Bram" bediende twee prinsen Toestand van groot deel van „Oude Slot" in Heemstede bedroevend grieven aan de redactie Afscheid van Droste IVO m iaar TEKENEN AARDAPPELEN v. DEURSEN's Radio Moors ZATERDAG 8 FEBRUARI 1958 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 6 POTTER'S LINIA Zaalhandbal gaat zondag niet door Burgerlijke Stand van Haarlem „Vrouwen in paniek" in Stadsschouwburg J. Bij 11 van Duyvenbode over zijn bezoek aan Israel Van mensen en dingen onder de Damiaatje De medische verzorging tijdens het weekeinde Kustvaartuig bij Zoutelande op de palen gevaren Voor betere AARDAPPELBEDRIJF Landgoed „Caprera" wordt in orde gemaakt Met het oog op het. onderzoek, dat het Heemsteeds gemeente bestuur heeft laten instellen naar de 'mogelijkheden voor een gedeeltelijke restauratie van de overblijf selen van „Het Oude Slot", hebben wij in een vorig artikel reeds gewezen op de historie van dit kasteel; een historie, wel ke zich ongetwijfeld kan meten met die van elke andere bekende burcht in Neder land. Vandaar dat wij ons thans willen bezig houden met de huidige situatie, die door iedere belangstellende niet anders dan ontstellend kan worden genoemd. Want vooral het oudste gedeelte van dit kasteel, dat dus reeds uit de dertiende eeuw dateert, bestaat nog slechts uit een troosteloze ruïne, waaruit met de grootste moeite de oorspronkelijke vormen kunnen worden afgeleid. Toch is het pas tien jaar geleden dat de toestand hier beduidend gunstiger was. Dit was in het najaar van 1947, toen op deze terreinen opgravingen waren ver richt door de conservator aan de Rijks dienst voor het Oudheidkundig Bodem onderzoek. de heer J. G. N. Renaud uit Amersfoort, die van zijn bevindingen een bijzonder interessant verslag heeft uitge bracht. Dit werd als een fraai geïllustreerd boekje uitgegeven door de oudheidkundige vereniging „Oud Heemstede-Bennebroek". Dit boekje bevat onder meer een luchtfoto van de K.L.M., die een duidelijk overzicht geeft van het slot zoals dat door de heer Renaud en zijn medewerkers na de vol tooiing der opgravingen aan het toenma lige gemeentebestuur werd overgedragen. Op deze foto zijn de funderingen zicht baar van kasteel en buitenmuren; even als van de overblijfselen der Romaanse brug, die van deze bouwstijl de laatste in Nederland is geweest. Om de een of andere reden heeft de verdere restauratie toen geen doorgang gevonden en werd het ge hele project opnieuw aan het verval prijs gegeven. Dit verval is ongetwijfeld be spoedigd door de Heemsteedse jeugd, die hier een unieke gelegenheid vond haar fantasie als roofridder of indianenopper- hoofd uit te leven. Toch lijkt het ons onbillijk het vooral de laatste jaren weer toegenomen verval .4 DWPTENTIE Een plaag voor de predikant en voor wie naar hem luisteren. Dat hoesten is niet nodig als U tijdig een doosje Potter's Linia koopt. Een prima middel tegen hoest en keelpijn. Voorkomt be smetting. Bij alle Apoth. en Drog. 55 cent per doosje. Bij sware verkoudheid, bronchi- j tis of catarrh neem dan Potter's Catarrh Pastilles, per doos fl 1 10 De rode pastilles met de snelle i werking Imp. Fa, H. ten HERKEL HILVERSUM (Verkort weergegeven) Het Oude Slot. Hoeveel misverstand er bestaat over het conserveren der resten van het Oude Slot van Adriaan Pauw te Heemstede blijkt wel uit de terechtwijzing die De K. in de rubriek Brieven aan de redactie van het Haarlems Dagblad meent te moeten richten aan het gemeentebestuur van Heemstede. Zo