IER IK. D Duel tussen bas en tenor Raadslid Steenwinkel trekt tot burgemeester geuite verwijten in ZATERDAG 25 JANUARI 1958 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Hoofdingelanden Haarlem- mermeerpolder manen tot versobering VIJFHUIZEN „Tante Pos" vraagt aller medewerking HALFWEG Grote zendingsavond LISSE Feestelijke vergadering van brandweer in Lisse ZANDVOORT Kandidaten gemeenteraad Partij van de Arbeid Zandvoorter verdacht zuil omver te hebben gereden BLOEMENDAAL Mevr. Koemans exposeert in Bloemendaal GEMEENTERAAD VAN LISSE Nu ook in Haarlem een vocale cyclus Verwarmingsketel voor Kennemerplein 3 Interscholaire staat weer voor de deur Dit jaar proefneming met jazzmuziek HAARLEMMERMEER Kerken helpen behoeftigen in Hongarije HOOFDDORP Geen gymnasten naar Arnhem Groot aantal plannen van CJMV in Bloemendaal In de vergadering van Hoofdingelanden van de Haarlemmermeerpolder, welke die vrijdag in 't Polderhuis in Hoofddorp is gehouden, is bij de behandeling van de be groting voor 1958 ongerustheid uitgespro ken over de aanzienlijke stijging der uit gaven. In vergelijking met een tiental ja ren geleden bedragen de geraamde uitga ven voor 1958 ruim achthonderdduizend gulden meer. Aangedrongen werd op meer versobering en eeri strakker financieel be leid. Als voorzitter trad op de waarnemend dijkgraaf, de heer Th. van der Geest, die in zijn openingswoord mededeelde, dat de dijkgraaf mr. K. J. G. Baron van Harden- broek reeds gedurende zes weken wegens ziekte verhinderd is zijn werkzaamheden te verrichten. De voorzitter stelde de vergadering er van in kennis dat ir. C. Koopman met het oog op diens vertrek naar elders ingaande 1 februari 1958 zijn ontslag heeft ingediend als Hoofdingeland van de Haarlemmer meerpolder. Spreker memoreerde het over lijden van de wethouder van publieke wer ken van de gemeente Haarlemmermeer, de heer C. van Beem. De vergadering hechtte haar goed keuring aan een voorstel om aan de gemeente Haarlemmermeer medewerking te verlenen tot het dempen en rioleren van de wegsloot zomede tot de aanleg van een voetpad langs de Venneperweg tussen de Hoofdweg en de Kagertocht ter lengte van ongeveer 380 meter. Eveneens werd akkoord gegaan met een voorstel om aan de gemeente Haar- lemmerliede en Spaarnwoude medewer king te verlenen bij de reconstructie van de Oranje Nassaustraat. Langdurig Een voorstel om de bezoldiging van het hoofd van de technische dienst ingaande 1 september 1956 te verhogen, gelijk heeft plaats gehad voor de hogere rijksambte naren, gaf aanleiding tot ee nlangdurige gedachtenwisseling zonder dat men echter tot een besluit kwam. Deze aangelegenheid werd tot de volgende vergadering aan gehouden. De vergadering hechtte haar goedkeu ring aan een voorstel tot herziening van de tarieven waartegen gronden in recht van opstal worden uitgegeven. Er zal een commissie van advies worden benoemd bestaande uit drie leden en twee plaats vervangers. Jhr. mr. L. M. E. von Fisenne vestigde de aandacht op de slechte toestand van de wegen veroorzaakt door de zware sneeuwval van de laatste dagen, die op sommige plaatsen voor de weggebruikers zelfs levensgevaar zou opleveren. De voor zitter deelde mede dat het sneeuwvrij ma ken van de Hoofdweg tussen Hoofddorp en Nieuw Vennep alsmede van de Sloter- weg tussen Kruisweg en Badhoevedorp een zaak voor de gemeente Haarlemmer meer is. De overige wegen in de polder komen echter voor rekening van het pol derbestuur. De vergadering verleende haar goedkeu ring aan het verlenen van een krediet voor het opmaken van een plan met begroting door de Nederlandse Heidemaatschappij voor het verdiepen van de Hoofdvaart tus sen het gemaal „De Lijnden" en de Genie- dijk. Nagegaan zal worden of het moge lijk is met de vrijkomende specie een langs een der Hoofdwegen gelegen wegsloot te dempen. Naar de voorzitter mededeelde heeft de Nederlandsche Heidemaatschappij de ver wachting dat bij de uitvoering van het verdiepingswerk door bemiddeling van de Cultuurtechnische Dienst, rijkssubsidie zal worden verleend, omdat door de verdie ping van de Hoofdvaart een betere ontwa tering mogelijk zal zijn, hetgeen als een landbouwbelang mag worden aangemerkt. Onhoudbaar De heer M. Immink vestigde de aan dacht op de slechte ontwatering van de Vennepertocht tussen