RIJWIELHUIS „WILHELMINA" VAN HOUTEN Zeven Provinciën en twee jagers gaan de Britannia tegemoet Voor.... Protocollair eerbewijs voor IJmuiden op 25 maart DE BEURS van gisteren Amsterdamse Beurs 'n Pluim op Uw hoed cacao 538ste STAATSLOTERIJ 4e klas 11e lijst WOENSDAG 5 MAART 1958 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT BRITS KONINKLIJK BEZOEK Fons Jansen sprak op Boekenweekavond R.-k. middenstanders hielden ledenvergadering „d'Oprechte Amateur" hield halve finale Samengaan van a.r. en e.h. bij raadsverkiezingen Labour poogt storm in eigen gelederen te bezweren Strategie tegen Midden-Sumatra Scheepvaart Rijwielen, Stofzuigers, Wasmachines, Centrifuges, Complete Keukens, Petroleumhaardjes, Gascomforen, Gasfornuizen, Scheerapparaten, Autopeds, Electrische Strijkbouten naar Is en blijft stukken beter OMSTREEKS HALF ACHT des morgens, op dinsdag 25 maart zal het bezoek van het Engelse koningspaar aan Nederland op de grens der territoriale wateren vlak voor IJmuiden worden ingeluid met 21 saluut schoten van de kruiser „De Zeven Provin ciën". De Nederlandse kruiser zal tijdens de protocollaire begroeting vergezeld zijn van de onderzeebootjagers „Utrecht" en „Overijssel" en de drie oorlogsbodems gaan de „Britannia", die voor de IJmuidense havenmond twee loodsen aan boord zal nemen, daarna begeleiden naar de sluizen. Het Koninklijk jacht zal zelf in de midden- sluis worden geschut tegelijk met de „Overijssel", terwijl de „Utrecht" naar de Noordersluis gaat. De kruiser „Zeven Pro- De rooms-katholieke Openbare Lees zaal en Bibliotheek in Haarlem hield dinsdag haar jaarlijkse boekenweekavond in de Vleeshal, die geopend werd door de voorzitter, ir. P. M. Tordoir, die tevens de spreker van die avond, de schrijver Fons Jansen, inleidde. De heer Jansen heeft een groot aandeel in de redactie van het tijdschrift G 3 (Goe de Geest Gemeenschap), een tijdschrift voor de katholieke soldaat. Zijn eerste boek „Liefde" verscheen in 1955 en werd door vele critici enthousiast ontvangen, werd herhaaldelijk herdrukt en is in ver schillende vertalingen verschenen. De heer Jansen begon zijn causerie met te vertellen hoe zijn boek „Liefde" is ont staan. Een uitgever was naar hem toe ge komen en had hem gevraagd een boek over het huwelijk te schrijven. Fons Jan sen noemde zijn boek echter niet „Het hu welijk" maar „Liefde", omdat liefde nu eenmaal de drijfveer van een goed huwe lijk is. Via dit boek kwam de heer Jansen op het onderwerp, waarover hij wilde spreken, namelijk „De sexuele voorlich ting". Aan de hand van het boekje „Nieu we visie op de jeugd uit vroeger eeuwen" door mevrouw Heijboer-Barbas maakte de heer Jansen het verschil tussen de sexue le voorlichting van de jeugd van vroeger en de jeugd van na achttienhonderd dui delijk. Vroeger, aldus de heer Jansen, ging de voorlichting haast vanzelf. Kinderen werden al vlug met de bijbel de beste voorlichting bekend gemaakt en waren bijna altijd aanwezig bij de gesprekken tussen de ouders. Er bestond geen groot verschil tussen ouder en kind. Dit ver schil ontstond pas goed tijdens en na het rationalisme, de tijd waarin de ratio (het verstand) de voornaamste rol in het leven ging vervullen. Doordat het kind verstandelijk als mindere werd beschouwd telde het niet meer mee. Er werd een aparte wereld voor geschapen. Daardoor j? ook de betekenis van zogenaamde pu berteit de moeilijke stap van kind tot volwassene gegroeid. Juist omdat het kind tegenwoordig op allerlei gebied zo vrij is, moet men met de sexuele voor lichting ook minder stug zijn. Vele scho len maakte de heer Jansen een verwijt, omdat men bij het onderwijs vaak het liefst over de meest natuurlijke dingen zwijgt. Ook de voorlichting op