Militaire voetballers te sterk voor Luxemburgers Verrassende Duitse zege op Spaanse voetbalvirtuozen Nederlands jeugdelftal (1618 jaar) speelde gelijk tegen de Belgen Bijna 800 atleten naar Stockholm RVC-ers tegen Die Raeckse niet verder dan puntenverdeling Joan Haanappel behaalde wederom titel kunstrijden Jansen (Stormvogels) scoorde vijf keer Feijenoorder Moulijn was bijkans „ongrijpbaar" Hoop op prolongatie wereldtitel herleeft DE VOLLEYBALCOMPETITIE Rapiditas klopte PSVH, Vesmia verraste Eclecta Feijenoord versloeg in Rotterdam Beerschot Meerman brak rechter' kuit- en scheenbeen Geen doelpunten bij jeugd-amateurs Dertig scheidsrechters voor het eindtoernooi Duet beïnvloed door merkwaardige beslissingen van Belgische referee Vierenveertig achten op de Amstel Belg Rik van Looy won Milaan-San Remo Lenie de Nijs terug uit Zuid-Afrika Motor-wegraces in Assen uitgesteld DONDERDAG 20 MAART 1958 Zonder eigenlijk tot bijzonder goed spel te komen en vooral dank zij de produk- tiviteit van de Stormvogels-middenvoor Jansen met vijf doelpunten topscorer heeft de Nederlandse militaire voetbalploeg woensdagmiddag op Houtrust in Den Haag, voor amper 2000 toeschouwers, een 9-1 zege op het team van Luxemburg behaald. Geen moment hebben de Luxemburgers de Nederlanders kunnen bedreigen. Toen na 5 minuten het scorebord al een 2-0 voorsprong voor de gastheren aangaf, was het duidelijk dat het er alleen nog maar om ging met welke cijfers de Neder landers zouden winnen. Treffend is, dat het ene doelpunt van de Luxemburgers gescoord werd uit een strafschop die de Belgische arbiter Smidts toekende wegens hands van linkshalf Burgerhof (BW), Na 20 minuten ving de BVV'er waarschijn lijk door de zon verblind na een hoekschop op het Nederlandse doel, de bal met beide handen op. Rechtshalf Biever II voltrok hierna het vonnis. Ook de omstandig heid dat met de international Konter de doelman van de gasten, Biever I, tot de beste Luxemburgse spelers behoorde, spreekt duidelijke taal. Wanneer een minder kundig keeper tussen de palen had gestaan, zouden de dubbele cijfers ongetwijfeld zijn bereikt. Zoals gezegd, de Luxemburgse aanval was zwak. Te zwak om de verdediging van de Nederlandse ploeg voor grote problemen te stellen. Doelman Van der Voort (RCH) kreeg slechts in de eerste helft een enkele maal gelegenheid om zich te onderschei den. Wat hij moest doen deed hij goed. Hetzelfde gold voor de backs, Kraay en Koole (beiden DOS), en stopper Slaats (Eindhoven). Burgerhof (BW) en Kruiver (PSV), de kanthalves, hebben het evenmin moeilijk gehad deze middag. De vooral technisch bekwame PSV'er heeft een goede wedstrijd gespeeld, Burgerhof viel, in het bijzonder vóór de rust, tegen. „Ongrijpbaar" Coen Molijn (Feijenoord) heeft zijn tegenstanders bijna wanhopig gemaakt. Hij slaagde er keer op keer in de Luxemburgse verdediging te desorganiseren.Te vaak pro beerde rechtsback Haas de „ongrijpbare" Feijenoord-speler met behulp van lichaams kracht te stoppen. Jansen en Swart (Ajax) toonden verder weinig ontzag voor de twee internationals Kees en Heinen. Al heel gauw hadden de spelers van het groothertogdom door, dat Jansen maar weinig vrijheid nodig had om een schot te kunnen lossen en dat de kogels van de aanvalsleider niet slechts hard waren, maar meestal ook zeer goed gericht. In nog geen 20 minuten scoorde hij zijn hattrick. De wedstrijd De beslissing viel dus al in de eerste fase