In MAGGI kippensoep proeft U de kip! MAGGI Nog meer huurverhogingen in uitzicht gesteld Nederlandse betonmortelcentrale in gebruik genomen „AFSCHEID VAN DE WAPENEN" Stijging der bouwkosten volgens minister Witte tot stilstand gekomen NAAIMACHINES Omdat alleen het beste van de kip gebruikt. Minister Witte waarschuwt: Open oog voor moeilijkheden bij particuliere bouw VITAMINEN Rekwest van wanhopige melksiijters aan parlement Produktie „Willem Barendsz" gestegen Verzending van zeepost De bestedingsbeperking en de scholenbouw Jeugdige Duitse autodieven in Rotterdam gepakt Prins Bernhard referent op studentencongres V.U. Onder een huis in Papen- drecht borrelt benzine en olie uit de grond Kapitein door vliegboot van boord gehaald Na plezierritjes met niet betaalde benzine de gevangenis in Beeldje van tentoonstelling in Delft gestolen Receptenboek Reislust neemt nog steeds toe Deze zomer internationale wegenwacht in België Operateur nam zaak waar en 12.000,- weg DONDERDAG 20 MAART 1958 ii ADVERTENTIE De regering zal elke gunstige gelegen heid te baat nemen om. door huurverhoging het nog aanzienlijke verschil tussen de thans geldende huren en de op de kost prijzen gebaseerde veel hogere huren weg te nemen. Verlaging van de bouw kosten zal tevens kunnen bijdragen om dit verschil te verminderen. Dit deelt de minister van Volkshuisves ting en Bouwnijverheid mee in zijn Me morie van Antwoord aan de Eerste Kamer betreffende de begroting 1958 voor zijn de partement. Hü is verder van oordeel dat de stijging van de huren van nieuwe woningwetwo ningen thans tot stilstand is gekomen. Zelfs kan volgens hem een dalende tendens wor den waargenomen. Na de onlangs tot stand gekomen wijzi ging van de subsidieregeling voor de parti culiere woningbouw, wil de minister geen verdere maatregelen in het vooruitzicht stellen. Tot het verlenen van een tijdelijke extra-subsidiëring van de particuliere wo ningbouw via tweede hypdtheken of rente bijslagen verklaart de minister zich dan ook opnieuw niet bereid. Wel wil hij rege lingen laten uitwerken om, als de kapitaal- schaarste en de hoge rentevoet van structu rele aard zouden blijken te zijn, de sub sidiëring aan de kapitaalvoorziening te ADVERTENTIE (00 dragees C 2.88 (50 dragees (de helft meer) f. 3.75 VAN PHILIPS - ROX ANE De melksiijters in het westen des lands zijn de wanhoop nabij. Dit bleek tijdens een vergadering van de algemene vereni ging voor melkvoorziening A.V.M. te Den Haag. Besloten werd zich na anderhalf jaar vruchteloos onderhandelen met het ministerie van Economische Zaken over een marge-verhoging, tot de Staten Gene raal te wenden. Voorzitter N. H. Blink gaf een overzicht van de onderhandelingen. Pas eind janua.\ 1958 werd tenslotte een compromis met ambtenaren van het ministerie bereikt over een margeverhoging van een gulden in ongesaneerde, en 75 cent in gesaneerde westelijke gebieden per 100 liter melk. Het laatste nieuws is, dat de minister nog steeds geen besluit heeft genomen en dat niet kan worden voorzien, wanneer dit wel zal gebeuren. De verhogingen zijn, naar ter vergade ring bleek, dringend nodig, omdat tal van slijters zich anders niet staande kunnen houden. Hoewel vele slijters graag felle reacties in de vorm van demonstraties zouden zien, zwichtten zij voor het argument van de heer Blink, dat men de kwestie voors hands nog bezadigd moet aanpakken. Er is met Economische Zaken, zo werd medegedeeld, uitsluitend over de hoogte van de slijtersmarge, echter nooit over an dere componenten van de consumptiemelk prijs gesproken. In spanning wordt nu het effect van het rekwest aan de Staten Generaal afgewacht. Het