RONA Kleurige nieuwe show van de Weense IJsrevue Piet van Klaveren bokste onbeslist tegen Franse lichtgewicht Noliet m eerste drie ronden DINSDAG 25 FEBRUARI 1958 9 voor de algemene huidverzorging verzorgt, beschermt en Piet Steenvoorden wordt semi-prof wielrenner Ook centrale training voor amateurs Juan Fangio vrijgelaten Ongeluk in de Grote Prijs van Cuba De rally van Sestrières gisteren begonnen Het elftal van Vasas Sport in het kort Wedstrijdprogramma van schaakbond voor dit jaar Stop van Ter naaien zal verdwijnen Eerste werkzaamheden zijn gisteren begonnen Amerikaanse schrijver Ralph Trine overleden Nederlandse leiding aan amateurtoneel op Antillen Kerkelijk Nieuws Prof. mr. A. C. Josephus Jitta overleden Minister Suurhoff in Prof. Eggens aanvaardde hoogleraarsambt Volleybalprogramma voor deze week Tweekamp Donner-Larsen in Den Haag Waterpolo-uitslagen Schepen met repatrierenden komen in Genua aan Schrijfster Miep Diekman Nederland teruggekeerd Ht» i ADVERTENTIE W Vraagt gratis monster bij uw leverancier. In de hoofdparty van de internationale bokswedstrijden, die maandagavond in de Rivièrahal in Rotterdam zyn gehouden, bokste de Nederlandse lichtgewicht kam pioen Piet van Klaveren onbeslist tegen de Fransman Fernand Noliet. Het gevecht ging over tien ronden. In het middenge wicht won Henny van Berkum op punten van Umberto Paccagnella (Fr.). Deze party ging over acht ronden. Noliet, een der Franse toplichtgewichten, had in de eerste drie ronden het midden van de ring en toonde weinig initiatief tegenover de in zeer hoog tempo boksende Rotterdammer, die met goed gevolg enkele verrassende uitvallen naar het lichaam van van donkerhuidige tegenstander ondernam en de toen nog spaarzame aanvallen van Noliet in snelle reacties prachtig opving. Nadien waren er wat slagwisselingen op afstand en dit bleek de inleiding tot een groot offensief, waarbij de kwikzilver achtige Noliet ondermeer over een even uitstekende als verraderlijke linkerhand bleek te beschikken. Van Klaveren begon toen ook de weer slag van zijn aanvankelijk hoge tempo te ondervinden en twee ronden kwamen toen met voordeel van de Fransman. In de vijfde ronde trachtte Noliet door te zetten, maar Van Klaveren kwam toen vaak met voordeel uit de strijd, vooral met harde en goede stoten in de maagstreek. Alles werd overigens niet even zuiver geplaatst en in de negende ronde scheen ook Noliet zijn „lucht" voor een goed deel te hebben verbruikt. Om de strijd te forceren zette hij in de tiende ronde evenwel alles op alles. Het werd een wat dramatische worsteling met veel lijf aan lijf werk, die alsnog onbe slist bleef. Toch kwam op een zeker mo ment een opstoot van Noliet zo hard en zuiver op de kaak van de Nederlandse kampioen, dat deze even werd aangeslagen. Dit was het moment waarop de Frans man had gewacht. H(j gaf Van Klaveren De nationale wegkampioen der amateurs 1957, Piet Steenvoorden uit Heemstede, heeft besloten om onafhankelijke te wor den. Als zodanig zal hij op zondag 20 april debuteren in de eerste rit van het nationale wegkampioenschap der beroepsrenners op de Cauberg. De nu 23-jarige Steenvoorden heeft in zijn wielercarrière al verschillende malen de aandacht op zich gevestigd. Hij begon met het behalen van negen overwinningen bij de nieuwelingen en ging nadien als amateur nog eens 24 keer als winnaar van een wegwedstrijd over de eindstreep. Zijn mooiste overwinningen behaalde hij in de grote wegwedstrijden, de zogenaamde „klassiekers", zoals de Ronde van Duisburg en van Midden-Nederland, Amsterdam- Arnhem-Amsterdam, de tweedaagse Ronde van Brabant, waarvan hij ook de eerste étappe in zijn