E STA IN DE WEG Gouden feest in Noord „Dode ring" om Haarlems stadskern behoeft dringende sanering 'grieven aan de redactie Van mensen en dingen ander de Damiaatjes 5 Wethouder Happé tot jeugdleiders BIJ UW EFFECTENHANDELAAR TELEVISION- ELECTRONICS FUND, INC., Tafelronde van de Open Religieuze Gemeenschap Thema. Worden wij nog volwassen Nieuwe straatnamen in Haarlem Kweekschoolklas hield bejaarden plezierig bezig J. H. Varekamp overleden Bedrijfsongeval bij Prinsenbrug kmÊSMwÊm n lllll COLLECTE I COLLECTE II Bagageboxen op Haarlems station IN DE BOOT Goochelaars in „De Leeuwerik" Burgerlijke Stand van Haarlem Mej. dr. Nolte blijft niet aan als wethouder Jaarvergadering van A.R.- kiesvereniging „Dr. Colijn" POTTER'S LINIA Verstekeling overboord gezet? ZAT ERDAG 22 FEBRUARI 19 5 8 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT „Binnen enkele tientallen jaren zal in Schalkwijk een stadsdeel verrijzen met veertigduizend inwoners en een grootte als de stad Alkmaar. Dit stadsdeel zal een eigen city hebben met grote woonwijken, scholen, winkelcentra, bioscopen en sport velden. De gemeente Haarlem stuurt aan op een afrondingsplan omvattende het bieden van woon- en werkgelegenheid aan 225.000 inwoners. Bij de stadsontwikkeling moet gestreefd worden naar een harmo nisch geheel. De burgerij kan actief aan deze ontwikkeling medewerken door ge dachten en ideeën aan het gemeentebe stuur kenbaar te maken. Zonder dit aan deel van de burgerij in het bestuur van de stad is de democratie tot ondergang ge doemd". Dit zei de Haarlemse wethouder van Openbare Werken en Volkshuisves ting, de heer W. F. Happé, in zijn inlei ding „Hoe zal 't er hier straks uitzien", die hij vrijdagavond in de aula van de H.B.S. a aan de Zijlvest in Haarlem onder auspiciën van de Haarlemse Raad voor de Jeugd voor .jeugdleiders en jeugdleid sters heeft gehouden. De heer Happé begon zijn betoog met een korte schets te geven van de ontwik keling van Haarlem van nederzetting tot grote stad. „Het voorgeslacht heeft ons veel nagelaten dat waard is behouden te blijven, maar anderzijds zitten wij ook met een erfenis van straten en gebouwen die ons veel hoofdbrekens kost. Tussen deze twee situaties ligt de taak waarmede men zich bij de stadsontwikkeling heeft bezig te houden". In vroeger eeuwen wer den de huizen in de stad gebouwd naar eigen stijl en smaak, liefst zo veel moge lijk huizen op een zo klein mogelijk opper vlak, dat was voordeliger. De overheid stelde in die dagen wat de woningbouw be treft geen bepaalde regelen vast. Toen de overheid zich later meer met de stadsont wikkeling ging bemoeien werden straten aangelegd en bestemmingsvoorschriften gegeven. De oude stadskern was echter inmiddels zo vol gebouwd dat daarin wei nig ruimte was overgebleven voor bepaal de behoeften van de bevolking zoals scholen, kerken, speelterreinen voor de jeugd, winkels en parkeerruimten. Het centrum van Haarlem heeft zich geleide lijk ontwikkeld tot een city met een bloeiend zakenleven. De meeste zaken in de stad liggen echter niet op het terrein van de dagelijkse levensbehoeften. Aan de andere kant is er in de buitenwijken minder behoefte aan winkels waarin ar tikelen worden verkocht die men niet da gelijks nodig heeft. Daarom gaat men er meer en meer toe over om in nieuwe woonwijken een beperkt aantal winkels neer te zetten en in de naaste omgeving ADVERTENTIE is voor u verkrijgbaar de Nederlandse uitgave van het jaarverslag 1957 een van de grote Amerikaanse beleggingsmaatschappijen. Haar beleggingen geschieden op het gebied van elektronica - atoom toepassingen - industriële controle- apparatuur-televisie en HiFi-radio. In het jaarverslag vele gegevens over snelle groei - fondsenverdeling - dividend en ontwikkeling van de intrinsieke waarde van de aandelen. Aandelen