LUYCKS STA IN DE WEG STADSGEZICHTEN Pierement „Radiostad" komt naar de Spaarnestad „Bloemenheuvel" te Bloemendaal krijgt tijdelijke bestemming rlcven aan de redactie SLOT DEFECT? EIEREN VAN COLUMBUS in P.T.T.-ldeeënbus AFSCHEID SHIRLEY ZINCT, DANST EN ACTEERT Hondetrouw s Amslerdamsebuurt kan binnenkort klanken genieten van een in Hilversum gebouwd orgel radio en t.v. S. Bonga overleden Studiemogelijkheden in de omgeving van Haarlem Kandidaten R.V.P. in Overveen, Aerdcnhout en Vogelenzang Burgerlijke Stand van Haarlem J. C. Kaspers veertig jaar hij het P.E.N. (4) Van mensen en dingen onder de Damiaatjes (2( „De zin van het leven" SATERDAG 15 MAART 1958 HAARLEMS DAGBLAD - GERECHTE HAARLEMSGHE COURANT Zeven dagen Haarlem MET INGANG VAN aanstaande maandag zullen de bewoners van de Amsterdamse buurt in Haarlem regelmatig de klanken van een voor Haarlem nieuw draaiorgel kunnen beluisteren. Het is het in Hilversum gebouwde orgel „Radiostad", dat zondag per vrachtwagen in de Spaarnestad arriveert en waarmee volgende xveek de 58-jarige „Ome Willem Jordaan uit de Olijcanstraat en zijn beide zoons op slap zullen gaan. Het pas gebouwde orgel zal daarmee in goede handen zijn, want de heer Jordaan heeft voor de oorlog jarenlang met een draaiorgel in de Haarlemse straten geconcer teerd. Trouwens ook het orgel „Radiostad" heeft in de korte periode van zijn bestaan al enige veelbewogen ogenblikken achter de rug. Zo heeft het zijn welluidende stem reeds in het openbaar doen horen in de hqj. van de bloemenveiling aan hel Lang- gewenst in Hilversum, waar één der omroepverenigingen een opname gemaakt heeft. De bouw van een nieuw pierement is een gebeurtenis, die in deze tijd van rock 'n roll en juke-boxes wel zeer bijzonder is. Het aantal karakteristieke draaiorgels is de laatste tijd aanzienlijk geslonken en de Kring van Draaiorgelvrienden onder leiding van mr. Romke de Waard uit Am sterdam stelt ijverige pogingen in het werk om meer belangstelling te wekken voor het pierement en tracht dit in muzi- kaal-folkloristisch opzicht zo typische in strument voor ondergang te behoeden. Het is daarom verheugend, dat in Hilversum een nieuw draaiorgel werd gebouwd door Henk Gossling, die de beste draaiorgel- bouwkundige tradities heeft voortgezet en geen concessie heeft gedaan aan het mo dernisme, dal vraagt naar accordeons en saxofoons. Plet orgel, dat de naam „Radiostad" heeft gekregen, werd door Gossling in on geveer een half jaar tijd gebouwd uit nog in goede staat verkerende onderdelen van oude in verval geraakte orgels van de Belgische bouwers Duwijn en Burssens. Houtworm Houtworm, weersinvloeden en slijtage belagen het Nederlandse draaiorgelbezit (dat thans uit nog ongeveer veertig orgels bestaat) en daarom gebeurt het nog al eens, dat een orgel, dat zelden meer wordt gebruikt, ernstige gebreken gaat vertonen. De vervaardiging van houten pijpen en de andere onderdelen voor een draaiorgel is zo kostbaar, dat niemand thans meer in staat is een nieuw orgel te bouwen, dat nog verkoopbaar is. Men bepaalt zich daarom slechts tot de vernieuwing van enkele vitale onderdelen. Het ongeveer 1200 kilo wegende nieuwe Radiosladorgel bezit bijna vierhonderd houten pijpen. Als men nu weet. dat de goedkoopste pijpen, de kleine Bourdons, zes gulden per stuk kosten en dat men voor de grootste, de trombones, veertig grdden moet neertellen, dan is het duide lijk, dat alleen al het pijpwerk een aardig kapitaaltje vertegenwoordigt. En day. laten wij de blaasbalg met zijn geiteleer, de windbladen, het mechaniek en de plastic lucht slangen nog maar binten beschou wing. Het Duwijnorgel, dat onder meer onder zien voor het nieuwe pierement heeft ge werd, was in vroeger jaren een enorm "istrumenf. dat in een danstent