de Rijksweg en de Kagertocht, welke toestand hij „onhoud baar" noemde. De begroting voor 1958 werd na een korte voorbeschouwing van het lid van de financiële commissie, de heer C. M. Reinders Folmer, zonder hoof delijke stemming goedgekeurd en vastge steld. Besloten werd de lasten voor 1958 niet te verhogen en deze op 35 per ha en de heffing op de belastbare opbrengst ge bouwd op zes percent te handhaven. Alvorens de vergadering te sluiten stond de voorzitter nog even stil bij het afscheid van ir. C. Koopman, wiens vertrek spre ker een groot verlies voor het polderbe stuur noemde. De heer Koopman heeft bij zonder veel gedaan in het belang van de polder, waarvoor spreker hem dank bracht. Jhr. mr. L. M. E. von Fisenne sloot zich bij dit dankwoord aan, waarbij hij in het bijzonder de deskundige adviezen van en de prettige samenwerking met ir. Koop man in het licht stelde. Hoewel de wegen in en om Vijfhuizen door de zware sneeuwval van de laatste dagen nog niet gemakkelijk berijdbaar zijn, is het thans toch voor voorzichtige wielrijders weer mogelijk hiervan gebruik te maken. Van de zijde der plaatselijke P.T.T. wordt daarom aan de burgerij het verzoek gedaan om mede ten gerieve van leveranciers en anderen deze op- en af ritten te bestrooien met zand, as of iets dergelijks. Op deze wijze werkt men er aan mee, dat de post op tijd kan worden bezorgd. Op 29 januari zal 4n het jeugdgebouw aan de Lindenlaan in Halfweg een grote zendingsavond worden gehouden. Tijdens deze bijeenkomst zal worden gesproken door ds. A. Pos uit Haarlem, die lange tijd in Indonesië werkzaan? was als missionair predikant van de Gereformeerde Kerken. Mejuffrouw Goemaat uit Utrecht, die in dertijd haar arbeidsterrein had temidden van de vrouwen op Java, zal over dit werk vertellen. Muzikale medewerking aan deze avond zal worden verleend door de chris telijk gemengde zangvereniging „Kunst na Arbeid" onder leiding van de heer Wester- daal. Nauwelijks bekomen vaii het schan- daal-Callas hielden de medewerkers van de opera te Rome tijdens een re petitie voor Verdi's „Don Carlos" op nieuw de adem in toen de Bulgaarse bas Boris Christoff en de Italiaanse tenor Franco Corelli zich niet meer konden inhouden en een duel op het zwaard aanbonden. Zij werden allebei gewond, maar de strijd bleef onbeslist. De foto's tonen links de Bulgaar en rechts de Italiaan in de kledij, die het zelfbewustzijn der beide heren blijk baar tot zulke explosieve hoogten heeft opgevoerd BURGERLIJKE STAND. GEBOREN: Rita, d. v. M. Beider en J. Bonkenburg; Johannes, z. v. J. Wijnholds en D. J. M. Smeele; Agnes Maria en Aloy- sius Maria, d. en z., v. C. Verwer en A. M. van Diemen; Ernesta Cornelia Maria, d. v. H. J. van Velzen en A. E. S. Jonkman; Margaretha Cornelia, d. v. P. v. d. Berg en K. C. Sneeuw. ONDERTROUWD: N. F. L. Bouwmees ter, Haarlemmermeer, en A. Mesman; A. Polderman en C. M. Th. Baltes; F. A. Ver dijk en A. A. M. Kortekaas; S. A. v. d. Geest, Haarlem, en W. M. Baak; J. Vrij burg en H. M. Doezé, Heeze. GEHUWD: A. P. v. d. Berg, Hillegom, en A. E. v. d. Veek; L. M. v. Veen, Haar lemmermeer, en H. Vledder. In „De Taveerne" heeft de brandweer van Lisse de feestelijke jaarvergadering gehouden waarop commandant Van der Drift een korte beschouwing heeft gegeven over het afgelopen jaar. In 1956 moest de brandweer zestien maal uitrukken voor brandbestrijding en andere hulpverlening. In 1957 rukte men achttien maal uit. De door brand toegebrachte schade was ech ter in verhouding heel wat meer dan in 1956. Toen bedroeg deze 7500,in het afgelopen jaar ruim 18Ó00, Aan een cursus pompbedienen, die in Noordwijk wordt gehouden, nemen zes le den van de Lissese brandweer deel. Er werden 17 oefeningen gehouden, waaron der een nachtelijke, terwijl tweemaal een spuit met volledige bezetting werd uitge zonden in B.B.