voordeel besliste, de „Acht van Chaam" en het nationale wegkampi oenschap der amateurs in 1957 op het cir cuit van Zandvoort. Als amateur start de Heemstedenaar nog in Gent-Iperen (9 maart), Gent-Wevelgem (7 april), Ronde van Duisburg (30 maart) en de Ronde van Noordholland op zondag 13 april. Na deze laatste wedstrijd gaat hij over naar de semi-profs en wil dan zyn kandidatuur stellen voor de grote buiten landse ronden en die van Nederland. geen tyd tot herstel en plaatste tien, twin tig of meer linkse en rechtse uppercuts om en op de kin. Met bijna bovenmenselijke inspanning bleef Van Klaveren tegen de touwen staan en hij slaagde er tenslotte nog in uit de fatale greep te ontsnappen. Gezien het grotere aantal ronden, dat Van Klaveren op zjjn naam had gebracht, was de uitslag er een, waarmede men vrede kon hebben. De avond werd geopend met een partij over acht ronden tussen Henny van Berkum en Umberto Paccagnella. De Am sterdamse comingman won duidelijk op punten. Tot slot won Schuurman zijn partij over acht ronden in het weltergewicht tegen Khaled el Djouer. De ofttvoerde autocoureur Juan Fangio is vanmorgen vroeg door zijn ontvoerders vrijgelaten, aldus heeft de Argentijnse am bassade bekendgemaakt. De secretaris van de ambassade in Ha vana, Julio Lopez, heeft medegedeeld, dat Fangio „gezond en wel" in de Argen tijnse ambassade is. Volgens Lopez heeft Fangio gezegd, in het geheel niet mishandeld te zijn. Verdere bijzonderheden zijn nog niet door de ambassade gegeven maar naar verluidt is de 46-jarige Argentijnse coureur met een auto naar een plaats dicht bij de ambassade gebracht en daarna vrijgelaten. Fangio was in blakende welstand, toen de vele verslaggevers en fotografen bij hem werden toegelaten. „Ik ben uitste kend behandeld. Driemaal ben ik in een andere auto naar een ander huis vervoerd, maar ik heb me geen ogenblik zorgen ge maakt omtrent de afloop van de zaak". Fangio vei-telde nog, dat men hem geen enkele keer had geblinddoekt. „Ik geloof niet dat ik Havana uit ben geweest, maar ik durf het niet met zekerheid te zeggen. Mijn ontvoerders hebben mij steeds in de veronderstelling gelaten, dat de Grote Prijs van Cuba zou worden uit gesteld. De rebellen hebben verklaard Fangio te hebben ontvoerd als waarschuwing voor de Cubaanse regering om zich te concen treren op het zoeken naar werkgelegen heid voor de half miljoen werklozen op Cuba in plaats van het organiseren van autoraces. Veertien minuten na de start van de race om de Grote Pry's van Cuba is de wa gen van de Cubaan Cifuentes op het pu bliek ingereden. Volgens de eerste berich ten zou één toeschouwer zyn gedood en vier ernstig gewond. De organisatoren hebben kort na het ongeluk besloten de wedstrijd te staken, aangezien olieplassen de baan zeer gevaarlyk maakten. Het ongeluk gebeurde voor de officiële tribune in de zesde ronde. De Brit Stirling Moss voerde toen het rennersveld aan. De Cubaanse radio meldde later dat volgens officieuze berichten zes personen zouden zijn gedood en vijf ernstig gewond. De ernstig gewonden zijn, evenals een aantal licht gewonden, naar plaatselijke zieken huizen overgebracht. Het ongeluk zou, zo wordt nader uit Havana gemeld, niet zijn veroorzaakt door de Cubaan Cifuentes doch door de Fer rari van diens landgenoot Armando Gar cia. De wagen slipte en kwam tegen een ander voegtuig tot stilstand. Garcia werd bij deze botsing gewond en moest naar een ziekenhuis worden vervoerd. Aan de race namen 27 coureurs deel. Van officiële zijde in Havana is ver klaard dat het ongeluk met de auto van Ciufuentes niet aan sabotage is te wijten. Het team van Vasas dat woensdag in het