Waar moeten de miljoenen voor werkverruiming vandaan komen? s Stralende, bruinverbrande Prinses terug uit de West Speculaties over mogelijke terugkeer van dr. Hatta OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT m HET WEER Belastingverhoging ontmoet nu reeds veel tegenstand Juichende menigte bereidde haar een hartelijk welkom BEVOLKING VAN AZIE IN 1980 MOGELIJK EVEN GROOT ALS HUIDIGE WERELDBEVOLKING Grote politieke activiteit 72e JAARGANG No 201 WOENSDAG 5 MAART 1958 303e JAARGANG No 49 De Tweede Kamer vraagt zich af: Meer wind Nieuwe lening Bank voor Nederlandsche gemeenten R E JA C «7 TISSU GARANTI BOUSSAC Vijf slachtoffers van de instorting in de mijn Maurits geborgen Wereldprimeur voor Scheveningen Het woord is aan Engeland zal zich niet bij Euratoom aansluiten Gemeenteraadsverkiezingen in Denemarken „WIE WINT WOENSDAG?" Toch Franse versterkingen naar Algerije K.V.P.-raadslid geroyeerd in Zwi jndrecht Hoofdredacteur: Simon Koster Adj. Hoofdredacteur: Jos L. Lodewijks Grote Houtstraat 93, Haarlem. Tel. 15295 j|H |j |j I i Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. (6 lijnen) Directie, Redactie, Administratie. i jW 3 H ^T|ÜT i Verschijnt dagelijks beh. op zon- en feestdagen. Drukkerij Gr. Heiligland 10. Tel. 15295. Bij- j| 1 i 1 1 I ill i JÊ Ik 11 li 11 i IL 11 lL Jf Abonnement p. week 59 ct, p. kwartaal 7.65, kantoor Haarlem-N. Soendaplein, Tel. 57755 bIL sJL jka JL kJL iJL Hv wuêê^^ JL fr. p.p. 8.15. Losse nrs. 12 ct. Postgiro 273107. Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar. Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman Van onze Kamerverslaggever) De maatregelen van de regering ter bestrijding van de werkloosheid zullen 150 miljoen kosten, waarbij nog eens 150 miljoen komt als gevolg van de ontwikkeling in Indonesië. Om daarvoor de belasting te verhogen is niet nuttig en niet gewenst, verklaarde de heer B i e w e n g a (A.R.) gisteren in de Tweede Kamer. Belasting verhoging zou de werkloosheid vergroten, zei de heer Van Mastrigt (C.H.U.), hoewel hij, evenals de heer Biewenga, ten aanzien van belastingverhoging niet „nooit" wilde zeggen. Ook de heer Andriessen (K.V.P.) wilde niet van belastingverhoging weten. Hij drong aan op bezuiniging of lenen en herinnerde aan de rede in Zwolle van de heer Vermeer, voorzitter van de P.v.d.A., „die blijkbaar belastingverhoging als alleen-zaligmakend beschouwt". Hiertegenover merkte de heer F. o e- mers (P.v.d.A.) op, dat hij zich nog geen mening over de dekking van de extra uit gaven heeft gevormd. „Wij socialisten", zei hij, „schrikken niet voor belastingmaat regelen terug als zij nodig zijn, maar het is de vraag of belastingverhoging in de huidige omstandigheden de beste maatregel zou zijn. Dat zal afhangen van de ont wikkeling van de conjunctuur." Daarom kon hij zich ermee verenigen dat de rege ring zich nog bezint op de wijze van dek king. Hij behield zich zijn standpunt voor totdat de regering met voorstellen komt. In bezuiniging zag hij het gevaar, dat daar door de werkgelegenheid vermindert. Men kreeg uit het debat sterk de indruk, dat de woordvoerders van de verschillende partijen zich nog niet wilden uitspreken over de maatregelen ter dekking van de extra uitgaven, waartoe de belastingver hoging kan behoren, nu er verkiezingen in zicht zijn. Ongelijk verdeeld In het debat over de werkloosheid werd er algemeen opgemerkt, dat het aantal werklozen zeer ongelijk verdeeld is over het land. Om die reden vond de heer A n- driessen het toch wel van belang, de afzonderlijke cijfers te kennen van de plaatselijke werkloosheid, want een zoge naamd verantwoord algemeen werkloos heidspercentage van drie percent voor het gehele land is onaanvaardbaar, zei hij, in dien er plaatselijk pieken voorkomen van 18 tot 20 percent. De heer Roemers vestigde er de aan dacht op, dat terwijl iu. 1954 in het alge meen de werkloosheid van geen betekenis was