-verband, namelijk naar Hillegom en Den Haag. Voorts werd deel genomen aan een brandweerwedstrijd in Vlaardingen waar men van de zeventien deelnemende korpsen de achtste plaats be zette. Voor de toekomst ligt het in de bedoe ling meer aandacht te gaan wijden aan de theorie door het houden van instructie bijeenkomsten. Na het huishoudelijk gedeelte was er een gezellig samenzijn met medewerking van het duo Reeuwijk-Vink. Een commissie heeft de groslijst voor de komende gemeenteraadsverkiezingen voor de afdeling Zandvoort van de Partij van de Arbeid samengesteld. De eerste vijf namen, die op de lijst voorkomen, zijn die van de huidige raads leden der fractie met wethouder A. Kerk- man als lijstaanvoerder. Kandidaten zijn- 1. A. Kerkman; 2. Mevrouw A. Mol van Bellen; 3. Ir. P. G. van Kuyk; 4. F. W. Die- mer; 5. C. Paap; 6. D. van Duijn; 7 Chr. A. Alders; 8. W. J. Zoet; 9. A. J. van der Moolen; 10. D. van Dijk; 11. G. J. Sterren burg; 12. Mejuffrouw G. Bokma; 13. Me vrouw H. Horeman; 14. G. Schraöer; 15. L. H. Cohen; 16. A. Kransen; 17. K. Sant. In de afgelopen nacht omstreeks lnlfdrie werd de Haarlemse politie ervan in kennis gesteld dat een verkeerszuil op de Leidse- vaart nabij de Schouwtjesbrug te Haarlem door een auto omver was gereden. Toen de politie met een radiowagen ter plaatse arriveerde trof zij naast de op de weg liggende verkeerszuil een auto aan, maar de inzittende was verdwenen. Omwonenden wisten te vertellen dat een man uit de wa gen was gestapt die de Van Oosten de Bruijnstraat was ingelopen. Bij het onder zoek van het inwendige van de auto werd een sterke dranklucht waargenomen. Uit papieren kwam vast te staan dat de be stuurder van de auto uit Zandvoort af komstig was. Omdat de politie vermoedde dat de man te voet naar Zandvoort was gegaan reed zij deze richting op. Inderdaad trof de politie ter hoogte van de Viersprong in Aerdenhout een voetganger aan die veel gelijkenis vertoonde met de foto op het gevonden rijbewijs. De man maakte een suffe indruk en rook naar alcoholhoudende drank. Desgevraagd verklaarde hij dat hij zich niets van een aanrijding kon herin neren, noch dat hij sterke drank gebruikt had. Hij werd naar het politiebureau te Haarlem overgebracht. De aangehoudene was een 39-jarige inwoner van Zandvoort. In de wachtkamer van het raadhuis in O verveen zijn zes doeken opgehangen van mevrouw L. Koemans-Peletier uit Aerden hout. Zij is reeds op jeugdige leeftijd be gonnen met studie bij Jan Nieweg te Amersfoort. Op zesjarige leeftijd maakte zij reeds portretten. Doordat zij te jong was aan de Academie voor Beeldende Kunsten te Amsterdam te studeren werkte zij eerst onder leiding van prof. G. W. A Röling, waarna zij leerlinge werd van de academie. Mevrouw Koemans heeft een natuurlijke aanleg voor het maken van portretten, niet alleen in olieverf, maar ook in roodkrijt. Kortgeleden ontving zij de officiële opdracht een portret te ma ken van prof. Van Egmond ter gelegen heid van zijn zeventigste verjaardag. Het portret zal een plaats krijgen in de kamer van het groot-auditorium te Utrecht. Vele malen exposeerde mevrouw Koemans, on der andere te Bergen, Rotterdam, Nijme gen en vorig jaar met werken van haar echtgenoot in Amsterdam. Tijdens een langdurig verblijf in Frankrijk werkte zij met haar man in Parijs en later aan de Middellandse zee bij de beeldhouwer-schil- der-ceramist Michel Chauvet, wiens werk vorig jaar in Arti te Amsterdam te zien was. In hun woning te Aerdenhout beoefe nen de heer eh mevrouw Koemans behal ve de schilderkunst ook de ceramiek. De gemeenteraad van Lisse kwam vrij dagavond in vergadering bijeen ter be spreking van een agenda, die weliswaar lang was, doch overigens weinig belang rijke punten bevatte. Een enkele maal kwamen er vragen naar voren, waarvan men verwachten mocht, dat zij nog inte ressante stof zouden kunnen opleveren. Maar al spoedig ging de raad dan weer over tot de „orde van de dag". Men bleek zeer eensgezind en het was, of er geen politieke verschillen bestonden. De heer G. H. Steen winkel jr. (A.R.) kreeg gelegenheid terug te komen op de schermutseling, die hij in de vorige raads vergadering met de voorzitter, burgemees ter mr. Th. M. J. de Graaf, had gevoerd. Daar een nieuwjaarsrede van de burge meester in Lisse niet gebruikelijk is, kreeg de heer Steenwinkel onmiddellijk na opening van de vergadering het woord. Hij las een verklaring voor, waarin hij herin nerde aan zijn duel met de voorzitter in de vorige vergadering naar aanleiding van de wethouderskwestie. De toen door de heer Steenwinkel aan het adres van de voorzit ter gerichte verwijten waren gebaseerd, aldus de heer Steenwinkel, op inlichtingen, die later niet juist bleken te zijn. Hij bood de burgemeester zijn