM dop/ MAANDAG 20 JANUARI 1958 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Zoals wy reeds hebben meegedeeld, heeft de directie van de N.Z.H. voor de derde keer aan B. en W. van Haarlem toe stemming verzocht een stopplaats voor haar stadsdiensten 3 en 4 op de Raaks te mogen vestigen, waardoor het publiek dat van deze lynen gebruik maakt veel dich ter by het winkelcentrum kan worden ge bracht dan thans het geval is nu men al leen op de stopplaats op de Nassaulaan is aangewezen. Tot nu toe heeft de ver keerspolitie zich hiertegen verzet omdat de Raaks zoveel gebruikt wordt als par keergelegenheid door automobilisten. Een dergelijke tegenstelling tussen particulier en openbaar massaal vervoer doet zich trouwens ook voor met betrekking tot een door de N.Z.H. gewenste stopplaats in de Damstraat voor de nieuwe buslyn 2 tussen Haarlem-Oost en Delftwyk. Door deze moeilijkheden is er ook een Haarlems aspect verbonden aan de dezer dagen verschenen brochure „Het is hoog tijdeen eind te maken aan de ver keerschaos", welke in het Frans. Neder lands, Engels en Duits is uitgegeven door de Internationale vereniging van open bare transportbedrijven te Brussel. In deze brochure wordt, op grond van de verkeersproblemen in vrijwel alle grote Europese steden, voor een plan gepleit om de burgers van de stedelijke gemeenschap en haar economisch leven de beste en minst kostbare verkeerstoestanden te ver schaffen. Daarin wordt gesteld, dat het niet de groeiende stroom mensen, maar de groeiende stroom auto's naar het stads centrum is, die de moeilijkheden veroor zaakt. Zij nemen te veel plaats in, zowel wanneer zij rijden als wanneer zij gepar keerd staan of als zii ronddwalen om een parkeerplaats te vinden. „De auto is een uitstekend hulpmiddel in onze moderne beschaving indien zij te rechter tijd en plaats wordt gebruikt, maar zij leent zich niet voor personenvervoer in de stad. De auto is ontworpen om een snelle rit te ma ken; in de steden dreigt zij echter het ver keer tot stilstand te brengen: ziedaar de paradox van de auto. Niettemin wil ieder een per auto gaan om zich naar en van het werk en de vermaaksoorden te be geven". Als iemand met een openbaar ver voermiddel naar zijn kantoor in het cen trum van de stad gaat, neemt hij geduren de de rit een straatoppervlakte van 0,35 vierkante meter in en op zijn kantoor be zet hij een plaats van vijf vierkante meter gemiddeld. Maar als hij met zijn auto naar zijn kantoor gaat neemt hij zeven vier kante meter straatoppervlakte in beslag en dat blijft zo wanneer hij de auto geduren de zijn kantoortijd op de openbare weg parkeert. In Londen heeft men interessante er varingen op dit punt opgedaan. Tijdens de staking van de buschauffeurs in ok tober 1954 was de verkeerscongestie nog intenser dan normaal en de reisduur per privé-auto naar het centrum werd tachtig tot honderd percent langer. Omgekeerd leidde de benzinedistributie tijdens de Suez-crisis tot een aanmerkelijke verlich ting der verkeerssituatie. Niettegenstaan de een grote toeneming van het aantal buspassagiers hadden de bussen vaak slechts twee-derde van de normale rijtijd nodig en kon de dienst met .veel groter regelmaat worden uitgevoerd. Nu doet de vraag zich voor of men de stad aan het verkeer moet aanpassen of _het verkeer aan de stad. De Internationale Vereniging van trans portbedrijven verwerpt het eerste: men zou dan in oude stadskernen grote par keerterreinen en brede autowegen moeten aanleggen. Dat vergt geweldige kapitalen en veel tijd: zeker twintig tot dertig jaar. Bovendien wordt het karakter van het centrum met zijn esthetische en culturele waarden tot in het merg aangetast, het geen dikwijls met onherstelbare schade ook voor het bedrijfsleven gepaard zal gaan. Bovendien heeft de praktijk ge leerd, dat deze oplossing op den duur geen uitkomst biedt, omdat het verkeer telkens zo toeneemt, dat men steeds weer vast loopt Daarom getuigt de tweede oplossing volgens de brochure van meer werkelijk- Een expeditie, gefinancierd door de Amerikaanse oliemagnaat Tom Slick en geleid door de Britse hoogleraar Gerald Russel, zal de volgende maand beginnen met een poging om de „verschrikkelijke sneeuwman" te vangen. Slick had het vorig jaar reeds in Nepal een dergelijkè expeditie georganiseerd, maar deze had geen succes. De expeditie omvat 17 man, onder wie een cineast, die de Yeti hoopt te filmen en zijn geluiden wil vastleggen. Slotkoers Hed vrijdag 45 3-3%% Nedevl. '47 855/i8 85% 3% Nedl. 1962/64 90 90 A. K. U 151% 151% Calvé Delft 249 247 Van Gelder Zonen 179 179 K. N. Hoogovens 242 244 Nederl. Ford 174 174 N. Kabelfabriek 223 225 gew.Philips Gloeil. 235% 238% Pref.PhilipsGloeil. 146% 146% Unilever 312 315 Wilton Feyenoord 210 210 Dordtsche Petrol 695 700' Kon. Petroleum f 143.60 143.50 Billiton 178 175 A'dam Ruber 38 38 K. L. M f 102.— 99.— Holl. Amer. Lijn 139'/, 137 K. N. S. M 12514 123 N. Scheepv. Unie 109 106 v. Nievelt Goudr. 145 144% Phs. v. Ommeren 199% 197 H. V. A 81 Y, 80 Verg. Deli Mijen 55'/, 55 Amsterd. Bank 198 199 Nat. Handelsbank 71 y, 71 Ned. Handel Mij 146/4 146% Rotterd. Bank 16714 168 Twentse Bank 157% 157% Anaconda Copper 40% 41% Bethlehem Steel 37% 37% U.S. Steel 53% 53VJ General Motors 34% 35 Shell Union 62 61% Tidewater 23% 23% heidszin: men moet het aantal auto's naar en door het stadscentrum zo verminderen, dat daardoor zowel het openbaar vervoer als het noodzakelijke individueel auto verkeer ongehinderd voortgang kunnen vinden. Dat willen de schrijvers echter niet bereiken door de binnensteden voor autoverkeer te verbieden. Men kan het zelfde resultaat bereiken door het par keren op de openbare weg sterk te be perken. Als het erom gaat het centrum vrij te maken door het aantal auto's te vermin deren, dan volgt daar logisch uit dat men geen uitgestrekte parkeerterreinen moet aanleggen in het centrum. Men moet bij voorkeur parkeerterreinen aanleggen bui ten het stadscentrum en tegelijkertijd zorg dragen voor snelle en frequente openbare vervoerverbindingen van de parkeerter reinen naar het centrum van de stad. Om dezelfde reden moeten de stedelijke auto wegen niet tot het stadscentrum toe door lopen, maar aan de periferie eindigen of als raaklijnen daarom heen worden geleid. Men moet differentiatie lussen de ver schillende vervoerssoorten nastreven: hel openbaar van het individueel vervoer scheiden door afzonderlijke rijbanen met de instelling van voorrang op de hoofd- aders van het verkeer en dergelijke. Verder moet men een gecombineerd plan maken voor de gehele bebouwde ste delijke gemeenschap