A Kandidaatstelling voor de Provinciale Staten ^^Brieven aan de redactie gfl v. Empelen VICTORIA SPRENGER AARDAPPELEN v. DEURSEN's Kort en bondig WOENSDAG 12 FEBRUARI 1958 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 5 i /iH&f Burgerlijke Stand van Haarlem Wilt u Tuinbouwbedrijf „Vriendenkring" brengt „Een inspecteur voor u" Burgemeester opent voor j aar sbeurs de beste polisbrenger. Emmabrug bij Leidsevaart is zaterdag gereed Faillissementen Volkstuinders uit Heemstede verenigen zich W AT E R Lyceïsten speelden toneel in vier talen Voor betere AARDAPPELBEDRIJF Plechtige opening van Lourdesjaar in kathedraal Voorlichting over loopbaan bij het onderwijs Landschap en plantengroei rondom het Gardameer Comité van actie belegt drie vergaderingen nieuwste AUDIUM boortoestellen AUDIUM N.V. AMSTERDAM Mr. Opticien J. GRIT SCHOONMAAK O OPRUIMEN f Twee gewonden bij ongeval op Zandvoorterweg Vrouwen Elektriciteits vereniging PAUZETHEATER ZANDVOORT Korfbalclub vergadert In de kieskring Haarlem zijn voor de verkiezing van de leden van de Provinciale Staten van Noordholland de volgende kan didaten gesteld: p. v. d. A.: 1. W. Mensink (Haarlem), 2. 5. P. Doek (Haarlem), 3. J. B. Kooy (Hil versum), 4. H. van der Meulen-Houwer (Heemstede), 5. W. Glastra (Haarlem), 6. A. P. N. Pielage (Haarlem), 7. W. F. Happé (Haarlem), 8. J. J. Voogd (Haarlem), 9. H. A. van Norden-Groenewoud (Haarlem), 10. j. Willemse (Haarlem), 11. D. Mourik (Haarlem), 12. G. J. H. de Leeuw (Haarlem), 13. A. Sissingh (Bloemendaal), 14. R. C. C. de Haan-Luyks (Aalsmeer), 15. J. Buys (Bloemendaal), 16. D. Schoorl (Haarlem), 17. D. Verkijk (Haarlem). K.V.P.: 1. W. J. L. J. Merkx (Haarlem), 2. A. van der Veldt (Haarlem), 3. Th. C. Gribling (Blaricum), 4. P. J. van Groenin gen (Nes aan de Amstel), 5. J. A. Schippers (Haarlem), 6. G. Smit (Laren), 7. C. G. M. Miermans (Ouderkerk a. d. Amstel), 8. A. M. C. V. Groensmit-Van der Hallen (Bever wijk), 9. F. J. Strater (Hilversum), 10. A. j. C. Coenen (Badhoevedorp), 11. J. H. M. Rolink (Velsen), 12. W. M. B. Bosman (Zandvoort), 13. H. J. F. M. Hüffer (Aer denhout), 14. G. N. J. van Wees (Muiden). C.P.N.: 1. G. Wagenaar (Amsterdam), 2. H. Gortzak (Amsterdam), 3. M. D. Proper (Haarlem), 4. M. E. Lips-Odinot (Hilver sum), 5. H. Bodde (Wieringen), 6. E. Tee- boom-Van West (Amsterdam), 7. W. Har- tog (Koog aan de Zaan), 8. G. de Vries (Andijk), 9. P. Kuiper (Wormerveer), 10. H. Teeuwen (Haarlem), 11. J. Muskee (Bever wijk), 12. T. Kruisman (Velsen), 13: G. Hoorn (Velsen), 14. H. J. Bindels (Haar lem), 15. C. J. de Bruijn-De Vries (Velsen), 16. T. Stouten (Haarlem), 17. S. Geugjes (Amsterdam), 18. P. M. Lanser (Haarlem mermeer), 19. A. Gelok-Walvius (Amster dam), 20. B. G. Weenink (Amsterdam). V.V.D.: 1. J. M. Stoffels-Van Haaften (Haarlem), 2. R. Dufour (Bloemendaal), 3. J. C. Corver (Heemstede), 4. J. E. Goud smit (Haarlem), 5. G. Tates (Zandvoort), 6. P. J Allan-Schilthuis (Beverwijk), 7. A. J. Portielje (Bennebroek), 8. J. G. Bet- tink (Haarlem), 9. F. W. D. C. A. van Hat- tum (Santpoort), 10. J. van Holten (Aer- denhout), 11. F. W. Lichtenveldt (Haar lem), 12. J. van Nispen-Van Wely (Heem stede), 13. P. C. Tirion (Aerdenhout), 14. P. van Aalst (Bennebroek), 15. J. L. Prins (Overveen), 16. F. W. M. Vink (Haarlem), 17. J. W. Th. Fibbe (Haarlem). A.R.: 