zijn fors 'eluid deed horen. Daarna werd het café- 'gcl in Zaandam en vervolgens verhuisde ADVERTENTIE Een 'voorbeeld' voor moderne vorm geving en klankverbetering. Zeer lage prijzen (nagenoeg gelijk aan de Duitse). Folder en speciale expositie bij de Fa. Kok, Kru -straat 5. Haarlem. Tel. 18908. Tevens wor den geëxposeerd: Braun shavers, lad/shavers, keukenmachines. sapcentrifuges, draagbare radio's, grammofoons, Hapé Muitisun, toiletspie gels, „bij" luidsprekers, soldeerbouten. Imp. N.V. Hapé, A'dam-C In Haarlem, waar hij woonde, is op 80- iarige leeftijd overleden de heer S. Bon- Sa, die van 1 november 1915 tot 1 mei 1938 hoofd is geweest van de Dolphia-school te Lonneker. De heer Bonga begon zijn loopbaan bij het onderwijs op 1 mei 1898, toen hij on derwijzer werd in Wonseradeel. Plet is hier na nog onderwijzer geweest in Bergen (N.H.) en in Anna Paulona en werd met jngang van 1 oktober 1903 benoemd tot 'loofd in Workum. De heer Bonga is daar ijna zes jaar gebleven, tot 1 juni 1909. •'oen werd hij hoofd in Wonseradeel. Van december 1911 tot. 1 november 1915 was 'ij als hoofd werkzaam in Genemuiden. iet ingang van deze laatste datum volgde 'ijn benoeming tot hoofd in Lonneker. Op 1 mei 1938 is de heer Bonga met pen sioen gegaan. De crematie is bepaald op maandag 17 maart na aankomst van trein 13.34 uur te Driehuis-Westerveld. het naar een café in Uitgeest, waar het zijn laatste levensjaren sleet. Het andere orgel, dat onderdelen voor de „Radiostad" leverde, was een Burssens. een typisch cafc-orgel. dat door een Hilversumse fa brikant op één der Zuidhollandse eilanden is ontdekt. Deze Hilversummer heeft hel naar de radiostad overgebracht, waar hel een tijdlang heeft gespeeld. Töen het ouderdomsverschijnselen begon te ver tonen werd het gesloopt. De Hilversum mers, die de bouw van het nieuwe draai orgel hebben kunnen gadeslaan, zullen niet van de muziek van het instrument kunnen genieten. Want, zoals gezegd, zal de „Radiostad" naar de Spaarnestad ko men. Waar de Haarlemmers in ieder geval slechts dankbaar voor kunnen zijn. In samenwerking met de scholen voor voortgezet onderwijs en met medewer king van de besturen van bijzondere scho len hebben de gemeentebesturen van Haarlem, Heemstede en Bloemendaal voor het jaar 1958 een nieuwe uitgave doen samenstellen van het voorlichtings boekje, dat ten doel heeft aan de ouders van leerlingen van de hoogste klassen van de lagere scholen inzicht te geven in de mo gelijkheden, die het openbaar en bijzon der voortgezet onderwijs in de drie ge noemde gemeente te bieden. Het boekje is in een aardige omslag ge stoken en geeft een overzichtelijk beeld van de mogelijkheden van voortgezette studie met nuttige adressen en gegevens. Ouders, die de toekomst van hun kinderen bespreken, ontbreekt vaak een volledig beeld van de in hun woonplaats beschikba re mogelijkheden. Dit hiaat wil het ge noemde boekje opheffen. De samenstel lers zijn er in geslaagd het hun voor ogen zwevende doel volledig te bereiken, waar bij zij de dank van veel ouders zullen oog sten door het vermelden van de kosten, die aan de genoemde studierichtingen zijn verbonden. Als kandidaten voor de gemeenteraads verkiezing in Bloemendaal zijn door de af delingen Aerdenhout, Overveen en Vogelen zang voorgedragen: Aerdenhout: Ir. L. A. N. Bijvoet (Over veen); F. K. J. Fijen (Overveen); J van Plaastert (Vogelenzang); mr. O- Leyendek- kers (Aerdenhout); E. V. J. A. M. Mutsaerts Dorsemagen (Overveen); mejuffrouw dr. M E. Nolte (Aerdenhout); drs. A. J. M. van Pampus (Overveen); J. F. M. Pinxter (Bloe mendaal); mr. A. A. K. M. Povel (Aerden hout) en H- A. W. M. Schlatmann (Bloemen daal). Overveen: Ir. L. A. N. Bijvoet (Overveen), F. K. J. Fijen (Overveen); J. van Haastert (Vogelenzang); mejuffrouw dr M. E. Nolte (Aerdenhout); J. F. M. Pinxter (Bloemen daal); mr. A. A. K. M. Povel (Aerdenhout); W. Wesselink (Bloemendaal); en M. Wiegel (Bloemendaal). Vogelenzang: L. van Emmerik. J. van Plaas tert,. C. J. P. van Saase, A. C. Sondervan en S. van der Vossen, allen te Vogelenzang. Het is ecther nog niet zeker, dat de hier boven genoemde personen allen bereid zijn deze kandidatuur te aanvaarden. De kandidaten van de afdeling Bloemen daal van de K.V.P. hebben wij in ons blad van vrijdag gepubliceerd. '"'F. Aantal leden 23000 Contributie ƒ1.per jaar voor het gehele gezin, met restitutie bij overlijden van het lid ADVERTENTIE SINDS v' /«o\ JAAR ONMISKENBAAR AAN DE TOP Een foto van .Bloemenheuvel"dal d-e gemeente Bloemendaal aangekocht heeft voor het inrichten van het raadhuis. In de donderdag te houden vergadering van de gemeenteraad van Bloemendaal zal een voorstel van B. en W. aan de orde komen een krediet van 5.290 beschikbaar te stellen voor inrichting van een zaaltje en bovenwoning in villa „Bloemenheuvel" aan de Bloemendaalseweg. Na het gereedkomen van de Wethouder Rohling-kleuterschool aan de Vrijburgh- laan is de villa „Bloemenheuvel" door de kleuterschool ontruimd. Daar het onder de tegenwoordige omstandigheden zich niet laat aanzien, dat spoedig met de ver bouwing en uitbreiding van dit gebouw tot raadhuis zal kunnen worden begonnen, heb ben B. en W. overwogen op welke wijze hieraan tijdelijk een oestemming zou kun nen worden gegeven. Hierbij is het college gebleken, dat de linkerbenedenzaal na re stauratie uitstekend kan worden gebruikt voor het nouden van vergaderingen, cur sussen, exposities en dergelijke. Gelet op het in Overveen bestaande gebrek aan GEHUWD: 14 maart: P. F. Wetsema en A. van Gelder. J. Booij en E. A. Voogt. BEVALLEN van een zoon: 13 maart: S. GelukBakker; 14 maart: A. Groenevelt Roskam, L. A. M. FreijserBuijs, E. E. KochLange. BEVALLEN van een dochter: 12 maart: W. W. J. te BoekhorstVan Dieren; 13 maart: H. M. A. SwanbornVan de Poel, E. VellingaWillemse, I. M. van Zeg ge renKlauwers. OVERLEDEN: 13 maart: G. de Jong, 67 j., Rechthuisstraat. zaalruimte zou dit zaaltje hiervoor in voorkomende gevallen tegen een matige vergoeding aan derden ter beschikking kunnen worden gesteld. Daarbij kan de achter de zaal gelegen keuken voor canti- ne worden gebruikt. Op de bovenverdieping kunnen enige kamers met een keuken worden ingericht voor de huisvesting van het gezin van een concierge, die met het toezicht en schoon houden van het gebouw zou kunnen wor den belast. De kosten voor 't herstellen en inrichten van het zaaltje met keuken op de benedenverdieping worden geraamd op ongeveer 1640; die voor het her stellen en inrichten van de woon- en slaap vertrekken met keuken op de bovenverdie ping op 3650. Op zondag 16 maart zal het veertig jaar geleden zijn dat de heer J. C. Kaspers, wo nende op de Potgieterweg 19 te Bloemen daal, in dienst trad bij het P.E.N. De heer Kaspers werkzaam als hoofd commies C op de afdeling laagspannings- administratie zal dit feit maandag 17 maart vieren en op die dag door de directie wor den ontvangen. Van drie tot vijf uur reci- piëert de jubilaris in hotel „Rusthoek" aan de Bloemendaalseweg. ADVERTENTIE „DE S L E U T E L S P E C I A L I S T" LANGE VEERSTRAAT 10 - TEL. 11493 Bij de vierde „Sta in de weg" gaat hel niet om een vast ob ject, dal door zijn ongunstige plaa.ls gevaaroplevert voor het verkeer. Het betreft hier geparkeerde auto's op het par keerterrein op de hoek van Baan en Houtplein. Als dit parkeerterrein geheel bezet is en op welke normale dag is dat nu niet het. geval? wordt het uitzicht van het uit. het zuiden komende, verkeer naar dc stad toe belemmerd door de op de uiterste hoek van het parkeerterrein