PRIJSVERLAGING Tweeduizendste na-oorlogse woning in Haarlemmermeer bijna gereed verkoopsters CLUBLESSEH Dansschool Gebr. v. Ake REUMATIEK Kruyer's Woningnood zal voorlopig nog een zeer somber beeld vertonen Amsterdamse Beurs DE BEURS van gisteren ®Sï-lï S 1 mama WILDHANDEL GROTE f 1.- per kilo goedkoper 8 BENNEBROEK Jaarvergadering K.A.B. in Bennebroek Concert van „Kunst na arbeid" in Bennebroek HAARLEMMERLIEDE Bouwrijpmaken van grond nabij Oranje Nassaustraat Samenwerking bepleit Britten zuchten onder enorm pak sneeuw Plaag des te groter omdat zij er nooit op rekenen Vonnisbevestiging geëist tegen bankovervaller Onderzoek naar £edraé van Britse pers in zaak-Kriek Scheepvaart thermogene zwijnen- en edelhertVlees LEES^PECIAUST J. TH. KORT N.V. EEN JONGE MAN KANTOORBEDIENDE (vrl.) DONDERDAG 23 JANUARI 1958 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Over twee weken zal in Haarlemmer meer de tweeduizendste na-oorlogse wo ning gereedkomen. Deze staat aan de IJweg 1255 in Hoofddorp en zal worden bewoond door het gezin van de heer A. Kei zer, die thans in zijn boerderij aan de IJweg 1253 wacht op het moment, dat hij de nieuwe woning kan betrekken. De over dracht van de woning zal een officieel tintje krijgen: de bewoners zal een natio nale vlag worden angeboden. Hierop vooruitlopende hebben burgemeester en wethouders hun verheugenis over de bouw activiteit uitgesproken. Reden voor veel feestvreugde is er echter niet, want de wo ningnood in deze gemeente is nog zeer groot. Daarbij komt, dat de financiële po sitie van de gemeente allesbehalve roos kleurig is, zodat de vrees bestaat, dat de bouwactiviteit zal worden gestagneerd. De woning IJweg 1255 zal worden be trokken door de 65-jarige landbouwer A Keizer met zijn echtgenote en twee kinde ren. De heer Keizer maakt in zijn boerde rij aan de IJweg 1253 woonruimte vrij voor zijn dochter, die binnenkort zal trou wen en de boerderij zal gaan bewonen. Hoewel de heer Keizer de 65-jarige leef tijd heeft bereikt, wil dit zeker niet zeg gen, dat hij op zijn lauweren gaat rusten. Hij blijft nog in het bedrijf meewerken. Dat burgemeester en wethouders zullen trachten de woningbouw in een onvermin derd tempo voort te zetten, hebben zij uit eengezet op een persbijeenkomst ten raad- huize in Hoofddorp, waar een overzicht is gegeven van de verschillende bouwplan nen, die in de komende tijd kunnen worden uitgevoerd. De grootste wens, geuit door de wethouder Van financiën, de heer Van der Zwaard, is, dat voldoende kapitaal hiervoor kan worden aangetrokken Thans wordt de woningbouw voorname lijk gefinancierd met zogenaamd „kort" geld. „Wy zullen op andere wyze aan geld moeten komen", aldus de wethouder, die uiteenzette, dat de gemeente in de eerst komende jaren voor de uitvoering der bouwplannen tien miljoen gulden nodig zal hebben. De wethouder wilde daarom dringend een beroep op de inwoners van Haarlemmermeer doen om rentespaar- brieven te kopen. Zoals bekend, komt van deze spaarbrieven zestig percent ten goede van de woningbouw in de eigen gemeente. Vele krotten „Hoe groot de woningnood is, maakt het grote cijfer van de 2500 woningzoekenden op een bevolking van ruim 42.000 inwoners wel duidelijk", aldus de burgemeester, mr. G. C. van der Wiligen. Hij voegde hier aan toe, dat niet alleen zeer veel gebouwd zal moeten worden om de nood te leni gen, doch dat ook de krotopruiming grote aandacht verdient. Want van de tiendui zend woningen in Haarlemmermeer is on geveer een derde te klein voor een norma le bewoning. Een gedeelte van deze hui zen veelal staande langs de dijken dateert van voor 1900 en bestaat uit twee kamer-woningen. „Doordat de woningvoorraad slecht is, zijn er weinig mogelijkheden tot samen wonen, aldus de burgemeester. Per jaar worden echter gemiddeld slechts veertig