Van de 303 gestarte teams slechts 59 in Monte Carlo ZBVS verloor in de hoofdklasse na felle strijd van Herly SPORT TIJDENS WEEKEINDE Felle strijd in de afdelingen van de Noordhollandse Schaakbond Trainer Nottelman is zondag met twee paarden favoriet De uit Athene vertrokken rally-rijders hadden het geluk op hun hand Sportclub Haarlem liet zich niet verrassen Rolland (Overveen) staat er weer slechter voor KOERSEN IN HILVERSUM ZATERDAG 25 JANUARI 1958 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 11 DE BASKETBALCOMPETITIE alsnog tegenkandidaat Topspelers en -speelsters van NHV gaan trainen Zwitserse skikampioene Europese honkbalstrijd nu definitief in Nederland De heer Van Turnhout Om de persoonlijke dam titel in Nederland Australië op 155-6 tegen Zuid-Afrika in Durban Wereldrecord hoogspringen wordt opnieuw bezien Brown versloeg Williams dodelijk verongelukt Winst en verlies voor Haarlemmer Agema In Monte Carlo straalt de zon aan een wolkenloze hemel. Er blaast echter een steeds guurheid met zich brengende Mistral, waardoor het verblijf in de open lucht sllcrminst aangenaam is. Minder prettige dingen ondervinden ook de hotelhouders jn het hoofdstadje van het vorstendom, want bü hen wordt kamer na kamer afbesteld door deelnemers aan de Rally van Monte Carlo, die onderweg zyn blyven steken. Wat dit betreft zün de organisatoren van het sterrit-festün het oudste dat bestaat het oorspronkelüke doel voorbijgestreefd. Want indertyd was het immers de opzet, door het organiseren van een Rally een zo groot mogelijk aantal vreemdelingen naar Monte Carlo te lokken, die dan in het stille jaargetüde de hotels, de restaurants en vooral de speelbank, het zo broodnodige leven moesten inblazen. Langzamerhand is men echter op twee gedachten gaan hinken. Noodgedwongen overigens, want de rijders wilden een moeilyke rally, een, waar je „de tanden op stuk kon by ten". De hoteliers van Monaco daarentegen wensten liefst dat alle inschryvers fris en monter aan de finish zouden verschünen. De organisatie koos de wüste party en handelde volgens de wensen van de geachte cliëntèle, in dit geval van de rally-rijders, want men zag wel in dat indien zulks niet geschiedde, iedereen thuis zou blüven en geen sterveling de doodse januari-stilte van Monte Carlo zou komen verbreken. versloeg daartoe Zaandam 2 met 2Vï- In IA scoorde MSC een monsteruitslag. De schakers uit Den Helder versloegen Zaandam 3 met 91In de B-afdeling treft Het Oosten voorbereidingen het kam pioensfeest te vieren. Door de rake 37 overwinning op rivaal Halfweg en het falen van HaSG 2 tegen Aalsmeer (55) is de positie van de Haarlemmers zeer gun stig geworden. Gevaar is nu nog slechts te duchten van HaSG 2, dat tegen Weenink geen vergissing maakte, 6VzJ$&. De si tuatie voor de Beverwijkers is nu wel erg benauwd geworden, temeer daar Haar lem 2 vrijwel zeker van Aalsmeer gaat winnen. De stand luidt nu nog 44. In 2A zag Castricum de afgebroken ont moeting met KTV verloren gaan. Met 46 ging de winst naar Enkhuizen. Edam en Wieringermeer speelden hier met 55 ge lijk. Saende verloor in afdeling B met 46 van VVV 2. Zaandam 4 en De Pion eindig de gelijk, 55. Ook Santpoort treft in 2C grote voorbe reidingen. Tegen Kijk-Uit 2 werd nu weer gewonnen met 64. Toch zal het met de verrassend goed spelende Overveners van Rolland 2 goed rekening moeten houden. De Rollanders wonnen nu weer van Het Oosten 2, 4%5'/2- Hoofddorp en Heem stede 2 deelden in afdeling C. de winst, 5—5. In de derde klasse won VVV 3 met 64 van Purmeread 2. Tegen Lasker werd ook al gewonnen, nu werd het 37. Het Be- verwijker Pat-Mat 3 leverde een beste prestatie met de voorlopige 62 overwin ning op Witte Paard. De vierdeklassers hebben weer vinnig