Albert Heijn iÉS Blokker chauffeur-wagenwasser verkoopster verkoopsters pakhuis met drie verdiepingen INPAKSTERS - SORTEERSTERS CONTROLEUSES Monte Carlo Modern winkelen in de AH-SuperMart nette meisjes DONDERDAG 6 MAART 1958 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 13 Nieuwe tarieven voor justitiekosten Prof. Heisenberg's formule bestaat uit 27 symbolen Legerplaats Holterhoek wordt repatriantencentrum VIJFHUIZEN Kienen voor nieuwe kerk Geanimeerd jaarfeest Jeugdclub „Protestant" Indonesisch protest Verkeersongelukken ZANDVOORT Bejaarden juichten Johnny Jordaan toe Nutsspaarbank BENNEBROEK „Stille Omgang" vergaderde Drie maanden voor dronken autorijder Scheepvaart uperMarlr Mcttd- HULP-BAANKNECHT twee vakkundige ADVERTEERT IN DIT BLAD Hele mooie BRAADKUIKENS Castricumer Wildhandel A. TROMP Nieuw en goedkoop Bustehouders rondgestikt! .UNKiHÖLLER LE-X-1S KROON'S BEDDENMAGAZIJN Combinatie Divanbed met Jeugdmatras ƒ48.75 Aan JONG MEISJE Uitsluitend vrijdag en zaterdag Grote Houtstraat 138 95' Zoekt U een meisje Er is een wetsontwerp ingediend tot wijziging van het tarief justitiekosten en salarissen in burgerlijke zaken. De nieu we tarieven komen in hoofdzaak daarop neer, dat van elke eisende partij en van elke verschenen gedaagde een recht van 50 wordt geheven. Bij de kantongerech ten bedraagt het recht, te betalen door elke eiser of verzoeker, 12.50, voorzover het om een zaak van meer dan 50 gaat. De rechten gelden niet voor strafzaken. Voorts is wijziging gebracht in de deur waarderstarieven en de beloningen voor de deurwaarders die op de zittingen dienst doen. In de toelichting op het wetsontwerp wordt opgemerkt, dat het bestaande stel sel verouderd is. Het is gebaseerd op een wet van 1843, waarbij de griffiers verschil lende rechten voor hun verschillende be moeienissen moesten heffen. Zij moesten dan voor eigen rekening uit deze heffingen de griffies laten werken. In 1910 werden de griffiersemolumenten afgeschaft, maar het bestaande stelsel van heffingen bleef gehandhaafd. Nu er geen verband meer bestaat tussen de werk zaamheden van de griffies en de hoogte van het te betalen recht, wordt voorgesteld het stelsel der heffingen te vereenvoudi gen, temeer daar het bestaande stelsel controle op de boekhouding der griffies moeilijk en tijdrovend maakt. Voorts ver valt in de voorgestelde wijziging de rege ling voor de reiskosten voor rechterlijke ambtenaren, omdat deze materie geregeld is in het Reisbesluit. BOON (Reuter) De alles omvatten de vergelijking voor het wezen van »de stof, die de Westduitse Nobelprijswinnaar professor Heisenberg heeft opgesteld, be staat uit 27 symbolen, merendeels Griek se letters. Prof. Heisenberg heeft vijf jaar aan de formule gewerkt, die mogelijk van beslissende invloed zal zijn voor het be grijpen van de materie. Geleerden zullen zeker vijf jaar nodig hebben om de for mule te controleren. Prof. Heisenberg is van oordeel, dat het nu voor het eerst mo gelijk is een volledige wiskundige verkla ring voor de natuurwetten te geven, waar uit de structuur van elementaire deeltjes en van de stof zelf af te leiden is. Hij zal de formule toelichten op een wetenschap pelijk congres dat op 25 april in Berlijn wordt gehouden ter herdenking van het feit dat Max Planck