van de strijd. Na 19 minuten leidden de Nederlanders reeds met 3-0. De strafschop van Biever II verkleinde een minuut later de achterstand van de Luxemburgers wel iswaar tot twee doelpunten, doch na 25 minuten hadden Swart en Moulijn de stand al op 5-1 gebracht. Vooral de treffer van Moulijn was van bijzondere klasse. Links back Hans Kraay schoof de bal naar de teruggekomen linksbuiten, die in één ren door de Luxemburgse verdediging zigzagde. Voordat keeper Biever I begreep wat er gebeurde, lag de bal al achter hem. Na de hervatting bekroonde Jansen twee snelle combinaties met doelpunten (7-1), waarna de Ajaxied Swart doelman Biever nog twee maal passeerde en de eindstand op 9-1 bracht. De laatste wedstrijd voor groep A van het internationale militaire voetbaltoernooi De voetbalwedstrijd FeyenoordBeer schot, woensdagavond in het Feyenoord- stadion in Rotterdam voor de vriend schapsbeker gespeeld, is geëindigd in een 3-2 zege voor de Rotterdammers, die bij de rust met 1-0 de leiding hadden. Beerschot was aanvankelijk iets meer in de aanval. Het spel van de Antwerpe naren was echter te individualistisch om tot succes te kunnen leiden. Toen de Feijenoord-verdediging er wat beter in kwam, ging de strijd gelijker op. Met een mooie kopbal opende Cor van der Gijp in de 16de minuut de score, na een goede combinatie met Schouten en Meyers. Na 43 minuten moest de rechtsbuiten van Feijenoord, Meerman, na een botsing het veld verlaten. Van Woerden verving hem; bij Beerschot werd invaller-middenvoor Annicq na 35 minuten vervangen door Schroyers. Een onderzoek in de Clara-stichting in Rotterdam wees uit dat Meerman zowel zijn rechter kuit- als scheenbeen heeft gebroken. De tweede helft was veel aantrekkelij ker. Het tempo lag hoger en na 7 minuten bekroonde Van Woerden een mooie aan val met een tweede doelpunt (2-0). Amper een minuut later was het reeds 3-1, door doelpunten van Fliers (Beerschot) en Van der Gijp (Feijenoord). In de 37ste minuut was het Fliers die de eindstand op 3-2 bracht na een solorush. Op het ODC-terrein in Boxtel is woens dagavond een oefenwedstrijd gespeeld tus sen het Nederlands jeugdelftal voor spe lers van 18 tot 20 jaar en het Nederlands amateurelftal. De strijd eindigde zoals hij was begonnen; 0-0. De 300 toeschouwers hebben geen imponerend voetbal gezien. Vooral de technische vaardigheid bleek aan beide zijden nog al teleurstel lend. Aangezien de scheidsrechter te laat ar riveerde nam de heer C. van Es van de commissie jeugdvoetbal de leiding ter hand. Het jeugdteam begon veelbelovend maar de zucht tot combineren was groter dan de schotvaardigheid. De verdediging van de amateurs kon de aanvallen van de jeugd dan ook gemakkelijk weerstaan. Na rust werd er vooral door de amateurs een schepje op gegooid De beide doelver- dedigers, Koers bij de amateurs en Bin- ckers bij de jeugd, speelden voortreffe lijk. FrankrijkTurkije wordt vandaag in Parijs gespeeld. De stand in deze groep luidt thans: Frankrijk 2 2 0 0 4 10-2 Nederland 3 2 0 1 4 12-4 Turkije 2 1 0 1 2 7-4 Luxemburg 3 0 0 3 0 4-23 Wereldtitel voetbal Dertig scheidsrechters, onder wie tien Scandinaviërs, zijn door de FIFA aange wezen om het wereldkampioenschap voet bal te leiden. Onder hen zijn de bekende Britten Arthur Ellis en Leafe; de Rus La- tychev (onlangs o.m. arbiter van het duel Engeland—Frankrijk); de veelbesproken Hongaar Istvan Zsolt, de Belg Van Nuffel en de Zweed