geplaatste auto's, waardoor het moeilijk is het van rechts komende verkeer va.n de Baan tijdig te zien. Een eenvoudige oplossing. d.ie niets kost en nauwelijks enige parkeerruimte vraagt, ligt voor de hand. Als men van hel noordwestelijke gedeelte van de parkeerruimte in het midden van de foto een schuine hoek afscheidt, waar hel verboden wordt te parkeren, is hel euvel verholpen. n Er wordt vaak, al of niet goedmoedig, op ambtenaren critiek uitgeoefend. Wij me nen in verreweg de meeste gevallen zonder grond en zonder billijkheid. Ambtena ren verschillen namelijk nauwelijks van de werkne mers in de particuliere sec tor. Oók niet wat hun inte resse en verantwoordelijk heid ten opzichte van hun dagelijkse taak betreft. Hier van moge de ideeënbus ge- Na vele jaren lang chef van de storingsdienst van de P.T.T. te Haarlem te zijn ge weest zal de heer H. J. S. Kopcrberg. Stuijvesantstraat. Haarlem, op 1 april het be drijf van „tante Pos" met pensioen gaan verlaten. De heer Kopcrberg heeft niet zijn gehele „ambtster mijn" in Haarlem doorge bracht. Hij begon in Gro ningen in 1918 en verhuisde in 1926 naar Amsterdam. In 1934 kwam hij naar Haar lem, waar hij in 1944 tot hoofdopzichter werd be noemd. Shirley Zwerus is elf jaar en heeft een paardestaart. Zij woont in de Rozenprieel- straat in Haarlem en zit in de zesde klas van de Mon tessorischool in dc' Bakker straat. Shirley is een meisje met veel talenten. Zij zingt, danst en speelt toneel. Vooral aan het zingen heeft zij haar hartje verloren. Al in de wieg lag ze de liedjes van dc radio mee te neuriën en nu na ruim tien jaar zingt ze meteen elke nieuwe „schla ger" en begeleidt zichzelf op de piano. Ze was vijf jaar, toen ze naar de muziekschool ging en zeven, toen ze voor het eerst in het openbaar op trad. Later stond ze vaak op de planken. Tn het Haar lems Jeugdtheater wist ze iedereen 1c boeien en in „Treslong" in Hill eg om niet minder. Daar trad ze zestien keer op met een eigen pro gramma. Bij een V.A.V.- (Vereniging Amateur Velsen) concours verwierf ze de tweede prijs een zilveren medaille met het lied ie „Little things mean a lot". Ja, Shirley, die nooit Engels leerde en ondanks haar En gelse naam geen Britse fa milieleden heeft, zingt een liedje in de vreemde taal net zo gemakkelijk als een Ne derlands lied. En men blijft verbaasd naar haar luisteren, wanneer men merkt dat ze in iedere zin de juiste intonatie legt, terwijl zc vaak niet eens be grijpt wat ze zingt. Shirley was tien jaar toen ze voor het eerst voor de te levisie kwam. Ger Lugt.cn- burg introduceerde haar. Vo ls ,i :g l;wj..l ze voor de tweede keer op het televisiescherm, deze keer geïntroduceerd door Pi Scheffer in de rubriek „Pas geperst" van de NCRV. Ze zong het liedje „Maar on danks dat". Eén van Shirley's lieve lingsnummers is „Mambo olè". Wij hoorden haar bij de plaat de tweede stem neu riën. Het klonk eerst nog wat aarzelend, maar later een maal op dreef zong ze voor ons haar gehele reper toire met een frisse, ietwat hese stem. Ze begeleidt zich zelf op de piano, soms iets te hard, want dan komt haar ietwat ijle stem er niet meer bovenuit. Als slot van haar demonstratie danst ze nog iets voor ons en ook hierom moeten we haar 'bewonderen. We hopen dat Shirley, die 'gelukkig nu nog een beschei den Haarlems meisje is, dat zal blijven. Vorige week schreven wij op deze plaats over de heer C. W. Schaap, die oude stadsgezichten van Haarlem ter beschikking wilde stellen van verzamelaars. De heer Schaap heeft niet kunnen vermoeden, dat deze simpele mededeling er de oorzaak van was, dat hij een aantal brieven ontving, dat vele keren het aantal beschikbare kaarten overtrof. Al deze brieven hebben de heer Schaap enigszins in ver legenheid gebracht omdat het er te veel waren om af zonderlijk te beantwoorden. Daarom willen wij hier voor hem zeggen, dat de stadsge zichten reeds vorige week za terdag waren weggegeven en dat hij zeer tot. zijn spijt de andere reflectanten moet teleurstellen. tuigen, die enige jaren gele den door de hoofddirectie van de P.T.T. in Den Haag is ingesteld en die zich in een stijgende belangstelling mag verheugen. Onlangs heeft men op een in Den Haag ge houden tentoonstelling een indruk kunnen krijgen van de ideeën, die zo in de loop van de tijd aan het brein van P.T.T.