ZATERDAG JAKO Direct v. fabriek f 1, - reductie f 1,93 Voelt IJ zich maar „half"* Macmillan moest Selwyn Lloyd sauveren in het Lagerhuis Nasser heeft het voorgoed bij de Soedanezen verkorven van gisteren Amsterdamse Beurs extra laken-verkoop GEZONDHEIDSZOUT VRIJDAG 21 FEBRUARI 1958 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 13 Labour-motie verworpen, ondanks gebrek aan een positieve bijdrage van de minister Prinses Beatrix bezocht bauxietcentrum Moengo Mijnramp in India kost 218 mijnwerkers het leven Expeditie-Fuchs in drie dagen 130 km. gevorderd Cairo weigerde te onthullen of het plebisciet in het betwiste gebied zou doorgaan Brits-Russische luchtlijn Londen-Moskou-T okio? DE BEURS De opheffing Ook inwoners van Halfweg laten fel protest horen Scheepvaart net meisje Prima chauffeur gevraagd P. BRINKM ANN-VAN WIJK Andrews spoelt maag en ingewanden schoon Van onze correspondent in Londen) By de voortzetting van het Lagerhuis debat over de buitenlandse politiek is ge bleken dat het Britse ministerie van Bui tenlandse Zaken een grote terughoudend heid aan de dag legt Inzake de praktische vraagstukken, waarmede de topconferen tie zich zal moeten bezighouden. Aan bei de zyden van het Lagerhuis was men diep teleurgesteld over de mededelingen van de minister van Buitenlandse Zaken, Selwyn Lloyd. Zijn betoog was ditmaal zo onbevredigend dat velen geloven dat het einde van zijn loopbaan in zicht is. Lloyd mat de bezwaren en nadelen van elk tijdens het debat geopperd voorstel breed uit en verschool zich achter de bondgenoten zonder het eigenlijke stand punt van de regering duidelijk'te maken. Van het vaststellen van een datum van de conferentie wilde Lloyd niet weten om dat zulks een goede voorbereiding volgens hem in gevaar zou brengen. Deze opmer king lokte tal van protesten uit. Tijdens zijn rede verlieten vele Lagerhuisleden de zaal. De Labour-woordvoerder Aneurin Be- van, zinspelend op de duidelijke kloof tus sen premier Macmillan en het ministerie van Buitenlandse Zaken, merkte sarcas tisch op dat Macmillan en Lloyd ook een „Boelganin"-correspondentie zouden moe ten gaan beginnen. Ontzetting Selwyn Lloyd staat huiverig tegenover een neutrale zone in Europa en inzake het Nabije Oosten rakelde hij Eden's ongeluk kige Guild Hall-toespraak van enkele jaren geleden weer op, waarin werd ge suggereerd dat Israel offers zou moeten brengen door grondgebied aan de Ara bische landen af te staan. Dit wekte bij de oppositie grote verontwaardiging en bij de conservatieven ontzetting. Ook inzake de Soedan was Lloyd onduidelijk. Hij speelt kennelijk het oude, dubbele spel dat Londen in het Nabije Oosten tot zijn scha de zolang heeft beoefend en waardoor de Arabische landen alleen worden aange moedigd in hun vijandschap jegens Israel. Lloyd's rede luidde tot beroering in de conservatieve partijgelederen. Velen eis ten zijn aftreden. Macmillan moest in grijpen om de zaak te redden. Hij hield de slotrede in het debat zelf en deed dit op overtuigende wijze. De premier toonde zich een waar leider en bracht de som bere conservatieven in een betere stem ming. Bij de stemming over Labour's motie van afkeuring bleef de regering met 66 stemmen ia de meerderheid. Zonder tus senkomst van Macmillan zou een aantal Tories zich waarschijnlijk van stemming hebben onthouden. Krankzinnig (Reuter) Bevan protesteerde tijdens het debat tegen de vertraging in het bij eenroepen van een topconferentie. Volgens Bevan vordert „de karavaan" zo lang zaam, dat zij meer weg heeft van een Prinses Beatrix heeft gisteren, na een tocht over de Cotticarivier, dwars door het oerwoud met hier en daar enkele bos negerdorpjes aan de oever, een bezoek ge bracht aan Moengo. Zij bezichtigde daar fabrieksinstallaties