Nep-stadion in Boedapest de tweede wedstrijd voor de kwartfinales van het toernooi om de Europese voetbalbeker tegen Ajax zal spelen, is als volgt samen gesteld: doel: Kovalik; achter: Karpati en Sarosi; midden: Barfi, Kontha en Berendi; voor: Raduly, Csordas, Szilagyi, Bundzak en Lenkei. De eerste ontmoeting tussen beide teams, woensdag 5 februari in Am sterdam gespeeld, eindigde in een gelijk spel 22. De directie van het NEP-stadion in Boe dapest verwacht dat meer dan 50.000 toe schouwers naar de wedstrijd tussen Vasas en Ajax zullen komen kijken. Het Hongaar se elftal is vol vertrouwen en twijfelt er niet aan of het zal door een overwinning naar de volgende ronde verhuizen van de wedstrijden om de Europa-beker. Zaterdag heeft Vasas een trainingswed strijd gespeeld tegen een club uit de twee de divisie en deze match met 3-0 gewon nen. Szilagyi, de vermaarde voorhoedespeler van Vasas, zal misschien nog in het team gebracht worden. Hij heeft nog last van een lichte blessure, maar zal misschien woensdag kunnen meespelen. Bela Her man, de manager van Vasas, neemt aan dat zijn ploeg in Boedapest de Ajacieden zal verslaan. En hij heeft al verteld dat hij graag zal zien dat zijn ploeg in de vol gende ronde tegen Real Madrid uitkomt. „Het zal gemakkelijker zijn Real Madrid in twee wedstrijden Boedapest en Ma drid te verslaan, dan in de finale in Brussel," meent hij. BOGDANOVSKY. Tijdens de Russische kampioenschappen gewichtheffen heeft de middengewicht Fedor Bogdanovsky het wereldrecord drukken tot 136 kg ver beterd. Het oude record stond sedert 29 mei 1957 in Lemberg met 135.5 kg op zijn naam. De wedstrijdkalender van de Konink lijke Nederlandse Schaakbond voor 1958 bevat onder andere de volgende wedstrij den. Van 7 tot 12 april wordt in Rotter dam gespeeld om het persoonlijk jeugd kampioenschap van Nederland. De jeugd- schaakweek, eveneens in Rotterdam, valt hiermede gedeeltelijk samen (8 tot 11 april). Van 14 tot 19 april spelen Don- ner en Larsen in Den Haag een tweekamp van vier partijen. De winnaar mag deel nemen aan het interzonale toernooi in Portoroz (5 augustus tot 15 september). Van 25 tot 28 april zal in Leeuwarden in de Klanderij een landenwedstrijd Neder- land-Spanje worden gehouden. Van 11 tot 15 mei speelt een sterke Nederlandse ploeg (dr. Euwe, Dor.ner, Bouwmeester, Van Scheltinga en vermoedelijk Cortlever) in Chaumont-sur-Neuchatel (Zwitser land) in het bekende Clare Benedict-toer nooi. In de periode van 4 tot 9 augustus staat Dordrecht in het centrum der belangstel ling. Daar vinden allereerst de jaarlijkse grote bondswedstrijden plaats en boven dien de wedstrijd om het open kampioen schap van Nederland alsmede de wed strijd om het persoonlijk kampioenschap voor dames. Indien de bondsraad van de KNSB hier voor de gelden voteert zal Nederland met een zeer sterke ploeg kunnen deelnemen aan het wereldkampioenschap voor lan denploegen (München, 30 september tot 23 oktober). Tenslotte zal de wedstrijd om het kampioenschap van Nederland voor heren van 10 tot 23 december worden ge houden, vermoedelijk in Amsterdam. Daaxmevens bestaat er een kans dat het FIDE-kandidatentoernooi voor dames in Nedei'land zal plaatsvinden. Nederland krijgt namelijk een optie voor dit toer nooi indien Frankrijk van de organisatie afziet, waarop een gex-ede kans bestaat, Het staat overigens geenszins vast dat in dat geval deze wedstrijd inderdaad in Ne- dexiand zal kunnen worden gehouden. Tenslotte onderzoekt de KNSB de mo gelijkheden van het tot stand bi'engen van een landenwedstrijd Nederland-Engeland, waai'op de Engelsen prijs zouden stellen. Het is echter tot dusverre nog