Kabinet Djuanda handhaaft zich; Padang weer in de ether OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT HET WEER Scherpe critiek van prof. Oud op het regeringsbeleid Hoog water in de rivieren is niet verontrustend BIJ LOBITH STROOMT DE RIJN OVER ONS LAND Gevaar voor interventie steeds groter? Topstand is vrijwel bereikt Sovjet-nota aan Washington over d!e topconferentie Parijs bereid af te zien van ministersconferentie Antilliaanse ministers naar Nederland Het woord is aan V. V.D.-CONGRES IN HENGELO De huidige winter was minder zacht dan de vorige ee MORRIS '(jeforei/oc/óist// Lichte nachtvorst Onderzoek in hoofd kwartier van Masjumi Invullen belastingbiljetten Vliegend fort mag Algerije voorlopig niet verlaten Schoolkinderen in Ammer- stol lijden waarschijnlijk geen schade Arbitrage tussen Marokko en Frankrijk mislukt 72e JAARGANG No 198 ZATERDAG 1 MAART 1958 303e JAARGANG No 46 Grote Houtstraat 93, Haarlem. Tel. 15295 (6 lijnen) Directie, Redactie, Administratie. Drukkerij Gr. Heiligland 10. Tel. 15295. Bij kantoor Haarlem-N. Soendaplein, Tel. 57755 Hoofdredacteur: Simon Koster Adj. Hoofdredacteur: Jos L. Lodewijks Haarlems Dagblad Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh. op zon- en feestdagen. Abonnement p. week 59 ct., p. kwartaal 7.65, fr. p.p. 8.15. Losse nrs. 12 ct. Postgiro 273107. Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar. Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman WASHINGTON, (Reuter) Andrei Gro- myko, de Sovjet-minister van Buitenland se Zaken, heeft de Amerikaanse ambassa deur te Moskou, Llewellyn Thompson, een aide mémoire „over de gang van zaken bij het voorbereiden van een mogelijke topbijeenkomst" overhandigd, zo heeft het Amerikaanse departement van Buiten landse Zaken bekendgemaakt. De Ameri kaanse woordvoerder weigerde medede lingen omtrent het document te doen, om dat Gromyko te kennen had gegeven, dat de inhoud in Moskou voor het ogenblik niet zal worden gepubliceerd. PARIJS, (Reuter) Frankrijk is van mening dat een vergadering van ministers van Buitenlandse Zaken in bepaalde om standigheden niet noodzakelijk vooraf hoeft te gaan aan een topconferentie van vier mogendheden, zo heeft een woord voerder van het Franse ministerie van Buitenlandse Zaken meegedeeld. Tegen over verslaggevers verklaarde de woord voerder dat Frankrijks houding niet ver anderd is. Een topconferentie moet zeer zorgvuldig worden voorbereid en de Fran se regering is van mening dat een minis tersvergadering op een bepaald ogenblik van nut kan zijn voor een bestudering dei- resultaten van voorafgaande diplomatieke besprekingen, aldus de woordvoerder. In dien overtuigende redenen voor het tegen deel worden aangevoerd zullen wij deze ministersvergadering niet tot een strikte voorwaarde maken, in het bijzonder wan neer de diplomatieke besprekingen zulk een vergadering niet onontbeerlijk ma ken. Indien men tot overeenstemming over een agenda en de samenstelling van de topconferentie komt, zou de vergade ring van ministers van Buitenlandse Za ken niet langer nodig kunnen zijn. (Frank rijk heeft tot dusver hardnekkig vastge houden aan een voorafgaande ministers conferentie Red.) BONN, (DPA) De Westduitse rege ring heeft bekendgemaakt dat zij niet van plan is tweezijdige onderhandelingen aan te knopen met Polen, zoals Warschau heeft voorgesteld. De bondsregering heeft Polen door bemiddeling van Zweden een aide-mémoire doen toekomen over de goe de ontvangst van de Poolse voorstellen in zake het plan-Rapacki. Naar verluidt zou Bonn evenwel hebben laten weten dat men op een later tijdstip op de Poolse overwe gingen zou willen terugkomen. BERLIJN, (UP) In een nota aan Po len heeft de Oostduitse regering zich be reid verklaard tot medewerking aan het Rapacki-plan. In een kennelijke toespe ling op de bezwaren van het Westen tegen het niet-erkende Oost-Duitsland als