St. Lucia-u.l.o. aan Planetenlaan vanmorgen officieel geopend Aanmeldingsformulier „EEN SIERAAD VOOR DE STAD" v a. ƒ39.00 Bijpassende PANTALONS 14-90 - ƒ24.90 - 29.75 en hoger Diefstal in IJmuiden berecht Bestrijding smaakbezwaar van het drinkwater Klachten drinkwater half mei opgeheven Politiek advies K.V.P. Bloemendaal Parijs onder bewaking Eis: een half jaar Bouwvakarbeider zou meineed gepleegd hebben Kamerplantenavond Tuinbouw en Plantkunde Haarlemse rechtbank Inbreken als hobby van assistent-accountant Eis: zes maanden en ter beschikkingstelling H. G. Brans overleden Burgerlijke Stand van Haarlem Werkster prutste aan brandkast bij Figee Twee maanden geëist C. Spaargaren nam afscheid van N.R.V. Opvolger als voorzitter werd G. Verkerk Marinus Adam dirigeert in de Sionskerk UIT STAD EN STREEK Paasverlof voor een deel der militairen Forumavond P.v.d.A., voor jonge kiezers A. F. Beeks benoemd tot ambtenaar bejaardenwerk in Hilversum DONDERDAG 20 MAART 1958 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Vanmorgen werd in tegenwoordigheid van de bisschop van Haarlem, monseig neur J- P- Huibers, aan de Planetenlaan in Haarlem de nieuwe St. Lucio u.l.o- school door de gemeentelijke inspecteur van het lager onderwijs, de heer E J. Lodewijks geopend. De ceremonie-mees ter, de heer H. Pols, heette alle genodig den, waaronder de rijksinspecteur van het'onderwijs, de heer H. J. M. Bouchet- te, leden van het gemeentebestuur en ver tegenwoordigers van het architectenbu reau Kraaienvanger uit Rotterdam harte lijk welkom, waarna de moeder-overste algemene zaken der congregatie in het bij zonder de bisschop welkom heette en eveneens de bisschoppelijke inspecteur. *Zij bedankte in haar toespraakje de leden van het gemeentebestuur voor hun mede werking en getuigde van de schoonheid en frisheid van het gebouw. De heer H. J. M. Bouchette, vond het een groot geluk, dat met de bouw van de ze school nog net voor de bouwstop be gonnen was. „Het is niet leuk als men aan bestedingsbeperking moet doen," aldus de spreker, maar men moet maar kun nen bouwen en men moet er het geld maar voor hebben." Overigens vond de spreker het nadeel van een u.l.o.-school, dat zodra een leer kracht zijn middelbare acte gehaald heeft de school in de steek gelaten wordt. Spre ker vond dit een ontluistering van het u.l.o.-onderwijs. Aan het einde van zijn toespraak sprak de heer Bouchette de hoop uit dat op het onderwijs, in deze nieuwe school, Gods zegen zou mogen rusten Reeds was de spreker naar zijn plaats teruggekeerd, toen hij zich bedacht en on der hilariteit van de aanwezigen zei: „Het gymnastieklokaal komt ook nog," hetgeen voor het bestuur van de school een gro te troost mag heten. Daarna opende de heer Lodewijks, met een kort toespraakje, de school. Spreker had het een vreugde gevonden om aan de bouw van deze school mede te mogen wer ken. De heer Lodewijks memoreerde de ver schillende gesprekken die hij gevoerd had met de zusters om tot de bouw van deze school te komen, maar evenveel heeft men te danken aan de samenwerking tussen het gemeentebestuur en de rijksinspectie. Deze school is een sieraad voor onze stad en de Haarlemse bevolking, moge zij tot in lengte van jaren meehelpen aan de op bouw van de jeugd." Nadat de gemeentelijke inspecteur met deze woorden de school voor geopend had verklaard, nam monseigneur J. P. Huibers achter de katheder plaats en verklaarde, dat hij nog nooit in zijn leven zo'n mooie school had gezien. Spreker sprak als zijn overtuiging uit, dat deze school de taak heeft de vrouwelij ke jeugd op te voeden in de godsdienstige sfeer. Hij vond het een verheugend feit dat de vorige dag in de aula tezamen met de leerkrachten en leerlingen de mis was op gedragen. „Laat de school een