KERKDIENSTEN Burgemeester Van der Willigen ere-voorzitter van Rode Kruis Kort en bondig ZATERDAG 2 9 MAART 1958 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 23 Installatie-plechtigheid bij afd. Haarlemmermeer ZANDVOORT Ds. J. Mackaay sprak over zendingswerk Polio-inentingen Winkels open tijdens Paasweekeinde Burgemeester v. d. Willigen opent kunstexpositie Wandeltochten door de Haarlemmermeerpolder Ook Hillegom zegt contract met Volkskredietbank op Gymnastiekuitvoering van „Concordia" De medische verzorging tijdens het weekeinde VOGELENZANG Vergadering van kath. V rouwenbeweging Vier jaar geëist tegen Haagse bouwkundigen Gemeenteraad bezoekt „De Cirkel" Achtjarige kreeg oproep om te stemmen Programma Heemsteedse toneelverenigingen Kerkorgel in Heemstede wordt gerestaureerd Burgemeester van Assen nam afscheid In een speciale vergadering van het centraal oestuur van de afdeling Haar lemmermeer van het Nederlandse Rode Kruis, welke werd bijgewoond door ver tegenwoordigers van alle onderafdelingen, werd mr. G. C. van der Willigen, burge meester van Haarlemmermeer, vrijdag avond geïnstalleerd als ere-voorzitter dei- afdeling. Deze bijeenkomst werd eveneens bijge woond door de heer J. C. Corver, kring commissaris van het Rode Kruis in Noord-Holland en mejuffrouw M. J. Va ders, kringsecretaresse. Na zijn openingswoord schetste de heer W. P. Bolle, voorzitter der afdeling, de bijzonder goede verstandhouding tussen het Rode Kruis en het bestuur der ge meente Haarlemmermeer. Mr. Van dei- Willigen heeft zelf steeds het goede voor beeld gegeven door zijn daadwerkelijke medewerking aan het Rode Kruis. Zo is hij donor van de bloedtransfusiedienst en de heer Bolle kon hem tijdens zijn toe spraak de Landsteiner medaille in brons met bijbehorende oorkonde uitreiken voor het vijf maal afstaan van bloed. Vervol gens werd de burgemeester officieel ge ïnstalleerd door het opspelden van het Rode Kruis-insigne. In zijn dankwoord zei mr. Van der Willi gen het bijzonder op prijs te stellen het erevoorzitterschap te mogen bekleden van een organisatie, die zo'n belangrijke taak heeft. Dit heeft vooral de oorlog en in het bijzonder de laatste periode daarvan over duidelijk bewezen. Toen werd het Rode Kruis de vereniging van heel het volk en 'Kt ledental groeit nog steeds. Namens w. gemeentebestuur sprak de burge- meester zijn bijzondere waardering uit mi het Rode Kruis Korps, dat vooral in een „gevaarlijk© gemeente'' als de Haar lemmermeer onmisbaar is. Verder me moreerde hij de vele werkzaamheden', die door de bestuursleden en de medewerkers werden en worden verricht, zoals de voor beeldige hulp tijdens de watersnood in Zeeland. In hotel café restaurant „Meyershof" hield de afdeling Zandvoort van de Neder landse Christen Vrouwenbond vrijdag avond een bijeenkomst, waar ds. P. J. Mackaay, secretaris van de raad voor de zending te Oegstgeest sprak over het on derwerp: ,.Hoe moet het nu met het zen dingswerk in Indonesië''" Na door de presidente, mevrouw J. Wes- selius, te zijn ingeleid besprak ds. Mackaay zijn onderwerp aan de hand van indrukken door hem opgedaan, toen hij be gin 1957 drie maanden in Indonesië ver toefde in opdracht van de raad voor de zending. Hij deelde mee, dat overal waar hij kwam, men hem vriendelijk en voorko mend tegemoet trad, hoewel Indonesië toen reeds een nieuw land werd. Tot zijn vreugde Kon ds. Mackaay vaststellen, dat het voor de zending een goede zaak bleek te zijn. dat Indonesië een staat bleek te we zen waar volledige godsdienstvrijheid was blijven bestaan. Ook de christen kon erin volle vrijheid leven en handelen, het geen ook thans nog steeds het geval is, wat voor de zending een enorm voordeel is. Spreker maakte een kerkdag mee, waar honderdduizenden christenen bijeen waren. Eregast was daar president Soekarno en dit was een unieke gebeurtenis ten opzich te van heel Azië, waar de kerk nog altijd sterk in de minderheid is. In Indonesië vinden nog altijd radio- herkdiensten plaats. Op alle scholen is twee uur verplicht godsdienstonder wijs per week, welk onderwijs betaald wordt door de staat. Dit is dan wel Isla mietisch onderwijs, maar wanneer er een bepaald aantal christelijke kinderen op zulke scholen zijn, dan g'Jdt dit alles even eens voor het christelijk onderwijs. Ook beslaan cr christelijke scholen die even eens door de staat wordt betaald. In ce periode van 2 april tot 27 mei zul- ;°n te Zandvoort wederom vaccinaties 'egen kinderverlamming worden gehouden, wuartoe de kinderen geboren in 1952, 