BRflun LUYCKS zoent STA IN DE WEG Voorzichtig financieel beleid voor Haarlem noodzakelijk ^Victoria Hotel DIAMANTEN FEEST Schuld aan Heemstede Behalve voor woningbouw is geld nodig voor tal van projecten LYMPH-DRAINAGE MASSAGE Van mensen en dingen onder de Damiaatjes SLOT DEFECT? 5 ONDANKS GESLAAGDE LENINGEN radio en t.v. Eind maart eerste trein over verhoogde baan Halve finales van d'Oprechte Amateur UIT STAD EN STREEK PRODUCTEN V V A. de Buijn 25 jaar bij Keur en Sneltjes „Dennenhoek" wordt dubbele villa Hervormde jongeren spelen „Terug naar Gethsemané" Eindelijk bestemming voor „Beeckesteyn" gevonden Federatie van Haarlemse personeelsverenigingen in oprichting Simon van der Geest in de Matthiius Passion Examens (2) DANSEN MET „De Twintigers" Kinderoptocht- op 5 mei Halve eeuw in de Zijlstraat Vijfentwintig jaar volkstuintjes Automobilist reed in fortgracht van Spaarndam Verkoop van huizen Gezelschap uit Karnten bezoekt Haarlem ZATERDAG 1 MAART 195 8 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT De vraag in hoeverre de bestedingsbe perking het uitvoeren van werken ernstig belemmert is niet eenvoudig te beant woorden. Voor wat Haarlem betreft kan worden gezegd, dat de woningbouw nor maal kan doorgaan, voor zover het de aan tallen woningen aangaat, die Haarlem zijn toegezegd. Hetzelfde geldt voor de nieuwe stadsuitbreidingen, zoals bijvoorbeeld Schalkwijk, waarvan de ophoging finan cieel ook verzekerd is. De beschikbare gel den hebben het alleen noodzakelijk ge maakt, dat voorlopig slechts begonnen kan worden aan de ophoging van 22 ha., hetgeen bijna een kwart is van de 100 ha. van het voor de ophoging bestemde ge bied, dat reeds in het bezit van de gemeen te Haarlem is. Al deze kosten worden bestreden uit de leningen, die Haarlem heeft aangegaan uit het zogenaamde groot-contract en de nationale woningbouwleningen. De gelden afkomstig van de tweede nationale wo ningbouwlening de zogenaamde rente- spaarbrieven) kunnen gebruikt worden voor de woningbouw in de ruimste zin des woords, dus ook bijvoorbeeld scholen. De scholen, waarvoor toestemming kan wor den verkregen kunnen ook worden ge financierd. Naast de hierboven genoemde werken zijn er echter ook talrijke andere, die ge financierd moeten worden, bijvoorbeeld kosten ten behoeve van de nutsbedrijven. Zoals bekend heeft de PEGEM enige door haar uitgegeven obligatieleningen ver strekt voor elektriciteitswerken. Het is de bedoeling, dat deze leningen uitsluitend hiervoor gebruikt worden. Dit is ook nood zakelijk, omdat voor schulden, aangegaan voor elektriciteitswerken en voor werken uitgevoerd in 1957 en nog uit te voeren in 1958, alsmede voor elektriciteitswerken, -'ie nodig zijn voor de nieuwe wijken, in to taal minstens 14 miljoen gulden nodig is. In dc circulaire van het ministerie van lpjOA\ iS6i lint 6l USA U93JBZ aspuejuauuig voorgeschreven, dat kapitaalswerken al leen mogen worden uitgevoerd, wanneer lang geld aanwezig is. Als men op deze wij ze consequent doorredeneert zou men moeten besluiten geld. dat beschikbaar is voor in de naaste toekomst uit te voeren werken, te bewaren tot op het ogenblik, dat met de uitvoering van de werken kan worden begonnen. Uit een oogpunt van fi nancieel beleid is dit echter niet toelaat baar en uitvoerbaar. Men zal dus uit de to taliteit van beschikbaar geld werken moe ten financieren, die aan de orde zijn, mits men in het oog houdt, dat uiteindelijk de doeleinden waarvoor bepaalde gelden zijn geleend zullen kunnen worden gereali seerd. Andere werken Voorts is er een groot aantal werken, dat noodzakelijk en op korte termijn moet worden