LUYCKS Meningen over gewas van bollen zijn in de streek verdeeld Stichting „vriendenhulp aan zieke bejaarden" gevormd Natuurwetenschap kan uitgroeien tot een stuk aardse verlossing Haarlemse school voetbal wed strij den beginnen op woensdag 2 april Goede muziekavond in het Christelijk Lyceum Uitnodiging SLOT DEFECT? HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 7 Leerlingen bespeelden nieuwe schoolorgel CL De medische verzorging tijdens het weekeinde if. Deursen's Aardappelbedrijf Samenzangavond NCRV Doel: financiering van nieuwe voorzieningen Betaling abonnementsgeld per giro Militairen verdacht van inbraken aangehouden MOSTERD Prof. Van Melsen voor „Geloof en Wetenschap Opruimen afdekking watermeter ANTIEKE MEUBELEN Belangrijke zondag voor derde- en vierdeklassers Bisschop van Haarlem installeerde jeugdraad ZATERDAG 2 9 MAART 195 8 Het is bekend, dat tal van muziekpe dagogen zich bezorgd maken over de ge ringe gelegenheid tot muziekstudie voor de leerlingen der middelbare scholen. In veel gevallen kan zelfs gespioken worden van een ernstig probleem, dat op verschil lende vergaderingen van toonkunstenaars organisaties grondig besproken is. Ten aanzien van de leerlingen van het Haarlemse Christelijke Lyceum lijkt er echter in dit opzicht geen reden tot be zorgdheid te zijn. De muziekavond, die vrijdag in de aula van het schoolgebouw aan de Leidsevaart werd gehouden, heeft althans overtuigend bewezen, dat vele leerlingen van het lyceum hun schoolstu- die regelmatig even kunnen onderbreken om te gaan musiceren; niet zo maar voor de aardigheid, maar met toewijding en in constructieve zin. Er was zoveel animo van leerlingen om op deze avond op te t'-eden, dat de mu ziekleraar van het lyceum de heer Jan Felderhof voor de samenstelling van het programma tot een selectie moest over gaan. Dertig leerlingen verschenen op het podium voor het uitvoei en van mu ziekstukken van goed, voortreffelijk en zelfs van bijzonder kunstzinnig gehalte. Zij traden op als solisten of als duettisten met verschillende instrumenten. Vaak werd de vleugel bespeeld, maar ook de fluit, de viool, de blokfluit, de trompet, de accordeon en zelfs de guitaar waren vertegenwoordigd en op al deze instru menten werd met grote toewijding gemu siceerd, dikwijls met fraaie, gevoelige klank en met een knappe beheersing van de speeltechniek. Menige vertolking sprak ADVERTENTIE I Mile PERRIN, schoonheidsspecialiste van HARRIET/ HUBBARD Parijs geeft op 2, 3 en 4 april gratis adviezen over huidverzorging en make-up bij de officiële depositaires in Haarlem 2 APRIL PARFUMERIE Grote Houtstraat 128 - Tel. 20536 i 3 en 4 APRIL Ostadestraat 8 - Telefoon 14851 HAARLEM Artsen: Men raadplege uitsluitend per telefoon, firma Mathot, tel. 11990. Dierenartsen: J. Westerman, Leidsevaart 74. tel. 12111. Tandartsen: K. G. van Putten, Grote Houtstraat 20 r., tel. 20873 (b.g.g. 20876). Apotheken: Noorder-apotheek, Jan Gij- zenkade 181, tel. 52956; apotheek Rem mers, Kruisstraat 6, tel. 10354; apotheek 't Gildehuys, Koninginneweg 3, tel. 12038 HALFWEG Artsen: A. Hoekstra, tel. 454. HEEMSTEDE Artsen: R. J. P. Muller, Raadhuisplein 6, telefoon 36550 en J. G. M. Walsem. Bronsteeweg 32, telefoon 38377. Wijkverpleging: Zuster G. E. van der Hoek, Laan van Rozenburg 33, telefoon 36389 (en in de week van zaterdag 29 maart tot en met vrijdag 4 april, des avonds van zes tot elf uur. Eventuele boodschappen in de bus). Apotheken: Aerdenhout Apotheek, Zandvoortselaan 164, telefoon 26772 (en in de week van zaterdag 29 maart tot en met vrijdag 4 april, des avonds na zes uur). 