van de Suralco en de boerderij van de bauxietmaatschappij, die voorziet in de lokale behoefte aan melk, eieren, groenten en vruchten. De melk- pasteurisatie-inrichting is in Suriname enig in haar soort. Er wonen rond het be drijf een kleine 5000 mensen, waarvan 1100 in dienst zijn bij de maatschappij. De woonwijken heten Julianadorp en Bern- harddorp, en sinds kort is er ook een nieuwe wijk, Schiphol genaamd. Het in 1955 gereedgekomen theater draagt de naam „Beatrixtheater". Prinses Beatrix nam onverwacht een kijkje in een huis van een Creools gezin. Zij dronk hier met de 21-jarige huisvrouw een kopje koffie. Uitvoerig liet zij zich voorlichten over de omstandigheden waar onder de mensen werken en leven. Per auto ging het 's middags eerst dooi de roodbestoven ertsterreinen en door het landschap naar Albina. Bij Moengotappoe. een bosnegerdorpje, werd even gestopt. Kapitein Abente begroette daar met zijn boslandcreolen, zoals deze mensen tegen woordig worden genoemd, de Prinses. In Albina. een bijzonder aardig plaatsje, dooi de Fransen van de „overkant", Frans- Guyana, vaak „La belle Coquette" ge noemd, was de ontvangst bijzonder aardig, mede door de aanwezigheid van de opper hoofden van de stam der Aucaners en van de stam der Paramacaners, en van een Indiaanse stam. Van diep uit de binnen landen waren zij naar Albina gekomen. Na een zanghulde van de schoolkinderen gaven de bevolkingsgroepen een dansde- monstratje voor de woning van de dis trictscommissaris. waarvoor de Prinses met grote hartelijkheid dankte. Zij reed hierna terug naar Moengo, waar zij zich, na een korte ontvangst inscheepte op de „Prospector", die haar in de loop van de nacht naar Alkmaar terugbracht. Vanmorgen bezichtigde zij daar tehuizen voor Hindustaanse en Indonesische kinde ren, waarna zij terugkeerde naar Parama ribo. CALCUTTA, (UP) Een drievoudige mijnramp in India heeft, volgens de laat ste gegevens, 218 personen het leven ge kost. In de eerste mijn zijn 183 mijnwerkers na een ontploffing, opgesloten, van wie men aanneemt dat zij dood zijn. In de tweede mijn, er dichtbij, zijn twintig mijnwerkers door een overstroming om het leven gekomen en bij een overstro ming in een mijn elders zijn vijftien mijn werkers opgesloten, van wie eveneens wordt aangenomen dat zij overleden zijn. In 't gehele Bihar-grensdistrict, in de staat West-p-ng-"'"n. heer* rouw. Reddings ploegen he en zeventien overlevenden uit de eerste mijn gered. Deze mijn is Brits eigendom. rouwstoet met Dulles, Lloyd en Pineau als rouwdragers. De uitsluiting van China van de UNO noemde Bevan „krankzinnig". Hij betoogde dat het pact van Bagdad „letterlijk op zand is gebouwd". Het is volkomen krachteloos en kan een overeen komst met de Sovjet-Unie in de weg staan, zo zei hij. Bevan zei werkelijk te geloven, dat de Russen een of andere overeenkomst wensen. WELLINGTON (Reuter) De expedi tie van dr. Fuchs is nog 650 kilometer van de basis Scott verwijderd. Zij heeft in drie dagen 130 kilometer afgelegd. In een be richt van de basis wordt gezegd dat het zicht slecht is. LONDEN (UP) De expeditie van dr. Fuchs heeft met geldgebrek te kampen. Het hoofdkwartier in Londen heeft bekend gemaakt dat er een bedrag van 30.000 pond sterling op korte termijn beschikbaar moet komen. Slagen Fuchs en Hillary er niet in voor het invallen van de poolwin- ter Scott basis te bereiken dan is een ex tra bedrag van 10.000 pond sterling nodig. In dat geval zullen zij op de basis moeten overwinteren. (Van onze reisredacteur) CAIRO, vrijdag. Bezorgd verliet de Soedanese minister van Buitenlandse Za ken Mohammed Maghoeb, in de afgelopen nacht het zich voor het Arabisch referen- dumfeest opmakend Cairo na vruchteloze besprekingen, en aanvaardde de terugreis naar