uitgevoerd en waarvoor op het ogenblik geen geld beschikbaar is. Voor wat Haarlem betreft zijn dit onder meer: de bouw van het tweede en derde pavil joen van de beschuttende werkplaatsen van Nazorg (5 ton), de verbetering van ADVERTENTIE Een 'voorbeeld' voor moderne vorm geving en klankverbetering. Zeer lage prijzen (nagenoeg gelijk aan de Duitse). Folder en speciale expositie bij de Fa. Kok. Kruisstraat 5, Haarlem. Tel. 18908. Tevens wor den geëxposeerd: Braun shavers, ladyshavers. keukenmachines. sapcentrifuges. draagbare radio's, grammofoons, Hapé Multisun, toiletspie gels. ,,bij" luidsprekers, soldeerbouten. Imp. N.V. Hapé, A'dam-C Spoorwegwerken Heemstede Waarschijnlijk zullen de spoorwegwer- -m in Heemstede eind maart zover ge- orderd zijn, dat in de nacht van zaterdag '29 op zondag 30 maart de eerste trein over de verhoogde baan kan rijden. Dan moet ook het nieuwe haltestation gereed zijn. Hieraan moet thans de laatste hand gelegd. De slechte weersomstandigheden van de afgelopen dagen hebben het werk literaard sterk gestagneerd. Enkele da gen heeft het werk stilgelegen. Maandag zullen de werkzaamheden worden hervat. De beide opgevoerde banen zullen niet tegelijkertijd in gebruik worden genomen. Vermoedelijk zal gedurende de eerste drie weken slechts over één spoor worden gereden, en daarna pas worden overge gaan tot het in gebruik nemen van de tweede verhoogde baan. Eind maart zullen de spoorbomen bij het station Heemstede - Aerdcnhout dus nog niet verdwijnen. Als over de verhoogde ba nen wordt gereden, moeten trouwens eerst nog de oude rails worden gesloopt. Tij dens deze werkzaamheden blijven de spoorbomen nog in functie. Pas als ook de oude rails weg zijn, zullen de spoorbomen kunnen worden verwijderd. De halve-finales van de Stichtmg d' Op- chte Amateur worden op dinsdag 4 en nderdag 6 maart in Hotel „De Leeuwe- gehouden. Enkele maanden geleden eft deze stichting al een voor-selectie 'ouden waaruit tenslotte de deelnemers i deze halve-finale te voorschijn zijn ge- men. Zowel zang als declamatie, sneltekenen 's acrobatiek zal men op deze avonden nnen bewonderen. De Stichting, die zich' ten doel stelt de ■estaties der amateurs op hoger peil te engen, hoopt met het organiseren van ■rgelijke avonden dichter bij haar doel -e komen. straten zoals Kleine Houtweg, Paviljoens laan en Amsterdamstraat (1 miljoen), verbetering van de toegangsweg tot het industrieterrein (8 ton), de bouw van een verdieping op de brandweerkazerne (4 ton), de huisvesting van verscheidene ge meentelijke diensten (9 ton), de bouw van een kleedhuis op het sportterrein aan de Mr. Jan Gerritszlaan, de aanleg van een bad- en zweminrichting in Haarlem-Noord (eerste uitgave 1,8 miljoen), verbreding van de Nassaubrug en enige bruggen over de Leidsevaart (3,5 ton) en verbetering van het Stationsplein (eerste uitgave 1,5 ton). B. cn W. zijn thans in onderhandeling met het departement van Binnenlandse Zaken om te trachten voor deze projecten geld te krijgen. Uit dit alles blijkt, dat Haarlem vrijwil lig, maar ook door geldgebrek gedwongen wordt zeer belangrijke werken uit te stel len. De rente en aflossing van al deze kapi talen komen te drukken op de gewone dienst, die het college van B. cn W. veel zorgen baart. Het is bekend, dat deze dienst voor 1958 een tekort geeft van 5.5 miljoen en dat daarnaast voor de toe komst allerlei onzekerheden zijn, zoals de vraag welke invloed de dalende conjunc tuur zal nebben op de inkomsten van het gemeentefonds. Een apart hoofdstuk vormt de onzekerheid ten aanzien van de toekomstige wijziging van de financiële verhouding