3LOEMENDAAL Artsen: Dokter J. A. Bosch, Bloemen daalseweg 84, Bloemendaal, tel. 52655. Overveen: Dokter W. D. van Olden- borgh, Bloemend.aalseweg 223, Overveen. tel. 50158. Aerdenhout: Dokter J. Tjak- kes, Nic. Beetslaan 6, Aerdenhout, tel. 27570. Wijkverpleegsters: Zuster J. van Dijk. Bloemendaalseweg 307, Overveen, tel. 12698; zuster H. J. G. Lugthart, Anje lierenlaan 5, Aerdenhout, tel. 26876 en zuster W. Stuiver, Eikenlaan 1, Benne- broek, tel. 02502-618. Apotheken: Voor de avond- en nacht diensten zijn tot zaterdagmorgen 5 april voor spoedeisende gevallen geopend de Elsvvout Apotheek, Bloemendaalseweg 341, Overveen, tel. 16760; de Santpoortse Apotheek, Bloemendaalsestraatweg 145, Santpoort-Station, tel. 02560-8249 en de Aerdenhout Apotheek. Zandvoortselaan 162, Aerdenhout, tel. 26772. andvoort Artsen: H. K. van Es, Kostverlorenstr. telefoon 2058. Wijkverpleegster: Zuster A. M. C. Hoo senbosch, Julianaweg 25, telefoon 2826 Verloskundige: Zuster G. Bokma, Tol weg 6, telefoon 2816. Dierenarts: J. Westerman, Leidsevaart '4, Haarlem, telefoon 12111. Apotheken: Van zaterdag 29 maart t/m vi'ijdag 4 april na 7 uur 's avonds avond-, nacht- en zondagdienst de Zandvoortse apotheek, J. J. l. A. Wijnne, Halte straat 8, telefoon 2389. ^nnebroek Artsen: F. de Graaf, Rijksstraatweg 53, tel. 02502-300. Jijkverpleging: Zuster W. Stuiver, ,|ggnlaan l< tel. 02502-618. Artsen: N. Bet, Nassaupark 43, tel. 3996. van begaafdheid. Maar elke voordracht kon de zeer talrijke toehoorders boven dien doen beseffen, dat al deze meisjes en jongens zich gelukkig konden prijzen niet het onvervreemdbare bezit, dat mu zikaliteit genoemd wordt. Er kwam op deze avond nog een instru ment aan het woord, waarvoor speciale belangstelling werd getoond Dit instru ment was het orgel, in de plaats gekomen van het oude orgel, dat. al lange tijd niet meer voldeed. De dispositie van dit orgel was nog gebaseerd op verkeerde ideeën omtrent de orgelklank en bovendien had het de ongunstigste plaats gekregen, die men het ooit had kunnen geven, namelijk op de zolderverdieping boven de aula. Door middel van een roosier moest de klank doordringen tot de gehoorzaal. Onder leiding van de rector van het ly ceum. dr. G. J. Dieperinck, heeft men de orgelkwestie aangepakt. Even dreigde nog het gevaar dat er een electronisch or gel zou komen, maar dit is gelukkig niet gebeurd. Tenslotte kreeg de firma Van Leeuwen in Leiderdorp opdracht tot het bouwen van een orgel, gedeeltelijk met de pijpen van het oude instrument. Dit nieuwe orgel was vrijdagavond zover ge reed, dat het door de aankomende orga nisten onder de lyceumleerlingen kon worden bespeeld. Deze in gebruikneming kon beschouwd worden als een voorspel tot de officiële overdracht, die binnen kort plaats zal hebben. Er werden werken van Handel. Pachel- bel, Purcell, Stanley en van andere com ponisten op het orgel uitgevoerd en hier bij heeft het instrument zich al doen ken nen als een typisch baiok-orgel, dat wil dan zeggen als een instrument met een heldere, transparante klank, uitnemend geschikt voor het polyfone lijnenspel. De belangrijke bewerking van het intoneren is nog niet geheel voltooid, zodat het mij gewenst lijkt de beoordeling van de klank in al zijn registratie-facetten uit te stellen tot na de bespeling bij de offi ciële overdracht, die men aan een be kwaam organist hoopt Ie kunnen toever trouwen. Het nieuwe orgel staat vrij opgesteld in een der hoeken van de aula. Voor de klankwerking is er nu geen belemmering meer. Dit zal ook van belang zijn voor de samenzang bij de schooldagopening, die op het lyceum gebruikelijk is. Om orga nisten behoeft dr. Dieperink dan niet ver legen te zijn, want de leerlingen die zich op het orgel lieten horen, spelen al zeer verdienstelijk en het begeleiden van het geestelijke lied zal hun weinig moeite kos ten. Vermelding verdient nog. dat een meis jeskoor onder leiding van Jan Felderhof „l'Ange gardien" van César Franck ver tolkte en dat een schoojorkestje een leer ling begeleidde bij de uitvoering van een deel van een pianoconcert van Mozart. P. Zwaanswijk ADVERTENTIE HET ADRES SINDS 1851 voor goedgekeurde PLANTAARDAPPELEN Ged. Oude Gracht 107 - Telef. 