honderd jaar geleden werd geboren. De formule luidt: gamma ny d: dx ny plus Lkwadraat gamma my gamma 5 psi (psi tot de macht plus gamma my gamma 5 psi) 0. In de legerplaats Holterhoek te EibergeA. waarvan de militaire bezetting inmiddels vrijwel geheel is overgeplaatst naar De Lier, zal op 17 maart een eerste groep van évacués uit Indonesië worden opgenomen. Voornamelijk alleenstaande mannen en enkele gezinnen. De leiding van dit gerepatrieerdencen- trum, waarvan de bezetting geleidelijk Ran zal worden opgevoerd tot 350 400 perso nen. berust bij kapitein-vlieger T. Biegers uit Den Haag. Het 31 man tellende burger personeel van het kamp, dat per 1 maart ontslag was aangezegd, kan thans in dienst blijven voor de verzorging van de nieuwe bewoners. Getracht zal worden de gerepa- trieerden zo spoedig mogelijk in te schake len in het produktieproces. Zaterdagavond 8 maart wordt er in het Jeugdgebouw van de Ned. Hervormde Kerk weer gekiend ten bate van het bouw fonds voor de stichting van een nieuwe hervormde kerk in Vijfhuizen. Onder grote belangstelling hield de Jeugdclub „Protestant" te Vijfhuizen woensdagavond in het kerkgebouw haar jaarfeest. Na het openingswoord van de presidente, mejuffrouw Ria Zoeteman. werd met veel animo een programma van voordrachten en toneelspel uitgevoerd. Fré Weima declameerde „Laat het bij bidden niet" en Bep Baarda „De lendenen omgord" van P. A. de Genestet. Aartje Roodenburg hield hierna een inleiding waarin zij de aandacht bepaalde bij het zendingsbevel, dat alle mensen van alle tijden geldt. Hoe „droge" jaarverslagen soms ook als een vrolijk intermezzo kun nen worden gebracht bewees de door Henk Stoks geschreven éénakter voor to neel, bewerkt door Ben Borsje, met ge luidsregie van Johan Gehrels. „Het eind rapport", een geestig schetsje werd op de planken gebracht door de gebroeders Wij nand en Chris Kluijt. Na de pauze werd met veel succes het toneelspel „De zoon van Berkenhof" op gevoerd, een in boerenkringen spelende geschiedenis, geschreven door Johan Logt- meier. Nadat ds. G. Rang tot erevoorzitter was benoemd, declameerde Janno Schering nog „Psalm" van Michel van der Plas. Ds. Rang besloot de avond met gebed. Van Indonesische zijde in Den Haag is medegedeeld, dat de Indonesische zaak gelastigde, de heer M. Maramis, vanmid dag op het ministerie van Buitenlandse Zaken een Indonesische protestnota over handigd heeft inzake de aanhouding door Hr. Ms. „Drenthe" van het KPM-schip „Kasimbar". Op de onbewaakte overweg in de Bar- germeerweg te Emmen is een bestelauto door een trein geramd en opzij geworpen. De bestuurder van de bestelauto is, na uit de vernielde wagen te zijn bevrijd, in zeer zorgwekkende toestand naar het zie kenhuis te Emmen overgebracht. Hij is de 30-jarige Fransman G. B., die tijdelijk woonachtig is in Oldenzaal. De 23-iarige R. Compagner is op slag gedood toen op de Nijverdalsestraat te Wierden een auto door onbekende oorzaak in volle vaart tegen een boom botste. De wagen kwam uit de richting Wierden en werd bestuurd door de 42-jarige G. de W. uit Almelo. De bestuurder kreeg een shock. Beide personen waren employés van de P.T.T. Na zijn laatste optreden in november voor de Zandvoortse bejaardensociëteit „Het Anker" beloofde de liedjeszanger