Heemsteeds Kolenbedrijf WILLEM II Scherp protest tegen de wijze waarop bouwlening moet worden aangewend mag ik ook eens wat zeggen? DlAIJER VRIJDAG 28 FEBRUARI 1958 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Heemsteedse gemeenteraad WIE HEEFT GELIJK? 7ederatie Haarlem P.v.d.A. akkoord met groslijst Kandidatenlijst P.v.d.A. Bloemendaal vastgesteld COFFEINEVRIJE Televisie zal het vijfde schoolconcert uitzenden „Modeshow" door scholie ren in Het Huis van Looy Vocale cyclus uitgesteld Telefoon 39000 water, zeep* en blauwe Gillette .Gillette scheercrènie is het beste! Examens Terrein voor caravans te Bloemendaal aan zee Reserves Haarlemse Dam club door Zaandam geklopt Medewerkers aan de Taptoe Uniek 1958 Burgerlijke Stand van Haarlem Heemsteedse raad Debat over restauratie van het Oude Slot UW BRAVO UIT STAD EN STREEK Haarlemm'meer bespreekt voorontw^P grenswijziging De Heemsteedse gemeenteraad heeft in Van der Meulen nam de bespreking van zijn vergadering van donderdagmiddag een ernstig protest laten horen tegen het feit, dat de kopers van rentespaarbrieven van de tweede nationale woningbouwle ning „op ergerlijke wijze zand in de ogen is gestrooid." De raad deed dit bij de be handeling van het voorstel om een lening van twee miljoen gulden bij de n.v. Bank voor Nederlandse gemeenten aan te gaan. Deze lening heeft betrekking op de gelden, waarvoor de kopers van rentespaarbrie ven voorkeur voor de gemeente hebben uitgesproken. Gebleken is namelijk, dat de voorkeursgelden, die ten goede zouden komen aan de woningbouw, niet mogen worden aangewend voor de premiebouw, doch ook niet voor de woningwetbouw. De lening zou dus wel kunnen worden bestemd voor het bouwrijp maken van gronden of voor scholenbouw. De raad achtte de voor waarden, die thans worden gesteld, in strijd met de aanvankelijke verklaringen van regeringszijde, waarmee het kopen van spaarbrieven werd gestimuleerd. B. en W. hebben in deze reeds een ernstig protest tot de minister van Volkshuisves ting gericht. De raad zal zich thans tot Gedeputeerde Staten wenden, waarbij te vens de grote teleurstelling zal worden uitgesproken over het feit, dat Heemste de dit jaar slechts vijftig woningwethuizen zal kunnen bouwen. Gedeputeerde Staten zal worden verzocht de bezwaren van de raad aan de regering kenbaar te maken. Aan de bespreking van dit punt ging op verzoek van de heer Reynders (Arb.) een korte besloten zitting vooraf. Bij de heropening zei mr. Zeelenberg (VVD) dat naar hem ter ore was gekomen, bij het verstrekken van de woningbouwlening thans van hogerhand bepaalde beperkin gen worden gesteld. Dit terwijl de natio nale woningbouwlening is gestimuleerd met herhaalde mededelingen, dat een ge deelte van de beschikbaar gestelde gelden bestemd zal worden voor de woningbouw in eigen gemeente. „De inschrijvers is zand in de ogen gestrooid," aldus mr. Zee lenberg. „Dit is onduldbaar." De voorzitter, burgemeester mr. A. G. A. ridder van Rappard, achtte een „vlam mend protest" regen de thans gestelde voorwaarden op zijn plaats. Deze voor waarden zijn onder meer in strijd met het geen de minister van Binnenlandse Zaken in een radiotoespraak heeft