1. A. Bruch (Haarlem); 2. O. H. van Wijk (Heemstede); 3. W. C. Bakker (Haar lem); 4. P. Brune (Zandvoort); 5. J. C. C. W. Hijszeler (Bloemendaal); 6. A. Elgersma (Bennebroek); 7. D. A. J. Spek (Haarlem); 8. J. Aantjes (Heemstede); 9. R. K. P. Kalb- fleisch (Haarlem); 10. H. P. M. Breukelaar- Verburg (Haarlem); 11. M. G. Kortlevë (Heemstede); 12. A. Lagendijk (Vogelen zang); 13. R. N. Busser (Haarlem); 14. J. W. Gosen (Zandvoort); 15. A. la Fleur (Overveen); 16. I. C. Collet (Heemstede); 17. D. Lam (Heemstede); 18. mejuffrouw J. B. Weijland (Haarlem); 19. J. H. Steets- kamp (Zandvoort). C.H.U.: 1. A. Wensing (Haarlem); 2. C. P. Vos (Beverwijk); 3. K. C. van der Mije (Zandvoort); 4. K. Tijssen (IJmuiden); 5. J. M..van Duin (Haarlem); 6. M. van Don gen (IJmuiden); 7. Jkr. J. P. A. van Lennep (Aerdenhout); 8. B. de Boer (Beverwijk); 9. K. A. F. J. Pliester (Heemstede); 10. M. A. de Ruiter (Beverwijk); 11. D. Dijksman (Haarlem); 12. H. Remiens (Velsen); 13. H. ADVERTENTIE 14 februari/ VALENTIJNDAG HAARLEM, 11 februari 1958. ONDERTROUWD: 11 feb.: P. van Bree- men en N. Jongkind; P. M. L. Thuis en J. M. van der Voort; J. A. van den Berg en D. A. de Lange. GEHUWD: 11 feb.: A. Bürger en A. R. van Kessel; Th. J. C. Brasser en W. Keij- zer. BEVALLEN van een zoon 8 feb.: A. van der Bijl-Zwanenburg; 9 feb.: A. J. Kalthof-De Rooij; 10 feb.: C. G. Groot- Barnhoorn; S. E. Hoekstra-Faber; 11 feb.: J. Oonk-Zegwaard; J. P. van der Niet- Leunk; A. J. Soepnel-Mouthaan; K. Snij- ders-Kluin. BEVALLEN van een dochter: 9 feb.: H. M. Offenberg-Boer; M. E. van Wijk- Lagerwaard; E. J. M. Kuenen-De Reus; 10 feb.: J. M. Mes-Delissen; A. Boot-Tak ken; 11 feb.: J. Th. de Vries-Tuijn. OVERLEDEN: 8 feb.: P. Pieren, 85 j., Oranjeplein; D. Kruyff, 83 j., Harmenjans- straat; E. A. F. Wallbrink, 87 j., Klopper singel; P. C. Krijnse Locker, 59 j., Voor houtstraat; 9 feb.: A. Kroonsberg, 88 j., Westerhoutpark; K. Jordaan, 78 j., Jans straat; G. E. Kaptijn-Meine, 73 j., Anslijn- straat; C. A. H. Farnow-De Laater, 80 j., Botgieterstraat; B. Levers-Harder, 61 j., Benningsveer; A. P. E. van den Berg-Hol- 'enga, 73 j., Iordensstraat; 10 feb.: J. de Tello, 75 j., Schalkwijkerweg; P. van der Steenhoven, 65 j., Kinderhuissingel; C. de Leeuw, 77 j., Oranjeboomstraat; C. Slee man, 77 j., Generaal de la Reijstraat. Prinsen Geerligs-Muller (Haarlem); 14. H. van der Werff (Santpoort); 15. P. C. van Noort-den Os (Heemstede); 16. J. de Boer (Velsen); 17. W. van der Werff (Zand voort); 18. Th. Runia (Beverwijk); 19. J. W. van Gelder (Nieuwer-Amstel); 20. M. Tijl (IJmuiden). S.G.P.: 1. G. Tanger (Westzaan), 2. D. J. Post (Hilversum), 3. A. L. van Muil (Am sterdam), 4. K. Boeder (Enkhuizen), 5. G. Mans (Haarlemmermeer). Geref. Pol. Verbond: 1. S. Fopma (Nieuwer-Amstel), 2. K. Pos (Zaandam), 3. B. van Die ('s-Graveland), 4. P. Lok (IJmuiden), 5. J. P. van der Stoel (Amster dam). Pac. Soc. Partij: 1. H. J. Lankhorst (Am sterdam), 2. O. Noordenbos (Amsterdam), 3. G. B. Neering (Zwanenburg), 4. M. Jon- gejan-Jansma (Nieuwe Niedorp), 5. A. A. Redeker (Amsterdam), 6. J. W. E. Riemens (Amsterdam), 7. M. de Boer-Brouwer (Am sterdam), 8. J. H. van Wijk (Bennebroek), 9. H. Bovenkerk (Haarlem), 10. C. Oder- kerk (Santpoort), 11. N. van der Veen (Westzaan), 12. P. Eigenhuis (Aalsmeer), 13. K. J. Hondius (Overveen), 