verontschuldigingen aan voor de onheuse bejegening. Mr. De Graaf accepteerde de verkla ring en achtte het incident voor gesloten. Wethouder T i b b o e 1 sprak zijn verheu genis uit over de bijlegging van dit con flict en nam er namens alle fracties not? van, dat de heer Steenwinkel onjuist was ingelicht. Door de benoeming van de heer A. J. Mesman tot wethouder en het aftreden van de heer P. Romijn, waren er vacatures ontstaan in enkele commissies. In het bestuur van de stichting Sportpark werd benoemd de heer W. P. van Dijk. In de Gemeentelijke Woningstichting werden gekozen: wethouder A. J. Mesman, voor zitter en L. Rhynsburger, lid. Tot leden van het bestuur van de ge meentelijke dienst voor Sociale Zaken wer den herbenoemd mevrouw C. van Aalst- Van der Laan en de heer Jac. van Dijk; in de vacature A. J. Mesman werd gekozen de heer J. P. de Koning. Tot loco-secretaris werd in de plaats van de heer J. Both, die naar Leidschen- dam vertrekt, diens opvolger, de heer S. P. Broersen bunoemd en als tweede plaats vervanger van de secretaris de heer J. H. M. Bulten, hoofdcommies ter secretarie, die staande de vergadering in handen van de burgemeester de vereiste eden aflegde. In navolging van wat in enkele andere grote steden in ons land al tot de jaar lijkse manifestaties van het muziekleven behoort hebben de directies van het Haar lems Concertgebouw en het concertbureau Alphenaar hier ter stede een zogenaamde vocale cyclus voorbereid, die dinsdag 28 januari in de Haarlemse Concertzaal be gint en in mei van dit jaar eindigt. Deze cyclus omvat vier recitals, uit te voeren door vooraanstaande kunstenaars. De programma's vermelden de namen van zo wel klassieke als moderne componisten. We vestigen er de aandacht op, dat men op elke uitvoering liederen van een Ne derlandse componist kan horen, te weten van de Haarlemmer Jan Mul, de Heem- stedenaar Henk Bijvanck, Julius Röntgen, Henriëtte Bosmans of Marius Flothuis. Dinsdag 28 januari hoort men de alt Annie Hermes, aan de vleugel begeleid door Felix de Nobel, vrijdag 28 februari treedt de bas Léon Combé op met begeleiding van Isja Rossican, vrijdag 18 april wordt een recital verzorgd door de mezzo-sopraan klida Rebeira, begeleid door Miep van Luin. De sopraan Annette de la Bije be sluit de vocale reeks met aan de vleugel Jan de Man. Behalve van de vijf genoem de Nederlandse componisten worden op de vier concerten bijeen liederen uitgevoerd van Schubert, Wolf, Duparc, Krenek, Mil- haud, Strawinsky, Brahms, Caplet, De bussy, Ravel en Gretsjaninov. Ten behoeve van de aankoop van een nieuwe centrale verwarmingsketel en de plaatsing daarvan in Kennemerplein 3 te Haarlem, waarin gehuisvest zijn de bu reaus van de economische adviseur der gemeente en van de inspecteur van het lager onderwijs voor de gemeente Haar lem, stellen B. en W. de gemeenteraad voor een bedrag van 300,ter beschikking te stellen. In de nacht van 21 op 22 november is de ketel stuk gesprongen en toen bleek, dat reparatie niet meer mogelijk was, is onmiddellijk een nieuwe geplaatst. De burgemeester sprak waar derende woorden aan het adres van de scheidende heer Both, bij welke hulde zich achtereenvolgens aansloten de heren C. Barnhoorn (K.V.P.), P. van Leeuwen (Arb.) en De Vries (C.H.U.). Alle andere punten van de niet minder dan 31 nummers tellende agenda gingen zonder of slechts met geringe aanmerkin gen onder de hamer door, met uitzondering van een voorstel tot aankoop van grond waarvoor de raad later op de avond in besloten vergadering ging. Alvorens men zich echter in besloten zitting terugtrok, kwam een kleine rond vraag aan de orde en kreeg de scheidende heer Bosch nog gelegenheid om dank te zeggen voor de hem toegezwaaide lof. Het Haarlems Interscholair Jeugdtoer- nooi staat weer voor de deur. Deze frisse manifestatie, georganiseerd door het Haarlems Interscholair Comité, waarvan de wethouder van Onderwijs en Kunstza ken der gemeente Haarlem, de heer D. J. H. Geluk, voorzitter is en dat verder bestaat uit docenten, is een jaarlijks ge beuren waarvoor veel belangstelling be staat. Hier krijgen de leerlingen gelegen heid hun kunnen te tonen op het gebied van muziek, voordracht, toneel en bal let of laten zij zien wat zij presteren met de tekenstift, het penseel, de camera en de