on derhandelingspartner wordt gezegd dat wanneer bepaalde staten bezwaren tegen onderhandelingen hebben, Oost-Duitsland bereid is andere wegen te bewandelen om tot de invoering van de kernwapenvrije zo ne te komen. Op vele plaatsen in ons lancl zijn de grote rivieren buiten haar oevers getreden. Bij Lobith stroomt het water onstuimig over de Spijkse overlaat. De minister-president van de Nederland se Antillen, de heer E. Jonckheer, en de minister van Sociale en Economische Za ken, de heer C. D. Kroon, vertrekken vandaag per vliegtuig naar Nederland. Zij zullen in Den Haag dienstbesprekingen voeren. John Steinbeck: Er is een sprekend feit te constateren door heel de geschiedenis heen: onder drukking leidt altijd tot versterking der onderdrukten. Gedurende de afgelopen drie winter maanden was de temperatuur te De Bilt gemiddeld 2.9 graden Celsius tegen 2.2 graden normaal. Het was over het alge meen minder zacht dan gedurende de win ter van het vorige 'aar Van de 90 dagen, die de genoemde drie maanden tellen, wa ren er 52 aan de warme kant. In De Bilt vroor het op 36 dagen tegen 42 normaal. Het aantal uren zonneschijn was te De Bilt 154 tegen 173 normaal; vooral in januari en februari was het weer veel somberder. De hoeveelheid neerslag die op 26 dagen geheel of gedeeltelijk in de vorm van sneeuw viel tegen 14 dagen normaal, be droeg gemiddeld over het gehele land om streeks 225 mm., zoals uit een voorlopige berekening blijkt, zodat deze winter tot de zeer natte winters zal dienen .te worden gerekend. De normale hoeveelheid neer slag bedraagt 162 mm. DJAKARTA (ANP) Het Indonesische parlement heeft vrijdagavond de anti- Nederlandse acties in de campagne voor de overdracht van Nederlands Nieuw- Guinea goedgekeurd. De maatregelen van de regering tot verkrijging van het door Nederland bestuurde gebiedsdeel werden goedgekeurd met 95 tegen 20 stemmen. De stemming, waarvan de uitslag de toe komst van het kabinet-Djuanda waarborgt, werd by gewoond door de ministers. Het parlementslid Harjono van de Masjumi, een gematigde mohammedaanse partij, diende een motie in, waarin critiek werd geuit op het regeringsbeleid in de kwestie Nieuw-Guinea. Deze motie werd verworpen met 93 tegen 17 stemmen. Het debat, dat eindigde met het ver trouwensvotum voor de regering, ging voornamelijk over de Indonesische maat regelen, die in december van vorig jaar tegen Nederlanders en Nederlandse maat schappijen zijn genomen. Harjono betoogde, volgens UP, dat de regering de steun van een aantal landen verloren heeft door haar beleid inzake VVest-Irian. De economie des lands, aldus Harjono, is achteruitgegaan en het gevaar ADVERTENTIE BARTEUORISSTR. HAARLEM TEL. 13439 FERD. BOLSTR. 48 A'DAM TEL. 717162 SUèDE DAMES-HERENJASJES Verwachting tot morgenavond: Droog weer met afnemende be wolking en plaatselijk mist. Van nacht lichte, hier en daar matige vorst. Overdag temperaturen enkele graden boven het vries punt. Weinig wind. Volledige weerrapporten op pagina twee. DIT NUMMER BESTAAT UIT TWINTIG PAGINA'S. WAARIN OPGENOMEN ERBIJ van buitenlandse interventie groeit met de dag. Bukittinggi in functie BUKITTINGGI (UP) De revolutionaire regering heeft vrijdag zijn intrek genomen in Bukittinggi en Padangpandjang. Het kabinet is bijeen geweest en heeft gespro ken over economische maatregelen tegen de centrale regering. Premier Sjafruddin en zijn ministers geloven door economische maatregelen de centrale regering in Dja karta door de knieën te kunnen laten gaan. De radiozenders van Padang en Bukit tinggi, die vorige week zaterdag bij een bombardement van de Indonesische lucht macht werden vernield, zijn hersteld en in bomvrije onderkomens geplaatst. Momenteel beijveren de regeringen van Bukittinggi en Djakarta zich steun te krij gen van Noord-Sumatra. In Bukittinggi acht men de vooruitzichten op succes gun stig, omdat enkele Noordsumatraanse