14. C. Spoor (Santpoort), 15. H. de Nie (Haarlem), 16. J. de Beus (Hilversum), 17. C. van Rijn (Hil versum), 18. M. Selier-Slosser (Amster dam), 19. W. J. van Elden (Amsterdam), 20. A. E. H. Jambroer (Santpoort). De C.P.N. heeft in geen der negen krin gen de heer H. Gortzak voor de verkie zingen voor de Provinciale Staten van Noordholland lijstaanvoerder gemaakt. In 1954 stond hij in al deze kringen als num mer één op de kandidatenlijsten. Voor de kringen Amsterdam, Nieuwer-Amstel, Haarlem, Velsen en Hilversum is de heer G. Wagenaar lijstaanvoerder. De heer Gortzak staat op de tweede plaats. Voor de kringen Alkmaar, Hoorn en Den Hel der is de heer H. Bodde (Wieringen) en voor de kring Zaandam de heer P. Kuiper lijstaanvoerder. De heer Gortzak staat op de kandidatenlijsten voor deze vier krin gen nummer drie. ADVERTENTIE deze zomer van uw tuin genie ten? Dan is het nu tijd om met Van Empelen te praten over aanleg of verandering. TUINAANLEG Binnenweg 18 - Heemstede Telefoon 38080 Amateurtoneel In hoeverre en in welke mate zijn wij mede schuldig aan de dood van oeen mens, die door wanhoop gedreven zien van het leven heeft beroofd? Als een rode draad loopt deze vraag door de handeling van het toneelspel „Een inspecteur voor u", van J. B. Priestley, waarvan de toneelvereni ging „Vriendenkring" in de Nederlandse bewerking van J. C. van der Horst dins dagavond in hotel „De Leeuwerik" te Haarlem een opvoering heeft gegeven. Ongetwijfeld een interessante probleem stelling, die door de schi'ijver ook op pak kende wijze is behandeld. Midden in de opgewekte stemming over de verloving van de dochter Sheila met de industrieel Gerald Croft stapt inspecteur Goole de tuinkamer van het gezin Birling binnen. Hij zegt enige vragen te willen stellen over omstandigheden, welke aan de zelfmoord van een meisje, Joan Davis genaamd, zijn voorafgegaan. Het blijkt dat de zelfgenoegzame fabrikant Arthur Bir ling het meisje in dienst heeft gehad, maar haar na een loongeschil op een minder correcte manier heeft ontslagen. Ook Sheila Birling bekent desgevraagd, dat zij het meisje onrechtvaardig heeft behandeld door bij de directie van een modemagazijn aan te dringen op het ontslag van het meisje, omdat deze haar als rijke cliënt niet met voldoende égards tegemoet zou zijn getreden. De aanstaande schoonzoon Gerald Croft blijkt zelfs met het meisje een verhouding te hebben gehad. Mevrouw Birling weigerde als voorzitster van een liefdadigheidsvereniging het in moeilijk heden geraakte meisje om persoonlijke redenen uit de nood te helpen. De zoon Eric tenslotte ervaart, dat ook hij zich niet vrij kan pleiten van schuld aan de dood van Joan Davis. Wanneer inspecteur Goole, na de laakbare houding van de familie Birling ten opzichte van het dode meisje aan de kaak te hebben gesteld, is vertrokken, geeft zijn ongewone gedrag aanleiding tot twijfel over zijn identiteit. Inderdaad blijkt er bij navraag noch een politieman van die naam te bestaan noch in het ziekenhuis iets over het meisje be kend te zijn. De zelfverzekerdheid van de zich eerst als schuldig voelenden en de onverschilligheid over het lot van het meisje begint door deze geruststelling in het gezin Birling langzaamaan weer veld te winnen als de telefoon rinkelt en mede gedeeld wordt dat er een inspecteur van politie naar het