zegen zijn voor de kinderen"., aldus besloot mon seigneur Huibers zijn toespraak. Hierna zong het schoolkoor, onder lei ding van de muziekleraar', de St. Francis- cus-cantate en de stemmen van de jonge meisjes klonken welluidend in deze fraaie school, die met haar moderne kleuren, waarin zachtblauw overheerst, geen beter decor had kunnen vórmen. Na dit gezongen intermezzo, kwam één van de architecten, de heer Kraaienvan ger, naar voren om een kort woord te spre ken. „Indien wij in de toekomst nog meer instanties hebben om door te worstelen, dan zal over tien jaar de bouw van een school nog meer vertraging ondervinden" ADVERTENTIE SPORTCOLBERTS en BLAZERS Gen. Cronjéstr. la - 1 b - Telcf. 53334 De Haarlemse rechtbank heeft vanmor- ?en een 29-jarige los-arbeider veroordeeld tot een gevangenisstraf van twaalf maan den, waarvan zes maanden voorwaarde lijk, wegens diefstal in vereniging van een Portemonnee, een elektrisch scheerappa- raat, een gouden broche, alsmede ringen en spelden. Deze sieraden hadden de man nen gestolen uit een huis aan de Iepen straat in IJmuiden. De zaak tegen zijn 23-jarige collega, die zich voor hetzelfde feit had te verantwoorden, werd geschorst, voor het inwinnen van een voorlichtings rapport Veertien dagen geleden had de officier van Justitie, mr. dr R. W. H. Pitlo, negen maanden met aftrek tegen de jongste ver dachte geëist. De oudste verdachte hoorde toen een jaar gevangenisstraf tegen zich eisen, waarvan "-en half jaar voorwaarde lijk. Een 24-jarige IJmuidense los-arbeider die kolen had gestolen uit een opslagplaats aan de Vissershavenstraat in zijn woon plaats en tegen wie de officier van Justitie a?ht maanden gevangenisstraf, waarvan vier voorwaardelijk had geëist, werd over eenkomstig de eis veroordeeld. "7 Een 45-jarige schilderspatroon en zijn ^-jarige uitvoerder uit de IJmond, die 'ich bijna vier jaar geleden hebben belast met het verven van de Moerdijkbrug tus- •en Moerdijk en Dubbeldam, hetgeen in mclracht van Rijkswaterstaat geschiedde, verden er van verdacht bij die gelegen heid duizenden kilo's verf ter waarde van eduizenden guldens te hebben verduis- erd. Twee weken geleden moesten zij zich ■l°0r ^aarlemse rechtbank verantwoor- en. Tegen ieder van hen werd een half ar onvoorwaardelijke gevangenisstraf •■ogens verduistering geëist. Vanmorgen .-den zij door de rechtbank veroordeeld een gevangenisstraf van twee maanden. aldus de spreker, hiermee duidend op de grote vertraging die de bouw van deze school ondervonden heeft. De heer Kraaienvanger maakte zijn compliment aan zuster Gonzagua voor haar toewijding en bedankte al zijn mede werkers, daarbij zijn overtuiging uitspre kend, dat men met samenwerking steeds meer kan doen. Als laatste spreekster voerde zuster Gonzagua het woord, waarbij zij een over zicht gaf van de bouwwerkzaamheden. Reeds in 1937 had men grond gereserveerd, omdat toen reeds de school uitgebreid moest worden. Men kreeg later echter een ander stuk grond toegewezen, maar zoals overal kwam ook hier de oorlog tussenbei de. In november 1956 begon men met de bouw van de school en in december 1957 was deze voltooid. Tenslotte besloot zuster Gonzugua met een woord van dank uit te spreken aan allen die aan de bouw hebben meegeholpen. Het schoolkoor zong daarna „Laudate Dominum" en met dit lied werd het offi ciële gedeelte van de opening afgesloten. Zeer binnenkort zal aan het pompsta tion Castricum van het Provinciaal Wa terleidingbedrijf Noordholland een pomp- installatie in bedrijf worden gesteld als een poging om het smaakbezwaar te ver minderen. Met deze installatie zal een zeer geringe hoèveelheid van een sterk oxydatiemiddel enkele delen chloor- dioxyde op tien miljoen delen water aan het af te leveren product worden toe