krotwoningen onbewoonbaar verklaard. Sterke groei In tien jaar tijds is de gemeente Haar lemmermeer met zesduizend mensen ge groeid, grotendeels als gevolg van de sterk industriële ontwikkeling. Deze snelle uit breiding stelt veel problemen". Aanvan kelijk waren de bouwcontingenten na de oorlog laag, omdat steeds van de gedach te werd uitgegaan, dat Haarlemmermeer een statische agrarische gemeente was", aldus de burgemeester, die er trots op was, dat de gemeente nog een sterk agra risch karakter heeft, doch dat tevens vele Onder voorzitterschap van de heer Z. Mesman hield dinsdagavond de afdeling Bennebroek van de Katholieke Arbeiders beweging haar jaarvergadering in het r.k. Verenigingsgebouw. Na een uitvoerig verslag over de onlangs gehouden bondsvergadering, waarop voor stellen aan de orde kwamen voor contri butieverhoging, kwamen de jaarverslagen aan de orde. Het zeer uitvoerige verslag van de secretaris, de heer P. van Stave ren, gaf een duidelijk beeld van de gesta dige groei der beweging. Het aantal leden is wederom gestegen en bedraagt thans 226 of 17 meer dan verleden jaar. Het verslag van de penningmeester, de heer A. Heemskerk wees een batig saldo aan, dat er mocht zijn en dat bijna geheel op een bank is vastgezet. Hij diende tevens de begroting 1958 in, welke met een be drag aan inkomsten en uitgaven van 1291,20 sluit. Uit een ingekomen mededeling, bleek dat in Bennebroek een Lourdescomité in voorbereiding is dat zal streven om zieken een reis naai Lourdes te laten onderne men. De bestuursverkiezing had tot resultaat dat bij enkele kandidaatstelling de heer A. Heemskerk werd herkozen en de heren J. v. d. Reep en M. Lammerse werden gekozen. Aan het slot van de .vergadering hield de geestelijk adviseur, rector J. Mol een korte toespraak en na een korte rondvraag sloot de voorzitter om ongeveer tien uur deze vergadering. Woensdagavond gaf het fanfarecorps „Kunst na Arbeid" in de kerk van de stich ting „Vogelenzang" in Bennebroek een concert waarvoor de belangstelling, als gevolg van het zeer slechte weer, niet zo groot was als wel verwacht werd. De heer H. van Exel, voorzitter, sprak een welkomstwoord, in het bijzonder tot de erevoorzitter, de burgemeester, het be stuur van de stichting „Vogelenzang" en andere genodigden. Het corps voerde daarna onder leiding van de heer L. ter Braake op vlotte wijze het met zorg samengestelde programma uit. inwoners in de industrie werkgelegenheid vinden. De beroepsbevolking groeit ieder jaar met 250 tot driehonderd personen. De burgemeester achtte het van groot belang dat aan opgroeiende inwoners in eigen vertrouwde omgeving voldoende werkge legenheid kan worden geboden. Gronden zijn bouwrijp gemaakt en plan nen zijn ontworpen om in de komende ja ren met de bouw te kunnen voortgaan. Ge hoopt wordt, aldus de wethouder van Volks huisvesting dr. Brouwer, dat dit jaar kan worden begonnen met de bouw van 124 woningen in de Aalsmeerderbuurt-zuid 42 in Badhoevedorp, 96 in Hoofddorp, 88 in Nieuw-Vennep en 28 woningen in Zwa nenburg. Opdrachten zijn verleend voor het ontwerpen van een plan voor zestig wo ningen in Hoofddorp en honderd in Bad hoevedorp. Voorts bestaan er plannen om in Hoofd dorp een protestants christelijk en een rooms-katholiek en in Zwanenburg een algemeen bejaardencomplex te doen ver rijzen. Bij realisering van deze plannen kan huisvesting aan 250 bejaarden worden geboden. De bijzondere structuur van Haarlem mermeer stelt het gemeentebestuur voor speciale problemen. Grote bedragen zijn bijvoorbeeld gemoeid met de wegverbete- ring en de aanleg van rioleringen. De in stelling van gemeentepolitie zal eveneens financiële offers vragen. Nieuwe scholeti De groeiende bevolking zal trouwens niet alleen met de bouw van woningen ge diend zijn. Er zal voldoende schoolruimte moeten zijn