huis van de Birlings on derweg is om enige informaties in te win nen betreffende de dood van een zekere Joan Davis. De spelers van „Vriendenkring" hebben over het geheel genomen deze wat vreem de geschiedenis vlot en ook wel aanvaard baar op de planken gebracht. De Sheila Birling van Wil Witte-la Febre kan ons daarbij het meest bekoren. Maar ook Jaap Plas als Arthur Birling, Herman van As- peren als de zoon Eric, Bert Beider als Gerald Croft, Cobi Valk-Bakker als Helen Birling en Herman Souverein als inspec teur Goole lieten zeer behoorlijk spel zien. Regisseur Jan Terleyn deelde in het har telijke applaus waarmede de zaal zijn waardering over het gebodene onder streepte. Van maandag 24 februari af zal de Leid- sevaart bij het Krelagehuis weer feestelijk verlicht zijn ter gelegenheid van de Haar lemse voorjaarsbeurs voor de vrouw. De burgemeester van Haarlem heeft zich bereid verklaard de beurs op donder dagmorgen 27 februari te openen. Van des middags één uur af zal de beurs voor het publiek toegankelijk zijn. ADVERTENTIE (BRAND-, ONGEVALLEN-, AUTOVERZ. ENZ.) Betere polisvoorwaarden, prima dekking. Niet duurder. wel sekuurder. Haarlem, Wilhelminastraat 15, telef. 1-3-8-6-8-. Veranderde routes van autobuslijnen Wegens het gereedkomen van de be stratingswerkzaamheden aan de Leidse vaart en de Emmabrug, zullen de bussen van en naar Zandvoort, naar en van Haar lem en Amsterdam ingaande zaterdag 15 februari weer via de Leidsevaart, Emma brug, Emmastraat en Tempeliersstraat rijden. Als halteplaatsen zullen gelden Emmastraat, Leidsevaart nabij de Schouw- tjesbrug en Leidsevaart nabij de Munters laan. De omlegging van buslijn 3 vervalt op die datum, zodat deze weer de normale route via de Wilhelminastraat en Koning inneweg zal rijden in plaats van over de Leidsevaart. In de richting Bloemendaal zal lijn 3 niet meer via de 2e Emmastraat en de Stolbergstraat rijden, doch de le Emmastraat gaan volgen. De halten Koninginneweg en Stolbergstraat zullen naar de Emmastraat worden verplaatst. Een nieuwe halte voor lijn 3 zal worden ingesteld op de Leidsevaart nabij de Mun terslaan. De Haarlemse rechtbank heeft dinsdag in staat van faillissement verklaard: A. Naujoks, accountant, Berkenrode straat 40, te Haarlem. Rechter-commissa- ris mr. H. J. M. Cokart en curator mr. J. G. Bettink, advocaat en procureur te Haar lem, Staten Bolwerk 26. H. van der Splinter, zilversmid, Dick- mansstraat 14 te Haarlem. Rechter-com- missaris mr. H. J. M. Cokart. Curator mr. G. H. Veenhoven jr.. advocaat en procu reur te Haarlem, Kenaupark 30. De vennootschap onder firma Edelpels- dierenfarm „Sandhurst", gevestigd te Haarlem, Raamsingel 30rood en haar ven noten H. J. Kuyper, Raamsingel 30rood te Haarlem en J. E. de Reede, weduwe van W. J. Heisterkamp,, Prins Hendriklaan 21 te Overveen. Rechter-commissaris mr. H. J. M. Cokart en curator mr. dr. F. A. Bijvoet, advocaat en procureur te Haarlem, Ged. Oude Gracht 54. In „Het Wapen van Heemstede"- te Heemstede is een aantal Heemsteedse volkstuinders bijeen geweest. Na inleiden de beschouwingen, waaraan ook de heer P. Visser, voorzitter van het Algemeen Verbond van Volkstuindersvereenigingen in Nederland deelnam, en nadat de film „Oase aan de stadsrand" was vertoond, werd tot de oprichting van een vereniging van Heemsteedse Volkstuinders