tussen rijk en gemeenten. Al deze factoren verplichten B. en W. en de raad thans een zeer voorzichtig beleid te voeren zonder daarbij de belangen van de gemeente uit het oog te verliezen. Nieuws in het kort Voorstelling voor bejaarden. Woens dagmiddag krijgen de leden van de Zand- voortse bejaardensociëteit „Het Anker" in restaurant „Zomerlust" in Zandvoort een cabaretvoorstelling aangeboden. De lied jeszanger Johnny Jordaan zal met mede werking van enige artiesten het program ma verzorgen. Lezing. In aansluiting op onze aan kondiging in de krant van woensdag van een lezing van de heer Kees Hana op 14 maart in het Minerva Theater te Heem stede, delen wij mee dat deze lezing ge organiseerd wordt door de Volksuniversi teit. De heer Hana zal spreken over „Bre- tagne, het schone land der Franse Kelten". Proces-verbaal. De Haarlemse politie heeft opnieuw proces-verbaal opgemaakt tegen een aantal personen die hebben na gelaten hun trottoirs sneeuwvrij te maken. Economische politiek. Vrijdagavond 21 maart zal oud-minister ir. H. Vos voor leden van de Partij van de Arbeid in Haarlem een inleiding houden over „Eco nomische politiek en hoogconjunctuur". De bijeenkomst wordt gehouden in de kroon zaal van restaurant Brinkmann aan de Grote Markt. Er zal gelegenheid zijn tot vragenstellen. Bornwatcrschool. In de vacature van onderwijzer aan de openbare lagere Born watcrschool te Blocmendaal hebben B. en W. van deze gemeente aan de gemeente raad de volgende voordracht aangeboden: 1. W. Gcurtsen te Heemstede; 2. E. de Boer te Beverwijk; 3. H. Ringersma te Haarlem. Jeep. Voor de aankoop van een jeep ten behoeve van de plantsoendienst vra gen B. en W. van Bloemendaal de ge meenteraad een krediet van 3.000 be schikbaar te stellen. Jubileum N. Valk. Op 6 maart zal de heer N. Valk, adjunct-commies ter directie bij het Huis van Bewaring te Haarlem de dag te herdenken waarop hij 25 jaar geleden zijn taak daar aanvaardde. ADVERTENTIE SINDS JAAR ONMISKENBAAR AAN DE TOP Vandaag is het vijfentwintig jaar gele den, dat de heer A. de Bruijn als corres pondent-administrateur in dienst trad bij de firma Keur en Sneltjes Dental Mfg Co. te Haarlem. In de gestage groei van het bedrijf heeft de jubilaris een zeer werkzaam aandeel gehad. Oorspronkelijk was dit voor een belangrijk deel in de handelsafdeling (Den tal Depot), maar na de oorlog, toen de sterke ontwikkeling leidde tot het vestigen van twee zelfstandige zaken, wijdde hij zijn krachten aan de fabriek. Speciaal de bevordering van de export heeft zijn gro te belangstelling. Regelmatig bereist de heer De Bruijn, die in 1948. tot procuratie houder werd benoemd, het buitenland. Ook buiten zijn werk is de jubilaris een geziene figuur, mede door zijn activiteiten op kerkelijk en maatschappelijk terrein. In de morgenuren is de jubilaris in de nieuwe cantine van het bedrijf gehuldigd door directie en personeel, waarbij ook vele van zijn vroegere medewerkers uit het Dental Depot aanwezig waren. Hem werd onder meer het gouden KS-embleem uit gereikt, als blijk van grote waardering voor de verdiensten in de afgelopen vijf entwintig jaar. Tijdens de laatste raadsvergadering in Bloemendaal heeft de gemeenteraad zijn goedkeuring gehecht aan een tweetal ont heffingen der bouwvoorschriften, die die nen om veranderingen aan te brengen in huize „Dennenhoek" een riant gelegen grote villa aan dc Parkweg, hoek Midden Duin en Daalseweg in Overveen. Deze gro te villa, gelegen op een terrein met een oppervlakte van ongeveer tienduizend vierkante meter, zal in twee gedeelten worden gesplitst, zodat een dubbele villa ontstaat. Aan de