godsdien stig gebied geschiedt volgens de heer Jan sen niet vroegtijdig en volledig genoeg. De heer Jansen eindigde zijn lezing met de hoop uit te spreken, dat de voorlichting op godsdienstig en sexueel gebied tegelij kertijd plaats zou hebben, zodat het kind de synthese als vanzelfsprekend zou aan vaarden. De voorzitter ir. P. M. Tordoir bedankte hierna de schrijver namens de vele aanwezige leden voor deze interes sante lezing. Administratie en ziektekosten vereniging" De ledenvergadering van de r.k. Mid denstandsvereniging te Haarlem heeft be halve enkele interessante discussies wei nig nieuws opgeleverd vooral ook niet om dat het belangrijkse punt, de bespreking van de strijd om de Vormingsschool in het politieke vak, op het laatste moment van de agenda werd geschrapt aangezien het bestuur het raadzaam achtte in deze fase van de ontwikkeling van deze school geen nadere mededelingen naar buiten te doen. Na het openingswoord van de voorzitter, de heer Fr. van Reysen, ging men over tot het goedkeuren van de statuten waarop koninklijke goedkeuring zal worden aan gevraagd. Zonder enige discussie wer den deze statuten door de aanwezige leden geaccepteeerd en daarna kreeg de heer A. Huissen, docent economie aan de ontwik kelingscursus van de middenstandsver eniging, de gelegenheid een inleiding te houden over het nut van een goede admi nistratie voor de middenstander. De heer Huissen kwam daarbij tot de conclusie dat een goede administratie zeker aan te beve len is vooral met het oog op de moeilijkhe den tot kredietverlening, voor de verbe tering van de productiviteit en rentabili teit en voor het verzamelen van cijfers en gegevens ter staving van bepaalde bewe ringen. Uit deze inleiding ontstond een langdu rig gesprek tussen de diverse leden en de heer Huissen waarbij men onder meer tot de slotsom kwam dat een vergelijking van de bedrijfsresultaten van een aantal on dernemingen in een bepaalde branche ze ker haar nut zal hebben voor het te voe ren beleid van de betrokken middenstan der. Vervolgens ging men direct over tot de behandeling van de ziektekostenverzeke ring via de Nederlandse Rooms Katholie ke Middenstandsbond, een onderwerp dat ingeleid werd door de heer De Jong en dat van enkele assurantiebemiddelaars ster ke tegenkanting ondervond. Zij protesteer den namelijk, aldus een woordvoerder van deze in de r.k. Middenstandsvereniging verenigde assuradeurs, tegen het feit dat als tussenpersoon een grote n.v. was geko zen waardoor dus de middenstanders on der de assuradeurs zouden worden uitge schakeld. Na een uitvoerig debat, dat ook in de rondvraag nog voortgezet werd, zeg de de heer Van Reysen de sprekers toe dit onderwerp nog nader ter sprake te bren gen. vinciën" maakt buiten de sluizen rechts omkeert om terug te stomen naar Rotter dam. Het Koninklijk jacht zal tegen negenen opstomen naar Amsterdam, begeleid door de beide jagers. Het koninklijk jacht „Britannia" is een nog betrekkelijk nieuw schip: op 16 juni 1952 werd de kiel voor dit fraaie jacht ge legd bij de bekende Schotse werf John Brown and Co Ltd te Clydebank en de tewaterlating volgde op 16 april 1953, waarna de overdracht feestelijk plaats had op 11 januari 1954. Het ranke schip heeft een waterver plaatsing van 3990 ton en een bruto inhoud van 5769 ton. En zijn voornaamste afme tingen zijn: lengte over alles 125,57 m; lengte tussen de loodlijnen 109,72 m; lengte op waterlijn 115,81 m; breedte 16,76 m; diepgang 4,57 m. De voortstuwingsinstallatie bestaat uit twee sets stoomturbines met een vermo gen van 12000 pk. voor een snelheid van 21 mijl; de actieradius bedraagt 2100 mijl bij een bunkercapaciteit van 330 ton. De kosten van het jacht bedragen 2.098.000. Geen