gevoegd. Deze werkwijze is gekozen omdat zij zich zeer goed aansluit bij de methoden van zuivering welke te Castricum worden gevolgd en tevens omdat zij in korte tijd kan worden gerealiseerd. Het zou te op timistisch zijn om te verwachten dat hier door het smaakbezwaar geheel zal wor den opgeheven, aldus deelt de directie van het P.W.N. ons mee. Dit zal vermoedelijk pas bereikt kunnen worden door de toe voeging van chloordioxyde te vervangen door of aan te vullen met andere metho den, welke evenwel zeer grote investerin gen en exploitatiekosten zullen vergen en ook een veel langere tijd van voorberei ding vereisen. De directie meent daarop niet te mogen wachten in de overtuiging dat iedere verbetering in de bestaande toestand de afnemers reeds zeer welkom zal zijn. De proefneming betreft een voor Neder land nieuwe werkwijze. Gezien.de erva ring, die er in het buitenland mee is op gedaan, mag worden verwacht, dat het chloordioxyde op zichzelf geen hinder zal veroorzaken. Het verdwijnt trouwens gro tendeels op het ogenblik, dat het zijn wer king verricht. Het is evenwel niet uitge sloten, dat zich in het begin der proefne mingen omzettingen in het leidingnet zul len voordoen, welke leiden tot het meevoe ren van zwevende stof in- het - water en mogelijk zelfs tot een voorbijgaande ver ergering van het smaakbezwaar.- Deze verschijnselen zullen echter in het geheel geen afbreuk doen aan de hygiënische be trouwbaarheid van het water. De directie is dan ook van mening dat de mogelijk heid van dit tijdelijk ongerief haar niet mag weerhouden om deze proef ter ver betering van de smaak te nemen en zo mogelijk tot het einde voort te zetten. Het effect van deze proefneming zal door het bedrijf nauwlettend worden na gegaan. Voor een goede beoordeling van de resultaten zal het niettemin van grote waarde zijn de ervaringen van de afne mers te vernemen. De directie zal het dus op prijs stellen bij voorkeur schriftelijk aan het hoofdkantoor Essenlaan 10 te Bloemendaal bericht te ontvangen indien een duidelijke verandering van de smaak zou worden waargenomen onder vermel ding van de plaats en het tijdstip van af tapping. Rottende waterplanten hebhen nare bijsmaak veroorzaakt Naar de directeur van de Amsterdamse Waterleiding, ir. C. Biemond, vanmorgen heeft meegedeeld is te verwachten, dat half mei het euvel van de bijsmaak van het drinkwater zal zijn verholpen. Tegen die tijd zal namelijk in het pompstation Lefduin bij Heemstede een ontsmettings procédé worden toegepast, waarbij actie ve koolstof zal worden toegevoegd aan het opgepompte water. Hierdoor hoopt men, dat de klachten over het drinkwater voor goed tot het verleden zullen behoren. Vooral op zondag 9 maart was de bij smaak van het water in Amsterdam erg onaangenaam. De andere gemeenten, die door de Amsterdamse Waterleiding wor den bediend waaronder Heemstede hadden die dag niet zoveel last. Na een grondig onderzoek is komen vast te staan, dat de onaangename smaak is ontstaan door een waterplant de melosira die zich bevindt bij de open filters van de wa terleiding in Leiduin. Dooi de overvloedi ge sneeuwval stierven deze planten en gin gen tot ontbinding over. Dit is de voor naamste oorzaak van de onaangename smaak geweest. Dat Heemstede minder last heeft ondervonden moet worden toe geschreven aan de omstandigheid, dat het drinkwater voor Heemstede via nieuwe, overdekte filters wordt gevoerd, waardoor de waterplanten geen kans kregen „smaakbedervend" op te treden. De gemeentelijke centrale Bloemendaal van de Katholieke Volkspartij heeft in haar vergadering van gisteren een politiek advies opgesteld voor de gemeenteraadsverkiezin gen van Bloemendaal. Hierop komen de volgende namen voor: l. Mejuffrouw dr. M. E. Nolte, 2. K. F. J. Fijen, 