besloten. Deze vereniging sluit zich aan bij het Algemeen Verbond. De contributie, die op een zeer bescheiden bedrag werd gesteld, omvat een abonnement op het maandblad „De Amateur-Tuinder," dat mede dank zij de grote medewerking van de rijkstuin- bouw-voorlichtingsdienst regelmatig wen ken voor de amateur-tuinders bevat, ter wijl de aangesloten leden voorts profite ren van net belangrijk voordeel van 'ge zamenlijke inkoop van groente-zaden. De vergadering koos een voorlopig be stuur bestaande uit de heren T. A. Hoejen- bos Haemstedeplein 19, J. Schouw Bra bantlaan 8a, en P. J. Terwoert jr. Raad huisstraat 3, allen te Heemstede. Als algemeen adviseur zal voorlopig op treden mr. J. J. Hage. ADVERTENTIE DRINKT GEREGELD ECHT BRONWATER HEERLUK VAN SMAAK WAARMEE ANDER WATER NIET IS TE VERGELIJKEN DENK AAN UW GEZONDHEID De Elswout Lyceïsten Vereniging hield dinsdag in 't Minerva-Theater een toneel avond, waarbij „Experimenten" werden opgevoerd, die geslaagd en minder ge slaagd waren. De twee Duitse stukjes „Von der Kö- nigin die keine Pfeffernüsse backen und vom König der nicht das Brummeisen spielen konnte" van R. von Volkmann Leander en „Das Feuerzeug" van Hans Andersen openden de avond. Ook wan neer we er rekening mee houden, dat deze twee toneelstukjes door de „onderbouw" werden opgevoerd, moeten we toch vast stellen, dat ze het zwakst van de avond waren. Vooral het eerste stukje was vlak en had een nietszeggend einde. Wel ver dienen de leerlingen, die het opvoerden een compliment, omdat vele van hen nog maar heel kort Duitse les hebben. Het spreken van de moderne talen kostte eigenlijk geen enkele leerling van het Jac. P. Thysselyceum moeite. Vooral in het Engelse éénaktertje „I'll pay your fare" werd vlug en vloeiend gesproken en erg goed gespeeld. De vertolking van „Gran nie" was zelfs subliem. Het Frans kwam na de pauze aan de beurt. Het stuk La petite Reine" werd met vaart gespeeld, de Franse taal klonk fris en de kostuums van de prinses waren charmant. Deze avond vol toneel werd met het geestige „Het avondje bij juffrouw Pie- terse" (naar Multatuli, voor toneel be werkt) besloten. De vertolkster van de titelrol ver dient een enorm compliment, want door haar stem, gebaren en mimiek, was ze de bijdehandte, vinnige jufforuw, die haar rits kinderen bedilt en zoete broodjes bakt met juffrouw Laps, juffrouw Mabbel, juf frouw Krummel, Vrouw Stotter en al de overige dames, die op de theevisite kwa men. Deze Hollandse bijdrage was een uitstekend einde van een internationale schoolavond. ADVERTENTIE UW ADRES SINDS 1851 Ged. Oude Gracht 107 Tel. 14245 De bisschop van Haarlem, mgr. J. P. Huibers, neeft dinsdagavond in de kathe drale basiliek St. Bavo aan de Leidse vaart in Haarlem een plechtige avondmis opgedragen ter opening van het Lourdes jaar. De r.k. kerk herdenkt namelijk dit jaar de verschijningen, die Maria een eeuw geleden aan Bernadette Soubirous in Lourdes heeft gedaan. In alle katholie ke kerken van ons land zijn dinsdagavond missen opgedragen. Mgr. Huibers werd geassisteerd door de president van het seminarie in War mond, mgr. H. J. van Deursen. Als troon- diakens fungeerden plebaan H. W. Agter- of en mgr. C. G. van Trigt. Het kathedrale koor zong onder leiding van dr. A. I. M. Kat de Missa Festiva van Gretschaninoff. In zijn predikatie sprak