West-Duitsland revancheerde zich tegen de Rode Duivels Sport in het kort „Replay" tussen Manchester United en West Bromwich noodzakelijk Amateurs oefenden in Den Haag m6tvelp0n zie je er geenMrst van Apothekers zijn tegen wettelijke drogistenstatus Duitse voetballers wonnen verdiend Voor en na de rust één doelpunt MAANDAG 3 MAART 1958 9 Vriendschappelijk voetbal Europese voetbalbeker Manchester United tegen winnaar Milan-Borussia Voetballer John Berry buiten levensgevaar Wanordelijkheden bij SHS-Sparta Huntink brak sleutelbeen CUP-VOETBAL IN ENGELAND Wolverhampton Wanderers verrassend uitgeschakeld Noordelijke semiprofclubs in Groningen bijeen Het jeugdtoernooi van de Europese Voetbalunie DAAROM is Mascotte 3x beter! Pharmacon-kartel kan best blijven bestaan Nederlandse tafeltennissers versloegen Luxemburg Plan voor spoortunnel onder de Oude Maas KLM-dienst naar Leipzig was een dag onderbroken Verduistering in Nijmegen Sepp Herberger, de Westduitse bondscoach, kan tevreden zijn. In het Heyzel- stadion in Brussel behaalde de ploeg, die hij met bijzonder veel zorg en tact voorbe reidt op het eindtoernooi om het wereldkampioenschap, voor 65.000 toeschouwers haar derde achtereenvolgende triomf. Na de overwinningen op Zweden (1—0) en Hongarije (1—0) ditmaal een zege op België, opnieuw zonder tegendoelpunt: 0—2. Wereldkampioen West-Duitsland heeft zich dus gerevancheerd voor de 2—0 neder laag, die op 26 september 1954, onmiddellijk na het titeltoernooi, in hetzelfde stadion werd geïncasseerd. Het was een in alle opzichten verdiende revanche, want behalve tijdens de eerste 25 minuten hebben de Duitsers de strijd volkomen beheerst. Hun spel was tactisch bekwamer en werd gesteund door een superieure individuele tech niek. En vooral in de slotfase werden de ijverig, doch ondoelmatig spelende Belgen zeer duidelijk teruggedrongen. Het verschil in conditie was in deze periode de be slissende factor. West-Duitsland trad op het modderige veld aan zonder ere-aanvoerder Fritz Walter. Herberger had „der alte" om tac tische redenen uit het team gelaten. „We gens een dijbeen-blessure" werd aanvan kelijk gezegd, maar de coach versprak zichzelf na afloop te verklaren dat hij met de herinnering aan het spel van de Hongaar Hidegkuti in Hannover op het laatste moment, gezien het zware terrein, aan Kelbassa de voorkeur gaf boven Wal ter. Het spel van de invaller was overigens niet bevredigend. België, met de teleurstellende Rik Cop- pens als teruggetrokken middenvoor, be gon zeer onstuimig. Herhaaldelijk drongen de Rode Duivels op en de Duitse achter hoede, die vooral in het centrum kwets baar bleek, kon zich nauwelijks voldoen de verweren. Herkenrnth verdedigde zijn doel echter voortreffelijk. Maar zelfs hij stond na zeven minuten machteloos toen linkshalf Mathonet een bijzonder hard, ver schot inzond. De bal belandde op de lat. Kort daarna verwerkte Herkenrath op prachtige wijze twee harde schoten van Coppens. De aanvalsdrift der Belgen werd in deze periode nauwelijks afgeremd door de Duitse uitvallen, hoewel deze soms zeer gevaarlijk waren, onder meer toen Schmidt eenmaal in zeer gunstige sco- ringspositie kwam. Diricx redde op de doellijn. De Duitse ploeg moest daarom vooral aandacht blijven besteden aan haar verdedigende taak en daarbij onderscheid de zich vooral linkshalf Szymaniak, de beste speler van het veld. Dankzij zijn tactisch spel kwam langzamerhand rust in de Duitse achterhoede en dat bleek van beslissende betekenis, temeer omdat de Belgen halverwege de eerste helft het hoge In verschillende