enkele bijeenkomst biedt zo'n bon te mengelmoes van zang, declamatie, klas sieke muziek en jazz en op geen enkele avond vindt men zo'n gemengd publiek bijeen, dan op de selectie-avond van de stichting d'Oprechte Amateur, een stich ting die zich ten doel stelt de prestaties van de amateurs op een hoger peil te brengen. De halve-finale, die woensdagavond in hotel „De Leeuwerik" in Haarlem door de voorzitter van de afdeling Kennemer- land van de stichting, de heer L. C. A. van Kuijk, geopend werd vertoonde het zelfde beeld. Nauwelijks waren de laatste vioolklan ken van een muziekstukje van Tsjaikofsky uitgestorven, of het doek ging al weer op, om een jeugdige dixielandband en jeug dige toeschouwers in de gelegenheid te stellen hun enthousiasme uit te leven. De accordeon ontbrak evenmin. Twee meisjes, luisterend naar de naam „The Bella's" voerden een accordeonmedly uit, waarbij de zaal vaak meeneuriede en meeklapte. The Trico's uit IJmuiden, drie jonge mannen in rood gestreepte jasjes, brach ten zonder een spoor van verlegenheid een drietal liedjes. Zij deden dit met show-manieren, die, aan de film herinner den. Zang wisselde declamatie en klassieke muziek wisselde amusementsmuziek af. The Shellies, twee meisjes, die zichzelf op de gitaar begeleidden, zongen met zachte stem een tweetal liedjes, die bij het publiek in de smaak vielen. De grootste tegenstelling moest echter nog komen. Tussen de verschillende zang en muzieknummers in kondigde de heer Van Kuijk, een acrobatengroep aan, die even later de aanwezigen in angstige span ning hield, bij het uitvoeren van verschil lende handstanden hoog boven het toneel. „Oh, jongen ga er af" mompelde een bezorgd toekijkende dame, telkens wan neer de drie acrobaten een handstand uit voerden. De heer L. C. A. van Kuijk besloot met een kort dankwoord tot alle aanwezigen, in het bijzonder tot de vertegenwoordi gers van verschillende radio-verenigin gen, deze avond, waarbij nog medegedeeld werd, dat de finale zal plaats hebben op 15 april, eveneens in Haarlem. De besturen van de Christelijk Histori sche Unie en de Anti-Revolutionaire partij te Zandvoort hebben besloten bij de ko mende gemeenteraadsverkiezingen we derom uit te komen met een gezamenlij ke lijst. De eerste, derde, vierde en ver dere even plaatsen op de lijst zullen door de c.h. worden toegewezen, de tweede, vijfde en verdere oneven plaatsen door de a.r. De a.r. zullen de kandidatenlijst defini tief vaststellen in een vergadering op maandag 17 maart in restaurant Zomer- lust. De heer W. v. d. Werff, de huidige wethouder voor de c.h.-fractie, heeft zich bereid verklaard, wederom een kandida tuur te aanvaarden. (Van onze correspondent in Londen) De leiding van de nieuwe oppositie groep „Overwinning vooi het socialis me" in de Britse labourpartij is gisteren in Londen op het matje geroepen bij het partijbestuur. De partijleiding maakt zich bezorgd over de activiteit van de bewe ging. De bespreking verliep kalm en zal later worden voortgezet. De leiders van de groep betogen dat zij slechts het welzijn van de partij willen bevorderen en daar voor gangmakers willen zijn. In haar bestaan heeft de Labourpartij, vaak tot haar eigen voordeel, herhaalde lijk dergelijke groepen gekend. Het partij bestuur maakt echter bezwaar tegen de bedenkelijke methode. De nieuwe organi satie dreigt een partij binnen de partij te vormen met eigen programma, publika- ties en conferenties. Vooral de campagne tegen de waterstofbom en de Amerikaan se raketbases in Engeland wordt afge keurd. Het partijbestuur heeft een beroep op de groep gedaan om zich te matigen. De La- bourzege, die niet uit eigen verdienste, maar door de fouten der conservatieven bij de eerstvolgende