14245 Dinsdag 1 april acht uur zal in de Grote Kerk te Haarlem een zangavond worden gehouden voor de bandopname van het programma „Cantate Domino" voor het avondprogramma der NCRV op eerste paasdag. Medewerking verlenen het Her vormd Jeugdkoor en de Brassband. Een zo groot mogelijke opkomst van publiek dat nog zingen kan wordt verzocht aan het slagen der opname mede te wer ken. ADVERTENTIE Voor het kopen van schoenen heeft u vakkundige voorlichting nodig. Dit is de reden dat wij onze, in vele jaren, opgebouwde vakkennis op het gebied van orthopaedische maatschoenen nu ook in uw dienst gaan stellen bij de aankoop van luxe dames- en herenschoenen. Op veler verzoek zijn wij er namelijk, sinds kort, toe overgegaan de verkoop ter hand te nemen van luxe dames- en herenschoenen. U zult kunnen begrijpen dat onze vakkennis er borg voor staat dat wij alleen het beste, wat op dit gebied te koop is voor u zullen brengen. Om dit doel te kunnen bereiken hebben wij ons in verbinding gesteld met de beste bui tenlandse huizen op dit gebied en, nadat wij onze wensen op de punten: kwaliteit leer, af werking, pasvorm etc. duidelijk onder de ogen van de fabrikant hadden gebracht, is het ons gelukt een unieke kollektie samen te stellen, welke wij u zeer gaarne, met alle trots voor het vakmanschap, hetwelk uit deze schoenen spreekt, zullen tonen. Wij noemen u uit deze kollektie voor de dames: pumps, flats en 3/4 hak, terwijl de herenschoenen speciaal genaaid zijn uitge voerd. zodat dus het uiterste van soepelheid is verkregen. Naast deze sortering hebben wij een speciale afdeling damesgemak-schoenen, welke als steunschoenen gedragen kunnen worden, terwijl toch een zeer vlot model aangeboden kan worden. Uit bovenstaande komt dus wel duidelijk naar voren dat wij aan al uw wensen op het gebied van dames- en herenschoenen kunnen voldoen. Wij nodigen u dan ook vriendelijk uit tot een bezoek aan onze zaak. waar wij u garan deren dat u rustig de gehele kollektie kunt bekijken en met overleg uw keus bepalen. FIRMA F. VAN DIGGELEN ZN. Luxe- en Orthopaedische Laarzenmakers lste klas Reparatie-Inrichting Met Goud Bekroond Waalwijk Kleine Houtweg 17 - Tel. 12815 - Haarlem (Van onze correspondent in de bloembollenstreek Er lopen vreemde geruchten in en over de bollenstreek, die voor de insider vrij amusant zijn. Een gedeelte wordt ver spreid door de kwekers, die de grootste rampen in de gewassen verwachten en het andere van de exporteurs, die beweren dat alles meevalt. De leken menen, dat de hyacinten helemaal zwart zijn en dat er niets van terecht komt. De waarheid ligt ergens in het midden. Als er geen extra warme dagen of uitermate gunstige kli matologische groeifactoren komen dan zal de schade niet bijzonder groot zijn, dan zal men een normaal gewas oogsten. Dit laatste vermoeten zeer rustige lie den, die geen kweker of exporteur zijn. De kwekers overdrijven de schade graag een beetje, want dan worden de expor teurs bang en gaan meer betalen. De ex porteurs bagatelliseren al dat „gepraat" en doen alsof er maar zeer weinig scha de of zelfs helemaal niet is. De tegenwoor dige bestrijdingsmiddelen zijn zo goed. dat alle gevaren kunnen worden bezwo ren, meent men. Inderdaad stonden er hyacinten des morgens na de vorst zwart op het veld. maar iedere dag weer aan herstelden ze zich behoorlijk. Alleen de bekende blauwe Bismarck zal een zwaardere tik hebben gekregen dan de andere rassen. De par tijen, die maar net uit het riet waren ge haald, kregen gele koppen. De planten wa ren iets minder afgehard. Over het geheel genomen mag men wel aannemen, dat de bloeitijd een bijzonder spannende tijd voor de kwekers wordt, want natuurlijk heb ben de bloemen geleden. Er zullen ze ker heel wat slechte koppen in zitten. Het is beslist onjuist, dat ze niet meer zullen bloeien als ze de tiende april niet zover zijn. Ook dit werd ons verteld door een be rgde toerismeaantrekker, die al zijn propaganda doorkruist zag door de niet-bloeiendc