Ahler. Allen komen uit Europa, uitgezonderd de Zuid-Amerikanen José Maria Codesal (Uruguay) en Juan Brozzi (Argentinië). Onze landgenoot Jan Bronkhorst. die zoals bekend eveneens geselecteerd werd, leidt in de eerste ronde geen enkele wedstrijd. Bronkhorst werd bij Ahlner, Leafe, Ellis, de Oostenrijker Seipelt en de Portugees Campos ingedeeld voor de recht spraak van de wedstrijden van groep 1. Bronkhorst is overigens niet de enige, die in de eerste ronde uitsluitend als grens rechter fungeert. Ook de Noren Dragvoll en Nilsen en vijf Zweden werden in de eerste ronde alleen als „line-men" aan gewezen. Het schot, van Moulijn (rechts in don kere broek), dat de stand op 5-1 voor de Nederlandse militaire voetbalploeg zal brengen. In Frankfort is woensdagavond menig extra biertje getapt. De met spanning te gemoet geziene strijd tussen dc voetbal elftallen van Duitsland en Spanje eindigde in een verrassende 2-0 zege voor de Duit sers. Ruim 80.000 geestdriftige toeschou wers droegen elkaar in uitgelaten stem ming het Frankforter Wald-stadion uit. Voor de vierde maal achtereen had Duits land gewonnen zonder een tegendoelpunt te hebben toegestaan. Bij velen was de hoop op een prolongatie van de wereldti tel weer herleefd. En terwijl Heinz en Karl en Helmut en die tienduizenden anderen zingend de stad introkken, was het ook feest in de Duitse kleedkamer. Maar zelden waren Sepp Herberger en zijn jongens na een over winning in een „gewone" landenwedstrijd zo blij met hun succes. Deze zege was ook anders dan anders. Deze 2-0 betekende, dat de beste voorhoedespeler ter wereld, Alfredo di Stefano en zijn meester-partner Kubala, waren bedwongen! De wedstrijd gaf twee geheel verschil lende speelhol ften te zied. Voor rust waren de Spanjaarden meester van het midden veld. na de pauze domineerden de gasthe ren. De doelpunten hielen merkwaardiger wijze in de laatste minuut van de eerste hei ft en in de eerste minuut na rust. Het Nederlands jeugdelftal, samenge steld xiit spelers van 16 tot 18 jaar, dat met Pasen zal deelnemen aan het toernooi van de Europese Voetbalunie, heeft woens dag in Overpelt (België) een wedstrijd ge speeld tegen de Belgische jeugdploeg. De ontmoeting eindigde in een gelijk spel, 3-3. De ruststand was 2-1 in het voordeel van de Belgen. Het duel werd in belangrijke mate be ïnvloed door een aantal merkwaardige be slissingen van de (Belgische) scheidsrech ter Blafier. Dc heer Blafier had de vaak grimmige strijd na de rust nauwelijks in de hand, trachtte zijn gemis aan autori teit te compenseren door drie strafschop pen toe te kennen waarvan twee ten onrechte en leidde de jeugdige spelers tenslotte naar een nerveuze en incidentrij ke slotfase. Nederland moest het duel zelfs met tien spelers beëindigen, want aanvoerder Romeyn (SVV) werd twee minuten voor tijd onmiddellijk na de strafschop, waaruit de Belgische halfspc- ler Van Wilder de eindscorc op 3-3 bepaal de uit het veld gestuurd, omdat hy, te leurgesteld. de arbiter wat te opgewonden verzocht zijn beslissing te verduidelijken.. De uitslag was overigens niet ongunstig voor onze landgenoten, want in de eerste helft werden zij vaak duidelijk over speeld door hun technisch bekwamere te genstanders, die hun combinaties met aanmerkelijk meer onderling begrip op bouwden en een stevige greep hadden op het, vooral door linkshalf Steur (Volen- dam) verwaarloosde middenveld. De Bel gen verkregen op