lei ders zouden hebben verklaard Midden- Sumatra bij een aanval van Djakarta te zullen steunen. „Wjj blijven in de lucht" SINGAPORE (Reuter) Radio-Padang riep vrijdagavond om: „De officieren en manschappen van de bewapende troepen in Midden-Sumatra handhaven hun belofte om te vechten teneinde de doeleinden van de revolutionaire raad te verwerkelijken, en zijn bereid alle eventualiteiten onder het oog te zien, met inbegrip van het ge bruik van geweld door de regering-Djuan- da". Vrees voor vernielingen NEW YORK (Reuter) De „New 'York Times" schrijft vandaag (zaterdag), dat de olievelden op Sumatra zowel voor Indone sië als voor de Amerikaanse, Britse en Ne derlandse beleggers van vitaal belang zijn. Een militaire aanval van de centrale rege ring op Sumatra zou tevens een aanval op de olievelden kunnen betekenen, waardoor het werk van vele jaren teniet zou kunnen gaan. Dr. Sumitro SINGAPORE (UP) Dr. Sumitro, de minister van Handel en Economie in de tegenregering, is in Midden-Sumatra aan gekomen. Dr. Sumitro kwam eind vorige week uit Zwitserland in Singapore aan, waar hij belangrijke besprekingen heeft gevoerd. Oefeningen in Djakarta DJAKARTA (UP) Voor de vierde keer zijn in Djakarta manoeuvres van het Indo nesische leger gehouden. De oefeningen (tegen een zogenaamde „vijfde colonne") duurden zes uur en werden door de gehele stad gehouden. Nederlandse oorlogsschepen DJAKARTA (Reuter) Het Indonesische persbureau Antara meldde vrijdag, dat in Straat Makassar, tussen Borneo en Celebes, verscheidene Nederlandse oorlogsschepen patrouilleren. (Van onze correspondent) ARNHEM Er worden in sommige kranten nogal alarmerende berichten ge geven over de hoge waterstanden in de rivieren en daaruit voortvloeiende gevol gen. Inderdaad heeft het water in de Rijn, de Waal, de Gelderse IJsel en de Maas een hoog peil bereikt. Echter dient te worden opgemerkt dat wat de eerste drie rivieren betreft de topstand vandaag verwacht mag worden en dat morgen val zal intreden. De berichten van de bovenloop van de Rijn wijzen op aanhoudende flinke daling van het peil, zodat ook hier te lande de toe stand snel zal verbeteren. Het water op de Maas valt reeds sinds gisteren. Vergelijkingen met vroegere hoge water standen tonen aan, dat er van een veront rustende toestand zeker niet kan worden gesproken De rivieren zijn wat voor deze tijd van het jaar heel normaal is uit het zomerbed in het winterbed getre den. Dat wil zeggen dat het water tegen de bandijken staat. Als gevolg daarvan zijn de uiterwaarden geïnundeerd en is de Spijkse overlaat bij Lobith gaan werken. Deze overlaat is een verlaging in het dijk- profiel, aangebracht met de bedoeling bij hooge waterstand de druk van het water op de dijken te verminderen door dat door een oude rivierarm mede af te voeren. Daardoor worden enkele verbindingen tussen omliggende dorpen verbroken, maar ook dit is in deze tijd van het jaar geen ongewoon verschijnsel. Schade van beteke nis wordt hierbij niet aangericht, daar in het geïnundeerde gebied hoofdzakelijk grasland wordt aangetroffen, waarop zich nu geen vee bevindt. De bodem wordt door de achterblijvende sliblaag eerder vrucht baarder dan slechter. Anders is het gesteld met de laad- en loskaden in de steden langs de rivieren. Doordat deze ondergelopen zijn, wordt veel ongerief ondervonden. Dit is ook het geval met de zogenaamde binnenpolders in de Betuwe en het "Land van Maas en Waal. Door de druk van het water ontstaat in de dijken kwel, dat wil zeggen dat het water door mollengangen en grintaders heen- sijpelt en min of meer uitgebreide inunda ties in deze polders veroorzaakt. Deze wateroverlast geeft wel moeilijkheden en heeft een ongunstige invloed op de bodem. Ook de scheepvaart ondervindt veel ver traging, onder meer doordat door de hoge waterstand vele schepen niet onder de bruggen door kunnen varen. Van de zijde