en er ook geen sprake was van een overspanning van de arbeidsmarkt, het werkloosheidspercentage in de provincies Groningen, Friesland en Drente aanzienlijk meer dan drie percent was. De heer ZegeringHadders (V.V.D.) drong erop aan, dat in de noordelijke pro vincies vooral werken worden uitgevoerd, die de voorwaarden voor industrialisatie verbeteren, waardoor de werkgelegenheid wordt verruimd. Ook de heer Van Mastrigt bepleitte uitbreiding van normale openbare werken als het beste middel om de in ontwikke ling achtergebleven gebieden te ontsluiten en aantrekkelijk te maken voor industrie vestiging Daarom drong de heer Andriessen ook aan op een volledig herstel van de premie voor industrievestiging in deze ge bieden. Eventueel zou hij daarover door middel van een motie een uitspraak van de Kamer vragen. De heer Van Mastrigt zegde hem bij voorbaat steun toe. Particuliere bouw De werkloosheid is bijzonder groot in de woningbouw en men vreest, dat deze nog zal toenemen omdat de kapitaalschaarste en de hoge rente de particuliere woning bouw sterk vertragen. Volgens het natio nale woningbouwprogram moeten er dit jaar 40.000 woningwetwoningen worden gebouwd en 40.000 particuliere woningen. Voor die woningwetwoningen zorgt de staat voor het kapitaal, maar het is zeer de vraag of particulieren voldoende kapi taal kunnen vinden om aan de bouw van 4.0.000 woningen te beginnen. Daarom drongen de heren Biewenga en Andriessen aan op krachtige rijks- steun voor de particuliere woningbouw door een hypotheekregeling met een tijde lijke rentebijslag. Die gedachte van een rentebijslag gedu rende vijf jaar ondersteunde de heer Van E i b e r g e n (A.R.). Het kost als middel ter bestrijding van de werkloosheid minder dan aanvullend werk zei hij. „Het zou niet ADVERTENTIE ZWWt// BARTEUORISSTR, HAARLEM TEL. 13439 FERD. BOLSTR. 48 A'.DAM TEL, 717162 DAMESPANTALONS IN KLEUREN Verwachting tot morgenavond: Plaatselijk enkele buien, maar ook opklaringen. Matige tot krachtige, in het noorden tijde lijk harde wind, ruimend van zuidwest naar noordwest. Iets kouder overdag. Volledige weer rapporten op pagina twee. DIT NUMMER BESTAAT UIT TIEN PAGINA'S. worden begrepen als men de werkloze bouwvakarbeiders een schop in de hand geeft, terwijl de woningnood nog zo groot is." Indien de regering niets voelt voor een tijdelijke rentebijslag voor particuliere woningbouw, dan deed de heer Beer- nink (C.H.U.) de suggestie, van rijkswege een tweede hypotheek te verstrekken voor eigen woningbezit. In ieder geval moet de regering de particuliere bouw niet in de kou laten staan. Wat is de regering eigenlijk van plan te doen, vroeg de heer Biewenga, indien de particuliere bouw niet voldoende op dreef komt? Hij vond het teleurstellend, dat de regering daarover de vorige week niets heeft gezegd, toen zij haar maatrege len ter bestrijding van de werkloosheid bekend maakte. Ofschoon vandaag nog de heren Bommer (P.v.d.A.) over de woningbouw en Van Leeuwen (V.V.D.) over de algemene econo mische vooruitzichten aan het woord komen, viel gisteren reeds te concluderen, dat een motie, die de heer Biewenga wilde indienen om steun te verlenen aan de par ticuliere bouw, een ruime meerderheid zou krijgen. In het algemeen vond de heer Andries sen de aangekondigde maatregelen wel bevredigend, maar voor de iri ontwikkeling achtergebleven gebieden, zoals in de noor delijke provincies, wenste hij, evenals de heer Zegering Hadders (V.V.D.), dat meer wordt gedaan aan de verbetering van we gen. Voorts bepleitte hij bevordering van de emigratie door meer steun te verlenen aan de particuliere emigratiebureaus. Ofschoon hij dankbaar was voor de aan gekondigde maatregelen, merkte de heer Biewenga nog op, dat men piet moet menen, dat daardoor direct de werkloos heid met sprongen omlaag zal gaan. Van groot belang achtte de heer An driessen in deze tijd van kapitaal- schaarste, waardoor zoveel