Johnny Jordaan nog eens te zullen terug komen. Hij heeft woord gehouden, want woensdagmiddag verscheen hij opnieuw in restaurant „Zomerlust". Thans in gezel schap van Tante Leen, de accordeonist Jan Hillegers en „The two Mounties". Het werd wederom een middag, waarvan de stampvolle zaal kostelijk heeft genoten. Tante Leen stal alle harten met haar ge voelige liedjes en „The two Mounties" ver oorzaakten met hun optreden grote vro lijkheid. Johnny Jordaan en zijn accor deonist hadden er slag van de bejaarden met hun populaire liedjes mee te laten zingen. De Zandvoortse accordeonist Enge! Paap speelde tussen de bedrijven door me lodieën uit de „oude doos" en de folklore- groep van de buurtvereniging „De Wurf' voerde gekleed in Zandvoortse kleder dracht verscheidene dansen uit. De voor zitter van „Het Anker", de heer T. Zon- nenberg, bracht na afloop namens het be stuur de medewerkenden dank voor hun belangeloos optreden. De inleggingen bij de Nutsspaarbank te Zandvoort beliepen over de maand fe bruari 66.099,en de terugbetalingen f 48.350,—. Het spaaroverschot bedroeg derhalve 17.749,Gedurende deze maand werden 75 nieuwe spaarders ingeschreven. Voor de vergadering, die de afdeling Bennebroek van het Gezelschap van de Stille Omgang woensdagavond in het r.-k. verenigingsgebouw heeft gehouden, be stond een flinke belangstelling. De voor zitter, de heer F. G. Lommerse, stak zijn waardering daarover in zijn openings woord niet onder stoelen of banken. Hij waardeerde dit des te meer omdat in de laatste jaren een kleine achteruitgang was te bespeuren in het aantal deelnemers dat elk jaar aan de stille omgang deel neemt, hoewel het aantal parochianen sterk is gestegen. Hij deed een dringend beroep op de aanwezigen, er toe mede te werken, dat dit jaar de 250 leden die de afdeling telt, niet alleen aan de bedevaart zullen deelnemen, maar dat zij dit ook op de juiste wijze zouden doen. Hij wees daarbij op de intentie van de „stille om gang. „Mogen de Christenen zoveel naas tenliefde opbrengen dat zij de wereldvrede zullen winnen". Uit de jaarverslagen van de secretaris, de heer R. B. Lommerse bleek dat aan de vorige stille omgang 173 leden van de 250 hebben deelgenomen. De afdeling zal in de nacht van 15 op 16 maart aan de stille omgang deelnemen. Om één uur 's nachts zal in' de parochie kerk een kort lof worden gehouden. De bussen naar Amsterdam vertrekken om kwart voor twee. In Amsterdam aangeko men wordt om ongeveer 3 uur de omgang gehouden. De H. Mis in de Boomnjeskerk ■'an de Adm. de Ruvterweg wordt te 4.15 door kapelaan J. C. v. d. Linden opgedra gen. De bussen vertrekken te 6 uur weer naar Bennebroek. Deelnemerskaarten zijn op zondag 9 maart na alle H. Missen verkrijgbaar in de r.-k. jongensschool bij de kerk. Na 9 maart zullen geen kaarten meer verkrijg baar zijn. De bestuursverkiezing had tot resultaat dat de aftredende bestuursleden, de heren p. G. Lommerse en W. v. Lierop bij accla matie werden herkozen. De voorzitter deed. nadat hij dank had gebracht voor het in hem gestelde vertrouwen, een be roep op de leden die in het bezit zijn van °en auto. deze thuis te laten en zich bij de afdeling aan te sluiten. Daarmede voor komt men hinderlijke onstonningen. zo vel tiidens de omeang zelf als bii het be