TELEVISION-ELECTRONICS FUND, INC. worden dagelijks aan de Amsterdamse beurs verhandeld, in certificaten van 5 of 10 aandelen. Een .vijfje' kost ca. f220,- en eentientje ca. f440,- In 1957 ontvingen de houders van 10 aandelen f 11.41 uit inkomsten en f 20.58 uit kapitaalwinst. Reeds met een enkel certificaat van 5 of 10 aandelen Television- Electronics Fund, Inc. hebben de beleggers de mogelijkheid van deelneming in de Amerikaanse elektronische industrie in af haar geledingen. D. W. BRAND. AMSTERDAM-C. Keizersgracht 215 In het weekeinde van 15 en 16 maart wordt in Brinkmann aan de Grote Markt te Haarlem de „Achttiende open Tafel ronde" gehouden, belegd door de Open Religieuze Gemeenschap. Het algemeen onderwerp zal zijn: „Worden wij volwas sen?" en dit valt uileen in de onderwer pen „De wereld, waarin onze kinderen worden ontvangen" (ingeleid door dr. E. van Bruggen), „Televisie" (door mr M. Stibbe), „Karakter en Caricatuur door dra. N. Ongerbocr) „En nu verder? (door dr. F. W. Zeylmans van Emmichoven). De Stichting „Open Religieuze Gemeen schap", waarvan dr. A. R. de Jong voor zitter is, formuleert de uitnodiging tot deze tafelronde als volgt: „Allen, die in de mens geloven ondanks zijn vaak ontstellende tekortkomingen allen die in de gemeenschap geloven alle fias co's bij de pogingen om die te verwer kelijken ten spijt allen, die een ont moeting van mensen uit allerlei oorden en van allerlei richtingen op gunst van hun mens-zijn van belang achten, "od'~ gen wij uit deel te nemen aan de „Acht tiende Haarlemse Open Tafelronde huizen te bouwen waarvan de benedenver dieping zonder veel kosten en moeite tot een winkel kan worden getransformeerd. De woondichtheid in ons land noemde de heer Happé in vergelijking met andere landen niet alarmerend. In Nederland zijn er veertig tot vijftig woningen per ha. In België daarentegen is dit aantal bijna twee keer zoveel. Naast een bouwgrens bestaat er echter ook een economische grens. Hoe meer plantsoenen, speeltuinen en vrije ruimten hoe duurder de grond die er voor woningbouw overblijft. Een woonwijk eist echter voorzieningen die aangepast zijn aan de behoeften van de mensen die in de huizen wonen. „Dode ring" van Haarlem Daarom noemde spreker vele van de bestaande wijken, die direct rondom de stadskern liggen, de „dode ring", waarin een groot gebrek aan licht, lucht en ruim te is. Deze „dode" wijken zullen dan ook dringend gesaneerd moeten worden, hoe wel deze saneringsplannen verschoven dreigen te worden naar een tijd waarin geen woningnood meer zal zijn. Een apart probleem is het verkeer in de binnenstad. De tijd is nabij dat het verkeer uit de stra ten van Haarlem geweerd zal moeten wor den. Voor dat het zover is zal men er ech ter naar moeten streven om het zo veilig mogelijk te doen. De oplossing wordt ge zocht in het aanleggen van ringwegen met goede verbindingswegen naar de stads kern. Als voorbeeld voor een verbeterde verkeerssituatie noemde spreker het Hout plein, waar men met succes een geheel nieuwe leiding aan de verkeersstromingen heeft gegeven. Tot slot van zijn betoog gaf de heer Happé een uiteenzetting van de taak en het werk van de dienst van open bare werken. In de pauze konden zijn toehoorders, on der wie zich ook burgemeester mr. O. P. F. M. Cremers, wethouder D. J. A. Geluk en de gemeentesecretaris mr. H. E. Phaff be vonden, het besprokene toetsen aan enkele tekeningen en maquettes van het Haarlem se uitbreidingsplan, die waren tentoonge steld. Verder verleende een pantomime- groep aan de bijeenkomst medewerking. De voorzitter van de Haarlemse Raad voor de Jeugd, de heer W. van Liemt jr., sprak een inleidend en een slotwoord. B. en W. van Haarlem hebben besloten de weg die van de mr. Jan Gerritszlaan door het Noordersportpark naar de Jan Gijzenvaart loopt de naam Noorderhout- pad