gezegd. Ook de voorzitter vond, dat de regering „het volk zand in de ogen heeft gestrooid." B. en W. hebben daarom reeds op 20 februari een brief aan de minister van Volkshuis vesting en Bouwnijverheid gezonden, waarin het college van zijn misnoegen blijk geeft. „Het is meer dan erg, dat achteraf de toezeggingen worden ingetrok ken," aldus de voorzitter, die erop wees, dat het plan voor de bouw van 101 huizen aan De Glip dit jaar niet zal kunnen wor den verwezenlijkt, omdat Gedeputeerde Staten dit jaar voor Heemstede het richt- contingent op vijftig woningwetwoningen hebben gesteld. Een verzoek is ingediend om dit aantal tot 54 te verhogen, dit in verband met de bouw in blokken. Een ar gument voor de vergroting van het richt- contingent is, dat vele repatrianten zich in Heemstede willen vestigen. Op scherpe wijze gaf de heer Zeg- waart (KVP) van zijn misnoegen blijk. „Onze woningbouw raakt steeds verder in het slop. Dit jaar moeten we minstens 101 huizen kunnen bouwen. Van een inha len van de achterstand in de woningbouw is thans geen sprake. Integendeel: het aan tal woningzoekenden vermeerdert op deze wijze nog." Mr. dr. Van Bruggen (Prot. Chr.) deelde mede, dat hij in zijn functie van lid der Eerste Kamer over deze kwestie een interpellatie zal aanvragen. „De amb tenaren regeren," zei de heer Reyn ders (Arb.) die in een interpellatie meer heil zag dan in een protestbrief aan de minister voor Volkshuisvesting. De heer Scheer (VVD) toonde zich een warm medestander van de heer Zegwaart om in deze het standpunt van de raad aan de hogere ovex-heidsorganen kenbaar te ma ken, waarbij er tevens op kan worden aan gedrongen een groter aantal woningwet woningen voor dit jaar toe te wijzen. Be oten werd zich in deze tot Gedeputeerde laten te wenden. Bejaardenzorg Veel waardering kreeg het voorstel tot t instellen van een gemeentelijke ver lening op de verzorgings- en verpleeg- i.zen voor bejaarden. Mevrouw Van i r M e u 1 e nH o u w e r (Arb.) zei rover, dit voorstel te zien als de eer- x van een serie maatregelen ten behoe- 3 van de bejaardenzorg. Haar conclusie t de mededelingen van B. en W. was, t de huisvesting van bejaarden in vele vallen te wensen overlaat, als de ver- rgers hierbij financieel zijn betrokken. Zij zag daarom wat betreft de huisves- mg van die bejaarden, die zich niet tot 'en kerkelijke instelling willen wenden, :en taak voor de gemeente weggelegd. 2en regionaal bejaai'dencenti'um zou voor deze gi-oep ouden van dagen moge- ijk kunnen worden gesticht. Mevrouw ADVERTENTIE Ook over sigaretten kan verschil van mening bestaan. Maar hoe komt het toch, dat Cross Virginia alleen maar rokers heeft die dit merk jarenlang trouw blijven Dat komt doordat Cross iets geeft, dat andere waar schijnlijk missen. Iets, waardoor ze Cross met plezier b 1 ij v e n roken. Denkt u daar eens over na. En oordeel .zelf. Misschien ontdekt u dan ook: Wie Cross rookt heeft gelijk Zie pagina 9) De Federatie Haarlem van de Partij n de Arbeid heeft in haar woensdag- ~>nd gehouden buitengewone ledenver- lering haar goedkeuring gehecht aan door de fcderatieraad vastgestelde gros- st van kandidaten voor de komende ge- ^enteraadsverkiezing. De