gestreden. De uitslagen in afdeling A luid den: KTV 2—VVV 4 6—4 en Oppositie 2— DOS 44 voorlopig. Voor afdeling B wer den gespeeld: Witte Paard 2KTV 3 73; Weenink 3—KTV 3 5—5 en Saende 2—Wee nink 3 8y2IV2. Het gelijke spel van de Beverwijker Schaakclub was een fraaie prestatie. In afdeling C rekende de PTT-schaak- club De Torens op ondubbelzinnige wijze met de spoorwegschakers af. SSCH verloor met 82. KSC 2 en HWP 2 houden de race om de leiding goed vol. KSC versloeg Het Oude Slot 2 met 6V23!4 met welke cijfers ook Hoofddorp 2 het tegen HW? moest af leggen. SSCH boekte nog een succes met de 64 overwinning op Santpoort 2 In afdeling A voor de eerste klasse van van de KNSB werd de ontmoeting VVGA Bussum gespeeld. Met de voorlopige 63 uitslag is de winst voor de Amsterdamse gemeente-ambtenaren verzekerd. Voor HaSG en Haarlem betekent dit dat thans ook Bussum tot de kandidaten is gaan be horen, die strijden om de beide laatste plaatsen te ontlopen. Op 1 en 2 februari wordt de vyfde ronde voor deze afdeling gespeeld. De wedstryden om de Europese honkbal- titel zullen dit jaar voor de eerste keer in Nederland worden gehouden. Het bestuur van de K.N.H.B. heeft vrüdag avond de organisatie geaccepteerd, op basis dat de deelnemende teams zelf de reis- en verblyfkosten betalen. Dit laatste was besloten op het op 11 en 12 januari in Amsterdam gehouden congres van de Europese Federatie. De data, waarop het toernooi wordt ge houden, zijn nog niet bekend. Evenmin de plaats. Verschillende mogelijkheden worden nog bestudeerd. Spanje, Italië en Duitsland hebben in principe reeds toe gezegd aan het toernooi te zullen deel nemen, de inschrijving sluit op 1 maart. De bestuurscrisis De vereniging RCH heeft alsnog de heer H. W. van Turnhout vice-voorzitter van de Haarlemse Sportraad en bestuurslid van district West I van de K.N.V.B. kandi daat gesteld voor de functie van voorzitter van de K.N.H.B. Hy wordt dus de tegen kandidaat van de heer H. W. E. Posthuma (Amsterdam), die door de z.g. „commissie van vertrouwensmannen" was aanbevolen. Vele verenigingen uit de rayons Amster dam, Haarlem, Den Haag en Rotterdam besloten op de regionale bijeenkomsten de kandidatuur van de heer Posthuma te steu nen. Voorts heeft RCH de heer Sibille (Eindhoven) voorgedragen voor de functie van commissaris. De Haarlemse vereniging diende tevens een voorstel in om het be stuur met twee personen uit te breiden. De bondstechnische commisie van het Nederlands Handbal Verbond houdt zon dag 2 febr. in de Bernhardhal in Utrecht een trainingsdag voor 15 topspelers en -speelsters. Uitgenodigd zijn de dames: Annie van Veen-Huisman (Brunhilde), Mien de Neef, Marjolein Das, Henny de Jong-Assink en Loes Schwenke (allen Hygiea), Lyda Jan sen,, Rudy Vecht-Van der Kooy, lesje van der Velde (allen Athene), Frieda van Gin- deren-Vos en Nelleke van Gennip (PSV), Nel van Hoof (WLC), Tj. de Groot (Sparta, Gr.), Bep Kanne (Zeeburg), Noortje Bos (Niloc) en Tini Klapper (Sagitta). Heren: Ab Mastenbroek, Hans Horse- lenberg, Henk Kuipers (Olympia, Heng.), Nol Martini, Jaap Tromp (Aalsmeer), Henk Leupen (UDI), Jan Walker, Guus van Heil en Ton de Fouw (allen Hellas), Geert Schoneville, Albert Kleingeld (PSV), Dick Scheffer (Dynamo), Siem de Jong (Blauw Wit), Frans ven der Heyden en Jan Rid derbos (Niloc). Zondag wordt in het Krelagehuis in Haarlem een tafeltennistoernooi gehou den, dat zonder twyfel het belangrijkste is van het gehele seizoen. Aan dit toernooi, georganiseerd door TYBB, wordt deelge nomen door de afdelingen 't Gooi, Amster dam, Noordhollands Noorderkwartier (omvattende de kop van Noordholland), Den Kaag (omvattende Den Haag, Lei den enz.) en Kennemerland. Voorts zijn er enkele deelnemers uit Rotterdam