buitenkant zullen nage noeg geen veranderingen nodig zijn. Al leen aan de zijde van de Midden Duin en Daalseweg zal een nieuwe hoofdingang voor de linker woning moeten worden aan gebracht. Het bij dc villa gelegen voor malige stal- en koetshuis met bovenwo ning zal worden verbouwd tot een normale woning van behoorlijke omvang. Door de verbouwingen zal het natuurschoon rond om „Dennenhoek" geenszins worden aan getast. Zelfs de grote oprijlaan blijft voor gemeenschappelijk gebruik in tact. Het aangrenzende gazon blijft ook behouden. Met de verbouwingen is reeds een begin gemaakt. ADVERTENTIE TT -AMSTERDAM onze specialiteit Alterlei aan 't Spit" f. 4,50 a/d vleugel Cor van REEDEN Op 1, 2 en 3 april wordt in dc Sionskerk in Haarlem-Noord door jongeren van de Hervormde wijkgemeente Spaarndam- West het Paasspel „Terug naar Gethsema né" van Gabriël Smit opgevoerd. Bijzon der Kerkewerk organiseert deze avonden De toegang is vrij. Morgen is er een bijzondere jeugddienst om 10.30 uur in de Sionskerk. waarin ds. O. G. A. Brouwer uit Amsterdam voorgaat. Deze dienst is een voorbereiding op hel Paasspel. De toekomst van het buiten „Beecke- steyn", die, sinds de Velsense gemeente raad in mei 1957 het besluit nam tot af braak, er enige tijd bijzonder somber heeft uitgezien, gaat aanzienlijk opklaren. Al thans wat betreft één der doelstellingen van het verleden jaar geïnstalleerde comité tot redding van het historische en naar veler mening uitzonderlijk waardevolle buiten (dat de enige overgebleven Franse „Le Notre tuin" rijk is) en het enige rococo- buiten van West-Europa genoemd kan worden. Dit comité, dat wordt voorgezeten door het Velsense raadslid L. van Hame ien en waarin thans ruim dertig vooraan staande Nederlanders zitting hebben, heeft namelijk kunnen voldoen aan de eis. om een bestemming voor „Beeckestcyn" te vinden. Meer dan dat: er zijn op dit ogen blik twee aavaardbare „reflectanten" voor het buitengoed. De mogelijkheid wordt overwogen om er een buitenmuseum van het Rijksmuseum in onder te brengen, waartoe reeds vergevorderde en enthou siaste besprekingen met de leiding van het Rijksmuseum konden worden gevoerd, ter wijl tevens van de kant der Gemeentelijke Universiteit van Amsterdam belangstelling is getoond voor „Beeekcsteyn" teneinde het te bestemmen als retraite- en conferentie oord. ADVERTENTIE Speciaal bij vette en onzuivere huid HELENA H. BEGEMANN Middcnlaan 9 - Haarlem-Z. - Tel. 34857 Vijf bestuursleden van verschillende personee'sverenigingen in Haarlem heb ben besloten om te trachten over te gaan tot de oprichting van een federatie van personeelsverenigingen voor Haarlem en omgeving echter met uitsluiting van de directie van. het „Pauze-theater". Daartoe wordt op maandag 10 maart des avonds om acht uur bij Brinkmann op de Grote Markt te Haarlem een ver gadering belegd waarvoor een groot aan tal besturen van alle personeels- of ont spanningsverenigingen is uitgenodigd. De jonge Haarlemse tenor Simon van dei- Geest is uitgenodigd bij de uitvoering van de Matlhaus Passion, die op Palmzondag onder leiding van dr. Eduard van Beinum in hel Concertgebouw in Amsterdam zal worden gegeven, de aria's te vertolken. Simon van der Geest studeerde aan het Muzieklyceum in de hoofdstad. Zijn leraren waren Boris Laftotykin Pelsky, Madame Perugia voor het Italiaanse en Paula Lind- berg voor het Duitse repertoire. Vorig jaar legde hij met goed gevolg het eind-examen aan deze inrichting af. Vóór zijn eind examen werd hij reeds in de gelegenheid gesteld op te treden. Op recitals voor de radio zong hij bij voorkeur Italiaanse en Franse