werkloosheid wordt veroorzaakt, het bevorderen van het sparen. Het had hem teleurgesteld, dat daarover van de zijde van de regering niets was gezegd. Dit betoog ondersteunde de heer Van Mastrigt, bestuurslid van het Chr. Na tionaal Vakverbond. Door sparen, zei hij, moet de bevolking zorgen voor meer kapi taal, dat voor de economische ontwikkeling van ons land hard nodig is. Indien er niet wordt gespaard, moet het kapitaal er op een andere manier komen en dat betekent belastingverhoging. Het volk moet daarom leren niet alles op te maken. De communisten dienden reeds drie mo ties in, waarin verhoging van de subsidie op melk, herinvoering van de subsidie op suiker, intrekking van de verhoging van de omzetbelasting en verhoging van de belas ting op hoge inkomens wordt gevraagd. Aan het begin van de vergadering is de heer M. Visser (V.V.D.) uit Arnhem ge ïnstalleerd als lid, als opvolger van me vrouw Fortanier-De Wit. De n.v. Bank voor Nederlandsche Ge meenten bericht, dat zij voornemens is over te gaan tot de uitgifte van een 5!4 percent 25-.jarige obligatielening, groot 100 miljoen gulden tegen de koers van 99 per cent. Het prospectus zal 6 maart ver schijnen. Prinses Beatrix is gis teravond omstreeks elf uur met een ver traging van bijna tweeëneenhalf uur met de K.L.M. Super Constellation „Grif fioen" van haar reis naar de West terug gekeerd op Schiphol, waar zich een grote menigte te harer ver welkoming verzameld had. Een hartelijk gejuich ging op toen de Prinses, bruinver brand en met een stralende glimlach in de deuropening van het toestel verscheen, snel de landingstrap afdaalde en haar moeder in de armen viel. In het felle licht van de magnesium fakkels en jupiter- lampen der t.v.- en filmjournaalploegen, liepen moeder en dochter daarna in een geanimeerd gesprek langzaam naar de grote hal, maar toen men de ontvangst kamer genaderd was, herinnerde de Prinses zich plotseling, nog geen afscheid te heb ben genomen van de bemanning van de „Griffioen", waarop zij zich omkeerde en door de menigte heen terugliep naar het toestel om de gezag voerder met zijn mannen en de stewardes nog even hartelijk de hand te drukken. Vervolgens werd de Prinses verwelkomd door de president-directeur van de K.L.M. I. A. Aler, de directeur van de luchthaven Schiphol, de heer U. F. M. Dellaert, de minister van Zaken Overzee, mr G. Ph. Helders, de gevolmachtigde ministers van Suriname en de Antillen. Daarna kreeg het enthousiaste publiek boven op de omloop gelegenheid de Prinses toe te'juichen. Zij wuifde lachend terug en raakte daarbij in de drukte op het platform zelfs even van de Koningin verwijderd. Weer keerde ze zich om, schoot in een lach en liep snel naar Hare Majesteit terug, die inmiddels met het gevolg, omstuwd ADVERTENTIE Toonaangevend in Damesstoffcn exclusieve dessins Gen. Cronjéstraat 3D - Telefoon 56880 door de vele genodigden, in de ontvang kamer op haar dochter wachtte. Tien minuten later namen de Koningin en de Prinses, met jonkvrouwe C. E. B. Röell, kapitein-luitenant ter zee P. J. S. de Jong en mej. mr. M. Meurs, die de Prinses op haar reis naar de West en de Antillen hebben begeleid, in de hofaulo's plaats om opnieuw onder luid gejuich van het pu bliek, naar Soestdijk te vertrekken. De vertraagde aankomst van de „Grif fioen' was een grote teleurstelling voor de Prinsessen Margriet en Marijke, die zich er de hele dag op verheugd hadden, om samen met de Koningin naar Schiphol te gaan. Toen in de loop van de middag bleek, dat het toestel veel later zou arriveren, werd van dit plan afgezien, omdat het nu voor de jeugdige prinsessen te laat werd de terugkeer van haar oudste zuster bij te wonen. Kort verblijf in Portugal Prinses Beatrix heeft op de terugreis gistermiddag een kort bezoek aan Lissabon gebracht, waar de „Griffioen" een tussen landing maakte. De Nederlandse ambassadeur en een groot gezelschap Portugese en Nederlandse