Khartoem, waar de verontwaardi ging hetzelfde kookpunt heeft bereikt als de daar gebruikelijke gloeiende zomerhitte. De besprekingen betroffen twee gebieden: Halayib en het uitstulpsel bij Wadi Haifa, die sinds zestig jaar Soedanees zijn, subsi diair zich onder Soedanees bestuur bevin den, en die Egypte thans opeist om het vandaag te doen deelnemen aan het Sy- risch-Egyptisch referendum. Hiertoe zond Egypte volgens de Soedanezen, kiescom missies, infiltranten en troepen met tanks naar genoemde gebieden. Hoe bezorgd Soedan is, blijkt uit haar appèl aan de Veiligheidsraad, de Arabische Liga en de Syrische president Koewatli. Soedan vreest kennelijk een poging van Nasser tot het scheppen van een kunstmatig inci dent als voorwendsel tot interventie, of al thans een pressie op Khartoem. De nieuwe Egyptische voorstellen om de betwiste gebieden zowel buiten het refe rendum als buiten de Soedanese verkie zingen op 27 dezer te houden, lijken mis schien redelijk, maar zijn, gezien het feit dat er reeds tweemaal Soedanese verkie zingen zijn gehouden eenmaal mede on der Egyptische controlevoor de Soedanezen onaanvaardbaar. Khartoem hield dan ook het been stijf en zijn tegen voorstel om wel Soedanese verkiezingen in de betrokken gebieden te houden, maar daarnaast een schriftelijke garantie te ver strekken, dat deze niet zullen prejudi- ceren op eventuele latere onderhande lingen over grenscorrecties, lijkt alleszins redelijk. Egypte weigert dit echter. Wat drjjft Nasser? Wat drijft Nasser? Bedoelt hij steun te verlenen aan de pro-Egyptische partijen in de Soedan, dan had dat een averechtse uitwerking, want zelfs de Unionisten en de Volkspartij stelden zich achter de Soeda nese regering met de scherpe verklaring „geen centimeter gebiedsafstand". Zeker droomt Nasser nog van de kans op aan sluiting van Soedan bij. de Arabische Re publiek, die hij jaren terug verspeelde door het onhandig beleid van minister Sa- lahs Salem. Door de huidige Soedanese verontwaardiging is deze mogelijkheid daarom voorgoed uitgesloten, tenzij door een riskant militair ingrijpen onder het voorwendsel: „de Egyptenaren in de Soe dan worden onderdrukt". Militaire actie lijkt voorshands onwaarschijnlijk, moge lijk echter is Nasser overmoedig gewor den door zijn nieuwe Saladinrol. Zijn hou ding blijft voorlopig raadselachtig en de situatie explosief door de aanwezigheid van Soedanese en Egyptische troepen in het betwiste gebied. Wie wint als een gewapend incident de zaken scherp stelt? Een Soedanees zei tegen mij: „Egypte heeft vierentwintig miljoen inwoners, wij slechts tien, Egypte heeft Russische wapens, Soedan weigerde deze en verkiest te arbeiden aan de op bouw van haar economie. Westerse belangen Voor het Westen staat hier veel op het spel. Hoewel Soedan een positief neutraal Arabisch Liga-lid is, mag zij toch zeer pro-westers worden genoemd. Dit is een doorn in het Egyptische oog, temeer daar Soedan met het eveneens pro-westerse Ethiopië de Nijl controleert en een spaak in het wiel van Nassers Assoean-damplan kan steken. Nasser staat thans, op de grootste dag voor zijn carrière, voor een dilemma. Moet hij, groter dan ooit, zijn prestige deuken door eieren voor zijn geld te kiezen, of de Arabische solidariteits- gedachte kwetsen door een actie tegen Soedan? De Soedanezen zijn ontzaglijk verbit terd en spreken in hoon en woede over de nieuwe Saladin. Het is nog te vroeg de werkelijke bedoelingen van Nasser te pei len, maar zijn intimidatie-poging lijkt een LONDEN (UP) De British European Airways hoont een nieuwe driemaal we kelijkse luchtdienst LondenTokio via Moskou te openen, waarvan de Russen het laatste stuk zullen vliegen. Het ligt in de bedoeling dat turbine- schroef „Viscounts" van de B.E.A. tot