liederen. Rotterdam. Nederlandse Economische Hoge school. Doctoraalexamen economische weten schappen: C. A. Tettelaar, Schiedam; C. J. M. Verhoeff. Wassenaar; J. F. W. van der Wees en C. E. M. van Eijck, beiden te Rotterdam. Amsterdam. Gemeente Universiteit. Bevorderd tot doctor in de geneeskunde op proefschrift ge titeld „Over verjaagde lichaamstemperatuur ten dienste van hartoperaties" de heer H. W. ten Catc te Bolsward. Geslagd voor het doctoraalexamen rechten mevrouw N. van Amcrongcn-Riikcls. Amsterdam, en voor het doctoraalexamen econo mie de heer Chr. Looijen, Amsterdam. Vooral de automobilisten zullen zonder twijfel bijzonder veel last van Sta in de weg nummer 2" hebben. Dit ob stakel bestaat namelijk uit een dikke boom met even daar naast een achter talrijke struiken en heesters verborgen urinoir op de hoek van de Kinderhuissingel en de Zijlweg in Haarlem. De automobilist die uit de richting van de Leidse vaart komt zal, wanneer hij althans niet in een slakke- gangetje rijdt, pas op het laatste moment het verkeer dat voor hem van rechts de Zijlbrug afkomt opmerken. Er zijn dun twee mogelijkheden: sterk afremmen met de mogelijk heid dat een achteropkomende wagen niet meer op tijd kan stoppen, öf doorrijden en geen voorrang verlenen. Op het ogenblik is dit punt overigens nog het minst gevaarlijk maar over enkele maanden, wanneer de struiken weer in blad en bloem zullen staan, zullen er ongetwijfeld op deze plaats weer talrijke aanrijdingen plaats hebben. Het bestuur van de jonge renafdeling van „De Twin tigers" van de Volksuniver siteit voor Haarlem en om streken houdt op 8 maart in de Kroonzaal van café restaurant Brinkmann te Haarlem een dansavond voor jongeren in de leeftijd van achttien tot ongeveer dertig jaar. Het feest begint om acht uur en men hoopt onder leiding van de „Dixie Sai lors" door te gaan tot onge veer half één 's nachts. In het midden van de avond wordt er een uur ge wijd aan het Franse chan son, dat gezongen wordt door Marijcke van der Eist, terwijl de liedjes bovendien nader zullen worden toege licht. Evenals het vorig jaar zal het Centrumcomité „Ko ninginnedag" ook nu weer een kinderoptocht organi seren. Zoals men zich wel licht nog herinnert betrof het verleden jaar een proef neming, welke reeds vol doende slaagde om dit eve nement dit jaar opnieuw in het feestprogramma op te nemen. Meisjes en jongens met vernuft en fantasie, ac tieve en vindingrijke jeugd verenigingen kunnen reeds nü hun gedachten laten gaan over datgene wat zij zouden willen uitbeelden of voor stellen. Wie verleden jaar heeft meegedaan weet al, dat het de jury niet in de eerste plaats om de duurste aan- en verkleding te doen is, maar om de meest aan trekkelijke en de meest ori ginele. Groepen, groepjes en in dividuele deelnemers en deelneemsters zijn allen even welkom. De leeftijds grenzen zijn zes en zestien jaar. Het Centrumcomité hoopt van harte, dat de Haarlemse jeugd plezier aan dit pro gramma-onderdeel zal be leven: hoe langer cn aar diger de optocht, des te meer plezier. Men kan nu reeds opgeven dat men mee wil doen en wel bij de se cretaris van het comité, de heer P. B. van Eerdenburg, Alexanderstraat 14, en bij het bestuurslid, de heer D. van der Vlerk, Zijlstraat 5. Trijntje van der Zande en Peter Jansen uit Haar lem leerden elkaar in 1898 in de Lange Veerstraat, waar Trijntje dienstmeisje was, kennen. Hij was twee entwintig, zij drieëntwintig jaar. Al heel vlug trouwden ze en op 9 maart zullen ze zestig jaar getrouwd zijn. Al die tijd woonden zij in Haarlem, de laatste twintig jaar in de Slachthuisstraat, in een klein gezellig bene