zonder te letten op gemeentegrenzen. Tot zover dit uittreksel uit deze brochu re, die op ruime schaal wordt verspreid. Een aantal Amerikaanse ervaringen il lustreert dit pleidooi, dat, hoewel men erin onderdelen natuurlijk met name ten aan zien van plaatselijke toestanden, afwijken de opvattingen over kan koesteren, van een fris en vooral rationeel inzicht in de verkeersproblemen van deze tijd getuigt. Zondagavond is in de grote zaal van „Treslong" in Hillegom een begin ge maakt met de jaarfeesten van de afdeling Hillegom van de Katholieke Arbeidersbe weging. Het afdelingsbestuur had hiertoe de r.k. Rederijkerskamer „Alberdingk Thijm" 'uit Haarlem uitgenodigd een op voering te geven van net blijspel „Pas op, eerwaarde" van Philip King. In zijn openingswoord besprak de voor zitter, de heer M. van Roode, het belang voor de werknemer zich aan te sluiten bij een vakorganisatie. „Vooral in deze tijd van dalende conjunctuur zal het no dig zijn dat de organisatie voor de be langen van haar leden in de bres staat en dat zal zij ook doen. Maar daartegenover staat dat de leden bereid moeten zijn mede te werken aan de uitbouw van de organi satie", aldus de spreker. De spelers van „Alberdingk Thijm" heb ben hierna de aanwezigen kostelijk ge amuseerd met de verwikkelingen die de dominese Penelope Toop zich op de hals haalt door met een vroegere collega van het toneel naar een voorstelling te gaan. Mejuffrouw Frida Corbee als Penelope en mejuffrouw Mia Spronk als het dienst meisje Ida kunnen op een goede vertolking van hun rollen terugzien. Jammer was het dat de slechte akoestiek van de zaal veel van het gesprokene verloren deed gaan. Ook de aankleding op het toneel liet te wensen over, maar over het algemeen heeft regisseur J. W. van der Ven toch een uitstekend gebruik gemaakt van de hem ten dienste staande middelen. Zaterdagavond gaf de toneelgroep van „O.O.N.A." in de zaal van hotel „Flora" in Hillegom een opvoering van het toneel stuk „De eerste mevrouw Fraser" van John Ervine. Wij willen voorop stellen, dat wij de keuze van dit stuk niet erg geluk kig vonden, want dit typisch Engelse stuk, dat wat de inhoud betreft weinig bekoring biedt, is voor een amateurgezelschap moeilijk te brengen omdat de handelingen op het toneel tot een minimum beperkt blijven. De spelleiding zal bij de keuze van dit stuk wel gesteund hebben op enkele ge routineerde krachten die deze toneelclub bezit. Het is dan ook de verdienste van deze krachten geweest, dat zij aan dit stuk nog enige kleur wisten te brengen. Aan Els Krieger was de grote rol van Janet Fraser toevertrouwd, en zij is er in geslaagd hier van een goede vertolking te maken. In haar poging om de Engelse stijl te bena deren is zij voor een groot gedeelte ge slaagd, terwijl tevens haar rolkennis per fect was. Dit laatste kan niet gezegd wor den van haar gewezen echtgenoot James Fraser. Niettemin bezat Jan van der Veld voldoende capaciteiten om het spel levendig te houden. De scène met de huis vriend van zijn eerste echtgenote speelde hij goed. De derde goede kracht was zeker Betsy Blokker, zij speelt vlot en weet zien onder alle omstandigheden een juiste hou ding te geven. De rol van Elsie Fraser was vcor haar een dankbaar object. Piet Gel- jon. heeft als Ninian Fraser met