doek aan een kerk omdat in de eerste nlaats gerekend wordt op degenen die ge organiseerd aan de omgang deelnemen Een voorstel om de contributie van f 0.60 per jaar tot 0.75 te verhogen, ontmoette "een bezwaar. De rechtbank te Amsterdam heeft een 31-jarige koopman uit de hoofdstad ver oordeeld tot drie maanden gevangenis straf en twee jaar intrekking van zijn rij bewijs. Op 8 januari was de koopman, die 14 glazen bier had gedronken, met een snelheid van 60 a 70 km. met zijn auto over 't kruispunt Ceintuurbaan-Ferdinand Bol straat gereden. Hij had daarbij een lasser aangereden, die aan het werk was op de tramrails. De man werd tientallen meters weggeslingerd en ernstig gewond. Hij heeft pas na zes weken zijn werk kunnen hervatten. Algol, 5 v. Bahia n. Las Palinas. Angolakusl, 4 le Capecoast. Astrid Naess, pass. 5 Kp. Bon n. Mena Al Ahmadi. Attis. 5 te Turks eil. Aagtekerk, 5 te Tanga v. Zanzibar. Agamemnon, 5 te Amsterdam n. Hamburg. Alblasserdijk, 5 te Hamburg v. Bremen. Almdijk, 5 v. Le Havre n. Antwerpen. Alphacea, 5 te Vitoria verwacht. Aldabi, 6 te Rotterdam. Albireo, 5 60 m. w. Goa n. Karachi. Alioth, 5 150 m. z.w. Lissabon n. Las Palmas. Alcor, pass. 5 Kp. St. Vincent n. Rio de Janeiro. Aegis, 6 v. Paramaribo n. Pto. Ordaz. Aldabi, 5 v. Antwerpen n. Rotterdam. Almdijk, 6 te Antwerpen. Alphard, 6 te Buenos Aires. Angolakust, 5 v. Capecoast, 6 te Lome. Appingedijk, 6 v. Curacao n. Cristobal. Artemis, 5 v. Port of Spain n. Cp. Haitien. Axeldijk, 6 te Port of Spain. Baarn, 6 te Port of Spain. Bantam, 5 v. Djeddah n. Suez. Batu, 5 te Bahrein verwacht v. Ummsaid. Bengkalis, 5 v. Surabaja n. Makassar. Bennekom, 4 480 m. n.o. Barbados n. P. of Spain. Bintang, 6 te Pladju. Bonita, 5 v. Balboa n. Guayaquil. Breda, 4 v. Pto. Ordaz n. Trinidad. Bussum, 5 v. Amsterdam n. Perzische Golf. Caltex Delft, 5 v. Bandarmashur n. Rotterdam. Cartago, 5 v. New Orleans n. Pto. Barrios. Clavella, 7 te Geelong verwacht. Celebes, 5 rede Tegal. Ceronia, 6 te Port Sudan. Camerounkust, 5 250 m. w.n.w. Pointe Noire naar Freetown. Corilla, 5 60 m. o.z.o. Albany n. Singapore. Crania, 5 810 m. n.o. Barbados n. Liverpool. Congokust, 5 65 m. z.z.w. Usshant n. Amsterdam. Cradle of Liberty, 5 over Falls n. Philadelphia. Cinulia, 4 700 m. n.w. Kp. Cardon n. Durban. Caltex Leiden, 5 13 m. z.w. Quoin Island naar Stockholm. Carllevers, 5 te Oran v. Philippeville. Cistula, 5 270 m. n.o. Darwin n. Singapore. Dorestad, 4 600 m. n.o. Barbados n. Londen. Dalerdijk, 5 te Antwerpen. Dordrecht, 17 te Birkenhead verwacht. Duivendrecht, 16 te Rio de Janeiro verwacht. Delft, 5 te Amsterdam n. Emden. Doris, pass. 5 Dover n. Emden. Esso Nederland, 5 v. Mena A1 Ahmadi n. Suez. Elizabeth B, 5 360 m. z.o. Cp. Christi n. Cristobal. Etrema, 5 40 m. z.o. Sardinië n. Berre. Eemdijk, 5 v. Lissabon n. Havana. Ena, pass. 5 Pto. Seguro n. Curasao. Esso Amsterdam, 6 te Aruba. Grootekerk, 5 te Hamburg verwacht v. A'dam. Gabonkust. pass. 5 Ouessant n. Amsterdam. Gaasterkerk, 6 te Mocimboa. Groote Beer, 5 dw. Kp. Finisterre n. Amsterdam. Garoet, 6 te Sandakan. Guineekust, 6 te Antwerpen verwacht. Hoogkerk, 6 te Kaapstad. Haarlem, 5 te Amsterdam. Hector, 5 te Rotterdam. Helder, 5 v. Rotterdam n. Amsterdam. Helicon, 5 te New York verw. v. Philadelphia. Helder, 6 te Amsterdam. Hestia, 5 v. Curacao n. Pto. Ordaz. Hydra, 4 te Hamburg n. Antwerpen. Ivoorkust, 5 v. Freetown n. Lagos. Ilos, 5 v. Malta n. Patras. Jagersfontein. 