Sukarno wil elk verzet neerslaan en vraagt volle steun van het volk menu OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT GELUKKIG HET WEER Vijf Franse consuls in Tunesië uit hun consulaten gezet „Regionale woelingen geïnspireerd door buitenlandse mogendheden" Sukarno en Hatta niet eens? ik heb tw dekens! Nu en dan regen Machtsvertoon NEEM BLIKGROENTEN Inwoner van Soest verdacht van brandstichting Celebes Wapens en geld Chinese kopstukken Atlas-raket (aaide weer Veiligheidsraad bespreekt de klacht van Soedan Geldschieters voor twee ton benadeeld Verlovingsringen STUURMALS, COHEN Grootmoeder en klein dochter op onbewaakte overweg omgekomen Churchill voelt zich goed &ee MORRIS before t/oc/fat// Het woord is aan Arabische eenheid? 72e JAARGANG No 191 VRIJDAG 21 FEBRUARI 1958 303e JAARGANG No 39 Grote Houtstraat 93, Haarlem. Tel. 15295 (6 lijnen) Directie, Redactie, Administratie. Drukkerij Gr. Heiligland 10. Tel. 15295. Bij kantoor Haarlem-N. Soendaplein, Tel. 57755 Hoofdredacteur: Simon Koster Adj. Hoofdredacteur: Jos L. Lodewijkj Haarlems Dagblad Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh. op zon- en feestdagen. Abonnement p. week 59 ct., p. kwartaal 7.65, fr. p.p. 8.15. Losse nrs. 12 ct Postgiro 273107. Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar. Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman DJAKARTA (Reuter) President Sukarno heeft vrijdagmorgen voor het Indonesische volk verklaard, dat hij zich krachtig zal verzetten tegen verdeeld heid in de twaalf jaar oude republiek. Volgens een door de regeringswoordvoerder Harsono verstrekte Engelse ver taling van de rede, zeide Sukarno: „Ik doe een beroep op het volk om de regering te steunen in het neerslaan van deze onwettige activiteiten, voor het behoud van de proclamatie van 1945. Ik ben hier om u allen te danken voor wat u tijdens mijn afwezigheid uit het land hebt gedaan. Uw snel, standvastig en wijs optreden voor het bewaren van de eenheid van volk en staat hebben mijn volle steun. Nu, na mijn terugkeer van mijn vakan tie, hebben de pogingen van een kleine kliek om de meerderheid van het Indo nesische volk te dwingen zich aan hun eisen r,te4 p^derwerpen, hun hoogtepunt bere'kt" Ik nS duidelijk te maken, da+ hun acties onwe+tig zijn en dat ik ze niet kan erkennen. Ik -rertrouw, dat het gehele In donesische volk, dat trouw is aan de pro clamatie van augustus 1945, zonder aarze ling aan de zijde der regering zal staan" „Geïnspireerd door buitenland" In de door hem in het Merkeda-paleis te Djakarta gehouden redevoering, zeide de president dat de regionale woelingen wa ren geïnspireerd door buitenlandse mo gendheden, die Indonesië in de richting van een bepaald blok wensen te stuwen. Dit was de eerste rede van Sukarno over de opstandige beweging in Padang sinds zijn terugkeer uit Japan op 16 februari. Hij sprak tijdens de plechtigheid, waarin hij zijn ambt als president van de waar nemend president, mr. Sartono, weer overnam. Over de proclamatie van Padang zeide Sukarno, volgens een Engelse vertaling van zijn rede:'„Wij zullen ons standvastig tegen deze afdwaling verzetten, met al onze kracht". Sukarno wees erop, dat voorbereidingen waren getroffen voor het houden van een conferentie in Bandung op 5 februari tus sen alle militaire commandanten van Su matra, de minister van Binnenlandse Za ken en de stafchef van het leger. Deze conferentie ging niet door, omdat luite nant-kolonel Achmad Hussein niet is ge komen. De stafchef bood aan een nieuwe conferentie te houden, desnoods op een plaats in Sumatra. De pogingen om met DJAKARTA (ANP) Dr. Hatta woonde de bijeenkomst tijdens welke Sukarno zijn rede hield, niet bij. Het nationalistisch partij-orgaan „Suluh- Indonesia" meldde vandaag, dat de giste ren gehouden bespreking tussen Sukarno en Hatta een negatief resultaat