Mode Wie I rookt heeft gelijk Verkoper in appèl na vonnis van kantonrechter wegens hinder anders! VRIJDAG 28 FEBRUARI 1958 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 9 Goochelfestival in „De Leeuwerik" Uw verfleverancier Kandidatenlijst V.V.D. van Bloemendaal Sneeuwruimers staan voor zware taak Voorlopige plannen voor Koninginnedagviering Beheer en exploitatie van „Elswout" Mutaties in bestuur van buurtvereniging „Overveen" De Reünie speelde „De heilige vlam" P. W. Franse F. M. Lammertsma gehul digd bij Ned. Spoorwegen Stadsuitbreiding bij Zuid-Schalkwijk Veehandelaar reed na aanrijding door X deceit- x Eerst 3 maanden hechtenis en 2 jaar ontzegging; thans f 50.- boete geëist JAC. VAN MARIS Nieuw Venneper verdacht van verduistering Haarlemse rechtbank Caféhouder reed coupeur bijna ondersteboven In „De Leeuwerik" te Haarlem werd donderdagavond het jaarlijks terugkerende Haarlemse goochelfestival van de Noord hollandse Bond van Goochelaars gehou den, waaraan niet minder dan vijfentwin tig leden met wisselend- succes deelna men. De kwaliteit van de diverse optre denden was echter, naar onze mening, iets minder dan vorige jaren. Slechts een enkele deelnemer behaalde een enigszins redelijk peil zoals bijvoorbeeld de mani pulator Ad Klein en het duo Black and Blacky die na de langgerekte pauze op traden. Overigens was dit deel van de avond beter verzorgd dan het begin, want na de openingstoespraak van de voorzit ter, de heer A. Koning, volgde de „recep tie bij de goochelaars" die, aldus het pro gramma, een magische schets heette te zijn, geschreven door mr. Hadé, die reeds dertig jaar lang zijn publiek verbaasd laat staan met zijn doorwrochte trucs. Deze keer echter zag men weinig nieuws, ook al niet omdat zich voortdurend een tiental personen op het kleine toneel bevonden die op een matige tekst allerlei oude toe ren uithaalden. De accordeoniste Henny Blekemolen slaagde er evenmin in een voldoende te halen en pas na dit optreden kwamen de werkelijke goochelaars aan de beurt. Eerst Bardola met een komisch goochelact, ver volgens de twee Chardy's en tenslotte als laatste nummer voor de pauze mr. Law rence met zijn Chinese show. Zoals gezegd werd het later op de avond beter. Achtereenvolgens oogstten dus Ad Klein, mr. Hadé, Black and Blacky, Pi casso II, Professor X, Fragoni en Wen- dini groot succes bij het talrijke publiek. Tot laat in de avond bleef men doorgoo- chelen en tenslotte toonde de Noordholland se bond toch nog zijn grote reputatie waar dig. Slechts de conferences van de goed willende mr. Pico bleven gedurende de ge hele voorstelling beneden peil. ADVERTENTIE Botermarkt 48 Tel. 18813 geeft u gratis technische- en kleuradviezen Haarlem's meest moderne zaak voor glas - verf - behang - gereedschappen verfspuiten - spuitverven Donderdagavond werd in hotel-café-res- taurant „Roozendaal" te Overveen een buitengewone algemene ledenvergadering van de afdeling Bloemendaal van de Volks partij voor Vrijheid en Democratie gehou den, waar de definitieve kandidatenlijst voor de gemeenteraadsverkiezing 1958 na stemming werd vastgesteld. Deze lijst ziet er thans als volgt uit: 1. Ir. P. C. Tirion; 2. mr. H. B. Wildt Meyboom; 3. mevrouw M. C. Fahrenfort- Meuffels; 4. drs. J. W. Wichers; 5. ir. W. van der Laan; 6. drs. J. H. Bückmann; 7. drs. O. F. Staleman; 8. J. Stork; 9. A. Jacobson; 10. J. E. van Hulst; 11. ir. R. Dufour. 