handwerknaald. Ieder, die het jaarlijks interscholair toernooi van nabij kent, weet tot wat voor verrassende prestaties de leerlingen kunnen komen. Het aantal leerlingen, dat zelf iets wil doen, groeit nc steeds en nog altijd moet een nauwkeurige selectie worden toege past om die leerlingen uit te kiezen, die tot het podium of het toneel kunnen wor den toegelaten. Dit zijn er niet weinig, want drie avonden wordt het Gemeentelijk Con certgebouw geheel gevuld en de schouw burg eist evenveel en misschien zelfs nog meer middagen of avonden op. Het aan tal aanmeldingen voor de muziekavonden heeft - bedragen vijfentwintig solisten, duo's of kleine ensembles en vierentwin tig koren en grotere instrumentale ensem bles. Voor de schouwburguitvoeringen ga ven zich tot nu toe op zevenenveertig leer lingen voor voordracht, vier groepen voor toneel en twaalf leerlingen voor dans, on der wie vier voor solodansen, in totaal ver deeld over zevenentwintig scholen. Een de aandaeht trekkende uitbreiding van het onderdeel muziek is het vaststel len van een speciale avond gewijd aan jazz. De leerlingen brengen op deze avond 14 april alleen jazzmuziek ten gehore. Uiteraard wordt als eis gesteld, dat de jazzmuziek van goed gehalte is. Deskun digen op dit gebied zullen de prestaties der leerlingen beoordelen. Het is nog een experiment en van het slagen hangt af of de jazzmuziekavond een volgend jaar wordt herhaald. De andere muziekavon den, waarop zowel koren, instrumentale ensembles als solisten op allerlei gebied het podium betreden, vallen op 31 janua ri en 5 februari. Het kenmerkende van de schouwburg uitvoeringen, welke op 28 februari en 5 maart plaatshebben, is, dat er van de drie uitvoeringen wederom één avond wordt gereserveerd voor een internationaal pro gramma, dat wil zeggen, dat er toneel en voordracht ten beste wordt gegeven in het Frans, Duits, Engels en het Neder lands. De zogenaamde internationale avond had vorig jaar voor het eerst plaats en de herhaling wijst er wel op dat dit niet zonder succes geschiedde Dit jaar voor het eerst zullen ook scholen uit Hoofddorp (een meisjesnijverheidsschool en een school voor ulo) actief aan het in terscholair toernooi deelnemen. Het aan tal gemeenten waaruit de leerlingen af komstig zijn is daardoor weer met één uitgebreid. Het Haarlems Interscholair Comité is een zelfstandige organisatie. Wel verricht het bureau culturele zaken der gemeen te Haarlem voor een deel het administra tieve werk maar daarmee houdt het ook op. Financiële steun is van de gemeente niet nodig, de kosten worden geheel uit de entrees betaald. Van de docenten wordt altijd veel medewerking ondervonden. Daar zal het ook dit jaar wel weer niet aan ontbreken. Na de muziekavonden en de bijeenkom sten in de Stadsschouwburg volgt nog de tentoonstelling, waarover hierboven al een en ander is gezegd. Deze tentoonstelling heeft plaats in het museum „Het Huis Van Looy" van 15 februari tot 6 maart. ZONDAG 26 JANUARI 1958. HAARLEM. Ned. Herv. Kerk. Nieuwe Kerk, Nieuwe Kerksplein. 10: Ds. Joh. Brons geest. 7: Ds. J. van der Wiel. Noorderkerk Velserstraat. Zaterdag 4—5: Bidstond in de Gerfkamer. Zondag 10.30: Vicaris J. Juckema 7: Ds. R. Bijl. Oosterkerk, Zomerkade. 10: Ds E. Pot. Bakenesserkerk, Vrouwestraat. 9.30 Kinderkerk. Dhr. J. de Nie. 10.30: Jeugd dienst. Cand. J. H. Meesters, van Haarlem-N 4.30: Padvindersdienst o.l.v. Ds. D. ter Steege van Santpoort. Kapel Sarepta, Hazepaters laan. 9.30: Kinderkerk. Ds. W. M. van Aspe ren. 10.45: Ds. J. A. de Klerk, van Heem stede, H. Av. Aula Chr. Lyceum, Emmakade ingang van Merlenstraat. 10.45: Ds. Adr Oskamp, van Heemstede. Gebouw Vryz Hervormden. Jacobstraat. 10.30: Ds. P. N Kruijswijk. Janskapel, Jansstraat 36. 10.30 Ds. A. J. van Rhijn. Diaconessenhuis, Haze- paterslaan 24. 9.30: Ds. J. van der Wiel Jeugdkapel. Noord. Molenaerstraat 10.30 Dhr. D. Boer. Oost, Zomerkade 10: Dhr. J. de Vink. West, Leidsestraat 10: Dhr. J. Kouse maker. Centrum, Oude Groenmarkt 10: Dhr F. Braaksma. Eglise Wallonne, Begijnhof 30 10 h. 30: Service présidé par le Pasteur J. F Baudraz. Deutsche Ev. Gemeinde, Waalse Kerk, Begijnhof. 20 Uhr: Pfarrer P. Kaetzke Den Haag. Christian Science, First Church of Christ, Scientist, Jansstraat 74. 10: Ned Taal. 11.15: Engelse Taal. Woensdag, Lange Veerstraat 16. 