veel ge voel voor de belangen van zijn moeder op de bres gestaan. Wat meer rust in zijn voordracht zal zijn spel nog ten goede ko men. Voor Philip Logan was het jammer, dat hij er niet in slaagde om Janet Fraser als echtgenote aan zijn zijde te krijgen. Daar was hij ook werkelijk niet agressief genoeg voor. Nietteman een zeer dankbare vertolking door Anne de Wagt. De opvoe ring was slecht bezocht, maar de slechte weersgesteldheid zal hier zeker van in vloed geweest zijn. Vacatures bij gemeentelijke woningstichting Sedert de oprichting heeft als voorzitter van de gemeentelijke woningstichting ge fungeerd de heer J. W. A. Lefeber. Nu de heer Lefeber als wethouder is afgetreden ligt het voor de hand, dat de huidige wet houder voor de bedrijven, de heer A. J. Mesman, hem als zodanig opvolgt. B. en W. stellen de raad voor de heer Mesman in deze functie te benoemen. Voorts is door het overlijden van de heer J. Rhijnsburger enige tijd geleden al een vacature in het bestuur ontstaan. Voorge steld wordt de heer L. Rhijnsburger in de plaats van diens vader te benoemen. Gecombineerde vergadering van jeugdverenigingen Dinsdag houden twee gereformeerde jeugdverenigingen in Nieuw Vennep haar jaarvergadering in het jeugdgebouw van de geref. kerk. Behalve de voor een der gelijke bijeenkomst gebruikelijke agenda punten vermeldt het programma ook de opvoering van het stuk „Hoger dan onze wegen", geschreven door J. H. Hoeve- Landstra. Zaterdagmorgen omstreeks elf uur ge raakte een vijfenveertigjarige bewoner uit Zandvoort, bij het uitladen van bielzen op het spoorweg-emplacement aldaar bij het seinhuis bekneld tussen enkele dwars liggers. Hij wandelde naar huis, maar werd spoedig daarop onwel en klaagde over pijn in de borst. Dr. C. F. M. Robbers achtte overbrenging naar het Diacones- senhuis in Haarlem noodzakelijk, waar het slachtoffer ter observatie is opgeno men. De Zandvoortse muziekkapel heeft on der veel belangstelling zaterdagmiddag een muzikale hulde gebracht aan de heer en mevr. Jb. Weber in de Diaconiehuis straat, die vijfenveertig jaar getrouwd zijn. De heer Weber is vele jaren een ac tief lid van de muziekkapel. Adonis, 19 te Wageningen. Albireo, 19 te Genua. Alcor, 18 v. Santos n. Rio de Janeiro. Alhena, 3/2 te Rio de Janeiro verw. v. Rotterdam. Alnati, 20 v. Antwerpen. 21 te Rotterdam verw. Aludra, 18 te Amsterdam Alwaki. 20 te Dumaguette. Amerskerk, 20 te Lor. Marques. Amstelland, 19 v. St. Vincent n. Montevideo. Andijk, 19 te Le Havre. Angolakust, 25 te Rotterdam verw. v. Las Palmas. Annenkerk. 19 te Duinkerken. Bali. 19 v. Massawa n. Suez. Batu, 18 v. New York n. Beyrouth. Bengkalis. pass. 19 Wight n. Port Said. Bennekom. 16 v. Trinidad n. Antwerpen. Bloemfontein. 20 te East-London. Boissevain, 20 te Hongkong. Bonita. 22 te New Orleans verwacht. Boskoop. 30 te La Guaira verw. v. Amsterdam. Breda, 17 te Emden v. Le Havre. Bussum, pass. 19 Gibraltar n Rastanura Caltex- Delft, 20 te Rastanura Caltex Leiden. 19 70 m. o. Quoin eil. n. Suez. Caltex Pernis. 19 te Suez. Caltex Rotterdam. 19 te Rotterdam. Caltex Utrecht. 21 te Port Said venvacht. Camerounkust, 20 te Antwerpen v. Amsterdam. Captain Cook. 20 te Amsterdam. Carrillo, 20 te Cristobal. Cartago. 20 te Balboa verwacht v. Armuelles. Castor. 20 te New York. Cinulia. 