om het onderwijs aan de kin deren te waarborgen. Bij verschillende scholen zijn thans noodlokalen geplaatst. De bouw van een nieuw gebouw voor het uitgebreid lager onderwijs in Hoofddorp is noodzakelijk. De christelijke landbouw school in Nieuw-Vennep moet worden uit gebreid. In Zwanenburg dienen twee nieu we r.k. scholen te komen, alsmede min stens twee kleuterscholen. Waren er na de oorlog eerst onvoldoen de bouwrijpe terreinen, thans zijn het de geldzorgen, die het voortvarende beleid van het gemeentebestuur ernstig rem men. Gehoopt wordt, dat de bouw van ge middeld tweehonderd woningen per jaar desondanks kan worden voortgezet. De bouwactiviteit zou ideaal zijn, als per jaar gemiddeld zeshonderd woningen gereed zouden komen. Maar van dit ideale getal durven burgemeester en- wethouders niet te dromen. Want zy staan voldoende met beide benen op de grond om te weten, dat dit aantal voorlopig niet kan worden gerealiseerd. De vreugde over het totstand komen van de tweeduizendste na-oorlog se woning zal de bezorgheid over de wo ningnood niet kunnen verdringen. In de op maandag 27 januari te houden vergadering van de gemeenteraad van Haarlemmerliede en Spaarnwoude zal een voorstel van B. en W. aan de orde komen om een krediet van 111.000 beschikbaar te stellen voor het bouwrijpmaken van de terreinen gelegen nabij de gebouwen van de N.Z.H. Het terrein ligt tussen de gebou wen en de Oranje Nassaustraat. Het werk zal gelijk aanbesteed worden met de re constructie van de Oranje Nassaustraat. B. en W. verwachten dat de gelden voor de betaling van het werk gevonden kunnen worden uit de opbrengsten van de te ver kopen gronden en gebouwen. Gedeputeerde Staten hebben bericht dat zij gedeeltelijke goedkeuring hebben ver leend aan het besluit van de gemeenteraad van 17 april van het vorig jaar tot wijzi ging van het uitbreidingsplan Spaandam. B. en W. delen de gemeenteraad mee dat zij het betreuren dat Gedeputeerde Staten op het vertoog van de gemeente Haarlem een zodanige beslissing hebben menen te moeten nemen dat die gemeente gedeelte lijk in het gelijk werd gesteld, ofschoon het door Haarlem in deze geproduceerd cijfermateriaal niet aanvaard werd. B. en W. geven de raad toch in overweging niet bij de Kroon in beroep te gaan tegen het besluit van Gedeputeerde Staten. BURGERLIJKE STAND VAN HAARLEM MERLIEDE EN SPAARNWOUDE GEBOREN: Anna Liduina Maria, doch ter van Th. C. Groot en A. J. A. M. Bosse. Robertus Maria, zoon van W. de Vries en J. C. M. Ketelaar. Edmunda Patricia Astrid, dochter van E. C. Schram en C. Molenaar. Johanna Cornelia Maria, dochter van W. Mientjes en J. L. Stokman. Jouke Piet, zoon van: W. Bouius en M. Straatsma. ONDERTROUWD: P. A. Groot, oud 38 jaar en J. E. Valent, oud 30 jaar GEHUWD: A. Vroege, oud 33 jaar en C. de Jonge, oud 27 jaar. OVERLEDEN: J. Vernout. oud 87 jaar, weduwnaar van M. Kranenburg. R. Hof. oud 54 jaar. ongehuwd. uococco3ccoc?xocoooococoocooococccococo30ocooccomcoo^x Zandvoorts burgervader, mr. H. M. van Fenema. heeft in zijn nieuwjaars rede aandacht gewijd aan wat hij noem.- de. de bevoogding door het rijk", die hij als een ..sluipende ziekte" kwalificeerde. „Protesten hiertegen zullen weinig ef fect sorteren, want deze zullen toch niet tot gevolg hebben, dat ambtelijke in stanties aan welke verregaande be voegdheden zijn verleend hiervan geen of minder gebruik zullen maken", aldus mr. Van Fenema, die daarom als reme die hiertegen de wenselijkheid bepleitte van een nauwe samenwerking tussen de gemeenten in Kennemerland. „Een in één district samenwerkende groep va gemeenten zou een kans krij gen aanzienlijk sneller en efficiënter allerlei problemen tot een oplossing te brengen. Voorts zou het prestige van die verenigde gemeenten ten opzichte van andere overheidslichamen belangrijk kunnen stijgen, zei