8: Avondbijeenkomst. Herv Evangelisatie op Geref. grondslag, Nassau- plein 8. 10 en 5: Hr. A. Scherpenzeel, van Nieuwveen. Woensdag 7.30: Ds. Klein Kra nenburg, van Hilversum. Alle-Dag-Kerk Maandag 7.30 en woensdag 3: Contactbijeen komsten met gerepatrieerden in de Pastorie der Broederkerk, Parklaan 32. Dinsdag 3 Rondetafelbespreking Broederkerk, Park laan 34. Stads Evangelisatie, Lange Heren straat 6. 10: J. F. Snoeks. Medewerking Zangkwartet. 7: Openbare samenkomst Woensdag 8: Bijbellezing. Spr. J. F. Snoeks Zuiderkapel, Zuiderstraat 15. 10: Dhr. Th Dikkes, Evangelist te Leiden. 5: Dezelfde Evangelisatiesamenkomst. 8: Jeugdsamen- komst o.l.v. Herman Spoor. Dinsdag 8: Bij belbespreking en Bidstond. Opwekkingssa menkomsten, Zuiderstraat 15. Donderdag 8: Ds. J. Visser, Amsterdam. Zang door de da mes Roskam en van Houwelingen. Vrü Evang. Gemeente, Parklaan 21. 6.30: Ds. A H. van Gent Dond. 8.15: Ds. A. H. v. Gent Bijbellezing en bidstond. O. R. G. Centrum Westerhoutpark IA. 10.30: Ds. A. R. de Jong Broedergemeente, Parklaan 34. Zaterdag 7.30 Liturgische Zangdienst waarna familieavond Zondag 10.30: Ds. Schutz. Evang. Lutli. Gemeente, Witte Herenstraat 10.30: Ds. D. Solinger. 10.30: Ds. G. Kroes Jeugdgebouw Schoterweg hoek Pijnboom straat. Verenigde Doopsgezinde Gemeente, Grote Houtstraat 43. 10.30: Ds. C. P. Hoe- kema. Peuzelaarsteeg 3. 10.30: Jeugddienst o.l.v. W. Dorrepaal. Remonstr. Geref. Gemeente, 10.30: Ds. J. W Wery. Geref. Kerk. Wilhelminakerk, Ged Oude Gracht 57—59. 10: Ds. C. Goeman, 5: Ds. L. Hoorweg. Zuid-Oosterkek, Richard Holkade 125. 10: Ds. D. J. Roos. 5: Ds. C. Goeman. Lyceum-Aula, ingang van Merlen straat. 9: Ds. L. Hoorweg. 5: Dr. A. Dondorp. Geref. Kerk, Begijnhofkapel. 8.45: Leesdienst 4.30: Ds. A. Bos. Chr. Geref. Kerk, Raaks 10 en 17: Ds. J. P. Geels. Geref. Gem., L. Margarethastraat 10 en 4.30: Leesdienst. Oud-Geref. in Ned., Parklaan 21 10 en 4.30: Leesdienst. Oud-Kath. Kerk, Kinderhuissingel 76. 10: Hoogmis. 17: Vesper. Woensdag 9.30: H. Mis Baptistengemeente, Begijnhofkapel. 10.30 en 19: Ds. J. van Dam. 20.15: Jeugdsamenkomst Dinsdag 20: Zusterhulp. Vergadering van Gelovigen, Ged. Oude Gracht 47. 10: Samen komst. (Broodbreken). Ned. Chr. Gemeen- schapsbond, Koudenhorn 46 A rd. Dinsdag 8: Samenkomst. Gemeente des Heeren, Lange Molenstraat 22. 10 en 5.30: Samenkomsten De Christengemeenschap, Wilhelminastraat 60. 10: Mensenwijdingsdienst. Donderdag morgen 8.30: Mensenwijdingsdienst. Volle Evangelie Gemeente (Pinkstergemeen te) Elim-Kapel, Paul Krugerstraat 36. 10: Dhr. J. H. Schat. 12-13: Zondagsschool. 7: Op wekkingssamenkomst. Verschillende spre kers. Donderdag 8: Gebedssamenkomst voor gemeenteleden. Immanuëlkapel, Nieuwe Kruisstraat 14. 10: Opwekkingssamenkomst. Wout v. Beek, uit Leeuwarden. M. m. v. Zangkoor Glorieklan ken. 10: Zondagsschool. 7.30: Dhr, C. v. Ingen Donderdag 8: Bidstond. Vrijdag 7: Jeugdd. van 813 j. 7.45: Idem 1430 j. Pinksterge loofsgemeenschap, Nassauplein 8. 10: Dhr. E. Schuurman, H. Avondmaal. 5: Dezelfde. 10: Zondagsschool Colensostr. 2. Woensdag Meisjesclub Colensostr. 2. 8: Bidstond Scho tersingel 99. Zevende-Dags Adventisten, Jacobstraat 6. Iedere zaterdagmorgen 10: Gemeensch. Bij belstudie. 11: Prediking. Zevendedags-Bap- tisten Gemeente, Parklaan 21, Iedere zater dag 10: Prediking. Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen, Corne- lissteeg 9. 10.30: Zondagsschool. 5: Kerkdienst Hersteld Apost. Zendingkerk, Wilhelminastr. 21. 10 en 5: Kerkdienst. Apostolische Ge meente, Jacobijnestraat 15. 10 en 5: Gods dienstoefening. Jehovah's getuigen, Kamer- lingh Onnesstraat 83. 5.306.30. Wolstraat 7. 7.308.30. Donderdags van 7.309.30: Bethel Pentecostal Temple Inc., Voorhelm straat 3. 15: Dienst met H. Avondmaal. Dins dag 19.30: geen bijbelstudie. Vrijdag 19.30: Bidstond t. h. Spoorwegstraat 4 rd. HAARLEM-NOORD. Ned. Herv. Kerk. Julianakerk. Zaterdag 7.30: Avondgebed. Zondag 10: Dr. H. vander Loos. Immanuël- kerk. 10: Ds. G. Koch. H. Avondmaal. 7: Dr. H. van der Loos. Jeugdkapel (Jeugdhuis Schoterweg). 10: Dr.G. Ph. Scheers. Zon dagsschool: 12: Mamixschool. jeugdhuis en Kleuterschool Colensostraat. Sionskerk, Eksterstraat (Spaarndam-West) 10.30: Ds. G. H. v. d. Woord, H. Avondmaal. 