het harde, doch voor treffelijk bespeelbare veld vrijwel onmid dellijk een overwicht. En dat leidde reeds na 20 minuten tot resultaten. De uitste kende linksbuiten Breens scoorde toen na melijk, gehinderd door De Groot (Hermes DVS) met een goed schot het eerste doel punt (1-0). Hoekstra in vorm De Nederlandse jeugd kon deze schok maar nauwelijks verwerken. En slechts door enkele snelle reacties van doelman Hoekstra (GVAV), onder meer toen de zeer geraffineerd spelende middenvoor Diegenant was doorgebroken, werd een grotere achterstand voorkomen. De eerste werkelijk dreigende tegenaan val kwam tenslotte na 16 minuten. Links buiten Bouwmeester (NAC) voor rust falend door te grote voorkeur voor per soonlijke duels schoof de bal toen be hendig naar middenvoor Temming (DOS), die onmiddellijk hard inschoot. Via de borst en de kin van doelman Van Esch- broek caramboleerde de bal voor zijn voe ten terug, waarna Temming verrast door deze kans hoog over het doel schoot. Het was een der schaarse gevaarlijke momenten voor het Belgische doel, want de Belgische juniores bleven de strijd be heersen. Na 30 minuten bereikten zij ten slotte een 2-0 stand, dankzij rechtsbinnen Bierten, die een korte pass van Diegenant beheerst afwerkte. Eerste strafschop Het leek wel alsof deze stand en het primitieve aanvalsspel der Nederlanders het medelijden hadden opgewekt van scheidsrechter Blafier. Volkomen verras send kende deze namelijk na 34 minuten zijn eerste strafschop toe, toen Bouwmees ter een duel met spil Langlet had verlo ren en beiden op de grond bleven liggen. Rechtshalf Stalman (Rapid), de beste speler van de Nederlandse ploeg, faalde niet: 2-1. Voor Langlet werd met dit on fortuinlijk moment dc strijd afgesloten, geblesseerd moest hij worden vervangen door Aerens. Bouwmeester speelde daar na rustig door Het herstel van de Nederlandse ploeg kwam in de tweede helft. Bondscoach Elek Schwartz had de opstelling gewij zigd rechtsbinnen Smit (EDO) werd spil, Borghuis (GVAV) linkshalf, Steur rechtsbuiten, Lazeroms (RBC) rechtsbin nen, terwijl bovendien Goesgens (Rapid) en Bouwmeester van plaats verwisselden en dat bleek een verstandige maatre gel. Het teamverband werd hechter, Stal man en Borghuis gingen het middenveld beheersen en het spel van de voorhoede werd doeltreffender. Vooral Bouwmeester en Lazeroms gingen zich met geraffineer de passes onderscheiden. Na 13 minuten scoorde Lazeroms tenslotte, uit een hoek schop van Bouwmeester, met een kopbal het tweede Nederlandse doelpunt (2-2). Grimmig duel De strijd was inmiddels voor de 1500 toeschouwers aanmerkelijk aantrekkelij ker geworden. De Belgische ploeg was enigszins verzwakt door enige wijzigingen maar dat bleek geen bezwaar voor een grimmig duel. Het Nederlandse jeugd team doorstond enkele moeilijke momen ten rechtshalf Van Wilder schoot na 23 minuten tegen de paal en even later plaat ste spil Smit, in het nauw gebracht door invaller Mouton, de bal over doelman Hoekstra heen op de lat maar kreeg drie minuten voor tijd toch nog uitzich ten op de zege. Na een hoekschop van Lazeroms sloeg Gillissen de bal namelijk weg voor de aanstormende Stalman. Bouwmeester schoot de strafschop feilloos in (2-3). Maar één minuut later was de vreugde alweer verdwenen, omdat de heer Blafier, de enige op en rond het veld. een overtre ding van x-echtsachter De Groot (Hermes DVS) tegen Diegenant constateerde. Op nieuw een