Moskou zullen vliegen, waar de passagiers met Russische Tupolev 140 traalvliegtui- gen de reis naar Tokio kunnen voortzet ten. De normale vliegtijd van Londen naar Tokio (33 uur) zou hiermee tot elf uur kunnen worden gereduceerd. De president van de B.E.A., lord Douglas of Kristleside, vliegt vandaag naar Moskou om dit plan met de Russen te bespreken. Als hij slaagt zal zijn maatschappij recht streekse concurrent worden van de Bri tish Overseas Airways, die een luchtdienst naar Tokio via het Midden Oosten en In dia onderhoudt. De route via Moskou zal slechts 5500 mijl lang zijn tegen de 10.000 mijl die de B.O.- A.C.-vliegtuigen naar Tokio moeten vliegen. Verwacht wordt dat de R.O.A C. even eens om concessies om over Rusland te vliegen zal vragen. misrekening. De Soedanezen zijn een trots en koppig volk met een geduchte vechtjas reputatie. Een mogelijke uitweg voor Nas ser is misschien een principieel vasthou den aan zijn standpunt, maar in feite reti reren onder het motto „niets doen tegen een Arabisch broedervolk". Tot diep in de nacht weigerde een Egyp tische regeringswoordvoerder mij echter een verklaring, of het referendum in het betwiste gebied zal doorgaan of niet. Deze verklaring werd vandaag pas verwacht, toen het referendum reeds begonnen moest zijn. Van ja of nee op dit punt hangt een belangrijk stadium in de slag om Afrika AMSTERDAM Het was donderdagmiddag wel heel rus tig op het Damrak. In de meeste hoeken was hoegenaamd niets te doen en de affaires waren gemakkelijk op de vingers van een hand te tellen. De arbitrage kon niet tot zaken komen, terwijl het publiek volkomen apatisch bleef. De koersen uit Amerika bieden voor de Europese beur zen geen enkel houvast, terwijl het be drijfsnieuws hier te lande ook niet bepaald van optimisme getuigt. Koninklijke Olie was op 148.50 weliswaar iets lager dan woensdag doch lag bij uitzondering ruim 1 boven paritei New York. Deze werd veroorzaakt door het feit, dat Amsterdam hogere koersen in Wall Street verwacht. In Amerika werden de verplichte kasre- serves van de banken met een half per cent verlaagd door de Federal Reserve Board. Mogelijk zal dit de markt in Wall Street een gunstige wending geven. Hier op liep Amsterdam vooruit, speciaal voor Koninklijke Olie. Philips, die de laatste dagen goed in de markt heeft gelegen, liet nu verstek gaan, ook al bij gebrek aan affaire. Na een punt lager te zijn geopend, trok de koers aan tot om en nabij de vorige slotprijs. Uni lever kon zich goed handhaven evenals AKU. K.L.M. ondervond een verdere terug slag door de minder gunstige berichten der maatschappij in de laatste dagen. Het koersverlies zette zich voort en bedroeg circa 2. Bij de scheepvaart was de K.P.M. een goede uitzondering. Bij de opening lag dit fonds circa 2 punten boven het vorig slot. Van deze winst moest in het verdere beursverloop een punt worden prijsgege ven. Toch was het aandeel in verhouding tot de andere scheepvaartwaarden aan de vaste kant, onder invloed van de berich ten over onderhandelingen van de K.P.M. met de tegenregering op Midden-Sumatra omtrent een hervatting van de diensten van de K.P.M. op Sumatra. De directie van de K P.M. te Amsterdam deelde echter mee, dat er niet onderhandeld is of wordi met de regering in Midden-Suma tra Zij noemde de gepubliceerde berich ten hierover onjuist. Cultures werden totaal verwaarloosd en koersfluctaties van betekenis deden zich niet voor. De staatsfondsen waren weder om aan de vaste kant, vooral voor de staffellenmg. Aandelen Escomptobank werden bij de opening in een open hoek verhandeld op 47 pet waarna nog een koers tot stand kwam van 45 pet., tegen 42 pet. als vori ge slotkoerS. De woningbouwlening kwam iets hoger terwijl de rentespaarbrieven 1/8 pet