hyacinten. Hij zal zijn hya cinten, corso en tentoonstellingen heus wel krijgen. Het wordt alleen de vraag, wanneer. Bij de narcissen is de schade ook zeer verschillend. Men hoort als algemene opi nie uitspreken, dat „de kop er af is". Dat betekent dat de oogst geringer zal zijn dan verleden jaar. hetgeen waarschijnlijk toch zou zijn gebeurd, omdat de bollen in 1957 abnormaal hard groeiden. De trompetnar cissen en de Poetaz (de zgn. zachte nar cissen) hebben wel een flinke „knauw" gekregen. Er is geen kweker, die ze nu nog durft verkopen, omdat hij niet met zekerheid kan zeggen wat er uit de grond komt. Overigens zijn de narcissen de winter goed doorgekomen. Ook hier hebben de planten, die nog in het riet stonden het meeste geleden. De anderen waren har der. Er is ook verschil te zien tussen de narcissen, die in de lengterichting van de sneeuwstoi-men waren geplant en die er dwars op stonden. De tulpen schijnen de minste last te heb ben gehad; alleen de zogenaamde rots- tuintulpjes, die erg vroeg zijn, hebben de vorstaanvallen waarschijnlijk slecht doorstaan. De bloemen waren in vele ge- valler al een heel eind en die kunnen maar weinig hebben. De andere tulpen waren betrekkelijk ven;<* jn de grond of onder een bescherm' 'agje sneeuw. Alle gissingen ove -.ewas zijn vol slagen waardeloos, h> iedere vakman natuurlijk voortdurend zijn mening ken baar maakt. De bollen zijn nu eenmaal zijn leven en het is hem niet kwalijk te nemen, dat hij er voortdurend over spreekt. Hij moet zijn mening soms ech ter met de dag wijzigen, vandaar dat men dikwijls spottend opmerkt, dat de bollen tien keer verdronken zijn en tien keer verbrand, voordat ze geoogst worden. In dit speciale geval bestaan er geva ren voor de bollen. Zij zijn in de groei een heel eind achter, hoewel ze tijdens de winter van maart toch doorgroeiden. Maar wordt het een „groeizaam weertje" een beetje vochtig, een beetje zon, een zoel windje en al die lentelijke heerlijk heden dan kan het gebeuren dat alles om- hoogschiet en dus iets later ook de bloe men. Dan moeten de wortels dit geweld kunnen bijhouden. De warmte kan ook een aanval doen, die dodelijk kan zijn. Drie warme, of lie ver gezegd hete dagen in mei zijn vol doende om zulke rake klappen uit te de len, dat het mooie groene blad in die kor te tijd verandert in een dorre puinhoop, waaruit geen greintje leven meer te trek ken is. De bol zal dan niet meer groeien. De nood, die in ons land en vooral in de steden onder talrijke zieke bejaarden heerst, is in Haarlem aanleiding geweest tot de oprichting van een stichting onder de naam „Stichting vriendenhulp aan zie ke bejaarden in Zuid-Kennemerland"die zich ten doel stelt een fonds te vormen „ter bevordering van het tot stand komen en/of in stand houden van een of meer verpleeginrichtingen voor zieke bejaar den in Zuid-Kennemer'.and en het bevor deren in de meest algemene zin van het geestelijk en stoffelijk welzijn van zieke bejaarden". De stichtingsactzal dezer da gen worden gepasseerd. Op een persconferentie heeft de voorzit ter de heer J. W. Th. Fibbe, een beroep gedaan op de bevolking van Haarlem, Bloemendaal, Heemstedt, Bennebroek en Zandvoort zich in te zetten voor de oude re generatie, die, vooral waar zij door kwalen en gebreken in toenemende mate hulpbehoevend is geworden, in steeds tal rijker gevallen alleen blijft staan. Voor de meeste zieke bejaagden is geen plaats in rusthuizen en deze zelf zijn, naar de heer Fibbe zeide, veelal zo vol, dat een verantwoorde verpleging hoezeer men daar ook naar mag streven, onmogelijk is. De oorzaken zijn gebrek aan deskun dig personeel en accommodatie. Bij de voortgaande stijging van het leeftijdge middelde wordt het tekort aan verple- gingsmogelijkheden met het jaar fnuiken der. Om deze accommodatie uit te breiden zijn uiteraard enorme geldsommen nodig en die bij elkaar te krijgen langs allerlei wegen is het directe ooemerk