en Enschedé. Ongeveer 500 deelnemers brachten meer dan 1100 inschrijvingen bijeen, terwijl men er zelfs nog een honderdtal moest weige ren. De hoogste dames-klasse is voortref felijk bezet met Sari Schouwerwou (DOS- Den Haag), Bep Oisterwijk (Batswingers Den Haag), mevr. Heederik en mevr. Landstra (Shell-Amsterdam) en de Ken nemerland cracks Anneke Lahey (Johez- Haarlem) en Corrie Schuyt (Rapidity-Be- verwijk). De inschrijving in de heren-hoofdklasse is door het uitblijven van vele Amster- dammers, minder gunstig. Den Haag is echter met een aantal zeer sterke spelers aanwezig, waaronder Jan Hogendoorn (Wibo-Den Haag), houder van de NTTB- cup, Frans Stuhlemeyer (eveneens Wibo), Will van Zoelen (Scylla-Leiden), die on langs nog een prima figuur sloeg bij de strijd om de NTTB-cup, Wim Bouwens (Batswingers-Den Haag) en Jan Hoefna gels (eveneens Batswingers). Uit Amster dam komen de Smash-spelers Henny Ha- bes en Harry Kenter. De sterkste Kenne- merland-deelnemers zijn Cees Schoof, Bert v. Eijk (beiden Togido), Theo Blom (GTTC), Henk Eijking (Rapidity), Dick Kuiper (TOG) en Guus Pliester (HBC). Dit toernooi, dat in beide zalen van het Krelagehuis op 52 tafels zal worden af gewerkt, belooft zeer interessant te wor den. Men begint om 10 uur; de belangrijk ste wedstrijden worden na zes uur 's mid dags gespeeld. Waterpolo DWT 2, dat het in de derde klasse heren niet onverdienstelijk doet, krijgt van avond om acht uur DWR 2 tegenover zich en heeft de beste papieren om de tweede helft van de competitie met het behalen van winst in te zetten. De ontmoeting HPC 3NVA kan een gelijk opgaande strijd worden, waarna HVGB, dat nog ongesla gen is, de strijd aanbindt tegen HPC. On getwijfeld zullen de DWT-dames in de strijd tegen de dames van HPC wel aan het langste eind trekken. Het herenduel DWTDWR is de laatste wedstrijd van de avond en DWR zal wel alles op alles zetten om de eerste overwinning in de eer ste klasse te behalen. Zwemmen Zondagmiddag houdt „De watervrien den" in het Sportfondsenbad in Haarlem weer een zwemfeest. Het is een onderling zwemfeest, dat geweven is om het af zwemmen van een aantal jongeren en ou deren. Deze maal zullen 147 leden aan de vaardigheidsproeven voor de diploma's 1 en 2 deelnemen. De rest van de beschik bare tijd wordt gevuld door de geoefende wedstrijdzwemmers en zwemsters. Zaalhandbal In Alkmaar, Lisse en Utrecht wordt zon dag weer zaalhandbal gespeeld. In de vei linghal in Alkmaar komen enkele heren- ploegen uit de afdeling Haarlem tussen de lijnen en in de veilinghal in Lisse zijn het uitsluitend damesploegen die hun krachten meten. In de Bernhardhal in Utrecht wordt weer voor de districtszaalhandbalcompetitie gespeeld, maar ditmaal zonder Haarlem se ploegen. Voor de veldhandbalcompeti- tie staat de ontmoeting AHC-Concordia op het programma. Mocht dit treffen door gaan, dan verwachten we winst voor de gasten. Echter, de heren van de organisatie kun nen nog zo hun best doen op een moeilijke rally, als het weer niet tegenwerkt dan komt er nog geen sterrit uit de bus, die de rijders als aan het lijf gegoten is. Op deze factor toch kunnen zij onmogelijk enige invloed uitoefenen. In 1950 hadden zij de wind of beter gezegd de sneeuw in de zeilen. Er kwamen in dat jaar slechts 5 equipes strafpuntloos in Monte Carlo aan, waarbij Maus Gatsonides, die toen met Klaas Barendregt reed en Becquax-t, die de Fransman Secret als co-equipier had. Becquart-Secret wonnen en Gatsoni- des-Barendregt werden tweede. In 1952 arriveerden er slechts 17 equipes straf puntloos in Monte Carlo en sindsdien is de klad erin gekomen. Het aantal straf- puntlozen was bij wijze van spreken niet meer te tellen. En dat deed de rally bij de rijders geen goed. Maar