12. ir. F. M. G. Cochius; 13. A. J. Grootegoed; 14. P. Goedkoop Dzn.; 15. ir. B. Roeterink; 16. H. Smuling en 17. C. M. Reinders Folmer. Aangezien ir. Van der Laan uit Santpoort-Station kan didaat is gesteld, is nu ook Bloemendaal- Noord vertegenwoordigd. De gemeentereiniging zet vandaag haar sneeuwruimingswerk in Haarlem voort met twee bulldozers en negen vrachtauto's bemand door eigen personeel en vrijwil ligers. Ook personeel van Openbare Wer ken verleent medewerking op verscheide ne punten, onder meer bij het sneeuwvrij maken van bushaltes. De reiniging huurt de bulldozers van aannemingsbedrijven, maar het is een groot probleem om het benodigde aantal ervan voor dit werk te bemachtigen. De reiniging heeft zelf al lan ge tijd een bulldozer op haar verlanglijst staan, maar de kosten daarvan (alleen de aanschaffing kost al bijna een halve ton) zijn in verhouding tot de verwachte ar beidsuren wel bijzonder hoog. Maar juist bij sneeuwkorsten op de stra ten zoals thans is de behoefte eraan wel zeer dringend. De intensief door het auto verkeer gebruikte straten en wegen zijn thans wel goeddeels sneeuwvrij, maar de talloze zijstraten zullen nog verscheidene dagen en nachten werk vergen indien de dooi niet krachtiger medewerkt. Oranjevereniging „Overveen" In een onlangs gehouden vergadering werden door het bestuur de voorlopige plannen voor de viering van Koninginne dag op 30 april vastgesteld. Tot tweede se cretaresse werd benoemd mevrouw J. van Hulst-Prins. De burgemeester van Bloemendaal, dr. D. H. Peereboom Voller, zal op 30 april de feestelijkheden openen, 's Morgens zijn er kinderspelen op de Vrijburghlaan te Overveen, gevolgd door een rolschaatsen- wedstrijd. 's Middags wordt daar een zeepkistenrace gehouden, gevolgd door een demonstratie met motormodelvlieg tuigen door de Haarlemse Luchtvaartclub op het sportterrein aan de Vrijburghlaan. In plaats van het avondopenluchtfeest zal er nu gelegenheid tot dansen zijn op het Dorpsplein te Overveen en zal tevens een feestavond worden gehouden in gebouw „Domi" aan het Zandvoorterpad, spe ciaal voor de leden van de Oranjevereni ging „Overveen". Daar zal een geva rieerd programma gebracht worden, waaraan ondermeer zullen medewerken: Tiny en Tom van Maaren uit Amsterdam, respectievelijk zangeres en conferencier, Eddy Schuyer met Oosterse magie, de pia nist Cor van Veen en de muzikale clown Micky Nobel. Na afloop is er bal in „Domi" met medewerking van de „Harlem Players". Het bestuur hoopt voorts op me dewerking van „CIOS" en ook op een jiu- iitsu-demonstratie van het Instituut van de heer Nauwelaerts d' Agé. De gemeenteraad van Bloemendaal komt maandagavond 3 maart om acht uur in het raadhuis te Overveen in vergadering bijeen ter behandeling van het voorstel van B. en W. tot het in het leven roepen van een stichting ten behoeve van het be heer en dr exploitatie van het landgoed ..Elswout". Ook zal aan de orde komen een voorstel tot het aangaan van een overeen komst met de Staat der Nederlanden in zake subsidie aan de gemeente in de kos ten van aankoop van „Elswout". Als het voorstel wordt aanvaard zal de stichting de naam dragen „Stichting Land goed Elswout". Het bestuur bestaat uit vijf leden; voor elk lid wordt een plaats vervanger aangewezen, die dat lid bij ont stentenis vervangt. Twee leden, onder wie de voorzitter, worden benoemd door de gemeenteraad van Bloemendaal op voor dracht van B. en W. van die gemeente, twee leden door de minister van Onder wijs, Kunsten en Wetenschappen. Gedu rende vijf en twintig jaar, gerekend van de oprichting der stichting, hebben de Er ven mevrouw M. W. J. J. Luden-Van der Vliet de bevoegdheid een lid aan te wij zen. Indien de erven te kennen hebben gegeven de bevoegdheid niet te willen uit oefenen dan wel binnen een half jaar, na dat zij daartoe zijn geroepen, deze be voegdheid niet hebben uitgeoefend en in ieder geval na afloop van de termijn van 25 jaar zullen de gemeenteraad van Bloe mendaal en de minister van onderwijs een vijfde lid in het bestuur benoemen. De heer J. S. M. Vrijland, voor de Erven, mevrouw M. W. J. J. Luden-Van dei- Vliet rentmeester van het landgoed Els wout, zal voor het leven de bevoegdheid hebben aan de vergaderingen van het bestuur deel te nemen met adviserende stem. De geldmiddelen der stichting zal be staan uit het