plaatsen werden zondag vriendschappelijke wedstrijden gespeeld. Excelsior duelleeerde in Rotterdam met Feijonoord. Het resultaat was een gelijk spel: 11. PSV speelde in Eindhoven tegen Enschedé (uitslag 44), Eindhoven trad aan tegen Fortuna (22) en in Venlo won WV van de Duitse club Leverkussen (3-1). De in Roosendaal gespeelde vriendschap pelijke wedstrijd tussen RBC en BW is geëindigd met een 21 zege voor RBC. WERELDKAMPIOENSCHAP. De elfde partij van de tweekamp om het wereld kampioenschap schaken voor dames tus sen Rubtsova en Bykova is door Bykova (wit) gewonnen. De stand is thans 74 in het voordeel van Bykova. VERVROEGD. De voetbalwedstrijd Ne derlandLuxemburg (militair), die voor donderdag 20 maart op het programma staat, is één dag vervroegd. De ontmoe ting, die geldt voor het toernooi om het internationale militaire kampioenschap, wordt nu woensdag 19 maart op Houtrust in Den Haag gespeeld. BELGIë B. In Luxemburg werd zondag middag een voetbalwedstrijd gespeeld tussen het Luxemburgs elftal en de Bel gische B-ploeg. De Belgen wonnen met 21, na een 20 voorsprong bij rust. ENGELAND—FRANKRIJK. De rugby wedstrijd FrankrijkEngeland (amateurs) is geëindigd in een 126 overwinning voor geiscn. Bij de rust was de stand 110. IERLAND—SCHOTLAND. De rugby wedstrijd IerlandSchotland (amateurs) is geëindigd in een 126 overwinning door de Ieren, nadat Schotland bij de rust een 60 voorsprong had. ENGELAND—FRANKRIJK. De inter- 'andrugbywedstrijd tussen de teams van Frankrijk en Engeland, die zondagmiddag n Grenoble werd gespeeld (professionals), is geëindigd met een 239 zege voor de Engelsen. Bij de rust hadden zij reeds een 107 voorsprong. MIHALIC. De internationale cross coutry van de „vijf molens", een wedstrijd over acht kilometer, die in het Italiaanse plaatsje San Vittore Olona werd gehou den, is gewonnen door de Joegoslaaf Fran- jo Mihalic in 27 min. 18,4 sec. DEFILIPPIS. De Italiaan Defilippis heeft de wielerwedstrijd NiceGenua ge wonnen met een tijd van 5 uur 6 min. 15 sec. voor 212 kilometer. Dit betekent een gemiddelde snelheid van 41.534 kilometer oer uur. Tweede werd Maule (Italië) op lengten, derde Groussard (Frankrijk) rdfde tijd. INTERNATIONALE CLUB. Op zondag 9 maart zullen op de overdekte tennisbaan in Doetinchem wedstrijden worden gehou den tussen een tennisploeg van de „top- jeugd" en een team van de internationale club van Nederland. De samenstelling van beide ploegen is nog niet bekend. GURQWITSCH. In de kwartfinales heren dubbelspel van een internationaal tennistoernooi in Cannes hebben de Span jaard Martinez en de Zuid-Afrikaan Van Voorhees met 63 64 van het Zuidafri kaans-Nederlandse paar Brian Bowning en Rob Gurowitsch gewonnen. ''AT MCATEER. De middengewicht- k, rtpioen van het Britse empire, Pat Mc At n\ heeft vrijdagavond in het sport- pa'cis in Berlijn slechts een „onbeslist" be reikt tegen de Duitser Hans Werner Woh- lers. De partij ging over tien ronden. CALZAVARA. Mike Holt, kampioen van Zuid-Afrika in het halfzwaargewicht, heeft de Europese titelhouder, de Italiaan Artenio Calzavara, in de vijfde ronde tot opgeven gedwongen. .aanvangstempo niet langer konden vol houden. De kansen keerden en de Belgische aan val, toch reeds zonder voldoende begrip voor samenspel opererend, kon nauwelijks meer imponeren. West-Duitsland werd langzamerhand sterker en dat leidde na 25 minuten tot een doelpunt van linksbin nen Schater, die een goede pas van Szy maniak beheerst afwerkte (01). Het doelpunt ontredderde het zelfver trouwen der Belgen volkomen. De Duit sers kregen een greep op het middenveld en vandaar werden de combinaties vol raffinement opgebouwd. Vic Mees, die (uitstekend) zijn 61ste interlandduel speel de, poogde nog vol elan de Duitse aanval len af te breken, maar ook zijn verweer kon het beeld van de strijd niet wijzigen. Tien minuten voor rust Vandenberg was juist daarvoor uitgevallen en ver vangen door Lippens, hetgeen tot een wij ziging van de Belgische formatie leidde werd keeper Leysen nochtans door Kel- die een gave pass van Schafer had ontvangen, gepasseerd. De Duitse midvoor sc.