3. J. P. van Haaster, 4. mr. A. A. K. M. Povel, 5. ir. L. A. M. Bijvoet, 6. M. Wiegel, 7. H. A. W. M. Schlatmann, 8. L. van Emme rik, 9. drs. A. J. M. van Pampus, 10. A. G. Sondervan, 11. mr. O. Leyendekkers, 12. E. V. J. A. M. Mutsaerts, 13. C. van Saase en 14 S. van der Vossen. De groslijststemming zal worden gehouden op zondag 30 maart. De Garde Républicaine heeft op enkele stategische punten in de Franse hoofd stad de plaats ingenomen van de ste delijke politie, van tvie een groot deel vorige week een demonstratie ten beste gaf, die de afgevaardigden en minis ters in het Palais de Bourbon de schrik om het hart deed slaan. Bovendien ver oorzaakten de stedelijke wachters over de openbare orde een ongekende wan orde in het verkeer. Deze foto toont een groepje gardisten op een kade van de Seine, terwijl op de achtergrond drie vertegenwoordigers van de stede lijke politiemacht nors toekijken. Vanmorgen heeft de Haarlemse recht bank de zaak behandeld tegen een 32-ja- rige bouwvakarbeider uit Haarlem die er van verdacht wordt op 20 januari tijdens de zitting van de arrondissementsrecht bank, die een zaak tegen zijn van moord op een baby verdachte zuster behandelde, meineed gepleegd te hebben. Tijdens de behandeling van die zaak verscheen de bouwvakarbeider als getui ge voor het hekje en daarbij verklaarde hij onder ede dat hij nooit een foto van zijn zuster en zijn zwager aan een journa list van een landelijk dagblad had aange boden. Dit antwoordde hij destijds op de vraag van de verdediger van zijn zuster, die met deze op zichzelf weinig terzake doende kwestie wilde aantonen dat de ge tuige niet altijd de waarheid sprak. Ook vanmorgen bleek dat de president, mr. H. J. Ferwex-da, de waarheidsliefde van de bouwvakarbeider niet zo hoog aan sloeg want ook voor de rechter-commissa- ris zou de verdachte enkele weinig geloof waardige verklaringen hebben afgelegd. Zo had hij bijvoorbeeld meegedeeld ze ker niet bij het huwelijk van zijn zuster aanwezig te zijn geweest terwijl later bleek dat hij in het stadhuis als getuige was opgetreden. De als getuige opgeroepen journalist ver klaarde dat de bouwvakarbeider hem had opgebeld en had medegedeeld enkele be langrijke inlichtingen over de vermoede lijke moord op de baby van zijn zuster te kunnen verstrekken. De journalist was naar de woning van de verdachte toege gaan en had daar, aldus zijn verklarin gen, de bewuste foto ontvangen. De bouwvakarbeider ontkende dit ech ter pertinent. Voor de rechtbank zei hij, dat hij de journalist naar zijn huis had willen lokken om hem rekenschap te la ten afleggen voor het feit dat er een on juist bericht in de krant van de journa list had gestaan waarin de woning van de bouwvakarbeider als plaats van de moord werd genoemd. De officier van Justitie, mr. G. VV. F. van der Valk Bouman noemde dit geval van meineed een trieste zaak die uit een nog triestere zaak was voortgevloeid. Hij nam het de verdachter echter bijzonder kwalijk dat deze door zijn houding als ge tuige de zaak tegen zijn zuster die in middels door de rechtbank is vrijgespro ken had ondermijnd en daarom eiste hij een gevangenisstraf voor de tijd van zes maanden met aftrek van het voorar rest. De verdediger, mr. G. H. Veenhoven was van oordeel, dat zowel de verklaring van zijn cliënt als die van de getuige-journa- list op waarheid kon berusten en daarom vroeg hij vrijspraak en de onmiddellijke invrijheidstelling van de verdachte. Dit verzoek werd door de rechtbank afgewe zen waarna men de uitspraak bepaalde op 3 april. De afdeling Haarlem en omstreken van Tuinbouw en Plantkunde had dinsdag in het Krelagehuis een kamerplantenavond gehouden. Leden van de maatschappij en andex'e liefhebbers konden over hun plan ten aan een forum, bestaande uit de