de eerste burger van Zandvoort. (Van onze correspondent in Londen) Ook Engeland bevindt zich thans in de kille greep van sneeuw en ijs. Gisteren bracht de hevigste sneeuwval van deze winter het verkeer in vele delen van het land tot stilstand. Het zwaarst getroffen werd het graafschap Kent, waar door de sneeuwstorm een aantal steden en dorpen vooral langs de kust, van de buitenwereld werd afgesloten. Op het ogenblik zijn de wegen daar met behulp van sneeuwploe gen voor het verkeer over een rijbaan vrij gemaakt. In Noord-Schotland werd het verkeer geheel lamgelegd. In vele dorpen van Noord-Ierland vormen helicopters het enige vervoermiddel. Een zakenman, die nabij Dover woont, legde de afstand naar zijn werk - ruim tien kilometer - op ski' af. Het treinverkeer is in het gehele land in ernstige mate vertraagd. Door een bevro ren wissel ontspoorde de sneltrein Londen Carlisle bij de plaats Plumpton. De wa gens vielen echter niet om en niemand werd gewond. Een strenge, winter in Engeland, welke een uitzondering vormt door de verwar mende invloed van de omringende zee, is altijd erger dan op het vasteland, omdat de Britten hardnekkig weigeren om zich er op voor te bereiden. Voor mijoenen schade wordt telkens weer aangericht door ge sprongen waterleidingpijpen, welke meest al onbeschermd langs de buitenmuren van de huizen lopen. De open haardvuren, waarbij de Engelsen nog altijd zweren zijn reeds bij normale temperatuur niet in staat de woningen behoorlijk te verwar men. Ook wat kleding betreft zijn de meeste Engelsen niet voorbereid op hevige koude. Er heerst ook een voortdurend ge brek aan voldoende sneeuwopruimings- middelen. Erger is nog dat zelfs die maat regelen uitblijven om te voorkomen dat duizenden schapen door de sneeuw worden bedolven. Gelukkig bezitten de Engelsen genoeg zelfkritiek om al deze dingen op het ogen blik aan de kaak te stellen. Dit gebeurt in elke ongewone winter, maar er zijn nau welijks tekenen, dat men werkelijk tracht de algemeen gelaakte tekortkomingen op te heffen. De procureur-generaal bij het gerechts hof te 's Hertogenbosch, mr. De Vries, heeft in hoger beroep bevestigiging van het von nis van de rechtbank te Breda gevorderd tegen de 28-jarige P. S. uit Rotterdam die gedagvaard werd wegens twee over vallen op de Brabantse boerenleenbanken. Op 23 oktober 1956 had hij de 80-jarige kassier Van Wijk te Wijk en Aalburg over vallen onder bedreiging met een alarm pistool en daar een geldkist met f 1.991. meegenomen. Op 5 november van dat jaar viel hij met twee helpers de Boerenleen bank te Biest-Houtakker binnen, waar hij de kassier Brekelmans enkele slagen toe bracht en diens vrouw en dochter met het alarmpistool bedreigde. Daar nam hij een bedrag van f 700.mee. Het drietal had ook nog een overval te Chaam in het voornemen. S. had al een groot strafblad en een voorwaardelijke veroordeling die hem al eens was opgelegd, bleek zonder resultaat te zijn gebleven. Hij was bovendien in de loop van 1957 verscheidene maanden voort vluchtig geweest. De procureur-generaal mr. De Vries, kon zich volkomen verenigen met het vonnis van de rechtbank te Breda, die de man veroordeeld had tot vijf jaar gevangenis straf met aftrek van voorarrest en terbe schikkingstelling van de regering. Hij vor derde bevestigiging van dit vonnis. In ver band met de geëiste terbeschikkingstelling vroeg de verdediger, mr. De Graaf, een hernieuwd en degelijker psychiatrisch on derzoek. Arrest van het hof volgt op 5 februari. LONDEN, (Reuter) De Britse pers- raad heeft verklaard dat er onverwijld een onderzoek zal worden ingesteld naar de klachten van een vriend van het ver moorde meisje Maria Kriek over „onbe tamelijk gedrag" van verslaggevers en fotografen van enkele Britse dagbladen. Deze vriend had verklaard, dat de ver slaggevers