te geven. De weg langs het Haarlem terrein zal in iet vervolg Sportweg heten en de naam Kerklaan zal. vervangen wor den door Jan Gij zenpad. Dit laatste ter ondervanging van de dikwijls voortko mende verwarring met de Kerklaan in Spaarndam. Voorts hebben B. en W. besloten de Emmakade, gelegen direct ten noorden van het Schouwtjesplein in het vervolg aan te duiden als Zuider-Emmakade ter wijl het gedeelte tussen de Eerste Emma- straat en het Tuinlaantje Noorder-Emma- kade genoemd zal worden. Tenslotte hebben B. en W. in het uit breidingsplan „Oosterduin" enkele straten de volgende namen gegeven: Muncerslaan, Parnassiakade en Helmlaan. Ruim 250 bejaarde en minder goed ter been zijnde leden van de Hervormde Ge meente van Spaarndam (wijk Haarlem- Noord) hebben vrijdagavond genoten van een cabaretprogramma „Lachen maakt u iong", dat hun door klas 3a der Da Costa- kweekschool in Bloemendaal werd aan geboden. De avond was georganiseerd door de diaconie der wijkgemeente, na mens welke de heer J. Dijksman allen welkom heette. In de pauze werden er versnaperingen en koffie rondgedeeld en de gasten konden deelnemen aan een ver loting. De voorzitter van de kerkeraad, ds. J. Kroon en de wijkzuster, zuster Katrien, woonde de avond bij en de eerst genoemde heeft de avond besloten. In de leeftijd van zesenzeventig jaar is te Overveen overleden de heer J. H. Vare kamp, oud-directeur van de Medisch Maatschappelijke consultatiebureaus voor Alcoholisme te Amsterdam en Haarlem, die een zeer vooraanstaande plaats heeft ingenomen in het werk van de reclasse ring. In 1954 zjjn zyn verdiensten erkend door de benoeming tot ridder in de orde van Oranje-Nassau. De thans overledene, die op 6 september 1881 te Rotterdam is geboren, koos aan vankelijk een loopbaan bij het onderwijs. Hij was leerling van de Rijkskweekschool voor onderwijzers te Haarlem en na het slagen voor de akte van onderwijzer in 1900 was hij gedurende een achttiental jaren werkzaam bij het lager onderwijs. Een groot deel van zijn loopbaan was hij in Amsterdam en daar leerde hij de no den van de ouders van zijn leerlingen kennen. Hij voelde zich aangetrokken tot velerlei sociale arbeid, speciaal op het ge bied van de drankbestrijding. Hij was des tijds onder meer secretaris van de Neder landse Onderwijzers propagandaclub voor drankbestrijding en redacteur van het door deze vereniging uitgegeven orgaan. In Amsterdam werd opgericht het Me disch Consultatiebureau voor Alcoholisme en in 1918 werd de heer Varekamp van dit bureau adjunct-directeur. In 1933 volg de zijn benoeming tot directeur en na het bereiken van de pensioengerechtigde leef tijd legde hij zijn functie in Amsterdam neer. Een groot aantal jaren heeft de heer Varekamp in Overveen gewoond en daar door ging zijn belangstelling ook uit naar sociaal werk in Haarlem. Toen in 1927 te Haarlem het Medisch Maatschappelijk Consultatiebureau werd opgericht wijdde de thans overledene ook zijn krachten aan dit bureau. Tot zijn dood is hij secretaris penningmeester van het bestuur geweest en van de oprichting, met een korte onder breking, tot 1953 trad hij op als directeur. In Amsterdam was de heer Varekamp lid en vice-voorzitter van de Reclasse- ringsraad aldaar en lid van het bestuur der afdeling van het Nederlands Genoot schap tot Reclassering. Later was hij tot 1954 lid en de laatste jaren adviserend lid van de Reclasseringsraad te Haarlem en lid van het bestuur der afdeling Haar lem van het Nederlands Genootschap tol Reclassering. Ook was hij districtsvoor zitter van de Vereniging „Liefdadigheid naar Vermogen" in de hoofdstad, secretaris van de Criminalistenclub te Amsterdam en in Haarlem had hij zitting in diverse commissies. Voor de oorlog heeft hij bij zonder geijverd voor de Plaatselijke Keu ze en een groot aantal jaren was