van de toe komstige stichting. Het bestuur bestaat uit de heren J. W. Th. Fibbe sr., M. A. Daniëls, J. J. Peschar, W. J Ponsen, F. W. M. Vink, W. C. Bier er ds. J. Brons geest. Het adres van d" eerste secretaris, de heer J. J. Peschar, luidt Hyacinten laan 19 te Haarlem. De voorzitter deelde pXCOCOOOOCIXCCCCOODOTO^vvccOSOaXOSOICCCCCOCCCOCXSCOOCX U kunt het uzelf gemakkelijk maken door het abonnementsgeld voor het volgende kwartaal te voldoen op onze postgirorekening no. 273107 ten name van Haarlems Dagblad. U bespaart daarmee incassokosten en vermijdt geloop aan de deur. Het te gireren bedrag is f 7,65, post- abonnés f 8,15. U kunt het ons gemakkelijk maken door uw giro-opdracht te verzenden vóór het eind van de maand. Wij behoeven dan geen kwitanties uit te zenden. Voor automatische girobetalingen (het allergemakkelijkste) zijn formu lieren op aanvraag gaarne ter be schikking. In dat geval dient men wel voor voldoende saldo op de giro-rekening zorg te dragen. de administratie COMOOOOCOOOOOCOOCOOCCCCOOOOOOOOCOCO(X>DCXX>OOOOOOCOOOOrO De Koninklijke Marechaussee in Den Helder heeft twee landwachtmilitairen aangehouden, die ervan verdacht worden onlangs een diefstal van 100 gulden te hebben gepleegd in de kantine van het Lua-kamp aldaar. Tijdens het verhoor, dat de marechaussee hen afnam, beken den de beide mannen dat zij zich behalve aan genoemde diefstal, ook schuldig heb ben gemaakt aan inbraken te Den Haag, Haarlem en Rotterdam. Het is nog niet bekend om welke bedragen het hierbij gaat. ADVERTENTIE SINDS \60/ IAAR ONMISKENBAAR AAN DE TOP Er ontbreekt alles aan het zo zeer den in hoeverre een alleszins te vrezen noodzakelijke begrip in „eenvoudige ne derigheid" ten aanzien van de natuurwe tenschappen. De ene groep van de mens heid is zo bezig met het doen van uitvin dingen. dat zij geen tijd voor bezinning heeft en het andere deel van de mensheid heeft door het bestuderen van het Griek se verleden de moed niet meer om over het heden na te denken. Deze laatste groep, die zich als cultuurdrager be schouwt, verloochent haar eigen tijd en eigen mens-zijn. De aarde zal eens een menswaardige samenleving te zien geven, mede dank zij de techniek. Deze zal ech ter altijd een middel blijven. Het is mo gelijk, dat daarna nieuwe innerlijke be schouwing en contemplatie tot de belang rijkste menselijke strevingen zullen gaan behoren. Dit was de kern van een zeer interes sant betoog, dat prof. dr. A. G. M. van Melsen vrijdagavond voor .eden van de stichting Geloof en Wetenschap in een ma tig gevulde Haarlemse stadsschouwburg hield. Prof. dr. Van Melsen ontwikkelde zijn gedachtengang over natuurwetenschap pen en samenleving aan de hand van een diepgaande analyse van de invloed, die de natuurwetenschappen en techniek op die samenleving door de eeuwen hebben gehad, waarbij hij tot slot uitkwam op de beklemmende vraag, of en in hoeverre de voortschrijdende techniek zal leiden tot een autonomie, die de mens in het meest wezenlijke, dat hij bezit zijn persoon lijkheidzal bedreigen. Met andere woor- zijn betoog voortzette. vermaterialisering het gevolg zal zijn van de toenemende technische toepassingen van de natuurwetenschappen. Prof. dr. Van Melsen stipte dit vraagstuk in al zijn afschrikwekkendheid aan door de verge lijking van het bezit van vergevorderde technische vindingen in handen van kwaadwilligen of krankzinnigen: als ver schrikkelijk perspectief kan hier de zelf moord van heel de mensheid het gevolg van zijn. Deze overweging gaf de spreker aanleiding de gedachte van een diepere bezinning op de technische verworvenhe den te ontwikkelen. Hij zag de techniek als een mogelijkheid tot vergeestelijking van de mens en meende, dat de mensheid op de eenmaal ingeslagen weg moet blij ven voortgaan, juist om het aardse geluk mogelijk te maken: de natuurwetenschap is een stuk aardse verlossing. „Het kan misgaan in de toekomst" aldus de spre ker, „maar