heren W. v. d. Hoek, H. W. Schouten, D. Spaar garen en H. Vonk, betreffende de behan deling vragen stellen. Er bestond veel belangstelling voor de bijeenkomst en velen hebben geprofiteerd van de uitste kende voorlichting, die werd verstrekt be treffende de verzorging van cyclamen, clivia's, amaryllissen, ficussen, enz. De toelichtingen, waarom die planten slechts op een bepaalde manier konden verzorgd worden, trok zeer de aandacht. Verschil lende liefhebbers hadden hun planten meegebracht. Voor de mooiste exemplaren stelde het bestuur vier prijzen beschik- baax\ Hout en Plantsoenen had gezorgd voor een aantal éliteplanten, waarbij door de heer H. Vonk, chef-bloemist, deskun dige inlichtingen werden gegeven en ver teld, hoe het mogelijk was dergelijke resultaten te bereiken. Vooraf zijn als bestuui-sleden gekozen of opnieuw gekozen de heren J. A. Dorre- steyn, A. C. Kloet, G. Bothof, D. Beumer en C. Hoog. De heer J. F. Ch. Dix had zich niet herkiesbaar gesteld, terwijl de heer A. de Zoete, wegens te drukke werk zaamheden had bedankt. Uit het jaarver slag bleek, dat het aantal leden 198 be draagt en de vereniging in 1957 een zeer grote aktiviteit had ontplooid. De vergadering stond, wegens ziekte van de voorzitter, onder leiding van de heer J. F. Ch. Dix. E.n 23-jarige assistent-accountant uit Bloemendaal stond vanmorgen voor de Haarlemse rechtbank wegens inbraken in Haarlem, en in Heemstede, die hij bepaald niet uit begeerte naar geld maar naar hij zelf zeide zuiver „om het avontuur en de spanning" had gepleegd. De politiekorpsen van Haarlem en Heemstede hadden hem door intensieve surveillance kunnen grij pen en waren verbaasd geweest over hun vangst, zoals ook de officier van justitie, mr. G. W. F. van der Valk Bouman en de president, mr. H. J. Ferwerda, hun verba zing over het geval uitdrukten. Eerst had de verdachte met een vriendje ingebroken in een woning aan de Bx*edero- destraat, waar een aantal oude vierkante stuivertjes en guldens (tot een gezamelijke waarde van 100) zijn buit was en ver volgens hadden ze ingebroken in een huis aan de Wagnerkade in Heemstede, waar een geldkistje met sieraden was wegge haald. Voorts had hij nog een inbraak in Santpoort gepleegd, waarbij hij een mi croscoop had meegenomen, maar deze was hem niet ten laste gelegd. Hij placht met het vriendje een auto te huren en daarmee op roof te gaan om het allemaal zo op windend mogelijk te maken. De jongeman was al eerder veroordeeld wegens brandstichting in de duinen, dief stal en geweldpleging. De president toonde zich zeer verbaasd over het feit dat een jonge assistent accountant, op kantoor in Amsterdam, tot dinze dingen kon komen. „Ik kan het me voorstellen", zo ant woordde de verdachte. Hij zeide overigens te begrijpen, dat dit niet langer zo kon. De officier herinnerde eraan dat de in braken vakwerk waren geweest en wilde aannemen, dat de jongeman 'dit niet had "gedaan om het geld maar „gezien die vreemde kronkel in zijn hersens" ter wille van het avontuur. Hij vroeg een gevange nisstraf van zes maanden met aftrek en ter beschikkingstelling van de regering. Ook de districtspsychiater had tot dit laatste geadviseerd. De raadsman, mr. O. Aten, vex-klaarde dat niet alleen de verdachte, maar ook zijn toezichthouder huiverig is voor een ter be schikkingstelling, gezien eerdere ervarin gen. Hij vroeg een fikse gevangenisstraf zonder meer, menend dat de verdachte alles liever geheel voor zichzelf ver werkte, zonder gedokter. De raadsman vroeg echter tevens met vier maanden te rekenen, waarmee de Krijgsraad nu nog „op de proppen" zou komen. De verdachte sprak zelf ook zijn voor keur voor gevangenisstraf uit en uitte zijn spijt, ofschoon hij zeide te begrijpen, dat dit „achteraf erg goedkoop" was. De