1953, ,!)54, 1956 en 1957 zullen worden opgeroe pen. Op 4 juni zullen de kinderen die het |or'g jaar reeds twee injecties hebben ge had de derde injectie ontvangen. Om de re- Sisiratie bij de inenting zo vlot mogelijk te 0Gn verlopen wordt de ouders verzocht te ^schijnen op het tijdstip op de oproep- saart vermeld. Megens de grote toeloop van vreemde- jjngen, welke tijdens het paas-weekeinde te Zandvoort wordt verwacht, hebben B. en y ontheffing gegeven van de bepalingen \an de winkelsluitingswet. Op goede vrij den paas-zaterdag zullen de winkels ge hand mogen zijn tot 22 uur en op zondag 0 upnl van 9 tot 20 uur. De voorzitter van de afdeling Haar lemmermeer van het Rode Kruis, de heer W. P. Bolle, speldt burgemeester Van der Willigen het Rode Kruis- insigne op de revers. Burgemeester Van der Willigen besloot met de toezegging alle steun te zullen ver lenen aan dit werk in het belang van.de gemeenschap, onder de vlag van het Ro de Kruis, die alle groenen tezamenbrengt en ook in de Haarlemmermeer alle dor pen en buurtschappen overkoepelt. Kringcommissaris Corver heette mr. Van der Willigen namens het hoofdbestuur welkom en uitte zijn erkentelijkheid voor het feit, dat hij als hoofd der gemeente, zich achter deze actieve afdeling schaart. Onder grote belangstelling had vrijdag de opening plaats van de expositie, sa mengesteld uit het werk en de verzame ling van twee bewoners uit Vijfhuizen, namelijk litho's, pentekeningen en water verftekeningen van de kunstschilderes mevrouw Helen Guillot-Kennedy en voor werpen van de Afrikaanse inboorlingen kunst uit de collectie van de heer Bob Kion te Vijfhuizen. De tentoonstelling wordt gehouden in de openbare lagere school, Spieringweg 436 en is ook zater dagmiddag en -avond voor bezichtiging geopend. Onder de belangstellenden, die de ope ning bijwoonden, bevonden' zich afgevaar digden van het gemeentebestuur, een ver tegenwoordiging van het bestuur der Haarlemmermeerpolder, de vereniging „Dorp Vijfhuizen",' kunstkringen uit de omgeving "éri officiële 'instellingen. Door het ontsteken van de verlichting boven de tentoongestelde kunstvoorwer pen werd de expositie geopend door mr. G. C. van der Willigen, burgemeester van de Haarlemmermeer. In zijn toespraak noemde de burgemeester het verheugend, dat zo kort na de schilderijententoonstel ling van „De boer in de schilderkunst" welke in Vijfhuizen zoveel belangstelling ondervond, nu weer een kunstexpositie in het dorp wordt gehouden. Mr. Van der Willigen besloot met de wens, dat deze eerste expositie van de Vijfhuizense kunstschilderes weldra mag worden gevolgd door tentoonstellingen in grote plaatsen. Namens de burgerij werd het woord gevoerd door de heer C. A. de Koning, voorzitter van de vereniging „Dorp Vijfhuizen". Hij wenste haar, namens de dorpsver eniging en de burgerij, vele jaren van vruchtbaar werken toe en sprak de hoop uit, dat zij in de toekomst opnieuw het publiek wil laten meegenieten van haar creaties. Nadat mevrouw Guillot enkele woorden van dank had gesproken, maak te het gezelschap een rondgang langs de tentoongestelde werken. Op zaterdag 12 april houdt de afdeling Kennemerland van de N.C.W.B. voor het eerst een wandeltocht door de Haarlem mermeerpolder. De start heeft plaats van uit het „Verscholen Nest" te Hoofddorp aan het Marktplein, vanwaar men de keu ze heeft uit twee tochten: één van vijftien en één van tien kilometer. Er zijn medail les aan deze tocht verbonden, terwijl er eveneens groeps- en andere prijzen be schikbaar worden gesteld. De beoordeling van de prestaties van kinderen en ouderen vindt afzonderlijk plaats. BURGERLIJKE STAND VAN HAARLEMMERMEER GEBOREN: Janna Catharina, d. v. H. H. Pennekamp en B. Th. Hoogenstein; Dirk Jan, z. v. H. J. Aartsen en P. Quist; Neeltje Johanna, d. v. A. J. van der Vlugt en T. Reurekas; Elizabeth Cornelia, d. v. J. van Egmond en E. C. de Herder; Petro- nella Anna Maria, d. v. J. N. Tulen en J. M. van der Stelt; Neeltje, d. v. F. den Butter en N. van Vliet; Josina Pieternella, d. v. J. P. Spaargaren en S. de Vries; Hans Eric, z. v. H. Oldenburger en E. H. Eek huis; Cajetanus Aloysius Maria, z. v. L. M. Dirven en T. M. T. Bogaers; Andreas Fredericus Maria, z. v. T. F. I. Bookelmann en M. T. van Gent; Eric Werner, z. v. W. Bastiaan en E. C. Werthmann; Peter, z. v. H. J. Boterman en J. van Rijn; Maria Johanna, d. v. J. H. Moerkerk en J. M. v. d. Meer; Dignum Cornelis Josephus, z. v. J. A. Marcus en M. A. Hilhorst. ONDERTROUWD: P. H. de Groot en P. Th. van der Steen; J. P. 