Bloemendaal degradeert naar de eerste klasse Smyslov is ondanks achterstand tegen Botwinnik nog niet kansloos Kampong op een punt na kampioen Strijdlustig Rapiditas en reserves van Die Raeckse deelden de winst Spanjaard Poblet won in de sprint van de Belg Van Looy DE SCHAAKCOMPETITIE DE HOCKEYCOMPETITIE HBS-dames ook al bijna zover DE VOLLEYBALCOMPETITIE OVRA-dames op dreef tegen Eclecta NAAIMACHINES Grote belangstelling voor titeltoernooi van Haarleir Tegen Oranje-team Belgisch voetbalelftal samengesteld Competitiewedstrijd voor RGH ingelast De standen in de eerste klasse amateurs De standen in de tweede divisie semi-profs Trintignant won in Pau Smyslov-B otwinnik Veertiende partij na 40 zetten afgebroken Het basketbalprogramma Kampioenschap van Nederland driebanden Tonny Kroeze kampioen lange baan KNMV DRIEDAAGSE VAN ANTWERPEN De ranglijsten in de handbalcompetitie De tafeltenniscompetitie TOG besloot seizoen met zege op Disnie De Engelse league Wisselvallig Arsenal versloeg „Wolves" Nederlands elftal voor het zaterdagvoetbal WOENSDAG 9 APRIL 1958 Hoewel het competitieprogramma van de laatste weken in de Noordhollandse Schaakbond slechts klein is, zijn de te spelen wedstrijden dermate belangrijk dat vrijwel steeds een beslissing valt. Ditmaal gebeurde dit definitief in de overgangs klasse. De schaakclub Bloemendaal moet hier degraderen naar de eerste klasse nu het IJmuider Kijk-Uit na lange analyses en rijp beraad heeft besloten niet in be roep te gaan tegen de door de arbiters op 5—5 bepaalde uitslag in de ontmoeting raet het Overveense Rolland. Door dit resultaat heeft Rolland één winstpunt meer behaald dan Bloemendaal. Het is nog niet bekend welke vereniging de plaats van Bloemendaal zal innemen. De afgebroken partijen uit de twee ont moetingen, die Het Oosten (Haarlem) en Schaaklust (Andijk) hebben gespeeld, zijn nog niet allemaal beslist. De uitslag van SchaaklustHet Oosten kwam via de aan vankelijke 14 stand nu op 4V24'/2 met nog slechts één te beslissen partij. Deze staat gunstiger voor de Haarlemmers. De wedstrijd Het OostenSchaaklust ver anderde van 32 in 43. Hier resteren dus nog drie partijen waarvan weinig met zekerheid valt te zeggen. In de tweede klasse A is de beslissings wedstrijd KTVCaïssa om de kampioens titel, bij de stand 4!/2—3!/2 afgebroken. VVV 2 zal dus nog even moeten wachten met het spelen van promotiewedstrijden. De schaakclub Santpoort is uitstekend begonnen in het promotieduel met Zand- voort. De nieuwe club van Kroone stuurde de schakers uit de badplaats met een 6V2 312 nederlaag huiswaarts. Santpoort heeft in de returnwedstrijd nu voldoende aan Het Belgisch voetbalteam, dat zondag 13 april in Antwerpen zal uitkomen tegen het Nederlandse elftal, is als volgt samen gesteld: Doel: Leysen (Berchem Sport). Achter: Diricx (Union St. Gilloise) en Thellin (Standard Luik). Midden: Mees (Antwerp FC), Marneffe (Standard Luik) en Mathonet (Standard Luik). Voor: Stockman (Anderlecht), Vliers (Beerschot), Coppens (Beerschot), Jurion (Anderlecht) en Orlans (La Gantoise). Reserves: Vanderstappen (ROC Charle roi), Culot (Anderlecht), Vandervvilt (An- (erlecht) en Paeschen (Standard Luik). In vergelijking met het team dat op 17 zovember j.l. in het Feijenoordstadion in Rotterdam met 5-2 van Nederland verloor, is de Belgische ploeg op niet minder dan zes plaatsen gewijzigd. Het backstel Dries