Soedan: Een heet en hevig land voor mensen met sterke magen Zij trotseren de jaren! Bonn akkoord met topgesprek over algehele ontwapening YOEROEK en KIRAS Tapijten WYERS Op de „viersprong van Afrika'1 stoot de Arabische Islam op de zwarte massa's Woningnood en werkloosheid Nieuw portret van de Koningin Orde en cricket Tijd en tolerantie Straalkachel in badkamer; vrouw door stroom gedood Nederlanders veroordeeld in Zwitserland Eerste Afrikaanse film in première gegaan De KPM in Indonesië Kerkelijk Nieuws Vrank en vrij Adenauer heeft moeilijkheden in de CDU-leiding Adenauer wil afluisteren van telefoons uitsluiten Overveen Bondskanselier Adenauer na Pasen naar Londen Loonoverleg in industrie van de Ruhr afgebroken Critiek in Belgische pers op prins Alberts rede Keus van stof geweten aan slechte raadgevers &p de Cfiraatótoel Hotelbouw in Den Haag ZATERDAG 15 MAART 1958 (Van onze reisredacteur KHARTOUM, maart Aan de door oude bomen weldadig overschaduwde boulevard langs de Nijl staat het voorportaal van Soedan: het Grand Hotel. Op ieder uur van de dag braakt een autobus van een luchtvaartmaatschappij er een lading passagiers over het terras, die tot hun innige verbazing merken dat het 110 graden Fahrenheit in de schaduw is. Ongeschoren mannen in flanellen pakken, vrouwen met brandend-rode slaapogen en blèrende kinderen kamperen half verwezen tussen hun bagage in de hal en kijken ongelukkig naar de rijzige, ebbenhouten bedienden, die in witte gewaden, met rode of crroene ceinturen, op oranje pantoffels, koel en onaangedaan door de gangen zweven, het dorstig geroep om bier cn limonade achteloos negerend. Voor die passagiers uit Londen, Amsterdam Parijs en Dusseldorp krijgt de ontmoeting met de tropen pas een pakkend karakter, wanneer zij, mismoedig hun thee slurpend, oog in oog met een daarin verdrinkende kakkerlak geraken. Opzien barender nog is de kennismaking met de Afrikaanse fauna in de bar van het hotel, waar Europeanen in shorts en donkere Soedanezen in geruite sport jasjes met stamtefkens in voorhoofd en wangen gekerfd, luidruchtig teveel whiskey drinken. Het wil wel eens gebeuren dat een antilope of hertebok uit de aangrenzende dierentuinen, waar leeuwen, luipaarden en buffels achter gewoon kippengaas worden gehouden, die bar binnenwandelt. En soms, zo zegt men, kruipt zelfs een krokodil uit de Nijl, die ook wel eens. een avondje uit wil, de treetjes op. Het drinken stokt dan even en wordt pas voortgezet wanneer vastgesteld is dat het een écht beest is en niet een exemplaar uit de dierentuin van het delirium tremens. De kunstschilder Sierk Schroder in Was senaar heeft, in opdracht van de minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschap pen een portret geschilderd van Koningin Juliana. Dit schilderij is geplaatst in de vergaderzaal van de afdeling van de Raad van State voor de geschillen van bestuur. De hete, gigantische Soedan is geen kin derachtig land. De argeloze bezoeker, die er wat meer van wil weten en in de „Sudan Almanac" gaat bladeren, schrikt wel even als hij daarin leest: „Leeuwen, krokodil len, hyena's enzovoort worden als onge dierte beschouwd" of: „Van water drinken kan men tyfus, dysenterie, bilharzia, an kylostomiasis en Guinea-wurm krijgen". Het werkje geeft ook praktische raad tegen malaria-infectie (zorg ervoor niet gebeten te worden) en welgemeende troost (niet alle slangen zijn giftig). Aan honds dolheid wordt eveneens aandacht besteed: „Leg de hond vast en laat hem sterven. Verdeel zijn hersens in twee helften, leg ze in formaline, doe ze in een jampotje en stuur ze naar de gezondheidsdienst". Na enige tips voor de bestrijding van me ningitis, lepra en slaapziekte en de be handeling van leeuwenbeten, schotwonden en beenbreuken, komt een lijstje met ken merken van overlijden. Het eindigt met: Intreden van ontbinding is een zeker teken van de dood. Een groene verkleuring van de buik is de eerste aanwijzing hiervan". Men