leden van de zeven afdelingen der deratie zullen op vrijdag 28 februai-i bij in onderscheidenlijke afdelingssecreta- ssen hun stem uitbrengen ter vaststel- ng van de definitieve samenstelling en 'gorde der kandidatenlijst. dit voorstel te baat om enkele wensen wat betreft de bejaardenzorg te laten horen. De gemeente zal niet alleen aandacht aan de huisvesting van de bejaarden moeten schenken. Zij zal er ook toe moeten bij dragen, dat de ouden van dagen uit hun eenzaamheid worden opgeheven. Spreek ster wees op het tekort aan gebouwen, waar bejaarden hun ontspanning kunnen zoeken. Zij drong voorts aan op het ver lenen van ruime subsidies aan de bejaar denbonden. Ir. Kooymans (Prot. Chr.) gaf ook van zijn sympathie voor het voorstel blijk. Hij vroeg zich echter af, na hetgeen me vrouw Van der Meulen had gezegd, of de huisvesting van bejaarden een gemeente lijke zaak is. In de eerste plaats ligt hier een taak voor particuliere instellingen. De heer Zegwaart (KVP) vroeg aan dacht voor de opleiding van de verzorgers in de bejaardentehuizen, waarna mr. dr. Van Bruggen (Prot. Chr.) opmerkte, dat de raad zich thans beter bij het voor stel kan houden en niet de totale bejaar denzorg moet gaan bespreken. Wethouder VanHouten liet uitkomen dat de Haarlemse geriater, dokter W. Kok, thans reeds ,de bejaardencentra in Heem stede bezoekt, omdat een gi~oot gedeelte van de in deze tehuizen wonende bejaar den uit Haarlem afkomstig is. De veror dening zal geleidelijk worden uitgebreid, zodat langzamerhand de toestanden in de tehuizen verbeteren. Toezicht op het per soneel in de centra is dringend nodig. In ieder tehuis moet minstens één van de verzorgers een verplegersopleiding heb ben ontvangen. Na deze opmerkingen werd de verordening vastgesteld. In de woensdagavond gehouden ver gadering van de afdeling Bloemendaal van de Partij van de Arbeid is de kandi datenlijst voor de gemeenteraadsverkie zingen definitief vastgesteld. Deze lijst is het resultaat van een referendum onder de leden. Over de samenstelling ontstond aanvankelijk nog enig meningsverschil, doch dit kon worden opgelost. De kandi datenlijst ziet er thans als volgt uit: 1. mr. H. W. Vliegen; 2. P. J. Kapteyn; 3. me vrouw G. Polak-Bredenhorst; 4. L. C. Wai-- mei-dam; 5. A. Sissingh; 6. H. Vis; 7. me juffrouw C. P. Bal; 8. H. Stapel; 9. me vrouw H. Abas-Bi-aaksma; 10. R. H. A. J. Everard. De zittende bestuursleden werden bij acclamatie herkozen. Mr. H. W. Vliegen bracht verslag uit van de activiteiten der raadsfractie. De vergadering kon zich met het beleid verenigen. De verslagen van de secretaris en penningmeester werden goedgekeurd. ADVERTENTIE SPAART HART EN ZENUWEN in prijs verlaagd wo gr - 700 gr. V6 - HAG EXTPACT b«sie 2. 