heeft ge had. Volgens het blad is men in politieke kringen pessimistisch gestemd over de mo gelijkheid van overeenstemming tussen hen beiden. Hussein en Sumual besprekingen te voe ren hebben, zoals bekend, geen succes ge had. Hussein ien Sumual antwoordden met een ultimatum, waarop binnen vijf dagen moest worden geantwoord. De minister-president heeft zelf door be middeling van zijn vrienden, de leiders van de Masjumi, op 5 februari een beroep gedaan op Hussein en zijn vrienden. „Krachtige houding blyft" De president zeide, dat als het waar was dat de eisen van de buitengewesten ernstig waren geweest, het vraagstuk der betrek kingen tussen de centrale regering en de buitengewesten reeds lang had kunnen zijn opgelost. Doch er zijn aanwijzingen, dat de eisen van de buitengewesten de instrumen ten zijn geworden van andere landen. Sukarno vervolgde: „Onze strijd gaat niet tegen de wensen van de buitenge westen, doch heeft tot doel de natie te redden. Wij moeten niet vergeten, dat wij ver standig moeten blijven en moeten blijven pogen de mogelijkheid van het gebruik van geweld, dat vele mensenlevens zou kosten, te voo'rkomen. ADVERTENTIE Verwachting tot morgenavond: Overwegend zwaarbewolkt met nu en dan regen en in het noord oosten van het land wellicht ook natte sneeuw. Zwakke tot matige wind uit westelijke rich tingen. Dezelfde temperaturen als vandaag of iets hogere. Volledige weerrapporten op pagina twee. Ik dank mr. Sartono, die tijdens mijn afwezigheid zich met de verantwoorde lijkheden van de president heeft belast. En nu neem ik het ambt van president weer op mij. Toen ik Djakarta verliet, was er een sterke beweging om mjj af te zetten, en ik verklaarde aan de bevolking, dat de president en premier Djuanda, tezamen met de chefs van staven der strijdmach ten en de politie, een besluit hadden ge nomen en een krachtige houding hadden aangenomen. Deze krachtige houding wordt gehandhaafd". DIT NUMMER BESTAAT UIT VEERTIEN PAGINA'S. SINGAPORE (Reuter) Volgens Radio- Padang is de „Gadja Mada" van de Indo nesische marine, donderdag tot op onge veer een kilometer van de haven van Pa dang opgevaren; de oorlogsbodem bleef daar vier uren alvorens zijn reis in zuide lijke richting te vervolgen. DJAKARTA (UP) Radio-Djakarta heeft bericht, dat de Indonesische lucht macht „operaties uitvoert in de nabijheid van het opstandige Midden-Sumatra en Noord-Celebes". Volgens het radiobericht maken bom menwerpers van bases in het, loyaal ge bleven, Noord-Sumatra vluchten over het eiland. Langs de kusten van Sumatra en Celebes patrouilleerden volgens Radio- Djakarta amfibievliegtuigen. In de W esterschelde is het Turkse vrachtschip „Aydin" op een zandplaat gelopen en gezonken. Alleen het ach terschip steekt nog boven water uit. De kapitein kan er maar niet toe komen de „Aydin" te verlaten. Triest staart hij over icat eens zijn trots u;as. ADVERTENTIE van de dag Blote kindertjes in het groene gros: Witte bonen met snijbonen (uit blik) en 'n stuk Gelderse worst. in 4 minuten ii klaar op tafel Een felle brand heeft gisteravond een houten woning aan de Koninginnelaan te Soest in de as gelegd De bewoner is later gearresteerd onder verdenking van brand stichting. De bewoner heeft, toen de brand was uitgebroken, niet de brandweer gewaar schuwd, maar is naar een zwager gegaan, die in een café zat. Deze zwager heeft daarop de brandweer gealarmeerd. PADANG (UP) Met spanning ziet men in Padang uit naar berichten uit Djakarta over de ontmoeting tussen Sukarno en Hatta. Overigens ging het leven in Padang don derdag zijn gewone gang, behalve 's mor gens om 8 uur, toen een luchtbescher mingsoefening werd gehouden, waarbij leger en burgerbescherming in actie kwa men. Het verschijnen van het Djakartaanse oorlogsschip „Gadja Mada" veroorzaakte bij de bevolking generlei