ditmaal, in de 27ste rally van Monte Carlo, was het geheel anders. De rekenkamer heeft hard moeten werken om de duizenden en duizenden strafpunten op te tellen en de voorlopige klassementen vast te stellen. Briljante rally Bij de 59 deelnemers die Monaco be reikten is één Nederlander, Gatsonides, die in deze rally een buitengewone pres tatie heeft geleverd. Wanneer men in aan merking neemt dat de starters uit Mün- chen en Parijs, die evenals degenen die Den Haag als startplaats gekozen, het ver schrikkelijke traject door Vogezen en Jura moesten volgen, helemaal of zo goed als helemaal niet zijn aangekomen, dan heeft onze landgenoot, bijgestaan door de Frans man Becquart, een rally gereden, zo bril jant als hij misschien nog nimmer heeft gedaan. De Nederlandse equipe Jetten-Jetten en Van der Vlugt-Flinterman hebben het lang volgehouden, maar tenslotte hebben ook zij de vlag moeten strijken. In Villefort kwam laatstgenoemde equipe meer dan een uur te laat aan. Vader en zoon Jetten kwamen hier nog net op tijd. Verderop vielen ook zij ten offer aan de niet afla tende sneeuwjachten. Hazard De rally van Monte Carlo blijkt, ook voor wat de keuze van startplaatsen be treft, op hazardspel te zijn ingesteld. De genen die Den Haag, München of Parijs kozen waren met hun „inzet" wel erg ver naast het winnende nummer. Maar ook de anderen hebben geen overmatig geluk gehad in'deze „rally-roulette", want er is geen startplaats geweest die de rijders een uitermate gemakkelijke route heeft geboden. Uit Oslo en Lissabon bijvoorbeeld kwam slechts de helft van het aantal starters in Monte Carlo aan en vraag niet hoe hun routeboekjes er aan de „strafkant" uitza gen. Alleen op de route van Athene waren de voetangels en de daarbij behorende klemmen minder talrijk. En dat is alle maal erg jammer, want in een sporteve nement behoort iedereen gelijke kansen te .hebben, ook bij de autosport. Wanneer er door het gokken op een startplaats een hoop geluk bijkomt, dan is dat geen bevredigende oplossing. Een op lossing die naar het voordbeeld van ande re rally's gevonden zou moeten worden in veel kortere aanloop-routes en een zeer lang gemeenschappelijk traject. Op een afstand van 3000 km werden nu slechts de laatste 304 km door allen gereden; ten minste 2000 km gezamenlijke route zou normaal zijn geweest. Dan zou iedereen met vrijwel dezelfde moeilijkheden te kampen hebben gehad en dan was er geen sprake meer van geluk doordat men toe vallig op de goede startplaats had „gezet". Het heeft de organisatoren heel wat Alle moeilijkheden op de besneeuwde weg ten spijt probeert de Franse cou reur Louis Chiron het zich in de Rally van Monte Carlo zo aangenaam mo gelijk te maken. Hij heeft hiertoe o.m. in zijn Citroen DS 19 een elektrisch scheerapparaat gemonteerd, dat werkt op afzonderlijke batterijen en dus geen stroom afneemt van de accu. moeite gekost vast te stellen welke equi pes de rally reglementair hebben uitge reden. Van de wagens die zich aan de fi nish meldden bleken er nog 59 in de rally te zijn, zodat er van de 303 teams niet minder dan 244 zijn uitgevallen. Voor de acht startplaatsen zijn de cij fers als volgt: gestart uitgereden Athene 10 9 Oslo 40 21 Lissabon 37 14 Rome 9 3 Den Haag 12 1 Glasgow 85 9 München 24 1 Parijs 86 1 Strafpuntloos Aangezien de Griek Peraticos besloten heeft niet te starten voor de klassements proef, nemen niet 59 doch 58 equipes aan de proef deel. De negen teams die geen strafpunten hebben opgelopen zijn: 4. Kycouris-Nomicos (Griekenland), 5. Jaminon-Capra (Frank rijk), 7. Salganik-Salganik-Biagini (Frank rijk), 8. Berger-Jezequelou-Poidebart (Frankrijk), 12. Stasse-Bianchi-Frère (Bel gië), 23. Loffler-Johansson (Duitsland), 27. Cotton-Lemerle (Frankrijk), 31. Harper- Elbra (Engeland), 70. Gacon-Borsa (Frank rijk). Official gedood Naby het dorp Seyne-les-Alpes, in het departement Basses Alpes, is een auto met officials van de sterrit van Monte Carlo verongelukt. De 35-jarige Robert Bertrand uit Monaco kwam om het leven. De drie andere officials in de wagen raakten ge wond. In Utrecht is het toernooi om het per soonlijk kampioenschap van Nederland voortgezet met het spelen van slechts één partij uit de vierde ronde, en wel die van W. Huisman (Leiden) tegen W. Roozen- burg (Rotterdam). De uitslag werd remi se. De partij J. Edink (Veenendaal) J. H. Ansems (Amsterdam), die oorspronke lijk ook op het programma stond voor vrij dagavond is uitgesteld. Van Dijk (Wage- ningen) is in deze ronde vrij. De derde testmatch Na de eerste dag van de derde test match Zuid-AfrikaAustralië, die in Durban wordt gespeeld, is het totaal van Australië 155 runs voor het verlies van 6 wickets. De Australische batsmen hadden het tegen het goede bowlen en fielden uiterst lastig en twee wickets sneuvelden voor 19 runs. De eerste drie wickets Jim Burke (2), Colin McDonald (28) en Neil Harvey (6) vielen op het bowlen van fastbowler Neil Adcock. Zoals verwacht zyn de heren van ZBVS er niet in geslaagd vrijdagavond in eigen omgeving een overwinning te behalen op de sterke Amsterdamse hoofdklasser Her ly, doch de uiteindelijke kleine nederlaag van de Velsense vereniging was bijzonder eervol (67-55). Ook in deze wedstrijd heeft de ZBVS-ploeg bewezen zich in de hoogste basketbal klasse uitstekend thuis te voe len en de talrijke toeschouwers zullen zeker genoten hebben van de zeer aan trekkelijke en dikwyls gelijk opgaande strijd. De thuisclub begon in deze moeilijke strijd zeer verrassend, want door Regen boog en Hennis kon een 4-0 voorsprong worden genomen en ondanks een tweetal time-outs van de bezoekers slaagden de ZBVS-aanvallers er in deze voorsprong zelfs op te voeren tot een duidelijke 13-3 voorsprong. Eindelijk kwamen toen ook de Amster dammers goed los en nadat de achterstand weer was teruggebracht tot 15-9, werd zelfs na vijftien minuten spelen door de bezoekers een voorsprong genomen (19-18) waarna de ZBVS-coach een time-out nam. Het gewenste resultaat bleef echter ach terwege en na een gelijk opgaande strijd kwam de rust met een kleine 25-24 voor sprong van de Amsterdamse Herly-ploeg. Na de hervatting bleef de strijd weder om volkomen gelijk opgaan en om beurten Er is in de afgelopen weken voor de bondscompetitie van de Noordhollandse Schaakbond weer fel gestreden. In de over gangsklasse is de stryd vrywel beslist. Het pas gepromoveerde Rolland zal vrywel zeker na een éénjarig verblyf in de over gangsklasse weer naar de eerste klasse terugkeren. Ook tegen het Alkmaarse "VVV gingen de schakers uit Overveen kansloos ten onder, 82! Zij treffen het overigens slecht dat het IJmuider Kyk-Uit de weg naar herstel heeft ingeslagen. Deze club versloeg name lijk Heemstede met 4 '/2514 en Bloemen- daal met 73. Voor de Bloemendalers betekende het na twee faaie overwinningen twee rake ne derlagen. Ook tegen het Beverwijker Pat- Mat ging het namelijk roemloos met liefst 82 ten onder. Heemstede zit ook nog in de hoek waar de slagen vallen. VVV ont deed zich van zijn laatste concurrent en Het wereldrecord hoogspringen dames van het Chinese meisje Tscheng Feng Yung, dat in Peking tot 1.77 meter kwam, zal door de recordcommissie van de I.A.A.F. opnieuw worden onderzocht. Een week geleden werd het record erkend, maar de I.A.A.F. heeft intussen zoveel bezwaren van verschillende landen moe ten horen, dat een nader onderzoek zal worden ingesteld. De recordcommissie voerde als excuus aan, dat in het proces-verbaal van de Chi