75 Nieuw adres voor de handelt HAG verkoop-kantoor Nederland, postbus 61 9 - Haarlem, Telefoon K 2500-19870 In de aula van de Wim Gertenbach- school voor ulo aan de Zandvoortselaan te Zandvoort had donderdagmiddag het vijf de schoolconcert plaats in de serie van zes, die voor de huidige cursus door het school hoofd, de heer E. R. Koerselman, waren vastgesteld. Medewerking verleende deze middag het Haagse pianotrio, bestaande uit de heren Willem Hylkema, piano, John Podt, viool en Victor Bouguenon, cello. De twee laatstgenoemden zijn lid van het Haagse Residentie-orkest. De middag kreeg ditmaal wel een zeer bijzonder karakter doordat de Nedei'land- se Televisie Stichting filmopnamen van dit concert kwam maken, welke in de tele visie-uitzending van donderdag 13 maart des avonds om kwart over acht zullen wor den uitgezonden. Nadat het schoolhoofd de heer E. R. Koei-selman de drie musici had voorge steld ving het concert aan met een inlei dend praatje van de heer Hylkema, die de deze middag te spelen werken van popu- laid commentaar voorzag. Daarna werden een pianotrio van Jozef Haydn en twee de len uit de „Lieder ohne Worte" van Felix Mendelssohn Bartholdy gespeeld. De heer Koerselman vertolkte in een enthousiast slotwoord de dank van zijn leerlingen en schonk elk der uitvoerenden als aandenken aan deze gedenkwaardige middag een aardige surprise. Int er scholair Jetigdtoernooi De expositie van tekeningen, produkten van handarbeid, handwerken en fotografie in het museum „Het Huis van Looy" in Haarlem, uitgaande van het Haarlems In- terscholair Comité, wordt 5 maart ge sloten. Maandag 3 maart wordt in het museum 's avonds de laatste show gegeven van door scholieren gemaakte kleding. Hiei-bij zullen bandopnamen worden ge maakt voor het jeugdprogramma „Mig non". ADVERTENTIE Voer uw hond het beste wat er is. Geef hem Bonzo. Hij glanst u dan tegen! 70 cent per pak. Wegens ziekte van de bariton Léon Combé, die hedenavond de aangekondigde „Vocale Cyclus" in de Tuinzaal van het Haarlemse Concertgebouw zou openen, moet het begin van deze concertreeks naar een latei'e datum verschoven worden. ADVERTENTIE 1e soort ANTRACIET III (20/30 mm) a ƒ11.55 per hl BINNENWEG 9 (naast Twentsche Bank) - HEEMSTEDE Eerste prijs. Op een in Amstei-dam ge houden modeshow van de afdeling Noord holland van de Vereniging voor Kleer makers die woensdagavond in Amsterdam werd gehouden heeft de firma Lutterman uit Haarlem een eerste prijs gewonnen. ADVERTENTIE S? «f Ik vind alleen maar die mannen aantrekkelijk die weten hoe het hoort, die schoon, fit en fris zijn en die er goed verzorgd uitzien, 's avonds nog net zó als 's morgens. Ik bedoel mannen die zich scheren met Elke man die zich met Gillette scheert, kent dat heerlijke schone, frisse gevoel, dat de gehele dag blijft. Haal ook meteen Uw pakje Gillette. 5 stuks 75 cent Delft. Kandidaatsexamen bouwkundig inge nieur: H. Blok, Aalst (N.-Br.); J. C. M. Franken, Maastricht; A. Helfferich, Rotterdam; G. H. B. Kievits, Rotterdam; H. H. J. Starmans, Utrecht. Kandidaatsexamen werktuigkundig ingenieur; P. L. Lemmens, Delft; J. P. Kommensen, Voorburg. Kandidaatsexamen natuurkundig ingenieur: A. B. J. Al, 's-Gravenhage; F. A. van Hall, Amsterdam; B. J. Jannink, Enschedé; L. J. A. Klinkenberg. Scheveningen; A. M. Mühlbaum, 's-Gravenhage; W. A. Raaijmakers, Rotterdam; G. A. Romijn, Winschoten: J. B. M. Spaapen, Nijmegen; W. J. Spoelstra. Amsterdam; H. P. Struch, Oegstgeest; E. C. J. Swaving, Voorburg; M. P. Visser, Rotter dam. Kandidaatsexamen vliegtuigbouwkundig in genieur; H. C. C. Heisper, Venlo; Juwono, Delft; j. W. G. van Nunen, Deurne (N.