ïoot echter, volkomen vrij staande, over het doel. De tweede helft In de tweede helft waren beide doelen aanvankelijk afwisselend in gevaar, tot een snelle combinatie tussen Klodt en Schafer, die na 14 minuten de Belgische defensie zonder verweer liet, de strijd be sliste. Schmidt ontving de bal en schoot hard en laag, volkomen onhoudbaar voor Leysen, in (02). Kelbassa was daarna eenmaal onfor tuinlijk met een schot tegen de paal (Schmidt miste de terugspringende bal) en kort daarna faalde hij volkomen toen hij alleen voor het door Leysen verlaten doel stond. De strijd, geleid door de Brit Leafe, eindigde tenslotte tijdens een duidelijk Duits overwicht. In de halve finales voor de Europese be ker zal Manchester United of tegen FC Milan of tegen Borussia Dormund uitko men. Laatstgenoemde clubs, wier eerste ontmoeting in een gelijk spel (1-1) eindig de, zullen op 26 maart in Milaan hun tweede wedstrijd spelen. De andere hal ve finale brengt Real Madrid en Vasas (Boedapest) tegenover elkaar. Er werd geen loting verricht. Het orga nisatiecomité deelde, eenstemmig, de ploe gen in met het doel aan Manchester Uni ted de meest geschikte wedstrijd te ge ven uit een oogpunt van de te maken reis. De vijf betrokken clubs, met uitzondering van de Hongaarse club Vasas die niet ge raadpleegd kon worden omdat contact met het clubbestuur onmogelijk bleek, gingen met deze regeling akkoord. De halve finale (uit- en thuiswedstrijd) moeten gespeeld zijn vóór 30 april. De finale is bepaald op 28 mei in het Heysel- stadion te Brussel. John Berry, de buitenspeler van Man chester United, die bij het vliegtuigonge luk van 6 februari jl. ernstig werd ge wond, zal binnenkort kunnen worden af gevoerd van de lijst van levensgevaarlijk gewonden, aldus het medische bulletin, John Berry dat zaterdagmorgen door het ziekenhuis „Rechts der Isar" werd bekendgemaakt. Berry geeft tekenen van een terugkerend bewustzijn. In de toestand van kap. Kenneth Ray- ment kwam geen verandering. Hij is zeer ernstig gewond en nog steeds buiten be wustzijn. De vriendschappelijke voetbalwedstrijd tussen SHS en Sparta, die zondagmiddag voor 9000 toeschouwers op „Houtrust" in Den Haag werd gespeeld, is met wanor delijkheden geëindigd. Ongeveer 6 minu ten voor tijd sprongen vele toeschouwers, veelal jongeren, na een overtreding tegen de Hagenaar Wim Zwarts, op het veld en wilden scheidsrechter Jelders te lijf gaan. De arbiter moest in bescherming worden genomen door enkele spelers, de terrein knecht en de politie. In zijn shirt was inmiddels echter een flinke scheur gekomen. Toen de heer Jel ders later de strijd wilde hervatten ont stonden er opnieuw moeilijkheden. Hij staakte daarop het duel. Sparta leidde met 1-0. Aan het incident was halverwege de tweede helft een gebeurtenis vooraf ge gaan, waardoor de tot op dat moment uiterst aantrekkelijke wedstrijd zeer „geprikkeld" werd. De linksbuiten van SHS, Jan Huntink, werd namelijk in vrije scoringspositie door een der Rotterdam mers in het strafschopgebied dusdanig ten