-employés uit alle be drijfstakken zijn ontsproten. Een gedeelte van het ge- exposeerde kon men dezer dagen in een der zalen van het P.T.T.-gebouw aan de Zijlstraat in Haarlem bezich tigen. Ondanks haar noodzake lijke beknoptheid gaf deze expositie gehouden onder het motto „Iedere brievenbus een ideeënbus" een aardig en geslaagd beeld van het geen men met de ideeënbus op het oog heeft, namelijk de employé, ongeacht de arbeid die hij verricht, tc stimule ren t tot efficiënt en doelma tig werken. Niet zelden is veel winst aan tijd, energ t en geld het directe gevolg van een simpele gedachte. Grote geldprijzen zijn er aan het inzenden van een idee niet verbonden. Al naar ge lang van de betekenis van het voorstel voor het bedrijf variëren de beloningen tus sen 25.— en 250,—. Vaak wordt een idee, alhoewel practische toepassing niet mogelijk is, met een aanmoe digingspremie gewaardeerd. Op de tentoonstelling de eerste in Haarlem zagen wij tal van frappante voor heelden van het „ei van Co lumbus". Kleine verbeterin gen of veranderingen in technische apparatuur, for mulieren, gereedschappen of werkwijzen die veel tijd en arbeid, dus geld, besparen. De expositie, die van dinsdag tot en met donderdag is ge houden werd door een kleine vierhonderd Haarlemse P.T. T.-employés bezocht. Zij wer den daarbij rondgeleid door de heren E. Beider en J. van Riessen. Gevonden honden, die naar het asiel van de Dierenbe scherming in de Ridderstraat gebracht worden, vinden over het algemeen vrij spoe dig baas of bazin terug, om dat men weet, dat weggelopen dieren als ze geen onge luk krijgen in de meeste gevallen in het asiel terecht komen. En mocht de baas niet komen opdagen, dan is er meestal wel iemand, die zich over het dier ontfermt. Er zijn echter honden en hondjes, die niet zo opvallen. Die treurig en in elkaar ge doken zitten te kijken en weinig uiterlijk schoon neb ben. Gegadigden voor een huisdier zien deze honden vaak over het hoofd. Het geen jammer is, want net asiel blijft er op de duur mee zitten en kan iedere hond ook niet tot in lengte van dagen houden. Laten de echte dierenvrienden zich daarom ook eens over die kleine onopvallende hondjes ontfermen. De dieren zullen er des te dankbaarder om zijn en hun nieuwe baas met echte hondetrouw belonen. (Verkort weergegeven) Voetgangerslichten. Reeds eerder heb ik opgemerkt, dat de voetgangerslichten tus sen Gasthuissingel en Raamsingel te Haar lem geen voldoende veiligheid opleveren voor overstekende voetgangers. Van de Gasthuissingel komende kan men veilig oversteken tot aan de vluchtheuvel, maar daarna moet men bedacht zijn op afbui gend verkeer, dat van de Raamsingel komt. Het is daar zeer gevaarlijk en men moet zich buitengewoon in acht nemen, teneinde niet te worden aangereden. Het is dringend nodig, dat hierin verandering komt, willen er geen nieuwe ongelukken komen. DR. L. C„ HAARLEM (Van de zijde van de verkeerspolitie vernamen wij, dat een absoluut afdoende beveiliging voor overstekende voetgangers bij het verkeerslichtensysteem op het Houtplein niet mogelijk is, juist omdat het hier een zogenaamd drempelsysteem be treft, dat automatisch geregeld wordt door het verkeersaanbod. Bij op groen