-Br.); W. F. Stoel. Bergen (N. H.); J. Voogt, Maassluis. Ingenieurs examen bouwkundig ingenieur: R. S. van Eps, 's-Gravenhage; B. J. van der Meer, Amsterdam; J. R. van Ommen, Steenwijk; J. Schrieke, 's-Gra venhage; K. Visser. Beemster; mej. J. S. von Wolzogen Kiihr, Lunteren; Ingenieurscxamen na tuurkundig ingenieur: J. Alster, Amsterdam; E. J. E. Arentsen, Rijswijk (Z.-H.); H. J. Bergmans, Eindhoven; P. F. W. Dekker, Delft; H. R. van Domselaar, Utrecht; W. P. J. Fontein, Nijmegen; W. J. Hoek. Vlaardingen; C. J. M. van Opdorp, Bergen op Zoom; L. de Pater, Capelle a/d IJsel; O. F. Z. Schannen, 's-Gravenhage; J. Stelwagen, Delft; J. H. van de Ven, Middelburg; J. van der Waal. Rotterdam. Amsterdam. Vrije Universiteit. Doctoraalexa men scheikunde: H. Maarse. Aalsmeer; W. G. de Ruig, Ransdorp. Kandidaatsexamen wis- en na tuurkunde: mej. E. N. G. Damme, Huizen (N.H.); P. Wedzinga, Bennekom. Amsterdam. (Gemeente Universiteit). Geslaagd voor het doctoraalexamen farmacie mevrouw N. Steinberg-Barzelay, Amsterdam. Voor het docto raalexamen natuurkunde de heer A. H. M. Mul der, Amsterdam. Voor het doctoraalexamen schei kunde de heren J. M. P. J. Verstegen, Beverwijk en J. F. J. Krugers, Amsterdam. Amsterdam. Gemeente Universiteit. Gepromo veerd tot doctor in de geneeskunde op het proef schrift „Over verlaagde lichaamstemperatuur ten dienste van hartoperaties" (een experimenteel- chirurgisch onderzoek over de invloed van de leeftijd op de tolerantie van hypothermic en tij delijke circulatiestilstand) de heer H. W. ten Cate, geboren te Bolsward. B. en W. van Bloemendaal hebben de gemeenteraad voorgesteld een terrein aan de zuidzijde van de Zeeweg te Bloemen daal aan Zee tijdelijk te bestemmen tot kampeerterrein voor caravans. Het is het college gebleken dat van particuliere zijde belangstelling bestaat om de inrichting van een kampeerterrein en de exploitatie van het bedrijf onder van gemeentewege te stellen voorwaarden en tegen een nader te bepalen vergoeding op zich te nemen. Voor de richtlijnen zal het college de richtlijnen, gesteld door de Ne derlandse Kampeerraad volgen. B. en W. hebben aan de raad meege deeld, dat wegens de voorgenomen bouw van gemeentewege van een centrale bad gelegenheid aan het einde van de Zeeweg te Bloemendaal aan Zee het bestaande uitbi-eidingsplan zal dienen te worden her zien. Ofschoon de voorbereidende maatre gelen hiertoe genomen zijn, vei-wachten B. en W„ dat de vaststelling van een zoda nige herziening nog geruime tijd zal ver gen, terwijl de vex-wezenlijking van het plan, in het bijzonder wat betreft de bouw van deze badgelegenheid gezien de huidi ge moeilijke financiële omstandigheden der gemeente, voorhands geheel onzeker is. Op gx-ond van deze overwegingen heb ben B. en W. omgezien naar een mogelijk heid om in afwachting van de totstandko ming van deze plannen het terrein aan de zuidzijde van de Zeeweg bij de zee, voorzo ver dit eigendom der gemeente is, althans zo pi'oduktief mogelijk te maken. Dit ter rein is zeer gunstig voor de exploitatie van een kampeerterrein voor caravans. De dawcomfietitie HDC II heeft voor de damcompetitie in een thuiswedstrijd zijn