als een soort „invasie" in de kamers van het meisje waren verschenen en dat de betrokken fotografen op te in dringerige wijze foto's hadden genomen van het echtpaar Kriek, toen dit Engeland, na de moord, bezocht. De Britse persraad deelde mede dat de vriend is verzocht een volledige verklaring over zijn bevindingen in te dienen. ooootX)Coooocoooaxx»ooc>r»xco3coooooDocooooa>3ca»ooaxc Slotkoers Heden gisteren '3 45 uu 3-3%n/o Nederl. '47 84l8/t* 85 3% Nedl. 1962/64 89% 89% A. K. U 152% 154 Calvé Delft 260 264 Van Gelder Zonen 176% 175 K. N. Hoogovens 245 245 Nederl. Ford 174% 175 N. Kabelfabriek. 220 220 gew.Philips Gloeil 236 236 Pref.PhilipsGloeil. 146'/2 146% Unilever 318% 318% Wilton Feyenoord 210 208 Dordtsche Petrol 567 9.60 Kon. Petroleum 145.(i 143.90 Billiton 177 176 A'dam Ruber 36 38 K. L. M 102.5a 103 Holl. Amer. Lijn 135% 135' K. N. S. M 127 127 N. Scheepv. Unie 106% 106 v. Nievelt Goudr. 147 147 Phs. v. Ommeren 198 197 H. V. A 78 78 Verg. Deli Mijen 53% 53 'unsterd. Bank 204% 204 Jat. Handelsbank 70 70 Ned. Handel Mij 147 147 Rotterd. Bank 171% 171% Twentse Bank 166 163 Anaconda Copper 41% 41% Bethlehem Steel 38% 38 U.S. Steel 54% 54 General Motors.. 34% 34% Shell Union 63 62 Tidewater 23% 23% Vorige koers. Claimkoers. Claimkoers f 3.90. AMSTERDAM Er bestond ter beurze wederom zeer grote belangstelling voor de handel in claims en aandelen Kon. Olie, vooral bij de opening van de markt. De door het beurs- bestuur veranderde marge van 5 cent, in één cent voor de notering van de claim- prijs vond allerwege ter beurze instem ming. Door deze verandering verliep de handel veel vlotter en werden op de „slag" grote posten claims verhandeld. Op een basis van 4.per claim wordt al het materiaal, dat aan de markt komt, door het syndicaat opgevangen, aldus de beurs. Dit syndicaat kon woensdag het kruit ech ter drooghouden, omdat de handel verliep rond de 4.02 per claim, 's Morgens werd als hoogste prijs 4.07 betaald. Dinsdag werd de officiële notering voor de gehele middag vastgesteld op De aandelen Kon. Olie noteerden gisteren vrijwel de gehele middag rond de 145,40 exclaim, tegen dinsdag 145 exclaim. De markt was dus vergeleken bij de vorige slotprijs iets hoger, maar zowel de aandelen als de claims lagen onder pariteit New York. Ook in de hoek van de claims gewone en preferente aandelen Dordtsche ging het weer levendig toe. De fluctuaties bleven echter binnen nauwere grenzen dan de vorige dag. De gemiddelde prijs voor de claims preferente aandelen bedroeg 485, tegen dinsdag 470 en voor de claims gewone aandelen 980 990). Van de overige internationale waarden lag Unilever het beste in de markt op 119 (plus 2 pet.): Philips en AKU zonder han del, resp. 2 en 1 punt lager. KLM verloor een halve gulden. Aan de discontoverlaging in Amerika door de Federal Reserve Board van 3 tot 2% pet., alsmede de rentetariefsverlaging van de Chase Manhattan Bank van 41/? tot 4 pet., kon vanwege de grote drukte van de claimhandel niet de nodige aandacht wor den besteed. Deze maatregelen waren hier ter beurze dan ook niet van invloed op de koersen. Scheepvaarten verdeeld en stil. Cultures eerder iets lager. De gepubliceerde week staat van de Nederlandse Bank maakte op de beurs wederom een gunstige indruk, maar door gebrek aan affaire, kwam dit niet in de koersen van de staatsobligaties tot uiting. Deze bleven prijshoudend. Aandelen Nederlandsche Credietbank werden door de hoekman niet verhandeld, omdat het publiek nog geen kennis had genomen van het voorstel tot dividendver hoging met een half pet., van 7l/2 tot 8 pet. voor de oude en van 6V2 tot 7 pet. voor de nieuwe aandelen. De notering werd 108 bieden. De 6 pet. obligaties Electriciteits- bedrijf Zuid-Holland werden iets lager op 104 vernomen. De Woningbouwlening bleef vrijwel onveranderd