daar doet de techniek niets aan toe of af." Aan de hand van tal van voorbeelden uit verleden en (mogelijke) toekomst lichtte prof. Van Melsen zijn be toog toe, dat tegenover de wanhoopsfilo- sofie van het heden, het geloof in een men selijke verlossing op aarde geheel los gezien van de christelijke op het geloof gebaseerde verlossing dank zij de tech niek verkondigde. Aan het slot van de causerie volgden uit het publiek enige vragen, die onder meer begrippen als vrijheid en vrijwillig te aanvaarden grenzen van de natuurvor- sing aan de orde stelden, waarbij prof. Van Melsen in zijn antwoord de lijn van ons mede, dat de burgemeesters van eni ge omliggende gemeenten zich reeds be reid hebben verklaard in een comité van aanbeveling zitting te nemen. Men hoopt de geldmiddelen te verwerven in de vorm van schenkingen, legaten en erfstellingen, contributies, bijdragen uit inzamelingen en nog vele andere baten. Het meeste geld zal moeten binnenkomen uit openbare col lecten, inzamelingen op kantoren en fa brieken en acties van verenigingen, mid denstand en dergelijke. De stichting hoopt zelf lunaparken, sportfeestcn en spe ciale verkoopacties terwille van haar doel te organiseren. Als adviseur heeft de arts K. Kok, ge- riator, aan de toekomstige stichting zijn diensten aangeboden. De voorzitter ver telde voorts, dat het niet in de bedoeling ligt om bestaande tehuizen te gaan hel pen financieren, maar de stichting van nieuwe te bevorderen en te steunen. Daar toe streeft men naar een harmonieuze sa menwerking met de gemeenten in Zuid- Kennemerland. Giften kunnen worden gedeponeerd bij de n.v. Amsterdamsche Bank (Grote Hout straat 95 en Kruisweg 59 te Haarlem giro 31186) zomede te Heemstede (Bronstee weg 10, giro 79820). Er kunnen ook gif ten worden bezorgd aan de loketten van Haarlems Dagblad/Oprechte Haarlem se Courant aan de Grote Houtstraat 93 te Haarlem. ADVERTENTIE „DE SLEUTELSPECIALIST" LANGE VEERSTRAAT 10 - TEL. 11483 In de loop van de winter vestigden wij op verzoek van de directeur van het wa terbedrijf Haarlem de aandacht op de maatregelen, welke toen genomen moes ten worden tegen het bevriezen van de watermeter. Thans, nu geen vorst van betekenis meer valt te verwachten, is de tijd aangebroken om de bedekking van de watermeter te verwijderen en de meterput schoon te maken. Alle zakken gevuld met stro en derge lijke, dienen derhalve nu uit de meter- put te worden gehaald, opdat de meter- opnemers behoorlijk hun werk kunnen doen. Deze zijn geenszins verplicht de be dekking van de watermeter te verwijde ren, in tegendeel zij kunnen vorderen, dat dit terstond door of vanwege de bewoner geschiedt. ADVERTENTIE zoals mahonie ronde tafels, stoelen, canapé's enz. kopen wij. - Mag beschadigd zijn. Brieven onder no. 7830 Woensdag beginnen in Haarlem weer de traditionele schoolvoetbalwedstrijden van de Koninklijke Nederlandse Voetbalbond. Het programma luidt: Afdeling A: zaterdag 5 april (eerste ronde): Mendelcollege 1Lorentzlyceum 1 10.30, Kleverparkweg; Chr. Lyceum 1— Triniteitslyceum 1 9.15, Bloemendaal; HTS 1HBS B 1 10.30, Bloemendaal; Coorn- hertlyceum 1Da Costakwcekschool 9.15, Bloemendaal; HBS A 1Rijkskweekschool 10.30, Bloemendaal. Afdeling B: erdag 5 april (eerste ronde): Marnix v. St. Aldegonde Lyc. 1 Gerr. Barger ULO 1 9.15, H'steeds Sportp.; A. H. Gerhardschool 1—IVO School 1 10.30, H'steeds Sportp.; St. Jozef ULO 1LTS 1 9.15, H'steeds Sportp.; Th. H. Ketelaar- school 1Hartenlustschool 1 10.30, H'steeds Sportp.; Triniteitslyc. 2Klaas de Vries- school 1 9.15, H'steeds Sportp.; Chr. ULO 1 (Dreef 20)L. de Colignyschool 1 10.30, H'steeds Sportp.; vrij geloot St. Jeroen MULO school 1. Afdeling C: donderdag 3 april (eerste ronde): Bronsteeschool 1 -A. H. Gerhard school 2 9.15, RCH; Hildebrandschool 1 Chr. MULO (Bl.daal) 9.15, RCH; Chr. Bur gerschool 1 (H'gom)W. Gertenbachschool (Z'voort) 10.30, RCH; Hartenlustschool 2 LTS 2 10.30, Haarlem; LTS 3—HBS B 2 9.15, Schalkw.weg; Pr. Ireneschool ULO 2 Lorentzlyceum 3 10.30, Schalkw.weg; Lorentzlyc. 