walvisvangstseizoen 1957/1958 is op zondag 16 maart te middernacht geëin digd. In totaal produceerde de. „Willem Barendsz" in deze periode: 103.841 bar rels (17.307 tons) traan, en 12.656 barrels (2.109 tons) spermolie. In 1956/1957 waren de cijfers voor traan 88.068 barrels (14.678 tons) en voor spermolie 6.618 barrels (1.103 tons), zo deelt de Nederlandse Maatschappij voor Walvisvaart mede. Aan bijprodukten werd geproduceerd: leverolie 15 tons (12.9) en vleesmeel 2277 tons (2111 tons). De tussen haakjes ver melde hoeveelheden zijn de produkties in 1956/57. koppelen. De huidige premie a fonds perdu zou dan echter komen te vervallen. De minister wijst er voorts op dat de subsidietoezeggingen, die in 1958 voor premiewoningen gedaan zullen worden, niet gebonden zijn aan een verdeling over de gemeenten, zoals dat voor de woning wetwoningen wel het geval is. De premiebouw is- vooralsnog geheel vrij en op geen enkele wijze aan een ver deling gebonden. Of deze vrijheid gehand haafd kan blijven, zal in de loop van het jaar nader wox-den bezien. Voor 1958 zijn alleen de subsidietoezeg gingen voor de woningwetbouw over de gemeenten verdeeld. Indien noodzakelijk, kan daarin in de lOop van het jaar wijzi ging worden aangebracht. De minister be studeert thans of de gehele procedure van overheidsplanbeoordeling en -goedkeuring bij de woningbouw niet kan worden ver- eenvoudigd en bekort. Bij de toekenning van subsidie voor de particuliere bouw doet, zich thans geen vertraging voor. Evenwichtstoestand in vele gebieden? Sinds 1945 zijn in ons land ruim 600.000 woningen gebouwd, zo zegt de minister in de aanhef van zijn Memorie van Antwoord aan de Eerste Kamer. Dit aantal is meer dan drie maal zo groot als het in 1945 ge registreerde woningtekort. In verschillende delen van het land kan, volgens de tot nu toe geldende statistische bepaling, 'niet meer van woningnood worden gesproken, aldus de minister. In vele gebieden is thans een evenwichtstoestand ontstaan. In hoe verre de meest gewenste toestand voor de volkshuisvesting aldaar bereikt is, vooral ten aanzien van de kwaliteit van het oude woningbezit, is een afzonderlijk probleem. „Bouwkosten op hoogste punt" De stijging van de bouwkosten is thans tot stilstand gekomen, zo verklaart minister Witte, en in enige gevallen zelfs vervangen door een lichte daling. De ontspanning op de bouwmarkt heeft de concurrentie in vrij sterke mate doen toenemen. In de woningwetbouw heeft zich echter niet een zo duidelijke prijsdaling gemanifesteerd als in andere sectoren van het bouwbedrijf. Van de in 1956 bij het departement inge diende plannen voor de bouw van 41.448 woningwetwoningen, moest voor 4500 wo ningen op verlaging, .der bouwkosten wor den aangedrongen. De bouw van 205 wo ningen kon in dat jaar wegens te hoge bouwkosten geen doorgang vinden. Voor 1957 bedroegen deze aantallen respectieve lijk 57.659, 10.795 en 745. De particuliere bouw De toenemende werkloosheid in de bouwnijvérheid wordt mede, maar zeker niet alieen of in de voornaamste plaats, veroorzaakt door de teruglopende activi teit in de particuliere woningbouw, zegt de minister. In het tweede halfjaar van 1957 was hét aantal in aanbouw genomen particuliere woningen 1812 minder dan in het eerste halfjaar. Het aantal in aanbouw genomen woningwetwoningen was in het tweede halfjaar 10.649 minder dan in het eerste. Er is geen sprake van uitschakeling, zo verzekert de minister, van de particu liere bouw. Al het mogelijke wordt juist gedaan om de bouw voox\ eigen bewoning en voor exploitatie door particulieren te bevorderen. De mening van sommige leden van de Eerste Kamer, dat