opwinding, alleen in scheepvaartkringen heerste lichte ner vositeit. Er liggen op het ogenblik Nederlandse, Panamese en Engelse schepen in de haven. De torpedojager was zo dichtby, dat zijn geschut gemakkelyk de stad had kunnen treffen. Een woordvoerder van het revolutio naire leger gaf op de vraag, wat er zou gebeuren als de regering van Djakarta zou proberen de Nederlandse tactiek van 1948 te imiteren en troepen in de omgeving aan land te zetten om vandaar naar Bukittinggi en Padang op te rukken, dit antwoord: „De bevolkikng zou hen vermoorden". SINGAPORE (Reuter) Luitenant-ko lonel Somba, de commandent van Noord en Midden-Celebes, kreeg de volgende be velen van de revolutionaire minister van Defensie te Padang: 1 Val niet aan; 2. Als ge wordt aangeval len, vecht dan terug; 3. Zorg goed voor uw mannen; 4. Bedenk, dat wij niet alleen voor onszelf vechten, maar voor het volk van heel Indonesië. Radio-Padang heeft donderdagavond ge meld dat luitenant-kolonel Somba, militair commandant van Noord-Celebes, twee re gimenten beschikbaar heeft voor steun aan de revolutionaire regering, in geval die door de centrale regering zou worden aan gevallen. SINGAPORE (UP) In de laatste twee jaar hebben Indonesische agenten wapens en munitie in Noord-Malakka gekocht en deze over de Straat van Malakka naar Sumatra doen vervoeren. Men meende destijds dat de aankopen werden gedaan door de Darul Islam. Volgens Radio-Padang heeft de militaire commandant van Midden-Sumatra mede gedeeld dat, nu een inzicht is verkregen in de financiële toestand van Midden-Su matra, en gezien het belang van de handel, besloten is generlei restrictie meer op te leggen aan het brengen van deviezen in of uit de provincie. De minister van Buitenlandse Zaken der nieuwe regering in Padang heeft de di plomatische vertegenwoordigers in Dja karta uitgenodigd voor een bezoek aan deze stad. Premier Tsjoe En Lai van communis tisch China (links) werd vandaag voor een week op het vliegveld van Pjong jang, de hoofdstad van Noord-Korea, uitbundig begroet door de Noord- Koreaanse premier Kim II Soeng. De Chinese premier bracht aan het hoofd van een delegatie een officieel bezoek aan Noord-Korea, op uitnodiging van de Noordkoreaanse regering. Tijdens zijn verblijf heeft hij bekend gemaakt, dat alle Chinese vrijwilligers, die nog in Noord-Korea zijn, in de loop van dit jaar zullen worden teruggetrokken. CAPE CANAVERAL (AFP-Reuter) Een intercontinentaal ballistisch projec tiel van het type „Atlas" is twee minuten nadat het te Cape Canaveral in Florida gelanceerd was, tot ontploffing gekomen. De „Atlas" steeg gedurende een halve minuut omhoog, daarna maakte het pro jectiel langzaam een boog in oostelijke richting, een rookspoor achter latend. Na twee minuten kon men een grote vuurbal zien, waarna de raket verdwenen was. De raket was dezelfde die men zaterdag ver geefs gepoogd had te lanceren. Vijf van de zeven proeven met Atlas raketten zijn totnogtoe mislukt. Een raket kost twee miljoen dollar. TUNIS (Reuter) Het Tunesische mi nisterie van Voorlichting heeft medege deeld, dat vijf Franse consuls in vijf Tune sische steden gedwongen zijn hun posten te verlaten. De consuls zijn onder politie- geleide naar Tunis gebracht. De consul te Medjez EI Bab, de eerste die in Tunis aan kwam, verklaarde dat een vertegenwoor diger van de Tunesische gouverneur van zijn gebied zich, vergezeld door twee poli tiemannen, bij zijn consulaat had vervoegd en hem had opgedragen onmiddellijk te vertrekken. Indien hii hieraan geen gevolg zou geven, zou geweld worden gebruikt. De Tunesische regering had sluiting van deze vyf consulaten gelast, doch de Franse autoriteiten hadden geweigerd hieraan te voldoen. De Tunesische minister van Buitenland se Zaken, Sadok Mokkadem, heeft de am bassadeurs van Groot-Brittannië en de Verenigde Staten