stichtingskapitaal, ontvang sten uit het beheer, het telkenjare door de gemeente aan de stichting te verlenen subsidie van het exploitatietekort en ande re eventueel aan de stichting te verlenen subsidies en overige baten. De Staat der Nederlanden verleent een subsidie van 50 pet. in de kosten van aan koop van Elswout. In de voorwaarden staat, dat de gemeente zich zal verbinden aan het hoofdgebouw een waardige be stemming te geven en zorg te dragen voor een behoorlijke exploitatie van de bij het landgoed behorende boerderij. De buurtvereniging „Overveen" heeft woensdagavond in gebouw „Domi" ver gaderd. In het bestuur van de buurtver eniging hebben zich enkele mutaties voor gedaan. De voorzitter, de heer K. J. Aan stoot, heeft zich niet herkiesbaar gesteld. De heer A. Schipper is wegens gezond heidsredenen afgetreden en de heer A. Jacobsen heeft wegens verhuizing naar Aerdcnhout bedankt. De heer C. J. Rei- nalda, heeft zich wegens drukke werk zaamheden genoodzaakt gezien het se cretariaat uit handen te geven. Enkele be stuursleden werden herkozen. Het bestuur ziet er thans als volgt uit: de heer J. H. Senff, voorzitter; mr. M. B. Cohen, vice- voorzitter; mejuffrouw C. P. Bal, secre taresse; de heer A. P. W. van den Ham, penningmeester, alsmede mevrouw C. Fahrenfort-Meuffels, en de heren L. A. N. Bijvoet en C. J. Reinalda. Uit het jaarverslag van de aftredende secretaris, de heer C. J. Reinalda, bleek, dat het aantal leden thans 250 bedraagt. Het bestuur heeft een groot aantal kwes ties van algemeen belang in behandeling genomen. Gehoopt wordt, dat de samen werking met het gemeentebestuur dit jaar soepeler zal zijn dan in het voorbije jaar. Het contact met de bevolking wordt gaandeweg beter. Tot de onderwerpen, waaraan de buurt vereniging vorig jaar aandacht schonk, be horen: de instelling van jeugd verkeers- brigades, alsmede het doen aanwijzen van speelstraten in de vakanties van de schooljeugd. Het bestuur hoopt een grote zandbak te doen plaatsen bij huize „Djem- ber". Waarschuwingsborden voor kinderen zullen worden geplaatst bij de Koningin Wilhelminaschool. Aandacht werd ge vraagd voor vele onoverzichtelijke hoe ken, voor uitstekende takken en gedeelten van hekken over de voetpaden. De oprichting van een jeugdbibliotheek behoort tot de wensen van de vereniging. Een buurthuis zal voorlopig wel niet kun nen worden gesticht. Een subsidie werd aangevraagd om meer bijeenkomsten te kunnen beleggen. De vereniging heeft voorts het afgelopen jaar een request be treffende het Streekplan Zuid-Kennemer- land verzonden, alsmede bewerkstelligd, dat de busroute van lijn vier werd ge wijzigd. Na de pauze werd een aantal documen taires vertoond, waarbij onder meer „Het schot is te boord" van Herman van dei- Horst. In de Stadsschouwburg werd in dit sei zoen ten tweede male een voorstelling ge geven van „De heilige vlam" van W. So merset Maugham. Was het „Nieuw Leven" dat er eind 1957 mee verscheen, dit keer zette „De Reünie" ons het probleem voor van de ongeneeslijke zieke, die door een te grote dosis slaapmiddelen sterft. Degene die ze hem gaf is zijn moeder. De situatie is er naar om haar tot haar daad te drijven: de vrouw van de ongelukkige verwacht een kind van zijn broer. Alleen de moeder en de verpleegster, die de zieke liefheeft, kennen het geheim. Laten we het probleem laten voor wat het is en ons op de voorstelling richten. Ik kan er niet hoog van opgeven. Door an dere werkzaamheden moest ik het laatste bedrijf verzuimen, maar toen was al ge bleken dat „De Reünie" de krachten niet kon oproepen, die het drama een fel en bewogen aanzien geven. Meer nog dan aan de spelers lag dat aan de gebrekkige mise en scène welke vaak geheel tegenoverge stelde effecten opleverde dan men mocht verwachten. Er werd gezeten op de ver keerde ogenblikken, er werd trouwens veel te veel gezeten en de actie brak niet los