de perspectieven voor de woningbouw zeex; teleurstellend zijn, kan minister Witte niet delen. Wel heeft hij een open oog voor de moeilijkheden van de particuliere woningbouw. De animo, welke ondanks de toen reeds bestaande moeilijkheden, tot het laatst in 1957 steeds voor de px-emiebouw heeft bestaan, geeft hem vertrouwen in de toekomstige ont wikkeling. Gedurende 1957 en in januari 1958 werdregelmatig iedex-e maand voor rond 3000 woningen premie toegezegd. In februari 1958 werd voor het eerst slechts voor 2000 woningen premie verleend. Wegenbouw Tep aanzien van, de weg- en waterbouw kundige werken is reeds een verruiming van het goedkeuringsbeleid toegezegd. Tot nader order zullen alle aangevraagde goed keuringen terstond worden toegezegd. Een noemenswaardige verhoging van het tem po, waarin werken van deze soort op de markt komen, kan hiervan voorshands niet worden verwacht. Sinds geruime tijd kan een belangrijk aantal door de minister goedgekeurde werken niet tot uitvoering komen, omdat de financiering daarvan niet verzekerd is. Op 1 januari 1958 betrof dit 200 objecten met een totale bouwsom van 74 miljoen. De minister beoogt met zijn goedkeuringsbeleid op de basis van een urgentiebeoordeling van elk afzonderlijk werk een redelijk niveau van werkgelegen heid te handhaven of tot stand te brengen. Dit zonder de bouwmarkt zodanig te be lasten, dat de ontplooiing van de woning bouw ook in de toekomst hierdoor zou kunnen worden vertraagd of bemoeilijkt. Scholcnbouwprogram niet te verwezenlijken Op 1 februari 1958 waren er vierhonderd aanvragen om rijksgoedkeuring voor scho len tot een totaalbedrag van 125 miljoen aanwezig. In het bouwprogram 1958 is een veel groter bedrag voor scholenbouw opge nomen dan in enig voorgaand jaar. Het laat zich echter aanzien dat het scholen- bouwprogram 1958 wegens kapitaalschaar- ste niet ten volle gerealiseerd zal kunnen worden, zo meent de minister. Tenslotte deelt de minister nog mede, dat bij het grootboek woningverbetering op1 7 maart 1958, na de verzending van de eerste 100.000 beschikkingen aan de eige naren, een bedrag van rond 547.000 gulden was gestort. ADVERTENTIE Alle merken, dus ruime keuze ENGEL, Gr. Houtstr. 181, Tel. 14444 Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan achter de naam van het schip vermeld. Argentinië: s.s. „Highland Princess 25 maart; Australië: s.s. „Strathaird" 26 maart; Brazilië: s.s. „Highland Princess" 25 maart; Canada: m.s. „Westerdam" 27 maart; Chili via New York 27 maart; Indonesië: m.s. „Willem Ruys" 24 maart, s.s. Tarakan 27 maart; Ned. Antillen: m.s. „Prins der Nederlanden" 24 maart; Nieuw Zeeland via Engeland 29 maart; Suriname: m.s. „Oranjestad" 2G maart; Brits-Oost-Afrika: s.s. „Africa" 29 mrt. Minister Cals deelt in zijn Memorie van Antwoord over de begroting van Onder wijs, Kunsten en Wetenschappen aan de Eerste Kamer mede, dat de bestedingsbe perking op de scholenbouw een betrekke lijk geringe invloed heeft gehad. Niettemin is die invloed te merken geweest. Achter af is namelijk gebleken, dat een aantal bouwplannen, waarvoor in 1956 en in de eei-ste helft van 1957 rijksgoedkeuring was verleend, niet zijn gerealiseerd. Bij de ver deling van de door de Bank voor Neder landse Gemeenten beschikbaar gestelde gelden is aan deze plannen bijzondere aan dacht besteed, aldus de Memorie. De voorzitter van de Kamer van Koop handel en Fabrieken voor Rijnland, de heer T. van Waveren, heeft woensdagmid dag op het terrein van de n.v. De Ring vaart in Hillegom de eerste geheel in ons land vervaardigde betonmortelcentrale met truck-mixer in gebruik genomen. Door een knop in te drukken