val gebracht, dat hij zijn sleutelbeen brak. Scheidsrechter Jelders bestrafte de over treding niet. Huntink werd ter behande ling overgebracht naar het ziekenhuis „De Volharding" in Den Haag. Hij zal dit sei zoen waarschijnlijk niet meer kunnen spe len. Manchester United, hoezeer ook verzwakt door de vliegramp, heeft zyn faam behou den. Zaterdag immers bereikte de „nieuwe ploeg der Mancunionas in haar eerste uit wedstrijd een duel voor de kwartfinales van het toernooi om de Engelse voetbal beker een voortreffelijke 2-2 score tegen het sterke West Bromwich Albion, een der favorieten voor de titel, enbleef daar door voor de derde achtereenvolgende keer ongeslagen. De „replay" werd vastgesteld op woensdag 5 maart. Was deze prestatie opmerkelijk, nóg ver rassender beschouwen de Britten de 2-1 nederlaag, die de huidige leider van de eerste divisie en, volgens de prognoses, de belangrijkste kandidaat voor de „cup" Wolverhampton Wanderers leed tegen Bol ton Wanderers. De kansen op een „doublé voor de Wolves werden daardoor vernie tigd. Behalve Bolton Wanderers bereikten ook de tweede divisieteams Fulham en Blackburn Rover de halve finales. Zij schakelden respectievelijk Bristol Rovers (31) en Liverpool (21) uit. Manchester United had tegen West Bromwich veruit de beste kansen op de zege. Tweemaal namen de Mancunians een voorsprong, beide keren ging deze verlo ren. West Bi-omwich scoorde het tweede doelpunt ovei-igens pas vier minuten voor tijd. De treffers van Manchester United kwamen van de nieuwe aanwinst Ernie Taylor (5de minuut) en de jeugdige, zeer bekwame middenvoor Alex Dawson (42ste minuut). Voor West Bromwich scoorden Ronnie Allen (11de minuut) en Roy Horro- bin. Wolverhampton Wanderers slechts één nederlaag in de laatste 28 league- en bekerwedstrijden stuitte op het enthou siaste en sterk defensieve spel van Bolton Wanderers. Het werd een opwindende strijd. Bolton opende de score na 28 minu ten met een hard schot van rechtsbinnen Denis Stevens, één minuut later was de Allan (links) van West Bromwich A, heeft zo te zien een prima kans om te scoren tegen Manchester United. Maar de voorzet, waarbij de bal Crowther en doelman Gregg al gepasseerd is, is te hard en suist langs de toestormende midvoor. Door het afgelasten van het gehele compe titieprogramma kreeg de keuze-commissie voor het amateurvoetbal zondag een goede gelegenheid om op het terrein van HVV in Den Haag de kandidaten voor het Neder landse amateurelftal te testen. Dat de pro blemen door de stryd tussen het Neder landse A-elftal en een B-ploeg opgelost zyn, lykt echter onwaarschijnlijk. De A- combinatie de „eerste keus" leed na melijk een zware 4-0 nederlaag. Mede door dat de achterspelers Van Bruggen (DFC) en Claus (Helmondia), die beiden in de competities van de semi-profsectie uitko men, op het spekgladde terrein duidelijk in het nadeel waren tegen de lichte voor hoedespelers van het B-elftal. Vooral de rechtsbinnen H. de Nooyer (Vlissingen) bleek door zijn goede balbe handeling en goede spelinzicht uiterst ge vaarlijk. Hij scoorde twee doelpunten het eerste na 35 minuten met een strak schot, dat doelman Koers (Hengelo) vol komen verraste en het tweede kort voor rust uit een doelworsteling en leidde met gave passes vele combinaties in. Het A-elftal begon overigens onstuimig en de verdediging van de B-ploeg kon zich slechts met grote moeite doeltreffend verweren. Het overwicht leidde nochtans niet tot doelpunten, mede doordat inval ler-middenvoor Temming (DOS) enkele goede kansen miste. Door het uitstekende werk van spil