niet gelukt een gegadigde te vinden die de kosten voor zijn rekening wil nemen. Van de sluizen te Ternaaien wapperden gisteren de Belgische vlaggen, toen daar de Belgische minister van Openbare Werken en Wederopbouw, de heer P. Vanauden- hove en mr. J. Algera, de Nederlandse mi nister van Verkeer en Waterstaat, arri veerden op de plek, waar kort daarna of ficieel de eerste „spade" in de grond zou worden gestoken voor de werken ter op heffing van de stop van Ternaaien. Minister Vanaudenhove zei dat dit werk van betekenis is voor de economie van Ne derland en voor die van het Maasbekken en het Rijngebied. Speciaal Luik is zeer voldaan over de opheffing van de stop van Ternaaien. De minister hoopte dat het overleg om trent de twee andere waterwegenkwesties, het Moerdijkkanaal en het kanaal Gent Terneuzen in dezelfde geest tot een goed einde gebracht zullen worden. De minister bracht hulde aan de voor treffelijke samenwerking van de techni sche diensten van Nederland en België en gaf een aantal technische bijzonderheden over het werk, dat 233 miljoen Belgische francs zal gaan kosten. Minister Algera zag in de opheffing van de stop van Ternaaien een aanpassing van de eeüwenoude intei-nationale vaai'weg aan de eisen van het moderne economische leven. De noodzaak van een gi-ootscheepse vaarwaterweg naar Antwerpen deed het Albertkanaal in België ontstaan en tege lijkertijd kwam in Nederland het Juliana- kanaal tot stand naast de kanalisatie van de Maas tot Maasbracht en het Maas- Merwedekanaal. Albertkanaal en Juliana- kanaal bleven tot op enkele kilometers van elkaar gescheiden. Maar als over enkele jax-en de nieuwe sluis van Ternaaien zal zijn voltooid, is er een schakel tussen de Belgische en Nederlandse waterwegen tot stand gekomen. Minister Algera deelde mede, dat de ca paciteit van de sluizentrap te Born ver drievoudigd wordt. In Maastricht komen nieuwe sluizen. Na opheffing van de sluis te Roosteren zal de verbinding van Ter naaien tot Julianakanaal slechts twee sluizen hebben. Nagegaan wordt of het mogelijk is de sluizen in de Maas tussen Linne en Roermond op te heffen. V^ooi'ts worden plannen gemaakt om de sluizen te Belfeld en Sandbeek te vergro ten. Als de Belgische en Nederlandse plannen voor de internationale waterwegen voltooid zullen zijn, zal men een vaarweg hebben, welke aan de hoogste te stellen eisen voldoet. Dit achtte minister Algera niet alleen van betekenis voor de interne Benelux, maar ook voor de Westeuropese economie in groter vei-band. Drie grote grijpers begonnen hierna met de graafwerkzaamheden. De Amerikaanse schrijver Ralph Waldo Trine is naar thans bekend wordt afgelo pen zaterdag op éénennegentigjarige leef tijd in Californië overleden. Trine werd wereldberoemd met zijn in 1899 versche nen boek „In tune with the infinite" in ons land vertaald en gepubliceerd onder de titel „In harmonie met het oneindige" en door zeer velen gelezen. Trine wei'd in 1866 in de Amerikaanse staat Illinois geboren. Hij studeerde in Wisconsin en Baltimore en ontwikkelde een idealistisch-pantheïstische levensleer. Hij was een leerling van Emerson en werd door hem sterk beïnvloed. Vele van zijn werken hebben een populair kaï-akter en willen er toe bijdragen de geestelijke krachten in mens en samenleving te ont wikkelen. De '"-ekendste van die werken zijn „Character Building Thought Po wer" (1906), „My philosophy and my reli gion" (1921) en „The power that wins" (1929). In opdracht van de Sticusa zullen om streeks juli naar de Nederlandse Antillen vertrekken de acteur Piet Kamerman, vergezeld door zijn echtgenote de actrice Elly Ruimschotel. Zij zullen gedurende