stelde hij de centrale in werking, waarna deze cement, zand en grind in de juiste hoeveelheid in de truck-mixer deed belanden, die vervol gens de grondstoffen begon te mengen. De betonmortelcentrale kan 250 kubie ke meter beton per dag fabriceren. De truck-mixer brengt de beton al men gende naar de bouwwerken. De rijden de menger kan een afstand van twintig kilometer bedienen. Als voordelen voor het gebruik van vooraf gemengde beton worden onder andere genoemd: een be langrijke ruimtebesparing op het bouw werk, bespax-ing op inrichtingskosten en lonen, een snellere uitvoering van het werk en een constante betonkwaliteit on der controle van een fabriekslaboratorium. De installatie is geplaatst naast enkele cementsilo's, waarin achthonderd ton ce ment kan worden opgeslagen. De cement wordt mechanisch uit de silo's naar een weegapparaat gebracht. Met behulp van Jacobsladders worden zand en grind in de installatie gebracht. Via een trechter worden de grondstoffen gevoerd in de mengtrommels van transportauto's. Hier bij kunnen de hoeveelheden nauwkeurig ADVERTENTIE In Rotterdam zijn vier jonge Duitsers uit München-GÏadbach geax-resteerd, die niet in het bezit waren van een paspoort. Zij waren met een gestolen auto naar Ven- lo gegaan. Daar werd dg auto vex;ruild voor een andex*e en daarmee gingen zij naar Rotterdam. Ze lieten de wagen achter en gingen met een andere wagen aan het toe ren. Ook deze lieten zij tenslotte weer staan, echter met een Duitse krant erin, zodat de politie, die de jongens aanhield toen ze probeerden aan boord van een schip te gaan, de aangifte van deze laat ste gestolen auto met hen in verband bracht. Zij bekenden bovendien een damesman tel gestolen te hebben in een café te Rot terdam en in de omgeving van het station een inbraak gepleegd te hebben in een kiosk, waar zij geld en enige rollen zuur tjes buitmaakten. Het viertal is opgesloten in het politie bureau. Van 29 maax't tot 2 april zal op „Woud- schoten" te Zeist een congres worden ge houden van het studentencorps en de Ver eniging van Vrouwelijke Studenten aan de Vrije Universiteit, onder leiding van px:of. dr. J. Waterink. Er zal een kerkelijke, een cultuur-filosofische, een sociale en een in ternationale dag wox-den gehouden.' Op de kerkelijke dag treedt'op als discussielei der prof. dr. G. C. Berkouwer. Referenten zullen zijn dr. H. Berkhof en prof. dr. H. N. Riddex-bos. Als discussie-leider van de .cultüur-filosofische dag treedt op ds. S. J. Popma, referenten zullen zijn prof. dr. C. A. V. Peursen en Gabriël Smit. De sociale dag staat onder leiding van prof. mr. P. Borst. Als inleiders tx-eden op de heren A. Boi'stlap, secretaris van het C.N.V. en ir. W. Bakker van de Hoog ovens te IJmuiden. De internationale dag wordt voorgezeten door prof. mr. W. F. de Gaay Fortman. Referenten zijn prins Bernhard en ir. F. Otten. worden afgewogen, daar de meetinstru menten geijkt zijn. De mengtrommels van de auto's heb ben een inhoud van 2l/t kubieke me ter. Tijdens het vervoer draaien de ti'om- mels en ook als de cement en de toeslag stoffen tot beton zijn gemengd, blijven de trommels draaien om te voorkomen dat de inhoud weer gedeeltelijk wordt ont- mengd. De rijdende menger en de instal latie zijn gefabriceerd door De Jong's ma chinefabriek n.v. in Hazerswoude. Elke in Nederland gebouwde rijdende menger be spaart ons land twintigduizend gulden aan deviezen. Ter gelegenheid van de ingebruikne ming van deze eerste geheel in ons land de heer T. van Waveren in een korte toe spraak de bouw van de centrale een lof waardig initiatief genoemd. Hij voorzag, dat de komende tijd voor de Nederlandse