strafschop, opnieuw een ge prikkelde sfeer, waartegen de jeugdige Van Wilder overigens bestand bleek: 3-3. Aanvoerder Romeyn niet. Hij moest het veld verlaten. Kort daarvoor was in het Nederlandse team Smit nog vervangen door Favie (Feyenoord). Het waren produkten van doortastend aanvalsspel, maar de basis voor de over winning is gelegd door de prachtig spelen de verdediging, waarin doelman Herken- rath schitterde, waarin spil Erhardt zijn beroemde rivaal Di Stefano onschadelijk maakte en linksback Szymaniak voor rust de beste speler van het veld de gevaarlijke Kubala bedwong. In de eerste fase van de strijd kwam het Duitse doel enkele malen achtereen in groot gevaar. Nadat de Spanse keeper een schot van linkshalf Cièlarczyk had ge stopt, kregen de Spanjaarden hun kans. Uit een pass van Di Stefano kwam de bal bij de vrijgelopen Suarez. Herkenrath kwam uit zijn doel, Suarez lepelde de bal over hem heen, maar de „lob" was te hoog gericht. Enkele minuten later kreeg de Spaanse linksbinnen een nieuwe schiet kans, doch nu beukte zijn schot de lat. Duitsland hield stand. Het was de vraag hoe lang. Maar de defensie begon met de minuut meer vat op de Spaanse combina ties te krijgen en steeds gevaarlijker wer den de uitvallen van de Duitse voorhoede. Nadat Herkenrath een van de weinige scholen van Di Stefano uit zijn doel had geranseld, viel enkele seconden voor het rustsignaal van de voortreffelijke Engelse Di Stefano, die gistermiddag weinig kans kreeg tegen de Duitse verdediging scheidsrechter Ellis, het eerste Duitse doelpunt. Fritz Walter, wiens heroptreden op de middenvoorplaats overigens tegen viel, zette de bal voor, rechtsbinnen Schmidt stormde toe en schoot van vijf meter afstand hard in. Doelman Carmelo stopte het schot, maar de naar binnenge komen rechtsbuiten Klodt was er onmid dellijk bij om de terugspringende bal in te koppen. Nauwelijks had men op de tribunes be seft, dat de tweede helft was begonnen of Duitsland had zijn voorsprong al ver groot. Weer was het Fritz Walter, die het voorbereidende werk deed. Zijn diepe pass werd door linksbuiten Cièlarczyk opge pikt en enkele tellen later was Carmelo opnieuw verslagen. Het Waldstadion stond bijkans op zijn kop en zelfs de Spanjaarden raakten in die draaikolk van geestdrift even de kluts kwijt. Hun samenspel werd slechter en het schieten bleef zwak. Intussen werd de dek king in de Duitse achterhoede steeds be ter. De Spaanse aanvallers gingen het met individuele acties proberen en het spel werd harder. Ellis hield de touwtjes echter strak en zo bleven incidenten ge lukkig uit. In het laatste kwartier was er van enige samenhang in de Spaanse aanvalslinie niet veel meer te bespeuren. De gasten gaven zich gewonnen en Duitsland kreeg zelfs nog enkele kansen de score te verhogen. Spanje was verslagen. Bijna 800 atleten 580 heren en 212 dames uit 27 landen zijn voorlopig in geschreven voor dc wedstrijden om de Europese atlctiektitels, die van 19 tot 24 augustus in Stockholm worden gehouden. Rusland zal ongetwijfeld de grootste ploeg afvaardigen: 48 atleten, 32 atletes en 20 officials werden tot dusverre opgegeven. Zweden stuurde een opgave in van 45 heren en 24 dames, Polen een van 40 heren en 20 dames en Groot-Brittannië een van 38 heren en 12 dames. Officieel kunnen de deelnemers(sters) tot 8 augustus, elf dagen voor de opening, worden ingeschreven. De door de landen verstrekte cijfers zijn slechte voorlopige, die de organisatoren nodig hebben voor reserveringen enz. De grootte van de Nederlandse ploeg is afhankelijk van de financiële mogelijk heden voor de K.N.A.U. en de prestaties van de atleten en atletes. De deelnemers(sters) zijn afkomstig uit Rusland, Zweden, Polen, Frankrijk, Groot- Brittannië, Italië, Noorwegen, Finland, West- en Oost.