hij lid van de Nederlandse Vereniging tot Af schaffing van Alcoholhoudende dranken Als oud-leerling van de Rijkskweek school voor onderwijzers te Haarlem bleef hij belangstelling tonen voor deze school De heer Varekamo heeft een arbeidzaam leven achter de rug; hij werd in vele kringen gewaardeerd door zijn werk ten bate van de medemensen, in het bijzonder van hen. die in aanraking kwamen met de justitie. Zowel in Amsterdam als in Haar lem heeft hij velen met raad cn daid bij gestaan. Daarom zal zijn heengaan in brede kring betreurd worden. (Verkort weergegeven) Buslijn 2. Met voldoening hebben wij de instelling van een tweede lijnverbinding van Haarlem-Oost met het noorden van de stad begroet. Deze buslijn zal ongetwijfeld in een behoefte voorzien. Teleurgesteld waren wij echter, toen bekendgemaakt werd, dat twee haltes van de interlokale lijn 80 en 81 kwamen te ver vallen. Naar onze mening wordt hiermee niet het belang gediend van een goede oost-west-verbinding, waarbij wij het tra ject Prins BernhardlaanStation Heem stede op het oog hebben, alsmede een ver binding met het zuidwesten van de stad Gedachtig de leus van de N.Z.H.: Zoveel mogelijk dienstverlening aan het reizend publiek, zien wij de noodzaak van het op heffen van de halte Schalkwijkerweg niet in. ENKELE GEBRUIKERS VAN DE HALTE SCHALKWIJKERWEG. (Van de zijde van de N.Z.H.V.M. ver namen wij, 'dat hot opheffen van twee haltes van de buslijn Amsterdam-Zand- voort in de Amsterdamsebuurt is geschied op verzoek van de regelmatige passagiers van deze buslijn, omdat de dienst een te groot oponthoud kreeg door een teveel aan haltes in Haarlem. De mensen uit de omgeving van de Schalkwijkerstraat kun nen nu de bus naar Amsterdam of Zand- voort nemen door naar de Kruistocht- straat of de Amsterdamsevaart te lopen. Daar staat tegenover, dat zij een nieuwe verbinding krijgen met Haarlem-Noord (lijn 2). Red.). Speelterrein voor de jeugd. Met belang stelling las ik in uw blad het verslag van de discussies in de Haarlemse gemeente raad over de te maken speelgelegenheid voor de jeugd aan de Hannie Schaftstraat in Haarlem-Oost. Als ik me goed herinner zal het gereed maken van dit terrein slechts een paar duizend gulden gaan kosten. Naar aanlei ding van het voorstaande wil ik de aan dacht vestigen op de vier terreinen tussen de flats van de Merovingenstraat af tot de Prins Bernhardlaan. De bewoners van deze flats betalen voor deze terreinen veertig cent per week, maar blijkbaar al leen voor het uitzicht daarop, want kin deren mogen op deze velden niet lopen, laat staan spelen. De kinderen uit de buurt kunnen dus straks kiezen tussen het aan te leggen speelveld aan de Hannie Schaftstraat of het spelen op straat. Aan het laatste zal dikwijls de voorkeur wor den gegeven omdat de moeders hun kin deren graag wat in de buurt willen heb ben. In dit verband moge ik er op wijzen dat de grasvelden vóór de flats van de Merovingenstraat af tot aan de Buiten- rustbrug wél door de kinderen mogen worden gebruikt. Kunnen nu de velden tussen eerstge noemde flatwoningen ook niet vrijgegeven worden voor de jeugd? Hieraan zijn geen kosten verbonden en wat het toezicht be treft zijn er ook geen moeilijkheden want vanuit 48 flatwoningen kan men op het terrein neerkijken. EEN INWONER VAN DE MEROVINGENSTRAAT. Donderdag heeft bij het werk aan de Prinsenbrug in Haarlem een bedrijfsonge val plaats gehad toen door de trillingen ontstaan door het klinken bij de afmonte- ring van een deel van deze brug dat on langs is aangebracht, een schroefbout uit een moer losdraaide. Daardoor viel een stuk hoekijzer van een meter lengte dat door de bout op zijn plaats gehouden werd naar beneden. Het stuk ijzer belandde op het hoofd van een 58-jarige constructiewer ker uit Schiedam die met een wond aan het achterhoofd naar