30 v. Goodhope te Birkenhead verw. Corfu, 19 te Rotterdam, 20 n. Londen. Coryda, 21 te Sydney verwacht. Cottica. 16 v. Fort de France n. Trinidad. Cradle of Lib.. 19 v R'dam n. Mena A1 Ahmadi. Crania. 19 te Curasao. Delfland. 19 te Buenos Aires. Dinteldiik, 18 v. Rotterdam n. San Francisco. Dorcstad. 17 v. Schiedam n. Curacao. Duivendijk. 19 te Tacoma. Eenhoorn. 19 rede Latakia. Elizabeth B. 22 te Osaka verwacht. Esso Amsterdam. 19 v. Rotterdam n. Aruba. Esso Rotterd.. pass. 19 Sombrero eil. n. Le Havre. Etrema. 18 te Port de Bouc. Gaasterkerk, pass. 19 Finislerre n. Las Palmas. Gabonkust, 19 v. Dakar n. Freetown. Graveland. 19 te Rio Grande do Sul. Groote Beer. verm. 17 v. Sydney via Tj. Priok, 6/3 te Amsterdam verwacht. Hathor.. pass. 19 Gibraltar n Hamburg. Hector. 18 v. Amsterdam n. Middellandse Zee. Heélsum. 20 te New Orleans. Heemskerk, 19 te Hongkong. Helder. 19 te Pto. Limon Helicon. 19 v. Elbe n. Antwerpen. Hera. 20 te Port of Spain. Hestia. 19 te Amsterdam. Hilversum, 17 130 m. o. Gibraltar n. Mena. Himalaya. 20 te Aden. Hispania, 19 te Bilbao. Jacob Verolme. 19 v. Cristobal n. Philadelphia. Jagersfontein., verm. 6/2 v. Amsterdam n. Bre men en terug. Japara KRL. 19 120 m. z.o. Kreta n. Napels. Jason. 18 te Curacao verwacht. Johan van Oldenbarnevelt. 18 te Suez, 6/2 te Fre- mantle en 27/2 te Tandjong Priok verwacht. Kabylia. 19 v. Rotterdam n. Gothenburg. Door de edelachtbare heer rechter-commissaris in het faillissement van de N.V. Or ganisch Chemische Industrie Ossendrecht, gevestigd te Haarlem, is bepaald: 1. dat de termijn, binnen welke de schuldvorderingen moeten zijn ingediend, zal eindigen de 15de februari 1958; 2. dat de verificatie-vergade- -ing zal gehouden worden op woensdag de 5de maart 1958 des voormiddags te 11 uur. in het gebouw van de •echtbank te Haarlem. Kalinga. 19 v. Rotterdam n. Hamburg. Karimata, 19 v. Belawan n. Aden. Kellia, pass. 19 Perim n. Landsend. Kermia, 19 v. Perthamboy n. Pta. Cardon. Kertosono, pass. 19 Kp. Guardafui n. Djibouti. Khasiella, 20 te Thameshaven verw. v. Curacao. Kieldrecht, 18 te Antwerpen v. Hamburg. Kylix, 19 te Suez. Laertes, 20 te Suez. Laurenskerk, 20 v. Suez n. Port Said. Lekhaven, 20 te Antwerpen. Lemsterkerk, 20 v. Rotterdam n. Antwerpen. Leto, verm. 20 v. Pepel n. IJmuiden. Limburg, pass. 19 Gibraltar n. Rotterdam. Loosdrecht, 20 te Port Said. Maas. 24 te Sfax verwacht. Maasdam, 17 te New York verw. (cruise). Marnelloyd, 18 v. Rotterdam n. Hamburg. Meliskerk, 18 v. Aden n. Suez. Minjak, 22 te Pnompenh verwacht v. Singapore. Modjokerto. 20 te Aden. Montferland, 20 te Amsterdam. Muiderkerk, 19 te Karachi. Musilloyd, 19 v. Balikpapan n. Tandjong Priok. Naess Commander, 23 te Suez verwacht. Nieuw Amsterdam, verm, 2/2 v. Uew York, 22/2 te St. Thomes verwacht (cruise). Noordam. verm. 1/2 v. R'dam. 16/2 te New York verwacht. Notos, pass. 16 Ouessant n. Savona. Oldekerk, 19 te Kobe. Ommenkerk, 19 Hongkong. Oranje. 22 te Singapore. 25 te Tj. Priok verw. Oranjestad, 22 te Amsterdam verw. v. Grenada. Oronsay, 9/2 te Rotterdaw verwacht. Orontes. 21 te Rotterdam verwacht. Osiris. 18 te Curacao verwacht v. New York. Ouwerkerk, 20 te Hongkong v. Manilla. Papendrecht. 