onbelangrijk als De K. deze zaak voorstelt is het geenszins! Bedoeld gemeentebestuur acht het zijn morele plicht het gedenkwaardig monu ment vertegenwoordigd in dit Oude Slot, wegens zijn kunst- en historische beteke nis, voor het nageslacht aan de vergetel heid te ontrukken. Dit is niet alleen het streven van het huidige gemeentebestuur, maar ettelijke jaren vormde het bestuur dezer gemeente reeds het plan de bestaande overblijfselen uit de wankele toestand te verlossen waar in deze door jaren lange verwaarlozing was geraakt. Achteraf beschouwd wachtte men te lang met het begin der restauratie, maar zorgvuldig werden de vitale fragmenten van natuurstenen bouw- en beeldhouw werken opgeborgen, opdat te gelegenertijd to herstel kon worden overgegaan. Niemand heeft ter overweging gesteld het gehele slot te herbouwen, maar wel is sedert meer dan een halve eeuw het plan geopperd enige nog overgebleven delen van het Oude Slot als: De ingangspoort, het huis op het buitenhof, de duivenpoort en vooral de z.g. Vredesburg en slotportiek in oude luister te restaureren; dat de slot gracht weer uitgediept kon worden en sommige hoofdlijnen van het fundament meer relief kon verleend worden bleek ook wenselijk. J. J. GERSTEL Oude slot.,Met genoegen nam ik in uw krant van vrijdag j.l. kennis van het ge publiceerde ingezonden stuk van een mede-inwoner van Heemstede waarin deze zijn verontwaardiging erover uitspreekt dat er plannen zijn tot verbouw resp. op bouw van „Het Oude Slot". Ik kan niet nalaten mijn instemming te betuigen met de steller. Laat de gemeente liever maken dat er huizen en woonge legenheid komen! En nu veel geld besteden aan iets waar men jarenlang niet naar omgekeken heeft en waar de jeugd een heerlijke afbraak heeft gepleegd zonder dat hier ooit iets tegen gedaan is? Als men „het Oude Slot" beziet is het een hoopje puin en het lijkt mij toe dat de meeste mensen met een beetje gezond verstand het eerder zullen toejuichen dat er behoorlijke huizen ver rijzen in plaats van een nagemaakte ruïne van een paar honderd jaar oude stenen! C. v. E. Stenen en sculpturen kan men op diverse plaatsen op het terrein van „Het Oude Slot" in Heemstede aan treffen, zoals deze afgebeelde grote steen. uitsluitend aan jeugdige vernielzucht, toe te schrijven, want bij een bezoek zal men onmiddellijk tot de conclusie komen, dat een dergelijke ruïne onmogelijk alleen door spelende kinderen kan worden ver oorzaakt. Zelfs al hadden zij zich hierbij van breekijzers bediend. Ofschoon hun aandeel in de huidige toestand stellig behoorlijk zal zijn geweest, zullen de af gebrokkelde steenmassa's toch wel voor namelijk het gevolg zijn van de tand des tijds, die zijn sporen op dit historisch be zit vrijwel onbelemmerd heeft kunnen achterlaten. Verbetering Gelukkig is hier de laatste maanden enige verbetering ingetreden; zoals bekend werden de terreinen verleden jaar door de gemeente aangekocht, onder andere met de bedoeling een gedeelte der ge spaard gebleven bijgebouwen te laten in richten voor de dienst Bescherming Be volking. De rechtervleugel hiervan wordt reeds bewoond door een lid van het Heem steeds politiekorps, dat tevens met het toezicht op de ruïne is belast. En het is opmerkelijk dat alleen het feit, dat de jeugd met de aanwezigheid van een politie man op de hoogte is, het oude kasteel voor ongewenst bezoek weet te behoeden. Met de restauratiewerkzaamheden is inmiddels begonnen, omdat bleek dat het