het ziekenhuis ver voerd moest worden, vanwaar hij later op eigen gelegenheid naar huis kon terugke ren. e Op allerlei manleren tracht men de verkeers veiligheid te bevorderen. Ook in Haarlem waar de gemeente en zeer in het bijzonder natuurlijk de verkeerspolitie talloze ge boden en verboden vast stelt teneinde vooral hel rijdende verkeer in de meest geordende banen te leiden. Daarbij onder vinden deze gemeente lijke instanties niet zel den de steun van particu lieren, georganiseerd dan wel individueel. Zo hou den bijvoorbeeld vooral de afdeling Haarlem en omstreken van de Vereni ging van Veilig Verkeer cn van de Nederlandse Vereniging tot Bescher ming van Voetgangers zich bezig met het waken over de belangen van de medemensen bij de steeds toenemende verkeersin tensiteit, terwijl boven dien tientallen particulie ren door geven van sug gesties al dan niet via ingezonden stukken in de dagbladen bewijzen dat al deze problemen hun ten harte gaan. Toch is er nog veel te verbeteren, op allerlei ge bied. En wij willen dan ook in deze rubriek in de komende weken een aan tal situaties in het Haar lemse verkeer, die naar onze mening dringend verbetering behoeven, aanstippen. Op een bijna zomerse dag in februari 1908 om pre cies te zijn op de zesen twintigste van die maand De eerste „Sta in de weg" die wij hier willen signaleren bestaat, int een klein transformatorhuisje op de hoek van de Hazepalerslaan en de Wagenweg. „Openen is gevaarlijk" staat er met keurige lettertjes op geschreven maar wij zouden liever willen zeggen: „Het. hele huisje is gevaarlijk". Wan neer men immers-uit d.e Hazepaterslaan komt en linksaf de Wagenweg wil oprijden dan neemt dit geringe huisje juist een groot, gedeelte van het uitzicht weg. Vooral de wiel rijders hebben hier grote hinder van want zij dienen bij de Wagenweg af te stappen en moeten zich dan op deze drukke rijweg wagen om te zien of 't oversteken mogelijk is. Overi gens is het bereiken van de overkant dan nóg geen kleinig heid want het voortdenderende verkeer gunt de fietser, motorrijder en automobilist bijzonder weinig tijd. Van maandag af zal tot 2 maart in Haarlem een straat collecte en een huis-aan- huis-collecte gehouden wor den ten bate van de Neder landse Vereniging tot Rheu- matiekbestrijding, waarbij een gedeelte van het binnen komende bedrag ter beschik king van de Haarlemse kruisverenigingen zal wor den gesteld voor het fonds individuele hulp. De Neder landse Vereniging. tot Rheu- matiekbestrijding streeft er mét het Nationaal Rheuma- fonds over het gehele land naar om door geldinzameling en voorlichting de bestrij ding van het reuma-euvel zo krachtig mogelijk te be vorderen. De stichting „Ankerwerk" gaat in de week van 10 tot en met 15 maart in Haarlem een huis-aan-huis-collecte houden; op de laatste dag zal tevens op straat met bus sen worden gecollecteeerd. Genoemde stichting houdt zich reeds tien jaar met het jeugdzorgwerk bezig. Sinds twee jaar is men in het bezit van een eigen clubhuis, „Het Anker" geheten, dat gelegen is aan de Lange Margaretha- straat in Haarlem. Uit alle delen van de stad komen in het clubgebouw jongelui van verschillende gezindten sa men om hun vrije tijd op een prettige en verantwoorde manier te besteden. In het clubhuis worden velerlei ac- Deze zomer gaan de Neder landse Spoorwegen een proef nemen met de in het buiten land reeds bijzonder popu laire bagageboxen die op een aantal grote stations de rei zigers tegen betaling van een kwartje per 24 uur ter be schikking zullen worden ge steld. De boxen zijn te verge lijken met safeloketten; de sleutel ontvangt men door een kwartje in de gleuf van het deurtje te werpen, en wil men de box langer dan een etmaal huren dan moet men opnieuw een kwartje betalen omdat anders het slot wordt geblokkeerd. Ook in Haarlem