5 te Durban v. East-London. Joseph Frering, 5 dw. Dover n. IJmuiden. Japara, 5 240 m. w.n.w. Seychellen n. Singapore. Johan van Oldenbarnevelt, 5 90 m. z.w. Colombo naar Amsterdam. Kelletia. 5 v. Oslo n. Rotterdam. Kenia, pass. 5 Karimata n. Singapore. Kieldrecht, 6 te Nacala. Koratia, 5 v. New York n. Philadelphia. Khasiella, 6 v. Lorenzo n. Curagao. Kinderdijk, 6 te New York. Koningswaard, 5 te Curagao. Kosicia. 6 v. Trinidad n. Rotterdam. Koratia, 6 te Philadelphia. Korovina, 5 v. Panamakanaal n. Coquimbo. Krebsia, 6 te Rotterdam verwacht. Kaap Horn, 5 v. A'dam n. Noordzee (proefvaart) Kieldrecht, 6 te Mtwara verwacht. Kryptos, 5 60 m. n.n.w. Perim n. Port de Bouc. Kylix, verm. 6 v. Stockholm n. Rotterdam. Kopionella, 5 te Aden verwacht n. Durban. Krebsia, 6 te Rotterdam verwacht v. Casquets Kelletia. 5 v. Oslo n. Rotterdam. Louis Lantz, 5 te Las Palmas. Lindekerk, 5 nog te Ummsaid. Lissekerk, pass. 5 Gibraltar n. Port Said. Laagkerk, 5 te Aden v. Mombasa. Liberty Bell, 8 te Port Said verwacht. Larenberg, 5 v. Maracaibo n. Barranquila. Lekhaven, 6 te Rio de Janeiro. Leto, 6 te Freetown. Lombok, 5 v. Lorenzo Marques n. Beira. Loosdrecht. 8 te Basrah verwacht. Maaslloyd, 6 te Manokwari. Macoma, 9 te Yokohama verwacht. Mariekerk, pass. 5 Finisterre, 7 te Marseille verw. Maas, 5 te Amsterdam. Meerkerk, 5 v. Hamburg n. Amsterdam. Maaskerk, 5 v. Marseille n. Genua. Mentor, 5 v. Ciudad Trujillo n. Pto. Cabello. Maashaven, 5 37 m. w. Ostende n. Bremen. Maureen,' verm. 5 v. Bremen n. Stettin. Maas, 5 te IJmuiden verwacht. Maetsuycker, 6 te Singapore verw. v. Fremantle. Merwede, 5 te Avonmouth. Moordrecht, 9 te Little Aden verwacht. Mitra, 5 et Curagao verwacht v. Hamburg. Modjokerto, 6 v. Antwerpen n. Londen. Nieuw Holland, 6 te Colombo. Nestor, 6 te Pto. Ordaz. Nias, 5 te Singapore v. Tamatave. Nieuw Amsterdam. 5 te Havana verwacht. Naess Comander, 5 105 m. n.n.w. Perim n. Fawley. Ommenkerk, 6 te Hongkong. Ondina. 6 te Shomonoseki. Oranjefontein, 5 v. Las Palmas n. Southampton. Overijsel, 5 v. Djibouti n. Manilla. Ovula, 6 te Singapore. Osiris, 4 1200 m. w.z.w. Fayal n. Emden. Oberon, 5 v. Pta. Cardon n. Pto. Cabello. Oldekerk, 5 te Marseille verwacht. Orestes, pass. 5 Dover n. La Guaira. Oranje. 5 v. Genua n. Port Said. Oranjestad, 6 te Trinidad. Poseidon. 5 te Antwerpen. Papendrecht, 15 te Los Angeles verwacht. Prins Frederik Willem. 5 v. Castellon n. Burriana. Prins Willem V, 5 v. Frederikstad n. Bergen. Purmerend, 5 te Londen. Pendrecht, 8 te Napels verwacht. Ruys, 9 te Hongkong verwacht v. Singapore. Radja, 5 te Port Said verwacht. Radja, 5 te Port Said v. Genua. Roebiah. 5 v. Zeebrugge n. Port Said. Ridderkerk, 5 v. Chalna n. Colombo. Sarpedon, 6 te La Guaira. Schie, 5 v. Lattakia n. Limassol. Sommelsdijk. 6 te New York. Statendam, 5 v. Singapore n. Bangkok. Sumatra. 