een jaar op Curasao en Aruba leiding geven aan het amateurtoneel als voortzetting van het werk van Paul Storm en Henk van Ulzen. Voor enkele weken is de kunstijsbaan in de Haagse Houtrusthallen weer het do mein van de Weense IJrevue die ditmaal, bij zijn tiende bezoek aan de residentie sinds 1947, een programma meebi'acht dat de toets der critiek met de beste Ameri kaanse en Duitse ijsshows glansrijk kan doorstaan. „Sylvia" heet deze nieuwe re vue, dat de zestien solisten en het sierlijke Weense IJsballet, bestaande uit 26 „fesche Wienerinnen" alle gelegenheid biedt, hun lang niet geringe sportieve prestaties op de gladde ijzers te demonstreren. Het sim pele, maar aardig in elkaar gezette ver haal is de „op de schaats uitgebeelde ge schiedenis" van een balletmeisje Sylvia dat zich, met veel vallen en opstaan (maar dan in figuurlijke zin) ontwikkelt tot de pi'imadonna van een ijsballet. In tien kleu rige tafrelen worden de fasen van deze carrière geschilderd: het mondaine win tersportcentrum Kitzbühel, waar Sylvia haar eerste lauweren oogst als amatrice- kunstrijdster, haar opleiding in de ballet school, het debuut in een louche cabaret aan de havenkant, het eerste grote enga gement in Zuid-Amerika en, tenslotte, haar successen als „ster" in operetterevues in Italië en Wenen. Gracieus danst de char mante Emmy Puzinger zich door de vele metamorfosen van haar titelrol heen, daax-- bij voorbeeldig geassisteerd door haar partner Fernand Leemans en de derde hoofdrolvertolkster, de jeugdige Hanna Eigel, een nieuwe aanwinst van de Ween se IJsrevue, die in 1955 en 1957 Europees kampioene kunstrijden werd en wier kwa liteiten voox-al in de acrobatiek liggen. De eenvoudige intrige is uiteraard gevat in een montuur van spectaculaire showscè nes, die qua costumering en overrompe lende vaart niets voor de grootste Holly- woodse ijsballetfilms onderdoen. Evenals in vorige jaren, viert ook nu de komische acx-obatiek weer hoogtij. Van het zestal ko mieken bevielen Herbert Bobeck, „de eni ge ijsartiest ter wereld" die een salto rug- Bedankt voor Nieuw-Beijerland A. Ver hagen te Gouda. In de ouderdom van 70 jaar is donder dagavond in zijn woning te Den Haag over leden prof. mr. A. C. Josephus Jitta, oud hoofdredacteur van de Haagsche Courant. Op 1 oktober 1887 werd hij te Amster dam geboren, waar hij, na de H.B.S. be zocht te hebben, in de rechtswetenschap pen studeerde aan de universiteit. Na van 1914-1918 reserve tweede luitenant der artillerie te zijn geweest, werd de heer Jo sephus Jitta in 1917 tijdelijk ambtenaar bij het kabinet van de minister van Oor log. Dit bleef hij tot 1919, waarna hij secre taris werd van de Hoge Raad van Arbeid welke functie hij tot 1932 vex-vulde. In 1934 wex-d hij lid van deze raad. Van 1932 tot 1940 was prof. Josephus Jitta rijksbe middelaar en van 1932 tot 1936 had hij zit ting in de Haagse gemeenteraad voor de Vrijzinnig Democratische Bond. In 1929 had hij zijn inti'ede in de journalistiek ge daan als hoofdredacteur van de „Groene Amsterdammer", wat hij tot 1937 bleef. In 1932 was hij aan de Technische Hogeschool te Delft benoemd tot buitengewoon hoogle raar in het Staatsrecht. Dit is hij geble ven tot 1957. In 1946 werd hij hoofdredac teur van de Haagsche Courant. Op 31 december 1957 moest hij wegens zijn ge zondheidstoestand, deze functie neerleg gen. Prof. Josephus Jitta was ook voorzitter van de commissie van advies inzake ge wetensbezwaren tegen de krijgsdienst (1946-1954) en van 1946 af ondervoorzitter van het Centraal Medisch Tuchtcollege. Hij was ridder van de Nederlandse Leeuw en commandeur in de Orde van Oranje Nassau. Heden heeft