't Hoen en C. M. van Rijn: J. van de Polder en C. Sonsma; P. G. M. van Wees en C. G. Keizer; G. P. van Gerven en C. W Vastehout. GETROUWD: L van Herwijnen en J van Dijk; J. E. Moolhuijsen en T. M. van der Zwaard; R. M. Verheul en M. S. Wassens. OVERLEDEN: J. Woudstra, 80 jaar, e. v. A. van der Stroom; G. J. Bakker, 57 j., e. van H. G. Raspe; W. K. Weijers, 67 j., e. v. Th. Otte; R. Winter, 69 j.. e. v. T. L. Kistemaker; P. J. Schrijen, 73 j„ e. v. .J. M. C. E. Bonekamp. De gemeenteraad van Hillegom kwam vrijdagavond in spoedvergadering bijeen om een agenda af te handelen, die slechts één punt bevatte, namelijk een voorstel om de deelneming aan de gemeenschappe lijke regeling van de Volkskredietbank voor Haarlem en omliggende gemeenten per 1 januari 1959 te beëindigen. Deze op zegging moet voor 1 april geschieden. Als reden voor de opzegging voerde de voorzitter, burgemeester jhr. mr. dr. O. F. A. H. van Nispen tot Pannerden aan, dat de bank een dringende reorganisatie be hoeft. In verhouding tot de baten zijn de kosten sterk gestegen. De heer Bakker (K.V.P.) pleitte eveneens voor een reorga nisatie. Wethouder Van Dam achtte de Volkskredietbank onmisbaar. Als gevolg van onder meer de bezuinigingen zijn de moeilijkheden ontstaan. Tenslotte werd het voorstel van B. en W. aangenomen. Vi'ijdagavond heeft de rooms-katholieke sportvereniging „Concordia" te Hillegom in de zaal van „Treslong" voor ouders en belangstellenden een gymnastiekuitvoering gegeven, waaraan tevens werd medege werkt door de acrobatiekafdeling „J.B.S." uit Bennebroek, onder leiding van de heer P. v. d. Linden. De aanwezigen hebben op deze avond kunnen genieten van de turnsport, waar bij vooral de jeugd betrokken was. De leider van de sportbeoefening, de heer W. Keizer, heeft zijn pupillen in ruime mate de gelegenheid geschonken om te tonen wat door regelmatige oefening bereikt kan worden. Opmerkelijk was, dat de jongens het meest geconcentreerd waren als hun oefe ning een wedstrijdkarakter droeg. De dames en heren seniorenafdelingen hebben aan ringen en rekstok getoond, dat zij de turnsport op serieuze wijze be oefenen. Het optreden van „J.B.S." uit Benne broek oogstte veel bijval. Met opmerkelijk gemak toonde deze groep tal van gewaag de standen. BURGERLIJKE STAND VAN HILLEGOM GEBOREN: Jan Willem, z. v. W. C. v. d. Akker en A. M. Wiedemeyer; Gerritdina Geertruida, d. v. C. van Ewijk en A. M. Harder; Michael Joseph, z. v. G. Vijfschaft en T. A. Kampman; Fanna, d. v. D. Hoge- woerd en R. Heemstra; Leonardus Johan nes Wilhelmus, z. v. J. N. A. Bakker en J. H. Lommerse; Cornelia Alida Maria, d. v. W. Warmerdam en H. Uitendaal; Johannes Wilhelmus, z. v. J. C. Lommerse en J. M. de Ridder. ONDERTROUWD: A. F. Hartveld en H. W. M. v. d. Zwan. HILLEGOM Artsen: J. J. Versluys, tel. 5121. HAARLEMMERMEER Hoofddorp: Dokter Nanninga, tel. 6220. Nieuw-Vennep: Dokter Van der Weg, tel. 280. Badhoevedorp: Dokter Sabel, tel. 2377. Zwanenburg: Dokter A. Hoekstra, tele- foon 454, Vrijdagavond hield de Katholieke Vrou wenbeweging (K.A.V.) een bijeenkomst in het rooms-katholieke verenigingsgebouw in Vogelenzang. Als eerste sprak broeder Victor van de Congregatie van O.L. Vrou wen van Zeven Smarten over de tehuizen van de congregatie, waarin voogdijkinde ren worden opgevoed. Het tehuis voor jongens is gevestigd te Warmond, dat voor meisjes, onder leiding van zusters, staat in Leiden. Spreker vertelde in een vlotte causerie tal van bijzonderheden over deze vaak zeer beklagenswaardige kinderen, die door de staat aan de ouderlijke macht zijn ont trokken. Met nadruk wees broeder Victor er op, dat de opvoeding in een tehuis nooit de natuurlijke band kan vervangen, die bestaat tussen ouders en kinderen in een normaal gezin. Daarom wordt er naar gestreefd, de opvoeding zoveel mogelijk in pleeggezinnen te doen plaats hebben. De tweede spreker was pater J. Hork, geestelijk adviseur van de Katholieke Vrouwenbeweging te Noordwijkerhout, die een aantal kleurendia's liet zien, waar door de aanwezigen werden geconfron teerd met het lijdensverhaal. Ook voor deze vertoning, welke muzikaal was omlijst, bleek bij de dames grote belangstelling te bestaan. „Deze twee verdachten zijn parasieten, die zich vastzogen op de weinige spaar centjes van meer dan honderd eenvoudige lieden", zo kwalificeerde de procureur- generaal bij het gerechtshof te 's-Graven- hage in zijn requisitoir de twee directeuren van een bouwonderneming, de 44-jarige B. V. en diens broer, de 49-jarige IJ. V. uit Den