5 v. Massawah n. Port Sudan. Scnegalkust, 5 te Antwerpen v. Le Havre. Slamat, 5 dw. Finisterre n. Rotterdam. Stanvac Ogan, v. Sungeigerong n. Semarang Stanvac Riau, 6 te Sungeigerong verwacht. Sibajak, 4 770 m. z.w. Tahiti n. Wellington. Stentor, 4 v. Ciudad Trujillo n. San Juan. Solon, 5 te Oranjestad verwacht v. New York. Stad Delft, 5 30 m. z.w. Kreta n. Port Said. Sarangan, 6 te Kaapstad. Sinabang, 5 te Sydney. Straat Johore, 6 te Sydney verw. v. Melbourne. Scherpendrecht, 21 te Mena A1 Ahmadi verwacht. Statue of Liberty, 12 te Mena A1 Ahmadi verw. Stad Gouda, 5 v. Norfolk n. Rotterdam. Straat Soenda, 6 te Surabaja. Tiba, 6 te Hamburg verwacht. Towa, verm. 6 v. Santos n. Buenos Aires. Tawali, 5 te Bremen. Titus, 5 te Kingston. Tjiluwah, 6 te Muntok. Trompenberg, 5 v. Amsterdam n. Bremen. Tiba, 5 v. Bremen n. Hamburg. Tankhaven II, 5 v. Penang n. Telokanson. Telamon, 5 te Barranquilla v. Cartagena. Tjipanas, 5 80 m. z.w. Kobe n. Hongkong. Van Waerwijck, 5 v. Dar Es Salaam n. Durban. Wonosari, 5 v. Penang n. Colombo. Westland, 5 v. Amsterdam n. Buenos Aires. Wonosari, 5 v. Penang n. Colombo. W. Alton Jones, 10 te Mena A1 Ahmadi verwacht. Weltevreden, 7 te Belawan verwacht. Wieldrecht, 6 v. Curagao n. Pto. La Cruz. Woensdrecht, 5 v. New York n. Philadelphia. Zaankerk, 6 te Dairen. Zuiderkruis, 5 te Port Said v. Amsterdam. KLEINE VAART Alcetas, 4 v. Haifa n. Limassol. Bab T, 4 v. Bayonne n. Barry. Bloemgracht, 5 Brunsbüttel gepasseerd. Draco. 5 v. Bilbao n. Oporto. Eljo, 5 15 m. o.n.o. Noordhinder n. Rotterdam. Elsa, 3 v. Goole n. Sete. Joost, 27 v. Londen n. Sete. Kaap Falga, 4 te Partington v. Limerick. Kaap St. Vincent, 3 v. Cardiff n. Rouaan. Leliegracht, 4 te Mantyluoto n. Amsterdam. Midas. 5 30 m. n.w. Marsala n. Algiers. Pavo, 26 v. Tees n. Sete. Ponza, 3 v. Barcelona n. Goole. Schippersgracht, 5 te Abö. Strabo, 5 20 m. n. Pantellaria n. Bari. Tilly, 26 v. Tees n. Sevilla. Westerdok, 5 dw. Thameshaven n. Amsterdam. SLEEPVAART Blankenburg, 6 te Rotterdam. Barentszee. 6 190 m. z. Kp. Frio n. N. Palmira. Cycloop, 6 v. Massawah n. Bandar Shapur. Gele Zee, 6 Dungeness gepass., te R'dam verw. Loire, 4 120 m. n.o. Guardafui n. Conakry. Maas, 6 v. Rotterdam n. Noordzee. Morgan, 6 v. Dover n. Port Said. Noordholland, 6 400 m. w. Gibraltar n. Perz. G. Oceaan. 6 630 m. z.z.w. Fayal n. Puerto Cabello. Oostzee, 6 360 m. n.w. Paramaribo n. N. Palmira. Poolzee. 6 140 m. n.o. Kp. Finisterre n. Lissabon. Rode Zee, 6 240 m. z.o. New Orleans n Ravenna. Thames, 6 130 m. z.w. Kp. Finisterre n. Dublin. Titan, 6 140 m. n.o. Belem n. Belem. Tvne, 6 240 m. w. Kreta n. Tandjong Priok. Witte Zee. 6 te Port de Bouc n. Teneriffe. Zeeland, 6 250 m. n. Kp. Finisterre n. Maracaibo. Zwarte Zee. 6 v. Hampton Roads n. Azoren. E 4 I SUPERMALS VLEES Alleen .vrijdag en zaterdag 7 en 8 maart Magere runderlappen extra fijn 500 gram 248 Kalfslappen uitsluitend van vetgemest kalfsvlees 500 gram 278 SPECIAAL AANBEVOLEN: malse biefstuk, rosbief, contre-filet. Uit onze vleeswarenafdeiing: (vrijdag en zaterdag) IUNCHWORST 150 gram 48 VEILING-VERSE GROENTEN 7 en 8 maart Prachtige bloemkool per stuk 73 Bananen per kilo 109 Verrukkelijke Jaffa's 4 VOOr 89 voor kwaliteit Garantie voor kwaliteit Automobielbedrijf vraagt voor garagewerkzaamheden. Br. onder no. 7688, aan het bur. van dit blad CEDONA Haarlemmer Pharmaceutische Fabriek vraagt voor haar verpakkingsafdeling Prettige werkkring, goed loon met premie Aanmelden: Gonnetstraat 5 (vlak bij station). SCHOENMAGAZIJN vraagt Vereiste tenminste 18 