te Tunis verzocht hun regeringen mee te delen dat de crisis in de Frans-Tunesische betrekkingen verer gerd is als gevolg van het incident in Re- mada. Mokkadem noemde het meevoeren door Franse militairen van drie Tunesiërs die later werden vrijgelaten een „schending van de internationale wetten". De Fransen waren tot deze maatregel over gegaan, nadat een hunner jeeps in de om geving van Remada op een mijn was ge reden. Volgens Mokkadem neemt de Fran se regering „bij voortduring een uitdagen de houding aan", ondanks het „soepele op treden" der Tunesische autoriteiten. Vertegenwoordigers van de Tunesische regering hebben in Remada een onderzoek ingesteld naar de toedracht van het inci dent. Van Franse zijde wordt vernomen, dat de opperbevelhebber der Franse troe pen in Zuid-Tunesië, generaal Gombaud, eveneens naar Remada is vertrokken, om een onderzoek in te stellen. Ook anderen NEW YORK, (AFP/Reuter) Mongi Slim, de Tunesische ambassadeur te Wash ington en permanent UNO-vertegenwoor- diger van zijn land heeft op een maaltijd van de „Overseas Press Club" te New York verklaard: „Wij gevoelen in Tunesië de weerslag van de oorlog in Algerije. Deze krijg gaat niet slechts Frankrijk en Alge rije, doch ook Marokko, Tunesië en andere bevriende landen aan". In antwoord op vragen verklaarde Slim „volstrekt te kun nen ontkennen", dat Tunesië de Algerijnse opstandelingen helpt. Géén derden PARIJS (Reuter) De Franse minister van Buitenlandse Zaken Pineau heeft in de Raad der Republiek de Franse Senaat verklaard dat het Brits-Amerikaanse aan bod tot het verlenen van goede diensten „geen betrekking heeft op bemiddeling of arbitrage", maar we] op de volgende drie punten: 1. De normale verplaatsingen van Franse troepen in Tunesië; 2. Het ver zekeren van de veiligheid in het Algerijns- Tunesische grensgebied en 3. Eventuele hervatting van de Frans-Tunesische be sprekingen zonder deelneming van derden. NEW YORK (Reuter) De Veiligheids raad van de UNO zal vandaag beginnen met de behandeling van de Soedanese klacht tegen Egypte. Soedan heeft een dringende bijeenkomst van de Veiligheids raad verzocht, ter bespreking van zijn ge schil met Egypte. In een Soedanees memorandum wordt verklaard dat Soedan de Veiligheidsraad verzoekt zijn goede diensten te verlenen, om de „voor de deur staande Egyptische aanval" af te wenden. Er wordt verklaard, dat berichten zijn ontvangen over „infil traties" op grote schaal van Egyptische militairen in het grensgebied van Noord- Soedan en Zuid-Egypte". „De Soedanese regering, die matiging in haar optreden betracht, slaat deze onuit gelokte en onwettige houding van de Egyptische regering met ongerustheid gade. Zij beschouwt het Egyptische op treden als een inbreuk op de Soedanese soevereiniteit". Aangezien Soedan vastbe sloten is zijn gebied te verdedigen, kan uit de huidige toestand een schending van de vrede ontstaan die, als zij niet tegenge gaan wordt, tot een gewapend conflict kan leiden, aldus de verklaring. Arrestaties KHARTOEM (Reuter) De Soedanese minister van Sociale Zaken heeft meege deeld, dat er vijftig Egyptenaren op Soe danees gebied zijn gearresteerd toen zij op een boot poogden zonder visa Soedan binnen te komen. In officiële kringen in Khartoem wordt de toestand „zeer ern stig" genoemd. Naar verluidt zouden Soe danese troepen samengetrokken worden langs de grens tussen beide landen. LONDEN (AFP) Als het moet stel ik mij persoonlijk aan het hoofd van ons le ger en zal ik de soldaten van Nasser uit de Soedan jagen, aldus premier Khalil van Soedan in een vraaggesprek met een ver slaggever van het Britse socialistische blad „Daily Herald". Toch stemming? CAIRO (Reuter) Een Egyptische woordvoerder heeft met stelligheid de Soedanese beschuldiging tegengesproken dat Egyptische troepen langs de Egyp tische zuidgrens staan of in