ziet, vergeleken bij de „Sudan Al manac" zijn Hemingway's Afrika-verhalen vriendelijke vertelsels voor het slapen gaan. Soedan is inderdaad de ontmoetings plaats van alles wat Afrikaans is: woestij nen en dorst in het noorden, regenwouden, moerassen en savannah's in het zuiden, grenzeloze ruimten, hitte, dood onder on bewogen hemelen, Arabische invasies on der het vaandel van de islam, die op de donkere heidenen van Afrika stootten, sla vernij, verkrachting, moord en vermen ging. Een land voor mensen met sterke magen: er was een Soedanese koning, die rauwe mensenlevers met peper at en daar zijn biertje bij dronk. Naar dit hete, hevige land stuurde het Britse imperium zijn soldaten, Gordon, Kitchener, een jonge luitenant van de lan ders, die Winston Spencer Churchill heette. En op de hielen van die soldaten volgden orde en cricket, onkreukbare administra tie en onberispelijke gazons, „pink gin" in de schemering en dromen van koele, groe ne Engelse heuvels in de hete nacht. De Britse kolonisators, die ongehinderd door hebzuchtige kolonisten, de Soedan als Anglo-Egyptische condominium beheerden, hebben in dit land een indrukwekkend monument voor het Britse bestuur-op-z'n best opgetrokken: niet vrij van pedanterie, maar vooral vol eerlijke toewijding en be kwaamheid. Het Britse bestuur is nu ver dwenen, Soedan is sinds twee jaar onaf hankelijk, maar de standbeelden van Gor don en Kitchener staan er nog, en foto winkels, kappersalons, garages en drogis ten dragen hun namen. De puritein Gordon zou vermoedelijk vol verbazing van zijn kameel vallen, wanneer hij zag dat Khar- toems enige nachtclub, waar verbitterde dansmeisjes uit Duitsland, Oostenrijk en Italië zitten te betreuren dat zij vroeger, althans bij de aardrijkskundelessen, niet beter opgepast hebben, zelf „The Gordon" heet. Het stekje van de trotse eik der Britse parlementarie democratie, dat bij de over dracht der soevereiniteit in de Soedanese woestjjn werd geplant, probeert in de gloeiende hitte van de dag ook nu nog zijn blaadjes goen te houden. De afgevaardig den beginnen hun dispuut met de vorige spreker keurig met: „Mijn eerbiedwaardige vriend uit Kaka-Oost maar achter de onkreukbare vormen volgt het Oosters brein zijn slingerende paden en ritselen soms de bankbiljetten. Nabuur Nasser spendeert er miljoenen. Helpt dat? Een anti-Egyptische leider zei tegen mij: „Laat Nasser de kiezers maar kopen, ik koop hun afgevaardigden". Is dat duur zaam? Een politieke stelling in het Nabije Oosten is:. „Men kan eep, .Arabier niet kopen.... alleen voor korte tyd huren." Historisch gezien heeft het weinig zin het vertrek der Britten te betreuren, de wereld draait nu eenmaal in één richting. De Soedanese regering is nog steeds tien maal beter en efficiënter dan wat er in de meeste andere Arabische landen voor be stuur moet door gaan. Maar in het zoek raken van een dossier, de lekke afvoer van het toilet, de zelfoverschatting van de krampachtig-Europees doende jonge intellectuelen in de bar van het Grand Hotel, vreest men de eerste tekenen van verval te zien. Men gaat veronderstellen dat Soedan voornamelijk voortfreewheelt op de krachtige afzet, die het van de Brit ten kreeg. Is dat al te pessimistisch, moet men deze jonge landen niet wat tijd en tolerantie gunnen, om op eigen kracht het tempo te hervinden? Misschien, maar de werkelijke vraag is, hoeveel speelruimte de historie een land als dit zal laten. Khartoem geeft weinig opheldering om trent het probleem. De jonge Soedanezen in de bar van het1 „Grand" lijken erg ge ëmancipeerd, maar bij iedere whisky, die zij drinken om Europees te doen, bewijst hun lossere tongval hoe boordevol anti- Europese gevoelens zij veelal bezitten. Hun vrouwen blijven achter slot en gron del, zij zijn in hun jeugd mismaakt door de barbaarse vrouwelijke besnijdenis, door een grootmoeder met spijker of scheermes (Vervolg van pagina 1) en dat een van president Roosevelts groot ste successen