van de Nederlandse Marine voorlichtingsdienst wordt vernomen, dat alleen Hr. Ms. onderzeebootjager „Gronin gen" in Straat Malakka patrouilleert, sinds twee maanden. Het zusterschip de „Dren the", die onlangs de „Kasimbar" opbracht, bevindt zich in Nederlands Nieuw-Guinea. Aansl. Sumatra Borneo TOKIO (UP) Het persbureau Nieuw China in Peiping bericht, dat bij plaatse lijke verkiezingen in Bandjermassin op Borneo de communisten tweemaal zoveel stemmen hebben behaald als bij de laatste verkiezing daar. Weliswaar heeft de Nah- datui Ulama met 29.000 stemmen de meer derheid behaald, doch in 1955 bij de ver kiezingen voor de constituante behaalden de communisten 2800 stemmen, thans 6200. Bandjermasin heeft 100.000 inwoners. DJAKARTA (ANP). - Het militair com mando in Djakarta heeft een onderzoek ingesteld in het hoofdkwartier van de Islamitische partij Masjumi, de archieven werden doorzocht. Ook huizen in de om geving van het gebouw van de Masjumi werden aan een onderzoek onderworpen. De woordvoerder van het plaatselijk militair commando was niet bereid in lichtingen over dit onderzoek te verstrek ken. De rijkswaterstaat deelt mee dat de waterstand te Lobith vanochtend 1588 4- N.A.P. was. De topstand is hiermede vrij wel bereikt. De gehele Rijn boven Lobith is thans vallende, evenals de zijrivieren. De vooruitzichten zijn dus gunstig. Voor Waal, Nederrijn en IJsel is er nog verdere stijging op komst, totdat ook daar de top stand is bereikt. Naar het zich laat aan zien zal deze top vrijwel overeenkomen met die van januari 1955. Na 1 tot 3 dagen zal ook op de Nederlandse rijntakken val inzetten. Op de Maas is de top thans ge komen tot Grave. Daarbeneden is er nog was te verwachten. In het gehele Maas gebied boven Grave is thans het peil dalende. (Reuter) In Frankrijk en België heer sen grote overstromingen als gevolg van het smelten van de sneeuw. De kaden van de Seine in Parijs staan blank en ten zuiden van Parijs moesten 400 mensen hun wo ningen verlaten. Uit Brussel wordt gemeld dat de Maas buiten haar oevers is getreden. Verscheidene dorpen in België zijn ge- isoleerd. Zestienhonderd mensen zijn dakloos en tweeduizend worden bedreigd met het zelfde lot door overstromingen van de Seine en de Marne. De Parijse politie heeft meer dan duizend zwervers opgepikt, wier gebruikelijke slaapplaatsen aan de Seine liggen. „De overheid is er om te zorgen, dat het met goede orde onder de mensen toegaat. Goede orde betekent wederzijdse erken ning van elkanders rechten. Daartoe is ge zag onmisbaar. Vrijheid en gezag behoren onverbrekelijk bij elkaar. Daarbij wordt de vrijheid voorop gesteld, omdat het ge zag cr is ten dienste van de mens en niet de mens ten dienste van het gezag. Het gezag verspeelt zijn recht, indien het uit het oog verliest, dat het is geroepen zoveel als het in zijn vermogen is het recht van de mens op volledige ontplooiing van zijn presoonlijkheid voor verwezenlijking vat baar te maken. Het gevaar, dat dit uit het oog is verloren, is vooral aanwezig als de socialistische invloed op het regerings beleid te groot wordt." Dit zei gisteravond prpf. mr. P. J. Oud in de rede, waarmee hij in Hengelo het congres van de Volkspartij voor Vrijheid en Democratie opende. Hij achtte geen boos opzet bij de socialisten aanwezig, maar zo zei hij", ook hij, die met de beste bedoelingen vervuld is, kan dwalen. Voor prof. Oud stond het vast, dat de socia listen dit doen, als zij menen de vrijheid van de mens te bevorderen door de staat tot de almachtige te maken. Overheid en enkeling De verhouding tussen staat en individu noemde prof. Oud een der meest branden de problemen van onze tijd. Bij ontwikke ling van maatschappelijke krachten tot machtsposities wordt de vrijheid van be weging van brede groepen der bevolking bedreigd. Bij ingrijpen van staatswege moet maat worden gehouden. Men moet zich niet