Van Brandt werd vervangen, stopper Nelis- sen moest zijn plaats afstaan aan Marneffe en in de voorhoede werden rechtsbuiten Piters, rechtsbinnen Vandenberg en links binnen Houf vervangen. Het is verder nog zeer de vraag of Jean Mathonet, de Belgische linkshalf, zondag kan spelen. Zoals eerder werd gemeld heeft hij zondag een spierscheuring in de lies opgelopen. Het Belgische B-team dat zaterdagmid dag 12 april op het ADO-terrein in Den Haag tegen het Nederlandse B-elftal speelt, treedt in de volgende opstelling aan: Doel: Collette (Verviers); achter: De Vo- gelaere (Anderlecht) en Dries (Berchem Sport); midden: Dullers (Waterschei), Stor- me (La Gantoise) en Close (Union St. Gil loise); voor: Piters (Standard Luik), Van denberg (Union St. Gilloise), Mallants (Standard Luik), Van Herpe (La Gantoise) en Leenders (St. Truiden). Reserves: Nico- lay (Standard Luik), Happart (Standard Luik), Deschrijver (ROC Charleroi) en Van de Wyer (Union St. Gilloise). Voor zondag is voor RCH een compe titiewedstrijd ingelast tegen Xerxes. In verband met BelgiëNederland begint de wedstrijd om twaalf uur. De standen in de eerste klasse zijn na de wedstrijden van zondag: Eerste klasse A Eerste klasse B Velox 18 30 Quick (N.) 19 30 Quick (H.) 17 24 Hengelo 19 26 DCG 17 28 WVC 19 24 DWV 17 21 Be Quick (Z.) 18 19 CVV 17 21 Sneek 18 19 OSV 17 16 Achilles 19 18 Unitas 16 15 ZAC 17 17 VCS 17 13 Borne 17 15 UW 16 12 Quick '20 18 15 Gouda 18 12 WW 18 13 RFC 16 10 Zw.w.einde 19 13 Zeeburgia 16 5 Robur et Vel. 17 9 Eerste klasse C Alliance 18 28 Boxtel 17 18 S-V. Emma 19 26 Vlissingen 18 17 De Spechten 18 22 Brabantia 19 16 MOC '17 20 20 Kimbria 19 14 Heer 19 19 Maurits 18 11 Roermond 17 18 Valk.waard 18 11 De standen in de tweede divisie zijn "azondag: Tweede divisie A ZPC Hilversum 't Gooi De Valk Wilhelmina UVS Zeist Baronie ONA Longa Emma eboh Dosko dhc 19 22 20 21 19 20 20 20 20 20 19 19 20 21 30 26 25 24 23 22 21 18 18 17 15 14 14 13 Tweede divisie Go Ahead 22 Heracles 20 Ensch. Boys 21 Oldenzaal Rheden Tubantia NEC Veendam PEC Be Quick Zwartemeer Heerenveen O'parkers Zw. Boys Velocitas 22 22 23 21 21 22 21 21 22 21 23 20 B 32 31 29 25 24 23 21 20 19 18 17 17 13 16 een draw om de eerste klasse binnen te stappen. Persoonlijke schaaktitel Zaterdag 12 april wordt weer een aan vang gemaakt met de wedstrijden om de persoonlijke schaaktitel van Haarlem. Deze wedstrijden blijken ook buiten Haar lem steeds meer aandacht te trekken. Met name in Halfweg toont men grote belang stelling. In tegenstelling met vorige jaren heeft men de tijdsduur van de wedstrijden aanzienlijk ingekort. Wekelijks moeten twee partijen worden gespeeld (vorig jaar slechts één) op vast gestelde data waarvan onder geen enkele voorwaarde mag worden afgeweken. Eventueel afgebroken partijen moeten voor aanvang van de volgende speelronde zijn uitgespeeld, eveneens op een reeds vastgestelde plaats en tijd. Het lijkt ons toe dat deze door de Haarlemse Schaak kring genomen maatregelen op den duur een gunstige invloed zullen hebben zowel op de belangstelling voor deze wed strijden als voor het verloop ervan. Opmerkelijk is dat men dit jaar geen enkele speler van de schaakclub Haarlem onder de deelnemers aantreft. Van de overige verenigingen uit Haarlem en om geving treft men meestal wel een ver tegenwoordiger aan. De kampioen van vorig jaar in de hoofdklasse, dr. B. V. Bekker, is