rechtbank zal op donderdagmorgen 3 april uitspraak doen. Te Haarlem is in de leeftijd van zesen negentig jaar overleden de heer H. C. Brans, die vroeger directeur is geweest van de Rijks H.B.S. te 's Hertogenbosch. In 1926 zijn zijn verdiensten erkend door de benoeming tot officier in de orde van Oranje-Nassau. Vrijdag worden in de pa rochiekerk van de H. Jozef aan de Jans straat te Haarlem de uitvaartdiensten ge houden, waarna om kwart over elf het stof felijk overschot op het Sint Adelberts- kerkhof zal worden ter aarde besteld. Haarlem, 19 maart 1958 ONDERTROUWD 19 maart: E. Berg en R. Zwitser; J. Kluijt en M. W. Bouman; K. de Vries en J. Hopman; J. F. M. van der Heide en A. C. T. van den Bergh; C. Westerman en M. J. Klooster; W. Sie- raad en A. Hoenderdos; A. J. Flach en A. S. Tjaden: H. A. Spenburg en J. C. van Beek; T. H. de Preijker en P. Jaspei-s; L. J. Castelein en G. J. Verton; J. J. Scho tanus en M. Kraan; C. C. Hoedt en P. Langeveld; R. Bloemhai'd en L. B. Kaér- senhout; H. Braakmann en C. van Eldik: B. Vervloed en C. C. Koster. GETROUWD 19 maart: J. J. M. Mes en E. H. Kaandorp; P. J. Hansen en C. Zorn; H. A. Zegwaard en C. M. Stokman; T. Stijnman en J. van Maarschalkerweerd; J. J. Hartman en J. Coers; F. M. Tollenaar en A. Koster; J. P. Couenbei-g en E. C. Glas; J. A. Braam en J. M. van der Vel den; H. B. C. Kruisdijk en A. J. Olijer- hoek; W. J. Woolthuis en A. J. Braak. BEVALLEN van een zoon: 15 maart: T. WillemsPellikaan; 16 maart: V. Bod Baldinger; 17 maart: M. P. KokStuif zand; 18 maart: H. G. M. Warmerdam Kol; F. E. WolffLodenstijn; P. A. van Dijkvan Tichelhoven; R. J. de Keijzer— Schindeler; T. BreeuwerScholier. BEVALLEN van een dochter: 18 maart: H. M. van den Broekde Jong; P. J. LekVerhage; 19 maart: M. van Woo ningde Graaf; J. C. van Berk—de Mooij. OVERLEDEN 17 maart: L. P. de Jong, 73 j., Wetex-ingstraat; W. Drogtrop, 41 j., Julianapark; E. W. Scheux-kogelBeun de Jager, 50 j„ Tesselschadestraat; 18 maart: J. Schavemaker, 46 j., Byzanthiumstraat; J. Cliteur, 60 j., Schoterweg. Tegen een 32-jarige werkster bij een schoonmaakbedrijf werd hedenmorgen door de officier van Justitie bij de Haar lemse rechtbank, mr G. W. F. van der Valk Bouman, een gevangenisstraf van twee maanden geëist omdat zij met het oogmerk van wedex-rechtelijke toe-eigening van geld getracht zou hebben een brandkast op het kantoor van de machinefabriek Figee te openen. Zijzelf verklaarde bij het verhoor door de president, mr. H. W. Ferwerda, dat zij de sleutel van de kluis gevonden had in een bureau, dat zij schoonmaakte en deze, na opening van de kluisdeur, uit pure nieuwsgierigheid in het slot van de brand kast had gestoken en er niet meer uit had kunnen krijgen. Zij ontkende de sleutel omgedraaid te hebben. Toen de sleutel vast bleek te zitten riep zij een andere em ployé van het schoonmaakbedrijf en deze zei haar dat zij onmiddellijk de procuratie houder van Figee moest opbellen, hetgeen zij deed. Een monteur slaagde er later in de sleutel van de kluisdeur uit het slot van de brandkast te krijgen. De officier van Justitie zei in zijn requi sitoir dat de sleutel in de brandkast vast was komen te zitten omdat verdachte deze gedraaid had. Wanneer zij die er alleen ingestoken zou hebben dan zou zij haar er ook weer uit hebben kunnen trekken, dat werd proefondervindelijk door de rechter commissaris vastgesteld. Hij achtte gezien het feit, dat de werkster al eens eerder voor diefstal vervolgd is het bewijs gele verd dat het haar om de inhoud van de brandkast te doen was geweest, vandaar zijn eis. De rechtbank zal donderdagmorgen 3 april uitspraak doen. Na zevenentwintig jaar bestuurslid te zijn geweest van de afdeling Haarlem van de Nederlandse Reisvereniging, waarvan ruim tien jaar