nese Athletiekbond in het geheel niet ge sproken is over een schoen met een dikke zool. De uitspraak over de records hoogsprin gen van Tscheng Feng Yung en van de Rus Yuri Stepanov (2.16 meter) zal op de eerstvolgende zitting van het congres, tij dens de Europese atletiekkampioenschap- pen in Stockholm, worden gedaan. De wereldkampioen in het lichtgewicht, de Amerikaan Joe Brown, heeft vrijdag avond in Washington een overwinning be haald op Ernie Williams. De titel stond niet op het spel. Het gevecht werd in de vijfde ronde gestaakt wegens een grote wond boven het linkeroog van Williams. Deze had toen een puntenvoorsprong. De N.B.A. heeft bepaald, dat Brown zijn titel voor 11 april moet verdedigen tegen Kenny Lane. slaagden de teams er in een voorsprong te nemen, zodat na tien minuten spelen in de tweede helft de stand nog steeds in evenwicht was (40-40). In de laatste fase van de strijd slaagde Herly er in een kleine voorsprong te ne men (47-42) en mede door het uitvallen van de uitstekende ZBVS-verdediger Hen nis werd deze stand zelfs nog door de Am sterdammers opgevoerd tot een veilige 59-48 voorsprong met nog slechts enkele minuten te spelen. Uiteraard bleek deze voorsprong voor de Amsterdammers vol doende. Beide teams slaagden er nog in enkele malen te scoren (55-67). Jammer was het dat de Amsterdamse speler Elias na een botsing met de ZBVS- aanvoerder Regenboog moest uitvallen en voor nadere observatie in een ziekenhuis moest worden opgenomen. Waarschynlyk liep de Amsterdammer een hersenschud ding op by deze ongelukkige botsing. Voor de bezoekers scoorde Visser niet minder dan 22 punten; Regenboog, De Cock en Hennis waren bij ZBVS top scorers. Niet verrast In de belangrijke plaatselijke ontmoe ting in de ovex-gangsklasse heeft het nog ongeslagen leidende Sportclub Haarlem zich niet door Aurora laten verrassen, of schoon de tegenstand van de Aurora-ploeg vooral in de eerste helft bijzonder fel was. Dankzij Jansma kwam de rust x-eeds met een kleine voox-sprong voor de Haai-lem- mers (24-13) en na de rust kwam deze voox-spx'ong geen moment meer in gevaar-. De Haarlemmex's slaagden er in een licht veldoverwicht te verkrijgen en dat ook uitstekend uit te buiten. Met enkele goede combinaties werd de Aurora-vex-- dediging uit elkaar gespeeld en de voor- spi-ong werd geleidelijk opgevoei'd tot 47- 21, met welke stand tevens het einde kwam. Bij de heren kwam Schoten Giants tegen HCK niet verder dan een kleine zege (21-20). Bij de dames ging de belangstel ling uit naar het x-esultaat in de over gangsklasse tussen ZBVS en The White Stars II, welke ploegen in deze klasse de leiding hadden genomen. Na veel spanning was de stand in de laatste drie minuten nog gelijk (19-19), doch in deze laatste periode slaagden de Stars er nog juist in de zege uit het vuur te slepen door doel punten van Andrea en Van Veen (23-19), waardoor thans de White Stars-reserves alleen de leiding in deze klasse hebben genomen. De resultaten De uitslagen waren: dames: ZBVS-White Stars II 19-23, White Stars- III-Typhoons III 19-10, Rapiditas II-RCH 10-8. Heren: HCK-Schoten Giants 20-21, Ra piditas '31-ZBVS II 53-23, ZBVS-Herly (Amsterdam) 55-67, S.C.Haax-lem-Aurora 47-21. Maandagavond zal het basketbalpro gramma wox-den voortgezet. De voor naamste wedstrijd is vastgesteld in de dames distx-icts eerste klasse tussen HOC en The Typhoons. CHARLIE GAUL. Charlie Gaul heeft een cyclocross in Dommeldange gewonnen. Hij legde de 17 km. af in 55 minuten 55 sec. Tweede, werd de Luxemburger Marco Thewes in 59 minuten. In het Pare des Princes in Parijs heeft 't Nederlands Militair voetbalelftal met 1-2 verloren van het Franse militaire team. Op de foto ziet men de Neder landse doelman Van