denhuis, waar bijna alle meubels door de heer Jansen zelf gemaakt zijn. Toen de heer Jansen ne gen jaar was, verliet hij de lagere school en hij ging bij een Haarlemse Katoenmaat schappij, waarvan de fa briek op het Prévinaireveld, stond, bij de Kinderhuis singel werken. Zestien jaar is hij daar geweest. Des avonds ging hij naar de avond school, waar hij rekenen, taal en lezen leerde. Lezen doet de heer Jansen nog al tijd veel. In een schrift schreef hij alle titels van de door hem gelezen boeken. Het zijn er vijfhonderd. „Sil de strandjutter" is één van zijn favorieten, en ook veie boeken van Karei Norel heeft hij verslonden. Na de katoenmaatschappij ging mijnheer Jansen als magazijnknecht bij de E.S.M. (Electrische Spoor- Vandaag is het precies vijftig jaar geleden dat de heer O. Th. Dantuma zijn kantoorboekhandel en druk kerij in Haarlem in de Zijl straat no. 90 begon. In 1908 kwam hij toen uit Amster dam naar Haarlem waar hij in de kantoorboekhandel, die hij overgenomen had van Louis Lorjé een drukkerijtje begon. Dit kwam voorname lijk omdat de vader van O. Th. Dantuma in Amsterdam een drukkerij had en „O. Th." spelenderwijs daar zijn opleiding kreeg. Er hadden in de loop der jaren talrijke ingrijpende verbouwingen plaats maar de grootste ver betering was wel de aanleg van een volledige verdie ping onder de beide huizen Zijlstraat 90 en 92. Deze verandering kwam in de herfst van 1956 gereed. De heer Dantuma stelt zich voor zijn jubileum op 3 maart te herdenken in zijn huis aan de Zijlstraat 90, waar hij van half elf tot één uur een receptie zal houden, waarop behalve de vele za kenvrienden waarschijnlijk talrijke cliënten hun geluk wensen zullen komen aan bieden. Op 8 maart zal het vijfen twintig jaar geleden zijn dat de volkstuinvereniging „Ons Buiten" in Haarlem werd opgericht en ter gelegenheid van dit jubileum houdt het bestuur op die dag van drie tot half vijf een receptie in gebouw St. Bavo in de Smedestraat terwijl des avonds in dezelfde zaal een grote feestavond zal plaats hebben onder de veelzeggen de titel „Van dit, van dat, van alles wat". Aan deze cabaret-revue, die gepresen teerd wordt door Cakie wer ken voorts mee De Mirlitons, Henk Haye, Piet van Dooien, Leny Cramer. Lajos Héros, Mitsy Waller en Cakie zelf. De muzikale begeleiding is in handen van Karei van der Heijden. Na afloop volgt er een bal onder leiding van de heer Van der Putten. De strijd om het behoud van het Oude Slot in Heem stede heeft gedurende de af gelopen maanden in de eer ste plaats de inwoners van deze Haarlemse randge meente beziggehouden. Een van de geïnteresseerden be trekt echter nu Haarlem, zelfs de gehele Haarlemse bevolking in deze kwestie waarbij hij teruggaal tot de Hoekse en Kabeljauwse twisten en meer speciaal tot de moord op de schone Alei- da van Poelgeest door de Heer van Heemstede. Deze snode daad werd, aldus de briefschrijver, gewroken, maar niet op de bedrijvers. Die vluchtten namelijk. De woede werd afgereageerd op de kastelen en sloten, die volkomen vernietigd wer den. De Haarlemmers, de Kabeljauwsgezinden, ant woordden snel. Met mokers en houwelen trokken zij naar het Oude Slot in Heem stede en na hun bezoek aan dit kasteel bleef er van het trotse kasteel slechts een puinhoop over. Deze daad laadde een herstel-schuld op de Haarlemse burgerij die nooit gedelgd werd. De briefschrijver meent nu dat de bewoners van de Spaarnestad op het ogenblik iets dienen te doen om deze ellende ongedaan te maken. Hij gaat uit van het stand punt dat het herstel van het Oude Slot direct na de ver woesting 1.000 bedroeg. Dit bedrag zou, met rente op