algemene verkiezin gen onvermijdelijk lijkt, wordt door de in wendige partijcrisis in gevaar gebracht De vroegere linkse leidei Aneurin Be- van, die klaargestoomd wordt tot minister van Buitenlandse Zaken, heeft allang in gebonden omdat hij beseft dat partijeen heid een volstrekte voorwaarde is voor een overwinning van Laboui de enige partij welke volgens hem de vrede kan redden DJAKARTA (UP) President Sukarno, premier Djuanda en generaal-majoor Na- sution, stafchef van het Indonesische le ger, hebben vandaag twee uur lang in Djakarta besprekingen gevoerd over de strategie voor de strijd tegen de opstan dige regering van Midden-Sumatra. Na afloop van deze bijeenkomst woonde Su karno een bijeenkomst bij van de natio nale adviesraad, waarvan hij voorzitter is. Djuanda heeft ook besprekingen gevoerd met de stafchefs van luchtmacht en vloot. Men meent te kunnen aannemen dat deze activiteit in Djakarta een offensief tegen Midden-Sumatra voorspelt. Vrijdag zal Sukarno voor de derde maal sedert zijn terugkeer uit Japan een ont moeting hebben met Mohammed u-"-> AMSTERDAM Scheepvaarten lagen aan de vaste kant. Het radiobericht dat Japan geen schepen beschikbaar wil stellen voor de vaart in de Indonesische wateren, nu de K.P.M.- schepen hun diensten aldaar niet meer on derhouden, had een gunstige invloed op de koersen van de scheepvaartaandelen, die hun belangen in Indonesië hebben. Een en ander had tot gevolg dat er ook vraag los kwam van publieke zijde voor de andere scheepvaartaandelen, waardoor het ge heel in deze sector een vast karakter kreeg. De markt sloot op de hoogste koers van de dag met winsten van 2 tot 4 pun ten ten opzichte van maandag. Aandelen Kon. Olie profiteerden van de koersstijging van de olieaandelen in Wall- street en konden zich op 149.20 drie gul den zeventig verbeteren. Het fonds lag hierdoor 'ets boven pariteit New York. Aandelen Philips blijven de aandacht vra gen en worden nog steeds voor Londense rekening uit de markt genomen, terwijl ook het publiek zich niet onbetuigd laat. Na een opening op 259'/2 trok de koers aan tot 261. De koerswinst bedroeg ongeveer 5 pet. vergeleken bij de vorige dag. De 5-pct. convertibele obligaties Philips wa ren eveneens aan de vaste kant en werden geadviseerd op 115Vï, tegen maandag 114Vï. De jaarcijfers van het Philipscon- cern kunnen eind van deze maand wor den tegemoetgezien. De beurs rekent er op, dat deze cijfers over het boekjaar van 1957 gunstig zullen zijn. Unilever en AKU profiteerden slechts in geringe mate van de gunstige beursstemming. Eerstge noemde steeg een punt terwijl AKU prijs houdend bleef. K.L.M. verbeterde opnieuw een halve gulden. Cultures konden ook iets aantrekken. Amsterdam Rubber ongeveer een punt hoger evenals Verenigde Deli. In de staats fondsen trad een reactie in speciaal voor het kortlopende papier. Er viel nog al wat aanbod te verwerken waardoor de koers zich ongeveer pet. lager stelde dan maandag. Rentespaarbrieven werden iets lager vernomen op 103'/2 (103%)- Aandelen Gazelle-Rijwielfabriek werden geadvi seerd op 112 pet., tegen een laatst gedane koers van 105, op het gepubliceerde jaar verslag. Verder werden nog vernomen aandelen Korenschoof op 92-94 tegen maandag 100 laten; Billiton op 171-172 (167). Prolongatie 4Va pet. (ANP). NEW YORK Het koersverloop was onregelmatig stij gend bij een wat grotere omzet. Van de industriewaarden trokken de olies het sterkst de aandacht. De staalfondsen slo ten over het algemeen hoger. Tabaks- en autowaarden waren verdeeld. De chemie- fondsen waren vast. Bij de individuele fondsen was er meer te beleven. Bucyrus Erie, American Hawayian Steamship en Haveg Industries daalden 3 tot 5 dollar andere echter stegen 