Haag, die zich zouden hebben schuldig gemaakt aan oplichting van vele woning zoekenden uit het gehele land. „De bouwonderneming diende alleen tot exploitatei van bedrog. Alles was schijn. Eigenlijk is het jammer dat de maximum straf voor meermalen gepleegde oplichting maar vier jaar is. want deze geldzuigers hebben ruim 70.000 van goedgelovige kleine luiden in eigen zak gestopt. Het was een zeer immorele oplichting. Ik vorder daarom tegen deze twee mannen een ge vangenisstraf van vier jaar", aldus de pro cureur-generaal. De twee broers plaatsten in 1956 in dag en weekbladen advertenties, waarin zij aanboden een huis te bouwen, waar men maar wilde. Daarvoor had de gegadigde maar 1.000.eigen geld nodig. Totaal tekenden 103 woningzoekenden een con tract en betaalden de duizend gulden. Van dit geld, ruim een ton, is niets meer over. In het contract dat met de woningzoe kenden werd gesloten kon men slechts na heel nauwkeurig lezen zien dat de toekom stige huiseigenaar zelf zijn grond, waarop de woning zou worden gebouwd, moest zoeken en kopen. Maar elke gegadigde had de vaste overtuiging dat de bouwkundigen daarvoor zouden zorgen en dat de prijs van de grond bij de totale prijs van onge veer 16.000.was inbegrepen. Het hof zal over veertien dagen arrest wijzen. ZONDAG 30 MAART EN VRIJDAG 4 APRIL 1958 HAARLEM. Ned. Herv. Kerk. Grote Kerk, Grote Markt. 3: Hongaarse dienst in de con sistoriekamer van de Grote Kerk. Nieuwe Kerk. Nieuwe Kerksplein. 10: Dr. G. Snij ders, bev. nieuwe lidmaten. 7: Ds. Joh. Brons geest, bevestiging nieuwe lidmaten. Vrijdag 10: Ds. Joh. Bronsgeest, bediening H. A. 7: Dr. G. Snijders, bed. H. A. Noorderkerk, Velserstraat. Zaterdag 4-5: bidstond in de Gerfkamer. Zondag 10.30: Ds. R. Bijl, bev. nieuwe lidmaten. Donderdag 8: Passiewijding met koor -en solomedewerking, o.l.v. Klaas Bolt. Spr. Ds. R. Bijl. Vrijdag 7: Ds. R. Bijl, .bed. H.A. Oosterkerk, Zomerkade. 10: Ds. A. J. van Rhijn en Ds. W. M. van Asperen, bev. nieuwe lidmaten. Met medewerking van het ..Oosterkerkkoor". Vrijdag 7: Ds. A. J. van Rhijn en Ds. W. M. van Asperen. bedie ning H. A. Bakenesserkerk, Vrouwestr. 9.30: Kinderkerk. Ds. J. v. d. Wiel. 10.30: Jeugd dienst, kand. R. Hengstmangers. 4.30: Padvin- dersdienst, Ds. B. van Gelder. Vrijdag 8: Avondstilte voor de jeugd. Kapel Sarepta. Hazepaterslaan. 9.30: Kinderkerk. dhr. Th. v. d Burg. 10.45: Ds. J. A. de Klerk, Heem stede, bev. nieuwe lidmaten en bed. H.A. Vrijdag 10: dhr. J. de Vries, hulppred. te Heemstede. Aula Chr. Lyceum. Emmakade, ingang v. Merlenstraat. 10.45: Ds. Joh. Brons geest. Gebouw Vrijz. Hervormden, Jacobstr. 10.30: Ds. J. Heidinga, bev. nieuwe lidmaten. Vrijdag 7,30: Ds. J. Heidinga, bed. H.A. Jans kapel, Jansstr. 36. 10.30: Ds. C. J. Lasschuit. Vrijdag 10: Ds. E. Pot, bed. H.A. Diacones- senhuis, Hazepaterslaan 24. 9.30: Ds. E. Pot. Vrijdag 4.30: Ds. J. v. d. Wiel, bed. H. A. Jeugdkapel. Noord, Molenaerstr. 10.30: dhr. F. R. Aschoff. Oost, Zomerkade. 10: dhr. N. Groen. West. Leidsestraat. 10: dhr. L. Kip. Centrum. Oude Groenmarkt. 10: dhr. F. Braaksma. Eglise Wallonne, Begijnhof 30. 10 h. 30: Pasteur J. F. Baudraz. 19 h. 30: Groupe de Coligny. Vrijdag 7 h. 30: Pasteur J. F. Baudraz. Sainte-Cêne. Christian Science, First Church of Christ. Scientist. Jansstraat 74. 10: Ned. taal. 11.15: Eng. taal. Woensdag, Lange Veerstraat 16. 8: Avondbij eenkomst. Bethel Pentecostal Temple Inc., Voorhelmstr. 3. 15: Bijzondere samenkomst, spr. evangelist C. J. H. Theys, Den Haag. Dinsdag 19.30: Bijbelstudie o.l.v. Br. E. Ch. Hermes. Vrijdag 19.30: bidstond t. h. Spoor- wegstr. 4 rd. Pentecostal Filadelfia Gem., Ged. Oude Gracht 47: 10: dienst. Woensdag 7.30: bidstond. AIle-Dag-Kerk. Maandag 19.30 en woensdag 15: Contactbijeenkomsten met gerepatrieerden in de Pastorie der Broeder- kerk, Parklaan 32. Dinsdag 15: Rondetafel- bijbelbespreking in de Broederkerk, Park laan 34. Herv. Evangelisatie op Geref. Grond slag, Nassauplein 8. 10 en 5: dhr. M. de Vos. Vrijdag 7.30: dhr. M. de Vos. Stads-Evangeli- satie, L. Herenstraat 6. 10: Evangelist W. F-. Kloos, Gouda. W. de Moor, zang. 7: Opwek- kingssamenk. Woensdag 8: Bijbellezing en bidstond. Vrijdag 8: dhr. J. F. Snoeks, H. A. Zuiderkapel, Zuiderstraat 15. 10: dhr. Jac. Klein Haneveld, evangelist te Bodegraven. 4.30: Doopdienst in het Sportfondsenbad o.l.v. Jac. Klein Haneveld met medewerking van het zangkoor uit IJmuiden. 