slaande voetgangerslichten zal men dus altijd moe ten blijven uitkijken naar afbuigend ver keer. Omgekeerd zal het voor dit verkeer geboden zijn bij het omslaan van de. hoe ken voorzichtig te rijden, juist met het oog op overstekende voetgangers. Redactie). Atoombom. De spanningen, die de voort durende dreiging van een atoomoorlog bij de mensen teweeg brengt, zijn voor velen haast niet meer te dragen. Vrouwen en moeders over de gehele wereld moeten zich verenigen en massaal opkomen voor het Recht van de Mens op Leven in Vrede en proberen deze wereld te redden van een totale ondergang, die steeds dichter bijkomt. T. G. v. d. M.-Z. Vluchtheuvels. Als straks de westelijke randweg WagenwegZijlweg klaar is gaat het doorgaand verkeer natuurlijk de Julianalaan op en zo verder naar de Kle verparkweg en Delftlaan. Oversteken op de Zijlweg, zowel als op de Julianalaan is dan haast niet meer doenlijk. Daarom zou daar het aanleggen van enige noodzake lijke vluchtheuvels zeer aan te bevelen zijn. Vooral de Zijlweg ter hoogte van de Hoofmanstraat is een gevaarlijk punt. Aan beide zijden zijn winkels en ook stopplaat sen van lijn 4. Een vluchtheuvel daar is de enige uitkomst. EEN BEJAARDE OVERSTEKER Brug over de Houtvaart. Naar aanlei ding van de brief aan B. en W. van Haar lem, verstuurd door 't bestuur van de ver eniging Haarlem Zuid-West. zou ik met alle respect voor de actie van genoemd bestuur willen opmerken, dat ik de door Haarlem Zuid-West aanbevolen oplossing niet kan bewonderen. De Parallelweg heeft het ka rakter van een ventweg. Het is geen snel weg. Daarom lijkt mij het opleggen van een verbod voor voetgangers (zoals Haarlem Zuid-West bepleit) geen enkele grond hebben, temeer, daar 't weglichaam is berekend op het aanleggen van voet gangerspaden. Het gevraagde bruggetje is er niet minder actueel om. Maar laat het bestuur van Haarlem Zuid-West ook den ken aan de bewoners ten noorden van de Pijlslaan, die via de Slangenkruidlaan Aerdenhout willen bereiken. Daarom een brug, zonder het gevraagde verbod. J. G., Haarlem. Voor een talrijk gehoor sprak dr. D. H. Prins uit Den Haag op een bijeenkomst van het Humanistisch Verbond, afdeling Haarlem. De inleider gaf eerst citaten uit „De Pest" van Camus en „Techniek en wereld" van Marcel, die wijzen op het leed van ziekte en ondervoeding van grote volksgroepen, zonder dat daar sprake is van schuld en op de gevaren van de moderne techniek. De geciteerde protesten zijn evenwel niet uitingen van een wanhopig pessimisme. Juist door hun protest bewijzen de schrij vers, dat zij verlangen, verwachten en eisen, dat er een eind kan komen aan dat alles. Spreker zeide niet in staat te zijn een antwoord te geven op de vraag naar „de zin van het leven" in het algemeen. Wel is het mogelijk iets te zeggen over dat wat het leven van de individuele mens zin kan geven en het zinloze. Wie dit weet, is cri- tisch en laat niet alles tot zijn leven toe. Ook zonder dat daarbij altijd van schuld sprake is, komt in bijkans ieder mensen leven groot verdriet. Dit dreigt eerst de mens te overrompelen, maar de sterke mensen vinden tenslotte rust en ontdekken dat het ondervonden leed niet alleen ver lies betekende, maar dat zij ook iets verder zijn gekomen. De zin van het leven benadert men ove rigens niet door erover te theoretiseren, maar door het leven en werken zelve, vooral door het contact met de medemens, door toegewijde samenwerking, door harte lijke hulpverlening. Dat alles geeft het le ven zijn bekoring, geeft het leven zin en doet de mens rijpen. Wie ouder geworden op zijn levensweg terugblikt, zal ontdekken, dat zijn leven daar zijn hoogste waarde had, waar een goed contact was met de medemensen.

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 9