gebouw hiervoor stellig in aanmerking kwam. Bij het betreden van de fraaie hal. met de witgepleisterde muren en de zware balken waant men zich onmiddellijk enige eeuwen terug en de schilderachtige door kijkjes doen direct denken aan andere be kende historische gebouwen; zoals het Delftse Prinsenhof. Verder is er ook een stijlvolle huiskamer te bewonderen, met een opmerkelijk grote schouw, die met de vele fraaie tegels prachtig bewaard, is ge bleven. Maar zoals reeds werd opgemerkt be staat de rest van ..Het Oude Slot' uit een troosteloze verzameling puinhopen. Om de Romaanse brug, die dertig jaar geleden nog een interessante bezienswaar digheid was voor een algehele beschadi ging te redden, werd deze afgebroken en heeft men de stukken veilig opgeslagen. De voorstanders van een gedeeltelijke restauratie zouden nu gaarne zien. dat werd begonnen met te voorkomen, dat het verval nog verder toeneemt. Dus in de eerste plaats het herstel van de toegangs poort en het reeds genoemde gebouwtje. Verder zullen de grachten weer dienen te worden uitgegraven en onder water gezet en wanneer dan ook de Romaanse brug zoveel mogelijk in haar oude toestand kon worden teruggebracht, zou Heemstede al dus een aantrekkelijke bezienswaardigheid rijker zijn. Daarna zou het gemeentebe stuur misschien kunnen overwegen de resterende funderingen tot ongeveer een meter te laten ophogen. In verband met een boedelveiling, die in de Hobahohallen in Lisse wordt gehouden, is de zaal zondag niet beschikbaar voor handbalwedstrijden. Het gehele program ma voor deze dag is derhalve verzet naar 16 februari. Het ligt voorts in de bedoeling van het Haagse afdelingsbestuur om voor de win naars van de dames- en meisjespoules een winnaarsronde të organiseren. Deze ronde, in de vorm van een halve competitie tus sen de winnaars van de drie poules, zal worden gespeeld in de Houtrusthallen in Den Haag op zondag 23 februari. De inzet is het kampioenschap Zaalhandbal Lisse 1957/58. ADVERTENTIE DE EERSTE COÖP. ASSOCIATIE VOOR UITVAARTVERZORGING u, ZIJLWEG 63 - TELEFOON 15141 (2 LIJNEN) Verzorging van begrafenissen, crematies en transporten. Werkt uitsluitend in het belang van haar opdrachtgevers. Rouwkamers, Aula en Koffiekamers Haarlem, 7 februari 1958 GEHUWD, 7 februari: H. F. Hetem en A. M. van Schooten. BEVALLEN van een zoon, 6 februari: C. M. BoumaHerben; E. H. Kroonenberg Slappen del; A. Maertensvan Helden; W. M. du RieuSchreuel. BEVALLEN van een dochter, 6 februari: M. VersteegDe Swart; H. Noordbruis Bouman; J. de BoerJelmersma; M. J. H. Hekkervan Kessel; C. H. Th. van der KroftSmit. 7 februari: J. Evertsvan den Berg. OVERLEDEN, 5 februari: L. Vermeulen, 78 j., Frans Halsstraat; J. WitteveenDiek, 74 j., Rijksstraatweg; A. van Gulikvan Leeuwen, 76 j„ Oranjeplein. 6 februari: A. D. Stöver, 61 j., Pepijnstraat; C. Dijkhui zen, 66 j„ Maerten van Heemskerkstraat; W. Poelwijk, 84 j„ Kamperlaan; P. M. J. J. Sopers, 80 j., Kinderhuissingel. A vtateurfoneel De toneelvereniging „Door Inspanning Uitspanning", die één van de oudste ama teurgezelschappen van Haarlem is op 23 juni bestaat zij zesentachtig jaar heeft donderdagavond op de planken van de stadsschouwburg „Vrouwen in paniek" gespeeld, een toneelspel met een louter vrouwelijke rolbezetting van Cyril Cam pion. De schrijver zal het stuk wellicht als „thriller" bedoeld hebben, maar erg zijn de „zenuwen" er niet aan te pas behoeven te komen al was op bepaalde momenten de spanning in