Heeswijk in duel met de Franse speler Cossou. Fatoux, die het tweede Franse doelpunt scoor de, kijkt toe. De Zwitserse skikampioene Liliane Scherrer is vrijdagmiddag tijdens de trai ning voor de internationale derby, die za terdag in Sestière wordt gehouden, veron gelukt. Zij nam een bocht verkeerd en kwam tegen een toom tex-echt. Zij liep daarbij een zware vex-wonding aan de nek op en moet op slag zijn gedood. De Zwitserse skiploeg zal zaterdag niet aan de internationale .derby deelnemen. In Assen is het biljarttoernooi om het Nederlands kampioenschap eerste klasse klein biljart 38/2 voortgezet. De resultaten waren: Van Gils 339 19 71 17.84 Egbars 350 19 110 18.42 Ostman 94 14 28 6.71 Buys 350 14 130 25.— Van Hinthum 171 14 63 12.21 Vincent 350 14 121 25.— Agema 253 23 70 11.— Horsten 350 23 85 15.21 Ostman 174 18 39 9.66 Vincent 350 18 63 19.44 Van Hinthum 184 12 63 15.37 Egbars 350 12 101 29.16 Agema 350 10 100 35.— Buys 248 10 84 24.80 Van Gils 191 12 41 15.91 Horsten 350 12 82 29.16 De stand na vier ronden luidt: matchp. car. alg. gem. Buys 6 1298 24.03 Horsten 6 1363 22.06 Vincent 6 1380 20.59 Egbars 5 1357 19.66 Agema 5 1303 16.70 Van Gils 4 1230 14.82 v. Hinthum 0 967 17.58 Ostman 0 718 10.25 Trainer Nottelman verschijnt zondag in Hilversum weer met twee paarden uit zijn kleine, maar selecte cavalerie aan de start en zoals gebruikelijk is hij dan ook twee maal de grote favoriet. In de Creval- core-prijs staat zijn overwinning met Si- mone vrijwel vast, daar Sandra aan de merrie geen voorsprong kan geven. Slechts Troubadour zou in één van zijn goede buien kunnen verrassen, evenals Umberto van Oranje, indien de baan niet zwaar zal zijn. Veel moeilijker heeft Nottelman het met Qui Suit in de ruim 2800 meter lange Jamin-prijs, waarin hij de max.-handicap van 60 meter heeft. Indien hij in zijn op mars naar de topgroep niet te veel hinder ondervindt kan hij echter toch nog winnen. De snelle, maar wispelturige Tender Erebus is de tweede kandidaat, gevolgd door de stex-ke Sandra. Op haar laatste verrichting heeft Trude Hollandia eveneens nog een mooie kans. In het internationale hoofdnummer heb ben de beide vertegenwoordigers van stal Westland (Ruby Spencer, Morning Star) het voor het zeggen, daar zij de concurrentie overklassen. Stal Blokdijk (Tommy Mars, Q Bascom) komt in aanmerking voor de plaats. De na een lange afwezigheid weer van de partij zijnde Forges moet worden afgewacht. Volkomen volgens onze verwachtingen boekte afgelopen zondag Vera Hollandia haar eerste ovei-winning, waarvoor zij nu met 20 meter belasting start. De wijze, waax-op zij echter won, was zo overtuigend dat deze handicap geen beletsel wordt ge acht voor haar tweede zege. Viva the Saint, Unique Hanover en de debuterende Uhlan Erebus zijn de andere kandidaten. Urma Norton blijft in de pechhoek, maar nu zij over de ruim 2300 meter lange Gélinotte-prijs, slechts 20 meter voorgift behoeft te geven aan Uria S kan zij haar regks nederlagen onderbreken met een overwinning, voor Tombola, Uria S en Up ward Hollandia. Hoewel Tosca afgelopen zondag als groot favoriet faalde zal zij zich nu reeds kunnen revancheren in de Joli Veinax-d-prijs. Zij zal daarvoor de tegen stand moeten onderdrukken van U Diena en stalgenoot Tarzan Hanover. Hoewel Tourterelle in het leerlingennum mer op papier praktisch niet is te kloppen, bleek zij bij haar eerste optreden zo on handelbaar, dat opnieuw gevreesd moet worden voor uitschakeling. Meer vertrou wen geniet Rhea, die regelmatig is en de jeugdige rijders ook niet voor zulk een zware taak stelt. Q Deter van Zora heeft een goede outsiderskans, daar hij in dit nummer zeldzaam goed geplaatst is.

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 11