2 tot 3 dollar. Het industriegemiddelde liep voor de derde achtereenvolgende maal omhoog en wel van 443,38 tot 445,06. Men acht dit een technisch herstel omdat de stijging niet gevolgd werd door spoorwegen van 102,52 naar 102,32 en openbare nutsbe drijven van 72,42 naar 72,34. Van de 1.118 verhandelde fondsen sloten er 552 hoger en 329 lager. De omzet bedroeg 2.010.000 aandelen tegen 1.810.000 op maan dag. (UP). Slotkoers Heden gisteren 13 45 uur 3-3%°/o Nederl. '47 87u/i» 87'l/i« 3 °/n Nedl. 1962/64 90% 90 A. K. U 150 149'/? Calvé Delft 300% 300 Van Gelder Zonen 173 174 K. N. Hoogovens 275 277 Nederl. Ford 169 170 N. Kabelfabriek. 225 225 gew.Philips Gloeil. 260 259 Pref.PhilipsGloeil. 146% 146%* Unilever 336'/? 336 Wilton Feyenoord 205 208 Dordtsche Petrol. 625 629 Kon. Petroleum.. 149,20 150,20 Billiton 174 175 Vdam Rubber 47 46% K. L. M 106 105.50 Uoll. Amer. Lijn 135 134% K N S. M 125 H 125 N Scheepv. Unie 113 112 v Nievelt Goudr. 145 144 Phs. v Ommeren 192/? 194% H. V. A. 83% 84 Verg. Deli Mij en 62% 62 Amsterd. Bank 192% 192% Nat. Handelsbank 71 74 Ned Handel Mij 146% 146%* Rotterd. Bank 162 162 Twentse Bank 1C7% 157%* Anaconda Copper 41/s 41% Bethlehem Steel 39/? 39% U. S. Steel 59% 59% General Motors.. 33lS/i# 34 3hell Union 63 64 Tidewater 2° 22 Agamemnon, 5 te Amsterdam. Aldabi, pass. 4 Vlissingen n. Antwerpen. Aeneas, 4 te Amsterdam n. Rotterdam. Argos, 4 v. Rotterdam n. Gibraltar. Artemis, 4 v. Trinidad n. Caracol. Aegis, 4 v. Demerara n. Paramaribo. Attis, 3 v. Willemstad n. Turks Island. Algol, 4 te Salvador verwacht. Annenkerk, 4 te Antwerpen. Aegis, 4 v. Georgetown n. Paramaribo. Amstelkroon, 4 v. New York n. St. Johns. Amstelvaar.t 4 v. Aden n. Genua. Alioth, pass. 4 Finisterre n. Las Palmas. Alderamin, 4 dw. Sukrabaai n. Suez. Aagtekerk, 5 te Tanger. Aalsum, pass. 4 Kp De Goede Hoop n. Dakar. Alhena. 4 v. Buenos Aires n. Montevideo. Alphacca, 5 te Vitoria. Alwaki, 4 v. Aden n. Suez. Amerskerk, 4 v. Genua n. Marseille. Andijk, 4 v. Havana n. Houston. Appingedijk, 5 te Curacao. Arkeldijk, 5 v. Djibouti n. Aden. Aldabi. 4 te Antwerpen. Ampenan, pass. 4 Kp. Finisterre n. Las Palmas. Bonita. 5 v. Balboa n. Guayaquil. Borneo, 4 210 m. w. Minikoy n. Penang. Bantam, 4 te Port Sudan verwacht. Batavier, 4 v. Singapore n. Patani. Breda. 4 te Curasao. Bloemfontein, 4 te Amsterdam. Bengkalis, 5 te Surabaja. Bawean. 5 te Singapore. Batu, 5 te Bahrein. Blitar. 4 v. Tandjong Priok n. Bangkok. Calamares, 4 te Pto. Armuelles. Camerounkust, 4 v. Pointe Noire n. Freetown. Colvtto. 4 te Antwerpen. Castor, 4 840 m. z.w. Landsend n. Emden. Caltex The Hague. 4 v. Kurnell n. Aden. Cistula, 4 165 m. w. Kp. York n. Singapore. Corilla, 4 460 m. z.o. Kp. Leeuwin n. Singapore. Cradle of Lib., 3 240 m. o. Bermuda n. Ph.delphia. Crania, 3 290 m. n.o. Barbados n. Liverpool. Caltex Leiden, 5 Str. Ormoesz gep. n. Stockholm. Cleodora. 17 te Singapore verwacht. Callisto, pass. 4 Ouessant n. IJmuiden. Caltex Utrecht, pass. 4 Singapore n. Kobe. Congokust, 4 dw. Kp. Finisterre. Corvda, 4 v. Wellington n. Auckland. Cottica, 4 v. Cape Haitien n. New York. Cartago, 4 te New Orleans verwacht. Celebes, 4 te Cheribon verwacht. Ceronia, 4 te Massawah verwacht. Dongedijk, 4 te Rotterdam. Diemerdijk, 4 v. Cristobal n. Londen. Dongedijk, 4 v. Antwerpen n. Rotterdam. Delft, 5 te Amsterdam. Dordrecht, 4 v. New York n. Liverpool. Dorestad, 3 275 m. o. Antiqua n. Londen. Duivendijk, 4 te Londen verwacht. Drente. 4 te Suez verwacht. Delfland, 4 te Hamburg. Eos, pass. 4 Gibraltar n. Rotterdam. Eenhoorn, 4 60 m. w. Gibraltar n. Patras. Etrema, 4 45 m. n. Malta n. Berre. Esso Nederland. 