Blom (WW) verplaatste het spel zich langzamerhand naar de speelhelft van het A-team. In de tweede helft, die inging met een 2-0 voorsprong voor Nedei-land-B, was er weinig krachtsverschil. Doelman Koers, ge handicapt door een opgelopen blessure, kwam in deze periode niet lot zijn normale spel en was schuldig aan twee doelpunten, die na ruim een kwartier kort achtereen door rechtsbuiten Uittenbosch (Velox) en linksbuiten De Rijke (Friesland) werden gescoord. Koers werd daarna vervangen door Muhring van Sparta, die enkele keren voortreffelijk redde. Over het algemeen waren de spelers in dividueel wel voldoende, het samenspel echter faalde veelal volkomen. Er waren ongeveer 1000 toeschouwers. stand echter weer gelijk, dank zij Norman Deeley. In de tweede helft vielen de Wolves onstuimig aan, maar schoten erbarmelijk slecht. De beslissing viel door een ogen schijnlijk ongevaarlijke vrije schop. Ray Parry hielp Bolton daaruit aan een plaats in de halve finales. Fulham was reeds na de eerste helft vrij wel zeker van een zege op Bristol Rovers. De stand was toen 30; de eindscore werd 31. Liverpool verloor met 21 van Blackburn Rovers, na een 10 voorsprong bij de rust. Het is de vijftiende keer, dat Bhackburn Rovers de halve finales be reikt. De competitie Het weekeinde was dubbel triest voor Wolverhampton Wanderers. In de compe titie behaalde Preston North End namelijk een duidelijke 30 zege op Sunderland en benaderde de topploeg, die een wedstrijd minder heeft gespeeld, tot op drie punten. Tom Finney speelde weer een voortreffe lijke wedstrijd voor Preston. Luton Town, dat als vierde staat geklas seerd, faalde verrassend tegen Sheffield Wednesday (een 21 nederlaag), dat door dit resultaat de laatste plaats verliet. Sun derland sluit nu de rij. ■- De stand aan de top is: Wolverhampton Wanderers 40 -46 Preston North End 31 43 West Bromwich Albion 30 38 Luton Town 32 38 Manchester United 29 37 Manchester United 29 37 Manchester City 31 35 Nottingham Forest 32 35 De resultaten De uitslagen van de kwart-finales van het toernooi om de Engelse voetbalbeker waren: Blakburn RoversLiverpool 21, Bolton WanderersWolverhampton Wan derers 21, FulhamBristol Rovers 31, West Bromwich AlbionManchester Uni ted 2—2. De uitslagen van de leaguewedstrijden luidden: Eerste divisie: Birmingham CityArse nal 41, Bui-nleyEverton 02, Manches ter CityBlackpool 4—3, Newcastle Uni tedAston Villa 24, Nottingham Forest Leicester City 3—1, Preston North End— Sunderland 30, Sheffield Wednesday Luton Town 21. Tweede divisie: Bristol CityLincoln City 40, Charlton AthleticBarnsley 4—2, Doncaster Rovers—West Ham United 12, Grimsby TownIpswich Town 02, MiddlesbroughSwansea Town 21, Ro- therham United—Sheffield United 1—6 Stoke CityNotts County 01. Op initiatief van „Heerenveen" heeft een aantal noordelijke semi-profvereni- gingen zaterdag in Groningen een oriënte rende bespreking gehouden over een even tuele terugkeer naar het amateurisme. Tijdens deze bijeenkomst, waarop GVAV en „Leeuwarden" ontbraken en van de uitgenodigde Zwolse verenigingen alleen PEC vertegenwoordigd was, spra ken PEC, Veendam en Zwai-temeer zich positief uit tegen een wijziging van hun status. De overige vei-enigingen lieten zich over hun houding niet duidelijk uit. Wel waren zij beslist tegen een eventuele gedwongen terugkeer naar het 'amateuris me. Fusie-plannen kwamen op de verga dering niet naar voren. Zondag is op het bondsbureau van de Koninklijke Belgische Voetbalbond in Brussel de loting voor het jeugdtoernooi van de Europese Voetbal Unie (het vroe