op 106. Prolongatie 5 pet. (ANP) NEW YORK Het koersverloop was onregelmatig in het vooruitzicht van een algemene discon- toverlaging door de Federale Reserve Banken. De beurslieden toonden belang stelling voor tabakswaarden en verkoch ten defensiefondsen. Zwakte bij de laatst genoemde veroorzaakte ook verkopen in andere marktsectoren. Er waren geen aanwijsbare redenen voor de verkoop van vliegtuigbouwfondsen, waarin Douglas 2 dollar moest prijsgeven en evenmin voor die van de scheepsbouwfondsen -waarin New York News en Bath Iron Works meer dan een dollar zakten. Ver scheidene fondsen ondergingen de invloed van dividendverlagingen. Bij de spoor wegen waren enkele sterke plekken, ondei andere Norfolk and Western er. Atlantic Coast Line. Enkele individuele fondsen behielden hun flinke koersstijgingen ge heel. De chemiefondsen waren over het algemeen lager. De autowaarden zakten fractioneel. Het industriegemiddelde kwam van 446,64 op 445,70, dat voor spoorwegen van 106,52 op 106,23 en dat voor openbare nutsbedrijven van 71,65 op 71,51. De omzet bedroeg 2.390.000 aandelen tegen 2.160.000 op dinsdag. Van de 1179 verhandelde fond sen sloten er 470 noger, 474 lager en 235 onveranderd (UP). Aagtekerk. 23 te Kaapstad. Aalsdijk, 23 te Tandjong Priok. Aalsum, 22 v. Port Swettenham n. Mombasa. Aardijk, 22 te Philadelphia v. Boston. Adonis, 22 te Paramaribo verw. v. Wageningen. Aegis, 22 te Curagao verwacht v. New York. Albireo, 22 50 m. n.w. Str. Messina n. Port Said. Alhena, 22 v. Las Palmas n. Rio de Janeiro. Alioth, 22 v. Ilheos n. Las Palmas. Alkaid, 23 te Pto. Alegre. Aludra, 22 8 m. o.z.o. Dover n. Hampton Roads. Alwaki. 22 v. Dumaguete n. Masbate. Angolakust, pass. 22 Ouessant n. Rotterdam. Ameland, 23 te Piraeus. Amstelbrug, 22 et Hamburg verwacht. Annenkerk, 22 geankerd te Kruisschans. Argos, 22 v. Piraeus n. Tel Aviv. Ariadne, 23 te Rotterdam. Arkeldijk, 23 te Mobile. Astrid Naess, 23 te Port Said. Attis, pass. 21 Flores n. Londen. Averdijk, 22 v. Bremen n. Rotterdam. Baarn, 22 te Hoek van Holland. Balong, 22 te Port Swettenham v. Belawan. Bali, 22 te Suez v. Massawa. Banda, 21 v. Singapore n. Manilla. Banggai, 23 te Chalna. Bengkalis, pass. 22 Gibraltar. Bennekom, 21 800 m. z.w. Azoren n. Antwerpen. Bintang, 22 v. Suez n. Djeddah. Bloemfontein, 22 v. Port Elizabeth n. Kaapstad. Boissevain, 22 v. Hongkong n. Moji. Bonita, 22 op Mississippi-rivier in aanvaring. Borneo, 22 v. Amsterdam n. Bremen. Boschkerk, 23 te Rotterdam. Breda, 21 v. Singapore n. Manilla. Bussum, 22 25 m. n.o. Malta n. Rastanura. Calamares, 22 v. New Orleans n. Pto. Barrios. Caltex Delft, 22 75 m. n.n.w. Muscat n. Pernis. Caltex Leiden, 23 te Aden verwacht. Caltex Rotterdam, 22 32 m. n.o. Ouessant n. Sldon. Caltex The Hague, 22 te Rastanura v. Bahrein. Caltex Utrecht, 23 v. Suez n. Bahrein. Charis, 21 700 m. o. Bermuda n. Le Havre. Cleodora, 23 te Geelong verwacht. Congokust, 22 v. Dakar n. Freetown. Corilla, 22 v. Singapore n. Cairns. Cottica, 22 v. St. Lucia n. Dominica. Cradle of liberty, pass. 22 Gibraltar n. Port Said. Daphnis, 22 v. Curasao n. Miragoane. Diemerdijk, 22 te San Francisco. Doris, 22 v. New York n. Port Au Prince. Dorestad. 21 -125 m. w. Lissabon n. Curagao. Drente, 22 v. Balikpapan n. Davia. Duivendijk, 22 te San Francisco verwacht. Duivendrecht, 22 te Hamburg verw. v. Baytown. Eemdijk, 23 te Havana. Esso Nederland, 24 te Suez verwacht. Etrema, 23 te Tripoli. Gaasterkerk, 22 v. Las Palmas n. Kaapstad. Graveland, 22 te Itajai verw. v. Rio Grande. Groote Beer, pass. 22 Thursday eil. n. Surabaja. Groote Kerk, 23 te Durban. Haarlem, 22 te Kingston verw. v. Sant. de Cuba. Hathor, pass. 22 Ouessant n. Hamburg. Hector, pass. 22 F.inisterre n. Algiers. Heemskerk. 22 480 m. o. Hongkong n. Shanghai. Helder. 