4 te Mena verwacht. Esso Amsterdam, 6 te Aruba verwacht. Fravizo, pass. 4 Gibraltar n. Rotterdam. Friesland SSM. 4 dw. Oporto n. Antwerpen. Gabonkust. pass. 4 Kp. Finisterre n. Amsterdam. Grootekerk, 4 te Bremen. Giessenkerk, 5 te Fremantle. Groote Beer, pass. 4 Gibraltar n. Amsterdam. Hector, 4 v. Bremen n. Rotterdam. Houtman, 3 v. Tokuyama n. Hongkong. Haarlem, 4 v. Londen n. Amsterdam. Helicon, 5 te New York. Heelsum, 4 te Antwerpen verwacht. Hermes. 4 v. Limon n. Curacao. Hispania, 4 v. Bilbao n. IJmuiden. Hoogkerk, 4 v. Pt.. Elisabeth n. Kaapstad. Hydra. 3 v. Bremen n. Hamburg. Hilversum. 3 800 m. z.w. Fayal n. Philadelphia. Helder, 4 te Pernis v. Antwerpen. Iberia, 4 70 m. o. Gibraltar n. Hornillo. Ivoorkust, 4 te Freetown. Jagersfontein, 5 te Durban v. East-London. Jason, 4 te Amsterdam. Java. 4 50 m. n.w. Majorca n. Leixous. Japara, 3 190 m. n.o. Mombasa n. Singapore. Joseph Frering, 4 dw. Beachyhead n. IJmuiden. Kellia, 5 te Gothenburg. Kopionella, 5 te Aden. Keizerswaard, 4 200 m. n.n.w. K. Comorin n. Mena. Korovina, 4 bij Panamakanaal. Kosicia, 4 te Trinidad verwacht. Kabylia, 4 v. Suez n. Bandarmashur. Kertosono, 4 in Panamakanaal n. Los Angeles. Krebsia, 7 te Rotterdam verwacht. Khasiella, 4 te San Lorenzo verwacht. Kalinga. 7 te Curacao verwacht. Katelysia, 8 te Boston verwacht. Koningswaard, 3 50 m. w. Jamaica n. Curagao. Leto, pass. 4 Dakar n. Freetown. Larenberg, 5 v. Bachaquero, 5 te Maracaibo. Leersum, 4 v. Halifax n. Londen. Lindekerk, 4 te Ummsaid. Lissekerk, 4 dw. Kp. Finisterre n. Port Said. Lemsterkerk, 4 ten anker rede Rastanura. Leto, 4 45 m. n.n.w. Dakar n. Freetown. Loenerkerk, 4 60 m. z.w. Kreta n. Rotterdam. Louis Lantz, 4 500 m. n.n.o. L. Palm. n. L. Palmas. Leopoldskerk, 4 te Kopenhagen v. Hamburg. Laagkerk, 5 te Aden. Meliskerk, 4 v. Amsterdam n. Genua. Maaskerk. 5 te Marseille. Macoma, pass. 4 Formosa n. Yokohama. Mississippilloyd. 4 te New York verwacht. Maashaven, 4 38 m. n.w. Usshant n Bremen. Minjak, 4 bij St. Jacques n. Singapore. Malea, 4 30 m. n. Luzon n. Miri. Maetsuycker, 6 te Singapore verwacht. Mentor, 5 te Ciudad Trujillo. Merwede, 5 te Avonmouth. Mitra, 5 te Curacao. Mod.iokerto, 4 te Antwerpen. Montferland, pass. 4 Abrolhos n. Amsterdam. Moordrecht. 5 te Port Said. Mylady.,4. v. Port. Gentil n. Freetown. Mataram, 4 té Genua verwacht. Maetsuycker, 4 130 m. n. Christmas eil. n. Singap Mitra. 5 te Curagao verwacht. Markelo, 4 te Gravesend verwacht. Nieuw Amsterdam, 5 te Havana. Nestor, 4 v. Paramribi n. Pto. Ordaz. Nias, 5 te Singapore. Stad Maassluis, 4 te Vlaardingen. Oldekerk, 5 te Marseille. Omala, 4 v. Pta. Cardon n. Recife. Orion, 4 te Palermo. Osiris, 3 800 m. o.n.o. Barbados n. Emden. Oranjefontein, 4 420 m. n. Dakar n. Las Palmas Ouwerkerk. 5 te Rotterdam. Orestes, 4 dw. IJmuiden n. La Guaira. Ootmarsum, 4 v. Brownsfield n. New Orleans Prins Casimir. 4 te Castellon. Papendrecht, 5 v. Balboa n. Los Angeles. Pendrecht, 5 te Cyprus. Prins Willem V, 4 te Frederikstad. Prins der Nederlanden, 4 v. A'dam n. Hamburg. Perna, 4 te Mena. Prins Casimir, 4 te Castleton verw. n. Valencia Phrontis, 4 v. Balikpapan n. Makassar. Prins Frederik Willem, 4 te Castellon. Prins Johan Willem Friso, 4 te Jaffa. Prins Willem IV. 4 v. Almeria n. Rotterdam. Roebiah, 4 v. Amsterdam n. Zeebrugge. Rijndam, 4 v. New York n. Cobh. Rotti, 4 320 m. o. Santa Maria n. Halifax. Rempang, 5 te Kaapstad verwacht v. Las Palmas. Rijnkerk, 4 te Bremen verwacht. Rondo, 4 300 m. n.w. Midway eil. n. Singapore. Radja, 5 te Port Said. Rijnkerk, 4 te Bremen. Roebiah, 5 te Zeebrugge. Schouten, 5 te Lorenco Marques. Senegalkust, 5 te Antwerpen. Statendam, 5 te Singapore. Statue of Liberty, 4 te Port Said. Straat Mozambique, 7 te Hongkong verwacht. Straat Soenda, 4 v. Singapore n. Surabaja. Sunetta, 5 te Melbourne. Schie, 5 te Lattakia. Solon, 5 te Oranjestad. Stad Alkmaar, 4 v. rede Melilla n. Antwerpen. Straat Cook, 4 v. Durban n. Fremantle. Sinabang. 