18 v. Perthamboy n. Sant. de Cuba. Peperkust, 19 v. Monrovia n. Abidjan. Pieter S, 19 te Rotterdam. Pygmalion, 17 v. Curacao n. Maracaibo. Ridderkerk, 20 te Rangoon. Rita, 20 te Bukom verwacht. Roebiah, 19 te Amsterdam. Rijndam. 18 te Rotterdam. Samarinda, 19 v. Port Elizabeth n. East-London. Sarpedon, 18 v. Barranquilla n. Jacmel. Scherpcndrecht. 19 v. Kaohsiung n. P«rz. Golf. Schiedijk, 19 te Rotterdam. Sibajak, 19 te Rotterdam. Slamat, 21 te Colombo verwacht. Slicdrecht, 19 et Savannah. Sloterdijk, 20 te Antwerpen verwacht. Solon, 18 v. Amsterdam n. San Juan. Stanvac Pendopo. 23 te Buatan verw. v. Bangkok. Stanvac Talang Akar. 20 te Sungeigerong verw. Statendam, 18 v. Freetown. 10/2 te Zanzibar verw. Statensingel. 19 v. Norfolk n. Rotterdam. Steenwijk. 19 te Norfolk. Stentor, 17 430 m. n.o. Barbados n. Amsterdam. Straat Bali, 18 v. Singapore n. Pt. Swettenham. Straat Banka, 21 te Brisbane verwacht. Straat Lombok. 19 v. Durban n. Port Elizabeth. Sumatra, 19 v. Surabaja n. Balikpapan. Tappanzee. 19 v. Mobile n. Oran. Tara. 19 te Santos. Tegelberg, 20 te Lor. Marques. Teirecias, 18 te Singapore. Telamon, 20 te Amsterdam. Tero, 18 v. Rotterdam n. Bremen. Tibia, 20 te Curacao. Tjiluwah, 20 te Singapore. Tjisadane, 20 te Port Elizabeth. Tjitjalengka, 18 v. Okinawa n. Hongkong. Tomori, 19 te Rotterdam. Towa, pass. 19 Finisterre n. Rotterdam. Trajanus, 19 v. Pto. Barrive n. Kingston. Transporter V. pass. 19 Sombrero eil. n. R'dam. Triton, 20 te Antwerpen. Utrecht. 19 v. Singapore n. Tandjong Pandan. Vivipara, 19 v. Mena Al Ahmadi n. Portland M. W. Alt. Jones. 17 150 m o. St. Helena n. Ph.delphia. Waibalong, 22 te Sungeigerong verw. v. Bangkok. Waterland, 18 te Las Palmas. Waterman. 20 v. Aden n. Suez. Westerdam. verm. 18 v. New York, 27 te R'dam. Westertoren, 20 te Sydney. Westland. 19 v. Buenos Aires n. Montevideo. Willem Ruys, 17 te Napels. 23 te Rotterdam verw. Willemstad, 19 v. Barbados n. Port of Spain. Woensdrecht, 18 v. Bachaquero n. Buenos Aires. Zeeland. 19 v. Penang n. Colombo. Zuiderkruis. 21 te Surabaja verw. 8/2 te Tandj. Priok verwacht. KLEINE VAART Atlas. 19 80 m. z. Finisterre n. Gibraltar. Bab T, 15 v. Norrköping te Hamina. Boreas, 18 v. Rotterdam n. Oran. Castor, 17 v. Vlissingen n. Goole. Draco, 18 v. Rotterdam te Barcelona verwacht. Elsa. 16 v. Zaandam te Amsterdam. Eljo, 18 40 m. z.z.w. Hillary n. Liverpool. Flevo. 17 te Ventspils n. Gdynia. Ilias. 17 te Hamburg n. Aalborg. Joost, 10 v Norrköping te Soernaes. June. 17 v. Maassluis n. Boston. Julia Mary, verm. 18 v. Lissabon n. Linchester. Kaap Falga, 17 v. Vestervik te Zaandam. Kaap St. Vincent, 16 v. Korsnas te Groningen. Keizersgracht, pass" 18 Vlissingen ri. Korsor. Nero. 16 te Savona n. Genua. Pavo. 12 v. Norrköping te Korsnas. Ponza. 16 v. Goole n. Slite. Strabo. 17 te Oporto n. Amsterdam. Tilly, 16 v. Korsnas n. Zaandam. SLEEP VA.ART Barentszee. 20 v. Orange n. Montevideo. Blankenburg, 20 50 m. o. Kaap Bon p. Rotterdam. Clyde. 20 840 m. n.o. Sombrero eil. n. Gent. Friesland, 20 900 m. z.o. Jacksonville n. Jacs.ville. Humber, 20 180 m. n.w. Trinidad n. N. Palmira. Noordholland, 17 150 m. z.o: Mississippi n. Perz. G. Noordzee, 20 v. Abidzjan n. Freetown. Rode Zee, 20 140 m. o.n.o Algiers n. Houston. Thames. 20 v. Maassluis. Titan. 