de zaal wel voelbaar. De speelsters hebben een zeer acceptabele uitvoering over het voetlicht gebracht, sommige typeringen kwamen zelfs bijzon der goed uit de verf en het publiek toonde zich dankbaar voor de genoeglijke avond. De handeling speelt zich af in het huis van lady Evelyn, waar aan de vooravond van het huwelijk van haar nichtje Una Verity geheimzinnige dingen gebeuren. Eerst komt Janet Garner, één van Una's drie vriendinnen, die als haar bruidsmeis jes zullen optreden, tijdens een hevig on weer vertellen, dat zij buiten op de heide een geestverschijning heeft gezien, ver volgens wordt het parelcollier van de aan staande bruid vermist. Iedereen ver denkt iedereen, totdat lady Evelyn een vrouwelijke detective, Pamela Dark, in de arm neemt. Die ontdekt tot overmaat van ramp nog dat de inhoud van een wa terkaraf op Una's kamer vergiftigd is. Wanneer dan de bruidsjapon in flarden gescheurd blijkt te zijn is de ontzetting en verwarring onder de vrouwen compleet. Janet Garner maakt het er niet rustiger op als zij bij herhaling mededeelt para normale waarschuwingen te ontvangen volgens welke Una een groot onheil boven ■het hoofd hangt. Op haar dringend ver zoek stemmen lady Evelyn, Una, haar vriendinnen en miss Lester, de gezel schapsdame van Una, toe in een séance, waarbij Una flauw valt en later verklaart gevoeld te hebben dat men haar wilde wurgen. Miss Dark, de detective, die reeds een vermoeden heeft van de identi teit van de persoon, die verantwoordelijk is voor al deze griezeligheden, besluit in de slaapkamer van Una de wacht te hou den totdat de dader zijn laatste kans zal grijpen zijn snode plan ten uitvoer te brengen. Nadat eerst Janet Garner en la dy Evelyn na elkaar een bezoek aan de kamer brengen waarin Una in een onrus tige slaap ligt, profiteert de dader van een korte afwezigheid van de detective om de kamer binnen te dringen teneinde Una van het leven te beroven. Door het korda te optreden van miss Dark komt het ech ter niet zo ver en wordt de gezelschapda me Dora Lester ontmaskerd als degene, die uit jaloezie de aanstaande bruid naar het leven stond. Een stuk derhalve dat ruim gelegenheid biedt tot sterk spel, waarvan door de spe lers een goed gebruik is gemaakt. Me vrouw Gé Kip-Ram was de geëxalteerde Janet Garner ten voeten uit. Mevrouw Nel Beukman-Blauw gaf een lofwaardige vertolking van haar rol als lady Evelyn. De Una Verity van mevrouw Letty Las- schuit-Gude zou door een wat losser optre den zeker aan overtuiging gewonnen heb ben. De vrouwelijke detective Pamela Dark was een uitstekende typering van mevrouw Miep Toornend-Ram, rustig en beheerst temidden van de algemene op winding. Ook de andere leden van het ge zelschap deelden verdiend in het succes. Voor de afdelingen Haarlem, Heemste de, Overveen-Bloemendaal en Schoten- Velsen van de Koninklijke Algemeene Vereeniging voor Bloembollencultuur hield de heer J. R. N. J. Bijll van Duy- venbode uit Hillegom vrijdagavond in het Haarlemse Krelagehuis een lezing over Israel. In opdracht van de voedsel- en landbouworganisatie van de Verenigde Naties (F.A.O.) heeft deze Hillegomse kweker drie maanden in dat land door gebracht. Nadat de voorzitter van de afdeling Haarlem van „Bloembollencultuur", de heer Th. Hoog, een welkomstwoord had gesproken, begon de heer Bijll zijn uiteen zetting met erop te wijzen, dat van de bloembollencultures, waarmee men in Is rael proeven heeft genomen, alleen die van gladiolen en irissen