6 te Sydney verwacht. Straat Johore, 5 v. Melbourne, 7 te Sydney verw. Stad Haarlem, 4 80 m. n.o. Finisterre n. Triest. Steven, pass. 4 Morthforeland n. Londen. Sibigo, 4 v. Singapore n. Padang. Sumatra, 4 90 m. z.o. Massawa n. Massawa. Sliedrecht, 4 te Norfolk verwacht. Stentor, 4 et Ciudad Trujillo verwacht. Sinabang. 4 v. Melbourne n. Sydney. Slamat, pass. 4 Gibraltar n. Rotterdam. Stad Maassluis, 4 te Vlaardingen verwacht. Sibajak, 3 370 m. z.w. Tahiti n. Wellington. Straat Singapore, 4 Kp, Delgado gepass. n. Beira. Tiba, verm. 4 v. Bremen n. Hamburg. Telamon, 5 te Barranquila. Theobaldius, 5 v. Mena al Ahmadi n. Gibraltar. Tjiluwah, 4 te Tandj. Priok verw. v. Semarang. Towa, 4 te Santos verwacht. Tjisadane, 4 te Yokohama verwacht. Thaletas, 3 v. Calamata n. Palermo. Vasum, 4 v. Port Said n. Portland Maine. Vivipara, 17 te Landsend verwacht. Wonogiri, 4 te Abadan. Waal. 4 150 m. n.o. Kp. Finisterre n. Algiers. W..Alton Jones, 4 130 m. w.n.w P. Sudon n. Mena Woensdrecht, 4 te New York verwacht. Witmarsum, 4 te Savannah verwacht. Wonosobo, 4 te Portland verwacht v. Hoquiam. Willem Ruys, 4 v. Colombo n. Suez. Wonosari, 4 te Belawan n. Penang. IJssel, 4 te Porto Cortez verwacht. Zuiderkruis, 5 te Port Said. KLEINE VAART Bab T, 3 v. Bayonne n. Mumbles Roads. Boreas, 4 in Grote Belt ten anker. Brouwersgracht. 4 bij eil. Juist n. Abö. Elsa, 3 v Goole n. Sete. Flevo, 3 25 m. n. Kinnairdshead n. Newcastle. Joost, 27 v. Londen n. Sete. Kaap Falga, 1 v. Limerick n. Partington. Kaap St. Vincent. 3 v. Cardiff n. Rouen. Leliegracht, 8 te Amsterdam verwacht. Lucas Bols I, 4 te Amsterdam. Lucas Bols II, 5 te Oxelesund. Marianne, 4 dw. Varne n. Rouen. Midas, 3 te Catania n. Messina. Netta, 3 10 m. o. Genua n. Genua. Pavo, 26 v. Tees n. Sete. Phidias, 2 te Savona n. Taragona. Philetas, 4 te Kopenhagen n. Fredericia Ponza, 3 v. Barcelona n. Avonmouth. Schippersgracht, 4 te Abö. Tilly, 26 v. Tees n. Sevilla. SLEEPVAART Blankenburg, 5 v. Dungeness n. Rotterdam. Cycloop, 4 te Massawah. Gele Zee, 5 dw. Portland Bill n. Rotterdam. Loire, 5 120 m. n.o. Guardafui n. Conacry. Morgan, 5 v. Rotterdam n. Port Said. Noordhinder, 3 570 m. w. Gibraltar n. Perz. Golf Oostzee, 3 v. Trinidad n. Nueva Palmira. Poolzee, 5 100 m. w.z.w. Ouessant n. Lissabon. Thames. 5 70 m. z. Lissabon n. Dublin. Titan, 3 450 m. o.n.o Belem n. Belem. Tyne, 5 100 m. z.o. Malta n. Tandjong Priok. Zeeland, 5 dw. Ouessant n. Maracaibo. a KROCHT 6-8 t.o. HEMA HAARLEM - TEL. 10353 De betaling regelen wij prettig met u, zonder banktussenkomst. Een lange winteravond het „hoedjesspel" komt te voorschijn. Pas op. Daantje, wip die hoed niet in je kop cacao. Dat zou zonde zijn 't is immers van Houten cacao - zoveel krachtiger, zoveel geuriger en klaar in een wip. Pluim op Uw hoed voor Uw goede keus, moeder HOGE PRIJZEN ^316 12414 12865 13919 14027 14353 16046 16346 18089 18126 19093 20241 21833 21880 219o2 PRIJZEN VAN f80.— 12035 159 13031 255 804 855 14441 524 15039 042 796 874 16106 115 672 689 17032 117 18057 135 824 19086 243 20218 248 21023 172 825 980 1110 115 217 332 365 478 651 765 794 963 2050 266 377 422 670 882 970 301.3 185 23 J 300 i42 553 555 920 938 4007 207 316 337 371 459 621 646 713 940 5262 718 /31 (80 806 811 832 838 6002 05 u 05 l 162 179 185 238 282 450 455 472 794 907 7045 075 149 376 483 499 601 801 817 848 8149 183 209 211 264 273 305 455 613 628 809 906Ll 2b6 383 486 649 674 789 845 926 930 938 10036 050 242 353 452 460 503 536 622 644 688 831 983 989 '1312 315 366 461 517 593 646 727 731 826 870 205 403 578 613 «96 