de bisschop over de betekenis van de verschijningen van Maria aan Bernadette. Hij drong er opaan dit jaar zoveel mogelijk als pelgrim naar Lourdes te gaan of op andere wijze het Lourdesjaar mee te vieren. Wegens de in de eerstkomende jaren te verwachten toenemende behoefte aan do centen bij verscheidene takken van onder wijs zal de minister van Onderwijs, Kun sten en Wetenschappen binnenkort een brief richten tot de ouders en verzorgers van aanstaande eindexamen-kandidaten, ten einde deze te verzoeken bij de keuze van een verdere studierichting voor hun kinderen aandacht te besteden aan de mo gelijkheden, die er bestaan om opgeleid te worden voor functies bij het onderwijs. In de radio-regerings-uitzendingen zullen vijf causerieën worden gehouden, speciaal bestemd voor de leerlingen van scholen waarvan het einddiploma toegang verleent tot voortgezette studie of tot het afleggen van examens die tot het verkrijgen van een onderwijsbevoegdheid leiden. Op vrij dag 14 maart om kwart over zeven zal dr. A. la Fleur, rector van het christelijk ly ceum „Marnix van St. Aldegonde" te Haarlem, een inleiding houden over Hil versum II. Tien jaar lang heeft men op het terras van paviljoen Kief er' aan de Boulevard de Favauge in Zandvoort kunnen ge nieten van de zee en de zon. Maar nu is het paviljoen afgebroken om het uitzicht vrij te maken voor de flatge bouwen aan de boulevard. De parkeer ruimte zal als gevolg van de afbraak worden vergroot. Tuinbouw en Plantkunde Er bestond veel belangstelling voor de causerie, die de heer J. Bakker, hoofd assistent bij de Rijkstuinbouwvoorlich- tingsdienst in Aalsmeer, dinsdagavond in het Krelagehuis in Haarlem voor de afde ling Haarlem en omstreken van de Konink lijke Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde hield over het landschap en de plantengroei rondom het Gardameer. Spreker zette uiteen onder welke geologi sche omstandigheden dit Alpenmeer is ont staan. In de glaciale periode, waarbij de glet- schers dit bergmassief waren binnen gedrongen, was het plantendek weg gevaagd, maar toch hadden enkele ver tegenwoordiger uit de oeroude vege tatie zich op sommige plekken kunnen handhaven. Daarom treft men in de ber gen ten westen van het Gardameer nog planten aan, die men elders in Europa ver geefs zal zoeken. Met zeer mooie kleurendia's demon streerde de heer Bakker de verschillen in de bergformaties tussen de oost- en west zijde van het meer en de rivier de Etsch of Adige. Vooral de dolomietachtige kalk formaties ten oosten van het meer laten een zeer karakteristieke plantengroei zien. Met veel geduld en kennis van zaken wa ren hiervan buitengewoon mooie gekleur de opnamen gemaakt. De heer Bakker sprak over de grote gastvrijheid en de ijver van de Italiaanse bergbewoners rondom het Gardameer maar verzuimde niet te vertellen, hoe jam mer het is, dat jaarlijks duizenden zang vogels, die op hun weg naar het zuiden het Etschdal volgen, ten prooi vallen aan vogelaars en op de Italiaanse dis terecht komen. Opheffing Haarlemmerliede Het comité van actie, dat naar aanlei ding van de plannen tot opheffing van de gemeente Haarlemmerliede en Spaarn- woude gevormd is, zal een drietal verga deringen voor de inwoners van de op te heffen gemeente beleggen om hen van de plannen in kennis te stellen en te over leggen omtrent