redelijk goed ge slaagd waren. Hyacinten gaan er jaar op jaar in bolgrootte sterk achteruit. Tulpen groeien er wel, maar bloeien niet en „ver- moeren" sterk. Vooral van gladiolen treft men in dat land uitgestrekte cultures aan. Uit wat spreker meedeelde en later met kleurendia's verduidelijkte bleek wel, dat Israel wat betreft de tuinbouwcultures een land in opkomst is. Moderne zowel als zeer primitieve teeltmethoden worden toe gepast, de werkverdeling is over het alge meen slecht en op ziëktenbestrijdingsge- bied heeft men nog veel te leren. De voor lichting echter is in goede handen en de bevolking, zoals de vrouwen als de man nen, ontplooit enorm veel energie om het land door bevloeiing, beregening, bodem bewerking en bebossing in een vruchtbaar gebied te herscheppen. Met een aantal kleurendia's gaf de spreker een overzicht van de verschillende cultures en grondbe werkingen. Deze lezing werd gevolgd door enkele zeer mooie kleurenfilms, vervaardigd en vertoond door de bloembollenkweker J. van Grieken uit Vogelenzang. De opna men van de vlinders, bijen, zweefvliegen en andere insecten op de bloeiende Se- dums, Rudbeckia's, Salvia's enz. waren buitengewoon interessant en vonden grote waardering. Niet minder was dit het ge val met de opnamen van het opengaan der Kaufmaniana's en de Darwinhybriden. De opnamen in de eigen tuin en op Keuken hof getuigden eveneens van vakmanschap in de fotografie en veel interesse voor de mooie bolbloemen i n De naam van de heer A. Neuteboom, President Steijn- straat 56 te Haarlem, zal weinig Haarlemmers aanlei ding geven iets te zeggen in de trant van „Ja, die ken ik". Toch is hij voor velen een bekende figuur, hoewel zij hem dan meestal niet in ver band zullen brengen met de naam waaronder hij bij de burgerlijke stand ingeschre ven staat. Ingewijden noemen de heer Neuteboom namelijk kortweg en vertrouwelijk „Bram" en met die ingewij den bedoelen wij degenen, die in de wereld van wel verzorgde lunches, diners of gewoon kleintjes koffie met room geregeld met hem in contact komen. De heer Neuteboom is zoals ge waarschijnlijk al be grepen zult hebben kelner van beroep en als zodanig bedient hij nu al meer dan dertig jaar de bezoekers van café-restaurant Brinkmann aan de Grote Markt in Haar lem op hun wenken. Aan deze lange staat van dienst zal op dinsdag 11 fe bruari een einde komen, want dan zal voor de laatste maal met de heer Neuteboom „afgerekend" worden alvo rens hij met pensioen gaat. De heer Neuteboom is nog een kelner van de oude stem pel zoals dat heet. Iemand voor wie de harde praktijk de enige leerschool is ge weest. Met smaak kan hij herinneringen ophalen uit de zo vaak geprezen „goeie ouwe tijd". „Nou, zo plezierig was die tijd voor ons kelners nu ook weer niet, meneer," zegt hij hoofdschuddend. „Diensten van zestien, zeven- tie uur achtereen per dag waren in mijn jonge tijd heel gewoon. Je begon om half acht des morgens en je mocht blij zijn als je vóór één uur des nachts naar huis kon gaan. Maar gelukkig is daar in de loop der jaren veel verbetering ingekomen vooral door de invoering van het tweeploegenstelsel in het restaurantbedrijf waar door je tenminste aan een behoorlijke nachtrust toe komt." Uiteraard is de loopbaan van de heer Neuteboom rijk aan gebeurtenissen en voor vallen die waard zijn uit de herinneringen opgediept te worden. Zo vertelt hij met gepaste beroepstrots dat hij twee prinsen heeft bediend, met name wijlen prins Hen