913 922 272 369 457 582 585 659 718 729 956 779 938 091 148 216 332 380 534 712 767 147 257 379 156 518 536 552 626 772 775 806 601 «45 664 701 715 874 223 263 313 336 338 354 585 795 748 354 493 553 716 915 978 309 543 628 «41 798 929 189 327 402 469 619 628 635 793 1069 086 244 623 638 644 830 831 872 2002 003 007 231 246 247 427 453 486 700 716 717 887 916 950 3004 012 033 239 269 270 409 458 460 599 614 617 782 805 835 1019 070 089 423 429 438 741 795 810 5033 044 046 252 256 295 450 453 476 753 790 794 6016 017 030 242 309 323 457 471 635 689 698 7012 027 058 202 231 255 474 501 524 707 716 717 867 919 931 8001 019 052 282 304 319 398 401 403 578 593 594 868 894 898 9008 072 073 501 506 514 692 695 707 807 817 836 10U27 073 084 192 210 220 347 351 356 54T 589 638 849 877 880 9b7 988 11030 051 089 298 326 656 727 886 946 009 011 249 271 514 525 733 741 957 958 048 137 281 295 487 490 620 646 842 851 159 168 497 498 840 910 057 064 297 358 605 611 805 821 049 052 327 339 482 523 740 752 065 077 301 315 538 567 723 727 953 958 059 074 350 356 405 409 624 630 918 949 077 080 515 516 718 735 858 878 087 096 228 253 362 420 646 657 887 891 350 472 142 773 972 133 135 296 318 543 570 765 794 995 175 192 305 320 500 506 656 698 860 867 175 277 549 554 967 067 156 362 381 616 645 835 873 064 123 345 365 544 577 761 870 102 108 341 348 628 680 735 743 963 096 174 368 381 425 4/1 640 664 963 997 200 294 53S 551 755 775 934 949 113 115 287 300 432 442 687 724 893 900 NIETEN 479 485 600 /SI 795 825 162 200 204 342 384 396 619 662 674 820 830 846 223 225 236 368 400 405 537 560 588 756 758 761 955 980 982 320 388 391 604 652 688 157 180 248 414 432 448 671 698 717 929 939 146 222 235 374 416 418 587 616 633 881 903 133 164 176 396 401 432 690 695 696 749 798 802 175 198 255 386 391 394 509 533 560 769 795 860 315 352 459 608 627 665 776 785 792 951 973 996 161 164 187 306 318 344 458 517 542 735 791 807 920 932 945 133 196 218 229 258 345 381 391 396 566 672 815 819 '2009 056 246 279 539 55J 716 737 953 997 13007 012 154 181 397 415 661 671 929 936 14003 007 357 422 684 693 975 978 15070 146 322 356 523 541 807 828 16019 036 383 392 747 752 927 973 17061 070 378 384 662 685 785 786 18002 00'. 123 214 492 519 756 777 11)0' 062 347 362 602 624 905 914 20005 087 457 49.' 639 647 768 770 922 928 21042 07,7 259 261 555 564 824 854 408 418 Z02 724 838 860 061 089 323 331 552 555 765 807 13000 020 036 191 208 458 519 689 703 955 018 039 496 529 702 844 439 479 485 498 739 745 759 793 935 106 169 196 200 336 398 489 512 595 610 618 620 816 818 837 855 037 060 064 065 229 232 245 281 535 557 589 60S 721 765 786 789 065 105 107 130 544 574 578 580 883 894 935 954 514 556 808 811 212 232 523 527 662 691 923 952 071 131 378 396 622 642 794 S89 1.35 339 600 628 965 968 151 393 610 883 050 406 767 994 102 40.3 69.3 868 012 2.31 520 779 067 398 625 971 120 494 689 779 95-1 086 292 578 924 153 169 192 240 394 428 434 435 64.3 661 707 7.35 884 888 889 912 057 065 196 2.35 443 482 511 556 797 80.3 808 809 232 239 286 318 407 410 419 486 708 734 746 756 879 920 944 993 037 065 069 098 239 269 334 .352 541 548 629 655 802 816 917 941 074 167 191 201 437 482 489 501 674 724 757 800 977 132 152 181 225 370 395 450 503 536 559 561 586 606 619 <04 712 714 735 74.3 755 765 789 808 814 857 871 880 911 094 132 138 144 209 221 252 315 360 362 383 404 411 444 636 639 666 685 712 767 823 926 937 953 985 b37 988 259 271 311 456 46.3 500 745 748 755 94.3 955 983 330 331 350 587 641 684 817 852 865 .325 348 362 500 54.3 546 758 765 778 114 120 122 .37.3 380 466 667 668 689 965 968 256 281 336 503 565 566 817 892 902

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 6