de stappen, die kunnen worden genomen om de opheffing te voor komen. De eerste vergadering wordt ge houden op woensdag 19 februari in het verenigingsgebouw aan de Kerkweg in Spaarnwoude, de tweede op donderdag 20 februari in de zaal van café Cornelissen, in Halfweg en de derde op vrijdag 21 februari in de zaal van café Dorlandt, in Zuid-Schalkwijk. Vandaag viert prinses Astrid van Noorwegen haar 26ste verjaardag. TILLY PERIN-BOUWMEESTER MOET OPERATIE ONDERGAAN De actrice Tilly Perin-Bouwmeester van het toneelgezelschap van Johan Kaart is vandaag in de Ziekenverpleging aan de Prinsengracht in Amsterdam opgenomen voor het ondergaan van een voetoperatie. Haar rol in „Potasch-Perlemoer en de pekinees", dat in de Kleine Komedie te Amsterdam wordt opgevoerd, zal tijdelijk vervuld worden door Jopie Tourniaire. ADVERTENTIE Wij demonstreren elke vrijdagavond van 7—9 uur met de in een der zalen van Café-Restaurant Brinkmann, Grote Markt Gouda - Zwjjndrecht - IJmuiden In IJMUIDEN gevestigd: Kennemerlaan 92 - Telefoon K2550-5072 (Verkort weergegeven) Gandhi. Tot mijn verbazing vond ik niets in uw blad vermeld over de indrukwek kende Gandhi-herdenking op 31 januari in 't Stedelijk Museum te Amsterdam. In deze wereld van krankzinnige oor logsvoorbereiding, van Spoetniks, Explorer, raketbases, etc. zou het de mensen juist zo goed doen eens iets over de grote Gandhi te lezen, voor wie Henriëtte Roland Holst een Requiem schreef, dat op de herden kingsavond werd voorgedragen dooi Coos van Hoboken. (Naschrift: Er heeft blijkbaar iets ont broken aan de organisatie van deze her denking, waardoor de pers niet voldoende werd ingelicht en de herdenkingsplechtig heid vrijwel ongemerkt voorbijging wat inderdaad te betreuren valt. - Red.) Burgemeester. Wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd is aan de heer W. A. J. van der Meulen op zijn verzoek met ingang van 1 mei 1958 eer vol ontslag verleend als burgemeester der gemeenten Terheijden en Teteringen. "Verkocht. Het fabriekscomplex van de n.v. J. ten Bos wolspinnerij en weverij te Wierden is aangekocht door de n.v. gebr. D. Schuitema te Amsterdam, gros- siersbedrijf van een winkeliersorganisatie. Aan de gebouwen zal vooralsnog geen be stemming in de sector van de levensmid delenbranche worden gegeven. De aan koopsom bedroeg totaal f 220.200. ADVERTENTIE Als 't om BOEKEN gaat EUREKAis paraat Inkoop van alle soorten boeken tegen aantrekkelijke prijzen, ook Verkade- en Droste-albums, Technische boeken en Kunst. KRUISWEG 13 - TELEFOON 21677 Gebouw Hotel Royal, hk Stationsplein In de afgelopen nacht, omstreeks half- vijf, is op de Zandvoorterweg te Aerden hout een verkeersongeluk gebeurd, waar bij twee personen gewond werden. In de richting Heemstede reed een auto, be stuurd door een eenendertigjarige Amster dammer en naast hem zat een vriend. Naar de politie ons mededeelde moeten beide inzittenden onder invloed van ster ke drank hebben verkeerd. De auto is naar rechts uitgeweken, het trottoir opge reden en kwam weer op de weg. Volgens de sporen van de wielen is de auto in de berm gereden, waar een boompje werd geraakt. De beide inzittenden zijn uit de auto geslingerd en naar het Marinehospi taal te Overveen overgebracht. De bestuur der was 'ernstig gewond en de toestand van de medepassagier was naar omstan