8: Jeugdsamen- komst o.l.v. Herman Spoor. Dinsdag 8: Bij belbespreking en bidstond. Opwekkingssa- menkomsten, Zuiderkapel. Zuiderstraat 15. Donderdag 8: geen dienst. Vrijdag 8: dhr. Ed. W. Pera, Den Haag. Herdenking van het lij den en sterven des Heren met gemeenschap pelijke Avondmaalsviering. Evang. Lutherse Gemeente. Witte Herenstraat. 10.30: Ds. G. Kroes, bev. lidmaten. 7: Ds. D. Solinger, bed. H A. Vrijdag 10: Ds. D. Solinger. Wees- en Oudeliedenhuis. bed. H. A. 7: Ds. G. Kroes, bed. H. A. Remonstr.-Geref. Gemeente. 10.30: Mej. Dr. J. W. Herfst en Ds. J. W. Wery. bev. nieuwe lidmaten. Dinsdag 13: Vrouwencon tact. Ver. Doopsgez. Gem., Gr. Houtstr. 43. 10.30: Ds. C. P. Hoekema, Doop. Vrijdag 19.30: Ds. A. J. Snaayer, H. A. Peuzelaarsteeg 3. 10.30: Jeugddienst o.l.v. W. Dorrepaal. Broe dergemeente, Parklaan 34. Zaterdag 8: Kerk- ccncert aangeboden door het Overveens Da meskoor o.l.v. Cor Igesz. ten bate der Broe dergemeente, Zondag 12: Zondagsschool. 7: Ds. H. Schutz, Hosiannadienst met koor- en kinderzang. Vrije Evangelische Gem., Park laan 21. 6.30: Ds. A. H. v. Gent. Vrijdag 7.30: Br. S. Post, in C.M.J.V.-gebouw, Lange Mar- garethastraat. Geref. Kerk. Wilhelminakerk, Ged. Oude Gracht 57-59. 10: Ds. L. Hoorweg. 7: Ds. C. Goeman. Zuid-Oosterkerk, Richard Ilolkade 125. 10: Ds. D. J. Roos. 5: Ds. L. Hoorweg. Lyceum Aula, ingang v. Merlen straat. 9: Ds. C. Goeman. 5: Ds. D. J. Roos. Chr. Geref. Kerk, Raaks. 10 en 5: Ds. I. v. d. Knijff. em. pred. te Den Helder. Vrijdag 8: Ds. H. Visser, em. pred. te Sassenheim. Geref. Kerk, Begijnhofkapel. 8.45 en 4.30: Ds. A Bos. Geref. Gemeente, Lange Margaretha- straat. 10 en 4.30: leesdienst. Oud-Geref. Gem., Parklaan 21. 10 en 4.30: leesdienst. Dinsdag 7.30: Ds. Toes. Baptistengemeente. Begijnhofkapel. 10.30 en 19: Ds. J. van Dam. 20.15: Jeugdsamenkomst. Dinsdag 20: Bijbel lezing en bidstond. Vergadering van Gelovi gen, Oude Gracht 47. 10: Samenkomst (brood- breken). Nederl. Chr. Gemecnschapsbond. Dinsdag 8: Samenkomst t. h. van de familie Drayer, Koudenhorn 46A rd. Gemeente des Heeren, Lange Molenstraat 22. 10 en 5.30: Samenkomsten. Oud-Kath. Kerk, Kinder huissingel 76. 10: Hoogmis. 5: Vesper met meditatie. Woensdag 19.30: Alg. voorber. Donderdag 9.30: Hoogmis. 15-16: Stille aan bidding. 19.30: Lof en avondgebed. Vrijdag 9.30: H. Dienst. Zaterdag 19: Paaswijdingen, gevolgd door Vesper van Paaszaterdag. De Christengemeenschap. Wilhelminastr. 60. 9.30: Zondagsdienst v. kinderen. 10: Mensen- wijdingsdienst. Donderdagmorgen 8.30: Men- senwijdingsdienst. Vrijdag 10: Mensenwij- dingsdienst. 20.15: Preek. Zaterdag 8.30: Mensenwijdingsdienst. Ned. Ver. v. Spiritis ten „Harmonia", Jansstraat 83. 10.30: Wij dingsmorgen. Spr. Mej. G. Schalekamp. Am sterdam. Volle Evangelie Gemeente (Pink stergemeente). Elim-Kapel, Paul Krugerstr. 36. 10: Openbare samenkomst, spr. dhr. G. v. Polen, Den Haag. 12-13: Zondagsschool. 7: Opwekkingssainenkomst, dhr. G. v. Polen. Donderdag: geen dienst. Vrijdag 8: Over- denkingsdienst van Christus' lijden, H. A., vrij voor alle getuigen. Immanuëlkapel, Nw. Kruissti-aat 14. 10: dhr. J. E. v. d. Brink, Gorinchem. 10: Zondagsschool. 7.30: Grote jeugddienst. Woensdag 7 en 7.45: Jeugdclubs, 8-14 jr. en 15-30 jr. Donderdag 8: Bidstond. Vrijdag 7.30: Samenk., dhr. G. Klumper, H. A. Gemeente van Christus. Spruitenbosstraat 9. Zondag 10.15: Aanbiddingsdienst. 8: Dienst. Maandag 8: Dienst. Dinsdag 8: Dienst. Woens dag 8: Dienst. Donderdag geen dienst. Pinkstergeloofsgemeenschap, Nassauplein 8. 10- dhr. G. Koning. 4: Rev. David Nunn. U.S.A. v. d. Voice of Healing. Gebouw Broe dergemeente. Parklaan 34. Zevende-Dags Ad ventisten. Jacobstr. 6. Zaterdag 10: Gemeen schappelijke Bijbelstudie. 11: Prediking. Ze- vendedags-Baptisten Gemeente, Parklaan 21. Iedere zaterdag 10 uur prediking. Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen, Cornelissteeg 9. 10.30: Zondagsschool. 5: Kerkdienst. Herst. Apostolische Zendings kerk, Wilhelminastr. 21. 10 en 5: Kerkdienst. Apostolische Gemeente, Jacobijnestraat 15. 10 en 5: Godsdienstoefening. Jehovah's Ge tuigen. Kam. Onnesstraat 83. 5.30-6.30. Wol straat 7. 7.30-8.30. Donderdags 7.30-9.30. HAARLEM-NOORD. Ned. Herv. Kerk. Julianakerk. Zaterdag 7.30: Avondgebed Zondag 10: Dr. G. Ph. Scheers, openbare ge loofsbelijdenis. 7: Ds. G. Koch. Woensdag 8: Ds. G. Ph. Scheers, Wijdingsdienst, m. mede werking van het kerkkoor. Vrijdag 10: Ds G. Koch. 7.30: Dr. G. Ph. Scheers. bed. H. A. Immanuëlkerk. 10: Dr. H. van der Loos, openb. geloofsbel. 7: Dr. G. Ph. Scheers. Vrij dag 7.30: Dr. H. van der Loos, bed. H. A. Sionskerk, Eksterstraat. 10.30: Ds. G. H. v. d. Woord, bev. nieuwe lidmaten. 