Soedan zijn geïnfiltreerd. De Egyptische autoriteiten zouden nog steeds van plan zijn de volks stemming over het samengaan van Syrië en Egypte in het omstreden gebied door gang te laten vinden. Hoe Egypte er de stemming wil organiseren is niet bekend. Arnhemmer in arrest By een onderzoek, dat de Arnhemse recherche onlangs instelde, is gebleken dat de 25-jarige eigenaar van een autover huurbedrijf, H. H. uit Arnhem, in de loop van 1956 en 1957 bij een twintigtal per sonen in Arnhem en omgeving onder valse voorspiegelingen geld heeft geleend tot een bedrag van ongeveer t\yee ton, zonder in staat te zyn dit geld terug te betalen. Na dat enige geldschieters het faillissement van H. hadden aangevraagd is hij g arresteerd en ter beschikking van de justitie gesteld. H. begon in 1955 met het verhuren van enkele personenauto's en heeft kans ge zien zijn wagenpark in de loop van twee jaar uit te breiden tot ruim twintig auto's, waarmee uiteraard grote sommen gelds waren gemoeid. Daarover beschikte H zelf niet. Daarom werden deze auto's op financieringsbasis aangeschaft. De grote bedragen, welke in verband hiermee ge regeld moesten worden afgelost en een minder efficiënte bedrijfsvoering zijn de hoofdoorzaken dat hij in financiële moei lijkheden kwam. In 1956 begon hij hier en daar geld te lenen, waarbij hij de uit komsten van zijn bedrijf veel rooskleu riger voorstelde dan zij in werkelijkheid waren. Het gelukte hem in de loop van de jaren 1956 en 1957 bij twintig geld schieters bedragen, variërend van 2.000 tot 10.000 te lenen, waarbij hij vaak ak koord ging met een korte looptijd en een hoge rente. Het gevolg was dat hij steeds verder achterop raakte en steeds weer nieuwe leningen moest aangaan. Het onderzoek heeft uitgewezen dat hij bij deze transacties enige malen medewer king heeft gehad van de agent van politie J. B., die hem buiten diensttijd vergezelde, om bij de aspirant-géldschieters vertrou wen te wekken. B. is eveneens gearres teerd. Het is niet gebleken dat B. voor zijn medewerking een geldelijke beloning heeft ontvangen, doch wel dat hij op andere wijze via het autoverhuurbedrijf hiervan voordelen heeft gehad. ADVERTENTIE HDZ CONSTANT JUWELIERS - Houtplein 15 - HORLOGERS De 60-jarige mevrouw Kleinjan-De Hoop uit Vroomshoop wilde gistermiddag, met een 8-jarig kleindochtertje achter op haar bromfiets, de onbewaakte overweg in de spoorlijn Almelo-Hardenberg in haar woon plaats passeren, juist toen een personen trein uit de richting Hardenberg naderde. Een aanrijding volgde, waarbij grootmoe der en kleindochter om het leven kwamen. ROQUEBRUNE (Reuter) Sir Win ston Churchill heeft, ondanks zijn longont steking en pleuritis, een goede nachtrust gehad. Hij voelt zich goed en behoudt zijn krachten, aldus een medisch bulletin. Zijn koorts is iets lager. De toestand is sedert woensdag niet veel veranderd. Sir Winston bracht de ochtend door met het lezen van kranten en het afhandelen van correspondentie. ADVERTENTIE BARTEUORISSTR. HAARLEM TEL. 13&9 FERD. BOLSTR. 48 A'DAM TEL." 717162 NOORSE TRUIEN - SOKKEN Franklin D. RooseVelt: De basis van de economische pyramide wordt gevormd door de vergeten groe pen. De Syriërs staan in de wereld bekend als goede kooplieden. Maar toch is het zeer de vraag of zij een voordelige zaak hebben gedaan door hun gehele nationale staat, met alles wat er aan vast zit, aan Egypte te verkopen met een haast en een volledig heid, die herinnert aan het Nederlandse uitverkoopsmotto „Alles moet weg!" Als er economische voordelen aan het scheppen van de Egyptisch-Syrische unie zijn verbonden hetgeen nog zal moeten blijken zullen die voordelen waar schijnlijk veel meer Egypte ten goede komen dan Syrië. Niet alleen omdat Egypte op het ogenblik aanzienlijk meer behoefte aan een economische bloedtransfusie heeft dan Syrië, maar