gere FIFA-jeugdtoernooi) gehouden, dat van 2 tot 13 april in Luxemburg plaats heeft. De negentien deelnemende teams wer den ingedeeld in vier poules: in elke poule wordt een halve competitie afgewerkt. De winnaars gaan over naar de halve finales, die op 11 april worden gehouden. De strijd om de derde en vierde plaats werd vast gesteld op 12 april en de finale op 13 april. Het resultaat van de loting was: Poule A: Joegoslavië, Nooi'd-Ierland, Fi-ankrijk Polen en Bulgarije. Poule B: West-Duits land, Oostenrijk, Tsjechoslowakije, Bel gië en Italië. Poule C: Roemenië, Grieken land, Hongarije, Nederland en Turkije. Poule D: Luxemburg, Oost-Duitsland, Spanje en Engeland. ADVERTENTIE (Van onze correspondent) De drogisten worden in de wet niet er kend als geneesmiddelenverkopers. Dat is een van hun grootste bezwaren tegen het wetsontwerp op de geneesmiddelen-voor ziening, dat binnenkort in de Tweede Ka mer komt. Op een maandag gehouden persconferentie (zie onze editie van dins dag j.l.) hebben zij hun standpunt nog eens uiteengezet. In antwoord hierop hebben de apothekers nu meegedeeld, dat huns inziens een „drogistenstatus in de wet on juist en gevaarlijk is. Naar dr. J. H. M. Winters namens de Koninklijke Nederlandse maatschappij ter bevordering der farmacie, verklaarde zou het toelaten der drogisten tot de zij het beperkte uitoefening der artsenij- bereidkunst onvermijdelijk een uitholling van het apothekersbeorp én een daling van het peil der farmacie ten gevolge heb ben. De opleiding van de drogisten ver eist volgens hun eigen orgaan slechts 8 a 10 weken aanvulling op de lagere school „Moeten zij nu op grond van deze vakbe kwaamheid een status krijgen in de wet die de volksgezondheid regelt?" De apo thekers vragen zich bovendien af of de „drogistenstatus" praktisch wel te verwe zenlijken zou zijn. Van de ongeveer 6000 drogisten en erkende detaillisten bezitten er een 2000 het diploma. Een „status' op grond van de volksgezondheid zou na tuurlijk alleen voor die gediplomeex-de 2000 kunnen gelden. De overigen zouden dan moeten verdwijnen, hetgeen nieuwe problemen zou opwerpen. Zou op econo mische gronden en vanwege „histoi-ische rechten" de status- aan alle 6000 moe ten worden verleend, dus ook aan de niet-vak'b'ekwameh, "dén" vervalt 'dhaiiTiee elk argument voor een wettelijke drogis tenstatus, want waarom wel aan de ene niet-vakbekwame en niet aan de andere? Indien de drogisten bang zijn, dat hun Phai-macon-controlekartel zal verdwijnen door de nieuwe wet, dan zou de regering zulks kunnen voorkomen door dit kartel verbindend te verklaren. Het is de apothe kers overigens niet duidelijk, waarom Pharmacon zou moeten verdwijnen door het huidige wetsontwerp. In elk geval zou het controle- en inspectie-apparaat van Pharmacon kunnen blijven bestaan. Bo vendien kan het op grond van de wet af te kondigen „verpakte-levensmiddelenbe- sluit" de controle op alle geneesmiddelen van de bron tot en met de aflevering re glementeren. Volgens de apothekers is er geen enkele reden voor de vrees dat de omzet der drogisten als gevolg van de nieuwe wet zal dalen. „Industrie en han del zullen er altijd wel voor zorgen, dat er genoeg verpakte geneesmiddelen bui ten de apotheek kunnen worden ver kocht", aldus hun betoog. ADVERTENTIE Zaterdagavond is in Assen een tafelten niswedstrijd gespeeld tussen de heren teams van Nederland en Luxemburg. Onze landgenoten zegevierden met 6-3. De prestaties van Bert Onnes en Frans Schoofs hebben tot de overwinning ge leid. Vooral in de partij tegen Krece heeft Schoofs het grote aantal toeschouwers van goed spel laten genieten. Ook Bert Onnes heeft met Krece enige moeite gehad. 