7: Ds. J. Kroon. Kapel Sionskerk. 9.30: Jeugdkerk (12-16 j.). 10.30: Oppasdienst (4-6 j.). Zon dagsschool (6-12 jaar). 10.30: Kon. Emma- school (Raafstr.); Charl. de Bourbonschool (Jan Prinslaan); Elout v. Soulerwoude- school (Muiderslotweg). Zuiderkapel afd. Noord. Verenigingsgebouw volkstuin „Zonder werken niets", Verlengde van de Geusevesperstraat. 10: dhr. J. Dam- muller, evangelist te Alkmaar. Dinsdag 8: Bijbelbespreking, Maasstraat 8. Woensdag 8: Opwekkingssamenkomst, spr. dhr. A. H. Agtereek, evangelist te A'dam. Ned. Prot. Bond. Berkenstr. 10. 10.30: Ds. J. H. Marwitz. Geref. Kerk, Kloppersingel 55-57. 10: Ds. A. G. Kornet, van O. en N. Wetering. 5: Ds. H. W. Wierda. Vrijdag 8: Ds. J. A. van Arkel. Sionskerk, Eksterstraat. 8.45: Ds. J. A. van Arkel. 3.30: Ds. A. G. Kornet. Noord-Schoter- kerk, Spaarnrijkstraat. 10: Ds. H. W. Wierda. 5: Ds. J. A. van Arkel. Vrijdag 8: Ds. H. W. Wierda. Chr. Geref. Kerk. Floresstraat. 9: Ds. D. H. Biesma. 3: Ds. I. v. d. Knijff. Den Helder. Vrijdag 8: Ds. D. H. Biesma. Geref. Kerk, gebouw N.P.B., Berkenstr. 8.45: leesdienst. 2.45: Ds. A. Bos. Jehovah's Getui gen, Gebouw N.P.B.. Berkenstraat 10. 6.45- 7.45. Woensdag 7.30-9.30. Leger des Heils, Soendastraat 42. 10: Heili gingssamenkomst. 12: Compagnie. 4.15: Kin dersamenkomst. 7: Openluchtmeeting. 8: Ver lossingssamenkomst o.l.v. Brigadier H. La- huis. Maandag 7: Straatzang O'veen (Stoops bad). Dinsdag 2.15: Gezinsbond. Woensdag 2 en 3.30: Film. Vrijdag 8: Muziek- en zang- dienst bij het huis. HEEMSTEDE. Ned. Herv. Kerk. Wilhel- minaplein. 10: Ds. Oskamp. Kapel Nieuw- Vredenhof. 10.30: Ds. Henkels. bev. lidmaten Aula Chr. Lyceum. 10.45: Ds. Bronsgeest Kapel Irene. Meer en Bosch. 10: Ds. W. van Limburgh. Em. pred. Vrijdag 10: Ds. De Klerk, bev. lidmaten en H. A. Ned. Prot. Bond. Postlaan 16. 10.30: Ds. G. J. de Nie Vrije Gem.. Amsterdam. Vrijdag 7.30: Mej. L A. v. d. Voort, voorg. v. d. afd. Geref. Kerk Koediefslaan. 10: Dr. A. Dondorp. 5: Dr. P. J Richel. Vrijdag 8: Ds. A. Dondorp. Pinkster kerk. Camplaan. 10: Ds. P. J. Richel. 5.30 Dr. A. Dondorp. Vrijdag 8: Dr. P. J. Richel Geref. Kerk, Herenweg 111. 10 en 5: Ds. C P. Plooy. Jehovah's Getuigen, Binnenweg 79c 2-3: Gez. Bijbelstudie. Wo. 7.30-9.30: Prakt toerusting voor de prediking van het evan gelie. Maandag, Ir. Lelylaan 63. 8-9: Huis bijbelstudie. Donderdag. Crayenestersingel 7 8-9: Huisbijbelstudie. AERDENIIOUT. Ned. Herv. Kapel. 10.30 Ds. J. E. Drost, openb. belijdenis. Zondags school. 10.30: Voor kinde.ren van 5-12 jaar Th. v. Eeghen-Instituut. Religieuze Kring Eikenlaan 5. 10.30: Ds. W, L. Jens, N.H., Am sterdam. BENNEBROEK. Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.15: Ds H. S. J. Kalf. 7: Ds. J. Veen, Beek bergen, Jeugddienst. Geref. Kerk. 10 en 5 Ds. W. Bos. Vrijdag 8: Ds. W. Bos. BLOEMENDAAL. Ned. Herv. Kerk. 9: Ds R. H. Oldeman, Zandvoort. 10.30: Dr. J. H Stelma. openb. belijdenis. Jeugdkapel. 9 uur in Maranatha. Zondagsscholen. 10.30: Kleu terschool Boslaan 26 en Jeugdhuis. Donkere laan 10. 10.30: Maranatha. Ned. Prot. Bond Potgieterweg 4. 10.30: Prof. Dr. Mr. J. A Oosterbaan. Dg.. Haarlem. Geref. Kerk. 2 Ds. G. Toornvliet. 2: Kinderdienst (voor kinderen van 6-12 jaar) in de consistorie van de oude kerk, Vijverweg 14. 3.45: Ds. H. W Wierda, Haarlem-N. 7.30: Ds. G. Toornvliet (dienst voor belangstellenden). Vrijdag 8.45 Ds. G. Toornvliet. Vrij-Kath. Kerk. Popel laan 1. 10.30: Gez. H. Mis, uitreiking van ge wijde palmtakjes. Woensdag geen dienst Donderdag 10: Gez. H. Mis. 15-19.30: Uitstel ling van het H. sacrament. 19.30: Vespers en Lof, ontkleding van het altaar. OVERVEEN. Ned. Herv. Kerk. 10: Dr. Ch de Beus, openbare belijdenis. Zondagsscho len. Ramplaankwartier. 12-13: Gebouw Irene Elswoutslaan 1 en Beatrixschool, G. School- meesterl. Julianakwartier. 10.15-11.15: Kon helminaschool. Dompvloedslaan. Marine Hos pitaal. 10: dienst. Geref. Kerk. 10 en 5: Ds D. Ringnalda, v.m. openb. geloofsbelijdenis en doop, n.m. voorbereiding H. A. LISSE. Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.30: Ds. W H. Walvaart, Sassenheim. Vrijdag 10: Ds. G Pettinga, openbare" belijdenis. 5: Ds. G. Pet- tinga, H. A. Geref. Kerk. 10 en 5: Ds. H Volten. studentenpred., Wageningen. Vrijdag 7.30: Ds. K. Schouten. Chr. Geref. Kerk. 10 en 4: Ds. D. Biesma. Utrecht. Vrijdag 7.30: Ds. H. W. Eerland. Geref. Gem. 10 en 4: lees dienst. Vrijdag 7.30: Ds. L. Kieboom. Geref Kerk (art. 31). 