7: Dezelfde. Dankzegging. Ver. van Vrqz. Hervormden, Berkenstraat 10. 10.30: Ds. J. Heidinga. Zuiderkapel afd. Noord, Vereni gingsgebouw Volkstuin ..Zonder werken niets", Verlengde van de Geusevesperstraat. 10: Dhr. F. Niemeyer, evangelist te Alphen a. d. Rijn. Dinsdag 8: Bijbelbespreking. Maasstraat 8. Woensdag 8: Opwekkingssa menkomst. Dhr. J. Sevensma, evangelist te Amsterdam. Geref. Kerk. Kloppersingelkerk, Klopper singel 5557_ 10: Ds. P. de Ruig. 5: Ds. J. A. van Arkel. Sionskerk, Eksterstraat. 8.45: Ds. J. A. van Arkel. 3.30: Ds. H. W. Wierda. Noord-Schoterkerk, Spaarnrijkstraat. 10: Ds. H. W. Wierda. 5: Ds. P. de Ruig. Geref. Kerk, in geb. N. P. B„ Berkenstraat 10. .45 en 2.45: Ds. A. Bos. Chr. Geref. Kerk. Floresstraat. 10 en 5: Ds. D. H. Biesma. EI. Avondmaal. Jehovah's getuigen, in geb. N. P. B„ Berkenstraat 10. 6.45—7.45 Woensdag 7.30—9.30. HEEMSTEDE. Ned. Herv. Kerk. Kerk op het Wilhelminaplein. 10: Ds. van Dijl. 19: Dezelfde. Zangdienst. Kapel Nieuw-Vreden- hof. 10.30: Ds. Henkels. Aula Chr. Lyceum. 10.45: Ds. Oskamp. Kapel Irene, Meer en Bosch. 10: Ds. Korevaar, van Rotterdam. Doopsgez. Kring, in „De Olijftak". 10.30: Ds. C. Soutendijk. Ned. Prot. Bond, Postlaan 16. 10.30: Ds. W. van der Vlugt, Voorg. Vrij zinnig Hervormden, Alblasserdam. Ger. Kerk Koediefslaan. 10: Dr. A. Dondorp. 5: Dr. P. J. Richel. Pinksterkerk. 10: Dr. P. J. Richel. 5.30: Ds. D. J. Roos. Geref. Kerk, Herenweg 111. 10 en 5: Ds. C. P. Plooy. Jehovah's ge tuigen, Binnenweg 79 c. 23: Gezamenlijke Bijbelstudie. Woensdag 7.309.30: Praktische toerusting voor de prediking van het evan gelie. Maandag, Ir. Lelylaan 63. 89: Huis bijbelstudie. Donderdag, Crayenestersingel 7, 89: Huisbijbelstudie. AERDENHOUT. Ned. Herv. Kapel. 10.30: Ds. J. E. Drost. Voor kinderen van 512 j. 10.30: Theo van Eeghen-Insituut. Relig. Kring Eikenlaan 5. 10.30: Dr. J. F. van Royen, Rem., Rotterdam. BENNEBROEK. Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.15: Ds. H. S. J. Kalf. 7: Jeugddienst. Geref. Kerk. 10 en 5: Ds. G. Th. Rothuizen, Leiden. BLOEMENDAAL. Ned. Herv. Kerk. 93A. Ds. J. C. Sickesz. 11: Ds. J. M. de Jong uit Driebergen. 10.30: Kleuterschool, Boslaan 12 en Jeugdhuis Donkerelaan 10. 11.45: Mara- natha, Zondagsschool. Ned. Prot. Bond, p0t! gieterweg 4. 10.30: Ds. S. M. A. Daalder Da Haarlem. Geref. Kerk. 9, 10.30 en 3.30: Ds G Toornvliet. 10.15: Kinderdienst. 7.30: Ds. D J. Roos, van Haarlem-Zuid. Vrij Kath. Kerk Popellaan 1. 10.30: Gez. H. Mis. Woensdag' 19,30: Vespers en Lof. OVERVEEN. Ned. Herv. Kerk. 10: Dr. Ch de Beus, H. Avondmaal. Zondagavondstilte' 19.3019.45: Orgelspel door de heer Egbert Vos. 19.4520.15: Ds. G. Kroes, Evang. Luth Pred. te Haarlem. Ramplaankwartier 12 tot 13: gebouw Irene, Elswoutslaan 1 en Bea- trixschool, G. Schoolmeesterlaan. Juliana- kwartier: 10.15 tot 11.15: Koningin Wilhel- minaschool. Dompvloedslaan. Marine Hos- pitaal. 10: Dienst. Geref. Kerk. 10 en 5: Can- didaat J. Kunst, te Grand Rapids. HILLEGOM. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. F Brouwer. 5: Ds. J. Veenendaal. H. Avondm, Geref. Kerk. 10 en 5: Ds. C. H. R. Teeuwen uit Diemen. Chr. Geref. Kerk. 10 en 5: Ds' A. H. Schippers. Jehovah's getuigen, Nutsge. bouw, v. d. Endelaan. 2.303.30: Gemeensch Bijbelstudie. Dinsdag 810: Praktische opJ leiding voor de prediking. Donderdag, Oost. eindelaan 42. 89: Huisbijbelstudie. Donder- dag, Gele Vinkestraat 61, Nw. Vennep. g; Huisbijbelstudie. HOOFDDORP. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds P. Moerenbond. van Katwijk aan Zee. 7: Ds Peters, van Den Haag, Jeugddienst. Doopg! gezinde Gemeente. 10.30: Ds. R. Hofmen uit Heerenveen. Geref. Kerk. 9.30 en 3.30; Ds. M. Ros. NIEUW-VENNEP. Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.30: Ds. H. Brons. 7: Ds. Veenendaal, van Hillegom, jeugddienst. Abbenes. 9.30: Vicaris B. Koole. 3.30: Ds. H. Brons. Bethelkapel. 10; Ds. J. A, van Boven, H. Doop. Geref. Kerk, 9.30: Ds. IJ. v. d. Zee. 3.30: Ds. J. de Lange' VIJFHUIZEN. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. L C. Baljé. 7: Dr. G. Snijders, van Haarlem! Jeugddienst. Ger. Kerk. 10 en 3: Ds. G. Rang SANTPOORT. Ned. Herv. Kerk. Dorps- kerk. 10: Ds. D. ter Steege, Bevestiging ambtsdragers. 