in de personen, die toch zo heftig met inner lijke conflicten en verborgen spanningen werden geconfronteerd. Geen van de ont hullingen, in deze bedrijven gedaan, kon mij ook maar even treffen. Het sppet me de bekentenis van de moeder te moeten missen, die tot dan toe door Kitty de Goe deren-Bouwmeester met zeer verstande lijke opzet was uitgebeeld en goede ver wachtingen wekte. Maar er trilde niets gisteravond, er was geen werkelijke bele ving van de rollen. Heeft Henk Bakker niet genoeg tijd en gelegenheid gehad de spelers de nodige concentratie bij te brengen, heeft hij ze te veel laten gaan. zodat uit de psychologisch funeste ensce nering dit zwakke beeld ontstond? Er werd zo snel over toch vaak dreigende en ge laden tekst heengespeeld, er was zo weinig sfeer dat het mij een raadsel was hoe dit kon gebeuren. Ik neem daarbij in aanmer king, dat ik van „De Reünie" hoge ver wachtingen had, gezien het loffelijk ver leden. Misschien dat de teleurstelling mij daarom deze woorden zo in de mond legt, maar naar waarheid: er kleefden te duide lijke dramatische tekorten aan het spel voor de pauze dan dat ik mij eraf mag maken met een vergoelijkende recensie vit hoofde van mijn afwezigheid daarna. Vandaag heeft de heer M. F. Lammerts ma, adjunctcommies bij de Nederlandse Spoorwegen na een diensttijd van een en veertig jaar bij de Spoorwegen afscheid genomen. Ter gelegenheid van dit feit werd hij vanmorgen in de cantine van de Centrale Werkplaats bij de Amsterdamse Poort te Haarlem, door superieuren en collega's gehuldigd. De heer J. H. Feen- stra, hoofdcommies bij de Nederlandse Spoorwegen stipte onder meer de zelf werkzaamheid van de jubilaris aan. Men behoeft niet bang te zijn, dat de heer Lammertsma de nu komende dagen in ledigheid zal doorbrengen, aldus de spre ker. Hij bracht voorts dank aan de heer Lammertsma voor de arbeid dóór hém verricht. Als herinnering werden namens het gehele personeel een vulpen, elek trisch scheerapparaat en een kist sigaren aangeboden. Mevrouw Lammertsma ont ving bloemen. Als oud-collega sprak ver volgens de heer J. Mes enkele woorden tot de jubilaris, waarbij enige herinnerin gen aan vroeger werden opgehaald. Een vertegenwoordiger van de perso neels Reisvereniging dankte de heer Lam mertsma voor zijn werkzaam aandeel in deze vereniging. In zijn weerwoord bracht de heer Lammertsma dank aan alle spre kers, zowel voor hun woorden als voor hun geschenken. Ophogingswerken beginnen 1 april Het gemeentebestuur van Haarlem heeft het maken van ophogingswerken van een terrein ten zuiden van de Schiphohveg ten behoeve van de stadsuitbreiding van Haar- aan de n.v. aannemingsbedrijf voorheen L. J. P. Broekhoven te Arnhem voor 1.244.000. Het betreft een terrein van 22 hectare en verwacht wordt, dat omstreeks 1 april met de werkzaamheden zal wor den begonnen. In de laatst gehouden ver gadering van de gemeenteraad van Haar lem is een bedrag van 1.600.000 beschik baar gesteld voor de werkzaamheden. Haarlemse rechtbank „Een zeldzaam staaltje van onverschil ligheid", was de mening van de officier van Justitie bij de Haarlemse rechtbank, mr. dr. R. W. H. Pitlo, over het gedrag van een 35-jarige veehandelaar te Uit hoorn, die op 22 november van het vorig jaar des avonds op de Stommeerweg in Aalsmeer na met zijn auto een andere auto te hebben geschampt alsof er niets was gebeurd zou zijn doorgereden. De of ficier eiste een gevangenisstraf van twee maanden en ontzegging van de rijbevoegd heid voor twee jaar tegen hem. ,Ik had die dag zeven uur in een cafe geze ten en veel haast om nog voor mijn vrouw thuis te komen", zei de verdachte, die toe gaf de schok van de aanrijding te hebben gevoeld. Omdat hij er echter zeker van was dat de bestuurder van de andere wa gen ook in de buurt woonde en vroeg of laat zich bekend zou maken, was hij niet gestopt. Een café-houder uit Aalsmeer