lager werden geadviseerd. In aan delen Hoyng werd nog geen notering tot stand gebracht in verband met het bod op alle aandelen van deze n.v. a 110 pet. Prolongatie 4'% pet. NEW YORK De chemische industrieën werden woens dagmiddag laat getroffen door verko pen. De zwakte van deze aandelen werk te ertoe mee, de gehele markt omlaag te trekken na een magere poging tot herstel in het laatste beursuur. Dupont zakte meer dan twee dollar in. Union Carbide bereikte een nieuw laagte- punt en ontketende enige verkoop door institutionele beleggers. Allied Chemical verloor meer dan een dollar. U.S. Borax kwam op een nieuw laagtepunt. Staalwaarden kregen eveneens moeilijk heden met National Steel als doelwit van de verkopers. Whirlpool zakte twee dollar onder invloed van een dividendverlaging. Verscheidene andere bijzondere fondsen verloren twee dollar of meer. Bij de pri ma fondsen moest General Electric meer dan een dollar laten. Olies kregen laat onder beurstijd ook een klap mee en de autoindustrie was flauwer, evenals de papierfondsen. Het was een beursdag vol tegenstrijdige berichten en ontwikkelin gen met een in hoge mate gunstig nieuw tje: dat van de verlaging van het reserve percentage dat de banken moeten aanhou den tegenover de deposito's, waardoor drie miljard dollar krediet in de economie kan vloeien. Dit was echter voorzien door de markt en er waarschijnlijk al in verdis conteerd. De vliegtuigindustrie zakte, met uitzon dering van Chance Bought, van fracties tot meer dan een dollar. Openbare Nuts bedrijven maakten het beter dan andere hoofdgroepen. Tabakken waren in herstel na de scherpe daling van woensdag, die veroorzaakt was door de verklaring van een Congrescommissie over de onvoldoen de veiligheid van filtersigaretten. Omge zet werden 540.000 aandelen. Van de 1085 verhandelde fondsen daalden er 517 en ste gen er 319. Voor industrieën was het ge middelde 439,74 tegen woensdag 443.06; voor sporen 105,80 tegen 106,54; voor open bare nutsbedrijven 88,80 tegen 88,75 (UP). Na de inwoners van Spaarnwoude heb ben donderdagavond ook die van Halfweg op ondubbelzinnige wijze geprotesteerd tegen het voornemen van Gedeputeerde Staten van Noordholland om de gemeente Haarlemmerliede en Spaarnwoude op te heffen en dit gebied toe te voegen aan de gemeenten Haarlem en Haarlemmermeer. Ruim tweehonderd personen vulden de zaal van café Cornelissen in Halfweg waar het comité van actie de tweede openbare protestvergadering over deze kwestie had uitgeschreven. Met belangstelling luisterde men naar de uiteenzetting, die de voorzitter van het comité van actie, de heer Jos van Engelen, over het voorontwerp van wet en de me morie van toelichting op dit ontwerp heeft gegeven. Met een krachtig applaus betuig de men zijn instemming met diens betoog en met de inhoud van het rekwest dat aan Gedeputeerde Staten zal worden toege zonden. In dit rekwest zal tevens een tegenvoor stel worden opgenomen om Zwanenburg bij Halfweg te voegen. Men was van oor deel dat samenvoeging van deze twee dor pen tot één woongemeenschap een vol doende buffer zal vormen tussen de op dringende grote steden Amsterdam en Haarlem. Het uiteindelijke verzoek om Zwanenburg bij Halfweg te voegen zal echter van de inwoners van Zwanenburg dienen uit te gaan. Onder de sprekers, die over deze kwes tie het woord hebben gevoerd, bevond zich ook een inwoner van Zwanenburg die zich met klem voor samenvoeging van genoem de woongemeenschappen uitsprak. „Mis schien komt er dan een eind aan de narig heid die de bevolking van Zwanenburg thans door de toestand van wegen en straatverlichting moet meemaken", aldus meende deze spreker. Slotkoers Heden gisteren 13.45 uur 3-3Nederl. '47 86q/i« 86 3 °/o Nedl 1962/64 903/i6 90 A. K. U 152% 150% Calvé Delft 302 300 Van Gelder Zonen 178 180 K. N. Hoogovens 275 275 Nederl. Ford 171 171 N. Kabelfabriek 227 226 gew Philips Gloeil. 