autoriteiten en vrienden der Koninklijke familie was op het vliegveld verschenen. Namens de president van Portugal werd de Prinses begroet door diens secretaris. De Prinses maakte een autorit door de stad, in gezelschap van prinses Maria del Pilar, de oudste dochter van de graaf van Barcelona. Tot dusverre zijn vijf slachtoffers van de instorting in de staatsmijn Maurits te Geleen geborgen. Het zijn de Nederlan ders L. Blommaart, B. Grootkarsijn en J. Noort, de Pool Zietarski en de Italiaan Pintus. Het opruimingswerk en het zoe ken naar de slachtoffers wordt door vier ploegen van vier mijnwerkers verricht. Het opruimingswerk zal nog verscheide ne dagen in beslag nemen. De ingestorte pijler was nieuw en pas de vorige week in gebruik genomen. De instorting kwam onverwacht; tevoren wees niets er op, dat het dak van de pijler zou gaan schuiven. Er waren achttien mijnwerkers in de pij ler, waarvan elf zich op het laatste mo ment in veiligheid konden stellen. De Scheveningse haven heeft vanmorgen officieel zijn radarinstallatie gekregen. De wethouder van Economische Zaken, mr. J. van Aartsen, heeft de apparatuur door het omdraaien van enkele knoppen in werking gesteld. Scheveningen heeft hiermee, volgens de directeur van Haven- en Marktwezen te Den Haag. een wereldprimeur verworven, want nergens ter wereld is, zoals hier, een radar-installatie uitsluitend ten behoeve van de vissersvaartuigen aangelegd. De schepen, die onder ongunstige om standigheden de haven willen binnen komen, kunnen zich met het seinhuis waar de installatie is opgesteld, in verbinding stellen. Via de radar kunnen zij dan hun positie ten opzichte van de aslijn van de haveningang vernemen. De apparatuur is niet ingesteld op het binnenloodsen van schepen, zo verklaarde de Haagse wethou der vanochtend. Leden van een bergingsploeg komen boven na hun opruimingswerk in de ingestorte pijler van staatsmijn M aurits. Disraeli: Het is gemakkelijker, critisch te zijn dan correct. LONDEN, (UP) De Britse premier, Harold Macmillan, heeft in het Lagerhuis medegedeeld dat zijn regering besloten heeft zich niet bij Euratoom aan te slui ten. Hij zei dit in antwoord op vragen van de leider der oppositie, Hugh Gaitskell. „Toetreding zou grote moeilijkheden voor Groot-Brittannië met zich brengen, zon der dat daardoor de praktsiche samen werking tussen het Verenigd Koninkrijk en de zes landen (van Euratoom) noodza kelijkerwijs zal toenemen", zo verklaarde hij. „Deze samenwerking geschiedt op andere wijze reeds door het Britse lid maatschap van het Europese agentschap voor kernenergie en de Europese raad voor kernonderzoek" aldus Macmillan. (AFP) Macmillan verklaarde dat de aanwijzing van Britse waarnemers bij Euratoom op het ogenblik met Euratoom en de Organisatie voor Europese Econo mische Samenwerking besproken wordt. Kuala Lumpur (Reuter) Indien de be volking van Azië in het huidige tempo blijft groeien, zal zij in het jaar 1980 even groot zijn als de huidige wereldbevolking, terwijl China en India te zamen in het jaar 2.000 evenveel inwoners zullen hebben als thans de gehele wereld, aldus een door de Verenigde Naties samengesteld over zicht. dat alhier in de jaarlijkse bijeen komst van de Economische Commissie der Verenigde Naties voor Azië en het Ver re Oosten wordt besproken. Volgens het rapport stellen deze feiten duidelijk de mogelijkheid in het licht, dat de hoop op verhoging van het levenspeil in Azië niet zal worden bewaarheid, indien de bevolkingsgroei onbelemmerd voort gaat. De plannen, die in sommige Aziati sche landen bestaan om de bevolkings groei te remmen, moeten daarom belang rijk worden geacht, aldus het overzicht. Azië heeft rijke welvaartsbronnen die nog niet aangeboord zijn, zoals bodemschat ten, en grote mogelijkheden voor de op wekking van elektriciteit met water kracht. Daar staat echter tegenover, dat de bevolking voortdurend toeneemt, het geen voor vele landen