onlangs naar elders vertrokken en kan zijn titel niet verdedigen. De grootste kanshebber acht men dit jaar de HaSG'er F. A. Spinhoven, die reeds vele jaren een vooraanstaande rol speelt. Grote concurrentie zal hij ongetwijfeld onder vinden van de Pleemstedenaar S. Bonken- burg, die zich vorig jaar in een beslis singspartij met dr. B. V. Bekker, de titel zag ontgaan. Een vooraanstaande rol zal zeker de ex-Haarlemspeler J. v. d. Berg willen spelen, die thans de PTT schaakclub De Torens vertegenwoordigt. De kampioen van 1956, de Oosten-speler A. Herfst, is ook weer van de partij en zal stellig een serieuze poging ondernemen de titel te heroveren. Hoewel de overige spelers stel lig tot verrassingen in staat zullen zijn, met name de sterk naar voren komende Halfweg-speler T. Slagt, mag worden ver ondersteld dat de strijd om het kampioen schap zich hoofdzakelijk tussen het eerder genoemd kwartet zal afspelen. De HWP'er N. Huyboom speelt dit keer ook in de hoofdklasse mee als gevolg van zijn in 1957 behaalde titel bij de eerste klassers. In tegenstelling tot de hoofd klasse, waar de tien deelnemers elkaar slechts eenmaal zullen ontmoeten, komen de zes eersteklassers twee maal tegen elkaar in het strijdperk. Favoriet is hier de Rolland-speler J. W. de Munck, die enige jaren geleden ook al eens de sterk ste eersteklasser is geweest. Ongetwijfeld zal W. de Graaf (Het Oosten) het hem moeilijk genoeg maken. In de tweede klasse wordt ook een dub bele ronde gespeeld. De krachtsverhouding is hier vrijwel onbekend. Het programma voor de eerste speelronde, welke in de kantine van het Chr. Lyceum aan de Emmakade in Haarlem wordt gehouden, luidt: Hoofdklasse: F. A. SpinhovenW. F. Petersma; S. HerfstN. Huyboom; A. HerfstP. Roubos; E. J. PetersmaS Bonkenburg; T. SlagtJ. v. d. Berg. Ie klasse: E. CashoekM. P. v. Over- beeke; J. W. de MunckN. J. W. Hoog land; W. de GraaffP. Verhoog. 2e klasse: J. D. RavensbergenA. van Driel; J. C. AndersenW. van Netten; H. W. van WortJ. van Honsbeek. De Franse coureur Maurice Trintignant heeft maandag in Pau een internationale race voor formule 2-wagens gewonnen. Hij legde met een Cooper de 138 km. (50 ronden) af in 1 uur 26 min. 40,4 sec. (gem. 96.085 km./u.). De Braziliaan Da Silva werd, eveneens met een Coopei\ tweede in 1.28.31,3. De derde plaats was voor de Italiaan Cadianca die in een Osca reed. De veertiende partij van de tweekamp SmyslovBotwinnik om het wereldkam pioenschap schaken, waarin Botwinnik met wit speelde, is na 40 zetten afgebroken. De partij verliep als volgt: Botwinnik: Wit. Smyslo.v: zwart. 1. c2c4 Pg&—£6; 2. Pbl—c3 d7—d5: 3. c4xd5 PfGxdS; 4. g2g3 g7g6; 5. Lfl—g2 Pd5xc3; 6. b2xc.3 Lf8g77. Tal—bl Pb8-d7; 8. c3—c4 0-0; 9. Pgl— £3 Ta8b8; 10. 0—0 b7—b6; 11. d2—d4 e7—e5; 12. Lcl-a3 Tf8-e8; 13. d4xe5 Lc8—b7; 14. Ddl—c2 Pd7xe5; 15. Tfl—dl Dd8—c8; 16. Pf3xe5 Lb7xg2; 17. Kglxg2 Te8xe5; 18. Tdl—dö Dc8—e6, 19. Td5x.e5 Lg7xe5; 20. Tbl—dl Tb8— e8; 21, Dc2— e4 Le5—f6; 22, De4xe6 Te8xe6; 23. Kg2-£3 Te6 -cfi; 24. Tdl—cl Lf6d4; 25. e2—e3 Ld4-c5; 26. La3—b2 f7—f5; 27. Kf3—e2 Kg8—£7; 28. h2— h3 Lc5-e7; 29. a2—a4 h7h5; 30. Ke2—d3 h5-h4; 31. g3—g4 Tc6—c5; 32. Lb2—c3 Tc5—c6; 33. Tel—gl Tc6—d6i 34. Kd3—c2 Le7—£6; 35. g4xf5 g6xf5; 36. Lc3x£6 K£7xf6; 37. Tgl—g8 Td6-c6; 38. Kc2—c3 a7—a6; 39. Tg8-h8 Kf6g5: 40. Th8—g8t Kg5—f6. Afgebroken. Het basketballprogramma voor donder dag 10 april luidt: Dames: White Stars III RCH II, Antilopen IIIRapiditas II, SC HaarlemHOC II, HOCAntilopen (di strictsklasse). Heren: Schoten Giants White Stars IV, White Stars IIFlamingo's II, IHJDECO (districtsklasse), Vrijdag 11 april staat er een belangrijke wedstrijd op het programma. Dan gaan White Stars en SC Haarlem uitmaken, wie er een kans op een plaats in de hoofdklasse krijgt. De jonge, snelle ploeg van de Sport club met schutters als Jansma en Ausma zal het zwaar te verduren krijgen tegen de meer geroutineerde ploeg van de Stars. Als de Stars erin slagen Jansma uit te schake len, hebben zij de beste kansen. De wed strijd begint om kwart over negen. Het verdere programma voor vrijdag luidt: Dames: SC Haarlem IIExercitia, HCK—SC Haarlem III, White Stars—Te Werve (districtsklasse). Heren: Typhoons IIHOC II, Rapiditas IIAurora II. In de strijd om de wereldtitel schaken is titelhouder Smyslov er niet in geslaagd in de tweede fase van de strijd iets van zijn achterstand in te lopen. De spelers zijn nu op de helft van de match en nog leidt Botwinnik met drie punten verschil De stand luidt na het opgeven van Smys lov in de twaalfde party 85 voor de uitdager. Het blijkt dus dat het tweede gedeelte van de strijd een evenwichtig beeld te zien geeft. De eerste serie werd 41/2-1i/ï voor Botwinnik, de tweede serie leverde een 3-3 stand op. Men zou hieruit dus de conclusie kunnen trekken dat Smyslov zich eniszins heeft hersteld. Dit is inderdaad juist. Men zou zelfs kunnen zeggen dat hij de laatste tijd de toonaangevende speler is geworden. Nu ligt zo iets trouwens voor de hand. Bot winnik heeft een tamelijk veilige voor sprong en zal uiteraard geen onnodige ri sico's nemen. Smyslov daarentegen staat voor de opgave een snel opgelopen ach terstand weg te werken. Hij is dan ook de speler die de partij maakt", zoals men dat noemt. Zijn opzet van de partijen is gedurfd en Botwinnik moet zich vrijwel steeds tot het uiterste geven om dreigend onheil te voorkomen. Smyslov speelt zeer scherp met alle gevaren daaraan verbon den. Hij schijnt een voorliefde te hebben gekregen voor het oprukken met de randpionnen. Dientengevolge ziet zijn stelling er gewoonlijk nogal gevaarlijk uit Zijn tegenstander is echter bepaald niet de eerste de beste en vindt gewoonlijk wel een mogelijkheid de vijandelijke opmars tot staan te brengen. En dan krijgt men een geheel ander beeld te zien. Botwinnik wordt van verdediger een aanvaller. Hij tast de zwakheden van Smyslov zorgvul dig af om vervolgens, zo mogelijk, een do delijke aanval te lanceren. Een treffend voorbeeld van deze speelwijze vormt de zopas beëindigde twaalfde partij. Smys lov, kennelijk gesterkt door zijn glorieuze overwinning in de elfde partij, begint weer een opmars op de vleugel. Zijn cavalerie neemt ogenschijnlijk zeer sterke velden in en alles lijkt gereed v-^oi de beslissende aanval. Dan plotseling blijkt de aanval als vanzelf tot staan te zijn gekomen. En zo als het meestal gaat blijft de aanvaller met enkele zwakheden <n zijn stelling zit ten welke een dankbaar doelwit voor de tegenstander vormen. Deze laat er geen gras over groeien en zich nog minder mis leiden door een afleidingsmanoeuvre. Hij pakt de zaak radicaal aan en Smyslov gaat (onverdiend) ten onder. Men vraagt zich af hoe het verdere ver loop zal worden. Het is duidelijk dat Smyslov, ondanks zijn onfortuinlijke ne derlaag, in