drik en prins Bernhard. Kelners in rokkostuum zien er vaak niet naar uit, dat zij tot grapjes maken ge neigd zijn. Dat de heer Neu teboom bij de uitoefening van zijn beroep blijk geeft gevoel voor humor te bezit ten bewijst het volgende voorvalletje. Een bezoeker vroeg op een moment dat het zeer druk in het restaurant was aan de heer Neuteboom, die zo juist met een boorde vol dienblad passeerde: „Ober, wie bedient er aan dit tafeltje?" Het antwoord luidde, dat dit kelner no. 27 was. „Nu moet u weten dat dit mijn nummer was. Toen ik na enige tijd in de gele genheid was de bestelling van die bezoeker op te ne men, was mijnheer erg boos bij het zien van mijn num mer. Hij meende dat ik hem voor de gek had gehouden door niet direct te zeggen dat ik die kelner no. 27 was." Glimlachend vertelt de heer Neuteboom ook dat er altijd wel een paar bezoe kers zijn die vreselijk veel haast beweren te hebben. „Tot de vaste klanten be hoort bij voorbeeld een da meskransje dat steevast des middags om kwart over drie thee bestelt onder mede deling dat de dames beslist om uiterlijk half vier weer weg moeten. Uiteindelijk stappen de dames om half zeven op Niet te tellen zijn de par tijen waaraan de heer Neu teboom als laatste schakel tussen keuken en tafel heeft meegewerkt. De omvangrijk ste was die waaraan meer dan duizend personen aan zaten ter gelegenheid van een jubileum bij het P.E.N. Tachtig kelners liepen toen af en aan om de gasten van spijzen te voorzien. „Dan komt er heel wat voor kijken wil je elkaar niet in de weg lopen." Dikwijls maakt de heer Neuteboom het mee dat hij voor de bediening op een zil veren bruiloft gevraagd wordt omdat hij dat ook vijfentwintig jaar tevoren op het huwelijksfeest van het bruidspaar heeft gedaan. „En wat gaat u nu straks doen als u gepensioneerd bent?" vroegen wij. Dat wist de heer Neuteboom nog niet precies. „Er is nooit veel tijd overgebleven om er een hob by op na te houden, maar misschien trek ik er wat meer met de hengel op uit om een visje te verschalken, dat heb ik altijd graag ge daan." Op dinsdag 11 februari zal namens directie en personeel van café-restaurant Gebr. Brinkmann van de heer Neu teboom afscheid worden ge nomen. Op 10 februari zal Droste's cacao- en chocoladefabrieken n.v. afscheid nemen van „Ome Karei" Terstal, die dan wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd van een ongetwijfeld ver diende rust gaat genieten. De heer Terstal, die in de Vrouwehekstraat no. 18 in Haarlem woont, is op 5 april 1909 in dienst getreden van Droste als walseur op de meng- en walsafdeling. Daar bleef hij tot aan de tweede wereldoorlog toen hij om ge zondheidsredenen overge plaatst werd naar de schoon maakdienst. Negenenveertig jaar lang heeft „Ome Karei" dus bij Droste meegeholpen aan die ingewikkelde en langdurige procedure die van een cacaoboon een eenvoudig flikje maakt. Volgende week zal daar een einde aan komen, na bijna een halve eeuw zullen de collega's van „Ome Karei" hun makker niet meer dagelijks kunnen vragen hoe het ermee gaat. En zij zullen dan ook het stereotype ant woord „z'n gangetje" missen. En dat zal ze spijten. - - Op 14 februari zal de reisvereniging „In Vrede Opgericht" te Haarlem 12'/a jaar bestaan. Kort na de be vrijding kwamen namelijk in een klein zaaltje van de speeltuinvereniging „Ooster kwartier" op initiatief van de heren J. C. van der Put ten en A. van Henschoten een groot aantal bewoners uit de Dunklerstraat bijeen