de teraardebestelling in stilte plaatsgehad op de algemene begraafplaats aan de Kerkhoflaan te Den Haag. waarts kan maken en Bertl Capek „de Grock van het ijs", ons het beste, de laat ste vooral om zijn karikaturale typeringen van allerlei mensentypen. Een groot en vei-diend aandeel in het succes had ook het corps de ballet welks klassieke Ween se wals aan het slot van de voorstelling voor velen de apotheose van dit ijsfestijn was. Als het u interesseert: alleen voor de costuums in deze grote walsscène werd ruim 1 )4 kilometer zuivere geplisseerde zij de gebx-uikt. De Weense IJsrevue heeft met dit nieuwe programma naar onze smaak haar ernstig ste concurrent, het IJsballet van Maxi en Ernst Baier, in vele opzichten overvleugeld zeker wat de sfeer van het gebodene be treft. Tex-wijl men bij de Baiers alle spon taneïteit opoffert aan de techniek en de perfecte timing (waaronder de bijna mili taire discipline dikwijls duidelijk voelbaar is),: lijken de Weense ijsartiesten meer „in vrijheid gedresseerd". Ook bij hen loopt alles revuetechnisch bezien „op rolletjes," maar er is ook het onmisbare élan, de ken nelijke vreugde om de eigen prestaties, die in alle verrichtingen doorstraalt en die het publiek ogenblikkelijk meesleept. Mis schien komt het daardoor, dat deze Ween se groep avond aan avond voor uitverkoch te huizen kan optreden, terwijl de Baiers bij hun laatste optreden, vooral in Amster dam maar zelden volle zalen kregen. De Weense revue blijft tot «n met 17 maart in Den Haag. Zij biedt, in haar soort, amusement van de bovenste plank, dat zonder grove banaliteit en met vaart wordt opgediend. H. Croesen Wervelend-snelle actie kenmerkt de verrichtingen van het corps-de-ballet in de nieuwe Weense ijsrevue. Hier ziet men de groep in een Biedermaier- scène uit het laatste taf reel, dat de geneugten van het Prater in de goede oude tijd uitbeeldt. Op een vraag of extra-faciliteiten ten aanzien van de emigratie van Nederlan ders die uit Indonesië komen zullen wor den verstrekt, antwoordde de minister, dat het aanbod van duizend personen zeker niet bedoeld is om nen ongeclausuleerd in Zuid-Afrika toe te laten. Zij zullen zonder uitzondering aan bepaalde eisen moeten voldoen. Volgens de minister zullen deze duizend personen moeten woi-den gezocht onder de niet-Indische Nederlanders, dus onder de 7000 Nederlanders, die voor on dernemingen of andere instellingen in In donesië waren gecontracteerd en die thans tei'uggekomen zijn of nog zullen terugke ren. Voor degenen, die in de tabakscultuur hebben gewerkt bestaan er zeker moge lijkheden in Rhodesia, in het algemeen trouwens voor tropische experts. Ook in de grondstoffenindustrie liggen kansen, aldus de minister. Minister Suurhoff meende voorts, dat be paalde Nedei-landse bedrijven dochtei-on- dernemingen in Zuid-Afrika en Rhodesia kunnen stichten, waardoor tevens de emi gratie van Nederlanders wordt bevoi'derd. Tenslotte vertelde minister Suurhoff nog iets over de gezondheidszorg in Israel en de integratie van emigranten in dat land. Prof. mr. J. Eggens, tot voor kort advo caat-generaal bij de Hoge Raad der Neder landen en lid van het driemanschap voor de herziening van het Burgerlijk Wetboek, heeft zijn ambt aanvaard van gewoon hoogleraar in het burgerlijk recht, recht op de industriële eigendom en burgerlijk procesrecht, aan de Gemeente Universi teit van Amsterdam. Hij hield in de aula van deze universiteit een oratie, getiteld „Over het fingeren van rechtsficties". Professor Eggens was reeds eerder bijzon der hoogleraar aan de Rijksuniversiteit te Utrecht en daarvoor gewoon hoogleraar in Djakarta. Met het oog op