zal, op het tweede perron, een dergelijke box geplaatst worden. Deze boxen waarvan er twaalf in een stelling gaan zijn voor mensen met veel baga ge goedkoper dan de bagage depots waar men vijftien cent per collo betaalt. tiviteiten beoefend en het clubhuis mag zich dan ook in een stijgende belangstel ling van de jeugd verheugen. Gezien het doel dat de stich ting nastreeft hoopt het be stuur van „Ankerwerk" dat dc collecte een succes zal worden. Zij. die aan de huis- aan-huiscollecte en/of de straatcollecte willen mede werken, kunnen zich melden bij de heer D. Verkijk, Zaa- nenlaan 149 in Haarlem- Noord. Het gouden echtpaar Hon- koop-Schouten uit de Floris- straat, waarover wij enige tijd geleden reeds schreven, zal op 22 februari, vanavond dus, om half acht door een huldigingscomité uit de buurt in een „gouden boot op wielen" naar de zaal op de hoek van de Rijksstraat weg en de Maasstraat ge reden worden. Daar volgt dan een feestelijk onthaal. In Haarlem zal op don derdag 27 februari een groot goochelfestival van de Noordhoilandse Bond van Goochelaars gehouden wor den. Dat gebeurt dan in de grote zaal van hotel „De Leeuwerik" waar meer dan twintig goochelaars hun me dewerking zullen verlenen aan een uitgebreide show. De N.G.B., die in 1947 op gericht is door de heer Hadé Dekema, wilde reeds in no vember 1957 deze show ten tonele voeren, maar de A- griep stuurde de plannen in de war. trok een vrolijke stoet van glazen brikjes en schilder achtige Utrechtse tentkar retjes door de landelijke om geving van Nieuwer-Amstel. De heer B. Both en mevrouw H. J. C. Both-Schut, wonen de Raafstraat 33 in Haarlem- Noord, staat het voren staande nog als de dag van gisteren voor de geest. Het was namelijk hun eigen trouwdag en al zijn er sinds dien vijftig jaren verstreken, die dag vergeten zij nooit. „Dat trouwrijden was toen niet alleen veel goedkoper maar ook heel wat gezelliger dan tegenwoordig", meent de heer Both. „Zo'n trouwerij als die van ons was een ge legenheid waar de hele buurt aan te pas kwam. De boe ren uit de omgeving haalden nog eens extra de roskam over de paarden die zij mis sen konden en de brikjes en tentkarretjes werden nage keken en opgepoetst tot ze glommen als spiegels." De heer Both is op 11 mei 1882 in Wilnis geboren, zijn vrouw op 28 augustus 1882 in Nieuwer-Amstel. Jaren lang was de heer Both in gevangenissen een trouwe verschijning. Om mogelijke misverstanden te voorkomen moeten wij direct daaraan toevoegen dat dit niet was als tijdelijk bewoner van deze inrichtingen maar als lid van het personeel. Na eerst als „klein-patroon" het kleermakersvak te hebben uitgeoefend trad hij in 1912 in Rijksdienst en werkte hij achtereenvolgens in de straf gevangenissen van Leeuwar den. Scheveningen, Den Haag en Haarlem. „Hoe vreemd het misschien mag klinken, ik heb er toch altijd met plezier gewerkt. Als lid van het personeel stond je nu eenmaal heel an ders tegenover de gedeti neerden dan de buitenwereld dat doet. Toch werden de discipline en de veiligheids maatregelen geen moment uit het oog verloren. Uitbre kingen heb ik dan ook in mijn tijd nooit meegemaakt. De heer Both werd in 1947, na een diensttijd van ruim vijfendertig jaren bij het ge vangeniswezen, gepensio neerd. Hij kan echter moei lijk stil zitten en doet graag alle boodschappen voor zijn vrouw die niet zo goed ter been meer is Het liefst trekt hij er met de fiets op uit. Dat hij daarbij niet op een paar kilometertjes kijkt be wijst de tocht die hij enige maanden geleden naar Den Haag en terug maakte. Uit het huwelijk van het echtpaar Both werden negen kinderen geboren. Hiervan zijn nog vijf kinderen in leven. Twee kinderen wonen in Den Haag en twee in Haarlem. Eén dochter emi greerde naar Canada. „Na tuurlijk zullen we haar de krant toesturen waarin uw verslagje staat." Het gouden huwelijksfeest van de heer en mevrouw Both zal een intiem karak ter dragen, maar wij heb ben er zo'n idee van dat velen op woensdag 26 fe bruari hun belangstelling voor en medeleven met deze gebeurtenis zullen tonen. |,!"