ondernemer niet gemakkelijk zal zijn. De heer Van Waveren vond het daarom ver heugend, dat in het rayon van de Kamer in de laatste jaren industrieën zijn ont staan, die in belangrijkheid de bloembol lencultuur evenaren. De grote investering die met deze betonmortelcentrale is ge moeid, is in de huidige tijd riskant. Het initiatief is daarom des te meer te loven. De directeur'van De Ringvaart, de heer C. Smits, voorzag dat binnen enkele ja ren een net vari betonmortèlcentrales over ons land zal zijn uitgespannen, daar de ze kosten- en tijdbesparend werken. De bewoners van een woning aan Het Bosch te Papendrecht, die de laatste da gen veel last hadden van een benzinelucht, hebben ontdekt, dat onder hun huis uit de grond een mengsel van olie én benzine op welt. Tot dusver is het een raadsel, waar door dit verschijnsel veroorzaakt wordt. Het huis is vrijwel onbewoonbaar, want dé in huis hangende benzinedamp levert niet alleen gevaar voor de gezondheid op, maar maakt het bovendien onmogelijk te koken en te stoken. Aanvankelijk achtte men de mogelijk heid niet uitgesloten, dat er spontaan een oliebron was ontstaan, maar de experts van de Nederlandse Aardoliemaatschap pij, die bij het vreemde geval zijn geroe pen, menen toch dat dit niet het geval kan zijn. Zij hebben monsters genomen om de samenstelling van het mengsel te onder zoeken. Proeven hebben uitgewezen, dat het mengsel zeer brandbaar is. met het ooé hierop hebben de bewoners onderdak gezocht bij familie. Men heeft de gasbui zen en de riolering onderzocht, maar geen defecten aangetroffen. Ook dacht men aan vankelijk aan lekkage van de tanks van een tegenover de woning gelegen garage bedrijf, maar daar is geen sprake van. Kapitein Hugo Feber van het vracht schip „Kertosono" van de Rotterdamse Lloyd is eind vorige week. toen hij met het schip onderweg was van Mombasa naar Vancouver-, door een vliegboot van de U.S. Coast Guard in volle zee van boord gehaald. De kapitein had een inwen dige bloeding en. moest zo snel mogelijk naar een ziekenhuis worden overgebracht. IN DE HISTORIE der cinematografie zal de film „Afscheid van de wapenen", die van vrijdag af in Nederland gaat lo pen, zeker bekend worden als een film van lange duur, maar beslist niet van de duur der klassieken. In een speciale voor stelling werd ze gisteren aan pers en ge nodigden vertoond. Tot die genodigden be hoorden drie verpleegstei-s, die tijdens de eerste wereldoorlog achter het fx-ont heb ben gewerkt. De film speelt namelijk in de jax-en 1914-1918 om en nabij het strijd toneel in de Italiaanse Alpen. Ze is een zo nauwgezet mogelijke navolging van Ernest Hemingway's roman „A fax-ewell to arms", waarin tegen de achtergrond van krijgsrumoex-, dood en verwoesting, de liefde opbloeit tussen een Amerikaans luitenant van de Rode Kruis ambulance en een Engels vex-pleegster. De luitenant raakt gewond, geniet de verpleging en de rijkelijk toegediende genegenheid van zijn geliefde en stort zich weer in de strijd, wanneer hij in zijn ziekenkamer wordt betrapt bij hèt bewijzen van zijn attenties aan zijn beminde. In de nu volgende filmepisode wordt hij gedwongen tot de vlucht. Een misverstand brengt hem voor de krijgsraad te velde. Hij kan de execu tie alleen nog ontlopen door te deserteren en dat lukt hem. Tezamen met de ver pleegster ontsnapt hij over het Lago Mag- giore naar Zwitserland. Daar zal dan de baby wox-den geboren, die uit hun verhou ding voortkomt. Moeder en kind sterven echter. Met de herinnering aan zijn grote liefde verdwijnt de luitenant uit het beeld. IK HEB HIER de intrige in het kort verteld, daarmee geen recht doende aan