werd. Ook toen ging het vooral om het stimuleren van de particu liere woningbouw uit nationaal-economi- sche overwegingen, want een ernstige woningnood, die in de kortst mogelijke tijd gelenigd moest worden, was er ook toen niet. Maar die is er nu wel. Die is er, dertien jaar na de oorlog, nog altijd in ten hemel schreiende mate. Des te meer reden voor de regering om eens met de allergrootste voortvarendheid te onder zoeken, welke mogelijkheden er hier en nu °P dit gebied aanwezig zijn en die moge lijkheden. dan zo gauw mogelijk in prak tijk te brengen. De vraag, bij welke vorm van woningbouw-steun voor de een of an dere regeringspartij de meeste politieke winst te behalen valt, mag daarbij volstrekt geen rol spelen. Want de kwestie, waarom het hier gaat, is er niet maar eenvoudig een van economische politiek. Behalve om de weder-inschakeling van tienduizenden bouwvakarbeiders in het normale arbeids proces, waar hun bekwaamheden van de grootste waarde zijn, gaat het hier om niets ^eer en niets minder dan het menselijk geluk van een groot deel van het Neder landse volk. En dat mag niet aan andere overwegingen, van welke aard ook, wor- den opgeofferd of ondergeschikt gemaakt. Simon Koster In haar woning te Rotterdam is de 49- jarige mevrouw C. A. C. G. om het leven gekomen. Zij had in de badkamer een elektrische straalkachel geplaatst, waar van door een defekt in 't snoer, de reflec tor onder spanning was komen te staan. Toen zij de reflector aanraakte, kreeg zij de stroom door het lichaam. Buren die haar hoorden gillen, waarschuwden haar echtgenoot. Toen deze te hulp kwam, bleek zijn vrouw reeds te zijn overleden. De rechtbank te Bern heeft twee Neder landers veroordeeld wegens een tweetal juwelendiefstallen, in juli en augustus 1957 gepleegd. De Nederlanders, de 38-jarige E. G. en de 50-jarige P. v. 't H. waren schuldig be vonden aan het stelen van sieraden uit winkels in Bern cn in Geneve. De totale waarde beliep circa 67.000 Zwitserse frank. De rechtbank legde elk hunner twee jaar tuchthuis en verlies van burgerlijke rechten gedurende vijf jaar op. In het Haagse Metropole-Tuschinski theater werd vrijdagavond in een besloten voorstelling de première voor Nederland gegeven van de eerste geheel door Afrika nen geschreven en gespeelde film in kleu ren, getiteld „Vrijheid". De film werd in Nigeria opgenomen en vervaardigd door Morele Herbewapening. DJAKARTA, (UP) Bij een door pre mier Djuanda ondertekend decreet dat te Djakarta is gepubliceerd zijn zeven leden aangewezen voor een nieuwe commissie van toezicht voor de K.P.M. In het decreet werd gezegd dat de K.P.M. „tijdelijk nog onder regeringstoe- zicht staat". Wat de betekenis van deze zinsnede was, is voor weinigen in Djakarta duidelijk. Door het nieuwe decreet zijn de voor gaande bepalingen vervallen en is ook de commissie van toezicht die bij de „overname" werd ingesteld opgeheven. De nieuwe commissie is samengeteld uit kolonel Pirngadi, van de Indonesische Marinestaf, Kusen Purwodidjojo, van het ministerie van Scheepvaart, en verder vertegenwoordigers van de Pelni, en de ministeries van Financiën, Handel en Ar beid. Ned. Herv. Kerk Beroepen te Neerlangbroek J. Bakker te Giessendam; te Kinderdijk C. v. Schoon hoven, kand. te Barneveld. Bedankt voor Boven-Hardinxveld A. J. Wijnmalen te Maartensdijk; voor Nieuw-Lekkerland (wijk dorp) W. Vroegindewey te Bleiswijk; voor Zoetermeer (2de pred.pl.) L. Vroeg- indeweij te Gameren. Geref. Kerken Beroepen te Haulerwijk G. Hengeveld te Woubrugge; te Meeden J. W. Genuït, kand. te Sprang-Capelle. Bedankt voor Oegstgeest mr. dr. J. Ozinga te Lunteren. Chr. Geref. Kerken Beroepen te Deventer B. v. Smeden te Rotterdam-Zuid. Arabische invasies: tul diep in Soedan drukten Arabieren de stempel van hun ras en geloof op land en volk. En vandaag hopen de aanhangers van de Arabische eenheid dat Soedan een nieuwe uitvalsbasis voor donker Afrika zal zijn. uitgevoerd. Andere