22 v. Pto. Limon n. Guatanamo. Helena, 22 v. La Guaira n. Porto Cabello. Helicon, 22 v. Rotterdam n. Amsterdam. Hera, 21 v. Port of Spain n. Londen. Hersilia, 22 v. Port of Spain n. Puerto Ordaz. Hilversum, 22 270 m. w.n.w. Alexandr. n. Glasgow. Houtman, 22 te Mombasa verwacht v. Mtwara. Hydra, 22 te Pto. Palmas. Isis. 23 te Georgetown. Ivoorkust, 22 v. Las Lapmas n. Kaapstad. Jagersfontein. 23 te Bremen. Japara KRL, 22 v. Napels n. Genua. Jason, 22 te Cartagena v. Barranquilla. Johan van Oldenbarnevelt, 23 te Aden. Jupiter. 21 te Sevilla verwacht. Kabylia, 22 te Gothenburg v. Rotterdam. Katelysia. 22 v. Liverpool n. Avonmouth. Keizerswaard. 22 220 m. o.n.o. Aden n. Mena. Kelletia, 22 te Pta. Cardon. Kennemerland. 22 te Amsterdam verwacht. Kermia, 25 te Pta. Cardon verwacht. Kopionella, 23 te Djibouti. Korenia, 25 te Mena Al Ahmadi verwacht. Kosicia, 26 te Rotterdam verwacht. Kota Gede. 23 te Rotterdam. Krebsia. 22 80 m. z.w. Wight n. Curagao. Kylix, 22 90 m. z. Candia n. Eastham. Laagkerk, 22 te Colombo. Langkoeas, 23 ten anker Damman. Larenberg, 22 te Livorno verwacht. Laurenskerk. 22 125 m. n.w. Alexandr. n. Gibralt. Lekhaven, 23 te Rotterdam. Leopoldskerk, 23 v. Khorramshar n. Abadan. Leto, 22 100 m. z.w. Las Palmas n. TJmuiden. Liberty Bell, 23 et Mena A1 Ahmadi verwacht. Limburg, 22 te Rotterdam. Lindekerk, 22 te Rotterdam. Loenerkerk, 22 te Khorramshar v. Abadan. Louis Lantz, pass. 22 Dungeness n. Las Palmas. \Pr. Joh. Willem Friso, 23 v. Antw. n. Amsterdam. Maaslloyd, 23 te Port Said. Malea, 23 te Mena A1 Ahmadi. Mariekerk. 22 te Tanger v. Cadiz. Markelo, 22 v. Amsterdam n. Goole. Marnelloyd. verm. 22 v. Hamburg n. Rotterdam. Meerkerk, 22 te Mombasa verwacht. Meliskerk, 23 v. Suez n. Port Said. Mentor, 22 1130 m. n. Paramaribo n. Paramaribo. Merwede, pass. 22 Las Palmas n. Dakar. Mitra, 22 v. Curagao n. Punta Cardon. Modjpkerto. 23 te Djeddah. Montferland, 22 v. Amsterdam n. Z.-Amerika. Naess Commander, 23 te Suez. Nestor, 22 v. Guanta n. Cumana. Nieuw Amsterdam, 22 te St. Thomas verwacht. Nieuw Holland, 24 te Melbourne verwacht. Notos, 21 dw. Kp. Fao n. Savona. Oldekerk, 23 te Nagoya. Omala, 22 v. Curagao n. Bahia. Ommenkerk, 24 te Shanghai verwacht. Oranje, 22 te Singapore v. Colombo. Oranje Nassau, 22 v. Port of Spain n. Barbados. Oranjestad, 22 v. Amsterdam n. Hamburg. Orion, 22 120 m. o. Rhodes n. Rhodes. Osiris, 22 te Maracaibo verw. v. La Guaira. Ouwerkerk, 22 v Hongkong n. Singapore. Overijsel, 22 te Bremen v. Amsterdam. OVula, 22 200 m. z.z.w. Okinawa n. Yokohama. Papendrccht, 23 te Santiago de Cuba. Parkhaven, 22 60 m. n.o. Bonavista n. Rio de Jan. Peperkust, 21 v. Abidjan n. Takoradi. Perna, 22 v. Kandle, 27 te Abadan verwacht. Pieter S, 22 v. Rotterdam n. Swansea. Polydorus, 22 et Djeddah v. Suez. Prins Willem van Oranje, 22 te Londen. Prins Willem V, 22 v. Bergen n. Lissabon. Pygmalion, 21 v. Maracaibo n. Port of Spain. Rita, 23 te Penang. v. Bukom. Roepat. 23 v. Hamburg n. Antwerpen. Rot.ti, 22 100 m. z. Bandjermassin n. Singapore. Ru.vs, 22 v. Buenos Aires n Santos. Salatiga, 22 te Colombo. Sarangan, 23 te Longvieuw. Schelpwijk, 22 v. Zarate n. Curagao. Schie, pass. 22 Gibraltar n. Lissabon. Senegalkust, 22 280 m. n. Dakar n. Dakar. Sirrah. 22 1200 m. z.w. Fremantle n. Perz. Golf Soestdijk, 23 te Rotterdam. Stad Alkmaar, 22 v. Melilla n. Rotterdam. Stad Breda, 22 v. Kirkeness n. Amsterdam. Stad Delft. 23 v. Genua n. Barcelona. Stad Gouda, 22 te Hampton Roads. Stad Maassluis, pass. 22 Kp. Vincent n. Rotterdam Stad Rotterdam, 22 te IJmuiden. Stad Utrecht. 22 56 m. o.z.o. Landsend n. H. Roads Stad Vlaard., 22'80 m. z.w. Lindesnes n. Emden] Stentor. 21 500 m. z.w. Flores n. Amsterdam. Straat Bali, 20 v. Pt. Swettenham n. B. Aires. Straat Cook, 22 te Port Elizabeth v. Cape Town Straat Johore, 22 v. Lor. Marques n. Kaapstad. Straat Lombok, 22 v. Pt. Elizabeth n. Fremantle Tarakan, 23 te Liverpool. Taria, 23 te Calcutta. c Thelidomus, 22 200 m. n.o. Sokotra n. L. Marques Timalaya, 23 te Suez. Titan. 