-Duitsland, Tsjechoslowakije, Joegoslavië, Zwitserland, Hongarije, Roe menië, Oostenrijk, Nederland, IJsland, De nemarken, Spanje. Bulgarije, België, Tur kije, Ierse Vrijstaat, Portugal, Luxemburg, Griekenland» en Malta, dat één deelnemer en één official heeft ingeschreven. Voor het lange-afstands-kampioenschap van de Amstel, de jaarlijkse roeiwedstrijd op 30 maart, zullen in de eerste divisie starten Njord 1, Aegir 1. De Maas, Njord 2, Laga 1, Nereus 1 en Nereus 2. Voor de tweede divisie hebben 37 achten ingeschreven, zodat het totaal aantal in schrijvingen 44 bedraagt. Het damesteam van Die Raeckse heeft gisteravond in het Krelagehuis voor een verrassing gezorgd door het sterke Rijs- wijkse RVC, met de internationaals Cor- ry Blijleven en Gerda van Zweden, een gelijkspel af te dwingen. Zelfs bezaten de rood-witten die de eerste sets met 18-16 en 15-11 wonnen lange tijd een redelijke kans op een zege. Maar tegen het eind van de derde set viel het spel van de gast vrouwen aanmerkelijk terug en bracht RVC met twee maal 15-10 de balans in evenwicht. Het pleit niet voor de techniek van de hoofdklasse speelsters dat de serve in de ze wedstrijd zo'n bijzondere rol speel de. Tineke Andrea bezorgde Die Raeckse in de eerste set door een goede opslag een 5-2 voorsprong, die echter weer verloren ging toen RVC profijt trok van een kx-ach- tige serve en Die Raeckse niet bij machte was om deze naar behoren te verwerken (12-7). De Haarlemse dames gaven zich echter niet gewonnen en in een eindspurt, die meer spannend dan fraai was, won Die Raeckse via 13-13, 14-14, 15-15 en 16-16 met 18-16. De tweede set was van Haarlemse zijde de beste. RVC nam een 4-0 voorspx-ong, doch moest deze weer prijsgeven door het voortreffelijk blokkeren van Die Raeck se. Vooral door het blokken van de vrij uitgeslagen smashes van Gei-da van Zwee- den nam men RVC de wind uit de zeilen. Via 8-5. 8-10, 12-10 en 14-10, op de laatste standen onderbrak RVC twee maal met een time-out, won Die Raeckse ten slotte met 15-10. Inzinking In de derde set nam Die Raeckse een ruime 7-3 voorsprong, maar moest deze weer prijsgeven (7-7. 8-8 en 9-9), waarna een inzinking volgde, die in de vierde set nog in omvang toenam, hoewel Die Raeck se ook in de laatste set een ruime 8-3 voor sprong verkreeg. Scoorde RVC niet direct uit de serve dan was het aangeven van Die Raeckse wel zo onzuiver dat de aan val volkomen zoek was. Na 10-9 serveerde Corry Blijleven (RVC) zonder veel moei te de set uit. HVS won HVS heeft voor de overgangsklasse he ren weinig tegenstand ondervonden van het Enkhuizense Madjoe. De gasten wa ren technisch zeer zwak en wij zagen ze geen enkele goede aanval opbouwen. Het is te betreuren dat de tegenstandex-s van de HVS-ers in de overgangsklasse, behou dens leider Reva, zo zwak spelen dat het spel van .Clay en zijn mannen nimmer tot volle ontplooiing komt. De setstanden wer den 15-6, 15-9, 7-15 en 15-7. Eerste klasse De ontmoeting tussen PSVH en Rapidi tas, de beide laatst geplaatsten >n de eer- ste klasse heren, is in een ruime zege voor de