Soedanezen hebben Arabische eenheidsneigingen en werken soms met briljantine om de krulletjes glad te krijgen, die de sterk negroïde trekken van dit overigens magnifieke, potige meng ras verraden. Ook dat is nutteloze kramp achtigheid, want geen miljoen ton briljan tine zal van de drie en half miljoen zuivere negers in het zuiden van Soedan, die Afri kanen willen blijven, ooit Arabieren maken. Er is een groep zelfbewuste Soedanese leiders, die er vrank en vrij gelukkig mee zijn Soedanees te wezen. Maar men zou voor de toekomst van dit land, dat op de viersprong van het Afrikaanse vasteland ligt en geladen is met innerlijke span ningen, wensen dat die verkrampte, jonge half-geëmancipeerden zich even gemakke lijk van hun conmplexen konden bevrijden als de mannen van het volk, die tot preutse schrik, of artistieke nieuwsgierigheid, van de dames op het terras van het Grand Ho tel, hun „gallabiah" uittrekken en als don kere gespierde atleten, glinsterend van zon en water, in de Nijl baden. De Nijl zelf geeft nochtans aan hoe moeilijk vermen ging is.. Want een eindje stroomafwaarts voegt de Blauwe Nijl, die uit Ethiopië komt, zich bij de Witte, die. bedaard uit het hart van Afrika komt zakken. In één bedding stromen zij verder, maar arro gant en strikt houdt de smalle vurige aristocraat uit de Ethiopische bergen de rechterzijde: de kleurenscheiding zet zich mijlen ver voort. Potig mengvolk: de gezichten van Soe danese soldaten lijken uit hout ge sneden, van mahonie tot ebben. ADVERTENTIE BONN (Reuter) West-Duitsland zal er niet op staan, dat de hereniging van Duits land „koste wat het kost" wordt behandeld op een topconferentie die zich alleen met de algemene ontwapening bezighoudt, zo heeft een woordvoerder van de Westduitse regering meegedeeld in antwoord op vragen over Duitse persberichten, dat de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, Dulles, te kennen had gegeven, dat de Verenigde Staten zouden instemmen met een topconferentie waarop alleen de algemene ontwapening wordt gesproken. De woordvoerder zei, dat deze berichten waren tegengesproken, maar hij voegde er aan toe, dat West-Duitsland, naar zijn mening, niet zou pogen een dergelijke conferentie te verhinderen door te eisen, dat de hereniging in elk geval behandeld moet worden. Onze correspondent meldt: Bondskanselier Adenauer heeft in de leiding van zijn Christen-democratische partij met moeilijkheden te kampen omdat niet alle vooraanstaande figuren zich met zijn buitenlandse politiek kunnen vereni gen. Een van zijn grootste zorgen Is, dat de Verenigde Staten op een (kwade) dag de beschermende hand, die zij over de bondsrepubliek hebben uitgestrekt, zouden terupgtrekken. Bovendien wenst hij dat West-Duitsland zo sterk mogelijk tegenover de Sovjet-Unie staat. Dat zal zo meent hij zeker niet het geval zijn, wanneer in de leiding van zijn regeringspartij on enigheden bestaat, waarvan de Russen handig gebruik zouden kunnen maken. Adenauers politieke tegenstanders wijzen met leedvermaak op het gekibbel in de CDU. (Van onze correspondent in Bonn) Bondskanselier Adenauer heeft alle tele foontoestellen en telefoonleiding in zijn bondskanselarij door de minister van PT.T. laten onderzoeken, omdat hij vermoedt, dat er gesprekken worden afgeluisterd. Stücklen, die elektrotechnisch ingenieur is, heeft niets bijzonders aan de telefoon installaties in het paleis Schaumburg kun nen ontdekken, behalve dan dat zij wat verouderd zijn. De bondskanselier wenst voor zichzelf en zijn naaste medewerkers nieuwe telefooninstallaties, die het afluis teren van gesprekken onmogelijk maken. In de nieuwe begroting is hiervoor vier duizend mark uitgetrokken. Er bestaan echter afluistermethodes, waartegen men vrijwel niets kan doen. Als Adenauer er niet meer is, zo smalen ze, dan zullen zich onmiddellijk groepen vor men, die elkaar te lijf gaan. (DPA) De meningsverschillen over de buitenlandse politiek in de CDU, speciaal met