ook omdat Egypte de sterkste van de twee partners is en een volstrekt dominerende positie in de „Ver enigde Arabische Republiek" zal innemen. Nasser, die vandaag zonder enige twijfel (er is zelfs geen tegenkandidaat!) tot staats hoofd van de unie zal worden gekozen, zal er trouwens in elk geval wel voor zorgen dat zijn landgenoten in economisch opzicht niet aan het kortste eind zullen trekken. Al zijn de Syriërs dan nóg zulke goede kooplieden. De economische kant van de samensmel ting der twee landen is overigens wel bij zonder luchthartig behandeld. Zowel de Egyptische als de Syrische regering heeft toegegeven, dat men die economische kant waaraan ook moeilijke monetaire en fiscale kwesties zitten pas rustig zal gaan bestuderen als de fusie in politiek opzicht eenmaal geregeld is. Bij die poli tieke regeling was namelijk zoveel haast, dat al het andere daarvoor moest wijken. Men kon zich geen voorbereidingstijd van 14 jaar (zoals bij de Economische Benelux Unie) of zelfs maar van even zoveel weken veroorloven, omdat in Syrië een commu nistische „putsch" werd gevreesd, die al leen kon worden voorkomen door de com munisten voor een voldongen feit te plaatsen. De leider der Syrische communisten, Khalid Bakdasj, schijnt namelijk, na van zijn recent bezoek aan Moskou te zijn te ruggekeerd, de regering in Damascus te hebben geconfronteerd met een eis van drie portefeuilles (waaronder die van Bin nenlandse Zaken) voor de communistische partij. De regering wilde die eis niet in willigen, maar durfde ook Moskou niet voor het hoofd te stoten door de toen ge vaarlijk geworden Khalid Bakdasj te ar resteren of zijn partij onwettig te verkla ren. Vandaar de haastige „uitverkoop" aan Nasser, die in zijn eigen land ook geen andere partijen dan die van hemzelf duldt en die dus voortaan ook in zijn Syrisch domein deze methode kan volgen zonder dat de machthebbers in het Kremlin dit als een slag in 't gezicht behoeven op te vatten. Als men de zaak inderdaad zo kan stellen, dat de Syriërs geen andere keus meer hadden dan die tussen Egyptische en communistische overheersing, is het te be grijpen dat zij Egypte als het kleinste van de twee kwaden hebben gekozen. Boven dien moet deze unie hun een zekere bevre diging geven omdat zij zich, onder de in vloed van Nasser's schallende redevoerin gen, aangetrokken voelen door de gedachte van één groot en „dus" machtig Arabisch rijk. Als men bedenkt, dat het Nasser ge lukt is, zelfs bij niet zo héél simpele zielen in de Arabische landen de waanvoorstel ling ingang te doen vinden, dat hij eind 1956 een grote overwinning heeft behaald op Frankrijk, Engeland en Israel tegelijk, moet die gedachte wel indrukwekkend zijn. Hoe zullen de andere Arabische volken nu reageren? Het eerste antwoord op de „Verenigde Arabische Republiek" is het plan voor een Iraaks-Jordaanse federatie. Maar de economische moeilijkheden daér- van het doodarme Jordanië zou een blok aan het been van het beter-gesitueerde Irak zijn worden ook nog vergezeld door de politieke moeilijkheid, dat Irak lid, en zelfs centrum, van het Pact van Bagdad is, terwijl de Jordaniërs niets met dat verdrag te maken willen hebben. En het tweede antwoord is de houding van Saoedie-Arabië en de Libanon, welke lan den zich evenmin bij de unie der twee republieken als bij de federatie der twee vorstendommen wensen aan te sluiten. Zo blijft de Arabische eenheid nog ver te zoeken. Hoe ver, kan men misschien het best afleiden uit de kalme reactie van Israel, welks „algehele nationale vernieti ging" immers het uitgesproken doel van het Arabische eenheidsstreven is. Zolang Israel geen tekenen van ongerustheid geeft, kan men moeilijk aannemen dat de unies en federaties van zijn buurlanden heel veel om het lijf hebben. Simon Koster

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 1