Hemingway's roman, die ik niet ken. Ik kan me echter niet voox-stellen dat de film het boek ergens zou evenaren, laat staan overtreffen. In een gebundelde hoeveel heid papier, welke ter introductie van de film werd verspx-eid, een hoeveelheid van ettelijke pagina's, heb ik gelezen dat in siders de film „nog beter vonden dan Gone with the wind". De producent Da vid O Szelnick werd daarin zelfs een „meester van de filmkunst" genoemd. Nu gevoel ik nooit behoefte een film op haar reclame aan te vallen, maar dit keer maakt men het toch wel al te bont. Een producent is nooit een meester der film kunst. Dat epiteton is alleen de regisseur voox-behouden. Voor de film „Afscheid van de wapenen" komt het regisseur Charles Vidor evenmin toe. Wanneer men al „Afscheid van de wapenen" met een film wil vergelijken dan moet het zijn „Oorlog en vrede", waarin de massascènes op het slagveld even breed waren opgezet als in deze bx-eedbeeld-kleux-enproduktie. Die scènes zijn eigenlijk de enige waar devolle. Van de tweeëneenhalf uur, dat de film duurt, worden er zeker anderhalf besteed aan de liefdesaffaire tussen de luitenant en de verpleegstex-. Dat betekent dan dat we van de ene omhelzing in de andere vallen, van de ene kus overscha kelen naar de andere. Daar worden dan een heleboel dingen bij gezegd, die men misschien ook wel van zichzelf kent. Echt naar het leven dus, maar intimiteiten, die zichzelf voortdurend herhalen, worden vervelend. Dat wordt de film „Afscheid van de wapenen" al spoedig. Er gebeurt niets met de mensen, die erin optreden. Niets wat hun wezen raakt en dus niets wat ons raakt. Het wordt wel gesugge reerd, maar het i s er niet. Men ziet zelfs een goed acteur als Vittorio de Sica bezig een schijn op te houden van wat een ver eenzaamde vrouwenjager en later een kapot man moet zijn. De priester in de film is ronduit belachelijk van valse sen timentaliteit. En zo kunnen we doorgaan. Wat de bundel reclame „de tedere liefdes geschiedenis noemt van een moderne Ro meo en Julia", is in de film een huisbak ken glanSpur-vex-haaltje, dat uitmunt in onnozelheid. Julia is er bang in voor re gen. Waarom? Het wordt ons niet ver klaard. Julia betreux-t bij haar eerste ont moeting met de luitenant een gesneuvelde soldaat, aan wie ze alles had willen schen ken. Bij de tweede ontmoeting schenkt ze na dx-ie minuten alles aan de luitenant Ze wordt ons voorgesteld als de hoogste prijs, die er in de loterij des levens is te winnen. Wat we met ons gezond verstand aan indrukwekkendste herinnering aan haar overhouden is, dat ze in het zieken huis heimelijk vrijde met haar minnaar. De ex-verpleegsters, die tot meerdere eer van de film daarvoor „van stal" werden gehaald zullen dat bijzonder waarderen. Voor de rest dienen de verpleegsters in „Afscheid van de wapenen" helemaal tot niets, amper tot het werk, waaraan zij ge acht worden zich te wijden. Dat hebben ze dan met de film gemeen. Die heeft met filmkunst al evenmin iets van doen en met film in de zin van een avondje uit alleen maar tweeëneenhalf uur lengte. P. W. Franse Tegen een jongeman uit Vught, die pompbedienden van benzinestations heeft benadeeld, is door de officier van Justitie te Arnhem een jaar en vier maanden ge vangenisstraf geëist. Tegen het onvind bare 22-jax-ige vriendinnetje, dat hem op zijn plezierritjes met onbetaalde benzine vergezelde, werd vier maanden, waarvan drie voorwaardelijk, geëist De jongeman, een 22-jarige hulpkok, had in Vught een auto gehuurd met de bedoe ling, er slechts één dag gebruik van te maken. In Breda ontmoette hij de 22-jarige hulpverpleegster H. H. en met haar ging hij pleziertochtjes