het oog op het debat in de Bondsdag, zijn in een gesprek met Adenauer bijgelegd, aldus heeft de woordvoerder voor de bui tenlandse politiek van de CDU-fractie in de Bondsdag, Kiesinger, meegedeeld. In het debat, dat op 20 en 21 maart gehouden zal worden, zal de CDU-fractie „een gesloten front" vormen. Dit geldt ook voor de meningsverschillen tussen Aenauer en de voorzitter van de Bonds dag, dr. Gerstenmaier, over de uitleg van het begrip „vredesverdrag voor Duits land" zoals de Russen zich dat voorstellen. ADVERTENTIE DISTINCTIE COMFORT SFEER EXCLUSIEVE INTERIEURS 'BINNENHUIS ARCHITECTUUR Bloemendaalseweg 259 Tel. 51728 LONDEN, Reuter) Het „Foreign Of fice" in Londen heeft bekendgemaakt, dat bondskanselier Adenauer van West-Duits land van 16 tot 18 april een bezoek aan Lon den zal brengen. Men verwacht dat hij met premier Macmillan, die hem heeft uit genodigd, besprekingen zal voeren over de vooruitzichten voor een topconferentie en de onderhandelingen over een Europese vrijhandelszone. (UP) Dr. Adenauer zal tijdens zijn be zoek ook ontvangen worden door Koningin Elizabeth. DUSSELDORP (DPA) De loononder handelingen voor ongeveer tweehonderd duizend werknemers van de ijzer- en staalindustrie in Noordrijn/Westfalen zijn afgebroken door de vakbonden. Maanden lange pogingen om tot een vergelijk te ko men, zijn zonder resultaat gebleven. Er be staat weer gevaar voor een staking in het Ruhrgebied. Volgens een arbitrage-overeenkomst tus sen de vakbonden en de organisatie dei- werkgevers is een vijfdaagse periode van arbeidsvrede begonnen, waarin geen strijd- maatregelen mogen worden voorbereid of getroffen. Beide partijen zullen in deze pe riode overwegen, of zij al dan niet arbi trage zullen aanvragen. Men acht de kans echter niet groot, dat dit zal geschieden. Acht tegen twee De vakbonden, die aanvankelijk een loons verhoging van tien percent hadden geëist, verklaarden zich bereid genoegen te ne men met een verhoging van acht percent. De werkgevers wilden evenwel niet verder gaan dan een verhoging van twee percent. Tot dusverre hadden de werkgevers iedere eis tot verhoging van de lonen afgewezen op grond van de dalende conjunctuur in de staalindustrie. Zij voerden aan, dat bin nenkort verscheidene staalfabrieken ge noodzaakt zullen zijn de produktie te be perken wegens onvoldoende orders. BRUSSEL (Belga) De rede die prins Albert van Luik deze week bij zijn instal latie als senator heeft uitgesproken, heeft in België, naar de perscommentaren te oordelen, nogal wat beroering verwekt. Volgens „Het belang van Limburg" kun nen er grote bezwaren worden ingebracht tegen het voorgestelde ministerie voor havenkwesties. Een kanaal van Gent naar Zelzate aan de Nederlandse grens zou vol gens het blad grote kosten met zich bren gen. Ook de bouw van een nieuwe sluis te Tern'euzen kost veel geld (drie tot vier miljard frank) on de Nederlanders dwin gen België het leeuwedeel te betalen (85 percent), hoewel zij zelf er een groot voor deel bij hebben. Het gevaar bestaat dat de Nederlanders Terneuzen uitbouwen tot een soort voor haven van Gent en Antwerpen en dat Bel gië, met een deel van Noord-Frankrijk, het achterland wordt van een Nederlandse haven. De Nederlandérs hebben het recht een havenpolitiek te voeren die strookt met de Nederlandse belangen, aldus het blad. maar België heeft ook het recht uit zijn ogen te kijken en te voorkomen, dat een ruim deel van een Nederlandse toe komstberekening op zijn schouders gelegd wordt, aldus „Het belang van Limburg". De „Volksgazet" meent dat een deel der rede zich richt tegen degenen, die aan de prins de raad hebben gegeven zich te wa gen aan een bespreking van deze kiese problemen. Wederom is gebleken dat er aan het hof slechte raadgevers zijn. De critiek is vrij heftig, zowel onder de par tijen van de meerderheid als bij de oppo sitie. Onverantwoordelijke raadgevers hebben de regering, de gemeente-autoritei- ten en het parlement benevens