secretaris en de laatste veertien jaar voorzitter, heeft de heer C. Spaargaren in de woensdagavond gehou den ledenvergadering der afdeling af scheid genomen. Wegens drukke werk zaamheden was het hem niet mogelijk voldoende tijd te geven aan het werk der N.R.V. en daarom heeft hij zijn taak bij de afdeling neergelegd. In de vacature van bestuurslid werd gekozen de heer F. Ste- geman en de vergadering benoemde tot voorzitter de heer G. Verkerk. De secretaris, de heer W. Zuurendonk, gaf een ovex-zicht van de werkzaamheden der afdeling in het afgelopen jaar en deel de mee, dat het aantal leden met 340 is toegenomen. Er zijn thans meer dan 7500 leden. In c".e loop van 1957 zijn vele bijeen komsten gehouden, waarvoor grote be langstelling bestond. Ook memoreerde de secretaris de activiteiten van de bridge- en toneelclub. De penningmeester, de.heei A. van Dijk bracht het financieel verslag uit, dat met een flink saldo sloot. Nadat het huishoudelijk deel van de vergadering was afgewerkt volgde het ne men van afscheid van de heer Spaarga ren. De vice-voorzitter, de heer C. Ligt- voet, richtte zich namens de afdeling tot de scheidende voorzitter en bracht hem dank voor het vele dat deze gedurende meer dan een kwart eeuw voor de N.R.V. (als leider en lid van de raad van afge vaardigden) en als bestuurslid van de af-* deling Haarlem heeft verricht. Als blijk van waardering bood de heer Ligtvoet een fototoestel aan. Namens het hoofdbestuur voerde de heer A. C. Dijkman het woord, die de heer Spaargaren hulde en dank bracht voor zijn wei-kzaamheden; hij bood een klokje aan. Verscheidene afdelingsbesturen waren op deze bijeenkomst aanwezig en afge vaardigden van Amsterdam, Den Haag, Leiden, Zaanstreek, Hilversum en Alk maar richtten zich op waarderende wijze tot de heer Spaargaren. Daarbij werd de goede onderlinge samenwerking gememo reerd, waaraan de heer Spaargaren een belangrijk aandeel had. De scheidende voorzitter werden boeken over Italië en sigaren aangeboden. Voorts heeft de heer Polak zich namens leden van de afdeling tot de heer Spaargaren gericht en hem dank gebracht voor de wijze waai'op hij de afdeling geleid heeft. De heer Spaargaren dankte de sprekers voor hun woorden en geschenken. De dirigent van het Noordhollands Phil- hai-monisch Orkest, Henri Arends, zal het concert, dat vanavond in de Sionskerk in Haarlem-noord gegeven wordt, wegens ziekte niet kunnen leiden. Het concert zal in zijn plaats onder leiding staan van Ma rinus Adam. Het programma, dat .wer- ken van Mozart, Mendelssohn en Beetho ven vermeldt, blijft onveranderd. Als so list treedt de Joegoslavische violist Alek- sander Pavlovic op. Nieuws in het kort Geen spreekuur. De heer A. van Ge luk, wethouder van Publieke Werken in Bloemendaal is verhinderd vrijdag 21 maart spreekuur te houden. Geen spreekuur. De wethouder van Openbare Werken en Volkshuisvesting te Haarlem, de heer W. F. Happé, is woens dag 26 maart verhinderd spx-eekuur te houden. Kraamexamen. Voor het kraamexa- men, dat in het St. Elisabeth's Gasthuis in Haarlem is gehouden op dinsdag 18 maart zijn de volgende dames geslaagd: Zr. G. P. H. Dokkum, W. A. Janssen, G. J. Kuipers, P. L. L. Meiring, M. T. E. Muller, E. Ockerse, A. J. M. Roobol, A. Siderius en F. C. van Zuijlen. Lezing over André Malraux. De Con férences Frangaises houden op woensdag 26 maart in het gebouw Wilhelminastraat 22 te Haarlem een bijeenkomst, waar prof. P. Zumthor van de universiteit van Am sterdam zal spreken over de romankunst van André Malraux. P.E.N.