rente berekend, gestegen zijn tot een bijzonder hoge som en daarom zou hij reeds bijzonder tevreden zijn wan neer Haarlem de helft van de kosten verbonden aan de restauratie zou willen ver goeden. Dat zou overigens nog een ton zijn. Subsidiair nemen de Heemstedenaren, nog steeds aldus onze briefschrijver, genoegen met de herbouw van de Vredesbrug waarvoor slechts bakstenen en ar beidskosten nodig zijn. Na riog even gewezen te hebben op de dagelijks groeiende schuld van Haar lem aan Heemstede ten ge volge van het renteverlies eindigt deze schrijver met de wijze raad: „Wie zijn schuld betaalt, verarmt niet!" Het antwoord is aan Haarlem. weg Maatschappij) in dienst en hij is daar dertig jaar ge bleven, totdat hij gepensio neerd werd. Mevrouw Jansen werd in Medemblik geboren. Twin tig jaar was ze, toen ze naar Haarlem ging en daar is ze gebleven. Zowel zij als haar man bezocht nooit het bui tenland. Omdat Mevrouw Jansen ziek was toen we haar bezochten, beantwoord de meneer Jansen onze vragen: „Nee, van lezen houdt ze niet en schrijven kan ze niet best. Ze krab belt maar wat, het zijn net hanepoten, maar", voegt hij er vlug aan toe, „een minne brief schreef zij als de bes te". Trijntje knikt instem mend en ze lachen even veelbetekenend naar el kaar. Hoewel mevrouw Jansen nu 84 is en meneer 83, zijn ze nog tamelijk gezond. Al leen heeft Trijntje de laatste tijd erg veel last van astma en „oom Peter" is nogal slecht ter been. Daarom doen de kinderen boodschap pen en helpen een handje in het huishouden. Toch hoopt mevrouw Jansen, dat ze het spoedig weer zelf kan doen. En wij hopen vooral, dat mevrouw Jansen op de negende maart haar bed uit kan om haar nieuwe jurk en schoenen aan te trekken en om al de geluk wensen van familie en ken nissen in ontvangst te kun nen nemen. Vrijdagavond om half elf is een vijftig jarige vertegenwoordiger uit Haarlem met zijn auto op de Nieuwe Weg te Spaarndam in de fortgracht gereden. Hij kon zelf uit de wagen kruipen. De politie die van oor deel was dat de man onder invloed van alcoholhoudende drank verkeerde heeft de vertegenwoordiger in verzekerde bewaring gesteld en zijn rijbewijs afgenomen. De auto die door een takelwagen op het droge moest worden gehesen werd in beslag ge nomen. Op het moment dat het ongeluk gebeur de passeerden juist een bromfiets en een auto cn de berijders wordt verzocht zich i t dc verkeerspolitie in verbinding te stellen. ADVERTENTIE „D E SLEUTELSPECIALIST" LANGE VEERSTRAAT 10 - TEL. 11493 De uitslag van de donderdag in het No tarishuis te Haarlem gehouden veiling luidt: Zuider Stationsweg 9, Bloemendaal, 7610, C. Koelemeijer; Eendrachtstraat 32, 3700, N.N.; Voortingstraat 30, f 3200, J. Jonkman q.q.; Scheepersstraat 36, ƒ3600, Th. Bijman c.s.; Oranjeboomstraat 99. 5200, H. J. van Goor: Hazepaterslaan 5. 29.500, F. A. Groen q.q.; Vinkenstraat 11, Zandvoort, 17.200, C. A. Jansen. Maandag 10 maart zal een gezelschap van ongeveer zestig personen uit Karnten (Oostenrijk) een bezoek aan Haarlem brengen. Het bezoekt ons land en treedt in vele plaatsen op ter gelegenheid van het vijfentwintigjarig bestaan van het Reisbureau Cebuto. In Haarlem worden de Oostenrijkse dames en heren, die ver gezeld worden door dr. Karisch en prof. Reitman als vertegenwoordigers van de landsregering, officieel door het gemeen tebestuur ontvangen. Daarna volgt een kort optreden op de Grote Markt. Des avonds wordt een Karntenbijeenkomst ge houden in het Concertgebouw te Haarlem, waarop leden van het gezelschap in hun nationale klederdracht zullen ontreden.

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 9