249 248 Pref.PhilipsGloeil. 148 148* Unilever 339/4 339 Wilton Feyenoord 207)4 207 Dordtsche Petrol. 619 602 Kon. Petroleum 148,40 144,70 Billiton 180 180 A'dam Rubber 44% 44% K. L. M 104,60 102,50 Holl. Amer. Lijn 194% 193 K. N. S M. 140% 139V2 N. Scheepv Unie IIIV2 110 v. Nievelt Goudr. 144 144 Phs. v. Ommeren 198 y2 196% H. V. A 84 83l/a Verg. Deli Mijen 62 61% Amsterd. Bank 19854 198% Nat. Handelsbank 71/ 71/ Ned Handel Mij 149 149 Rotterd. Bank 162% 163 Twentse Bank 158 158* Anaconda Copper 43% 4254 Bethlehem Steel 39/ 39 U. S. Steel 58% 57 General Motors 34% 34% Shell Union 59% 60 Tidewater 22 22 Abbekerk, 21 v. Bangkok te Hongkong. Adonis, 19 v. Amsterdam n. West-Indië. Agamemnon, 20 v. Paramaribo n. Amsterdam. Alblasserdijk, 20 te Rotterdam. Alcor, 20 v. Hamburg n. Antwerpen. Alcyone, 19 v. Rotterdam n. Hampton Roads Aldabi, pass. 20 St. Paulsrecks n. Las Palmas. Alderamin, 20 v. Brishire n. Karachi. Alioth, 20 v. Bremen n. Hamburg. Almkerk, 20 v. Vlissingen n. Antwerpen. Alphacca, 20 v. Buenos Aires n. Montevideo. Alwaki, 21 te Port Swettenham. Ameland, 20 v. Texascity n. Curasao. Amsteldijk, 20 te Houston verw v. Tampico. Amstelveen, 20 155 m. z.w. Okinama n. Vancouver. Appingedijk. 20 v. Londen n. Curaqao. Arendsdijk. 20 v. Rotterdam n. Antwerpen. Arkeldijk, 22 te Alexandrië verw. v. Tripolis. Astrid Naess, 20 50 m. n.w. Cp. Ferrat n. Fawley. Axeldijk, 20 te New York. Aagtekerk, 20 te Beira v. Lourenco Marques. Aalsdijk, 20 v. Colombo n. Djibouti. Aalsum.%1 te Durban. Atlantic, 20 te Amsterdam. Balticborg, pass. 20 Esbjerg n. Amsterdam. Banggai, 21 te Manilla. Batjan, 20 te Philadelphia. Baarn, 20 v. Curacao n. Aruba. Boskoop, 20 v. San Felix n. Ciudad Bolivar. Bennekom, 20 v. Amsterdam n. Le Havre. Bloemfontein, 20 v. Amsterdam n. Londen. Bab T. 18 v. Swaisea n. Bordeaux. Boreas, 19 v. Oran n. Alicante. Brouwersgracht, 19 v. Kasko n. Amsterdam. Bonita, 21 te New Orleans v. Laceiba. Borneo, 20 te Port Said verwacht v. Amsterdam. Boschkerk, 20 te Madras verwacht v. Aden. Boskoop, 20 te Palua. Calamares, 20 v. Pto. Barrios n. New York. Callisto, 20 te Pepel. Caltex Leiden, 20 te Port Said verwacht. Caltex Pernis, pass. 20 Kp. St. Vincent n. Pernis. Caltex The Hague, 20 v. Devonport naar Kurnell (bij Sydney). Caltex Utrecht, 21 v. Bahrein n. Kobe. Cartago, 21 te Almirante. Castor, 19 v. Pto. Ordaz n. Emden. Ceronia, 21 te Abadan. Castor, 18 v. P. Ordaz n. Emden. Cinulia, 23 te Curacao verwacht n. Durban. Cistula, 23 te Gladstone verwacht n. Singapore. Clavella, 23 te Wellington verwacht. Cleodora, 1/3 te Abadan verwacht n. Singapore. Concepcion, 18 v. Villa Oliva n. Montevideo. Coryda, 1/3 te Auckland verwacht n. Singapore. Cradle of Liberty. 19 630 m. z.o. St. Helena naar Crania, 24 te Curacao verwacht n. Cardon. Philadelphia. Diemerdijk, 20 v. San Francisco n. Los Angeles. Dorestad, 19 100 m. o. Cape Henry n. Curacao. Daplmis, 20 v. Carupano n. Port of Spain. Eemland, 20 te Rio de Janeiro verw. v. Santos. Esso Amsterdam. 20 v. Rotterdam n. Aruba. Esso Nederland, 21 te Port Said. Farmsum, 21 te Rio Haina. Fravizo, pass. 20 Ouessant n. Valencia. Friesland, 20 rede Cebu n. Legaspi. Gaasterkerk. 20 te L. Marques verw. v. Durban. Gabonkust, 20 v. Takoradi n. Freetown. Ghanakust, 20 v. Antwerpen n. Hamburg. Gooiland, 20 v. Las Palmas n. Recife. Graveland, pass. 20 Ouessant n. Amsterdam. Hathor, 20 te Limassol verwacht v. Beyrouth. Hecuba. 