10 en 4.30: Ds. J. J. Verleur Vrijdag 7.30: Ds. J. J. Verleur. Oud-Geref Gem. 9.30 en 3: leesdienst. Vrijdag 7.30 leesdienst. HILLEGOM. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. J Veenendaal. 5: Ds. F. Brouwer. Geref. Kerk 10 en 5: Ds. Post, Haarlem. Chr. Geref. Kerk 10 en 5: Ds. A. H. Schippers. Jehovah's Ge tuigen, Nutsgebouw, v. d. Endelaan. 2.30-3.30 Gemeensch. Bijbelstudie. Dinsdag 8-10: Prak tische opleiding voor de prediking. Donder dag. Oosteindeïaan 42. 8-9: Huisbijbelstudie Donderdag. Gele Vinkestr. 61. Nw. Vennep 8-9: Huisbijbelstudie. HOOFDDORP. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds- D. C. van Wijngaarden. 7: Ds. J. J. Polder vaart, Scheveningen. Jeugddienst. Geref Kerk. 9.30 en 3.3C: Ds. D. Hoornstra. Geref Kerk (art. 31). 8.30: Ds. C. P. Plooy. 3: Dienst Chr. Geref. Gem. 10 en 7: Ds. Salomons Geref. Gem. 10 en 3: leesdienst. Woensdag 7.30: Ds. L. Rijksen. Rotterdam. Doopsgez Gem. 10.30: Dr. C. Spoelder. Haarlem. NIEUW-VENNEP. Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.30: Ds. J. A. van Boven, bev. lidmaten Woensdag 7.30: Interkerkelijke wijdings dienst, Ds. J. A. van Boven. Ds. H. Brons en Ds. IJ. v. d. Zee. Medewerking van het koor uit Abbenes. Abbenes. 9.30: Ds. H. Brons 7. Ds. W. Sirag. Vlaardingen, Jeugddienst. Geref. Kerk. 9.30: Ds. IJ. v. d. Zee, 3: Ds. P Warmenhoven, Badhoevedorp. Chr. Geref. Kerk. Zaterdag 7: Interkerkelijk avondge bed, Ds. H. Brons. Zondag: 9.30 en 3: Ds. Floor. VIJFHUIZEN. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. L C. Baljé. voorber. H. A. 4.30: Ds. L. C. Baljé. Geref. Kerk. 10 en 3: Prof. Dr. R. Schippers, Amsterdam. SANTPOORT. Ned. Herv. Kerk. Dorps kerk. 10: Ds. Ter Steege, bev. nieuwe lid maten. 19: Prof. Dr. G. C. van Niftrik, Am sterdam. Adventskerk (Ziekenhuiskerk)10: Ds. v. Willenswaard, bev. nieuwe lidmaten. Chr. Geref. Kerk. 10.30 en 4: Ds. D. H. Bies ma. Vrijdag 20: geen dienst, gecombineerd met Haarlem-Noord. Geref. Kerk. 10 en 5: Ds. M. W. J. C. de Kluis, voorber. H. A. Vrij dag 8: Ds. M. W. J. C. de Kluis. H. A. SPAARNDAM. Ned. Herv. Kerk. Oost. Oude Kerk. 10: Ds. Jac. Poort, school. 10.30: Voor kinderen van 5-12 jaar D Ringnalda. v.m. openb. geloofsbelijdenis ZANDVOORT. Ned. Herv. Kerk. Kerk plein. 10.30: Ds. C. de Ru, bev, lidmaten. Medewerking van het kerkkoor en trompet tist. 10.30: Jeugdkapel in gebouw Dorps plein 2. Spr. dhr. M. C. Draijer. 19: Geen dienst. Geref. Kerk, Julianaweg. 10 en 5: Ds. A de Ruiter. Ned. Prot. Bond, Brugstraat 15. 10.30: Ds. J. L. Ort. Amsterdam. Ned. Chr. Gemecnschapsbond. Dinsdag 1 april n.m. 3 uur samenkomst in huize ..Pniël", Zuider straat 3. Spr. dhr. H. Veldkamp, evangelist te Den Haag. Jehovah's Getuigen. 2: Wacht torenstudie in gebouw Dorpsplein 2. Woens dag 8: Huisbijbelstudie, Koninginneweg 44. De gemeenteraad van Haarlemmermeer zal donderdagmorgen 3 april het. nieuwe fabriekscomplex van de n.v. „De Cirkel" in Zwanenburg bezichtigen. In de gemeente Oosterhesselen (Dr.) kreeg de 8-jarige zoon van een landbou wer ook een oproep om woensdag zijn „stemplicht" te vervullen. Aan de hand van zijn vader ging hij met zijn oproep naar het stembureau, waar hij inderdaad in het kiezersregister bleek te zijn inge schreven. Maar hij zal nog 15 jaar moe ten wachten voor hij zijn stem mag uit brengen. Kranslegging. Donderdagmiddag heb ben de Engelse en de Canadese militaire attachés in Nederland namens het Engelse koninklijke paar kransen gelegd op het militaire kerkhof te Groesbeek. Bij deze plechtigheid waren aanwezig de commis saris der Koningin in de provincie Gelder land mr. H. W. Bloemers en de comman dant van het commando luchtvaarttroe pen, kolonel P. J. Maters. Er waren geen toespraken. Een erewacht werd op het kerkhof gevormd door een afdeling van de Koninklijke Luchtmacht uit Nijmegen. Jongen verdronken. Een 13-jarige scholier, die vrijdag met zijn kano op de Loosdrechtse plassen aan het varen was, heeft het lijk gevonden van de 17-jarige Olaf Aalfs uit Hilversum. Deze jongeman en zijn 16-jarige vriend hadden met hun klasgenoten van de H.B.S. gewed dat zij in dit koude jaargetijde toch minstens drie kilometer zouden kunnen zwemmen. Op zondag 16 februari in de vroegte gingen beide jongens te water. Na twee kilometer te hebben gezwommen werd Olaf echter door de koude bevangen en verdween hij in het diepe water van de plas. Auto tegen trein. Vannacht om half een is op de onbewaakte overweg aan de Kerkhoflaan te Emmen een auto met vijf inzittenden tegen een trein gereden. De auto werd een eind opzij geslingerd en zwaar beschadigd, maar de