21-19, 21-19 waren de cijfers waarmede Onnes de Luxemburger ver sloeg. Jan Hoogendoorn was niet in vorm. Verloor hij eerst met 13-21, 13-21 van Feiten, in de partij tegen Ooster durfde hij geen enkel risico te nemen, evenmin als zijn tegenstander. Daardoor werd in de Onnes eerste en derde game de tijdslimiet over schreden. Voordeel bracht dit onze land genoot niet. In beide games stond de Luxemburger immers voor. Onnes versl. Krece 21-19 21-19; Schoofs versl. Ooster 21-13 21-13; Hoogendoorn verloor van Feiten 13-21 21-23; Schoofs versl. Krece 21-23 21-18 21-11; Onnes ver sloeg Feiten 19-21 21-13 21-13; Hoogen doorn verl. van Ooster 21-22 (tijdsover schrijding), 21-10 11-14 (tijdsoverschrij ding); Schoofs versl. Feiten 21-13 21-18; Hoogendoorn verl. van Krece 19-21 18-21; Onnes versl. Ooster 21-16 21-16. De Nederlandse spelers werden het eerst genoemd. EKJCELA-BBVER FRODUCT Er bestaat een, zy het nog verre van definitief plan voor een tunnel onder de Oude Maas tussen Dordrecht en Zwyn- drecht ten behoeve van het spoorwegver keer. Dit plan houdt in, dat de spoorbaan ten noorden van Zwyndrecht de grond in gaat om horizontaal door de tunnel te kunnen gaan en pas in het zuidelyk deel van Dordrecht weer bovenkomt, zodat ook de bouw van ondergrondse stations in beide gemeenten noodzakelijk zal zyn. De directie van de Nederlandsche Spoorwegen en het gemeentebestuur van Dordrecht, tussen wie overleg over het tunnelplan gaande is, zijn beide van oor deel, dat het met het oog op het steeds toenemend railverkeer op de lijn, die de verbinding tussen noord en zuid vormt, en in het belang van de scheepvaart door de Oude Maas, welke in de toekomst aan zienlijk zal toenemen, noodzakelijk is onder de Oude Maas een poortunnel te bouwen. Uitvoering van dit tunnelplan, als het door de regering goedgekeurd wordt, zal een enorme kapitaalsinvestering vergen, Reeds wordt gezocht naar een oplossing van de moeilijkheden, die het scheepvaart- verkeer ondervindt van de te lage spoor brug over de Oude Maas. Aanvankelijk wilde men de spoorbrug verhogen, het geen zou inhouden, dat de spoorlijn naar het zuiden, voor zover die Dordrecht door snijdt, eveneens verhoogd zou moeten worden. Inplaats van in de hoogte wil men het nu echter in de diepte zoeken. Sinds vrijdag zou voor de duur van de Leipziger Messe elke ochtend van de Am sterdamse luchthaven een DC-3 van de K.L.M. voor passagiersvervoer naar Leip zig vertrekken en in de avonduren naar Amsterdam terugkeren. Vrijdag is dat ge schied, maar zaterdag moest de Dakota op het vliegveld van Leipzig blijven staan wegens motorpech. Het gevolg was dat voor de passagiers die zondagmorgen van Schiphol wilden vertrekken met bestem ming Leipzig geen machine beschikbaar was. Een ander type toestel kan de K.L.M. namelijk niet gebruiken, omdat op het vliegveld van Leipzig geen zwaardere toe stellen mogen landen. Twee DC-3's die door de K.L.M. als vrachtmachine worden ge bruikt en waarvan het interieur in een dag voor passagiersvervoer is omgebouwd, vertrekken vandaag naar Leipzig. Het ene toe:tel neemt de passagiers van zondag mee, de andere Dakota de luchtreizigers, die voor maandag hebben geboekt. De politie te Nijmegen heeft aangehou den een 33-jarige verzekeringsagent uit Nijmegen die er van wordt verdacht 5000 gulden te hebben verduisterd. Tevens on- derzoekt de recherche of de verdachte ook rekeningen vervalst heeft.

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 3