alle ver antwoordelijke instanties in een uiterst kiese positie geplaatst, maar de pers mag spreken, en het is haar plicht dit te doen, aldus de „Volksgazet". Zo oud als men zich voelt We kunnen vette varkens fokken en zwarte tulpen. Koeien zijn vleselijker dan vroeger en tuinders kweken klimmende aardbeien. Waarom kunnen we geen aar dige mensen kweken? Leuke, vrolijke, vlotte flinke personen? Mooie mensen en lange mensen en lang levende mensen. Onderwijs zou zoveel goedkoper zijn als we later stierven. Vijf tien jaar onderwijs is nu na een jaar of zestig nutteloos. Als we honderdtien wer den, hadden we er een dikke negentig jaar plezier van. Cellen in het menselijk lichaam hebben de nare gewoonte om te slijtenBeenderen worden voos, vetlagen worden dun of te opgezet, rekenen gaat niet meer zo vlug, zien niet meer zo scherp, horen niet meer zo vlot. Langlevende dames en heren zouden bewust gekwéékt moeten worden. Ook zouden heren langer hun haar moeten kunnen houden. Een keurig harig ras tot op hoge leeftijd ware een ideaal. Ik weet niet veel af van veredeling. Maar wat voor varkens mogelijk is, moet ook voor mij kunnen gebeuren. Reeds is de mens veel ouder. Ik bedoel on$e levensverwachting is langer dan vijf tig jaar geleden. Maar dat is pas een begin. Inplaats van koortsachtig naar ruimtepro jectielen te zoeken, zouden we onze belas tinggelden moeten besteden aan ouder- domsproeven. Als men tot zijn vijftigste kon studeren, dan tot zijn honderdste vo lontair zijn, van honderd tot tweehonderd een actief leven leiden en dan van twee tot driehonderd een vrolijke oude dag, hoe veel vruchtdragender ware het leven! „Aanstaande zaterdag hopen onze lieve ouders, grootouders, overgrootouders, bet overgrootouders en dubbelbetovergroot- ouders de dag te herdenken waarop zij tweehonderdvijftig jaar geleden in het hu welijk traden. Dat zij nog lang gespaard mogen blijven is de wens hunner dankbare kinderen, kleinkinderen, achterkleinkinde ren en tweehoogachterkleinkinderen." Voor pa en moe is dat prettig als ze elkaar aardig vinden. Als het al sedert twee eeuwen thuis eigenlijk niet meer zo vlot ging, kan het op de zenuwen gaan. „Sedert de zestiende eeuw had eiser zich thuis niet meer op zijn gemak gevoeld." Zelfs in mijn korte levenstijdperk van man heb ik al heel wat moeten bijleren en omleren. Natuurkunde, die ik toch al nim mer begreep, heeft in de laatste paar de cennia essentiële wijzigingen ondergaan. Chemie, voor mij ondanks demonstraties een gesloten boek, is niet meer dezelfde chemie als die mijn ouders leerden en die ik nimmer begrepen heb. En ik heb al drie spellingshervormingen meegemaakt. Ver beeldt Vlieden dat Gijzelf vroegher voor- handse spellingsmeethooden geleerdt had- det Toch ware ik dankbaar als het Einde wat verschoven kon worden. Waarom geen loatbloeiende literatorWaarom geen drie honderd jaar oud? Niemand is ouder dan hij zich voelt. En zo voel ik me nu tóch al. U. B. Fortuin ADVERTENTIE Kiras en Yoeroek tapijten trot seren de jaren hun prachtige Oosterse kleuren en dessins be houden hun gloed Priizen (bijv. 140x200 cm) f108.- cn f125.- Vraag uw woninginrichter naar gegarandeerd door onder internationaal keurmerk INTERTEST De wethouder van Economische Zaken van Den Haag, mr. J. van Aartsen, heeft bij de begrotingsbehandeling bekend ge maakt, dat voor de bouw van het hotel „Chateau bleu" in het Haagse Bos, dat 66 bedden zal bevatten, rijksgóedkeuring is verkregen. De plannen voor de bouw van een hotel aan de Professor Teldersweg ver keren in een vergevorderd stadium. De bouw van een hotel aan de Gevers Dey- nootweg te Scheveningen, waar vroeger het station van de spoorwegen heeft ge staan, wacht op rijksgoedkeuring. Voorts is bij het Spui en de Kalvermarkt een terrein gereserveerd voor de bouw van een hotel en ook bestaat nog steeds het plan om van de Willemsparkflat e°n hotel te maken.

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 5