in dit werelddeel een vraagstuk vormt. De verKoop van landbouwprodukten uit de overschotten in de Verenigde Staten zo vervolgt het rapport, is een steeds be langrijker rol gaan spelen in de Ameri kaanse hulpverlening aan Azië. Ondanks DJAKARTA (UP) - De Indonesische minister van Buitenlandse Zaken, Su- bandrio heeft dinsdagmiddag zijn twijfel erover geuit dat de Indonesische ambas sadeur in de Philippijnen, dr. Nazir Pa- muntjak, werkelijk aan journalisten in Manilla zou hebben medegedeeld, dat dr. Hatta tegen het eind van deze week zou deelnemen aan de regering en dat de regering Djuanda zou aftreden. DJAKARTA (ANP) President Sukar no heef! dinsdag een bijeenkomst geleid van zijn Nationale Raad, die een jaar ge leden in het kader van zijn plan tot „ge leide democratie" werd opgericht. Deze bijeenkomst, die drie dagen zal duren, is in een waas van geheimzinnigheid gehuld. De zitting werd niet bijgewoond door de stafchef van de landmacht generaal-majoor A. H. Nasution, die te zamen met de andere chefs van staven der strijdkrachten door president Sukarno tot lid van de raad was benoemd. Een grote politieke activiteit ontwikkelde zich na de tweede samenkomst tussen president Sukarno en de gewezen vice- president dr. Hatta sinds de proclamatie van de „revolutionaire regering", zeven tien dagen geleden. Welke voorwaarden stelde Hatta? Waarnemers in Djakarta verklaarden niet verbaasd te zijn, als Sukarno aan Hatta zou hebben gevraagd in de regering terug te keren, doch zij bekenden nog vol komen in het duister te tasten over de voorwaarden voor zulk een terugkeer. Hatta, die een uitgesproken anticommu nist is en die door het opstandelingen regime in Midden-Sumatra als premier van een nationaal kabinet wordt verlangd, heeft tijdens het jongste weekeinde nog eens zijn standpunt herhaald, dat de com munisten uit de regering behoren te blij ven. Het plan van Sukarno voor een ge leide democratie daarentegen omvat het opnemen van de communisten in een „alle- partijen-kabinet". Waarnemers wezen erop, dat de tweede ontmoeting tussen de beide topleiders ken nelijk meer succes heeft gehad dan de eerste, die tien dagen geleden werd ge houden en die geen resultaten zou hebben opgeleverd. DJAKARTA (Reuter) Een vooraan staand lid van de Masjumi, Firdaus, heeft gezegd dat leiders van de Masjumi, die Djakarta verlaten zonder daartoe van de partij bepaaldelijk opdracht te hebben verkregen er beter aan doen uit de partij te treden, opdat de positie van de Masjumi niet in gevaar wordt gebracht. Hij zeide dit, volgens PIA, in verband met de daden van drie leidende functionarissen van de partij, die zich bij de tegenregering in Midden-Sumatra hebben gevoegd. Firdaus achtte het wenselijk, dat het bestuur van de Masjumi een spoedvergadering zal be leggen voor de verkiezing van nieuwe lei ders van de partij. Darul l3lam SINGAPORE (AFP) Te Singapore is uit opstandelingenkringen vernomen dat de revolutionaire regering op een vergadering alhier aan de Darul Islam om steun heeft gevraagd in de strijd tegen de regering te Djakarta. SINGAPORE (Reuter) Radio-Padang heeft beweerd, dat Atjeh op het punt staat zich aan te sluiten bij het „rebellen-regime van Midden-Sumatra". Volgens de omroep zou de volgende week hierover in Atjeh een officiële verklaring worden afgelegd. Sumatra voorrang DJAKARTA (Reuter) Het Indonesische parlement heeft zijn goedkeuring gehecht aan een lening van 15 miljoen Amerikaanse dollar ten behoeve van wegenaanleg en bouw van elektrische centrales. Volgens de regeringsbekendmaking zou er voorrang worden gegeven aan het her stel van de 500 km lange snelweg die door het gebied van de Sumatraanse opstande lingen loopt TOKIO (UP) De Indonesische minister president, Djuanda, heeft volgens Antara verklaard, dat de opstandige beweging op Sumatra snel moet worden neergeslagen, teneinde een nationale ramp te voorkomen. Djuanda legde deze