-jubilaris. Op maandag 24 maart zal de heer H. Wolzak, wonende Pla- tanenlaan 31 te Bloemendaal, het feit her denken, dat hij de elektriciteitsvoorziening van Noordholland gedurende vijfentwintig jaar zal hebben gediend. De heer Wolzak, werkzaam als technisch hoofdambtenaar-D bij de afdeling Voorlichting van het P.E.N., zal zijn jubileum op dinsdag 25 maart vie ren en op die dag door de directie van het P.E.N. worden ontvangen. Benoeming. De staatssecretaris van Sociale Zaken maakt bekend, dat door het Centraal Sociaal Werkgeversverbond in de vacature van plaatsvervangend lid van het bestuur der sociale verzekeringsbank, ont staan door het aftreden van de heer P. G. Hoek, te 's-Gravenhage, is aangewezen mr. A. M. Boon, te Aerdenhout. De helft van de militairen, ingedeeld bij de parate onderdelen, zal met Goede Vrij dag en Pasen met verlof naar huis mogen gaan. De andere helft zal dit verlof met Pinksteren krijgen. Voor Goede Vrijdag en Pasen is het verlof voor het eerste deel van de parate troepen vastgesteld van 3 april om 13 uur tot 8 april om 12 uur. De militairen, ingedeeld bij de vredesoplei- dingseenheden, mogen voor zover zij niet direct na Pasen overgaan naar de parate troepen, in dezelfde periode naar huis. De genen die wel onmiddellijk na Pasen over gaan naar de parate troepen, krijgen het verlof van 2 april om 17 uur tot 8 april om 12 uur. Voor jonge kiezers houdt de federatie Haarlem van de Partij van de Arbeid op maandag 24 maart m hotel De Leeuwerik te Haarlem een bijeenkomst, waar vragen zullen worden beantwoord door een forum, dat bestaat uit mejuffrouw mr. Th. Le- maire (lid van de Tweede. Kamer), en j3e heren W. Thomassen (burgemeester vSn Zaandam), Paul van 't Veer (van „Com mentaar op het nieuws") en A.;van Mooek (ambtenaar voor Jeugdzaken van de ge meente Haarlem). De leiding van het fo rum berust bij de heer J. Buys jr. Er zal tevens een drietal films worden vertoond, waarbij onder meer „De dans naar de vrij heid" over het uit Hongarije gevluchte danspaar Nora Kovac en Istvan Raboski, en „Drie miljoen monden", een film over het werk van de UNESCO in Zuid-Italië. Tot slot van de bijeenkomst wordt een „kiezersbal" gehouden onder leiding van de heer D. Houtgraaff met een dansorkest onder leiding van Henk Woudenberg. De bijeenkomst dient om de jonge kie zers bekend te maken met de doelstellin gen van de P.v.d.A., zonder dat zij naar voor hen oninteressante politieke verga deringen behoeven te gaan. Met ingang van 1 mei is benoemd tot ambtenaar ter beschikking van de fede ratieve raad voor bejaardenwerk te Hil versum de heer A. F. Beeks, thans direc teur van het rusthuis in de Jansstraat van de Nederlandse Hervormde diaconie te Haarlem. De heer Beeks, die in 1900 in Velp is geboren, begon zijn loopbaan in het be drijfsleven, waar hij zeventien jaar werk zaam was in de boekhouding. Daarna was hij van het begin der dertiger jaren tot 1943 secretaris van het Nedei'lands Jonge lingsverbond (de huidige Christelijke Jon- gemannenvereniging). In 1943 werd de heer Beeks benoemd tot directeur van het Hervormde rusthuis in de Jansstraat te Haarlem. De taak, die de heer Beeks in Hilversum wacht is de behartiging van de bejaardenzorg in de breedste zin des woords. De federatieve raad voor het be jaardenwerk in Hilversum werkt nauw sa men met dSociale Raad. Vooral het ont spanningswerk en de culturele arbeid on der de Hilversumse bejaarden zullen veel van de aandacht van de heer Beeks vra gen. Ondergetekende: Naam: Straat: Plaats: wenst zich met Ingang van te abonneren op Haarlems Dagblad OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT per week 59 cent - per kwartaal 7.65. Handtekening: Doorhalen wat niet verlangd wordt. Zy die zich met ingang van 1 april 1958 per kwartaal abonneren, ontvangen de nummers tot en met 31 maart 1958 gratis. Dit geldt alleen voor nieuwe kwartaalabonné's dus niet voor omzetting van week- in kwartaalabonnementen

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 9