meerdere moeten erkennen in het eerste tiental van dam club Zaandam. Bij de stand 7-5 in het voor deel van de Zaandammers moest de wed- trijd worden afgebroken. De resterende vier partijen zullen vermoedelijk slechtst drie punten opleveren voor HDC II, zódat de einduitslag een T2-8 overwinning vóor- Zaandam gaat opleveren. De wedstrijd werd gekenmerkt door de gemiste kansen aan HDC-zijde. J. J. Koren vergiste zich in een gelijkwaardige stelling en verloor. R. J. Kroes zag in het midden spel een winnende damzet over het hoofd en zal nu met remise genoegen moeten nemen. H. Oudhoff kon in moeilijke positie de winnende tempo niet vinden. Zijn afge broken partij gaat hij verliezen. P. Knop- per kon een voordelig maar moeilijk te be rekenen eindspel niet tot winst brengen. Ook hij zal met remise tevreden moeten zijn. Alleen captain J. P. v. Eyk wist zijn partij tot winst te brengen. De gedetailleerde uitslag luidde: HDC II -Zaandam: J. P. v. Eyk-P. Beunder 2-0, J. H. BlomC. de Bree afgebroken, ver moedelijk remise; J. v. DelenF. Rintjema I-1; A. SmitJ. Bos 0-2; W. J. v. Looy P. Blees 1-1; J. J. Koi-enJ. J. Koppies 0-2; G. de la RieG. Brasser 1-1; R. J. Kroes-K. Eldersen afgebroken, vermoe- delijk remise; H. OudhoffA. Kraay 0-2; P. Knoppei'W. L. Rot afgebroken, ver moedelijk 1-1. Totaal vermoedelijk 8-12. Daar „Damlust" met 13-7 van Weesp won, heeft HDC II zijn kans op promotie naar de hoofdklasse nog in eigen hand. Maandag 3 maart zal de ontmoeting HDC II-Weesp in „Die Raeckse" in Haarlem plaatsvinden. Uit een instructief overzicht aan diri genten en instructeurs bij de „Taptoe Üniek 1958", die op 26 en 27 april des avonds op de Grote Mai'kt wordt gehou den, blijkt, dat eraan meegewerkt wordt door het Koninklijk Mannenkoor „Cae- cilia", de R.K. Rederijkerskamer Alber- dink Thijm, waarvan de leden voor „il lustraties" zorgen bij de uitvoering van het muziekwerkje „De Postkoets" door de Harmonie Crescendo, die ook in de rest van het pi'Ogramma meewerkt, de IJmui- der Harmonie te Velsen, de Bedrijfsmu- ziekverenig'ing „Hartog" te Oss, de Lisser Harmonie „Canita Tuba", de Kinderdrum- en Doedelzakband „De Scotjes" te Tilburg en het Tamboer- en Hoornblazerskorps Bato te Haarlem. ONDERTROUWD: 27 febr.: T. Stijnman en J. C. van Maarschalkerweei'd. GEHUWD: 27 febr.: G. Beringen en H. G. Koster; B. Dekker en M. Dubbelman; P. de Groot en P. E. Dubbelman; R. van Rooij en A. C. Koning; A. Ham en W. Kremer. BEVALLEN van een zoon: 25 febr.: J. Fijma-Geljon; A. C. Bi-euring-Schipper; 26 febr.: C. A. W. Lips-Koster; J. W. van Egmond-Bakker; 27 febr.: J. E. Hendriks- Peschar; C. S. M. Waaijer-Van der Veldt. BEVALLEN van een dochter: 25 febr; G. Holsappel-Oldenbroek; 26 febr.: J. Trommelen-Van Oorschot; A. Koppen- Wijckelsma; M. M. M. de Jong-Baltus; 27 febr.: M. van Dongen-Keuning. OVERLEDEN: 24 febr.: E. Cohen Ter- vaert, 66 j„ Raamsingel; 25 febr.: D. C. Bakker-Rootlieb, 64 j„ Potgietei-straat; G. J. van Randt wijk, 75 j„ Tei-natesti-aat; 26 febr.: C. M. Kales-Duin, 67 j., Kamper laan; L. E. E. van Zwol-Van Swinderen, 77 j„ Jan Gijzenkade; M. J. Korremans, 59 j., Const. Huygensstraat; P. Bakken hoven, 95 j„ Gasthuissingel. In