en na een korte bespreking werd men het daar eens over de oprichting. In 1946 was er nog geen touringcar te krijgen maar in de twee daaropvolgende jaren ging men toch een dagje uit. En mede door deze reisjes werd de belangstelling voortdu rend groter. De leden kwa men niet alleen uit Haar lem-Oost maar zelfs uit Zandvoort en Zwolle. De uitstapjes duurden steeds langer en op het ogenblik gaat men reeds zes dagen op reis. Dat de leden van „In Vrede Opgericht" behalve van reizen ook van herden ken houden wordt wel be wezen door het feit dat het vijfjarig bestaan feestelijk gevierd werd in Valkens- waard terwijl de herdenking van het tweede lustrum in de buurt van de Duitse stad Trier plaats had in de tou ringcar omdat men geen zaaltjes kon krijgen. Bij deze gelegenheid kreeg I.V.Ó. ook de beschikking over een ver- enigingsvlag. Tegelijk met de vereni ging vieren ook mevrouw en de heer Van der Putten en mevrouw en de heer Bak- kum een jubileum want deze beide echtparen zijn thans 12'/i> jaar lid van deze reis- club. De buurtvereniging „Haar lem-Oost" heeft een teken wedstrijd uitgeschreven voor jongens en meisjes van negen tot en met zestien jaar. Ge vraagd wordt een of meer tekeningen te maken van de activiteiten van de buurtver eniging. Dit zijn de door de leden beoefende sporten en spelen zoals badminton, bas ketbal, tafeltennis, volleybal, biljarten, dammen, schaken, klaverjassen en muziek. Het is de bedoeling dat de teke ningen als raambiljetten worden gebruikt in Haarlem- Oost en aan deze affiches wordt dan weer een speur tocht verbonden om prijzen. De heer P. C. Deen, Van Zeggelenplein 65, kan ove rigens de deelnemertjes alle inlichtingen omtrent deze wedstrijd, waarvan de in zending op 15 februari sluit, verstrekken. ^Illlmi HAARLEM: Artsen: Men raadplege, uitsluitend per telefoon, firma Mathot, telefoon 11990. Dierenarts: J. Heek, Koninginneweg 51, Haarlem, telefoon 13174. Tandartsen: A. J. G. Hop, Santpoorter plein 19, Haarlem, telefoon 16775. W. Brandt, Heemsteedse Dreef 58, Heem stede, telefoon 39330. Apotheken: Frans Hals apotheek, Frans Halsplein 1, Haarlem, telefoon 11180. Apotheek Buzink, Lange Veerstraat 19, Haarlem, telefoon 11000. BLOEMEND AAL: Artsen. Dokter C. Eenhoorn, Bloemen- daalseweg 17, Bloemendaal, tel. 54003. Overveen: Dokter C. R. Post, Gillis Schoolmeesterlaan 2, Haarlem (post Overveen), telefoon 10367. Aerdenhout Dokter C. Kroon, Burg. Den Texlaan 12, Aerdenhout, tel. 26073. Wijkverpleegsers: Zuster J. J. M. de Bruin, Kerkplein 2, Bloemendaal, tel. 50075, b.g.g. 51780 en zuster A. G. Haagsma, Spiegelenburghlaan 31, Aer denhout, tel. 26994, b.g.g. 27343 (beide wijken). Apotheken: Voor de avond- en nacht diensten zijn tot zaterdagmorgen 15 fe bruari voor spoedeisende gevallen ge opend: de Elswout Apotheek. Bloemen- daalseweg 341, Overveen, tel. 16760; de Santpoortse Apotheek, Bloemendaalse- straatweg 145, Santpoort-Station, tel. 025608249 en Apotheek Schotsman, Binnenweg 206208, Heemstede, tel. 38320 (ook voor Aerdenhout). HEEMSTEDE: Artsen: J. J. van Luin, Bronsteeweg 76, Heemstede, telefoon 34445. P. M. van Gugten, Heemsteedse Dreef 37, telefoon 39903. Wijkverpleging: Zuster G. E. van dei- Hoek, Laan van Rozenburg 33, telefoon 36389 (en in de week van zaterdag 8 tot en met wijdag 14 februari, des avonds van zes tot elf uur). Eventuele bood schappen in de bus. Apotheken: Apotheek Schotsman, Bin nenweg 206208, Heemstede, telefoon 38320. RENNEBROEK: Arts: G. Manschot, Rijksstraatweg 34, telefoon 02502—430. Wijkverpleging: Zuster A. G. Haagsma, Spiegelenburghlaan 31, telefoon 02500 26994, b.g.g. 27343. y AND VOORT: Arts: C. F. M. Robbers, Koninginneweg 34, telefoon 2813 De Nederlandse kustvaarder „Beekber gen" van de Zuid Hollandse Scheepvaart maatschappij uit Rotterdam (groot 499 brt en gebouwd in 1953). is vanmorgen op weg van Antwerpen naar Rotterdam bij Zoutelande op een paalhoofd gevaren. Daar het schip kort na hoog water op dit hoofd is gestrand, wordt verwacht, dat het vanmiddag op eigen kracht vlot zal komen. ADVERTENTIE UW ADRES SINDS 1851 Ged. Oude Gracht 107 Tel. 14245 Wijkverpleging: Zuster S. M. de Wilde, Zeestraat 67, telefoon 2720. Verloskundige: Zuster G. Bokma, Tol- weg 6, telefoon 2816. Dierenarts: J. Heek, Koninginneweg 51, Haarlem, telefoon 13174. Apotheken: Van zaterdag 8 tot en met vrijdag 14 februari, na 7 uur 's avonds, avond-, nacht- en zondagsdienst De Zee straat apotheek, M. J. Kerkhoven-Nieu- wenhuis, Zeestraat 71, telefoon 3073. Echter alleen voor doktersrecepten en spoedgevallen. LISSE: Arts: A. J. Duymar van Twist, Hereweg 295, telefoon 3453. HILLEGOM: Arts: Dokter A. van der Kaaden, Hoofd straat 6, telefoon 5114. HALFWEG: Arts: D. H. Honingh, Dr. Baumanplein 31, telefoon 405. HAARLEMMERMEER: Hoofddorp: Dokter Bult, tel. 6320: Nw.- Vennep: dokter Nugteren, tel. 220; Bad hoevedorp: dokter Den Ouden, tel. 2368; Zwanenburg: dokter Honingh, tel. 405. In het gedeelte van het landgoed „Ca prera" aan de Brederodelaan te Bloemen daal, dat de gemeente Bloemendaal voor recreatiegebied heeft bestemd, wordt on der leiding van Staatsbosbeheer een ver blijdende activiteit aan de dag gelegd. De paden worden volgens het plan van ge noemde instelling in orde gemaakt als eerste stap in de richting voor openstelling voor „botanische fijnproevers". Aan dit unieke plekje wordt met veel zorg gewerkt. Toch zal het publiek nog wat geduld moeten oefenen, voordat men daar van het natuurschoon kan genieten. Ten aanzien van het buiten „Eslwout" is het nog niet zo ver. Alleen de voorlopige koopakte is tot stand gekomen en de af werking van deze veel omvattende over eenkomst zal in de komende maanden haar beslag krijgen. Problemen als de modelboederij, de personeelsvoorziening, en de samenstelling van het stich tingsbestuur vergen veel tijd van voor bereiding. 1-Iet stichtingsbestuur zal uit vijf personen bestaan, namelijk twee van gemeentewege, twee namens het rijk en één als vertegenwoordiger van de vroege re eigenaren. Er zal naar gestreefd worden de sfeer van het landgoed te bewaren, zo dat; het thans al wel vaststaat, dat er in het toekomstige wandelpark aan de be zoekers wel enige beperking zal worden opgelegd. Een verandering van de bestemming van het hoofdgebouw, waar nu het Jac. P. Thijsselyceum is gehuisvest, is voors hands niet te verwachten. Een continue ring van de bestaande toestand zal zoveel mogelijk gehandhaafd worden. Teneinde de landelijke rust in de toe komst ook te waarborgen, wordt in over leg met de gemeente Haarlem gezocht naar een mogelijkheid daarvoor in de vorm van een doorverbinding van de Ramplaan naar de Bovenweg in Aerden hout. Ook voor de nieuwe autobuslijn Sta tion Heemstede-Aerdenhout - Station Bloe mendaal zou dit een aantrekkelijk traject opleveren. ADVERTENTIE Hti ouds bekend - TeL 14609 Officieel Philips reparateur KRUISSTRAAT 38 - HAARLEM

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 10