verklaring af tegen over een delegatie van negen jeugdorgani saties. „Time" over Sukarno NEW YORK (UP) - Het Amerikaanse weekblad „Time" heeft president Sukarno tot „man van de \veek" gekozen. Zijn por tret prijkt op de omslag. Vijf pagina's wor den aan hem gewijd. Aan het slot van het artikel wordt opgemerkt dat „Sukarno nog steeds voor de Indonesiërs de revolutie be lichaamt. Wanneer hij zou worden afgezet, zou dat speciaal in de dorpen, waar tachtig percent der Indonesiërs woont, zeer veel moeilijkheden geven". „In de naaste toekomst ligt het lot van Indonesië in zijn handen", aldus „Time". de kritiek op dit programma krijgt men de indruk, dat het in Azië steeds meer wordt aanvaard. De Sovjet-Unie verleent niet al leen aan China hulp, maar ook aan an dere Aziatische landen, onder andere aan Afghanistan, India en Indonesië. In be paalde gevallen neemt deze hulp grote af metingen aan. Sedert 1953 verleent China meer hulp aan andere landen dan het zelf van de Sovjet-Unie ontvangt. De vooruitzichten voor de voedselvoor ziening in 1958 worden in het overzicht niet bijzonder goed genoemd. De verwachting wordt uitgesproken, dat de Aziatische lan den meer voedsel zullen moeten importe ren. De Aziatische njstinvoer zal dit jaar minstens even groot zijn als die van 1957 en wellicht zelfs groter. Droogte of over stromingen of beide hebben de produktie van rijst in India, Ceylon en Indonesië on gunstig beïnvloed. KOPENHAGEN (AFP) De gemeente raadsverkiezingen in Denemarken hebben verliezen opgeleverd voor de sociaal democraten en de radicalen. De conserva tieven en de libei-ale boerenpartij boekten winst. De uitslagen voor de voornaamste partijen luidden: sociaal-democraten 573 zetels (verlies 28), radicalen 43 zetels (ver lies 7), conservatieven 224 zetels (winst 11), liberalen 168 zetels (winst 26), communis ten 15 zetels (onveranderd), Georgisten 8 zetels (winst vier). De conservatieven en de liberalen zijn in de oppositie tegen de regeringscoalitie van sociaal-democraten, radicalen en geor gisten (een-belastingpartij). De conserva tieven hebben in Kopenhagen hun positie versterkt, doch de socialisten zijn daar het sterkst gebleven. De liberalen boekten vooral op het platteland winst. De socia listen verloren hun meerderheid in tien steden. Volgens de oppositiebladen betekent de uitslag een motie van wantrouwen ten aanzien van de regeringspartijen, doch de Deense sociaal-democratische premier, Hansen, vindt dat de resultaten „over het algemeen bevredigend zijn". ADVERTENTIE Dinsdag sluiting; Woensdag uitslag. Zie pagina 3 PARIJS (Reuter) Premier Gaillard van Frankrijk is het met de betrokken ministers eens geworden over het zenden van versterkingen naar Algerije, waar al 400.000 man strijd voeren met de opstan delingen. Men is tot een compromis ge komen, dat er volgens een mededeling van betrouwbare zijde op neer komt, dat er veertig miljard francs extra beschik baar wordt gesteld en dat er dertigdui zend militairen naar Algerije gaan ter vervanging van de manschappen, die na afloop van hun diensttijd gedemobiliseerd zijn. De strijd kost Frankrijk een miljard francs (tien miljoen gulden) per dag. Van daag zal er meer over het compromis worden bekendgemaakt. Men verwacht dat Gaillard het kabinet machtiging zal vragen om het voortbe staan van de regering te verbinden aan de defensiebegroting. Het bestuur van de afdeling Zwijn- drecht van de Katholieke Volkspartij heeft de heer J. Th. van Eelen, die .oor de K.V.P. zitting heeft in de gemeenteraad van Zwijndrecht, geroyeerd. Het acht zijn houding bij verschillende principiële aan gelegenheden in de raad niet in overeen stemming met de beginselen van de K.V.P. De heer Van Eelen blijft als partijloze zijn zetel in de raad bezetten. De mogelijkheid bestaat, dat hij bij de komende raadsver kiezingen met een eigen lijst zal uitkomen.

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 1