17 v. IJmuiden te Cuxhaven. Tyne. 17 v. Rotterdam n. Falmouth. Zwarte Zee. 20 te Baltimore. Dan is het toch wel hoog tUd dat u iets doet aan die puist jes. vale vlekkerige huid en steeds terugkerende huiduit slag. Neem een flesje DDD, het helder vloeibare geneesmid del dat in twee tellen door dringt tot diep in de huid- porien. Het doodt de ziekte kiemen. de jeuk bedaart - uw huid herstelt zich! En het antiseptische, geneeskrach tige DDD Recept is bovendien héérlijk om uw gevoelige huid geregeld intens te zui veren. Per flacon f 1.20. GENEESMIDDEL TEGEN HUIDAANDOENINGEN Gebruik voor een lastige huid alléén DDD ZEEP. gevraagd. LAAN's Paardenslagery Spaarnwouderstraat 100 Ook textielstof. ANTONIESTRAAT 45 Haarlem Tel. 18266 Tel. na 6 uur 17605. V ooi tuuien to telefonisch opgegeven advertenties kun nen wy geen veraniwnorde ;kheio aanvaarden l>e Adm nistrati» Ned. Ver. van Spiritisten „HARMONIA" Woensdag 22 jan., 8 uur n.m. in Geb. ..Cultura". Jansstr. 83 Psych. en helderz. experimenten verzorgd door Mevr.: D. PETERS—v. OSCH. IJmuiden. introductie aan de zaal. wmm Voor onze afd en vragen wij per 1 MAART A.S Alleen zij, die ruime ervaring hebben in de verkoop van betere Dameskleding komen in aanmerking. Schriftelijke sollicitaties met uitvoerige gegevens te richten aan HOUTPLEIN 10 HAARLEM De Heer en Mevrouw VAN BALEN BLANKEN- BROUWER geven met grote blijdschap kennis van de geboorte van hun zoon HARMANNUS Haarlem, 19 januari 1958. Vondelweg 286 rd. Tijdelijk: Florakliniek. Keel-neus-oorarts PRAKTIJK HERVAT komt op woensdag 22 jan. a.s. in de Kroonzaal bij Gebr. Brinkmann, Gr. Markt. Aanvang 8 uur. Entree f 1.50 De cursussen Typen en/of Steno (Syst. Pont of Groote) begin nen 27 jan. handelscorrespondentie Opl. „Associatie" dipl Opl. „Associatie" dip) Aanv. 31 jan. 1958. Haarlem, Oude Gracht 71 INST. Volksmuziekschool voor Haarlem en omstreken door leerlingen der school op donderdag 23 jan. in café restaurant De Leeuwerik Kruisstraat, Haarlem. Zaterdag 25 jan. in het Mi. nervatheater, Binnenweg, Heemstede. Aanvang beidé avonden 7.30 uur. Zaal open 7 uur. Toegang gratis. Levensverzekerings Mjj. heeft op solide onderpanden le hyp. op gunstige voor waarden beschikbaar. 2e hy. potheek beschikbaar rente 7 1/4 pet. p. j. Br. no. 7339. Plaats een Groentje. Snijd uc aan ninke dobbelstenen, braad deze op en voeg de peen en uien bij, zodat U bruine jus hebt. Hutspot heeft tijd nodig; laat het geheel gezellig sudderen fplm. 3 uur) op een klein pitje. U hebt er die tijd geen omkijken naar. Later stampt U er dan de aardap pels door. Extra lekker met vet en kaantjes. Uw slager snijdt ze even voor U. Alleen bij de zaken met dit slagerijt Publikatie van de verenigde slagers in Haarlem en omstr. Ik houd van etalages kijkenen dus houd ik van adver tenties. Dat zijn ook etalages. Elke dag opnieuw, als ik het wereldnieuws, de strip en de stadsberichten doorge nomen heb, begin ik aan die gezellige advertenties. Vaak brengen ze mij ertoe iets bepaalds te kopen.en daaruit blijkt hoe belangrijk het voor U is in de dagbladen te adverteren. In de dagbladen, die immers elke dag gelezen worden. Uw advertentie is Uw etalage in de huiskamer, in duizenden huiskamers. Waar duizenden kopers zijn! §3 'i publikatie van het cebuco. centraal bureau voor courantenpubliciteit

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 10