verklaarde, dat de verdachte die dag niet meer dan zeven glazen bier had gedron ken. Dat verdachte zich toch niet zo gerust had gevoeld bleek uit zijn medede ling, dat hij de volgende ochtend zijn auto had laten spuiten. „Ik vind het maar kordaat, hoor, u hebt er geen gras over laten groeien", merk'.? de president, mr. H. J. Ferwerda, spot tend op. Verdachte's raadsman, mr. C. Reinders Folmer, achtte het eerste deel van de ten lastelegging, het rijden onder de invloed van sterke drank, niet bewezen en conclu deerde tot vrijspraak. Ten aanzien van het doorrijden na de aanrijding vroeg hij een billijke straf omdat verdachte het verkeer de van deze daad wel inziet. ADVERTENTIE De rustige Virginia. Ook met filter verkrijgbaar. Een 33-jarige verkoper uit Haarlem, die door de kantonrechter wegens het in ge vaar brengen van het verkeer tot een boe te van driehonderd gulden, een hechtenis van drie maanden en ontzegging van het rijbewijs voor de tijd van twee jaar ver oordeeld was, hoorde de officier van Jus titie bij de Haarlemse rechtbank, mr. G. W. F. van der Valk Bouman bevestiging van het vonnis eisen met uitzondering van de daarin opgelegde straf. Hij vond deze veel te hoog en eiste nog slechts vijftig gulden boete tegen de verdachte. Deze zou op 5 januari 1957 des avonds om half negen een achter hem rijdende auto tot vier maal toe verhinderd hebben hem te passeren door naar links uit te halen. De inzittende van deze auto, een ambtenaar van het rijksbrandweerwezen, die als getuige gehoord werd, verklaarde, dat hij van de Kadijk te Bennebroek in noordelijke richting de Herenweg opgere den was op zodanige wijze, dat de uit zui delijke richting genaderde verkoper hem nog gemakkelijk kon passeren. Hij wilde hem kort daarna op zijn beurt passeren, maar toen had de verkoper volgens hem zózeer links aangehouden, dat hij bijna in de linkerberm was beland. Dit zou zich volgens hem nog enige malen herhaald hebben en een dame in de voor hem rij dende auto zou daarbij „feestelijk lachend" naar hem om hebben gekeken. De ambtenaar trachtte nu naar hij zeide met verdubbelde inspanning voorbij deze auto te komen om hem verderop staande te kunnen houden. Dat lukte bij de krui sing van de Zandvoortselaan. Bij de Hout was de ambtenaar uitgestapt. Hij had zijn leren jas aangetrokken en ^ijn uniformpet opgezet, naar hij toegaf, om de ander te imponeren, maar zou al dadelijk ijlings opzij hebben moeten springen omdat hij anders aangereden zou zijn. Hij was weer ingestapt en haalde de wagen opnieuw in toen deze in de Schouwtjeslaan reed. Daar bij had hij de wagen klem gezet, maar deze slaagde er toch weer in te „ontsnap pen". Opnieuw zette de ambtenaar de achtervolging.in en hij slaagde,...erin de ander te verhinderen de Schouwtjésbrug op té rijden door dwars over de oprit te gaan staan. Daar had hij het portier van de andere auto opengedaan en de man toegevoegd, dat hij hem toch wel eens even over het voorgevallene wilde spre ken. Deze had daar echter geen animo voor getoond en was toch weer weggere den, waarop de ambtenaar aangifte was gaan doen bij de politie. De president, mr. H. J. Ferwerda rea geerde op dit relaas met de vraag: „Had u politiebevoegdheid?" De getuige moest toegeven van niet. „U heeft geprobeerd die indruk te maken mei die jas en die pet", vervolgde de president. De getuige gaf toe, dat dat niet geheel juist was ge weest, maar zei het ten einde raad ge daan te hebben om te vermijden, dat deze „gevaarlijke rijder op de binnenstad zou worden losgelaten". „U heeft toch hele maal niet de bevoegdheid om iemand aan te houden?" vroeg de president, „en toch doet u dat alsof het heel normaal is. U gebruikt in uw beschrijving zelfs de uit drukking ,Hij ontsnapte mij", dat vind ik wel héél vreemd". Nadat twee getuigen, die bij de ambte naar in de auto hadden gezeten, diens le zing van het geval