20 v. Punta Palmas n. Cumana. Heemskerk, 21 te Hongkong. Helder, 20 te Amsterdam. Helicon, 19 v. Willemstad n. Santiago de Cuba. Hydra, 19 525 m. w.z.w. Ouessant n. Rotterdam. Ilos, 21 te Rotterdam. Isis, 20 v. Emden n. Amsterdam. Ivoorkust, 20 te Antwerpen v. IJmuiden. Jacob Verolme, 21 te Trinidad. Jason, 19 te Amsterdam n. Bremen. Kalinga, 23 te New York verwacht. Katelysia, 20 te Punta Cardon verw. v. Curacao. Keizerswaard, 20 210 m. z.z.w. Adelaide n. Mena. Kelletia, 20 te Killinghome v. Humble. Kenia, 20 60 m. o.z.o. Townsville n. Singapore. Kara, 22 verm. v. Curacao n. Trinidad. Kelletia, 20 te Killinghome n. Thameshaven. Kellia, 20 te Rotterdam n. Thameshaven. Kenia, 7/3 te Singapore verwacht n. Suez. Koratia, 21 te Cardon verwacht n. New York. Korenia, 21 te Pauillac verwacht n. Curacao. Kieldrecht, 19 te Mombasa. Korovina 22 te Curacao verw. verm n. Cardon. Kosicia, 1/3 te Curacao verw. verm. n. Le Havre. Krebsia, 8/3 te Rotterdam verwacht. Kylix, 26 gereed dokken, verm. R'dam n. St.holm. Kertosono, 20 te New York. Khasiella, pass. 20 San Miguel (Az.) n. Curacao. Kinderdijk, 20 te New York verw. v. Antwerpen. Koningswaard, 19 v. Curacao n. Kingston. Kopionella, 22 te Durban evrwacht. Kryptos, 20 250 m. z.z.w. Ras Al Hadd n. Mena. Laurenskerk, 21 v. Rotterdam n. Antwerpen. Lekkerkerk, 20 v. Le Havre n. Duinkerken. Leopoldskerk, 20 175 m. z.z.w. Ouesant n. R'dam. Lemsterkerk, 20 v. Suez n. Damman. Lindekerk, 20 te Port Said Lissekerk, 20 v. Amsterdam n. Londen. Loenerkerk, 20 110 m. o. Mogadiscio n. Aden. Lombok, 21 te Lorenco Marques. Loppersum, 20 375 m. n.w. Finisterre n. Houston. Maas, 21 te Rotterdam. Maasdam, 20 te New York v. Ciudad Trujillo. Maetsuycker, 22 te Fremantle verwacht. Mataram, 20 v. Port Said n. Istanbul. Meerkerk, pass. 20 Finisterre n. Antwerpen. Macoma, 20 te Singapore verwacht n. Hongkong. Malea, 21 te Niigata verwacht n. Miri. Modjokerto, 20 v. Le Havre n. Rotterdam. Musilloyd, 21 v. Alexandrië n. Napels. Mylady, 20 v. Douala n. Port Gentil. Naess Lion, 21 te Port Said. Nias, 20 v. Tamative n. Singapore. Nw. Amsterdam, 20 v. New York n. St. Thomas. Nieuw Holland, 21 te Singapore. Oostkerk, 22 te Djibouti verwacht. Ootmarsum, 20 te N. Orleans verw. v. Hamilton. Oranje, 20 v. Southampton n. Amsterdam. Oranjestad, 20 v. Trinidad n. Paramaribo. Orestes. 20 v. Rotterdam n. Antwerpen. Ovula, 22 te Ilo-Ilo verwacht n. Davao. Orion, 20 v. Rotterdam n. Amsterdam. Osiris, 20 te Paramaribo verw. v. Mackenzie. Ouwerkerk, 21 te Genua. Overijsel, 20 v. Amsterdam n. Oost-Afrika. Ovula, 20 170 m. z.w. Balabacstrait n. Ilo-Ilo. Papendrecht, 20 te Santiago de Cuba verwacht. Pendrecht, 21 te Napels. Perna, 4/3 te Abadan verwacht n. Dar Es Salaam. Peperkust, 20 22 m. z.w. Finisterre n. Amsterdam. Poseidon, 20 v. Ponce n. Antwerpen. Prins Casimir, pass. 20 Ouessant n. Rotterdam. Prins d. Nederlanden, 20 v. Barbados n. Plymouth Prins Willem V, pass. 20 Gibraltar n. Oslo. Purmerend, 20 te Le Havre. Raki, 20 v. Abadan n. Karachi. Roebiah, 20 v. Hamburg te Bremen. Rondo, 21 te Seattle verwacht v. San Francisco. Rotti, 20 te Port Sudan verwacht v. Assab. Ruys, 20 te Mauritius verwacht. Rijndam, 21 v. Southampton n. Cobh. Rita, 20 te Telokanson. Rijnkerk, 23 te Duinkerken verwacht. Salatiga, 21 v. Damman n. Abadan. Saloum, 22 te Dakar verwacht. Schelpwijk, 21 te Buenos Aires. Schie, 21 te Tunis verwacht v. Lissabon. Senegalkust, 20 v. Freetown n. Le Havre. Sibigo, 20 v. Bangkok n. Singapore. Singkep, 21 te Damman. Sirrah, 20 v. Durban n. Mombasa. Straat Bali, 19 550 m. n.o. Triston Dacunha. Stentor, 19 270 m. w. Terceira n. Sant. de Cuba. Solon, 20 te New York. Sommelsdijk, 20 te Rotterdam. Stad Arnhem, 20 te Rotterdam. Stad Breda, 20 te Bermuda verw. v. Amsterdam. Stad Rotterdam, 20 v. Narvik n. Emden. Stad Utrecht, 20 725 m. n.o. Azoren n. Baltimore. Stad Vlaardingen, 22 te Kirkeness verwacht. Stanvac Benakat, 20 v. S'geigerong n. Singapore. Statensingel, 