|iii,i!iiii|iiMiiiiiiii|r'i)^|iiii|iiii'iii!!!iiiMiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii|iiiiiiiiiii|||||||||||||||||||||)j||(| minimum ih ii ii in minium nu in ii iiniiiiiiiiiiiiiiiii ii in mm IIIIIIIIIIIIIIIII ii iiiiiiiiiiiniiiiiiniiiiiii'iii lillik Nationale Partij. In restaurant Brink man aan het Houtplein te Haarlem houdt de afdeling Haarlem van de Nationale Partij op woensdag 26 februari een bijeen komst, waarop mejuffrouw A. B. Feui 11e- teau de Bruijn zal spreken over het „Hui dige China". ADVERTENTIE DE EERSTE COÖP. ASSOCIATIE VOOR UITVAARTVERZORGING u ZIJLWEG 63 - TELEFOON 15141 (2 LIJNEN) Verzorging van begrafenissen, crematies en transporten. Werkt uitsluitend in het belang van haar opdrachtgevers. Rouwkamers, Aula en Koffiekamers ONDERTROUWD: 21 febr.: J. O. A. D. IT. Billert en A. J. Stevenhagen. GETROUWD: 21 febr.: J. P. van Netten en M. C. Leuven. BEVALLEN van een zoon 20 febr.: J. M. S. Foudraine-Vlot, A. J. van der Bijl- Verbruggen; 21 febr.: M. J. van Weel-Van Dam, J. Mittertreiner-Buijs, L. M. Spoel- stra-Siemons. G. Zwart-Van Norden. BEVALLEN van een d o c h t e r 20 febr. S. Horlings-Van der Marei, K. van Breen- Bogaard, H. W. Westerhuis-Rozenveld; 21 febr.: W. M. van Elf eren-Prins, B. H. Tuk ker-Van den Brink. OVERLEDEN: 18 febr.: E. M. Siewert- sen. 50 j., Bakkerstraat; 19 febr.: H. Dijk- stra-Stokhorst, 78 j., Emmakade; 20 febr.: E. Voets, 77 j., Orionweg: M. A. P. Ridder. 2 j., Van der Vinnestraat. Raadsverkiezingen Bloemendaal De afdeling Bloemendaal van de Katho lieke Volks Partij heeft vrijdagavond een ledenvergadering gehouden over de vast stelling van de lijst met kandidaten voor de gemeenteraad. Overeenstemming werd niet bereikt. Wij vernemen dat mejuffrouw dr. M. E. Nolte wel bereid is zich kandidaat te stel len als lid van de gemeenteraad, maar dat zij wegens drukke werkzaamheden niet in staat zal zijn het wethouderschap te blij ven vervullen. In het Hervormd Jeugdhuis aan het Soendaplein in Haarlem hield de A.R.- Kiesvereniging Dr. H. Colijn onder voor zitterschap van de heer D. A. J. Spek haar jaarvergadering. Uit de verslagen van de secretaresse mej. J. B. Weyland en de penningmeester, de heer L. Silvis, bleek dat het ledental gestegen was en de financiële stand van zaken redelijk genoemd kon worden. De heer J. de Haan uit Overveen hield een uitstekende, uitvoerige en welgedocu- menteerde rede over „De overheid en het maatschappelijk werk". Hij gaf een over zicht van de ontwikkeling van het kerke lijk- en algemeen iiefdadigheids- en so ciaal werk èn het maatschappelijk werk zoals dit thans wordt gedaan en door het ministerie van Maatschappelijk Werk wordt gestimuleerd en gesteund. Spreker wees op het grote belang hiervan voor ons volksleven en wekte op de vele taken die hier verricht moeten worden intensief aan te pakken. ADVERTENTIE Zeker van de ovenvinning Overwin verkoudheid, hoesc en keelpijn snel met Potter's Linia. Een paar tabletjes in de mond doen wonderenBovendien een frisse adem, óók na gebruik van cigaretten of 'n borreltje. Bescherming tegen besmetting o.a. griep. In handige platte strooi- doosjes a 55ct.J Alle apotheken en drogisten verkopen ze. Imp. H. ten HERKEL N.V., HILVERSUM LIVORNO (UP) Een 18-jarige jonge man, die zegt uit Brits Somaliland te ko men, is door een loodsboot opgepikt. Hij dreef op een rubbervlot buiten de haven van Livorno, en zei een overboord gezette verstekeling te zijn van het Amerikaanse schip „Lone Star Mariner". De zaak is in onderzoek.

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 9