min of meer hadden bevestigd, traden niet minder dan vier ge tuigen a décharge naai voren, waarvan er twee bij de verdachte in de auto had den gezeten. Volgens hun verklaringen was de ambtenaar toen hij van de Kadijk de Herenweg opreed begonnen met geen voorrang te verlenen, zodat de verdachte de grootste moeite had gehad een aanrij ding te vermijden. Geen van de inzitten den was zich ervan bewust, dat de amb tenaar vervolgens enige malen mislukte pogingen tot passeren zou hebben ge daan, maar wel zeiden zij allen te hebben gezien, hoe hij bij de kruising met de Zand voortselaan wél passeerde, namelijk een tegenligger couperend. Dat de verdachte bij de Hout recht op de daar opgestelde ambtenaar af zou zijn gereden werd ont kend. „Ik herkende hem onmiddellijk als ADVERTENTIE SPECIAALZAAK voor elke voet een passende leest Bar revoetest raat Telefoon 15051 19 De gemeentepolitie van Hoofddorp heeft een 26-jarige Nieuw-Venneper aangehou den die verdacht wordt van verduistering van een bedrag van vijfduizend gulden ten nadele van zijn werkgeefster, een coöpe ratie in de Haarlemmermeer. De man was met zijn auto op maandag avond van zijn huis vertrokken en was sindsdien voortvluchtig. Men kon hem ar resteren toen hij woensdagavond in de bollenstreek met zijn wagen tegen een boom opreed. De gearresteerde zal voor de officier van Justitie in Haarlem geleid worden. Hij is in verzekerde bewaring gesteld. de man met die witte trui, die mij bij de hoek Kadijk in zo groot gevaar had gebracht", zei de verdachte en zijn raads man herinnerde eraan, dat de getuige we gens het niet verlenen van voorrang op deze plaats tot vijftien gulden boete was veroordeeld. Toen hij de wagen van de verdachte wilde vastzetten in de Schouw tjeslaan had hij volgens deze getuigen een tegenligger genoodzaakt, ijlings het trot toir op te rijden. De verdachte zeide bij de Schouwtjésbrug niet uit de wagen te zijn gekomen omdat zijn mede-inzittenden hem overreedden, anders was hij er vol gens zijn zeggen uitgegaan en had hij de ambtenaar aangevlogen. Mr. B. J. Lam- bers, de raadsman van de verdachte leg de de rechtbank uit, dat hij naar aanlei ding van deze als zwart tegenover wit staande lezingen zich af was gaan vragen of de ambtenaar wel objectief was geweest in zijn lezing van het gebeurde, vooral gezien diens wonderlijke achtervolgings- rit. Daarom had hij mede gezien de zwaarte van het kantonrechtervonnis twee getuigen gedagvaard, die deze ge tuige gedurende een lange tijd van zijn leven hadden gekend. Deze beiden ver klaarden desgevraagd, dat de ambtenaar zeer impulsief en subjectief reageert, zo dra hij meent, dat iemand zich niet juist tegenover hem gedraagt. De officier van justitie zei in zijn re quisitoir, dat het vrijwel vast staat, dat de verdachte uit reactie op het niet-voorrang- verlenen gehinderd heeft. Het huidige ver keer levert zovele redenen tot ergernis op, dat men er als automobilist maar be ter aan doet, zich te beheersen. Hij wilde dan ook grondig rekening houden met het temperament van de getuige en diens be- ginfout: het niet verlenen van voorrang. Daarom vond hij de straf van de kanton rechter veel te hoog. Hij eiste een boete van vijftig gulden. De raadsman achtte de straffen van de kantonrechter in beide zaken tekenend voor het beeld, dat deze zich van de zaak had gevormd en veronderstelde, dat deze, gezien de enorme hoeveelheid verkeers zaken,. te weinig tijd heeft gehad om de zaak dieper te onderzoeken. De beschul diging van hinder, door de ambtenaar ge uit, lag volgens hem geheel in het emotio nele vlak. Hij vroeg vrijspraak. De recht bank zal op 13 maart om half tien uit spraak doen. Drie weken gevangenisstraf en ontzeg ging van de rijbevoegdheid voor een jaar eiste de officier van Justitie bij de Haar lemse rechtbank, mr. dr. R. W. H. Pitlo, donderdag tegen een 42-jarige Aalsmeer- se