digheden gunstig. De auto was beschadigd en is voor onderzoek in beslag genomen. In de muziekzaal van café-restaurant Brinkmann te Haarlem heeft het echtpaar Wina en Han Born uit Amsterdam dins dagavond voor de leden van de Vrouwen- Elektriciteitsvereniging, afdeling Haar lem en omstreken op boeiende en vlotte wijze een bijeenkomst verzorgd over de Zuiditaliaanse eilanden Sardinië en Si cilië. Mevrouw Wina Born hield een cau serie en de heer Han Born vertolkte enige volksliederen van die eilanden, waarbij zijn echtgenote hem op de gitaar begeleid de. Na de pauze werd een aantal kleu rendia's vertoond, die een uitstekend beeld gaven van het volksleven, waar de oude tradities nog zeer levend worden ge houden. In het plaatsje Sedilo op Sardinië dragen de vrouwen algemeen de prachtige oranje-rode, bijna middeleeuwse kleder dracht. Wat natuurschoon betreft is voor al het binnenland van Sardinië bijzonder mooi met zijn kastanjes, kurkeiken en bloemen. Ook Sicilië is vooral aan de kust bijzonder fraai, maar het vulkanisch gebied en de streek van de zwavel gaven dit eiland een troosteloze aanblik. De be volking van beide eilanden is koppig en eigenzinnig. De Sardiniërs zijn gastvrij, maar spottend van aard, de Sicilianen daarentegen hard, zij nemen steeds een verdedigende houding aan. Voor de organisatoren van het Pauze- theater zal het gisteren in de Rembrandt- bioscoop een benauwd half uurtje zijn ge weest, want zij zagen voor hun ogen een met de gebruikelijke fanfarestemmen aangekondigd programma steeds dui- lijker mislukken. Men behoeft daar geen drama van te maken, want een vergissing is menselijk en men kan met enige ver trouwen hopen op beter. De muzikale ouverture door het kwartet van Ted Pow der werd misschien wat eenzijdig tot jon ge oren gericht, maar deze combinatie van door goede smaak gekenmerkte fan tasie en vakmanschap mocht stellig ook door „andersdenkenden" worden ge hoord. Overigens lijkt het sturen in de rich ting van het variété een ook door overbo digheid gevaarlijke onderneming. De won- derezel uit Ouwehands Dierenpark lever de met intelligente prestaties de aandoen lijke uitwex-king, dat men zich weer gedu rende enkele minuten een schoolkind op Koninginnedag kon wanenDe cabare tier Jef van der Heyden uit Hilvarenbeek kan men gemakkelijker vergeten dan ver geven. Hij maakte de indruk het allemaal aardig te menen en daarom zullen wij ver der het zwijgen bewaren, hoewel hij dat beter had kunnen doen. D. K. De jaarvergadering van de Zandvoort- se Korfbalclub is vastgesteld op vrijdag 14 februari in „Ons gebouw" aan de Brug straat. De periodiek aftredende bestuursleden de heer P.de Cock (voorzitter, H. Hose (penningmeester) en B. Abelman (secre taris) hebben zich herkiesbaar gesteld, echter niet mejuffrouw M. Koper. Voor deze laatste vacature stelt het bestuur kandidaat mejuffrouw K. Loos en de heer F. Borstel. Vrouwen vergaderen Vanavond wordt in „Ons gebouw" aan de Brugstraat een bijeenkomst gehouden van de vrouwengroepen van de Partij van de Arbeid en van het N.V.V. afdeling Zandvoort. Onder meer zullen plannen worden besproken tot het houden van een bazaar in de maand april van dit jaar, waarvan de opbrengst bestemd zal zijn voor een nieuwe verwarmingsinstallatie in „Ons gebouw".

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 7