verbeelden, dat de overheid in staat is alle kwalen van het maatschappe lijk leven te genezen. Zij heeft niet tot taak en beschikt ook niet over de middelen om de conjunctuur in de hand te houden. Eertijds werd gesteld, dat de overheid zich op de achtergrond moest houden bij vol doende particuliere werkgelegenheid en in goede jaren reserves moet vormen om bij terugslag door belastingverlaging en uit voering van overheidswerken een stuwen de invloed te kunnen oefenen. Tijdens een hoogconjunctuur echter moeten tal van overheidswerken worden uitgevoerd in rechtstreeks verband met de expansie van het particuliere bedrijfsleven. Prof. Oud betoogde dat er van deze poli tiek niet veel is terechtgekomen. De toe neming van de werklooshied zou anders geen probleem voor de regering behoeven te zijn. Uit het in goede jaren gevormde potje gefinancierde overheidswerken en door belastingverlaging zou er immers on middellijk weer voldoende werkgelegen heid geschapen kunnen worden. De gemeentebesturen hebben ervaren, dat het tijdens hoogconjunctuur bij zich uitbreidende particuliere werkzaamheid onmogelijk is op noodzakelijke nieuwe In de loop van het volgend jaar zal de KLM beschikken over twaalf, van deze vliegtuigen. Onlangs kwam het eerste toestel van dit type de Lock heed Electra, gereed. Het is uitgerust met turbopropmotoren. Men ziet hem hier bij een landing. Het toestel wordt ingezet op de lange en middellange trajecten naar het Verre- en Midden-Oosten ADVERTENTIE ACC.KANT. L. G. BODE Fred. Hendriklaan 40, Haarlem-Z., Tel. 34108 ALGIERS (Reuter). - Een woordvoerder van het Franse departement voor Algerije heeft meegedeeld, dat de vier bemannings leden van een „vliegend fort" dat te Böne in Oost-Algerije is geland in hun hotelkamers worden bewaakt door politie. Het vliegtuig, dat drie ton wapens aan boord had, mag Bóne niet verlaten, aldus de woordvoerder. Er is een kans, dat alle wier spaargeld verloren is gegaan als gevolg van de ver duisteringen door de directeur van de Am- merstolse spaarbank, schadeloos zullen worden gesteld. Nadat reeds een Amster damse student voor dit doel 5000.- had geschonken, is er nu een aanbod ontvan gen van een spaarbank in de Krimpener- waard, ook de rest van dit spaargeld (on geveer 15.000,aan te zuiveren, op voor waarde dat de kleine spaarders naar deze bank zullen overgaan. Ook andere banken hebben medegedeeld, dat zij er prijs op stellen spaarrekeningen van de thans niet meer functionerende spaarbank te Am- merstol over te nemen. Teneinde een zo goed mogelijk overzicht te krijgen van het aan spaargeld verduis terde bedrag heeft de rijkspolitie te Berg ambacht alle spaarders verzocht hun me dewerking aan het onderzoek te verlenen door het opzenden van hun spaarbankboek jes aan dit politiebureau. voorzieningen te beperken. Zij staan thans te kijk als de onverantwoordelijken, die maar raak hebben geïnvesteerd en tot over de oren in de vlottende schuld zijn geraakt. De regering verergerde de toe stand omdat zij enige jaren geleden op hield voorschotten voor de woningbouw te geven. Daarop is nu noodgedwongen terug gekomen. Zoveel jaren na de oorlog is er nog een woningnood, die wel permanent schijnt te worden. Prof. Oud zei dat door het dralen met het huurprobleem de huurders hebben af geleerd een behoorlijk deel van hun in komen aan huur te besteden. Bovendien werd een doelmatige distributie van woon ruimte erdoor belemmerd. De huurblok- kering geeft een grote vermeerdering van ambtelijke rompslomp in een tijd, dat de overheid toch al niet in staat is haar die- narer naar behoren te bezoldigen, aldus prof. Oud, die verklaarde, dat de regering in zichzelf verdeeld is met gestadig touw trekken tussen socialisten en -niet-socia- listen, hetgeen bleek bij de bestedings beperking. In de motie-Jansen (K.V.P.) in het voorjaar 1957 werd aan bezuiniging de voorrang gegeven boven