caféhouder, verdacht van het berijden van een bromfiets onder de invloed van sterke drank. In die toestand zou de ver dachte op 10 december van het vorig jaar in de Dorpsstraat te Aalsmeer bijna een Plaarlemse coupeur van de sokken hebben gereden. De verdachte gaf toe dat hij op een ver gadering van caféhouders waar hij net van daan kwam een zestal borrels en enkele glazen bier had gedronken. De als getui ge gehoorde coupeur verklaarde, dat hem, toen hij op zijn motorfiets de verdachte was nagereden en deze op zijn gevaarlij ke rijden attent had gemaakt, de woor den waren toegevoegd: „Ik heb met jou niets te maken, als je niet maakt dat je wegkomt zal ik je een paar blauwe ogen slaan". De raadsman van de verdachte, mr. C. Reinders Folmer, trok in twijfel dat ver dachte niet in staat zou zijn geweest zijn bromfiets naar behoren te besturen. Als bewijs hiervoor voerde hij het feit aan, dat de bloedproef een alcoholgehalte had aangetoond van 1,32 per mille, hetgeen nog onder het minimum is. Mr. Reinders Folmer gispte vooral de handelwijze van de brigadier der rijkspolitie, die de café houder, hoewel deze onder verdenking stond van dronkenschap, naar het bu reau had laten fietsen om hem verder te verhoren. Hij was van mening dat er in de tenlastelegging teveel twijfelpunten waren om tot een veroordeling van zijn iiënt te komen. Uitspraak op 13 maart. Jenever en champagne Een 64-jarige vertegenwoordiger uit Amsterdam hoorde een gevangenisstraf van één maand en intrekking van het rij bewijs gedurende een jaar tegen zich eisen. Hij zou op een avond in december van het vorig jaar met zijn auto slinge rend over de rijksweg bij Velsen hebben gereden. Volgens mededeling van de rijks politie stond de verdachte toen hij uit zijn wagen kwam zeer onvast op zijn benen en werd bij hem een sterke dranklucht waar genomen. „Ik had die dag heel hard gewerkt, ik moet onwel zijn geworden", verdedigde de vertegenwoordiger zich. Tijdens een zakelijke bespreking had hij niet meer dan drie glazen jenever en enige glazen champagne gedronken. „Een vreemde en heilloze combinatie", vond de officier van Justitie. Overigens liet de verdachte duidelijk blijken dat hij het gebeurde diep betreur de. „Ik schaam me diep dat ik op mijn leeftijd hier moet staan", zei hij. Hij ver zocht om de uiterste clementie omdat een veroordeling hem zijn moeizaam opge bouwde positie zou kosten. Uitspraak over veertien dagen. (Shows, snufjes en alle9 wat verder In het domein der vrouw dagelijks aan de orde komt) In de Nederlandse mode is het reeds lente! Een van de eerste, die ons daarvan overtuigde was Max Heymans, die giste ren in het licht van de eerste voorjaarszon zijn nieuwe collectie toonde. Heel opmer kelijk koos deze talentvolle ontwerper uit de Tilburgse stoffen juist die kleuren die ons herinneren aan het Hollandse land schap. Zachte nuances beige die ons doen denken aan een wazig polderlandschap of een bedekte lucht, of aan de heide waar over op een zomeravond een bedekt waas hangt. Ze waren uitzonderlijk mooi van tint en materiaal en verlangden geen in gewikkelde verwerking om tot hun recht te komen. Max Heymans heeft dit goed aangevoeld en bij het creëren van zijn mo dellen vooral de nadruk gelegd op een per fecte lijn en eenvoud. Bijzonder getuigen daarvan zijn ensembles, waarop het strak ke japonnetje met lage halsuitsnijding het kort even afstaand jasje de moderne rechte lijn suggereerde. De rokken waren kort, tot in de knie holte, wat zeker bij een wijduitstaande rok van een luchtig zomerensemble storend was. En nu de hoeden want tenslotte is Max Heymans hiermee begonnen en in het ontwerpen hiervan een uit blinker. We zagen veel grote hoeden met een brede rand, die tot aan de ogen reikte of juist het voorhoofd vrij liet. Ook ver schillende ontwerpen in twee kleuren, die ons deden denken aan een matelot met de rand iets