de donderdagmiddag gehouden ver gadering van de Heemsteedse gemeente raad hebben verscheidene sprekers het woord gevoerd naar aanleiding van het verzoek van de vereniging „Haerlem" om de z.g. duivenpoort en de ingangspoort op het terrein van het Oude Slot voor verder verval te behoeden. De voorzitter, burgemeester mr. A. G. A. ridder van Rappard, deelde mede, dat B. en W. reeds in principe hebben be sloten betreffende de restauratie van de duivenpoort, de walmuur en de ingangs- pooi-t van het Oude Slot binnenkort een voorstel aan de raad te doen. Getracht zal worden de huidige resten van het vroegere kasteel te behouden. Over de restauratie zal nog overleg worden gepleegd met de Rijksdienst voor Monumentenzorg. Mr. dr. Van Bruggen (Prot. Chr.) sprak de hoop uit, dat thans spoedig in deze een gunstig besluit zal worden geno men. Hij zou het betreuren als het unieke bezit, dat het Oude Slot is, vei'loren zou gaan. „Laten we de bezoekers aan ons dorp meer bezienswaardigheden geven dan al leen „Groenendaal", aldus dr. Van Brug gen, die erop aandi-ong te onderzoeken, of voor de restauratie mogelijk provinciale en rijkssubsidies kunnen worden verkregen. Mr. Zeelenberg (V.V.D.) had geen bezwaar tegen de restauratie van het Oude Slot, doch op één voorwaarde: het herstel mag niet gaan ten koste van de woning bouw „Zelfs mag er niet één woning om minder worden gebouwd". Ook de heer Scheer (V.V.D.) toonde zich een voorstander van i-estauratie. „Laat het echter met de plannen niet de weg opgaan van het Haarlemse Hildebrandt- monument" Bij de rondvraag informeerde mr. Zee lenberg naar een vorig jaar ontvangen brief van het St. Bavo-bej aarden tehuis be treffende de plannen van dit tehuis tot stichting van een nieuw gebouw in het z.g. Overbos van het landgoed Berkenrode. De voorzitter antwoordde, dat in deze contact was opgenomen met de Rijks dienst voor het Nationale Plan. Het ant woord van deze dienst is pas binnenge komen. Spoedig zullen B. en W. in deze met een pre-advies komen. De voorzitter wees hierbij nog op de plannen van her vormde en van gereformeerde zijde om op aan het Overbos grenzende terreinen even eens e.en, bejaardentehuis te stichten. Tot onderwijzer aan de Crayenesterschool werd ada-heetcfiL-.M» Pesch uit Wadenoyen benoemd. De zittende leden in de commis sie tot wering van schoolverzuim werden herkozen. De overige, in ons blad gepubli ceerde voorstellen werden aangenomen. ADVERTENTIE 0E FIJNE B0LKNAK VOOR 20 ct Nieuws in het kort Kantine. De Snelverkeers Onthou dersvereniging, die reeds kantines exploi- teert voor het personeel van de Nederland se Spoorwegen, zal eveneens een kantine inrichten in de nieuwe garage van de N.Z.H.V.M. aan de Leidsevaart. Raadsvergadering. De vergadering van de gemeenteraad van Haai-lemmerliede en Spaarnwoude, die dinsdagavond zou wor den gehouden maar wegens de slechte weersomstandigheden werd uitgesteld, zal hedenavond om half acht doorgaan. Zangdienst. Op zondag 2 maart, des avonds zeven uur, zal er in de Oosterkerk, Zomerkade een zangdienst plaatsvinden. Het Oosterkkerkkoor, onder leiding van Henk van den Velde, zal hieraan medewer king verlenen. Aan het orgel Teke Bijlsma. Ds. W. M. van Asperen, hervormd predi kant, zal in deze dienst voorgaan. Bloedtransfusie. De massale bloed transfusie van het Rode Kruis kon dins dagavond in Zandvoort wegens de weers omstandigheden niet doorgaan. De avond, waai-op de bloedtransfusie zal worden ge houden, is thans bepaald op 15 april, we derom in hotel Keur Film. De reisverenigmg N.Z.H.