belastingverho ging. Toch kreeg minister Hofstra begin januari zijn zin op belastinggebied na een tegemoetkoming van twintig miljoen op re!, rning van de gemeenten. Veel beter, aldus prof. Oud, was het ge weest de minister de voet radikaal dwars t^. zetten. Daarvoor is men echter aan de rechterzijde bevreesd. De katholieken leven met de socialisten als kat en hond, maar durven niet zonder socialisten te regeren. „Zweep en knoet" Op mijn voorstel voor een minderheids kabinet bij een loyale houding der libe ralen antwoordde prof. Romme, niet te willen regeren onder de zweep van de liberalen. Ik heb toen gevraagd: „Regeert ge dan liever onder de knoet der socia listen?" Daarop komt volgens hem de tegenwoor dige regeringspraktijk neer. „Onder die knoet aanvaardde men huurblokkering en belastingverhoging en liet zich in de land bouwpolitiek op wegen drijven, die men eigenlijk niet wilde gaan. Het amende ment Droesen (K.V.P.) om de boeren uit een begrotingspost de hun toekomende melkgelden te betalen, kreeg steun van A.R., C.H. en liberalen. Aanneming scheen verzekerd. Op het „onaanvaardbaar" van de minister trok de voorsteller het amende ment in. Toen de socialistische knoet zwaaide, kromden zich de katholieke rug gen", aldus prof. Oud. Indonesië De liberale houding bij de soevereini teitsoverdracht in 1949 in herinnering brengend, zei prof. Oud, dat de toen ver wachte ontwikkeling zich thans voordoet. De grootste tragiek is echter, dat de Indo nesische volken zelf het ergste slachtoffer dreigen te worden. Er is echter volgens prof. Oud een kans, dat in Indonesië de tegenkrachten het zullen winnen. De strijd in Indonesië achtte prof. Oud een facet van het nog grotere gevaar, dat de wereld na de overwinning op nationaal-socialisme en fascisme is gaan bedreigen. De enige me thode van verweer is hechte aaneenslui ting der vrije volken aan beide zijden van de oceaan. Nu de wereld in twee kampen is verdeeld, is Europese samenwerking al leen niet voldoende. Het westen kan niet achterblijven bij de ontwikkeling van mid delen met de meest afschuwelijke ver delgingskracht. Daarin alleen kan de waar borg zijn gelegen, dat die middelen nim mer zullen worden gebruikt. Niet echter militaire paraatheid, maar rechtvaardigheid is het hoogste goed. Tot die rechtvaardigheid rekent prof. Oud ge lijke kansen voor alle leden van ons volk, ook bij het onderwijs, eerlijke beloning voor bekwaamheid en ondernemingslust, redelijke voorzieningen bij ziekte, ongeval, werkloosheid, invaliditeit en voor ouden van dagen en weduwen en wezen. Een eis is voorts een vergroting van de mogelijk heid tot individuele bezitsvorming. Ten slotte sprak prof. Oud zijn voldoe ning uit over de groei van de partij en van de liberale jongerenorganisaties. De aan hangers van de liberale beginselen worden in toenemende mate ook onder het jongere geslacht aangetroffen, zei hij. Belastingverhoging? „Het is te vroeg conclusies te trekken uit de motie-Biewenga (A.R.) over de wez-kloosheid, die donderdag in de Tweede Kamer in behandeling werd genomen", zei prof. Oud. Het is wel duidelijk, dat een op belastingverlaging gerichte anti-depressie- politiek van deze regering niet te verwach ten is. Veeleer kan men pogingen van mi nister Hofstra verwachten, om onder aan sporing van de door de voorzitter van de Partij van de Arbeid, de heer Vermeer, ge uite wens, belastingen te verhogen. Dit is nu de theorie en de praktijk der socialis tische conjunctuurpolitiek", zo riep prof. Oud uit. GENèVE (Reuter) Een internationaal hof van arbitrage te Genève dat de Ma rokkaanse klacht over de onderschepping en arrestatie van vijf Algerijnse leiders tijdens een vlucht van Marokko naar Tu nis behandelde heeft zijn werk neergelegd als gevolg van het weglopen van twee Arabische leden van het vijfkoppige tri bunaal.

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 1