naar beneden. Cocktailhoe- den met bloemen en voile, vooral die bloemen zagen we steeds weer terug, evenals een enkele keer een hoedje ge maakt van rozenblaadjes. Een gedrapeer de hoed van jersey bandeau en nauw om het hoofd sluitend was even flatteus als een witte piqué hoed met een afstaande rand en een groene satin band. Het waren hoeden in allerlei tinten en materialen van heel groot tot nauw sluitend om het hoofd, maar ze waren op enkele uitzonderingen na een getuigenis van de rijke fantasie en smaak van de ontwerper. Eén van de grootste evenementen op de Haarlemse Voorjaarsbeurs voor de Vrouw is ieder jaar-weer de^ modeshow, die door de firma Stoutenbeek georganiseerd wordt. Ditmaal - is er een- keur van modellen uit zes verschillende landen bijeenge bracht: Nederland, Frankrijk, Duitsland, Schotland, Zwitserland en Italië en men heeft getracht de collectie zoveel moge lijk aan te passen aan de nieuwe mode lijnen, die door het buitenland worden voorgeschreven. Er bestaat grote belang stelling voor deze show, die vijf keer per dag drie kwartier lang een groot aantal aanwezigen weet te boeien. Ieder deelnemend land wordt op een originele manier aangekondigd door een mannequin die gekleed is in een costuum, dat het karakter van dat land zo raak mo gelijk tracht te typeren. Als eerste liet Duitsland zich zien als „Gretchen," het frisse jonge meisje met de blonde haren en het fleurige jurkje met schortje voor. Maar dat de mode van dat land ook aan gepast is aan ons klimaat en onze behoef tes bewees eer olijfgroen natté deux-piè- ces in een vloeiende lijn met wijde rug, die door een ceintuur bij elkaar werd ge nomen. Zwitserland met de degelijke klas sieke kleding bracht onder meer een buitengewoon mooi deux-pièces voor de grote maten in een zandkleu rige fantasie-stof. Dat de grote maten geen stiefkinderen van de mode zijn, za gen we in de modellen in dat genre, die door hun perfectie van coupe bijzonder goed afkleedden. Italië het stralend zonnige land blonk het meeste uit met een gemerceriseerde katoenen japonnetje met een fleurig blauw groen bloemdessin. De jeugdige vlotte modelletjes voor de teenager oogstten gro te bijval en speciaal de Franse bijdrage met een zwart-wit organza jurkje met gro te witte kraag, dat de jeugdige draagster nóg charmanter maakte. Van de mantels viel een Schotse tweed met grijs fluwelen kraagje bijzonder in de smaak. Het stre ven naar een rechte lijr was ook hier te constateren. Als laatste maar zeker niet de minste zagen we Nederland in het moderijk opgenomen. Ons land staat niet alleen bekend als het land met het vele water en de nieuwe haring, maar vooral ook om zijn goede textiel, vandaar dat het wel eens schertsend de „textielse nieu we" wordt genoemd. Zeer toepasselijk was daarom het costuurp, waarmee ons land werd aangekondigd: een groene schubbenbroek met een soort omslagdoek in rood-wit-blauw en een haringtonnetje op het hoofd. Ook hier weer aardige jurk jes voor „de little lady" een in Delfts blauw met een met wit afgezette kano hals ontlokte enthousiast applaus, even als een voor ons klimaat zo ideale over hemd japon in een grijs met witte streep. Het was een uiterst verzorgde collectie, levendiger en vlotter van lijn dan het vo rig seizoen en de charmante explicatie door mevrouw Maggy Spierenburg en de begeleiding op het hammondorgel door Jan Vogel zijn er een waarborg voor dat deze modeshow een van de drukst be zochte evenementen op de Voorjaarsbeurs zal zijn. Katy BURGERLIJKE STAND VAN BLOEMENDAAL BEVALLEN: L. H. E. van der Lans- Verburgt, zn.; M. J. Oudendijk-Volleberg, zn.; A. M. van Emmerik-Ruigrok, zn. ONDERTROUWD: H. Brouwer en H. Kelder; H. W. Nieuwenhuis en C. B. Waas dorp. GETROUWD: P. de Jong en T. Bone faas; A. G. van Aarle en J. H Croese; H van Gelder en M. B. Kop.

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 13