inzittenden kwamen met de schrik vrij. De bestuurder van de auto had de trein wel gezien maar het laatste deel van de trein was niet ver licht en daardoor reed de automobilist te vroeg verder. Vrachtauto vast op overweg. Op de spoorlijn 's-HertogenboschEindhoven is het treinverkeer in beide richtingen ruim een half uur opgehouden. Een transport auto van de Staatsmijnen was namelijk op een onbewaakte overweg onder Boxtel vastgereden. De laaggebouwde wagen kwam op de enigszins ongelijke overweg klem te zitten, juist op het moment dat een personentrein van het station te Boxtel vertrok. De bestuurder van deze trein kon tijdig worden gewaarschuwd. Enkele an dere treinen moesten daarna nog worden ingehouden. 105. De op één na oudste inwoonster van Den Haag, mevrouw L. van Dorp Lamira, vierde gisteren haar 105de ver jaardag. Van foto's en officiële huldigingen wil de oude dame nooit iets weten. Er heeft dan ook nog nooit een foto van haar in de kranten gestaan en het is haar wens dat dit ook nooit zal gebeuren. Verdrag. De Nederlandse ambassadeur in Zwitserland en de directeur van de Zwitserse dienst voor Sociale Veiligheid hebben een nieuw verdrag voor sociale veiligheid tussen Zwitserland en Neder land ondertekend. Deze overeenkomst geeft, na ratificatie, de Zwitsers die in Ne derland wonen en de in Zwitserland wo nende Nederlanders recht op de diverse sociale verzekeringen die in de beide lan den gelden. Ontsnapping mislukte. Een 40-jarige inwoner van Heerlen, gedetineerd in het strafgesticht „Esserheem" te Veenhuizen, heeft getracht te ontsnappen. Hij was werkzaam in de tuinen en heeft toen de benen genomen. Het was zijn bedoeling de paasdagen in Heerlen door te brengen. De man is echter niet ver gekomen, want reeds in Westervelde werd hij aangehou den en naar „Esserheem" teruggebracht. Verongelukt. Het stoffelijk overschot van de reserve-tweede luitenant-vlieger J. C. van Zonhoven, een der beide straal jagervliegers, die op 17 maart boven het IJselmeer vermist werden, is vijftien kilo meter ten zuidoosten van Hoorn uit het IJselmeer opgehaald. Wegens het plotseling overlijden van één der werkende leden van de toneelver eniging „Heemstede-West", is het bestuur genoodzaakt geweest het reeds vastge stelde programma enigszins te wijzigen. Vandaar dat de opvoering van „De stier uit Californië", klucht in drie bedrijven do, r Piet Mossinkoff moest worden uitge steld tot zaterdag 17 mei, op welke datum het stuk wordt opgevoerd in gebouw „Nieuw Berkenrode" aan de Herenweg te Heemstede. Eveneens in gebouw „Nieuw Berkenro de" wordt zaterdag 21 juni het seizoen be sloten met een opvoering van „Van ander ras", dramatisch toneelspel in drie bedrij ven door Arnaud d'Usseau en Ja mes Gow. De regie van deze opvoeringen is weer in handen van de heer J. van der Veldt. Beide toneelavonden worden met het bij deze vereniging gebruikelijke bal gesloten. De Heemsteedse toneelvereniging „Nut en Genoegen" besluit haar seizoen met drie opvoeringen van „De harem van pap pa", klucht in drie bedrijven door K. Ter molen en P. Steljaart. De erste en de der de voorstelling worden gegeven in hotel „Het wapen van Heemstede" aan het Wilhelminaplein en wel op zaterdag 10 en zaterdag 17 mei. Daartussen ligt de twee de voorstelling op woensdag 14 mei in het wijkgebouw „De Princehof" in De Glip. De regie wordt gevoerd door de heer L. Beek. Deze drie opvoeringen worden tel kens door een bal besloten. Naar wij vernemen heeft het kerkbe stuur van de parochie Onze Lieve Vrouwe Hemelvaar-1 aan het Valkenburgerplein te Heemstede besloten het kerkorgel te la ten restaureren en de registers uit te breiden. De opdracht hiervoor is verleend aan de Amsterdamse orgelbouwer Hu- bert Schreurs van de firma Adema. Het aantal registers zal hierdoor van tien tot zevenentwintig worden uitgebreid, welke samenstelling werd ontworpen door de kerorganist, de heer Louk Nelissen te Heemstede. Men verwacht het vernieuw de orgel nog in december van dit jaar weer in gebruik te kunnen nemen. Gisteren heeft de heer H. J. de Dreu, in verband met het bereiken van de pensioen gerechtigde leeftijd, afscheid genomen als burgemeester van Assen in een bijzondere raadsbijeenkomst, die ook werd bijgewoond door de Commissaris der Koningin in de provincie Drente, mr. J. Cramer, de oud commissaris mr. dr. R. H. baron de Vos van Steenwijk, leden van het college van Gedeputeerde Staten en burgemeesters van een groot aantal Drentse gemeenten.

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 15