2M irn. v. St. Aldegondelyc. 2 9.15, Heemst. Sportp.; KI. de Vriesschool 2L. de Colignyschool 2 9.15, Heemst. Sportp.; Th. M. Ketelaarschool 2Chr. MULO (Dreef 20). 10.30, Heemst. C. ,rtp.; Kon. Wilhelminaschool 12e Centr. School 1 10.30. Heemst. Sportp.; Triniteitslyc. 3— St. Jeroen MULO 2 10.30, RCH; Triniteits lyc. 4St. Jeroen MULO 3 2 uur, v. O. de Bi -ynstr.; 5.. Jozef ULOMc.idelcoll. 3 3.15, v. O. de Bruynstr.; St. Henricus ULO 1RKLTS 1 2 uur, Haarlem; St. Henricus ULO 2—RKLTS 3 3.15, Haarlem; RKLTS 2—Mendelcoll. 2 2 uur, Schoten; RKLTS 4—Ril C.mtr. VGLO 1 3.15. Schoten; RK LTS 5 vrij. Afdeling D: woensdag 2 april, eerste ronde: Triniteitslyceum 7St. Jozef U.L.O. 3, 2 uur, Schalkwijkerweg; St. Henricus U.L.O. 4 (Heemstede)R.K. L.T.S. 7, 3.15, Schalkwijkerweg; R.K. Centr. V.G.L.O. 2— R.K. L.T.S. 6. 2 uur, Schalkwijkerweg; St. Henricus U.L.O. 3Mendelcollege 6, 3.15, Schalkwijkerweg; Triniteitslyceum 6—St. Jeroen M.U.L.O. sch. 4, 2 uur, Schalk wijkerweg; Triniteitslyceum 5R.K. V.G.L.O. St. Gerardus Majel., 3.15, Schalk wijkerweg; Mendelcollege 5R.K. L.T.S. 8, 2 uur. Noordersportpark; Mendelcollege 4 vrij; KI. de Vliesschool 3L. de Coligny school 3, 3.15 Noordersportpark. Donderdag 3 april: Th. M. Ketelaar- school 2Marn. v. St. Aldegondelyceum 4, 2 uur, Kleverparkweg; Th. M. Ketelaar- school IPr. Bernhardschool, 3.15, Klever parkweg; Marn. v. St. Aldegondelyceum 3Coornhertlyceum 2, 2 uur, Kleverpark weg; 2e Centr. School 2Bronsteeschool 2, 2 uur, v. Oosten de Bruynstraat; Stedelijk GymnasiumA. H. Gerhardschool 3, 3.15, Kleverparkweg; Hildebrandschool 2Lo rentzlyceum 4, 2 uur, Haarlem; Lorentz lyceum 5Kon. Wilhelminaschool 2, 3.15. Haarlem; Kon. Emmaschool IChr. M.U.L.O.-school 3 (Dreef 20). 2 uur, HFC; Dr. Huetschool v. B.L.O. DChr. Burger school II (Hillegom). 3.15, v. Oosten de Bruynstraat; le Centr. School 2Gerr. Barger U.L.O., 2 uur, HFC; le Centr. School IHartenlustschool 3, 2 uur, Noor dersportpark; L.T.S. 5Pr. Ireneschool 3. 3.15, Noordersportpark; L.T.S. 4H.B.S. A D. 3.15. HFC; H.B.S. B 3—Chr. Lyceum 2, 3.15, HFC. Afdeling E, woensdag 2 april, eerste ronde: le Dominicus SavioschoolSt. Ba- voschool (Eemstraat), 2 u„ Haarlem; St. Jozephschool (Bl.daal)St. Aloysiussch. (Heemstede), 2 u„ v. O. de Bruynstraat; St. Bonaventuras.ch.Willebrordusschool, 3.15 u„ Haarlem; Kardma-.l De Jongsch.— R.K. Opl.sch. St. Antonius te Aerdenhout, 3.15 u„ v. O. de Bruynstraat; Jacobasch. (H'stede)St. Bernardussch., 2 u„ Schalk wijkerweg; St. Antoniussch.R.K. Opl.sch. Nw. Gracht, 2 u„ v. O. de Bruynstraat; In de derde klasse A van West I wor den verder gespeeld: ADO '20Alcmaria Victrix: TerrasvogelsHSV; Vitesse '22 CSV: BeverwijkVelsen en Wijk aan Zee —ZAP. In de derde klasse B van West II spelen Ripperda en TYBB tegen elkaar. In de vierde klasse bestaat de mogelijk heid dat er reeds een kampioen bekend wordt. In Aerdenhout ontmoeten THB en Concordia elkaar namelijk. Beide vereni gingen moeten hun laatste competitiewed strijd spelen en beide hebben 23 punten. Evenals trouwens Lisse dat tegen ASC uitkomt. Er zijn dus diverse mogelijk heden. Of THB wordt kampioen, óf Con cordia, óf Lisse, óf er is een beslissings wedstrijd nodig. St. Aloysiusschool (O'veen)R.K. School vereniging, 3.15 u„ v. O. de Bruynstraat; St. Bavoschool (Westergracht)St. Pe trus Canisiussch., 2 u., Haarlem; St. Adel- bertsch. (Bl.daal)2e Dominicussch., 3.15 u„ Haarlem; St. Jozefsch. (H'stede)St. Canisiusschool, 3.15 u„ Schalkw.weg. Donderdag 3 april: Dr. A. Kuypersch. J. P. Coensch., 9.15 u„ Kleverparkweg; Fr. HalsschoolChr. School (Bl.daal), 10.30 u„ Kleverparkweg; Crayenestersch.Jul. v. Stolbergsch.. 9.15 u., Schalkw.weg; Aeneas Mackaysch.Nassausch., 10.30 u„ HFC; v. Zeggelensch.Chr. Huygenssch. 2, 9.15 u„ HFC; Bosch en Hovensch.Kon. Em- masch., 10.30 u„ HFC; Chr. Huygenssch. 