jaar en ongehuwd. Persoonlijke soil. GROTE HOUTSTRAAT 34, HAARLEM HEEMSTEEDSE SPORTBEDRI3VEN vraagt voor spoedige indiensttreding een op de tennisbanen in het wandelbos „Groenendaal" Schriftelijke sollicitaties onder opgave van leeftijd en ver langd salaris, vóór 11 maart aan de Dir. Sportbedrijven, Jac. v. Campenstraat 55, HEEMSTEDE. Laagste netto-prijzen Obligatie spaarsysteem Wij hebben plaats voor voor onze afd. TEXTIEL. Uitvoerige sollicitaUes uitsluitend schriftelijk aan MARKTPLEIN 29 GROTE HOUTSTRAAT 99 WTffVW Te koop aangeboden, leeg te aanvaarden Korte Margarethastraat 8, Haarlem. Te bevr. van 918 uur. Wasserij HAAK. Mr. Cornelisstr. 33 Telefoon 17487. 2 pers2.50 p. stuk Hele mooie POULARDES f 6.— p. stuk SMEDESTRAAT 36 - TELEFOON 12735 jOOOGOGGOOGOOOOOOOGOGOOOOGOGOOGOOOCG G fabrikanten van Libelle-Nylons, vragen voor spoedige indienst treding meisjes als Verloning volgens CAO met ruime 0 mogelijkheid tot 30 overver- q dienste. Q Frisse gezellige ateliers Onze Personeelsafdeling. Zijlweg G 138, Haarlem, geeft alle gewenste O verdere inlichtingen. G G G G GGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGG Kousen - CORSETTEN - Tricotages Opgericht 1886 35 filialen is deze prettige Mar- lyn-stepin. De soepele dubbelrek elastiek en de zeer bijzondere pasvorm geven uw fi guur lichte steun, zon der hinderlijk knellen, zodat u toch alle bewegingsvrijheid behoudt. Een Lastina- -775 fabrikaat I J Afgebeelde Lastina beha van acetaat-satijn m. broderie, uitstekend model met ^95 prima pasvorm HAARLEM Gr Houtstr 71 Tel. 13020 Model, in fijne witte popeline, met smal maagbandje .en elast. middenstuk, vierdelige cup, gevoerd yi 50 met tulle ^V-EEN B/j GIERSTRAAT 73 - TEL. 15777 DIVANBED met zuiver wol matras f 59.75 (leeftijd 1618 jaar) met administratieve belangstel ling en gevoel voor orde en netheid, wordt een af wisselende werkkring (telefoon, administratie, typen) aangeboden op het landelijk secretariaat van een in Haarlem gevestigde organisatie op econom. terrein. Br. met uitv. inl. onder no. 7689. aan het bur. van dit blad. Weekend koopjes Zofdng roorfooó iterfc». tet bestellingen kunnen wij b«TOT»*(Hr«nmwBWi Met deze prachtige poffertjespan is het een lust zelf poffer tjes te bakken. Wacht nu niet langer en schaf U zo'n poffer tjespan aan. Vrijdag en zaterdag bij 25 Blokker voor I In deze praktische thermosfles (1/2 1.) blijft Uw koffie de hele dag warm. Met grote plastic beker. Vrijdag en zaterdag slechts ,85 Deze crème kop en schotels van Beiers porselein, zien er zo duur uit, maar zijn - bij Blokker - spot goedkoop. U hebt de keuze uit 3 rijke en originele bloem- decors ÊFc Een extra tractatie: gebak opgediend met dit gebakstel. Fijn gestyleerd model, van wit porselein. Eenvoudige, be schaafde goudrand decoratie; 13 delig. Ook de prijs is *75 een tractatie 9 Het bandje van de krant, een lege enve loppe, alles waar U geen raad mee weet, in dit leuke papier mandje. Van stevig materiaal, modern gedecoreerd, |75 2 maten 1.95 De kinderen moeten aankomen - U iets afvallen? Gewichts controle - regelma tig! Thuis, dat is makkelijk en op de duur niet duur met Blokkers personen weegschaal. Dit week- IA.™ end voor Mrr PLAATS EEN GROENTJE

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 3