22 te IJmuiden verwacht. Tjimenteng, 23 te Kobe. Trajanus, 23 te Kingston. Trompenberg, 22 te Houston. IJssel, 22 v. Bremen n. Antwerpen. Vlist, 22 420 m. o.z.o. Cape Race n. Newport. Waterland, pass. 23 Lissabon n. Amsterdam. Waterman, 23 te Suez. Westland, 22 v. Montevideo n. Las Palmas. Westertoren, 21 v. Sydney n. Geelong. Willem Ruys. 23 te Southampton. Willemstad. 23 te Paramaribo. Wonogiri, 22 te Colombo verw. n. Beyrouth. Zaankerk. pass. 22 Finisterre n. Manilla. Zeeland, 23 te Colombo. Zonnekevk, 22 v. Fremantle n. Adelaide. SLEEPVAART Argus, 23 v. Rotterdam n. Noordzee Barentszee, 21 450 m. w.n.w. Key West n. Mon tevideo. Blankenburg, 23 125 m. n.n.o. Algiers n. R'dam. Clyde, 23 880 m. z.w. Flores n. Gent. Friesland, 21 630 m. z.o. Jacsonville n. Jacksonv. Hudson, 21 v. Dover n. Barry. Humber, 23 te Trinidad. Maas. 23 v. Rotterdam n. Noordzee. Noordzee, 23 te Freetown. Poolzee, 23 te Maassluis. Rode Zee, 23 125 m. o.n.o. Gibraltar n. Houston. Thames. 23 te Rotterdam. Titan, 23 v. Cuxhaven te IJmuiden verwacht. KLEINE VAART Alcetas. 21 v. Istanbul n. Piraeus. Atlas, 22 30 m. z.w. Kp. Dcgata n. Barcelona. Bab T, 21 in Finse Golf n. Zaandam. Draco. 21 v. Valencia n. Malaga. Elsa. 21 te Norrköping v. Amsterdam. Flevo. 22 120 b. n.o. Gdynia n. Gdynia. Ilias, 21 te Randers n. Aarhus. Inspect. Mellema, 21 bij Kp. d'Antifer n. Rouen. Joost, 20 v. Soernaess n. Zaandam. Kaap St. Vincent. 21 v. Emden n. Visby. Kaap Falga, 21 v. Amsterdam n. Vestervik. Leliegracht, pass. 22 Kiel n. Londen. Lijnbaansgracht. 21 v. Brunsbüttel n. Amsterdam. Pavo, 21 v. Sandhammern n. Zaandam. Plato, 22 te Amsterdam n. Hamburg. Ponza, 21 v. Slite n. Korsnas. Prinsengracht, 22 Brunsbüttel gepass. n. A'dam, Schippersgracht, 22 te Kiel verw. n. Londen. Tilly. 21 Brunsbüttel gepass. n. Zaandam. Tyne, 23 v. Londen n. Bremen. DEZE WEEK EN VOLGENDE WEEK AANVANG DER VOOR BEGINNERS EN GEVORDERDEN INSCHRIJVING DAGELIJKS KLEINE HOUTWEG 11 - TELEFOON 14652 t DENK AAN de hongerige BUITENVOGELS Plaats een Voederhuisje hangend model v.a. 5.95 staand model v.a. 14.75 Vetbollen (geen paarde- vet) Buitenstrooivoer (geen onkruidzaden) Ongebrande Pinda's (voor de mezen) GEBR. VEENINGA Naturalisten JAUOBIJNESTR. 10-18 GED. OUDE GRACHT 62 Haarlem De weldadige warmte van Thermogene y, watten verjaagt de gifstoffen tus sen spieren en ge wrichten. Pijn en stijfheid verdwij nen zonder dat U iets inneemt. STILT PIJN DOOR WARMTE f 2.f 2.50 en f 3.p. pond Ree-voorbouten p. stuk f 5.— Wilde Eenden p. st. f 3. Grote tamme Eenden p. stuk f 2.f 2.50 Soepbraadkippen p. p. f 1.50 Kippenpoulet p. pond f 2.25 Poulardes per stuk f 6.— Kip aan het spit. Alléén bij: van ouds bekend. WARMOESSTRAAT 4 Tel. 10924 BIEFSTUK 75 ct. NU 65 ct. per ons Zeer malse MAGERE LAPPEN 2.60 NU 2.28 p.p. Pracht RiBLAPPEN 2.50 NU 2.28 p p SCHOUDERCARBONADE 1.98 NU 1.78 p.p. VARKENSROLLADE 2.75 NU 2.58 p.p. KRUISSTRAAT 20 naast Automatiek v- 8- v- Zoekt U een vrien delijk en bekwaam meisje om U een behulpzame hand te bieden? U kent de zekere weg aaai succes ADVEPTC^T IN m AD zoekt voor haar zaken In Haarlem en IJmuiden voor verschillende afdelingen (o.a. herenmode) Enige jaren ervaring in de textielbranche vereist. Tevens is er plaats voor (16 a 17 jaar) voor magazijnwerkzaamheden. Eventuele reiskosten worden vergoed. Aanmelden in onze zaak: Lange Veerstr. 27. Haarlem des morgens tussen 10 en 12 uur en des namiddags tussen 5 en 6 u. Ook na telefonische afspraak tel. 11826 GEVRAAGD leeftijd 15—17 jaar, voor lichte administratieve werkzaam heden. Brieven onder no. 7365 aan het bureau van dit blad.

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 10