Rapidianem geëindigd. Rapiditas, tech nisch iets sterker, speelde vooral strijd lustiger. In de eerste en derde set had het scorcverloop een wisselend karakter en had PSVH tegen het eind de beste kansen, in de tweede en laatste set was vooral het serveren van grote invloed. De setstanden luidden 16-14, 15-2, 18-16 en 15-3. PSCB heeft leider Santpoort in een aan trekkelijke wedstrijd op waardige wijze tegenstand geboden. De tussenstanden werden 15-11, 15-9 en 15-9. Dames Gios begon tegen leidster De Blinkert voortreffelijk, viel goed aan en won de eerste set met 15-10. Het was fout van de „witten" om in de volgende sets het inia- tief aan De Blinkei-t te laten, waardoor de druk te krachtig werd en de Gios-aan- vallen te schaars werden om de overigens niet zo sterk spelende Blinkei-t-ploeg, te verontrusten. Met 10-15, 15-10, 15-8 en 15-5 bleven de kampioenskandidaten de baas. Vesmia, pittig spelend, zorgde min of meer voor een verrassing door Eclecta kansloos te verslaan: 15-7, 15-10 en 15-8. HBC had met Onze Gezellen weinig moeite; de setstanden spreken duidelijke taal: 15-5, 15-1 en 15-8. Lagere klassen Het belangrijke treffen tussen OSS en HBC 2 in de tweede klasse A dames is door de Berkenrode Combinatie gewonnen (3-1), zodat voor de Heemsteedse dames de weg naar het kampioenschap nu vrij is. In de derde klasse (standaardploegen) heeft DSS na de zege van gisteren op HPS en SV aan een zege voldoende om het kampioenschap te behalen en ook JBS uit Bennebroek gaat bij de dames regelrecht op de titel af. De uitslagen van gisteravond luidden: Heren: SantpoortPSCB 3-0, PSVH Rapiditas 0-4, HVS—Madjoe 3-1, PSVH 2— De Blinkert 2 0-3, SpaarnestadSSO 3-0, OVRA 3—OG 3-1, DSS—HPS en SV 3-1, Rotor Set up 0-3, WIK 2Gios 2 4-0. Dames: Onze GezellenHBC 0-3, Die RaeckseRVC 2-2, GiosDe Blinkert 1-3, De Blinkert 2MHBS 2 4-0, JBSSpaar nestad 3-0, Set up 2DSS 2 3-1, Eclecta Vesmia 0-3, Gios 2—Velox 2 2-2, OSS 2— HBC 4 3-1, OSS—HBC 2 1-3, Die Raeckse 4—HVS 2 3-0. De wegwedstrijd MilaanSan Remo, een klassieker over 282 km, is gewonnen door de Belg Rik van Looy. Hy legde de afstand af in 6 uur 41 min. en 9 sec., een nieuw record. De Spanjaard Poblet, die nu tweede werd, was houder van het record. Hij won de wedstrijd vorig jaar met een gemiddelde uur-snelheid van 40,688 km. Het gemiddelde van Van Looy bedroeg 42.178 km. Het x-esultaat was: 1. Van Looy (Belg) 6.41.09; 2. Poblet (Spanje); 3. Darrigade (Fr.); 4. Conterno (It); 5. Albani (It); 6. De Bruyne (Belg); 7. Van den Branden (Belg); 8. Baffi (It); 9. Bauvin (Fx*) allen in de zelfde tijd als Van Looy; 10. ex aequo een groep van 60 renners met onder andere Anquetil (Fr), Géminiani (Fr), Brankart (Belg), Keeteleer (Belg), Defilippis (It), Van Daele, Couvreur, Janssen (allen Belg), Louison Bobet (Fr), Fornara (It) en Fores- tier (Fr). Wagtmans staakte de stryd Wout Wagtmans, die als enige Neder lander aan de wedstrijd Milaan-San Remo deelnam, heeft de strijd na 40 km, bij Capo Mele, gestaakt. In tegenstelling tot anders luidende be richten zal de Robben-zwemster Lenie de Nijs, die enige maanden in Zuid-Afrika heeft doorgebracht, aan het einde van de ze maand "definitief haar Nederland terug- kex-en. Dat is dan het einde van een lan ge vacantie, waarvoor de Hilversumse zwemster werd uitgenodigd tijdens de Robben-tournee door Zuid-Afrika. Lenie zal na haar terugkeer de zwemtraining hervatten. Zijn wij goed ingelicht, dan