de voetbalwedstrijd tus sen het Nedex'lands amateurelftal en Luxemburg B, die woensdag 26 maart in het stadion „De Vliert" in Den Bosch wordt gespeeld, is een programma voor de centrale training van de amateurs vast gesteld. Deze training, die onder leiding staat van Karei Kaufman, begint op woensdag 26 februari en wordt gehouden op het ODC-terx-ein in Boxtel. Op 5 maart wordt een oefenwedstrijd tussen het A- en B-team gespeeld. Het texTein waarop deze wedstrijd wordt ge houden zal nader worden bekendgemaakt. Op 12 maart komen de spelers voor de tweede maal voor een training bijeen, eveneens in Boxtel en op 19 maart zal een oefenwedstrijd worden gehouden tussen het voorlopig Nederlands amateurelftal en een nog nader aan te wijzen tegenstander. Ook hiei'voor is de plaats nog niet bekend. De voor deze training uitgenodigde spe- lers zijn: Allart (Neptunus), Blom (WW), Van Bruggen (DFC), Claus (Helmondia), Van Gemert (Rapid), Hainje (Heerenveen), Van Ham (Be Quick), De Kouis (Quick, Nijmegen), Verhage (Quick, Nijmegen), Koers (Hengelo), Kraayer (AC), De Kreek (Feijenoord), Moi'elisse (Velox), Uitenbosch (Velox), Munnecom (Roermond), Henk de Nooyer (Vlissingen), Olde Riekerink (Quick '20), Teunissen (Be Quick, Zutphen), Timmer (Emmen), Walburg (Veendam), Werdens (Sittardia) en Wetzelfs (Maurits). In verschillende gymnastiekzalen wordt deze week het volgende competitie-pro- gramma verwerkt: Heren, eerste klasse: OVRASantpoort. Tweede en derde klasse: HBC 2HVS 3, OVRA 3—SSO, OVRA 2—De Blinkert 2, DSS 2—OVRA 4, Velox 2—Rapiditas 2, Eclecta 2De Blinkert en GiosWIK. Dames, tweede en derde klasse: AVC 3 Die Raeckse 5, HBC 3—Die Raeckse 4, Velox 2—Eclecta 2. In de Houtrusthal in Den Haag is het damesteam van Die Raeckse tegen het sterke Celebes niet ver gekomen. De Haag se dames scoorden veel punten met een harde opslag en bovendien konden zij uit de vrij eenvoudige serves van Die Raeckse gemakkelijk goede aanvallen opbouwen. De eerste en derde set werd door Celebes met 15-9 en 15-10 gewonnen. De tweede set leverde enige strijd op; Die Raeckse nam met 10-6 de leiding, moest die weer afstaan (10-13), maar zag toch weer kans om op gelijke voet met de gastvrouwen te komen (13-13). Na een spannend slot won Celebes ten slotte met 15-13. Maandag is het startsein voor de Rally van Sestrières gegeven. Deze sterrit is de tweede, die voor het Europees kam pioenschap Groot Toerisme meetelt. Onze landgenoten Tak en Niemöllex-, die met een Mercedes 300 s 1 uitkomen, ver trokken als eerste equipe van de 69 deel nemende teams. De weersomstandigheden waren liet fraai. De lucht was bedekt en op de x-oute tussen Sestrières en Turijn ligt ijzel op de weg. De eerste etappe, die de deelnemers naar Cremone voert, is 1638 km lang. Aangezien de Wereldschaakbond af wijzend heeft beschikt op het verzoek van het bestuur van de Kon. Ned. Schaak bond om zowel Donner als Larsen toe te laten tot het interzonale toernooi, dat van 5 augustus tot 15 september in Portoroz (Joegoslavië) wordt gehouden, zullen ge noemde spelers een tweekamp moeten spelen, waarvan de winnaar in Portoroz mag uitkomen. Deze tweekamp zal van 1419 april in Den Haag plaats vinden en onder auspi ciën van de KNSB worden georganiseerd door het dagblad „Het Binnenhof". Er zal worden gespeeld in het gebouw van dit blad. Wedstrijdleider is dr. Euwe, assistent wedstrijdleider de heer H. de Graaf. Het speelprogramma luidt als volgt: 14 april eei'ste partij; 15 april tweede partij; 16 april uitspelen van afgebroken partijen; 17 april derde partij; 18 april eventueel vervolg derde partij; 19 april vierde partij. Aangezien het resultaat van