1 Vondelsch. (Aerdenhout), 9.15 u., v. O. de Bruynstraat; Chr. Dreef sch. 2Elout v. Soeterwoudesch., 9.15 u„ Kleverpark weg; Jan Gijzensch.Noordersch., 9.15 u„ EDO; Alb. Schweitzersch.Noordersch. 2, 10.30 u„ EDO; H'lemse Montessorisch. Kon. Wilhelminasch. (Overveen), 9.15 uur, HFC; Rijksleersch.Chr. Dreefsch. 1, 10.30 u„ Schalkw.weg; Margrietsch.Teyler- school, 9.15 uur, Schalkwijkerweg; Flora- schoolCorn. Houtmansch., 10.30 u„ v. O. de Bruynstr.; Führopsch.Julianaschool (Overveen), 9.15 u„ v. O. de Bruynstraat; Pr. Hendriksch.—Mr. J. H. Thielsch., 10.30 u., v. O. de Bruynstraat; Mr.'A. Bruchsch, Inst. Oranje Nassau, 10.30 u„ Schalkw.* weg; Theo Thyssensch.Lorentzsch., 9.15 u„ Schalkw.weg; Linnaeussch.Linscho- tenschool, 10.30 uur, Schalkw.weg; Voor- wegsch. (H'stede)Prof. Kohnstammsch., 9.15 u„ Haarlem; Dr H. Bavincksch.Min. v. d. Leeuwsch., 10.30 u„ Haarlem; Beatrix- schoolCh. de Bourbonsch., 10.30 u„ Kle verparkweg; Prof. dr. Gunningsch.P. H. v. d. Leysch., 9.15 u„ Noordersportpark; Marnixsch.Willem de Zwijgersch., 10.30 u„ Noordersportpark; Kon. Julianasch. Dreefsch. (Heemstede), 9.15 u., Haarlem. Bornwaterschool vrij. De bisschop van Haarlem, mgr. J. p. Huibers, heeft vrijdagavond in restaurant Brinkmann in Haarlem de diocesane jeugdraad in zijn bisdom geïnstalleerd. Hij deed dit met een toespraak, waarin hij de instelling van het bisdom Rotterdam memoreerde. Hierdoor moesten nieuwe jeugdraden worden gevormd. Sprekende over de betekenis van het jeugdwerk zei mgr. Huibers: „Deze tijd is er een van zoeken en tasten. Het is moeilijk om het juiste antwoord op alle vragen te krijgen. Er is een kentering gaande. De jeugd moet daarom worden geholpen om het goede spoor te volgen. Het jeugdwerk is van groot belang voor de zielzorg: het kan bij dragen aan de vorming van christenen, die in blijheid hun geloof beleven". De bisschop waarschuwde tegen „con- fectie"-jeugdwerk. De jeugdbeweging moet reking houden met ieders interessen en liefhebberijen. Mgr. Huibers wees op de belangrijkheid van de persoonlijkheids vorming. Het massajeugdwerk mag echter niet worden verwaarloosd. „De jeugd moet in vrijheid volop haar kans krijgen". Er moeten voor de jeugd daarom voldoende mogelijkheden tot ontspanning worden geschapen, waarbij geen drang moet wor den uitgeoefend om zich bij een organi satie aan te sluiten. Tenslotte sprak de bisschop over de belangrijke taak, die hierbij voor de leiders is weggelegd, waar bij hij opmerkte, dat no<, veel enthou siasme en opofferingsgezindheid worden gevonden. Na Gods zegen over de jeugd raad te hebben afgesmeekt, verklaarde hij de raad voor geïnstalleerd. De voorzitter van de diocesane jeugd raad, mr. C. van de IJssel, schetste de doelstelling van de raad als overkoepelend orgaan voor alle organisaties in dit bis dom, die zich met de vorming van de jeugd buiten schoolverband bezighouden. „Het inzicht, dat de eigen organisatie onderdeel is van het totale jeugdwerk, is groeiende", zo zei hij. De jeugdraad wil niet alleen steun geven aan de bestaande, aangesloten orga nisaties, hij zal ook hulp verlenen aan spontaan gegroeide groeperingen. De raad vormt een centrum van overleg tussen de organisaties en zal aan allerlei instanties adviezen en aanbevelingen kunnen doen. Gelukwensen werden uitgebracht door ir. W. J. L. J. Merkx. lid van Gedeputeer de Staten, de oud-voorzitter van de voor malige jeugdraad in het oude bisdom Haarlem, dr. W. Burgers, alsmede door aalmoezier A. Hogema van de stichting „Opbouw Kennemerland". Behalve vele vertegenwoordigers van jeugdorganisaties woonden deken W. N. Zijlstra uit Haar lem en Gedeputeerde W. van der Donk deze installatie bij. Geloofsbrieven. De nieuwe Neder landse ambassadeur te Wenen, mr. H. F. Eschauzier, heeft "rijdag zijn geloofsbrie ven aan de Oostenrijkse president, dr. Adolf Schaerf. overhandigd.

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 11