is voor haar collega-zwemster Mary Kok een Zuidafrikaanse uitnodiging voor het vol gend jaar niet onmogelijk. De motor-wegraces voor seniores en juniox-es, meetellend voor het Nederlandse kampioenschap, die aanvankelijk waren vastgesteld op 3 mei in Assen, zijn in ver band met de nationale herdenkingsdag uitgesteld tot 13 september. Het Haagse meisje Joan Haanappel heeft op de Hoky in Den Haag voor de vier de achtereenvolgende maal de Neder landse kunstrijtitel veroverd. De weg naar dit succes is niet gemakkelijk geweest. Bij de verplichte figuren begon de pech. Nau welijks was zij aan het derde figuur, de paragraaf dubbel drie, begonnen, toen zy moest stoppen. Door het weerkaatsende licht op het ijs konden noch de juryleden, noch zij de kras in het ijs goed volgen en zo was Joan gedwongen op een ander stuk ijs opnieuw te beginnen. Een bijzondere gunstige invloed had dit niet op haar concentratie. Desalniettemin verwierf zij 4,8, 4,8 en 4,6 voor deze figuur. Aan het slot van het volgende figuur strui kelde zij over een in het ijs vastgevroren lucifer. De juryleden kenden haar even wel 5,-, 5,- en 4,7 toe en daarmede bleef zij nog steeds voor op haar grootste concur rente, Sjoukje Dijkstra uit Amstelveen. Ook na de zes verplichte figuren had Joan de leiding. En achter haar volgende Sjoukje Dijkstra met. 4 punten achter stand, Willy ten Hoopen, Jeanine Ferir Lilian van de Graaf. „Vanavond zal ik la ten zien wat ik kan" zei Joan toen ze 's middags naar huis ging. En die belofte loste zij in. Ondanks het feit, dat een deel van het publiek haar tijdens het inrijden uitjouwde de Hoky-directrice zag zich genoodzaakt deze toeschouwers via de microfoon een waarschuwing te geven- heeft Joan Haanappel bewezen, dat de in timidatie haar niet raakte. Integendeel, zij werd fel enstartte na Sjoukje Dijk stra bijzonder goed. Blessure Het was jammer, dat twee sprongen mislukten en dat zij bij de tweede mis lukte sprong een blessure aan haar rech ter knie opliep. Zij verzette zich evenwel tegen de pijn en met veel gratie draaide zij haar kür af. Voor de inhoud kwamen 5,5, 5,3 en 5,6 op de bordjes en voor de uitvoering verkreeg zij 5,3, 5,2 en 5,4. Sjoukje Dijkstra had haar kür voor Joan gereden. Haar sprongen waren bijzonder hoog, doch zij landde te vaak op twee be nen en daarbij kwam nog, dat zij bij haar pix-oucttes weggleed. Voor de inhoud had zij cijfers 5,4, 5,3 en 5,5 terwijl respectie velijk mevr. Bon, dr. Engelfriet en de Duit- Joan Haanappel ser Grosz voor de uitvoering 5,2, 5.- en 5,3 gaven. Willy ten Hoopen stond na de verplichte figuren op de derde plaats voor Jeanine Ferir. Laatstgenoemde werkte zich ech ter door een goed gereden kür op naar de derde plaats. Weer de Odinks Het gezegde „de historie herhaalt zich" was van toepassing op het ijsdansen. Reeds jaren achtereen zijn het de paren Toki en Koos Odink en Corrie van Rossum-Knaap, die de strijd om de nationale ijsdanstitel aanbinden en altijd weer zijn het de Odinks die met de eerste prijs huiswaarts keren. Sedert 1952 heeft Nederland weer een kampioen. Wouter Toledo, dié als enige deelnemer voor deze wedstrijd had inge schreven, veroverde het vereiste aantal punten. Na de verplichte figux-en stond zo goed als vast, dat hem de titel niet meer zou ontgaan. En ook voor de kür haalde hij een .voldoende". Zijn totaal aantal punten bedroeg 462.

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 17