19: Ds. F. L. van Duykeren, Amsterdam-West. Adventskerk (Ziekenhuis- kerk) 10: Ds. G. H. van Willenswaard. Be vestiging ambtsdragers. Doopsgezinde Ge meente, Remonstr. Gemeente, geb. Spaarn- berg, Wüstel. 75. 10.30: Ds. J. P. Jacobszoon Chr. Geref. Kerk. Pniëlkerk. 10 en 4: Ds. D. H. Biesma, H. Avondm. en Dankzegging. SPAARNDAM. Ned. Herv. Kerk. Oost, Oule Kerk. 10: Ds. Jac. Poort. H. Avondm. 7: Dezelfde. Dankzegging. ZANDVOORT. Ned. Herv. Kerk. Kerk- plein. 10.30: Ds. R. H. Oldeman. Medew. v, h. Kerkkoor. 19: Geen dienst. 10.30: Jeugd kapel in „de Witte Zwaan", Dorpsplein 2. Mevr. H. H. Visser-Fransen. Ned. Prot. Bond Brugstraat 15. 10.30:Dr. A. van Biemen, van Bentveld. Geref. Kerk, Julianaweg. 10: Ds. E. Zijlstra. van Aerdenhout. 17: Ds. H. Wierda, van Naarlem-N. Ned. Chr. Gemeen- schapsbond, huize „Pniël". Zuiderstraat 3. Dinsdag 3: Dhr. H. Veldkamp, evangelist te Den Haag. Jehovah's getuigen. 2: Wachtto renstudie in veilinggebouw Dorpsplein 2. Woensdag 8: Huisbijbelstudie, Koningin neweg 44. LISSE. Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.30: Ds. G. Pettinga. 5: Vicaris J. Schipper.Ned. Prot. Bond geen dienst. Evangelisatiesamenkomst, in „De Witte Zwaan". Woensdag: Dhr. Th, Dikkes, uit Leiden. Geref. Kerk. 10 en 5: Ds. K. Schouten. Geref. Kerk (Prinsessestraat) 10 en 4.30: Ds. J. J. Verleur. H. Avondmaal en Dankzegging. Chr. Geref. Kerk 10 en 4: Ds. H. W. Eerland. Geref. Gemeente. 10 en 4: Ds. L. Kieboom. Woensdag 7.30: Ds. Kieboom Oud-Geref. Gemeente. 9.30 en 3: leesdienst. Donderdag 7.30: Leesdienst. Kort na het onderdrukken van de vrij heidsstrijd in Hongarije, hebben de samen werkende diaconieën der protestantse ker ken in de Haarlemmermeer en omgeving goederen en geld ingezameld om hiermede in staat te zijn pakketten te zenden naar de behoeftige geloofsgenoten in Hongarije. Deze acties staan onder leiding van de pro testantse kerken in Badhoevedorp, Lijnden en Sloten, maar werden eveneens in an dere dorpen en buurtschappen in de Haar lemmermeer en de omgeving op touw ge zet. Thans is echter vrijwel alles wat aan kleding was ingezameld, naar Hongarije verzonden. Vele dankbare brieven, welke door het comité werden ontvangen, zijn er het bewijs van hoe welkom deze zendingen waren. Daarom wordt opnieuw een beroep op de bevolking gedaan om gebruikte en in goede staat zijnde kleding en schoeisel aan de diakenen af te geven, zodat deze actie kan worden voortgezet. Ook giften in geld zijn welkom, daar deze worden ge bruikt om de zeer hoge kosten van porti en vrachten te bestrijden. Het bestuur van de gymnastiek- en atletiekvereniging „Hoofddorp" is er niet in geslaagd om een voldoend aantal leden te interesseren voor deelneming aan het bondsfeest 1958 in Arnhem. Er is nog ge tracht om de leden, die zich voor deze de monstratie beschikbaar hadden gesteld, bij andere verenigingen in te delen doch hier aan waren teveel moeilijkheden verbon den. De uitvoering der vereniging werd be paald op 12 april. Hieraan zal weer worden deelgenomen door alle groepen, vanaf de kleuters tot de volwassenen. Op zaterdagavond 1 februari houdt de Christelijke Jonge Mannenvereniging „Bloemendaal" een kienavond in 't Jeugd huis aan de Donkerelaan in Bloemendaal. Wat de verdere activiteiten van deze af deling betreft, staan de volgende bijeen komsten op het programma:, zaterdag 25 januari: „Het Verbond en haar activitei ten" door de heer Voogd, secretaris voor pers en propaganda van de C.J.M.V.; zater dag 8 februari: Improvisatie-avond, waar de heer R. Wieldraaier een inleiding over de bijbel zal houden. Voorts zal de heer G. Veenstra spreken over het onderwerp: ,Wat je voor onderwijzer zoal moet leren"; de heer R. Wieldraaier koos verder voor die avond tot onderwerp: „De ontwikke ling van de auto" en de heer W. de Graaf „Scootertechniek". Op zaterdag 15 februari zal er een N.O.V.I.B.-avond gehouden worden met filmstrook. Verder zijn er nog plannen voor een muziekavond, waar de secretaris van de C.J.M.V. voor Amster dam, de heer Heerland, zal spreken (en platen zal draaien) over jazz en negro spirituals; voor een zomerreisavond door de heer G. de Ridder, secretaris van de C.J.M.V. voor de provincie Noordholland en Utrecht. Ook zal de heer H. Jansen Klomp, algemeen secretaris van de CJMV, een avond komen spreken over de Wereld bond van CJMV's.

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 10