20 te Puerto Ordaz verwacht. Straat Cook, 20 v. Lorenzo Marques, 21 te Durban. Straat Johore, 21 te Adelaide. Straat Madura, 20 te Brisbane. Tamo, 24 te Antwerpen verwacht v. St. Vincent. Tappanzee, 20 v. Saloniki n. Mobile. Tibia, 24 te Stanlow verwacht n. Thames. Taria, 21 te Lorenco Marques. Triton, 20 v. Curagao n. Aruba. Telamon, 19 600 m. w. Las Palmas n. Willemstad. Thelidomus, 20 145 m. z. Lagos n. Rotterdam. Theobaldius, 20 270 m. n.w. Aden n. Mena. Tiba, 20 te Antwerpen verwacht v. Recife. Tjikampek, 21 te Hongkong verw. v. Manilla. Tjiluwah, 20 te Singapore n. Singapore. Tjisadane, 20 v. Singapore te Hongkong. Tomori, 21 te Aden. Trajanus, 19 325 m. w.z.w. Landsend n. Antw. Van Linschoten, 20 v. New Biggin n. Vlissingen. Vasum, 20 te Mena A1 Ahmadi. Vivipara, 20 te Portland Maine verw. n. Cardon. Vlist, 21 te Hampton Roads verw. v. Antwerpen. Waibalong, 20 v. Rangoon, 22 te Akyab verwacht. Waterman, 21 v. Amsterdam n. Kaapstad. Weltevreden, 21 te Port Said verwacht. Westertoren, 20 te Miri. Waal, 20 v. Amsterdam n. Hamburg. Willem Ruys, 20 v. Singapore n. Tandjong Priok. Woensdrecht, 21 te Curacao. Woltersum, 20 te Antwerpen verw. v. Hamburg. IJssel, 19 v. San Juan n. Kingston. Zonnekerk, 21 te Newcastle. KLEINE VAART Eljo, 19 te Tepe Guildo v. Waterford. Ilias, 19 v. Famagusta n. Piraeus. Joost, 19 v. Korsnas te Zaandam. Kaap Falga, 18 v. Haderslev n. Kopenhagen. Kaap St. Vincent, 18 v. Kerteminde n. Koge. Lucas Bols II, 23 te Amsterdam verwacht. Manto, 20 te Rotterdam n. Tanger. Martha, 20 te Amsterdam v. Hamburg. Midas, 19 v. Malta n. Bari. Phidias, 19 te Lissabon n. Gibraltar. Prinsengracht, 25 te Malta verwacht. Tilly, 19 v. Korsnas te Zaandam. SLEEPVAART Blankenburg, 20 te Rotterdam. Cycloop, 21 130 m. n.w. Alexandrië n. Port Said. Humber, 21 200 m. o. Rio de Jan. n. N. Palmira. Loire, 21 220 m. z. Cochin n. Conacry. Oceaan, 21 300 m. w. Kp. Finisterre n. P. Cabello. Oostzee, 19 200 m. z.o. K. S. Antonio n. N. Palmira. Thames. 19 te Port Fuad. Titan, 21 230 m. n.w. Kp. Blanco n. Belem. Witte Zee, 21 90 m. z. Haranto n. Taranto. Zwarte Zee, 21 760 m. z.o. Norfolk n. Norfolk. Voor direct gevraagd wegens huwelijk voor dag en nacht. Salaris f 120,p. m. Mevrouw Wal- gemoed. Vrijburglaan no. 7, Overveen, tel. 02500 - 52355. Per 15 maart voor kipwagen, v.g.g.v. Brieven no. 7597. GEDIPL. SCHOONHEIDSSPECIALISTE Depositaire Roselheim Baden-Baden Oosterduinwcg 229 - Aerdenhout - Telef. 26685 CLIPPER GRASLINNEN LAKENS Ie kwaliteit Weg d'r mee Enige Huiskamers en Salons die als model gediend hebben tegen spotprijzen Ook op 6, 12 en 18 maan den zonder borg Meubeltoonkamers WESTERHOUTPARK 8 Tel. 18840 Nummerbrieven. die volgens ons oordeel niet bona fide reageren op de inhoud van advertenties, worden niet doorgezonden. Niet-afgehaalde nummer- brieven worden na 14 dagen vernietigd. 1 persoons V- 5.98 nu 3.98 2 persoons V. 6.90 nu 4.98 Grote 2 pers. 180x240 V. 8.90 nu 5.98 Grote SLOPEN v. 1 98 nu 1.49 2 pers. FLANEL LAKENS anti-Reuma V. 5.98 nu 3.99 Op elk 3e laken WANDEL NYLONS 30 en 50 denier AVOND NYLONS 15 deniet prima pasvorm van 2.98 nu ANEGANG 22 HAARLEM TEL. 19743 Onfrisse mond, beslagen long maag en ingewanden raken van streek. U voelt zich opgeblazen en naar. Kortom, u is maar een half mens - heeft nergens zin in. Alle narigheid weg. Bruisend Andrews Gezondheidszout werkt snel en afdoend. Smakelijk Andrews, een lepeltje op een glas water, zet maag en darmen aan het werk om zelf af te rekenen met al wat u dwars zit - van boven naar beneden schoon - u voelt zich weer honderd procent. Haal vlug een busje van f 1.65. Neem geregeld heerlijk bruisend ANDREWS 2 lepeltjes in een glas water. L 21-59

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 3