Lax-sen in het zonetoernooi te Wageningen volgens het systeem SonnebornBerger iets gun stiger is geweest dan dat van Donner, zal Larsen uit zijn vier partijen slechts twee punten behoeven te scoren om als winnaar te gelden. Donner echter zal 2V2 punt moeten behalen om zich voor Portoroz te kwalificeren. De uitslagen van de wedstrijden gespeeld voor de waterpolocompetitie Kring Haar lem Koninklijke Nederlandse Zwembond zijn: Dames tweede klasse: Nereus 2 DWT 2 1-4; VZV—Waterlelie 1-3; Heren tweede klasse: NeptunusKroosduikers 3-1. Afdeling veteranen: HVGBHPC 9-4. Afdeling AJ: DWT—HVGB 3-4; HPC- DWR 3-1; Haarlem—VZV 6-6. ADVEFTF.NTIF 'n Kwaliteitsproduct van de Wybert-Fabrieken. 70 en 80 ct alléén bij Apothekers en Oroglstra In Genua zullen dezer dagen twee sche pen met repatriërenden aankomen, de „Aurelia" met 493 en de „Sydney" met 459 passagiers. Er zijn bejaax-den bij die tijdens de reis naar Nederland hulp nodig zullen hebben van de leden van het Rode- Kruiskorps. Deze leden zullen woensdag avond met een speciale trein uit Hoek van Holland vertrekken. Zij zullen dekens en voor de kindei-en wiegen en babyvoeding meenemen en de évacués van beide sche pen begeleiden naar het kamp Budel. In april verti-ekt de schrijfster Miep Diekman, wier kindex'boek „De botexx van Brakkeput" onlangs werd bekroond naar de Nedex-landse Antillen. Zij zal daar on geveer vier weken blijven en onder auspi ciën van de Sticusa lezingen houden geti teld „Het goede kinderboek". Burgemeester. Aan de heer J. M. M. van Meetelen, is op zijn verzoek met in gang van 1 maax-t 1958 eervol ontslag ver leend als burgemeester der gemeente Bergschenhoek. Geref. Kerken Aangenomen naar Duncan (Brits Co lumbia, Canada) (Chr. Ref. Chui'ch) L. T. Schalkwijk te Ki'impen aan de Lek. Be roepen te Nooi'dwijk aan Zee C. L. Tim- mers te Sint-Pancras. Bex-oepen te 's-Gra- venhage-Oost (6de pred. pl.) J. van Leeuwen te IJmuiden. Aangenomen naar 's-Gravenhage-West als evangelisatiepre dikant J. H. Baas te Hillegersberg-Ter- bx-egge. Beroepen te Oude-Pekela S. S. van Dijk te Witmai'sum. Bedankt voor Appel scha G. de Zeeuw te Schoonoord. Ned. Herv. Kerk Aangenomen naar Ter Aa (Utr.)- C. van Bart, kand. te Maarssen, die bedankte voor Kinderdijk, Kockengen en voor Willige- Langerak. Aangenomen naar Hillegers- berg (als jeugdpredikant) R. Alers te Bx-ielle. Chr. Geref. Kerken Bedankt voor Rottex'dam-Kralingen P. Op den Velde te Hilversum-Oost; voor Rozenbui'g A. W. Dx-echsler te Amstei'dam- Noord. Evang. Luth. Kerk Bedankt voor Dordrecht A. J. Meyer te Rotterdam. Geref. Gemeenten „Geen massale emigratie naar Zuid-Afrika en Rhodesia De Nederlandse minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid, de heer J. G. Suurhoff is maandagavond na een verblijf van ruim een maand in Zuid-Afrika, Rho desia en Israel, met een machine van de „El Al" uit het zonnige Tel Aviv op het zwaar besneeuwde Schiphol aangekomen. De minister zeide, dat van een massale emigratie van Nederlanders naar Zuid- Afrika en Rhodesia, zoals dat gebeurt naar Canada en Australië, zeker geen sprake zal kunnen zijn. Toch zijn de mogelijkhe den met 1200 emigranten per jaar naar Zuid-Afrika en 250 emigranten naar Rho desia niet uitgeput. Integendeel, aldus mi nister Suurhoff, voor Zuid-Afrika kan het getal tot 2500 a 3000 emigranten per jaar worden opgevoerd en ook voor Rhodesia is het maximum nog niet bereikt. In beide landen staan de Nederlanders bijzonder hoog aangeschreven en zonder twijfel mag van beide regeringen alle medewerking worden verwacht om het Nederlandse stre ven te steunen.

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 3