-per soneel organiseert, in samenwerking met de Snelverkeers Onthoudersvereniging, voor 3 maart in gebouw „Cultura" am de Jansstraat een filmavond, waarop onder meer een film over Zwitserland za wor den vertoond. Euromarkt. De afdeling Haarem van de Beweging van Europese Feteralisten houdt op donderdag 6 maart in óstaurant Brinkmann een bijeenkomst, marop de heer P. J. Kapteyn, lid van de^rste Ka mer en van de Gemeenschap-slijke ver gadering van de Europese Ómeenschap van Kolen en Staal, zal spr*en over de Euromarkt. ADVERTENT^ HET VOORJAAR omt, bestel1u uw planten bomkwekerij HERENWEG 103 B Heemstede, Tel. 36301 Vier jongens, Hans Bakker, Wim S1 terhuizen, Jan Roede en Ruud Bul man, hebben in de Van Baerlesd_ in Haarlem-Noord een dezer een originele igloo gebouwd, brachten zij een grote hoev sneeuw bijeen, vervolgens sh? zij de koude massa stevig aanj' ,en~ slotte groeven zij een hol in2 rg dat ruime plaats biedt aan d/0n9ens en waarin zij uiteraard e.ct schooltijd steeds te vindefyn' m het allemaal nog moov vialj-en hebben zij thans op }xwiri*euwhul een bord geplaatst, aan£_"an cie tegenwoordige tijd. Er sf" onm9~ nood????? Igloo te huwe H. J. Eskimo, Zeehon™ nr' ys~ pegel, Groe cen >rst meid B en W Haarlemmermeer stellen de °em°pn't'ia^ voor aan Gedeputeerde Staten" mee-' delen dat de raad akkoord gaat met Y voorontwerp van de wet tot toevoe°in v'an het grondgebied der ge meente ,arlemmerliede en Spaarnwou de ~aan'e §emeenten Haarlemmermeer en Ha?'m' De raad zal hier in zÜn ver gader] van 6 maart een beslissing over ne^1<i W. van Hcarlemmex-meer verbin denlige opmerkingen aan diverse onder- deJ van het voorontwerp. Zo wenst het coge vast te houden aan de voorgestel- dnieuwe gemeentegrens, omdat wijzi ng hiervan het doel van de grenswijzi- .xg (een agrarische strook tussen de ste- ilijke agglomeraties van Amsterdam en .laarlem) kan verzwakken. Vooi-ts bestaat er van de zijde van B. en W. van Haarlemmermeer geen be zwaar tegen de vooi-gestelde bepalingen omti-ent de rechtskracht van gemeente lijke vei-ordeningen, die een geleidelijke aanpassing van de bestaande voorschrif ten aan de nieuwe situatie inhouden en te gen de overgang van rechten, lasten, ver plichtingen en bezittingen van Haarlem- merliede en Spaarnwoude aan Haaxdem- mermeer. Na de samenvoeging van beide gemeentes zal de nieuwe gemeenteraad 29 leden tellen. De nieuwe gemeente zal ongeveer 45.775 inwoners hebben. Ook de toepassing van de wettelijke voorschriften betreffende het lager onder wijs met betrekking tot de nieuwe situatie levert geen bezwaren op. Wel willen B. en W. van Haarlemmermeer G.S. ei-op wijzen, dat ook ten aanzien van het kleu teronderwijs dergelijke min of meer over eenkomstige bepalingen noodzakelijk zijn.

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 11