ondernemen, die hij ten slotte hoopte te kunnen betalen met geld van zijn vader in Den Haag. Maar deze was niet thuis en de hulpkok durfde de wagen niet terugbrengen naar de verhuur der, omdat hij geen geld meer had. Toen probeerde hij zonder ervoor te be talen aan benzine te komen. Het meisje speelde daarbij voor een door wagen ziekte geplaagde patiënte en vroeg de pompbediende haar zakdoek nat te maken. Terwijl de bediende aan dit verzoek ging voldoen, ging het tweetal er ijlings van door met de onbetaalde benzine. In Waar denburg liep het mis. Hij wilde wegrijden op het moment, dat de tank was gevuld, maar de bediende sprong op de treeplank en reed mee. De hulpkok pi-obeerde door als een wilde te rijden de treeplankpassa gier kwijt te raken, doch het lukte niet. De dolle rit eindigde door een botsing met een tegenligger, waarbij de pompbediende ongedeex-d bleef. De hulpkok en zijn vrien dinnetje, die licht gewond werden, konden toen worden ingex-ekend. Het bleek, dat hij ook geprobeerd had, over de grens te komen om de auto in Duitsland te ver kopen. Er zou dan weer geld geweest zijn om het plezierleventje voort te zetten. Van de tentoonstelling „nieuwe reli gieuze kunst", die in het stedelijk museum Het Prinsenhof te Delft is gehouden, wordt een bronzen beeldje „St. Anna te Drieën" van de beeldhouwer F. Verhaak vermist. Het beeldje was in bruikleen gegeven door de provincie Noord-Brabant en de ver- zekerde waarde ervan bedx-oeg f 2.400, ADVERTENTIE Luister van 21 maart af elke mor gen om vijl over hall tien naar Radio Luxemburg 208 Meter (K e/s 1439). Annemarie verklapt U elke dag heerlijk nieuws dat ze hoorde van haar vakman-slager. Van conjunctuurinvloed op de reislust is volgens de directie van de Nederlandse Reisvereniging vrijwel geen spx-ake. De stijging van het aantal reislustigen was in 1957 minder groot dan in 1956 ten op zichte van 1955 maar toch nog vrij aan zienlijk. Wel ziet men stx-ucturele ver schuivingen in de vakantiebesteding. De vraag naar kampeex-vakanties en bunga- lowbedrijven neemt toe. De beiangstellng voor verre reisdoelen is vooral gericht op Italië (in 1957 70 per cent meer toeristen dan in 1956) en ook op Joegoslavië. Het zwaartepunt in het bui tenlandse vakantievervoer op grote af stand heeft zich verlegd van de bus op de trein. Voor gebieden met minder goede treinverbindingen wordt echter de toer- wagen geprefereerd. In juli, augustus en september zal in België een internationale wegenwacht- groep de wegen naar de wereldtentoon stelling berijden. Van deze internationale wegenwacht- groep zullen deel uitmaken patrouilles uit Nederland, Frankx-ijk, Engeland, West- Duitsland, Zwitserland, Oostenrijk en ver moedelijk eveneens uit Denemarken, Zwe den en Noorwegen. Zij zullen de Belgische wegenwacht assisteren. Vijf A.N.W.B.- wegenwachten en een inspecteur zullen patrouilleren op het traject van Wernhout via Boom naar het tentoonstellingsterrein te Brussel. Een 36-jarige operateur uit Amsterdam die gedurende een jaar een deel van de recettes van een bioscoopbedrijf aan de Nieuwendijk in Amsterdam tot een totaal van 12.000.- in zijn eigen zak had gesto ken, heeft zich bij de politie gemeld. De man had gedurende een jaar de zaken van het bedrijf voor de eigenaar tijdens diens ziekte waargenomen. Toen de inmiddels herstelde eigenaar tien dagen geleden de opbrengsten contro leerde en argwaan begon te krijgen, nam de operateur de vlucht. Sedertdien werd hij door de politie gezocht. Van het geld is niets meer over. Hij heeft er allerlei dure film- en fototoestel len voor gekocht.

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 11