uitstekende vorm verkeert. Het is ook duidelijk dat Botwinnik bijzonder sterke partijen speelt maar het is ook ze ker dat Botwinnik sterke met zwakke mo menten afwisselt. En dan is Botwinnik tien jaar ouder dan zijn tegenstander wat bij Ondanks dat in de hogere regionen slechts enkele wedstrijden waren bepaald, is het de beide paasdagen voor sommige clubs zeer spannend geweest. Bij de heren was daarvoor Kampong verantwoordelijk, daar bij het winnen van de twee vastge stelde wedstrijden door haar de kam- pioensvlag in de overgangsklasse gehesen mocht worden. Zover is het echter net niet gekomen. Zoals te verwachten was, werd de wedstrijd tegen HGC 2 door de Utrech tenaren royaal gewonnen (3-0). Victoria zette de tweede Paasdag echter de voet dwars en daardoor kon Kampong op eigen veld nog niet voor de Paasverrassing zor gen. Niettemin zal de ploeg van v. Dijk het doel wel bereiken, want daarvoor is nog één punt uit 3 wedstrijden nodig. De eerste promotiewedstrijd is in dit Paasweekeinde ook al verspeeld. Het was een zuiver Gooise aangelegenheid, welke voor Hilversum 2 al kostbare winst bin nen bracht. De uitwedstrijd tegen 't Gooi 2 werd n.l. met 0-1 tot een goed einde voor de radiostad gebracht. Met de overwinning op HBS 4 is Leiden kampioen der 3de klasse F geworden. Strawberries 3 en Zandvoort 2 betwisten elkaar nog de tweede plaats en mogelijk zal tussen deze twee kandidaten een extra wedstrijd nodig zijn om tot een beslissing te komen wie volgelingen van de Leide- naren zal worden. Dames Even spannend als de Paasdagen voor Kampong geweest zijn. waren deze voor de dames van HBS. die in aantal wedstrij den nogal wat achter waren. In de dubbele ontmoeting met Leiden werd niet alleen deze achterstand ingehaald, doch daarin lag tevens de mogelijkheid voor de Bloe- mendaalse dames om de kandidatuur te stellen voor promotiewedstrijden naar de promotieklassen welke twee jaar geleden verlaten moest worden. In de thuiswed- trijd toonden de dames van HBS sterker spel dan Leiden op de grasmat kon bren gen en een doelpunt van mej. C. Ratsma voor de rust alsmede een van mej. J. Huis mans in de tweede helft was een juiste beloning voor actief en accuraat hockey. 14 Aanvallend werd er heel goed samenspel gegeven en ook verdedigend was HVS en speciaal de keepster in goede vorm. Leiden kreeg daarbij geen kans tot scoren. Tweede Paasdag gaf de returnmatch in Leiden. Daar toonde de thuisclub meer in de mars te hebben en speciaal de eerste helft bracht voor HBS benauwde ogen blikken. Toch maakten de roodrokken het eerste doelpunt via de stick van mej. de Wilde. Leiden gaf een juist repliek met een tegengoal en dit inspireerde HBS ken nelijk tot inzet van totale kennis en kunde der hockeysport. Ondanks subliem spel van de Leidense doelvrouwe en backs kon mej. Overweg het winnende doelpunt nog voor rust maken. De tweede helft hielden beide partijen elkaar volkomen in even wicht. Met deze succesvolle uitslagen heb ben de dames van HBS nog maar één punt nodig om kampioen 2de klasse te worden. In de derde klasse is Zandvoort er niet in geslaagd om Rood Wit 2 naar de tweede plaats te verwijzen. De ontmoeting gaf een teleurstellend resultaat voor het badplaats team (0-3, waarmede de kampioensillusie aanzienlijk kleiner gesteld mag worden. Rood Wit 2 staat nu bovenaan met 21 pun ten uit 13 wedstrijden. Zandvoort volgt met 20 punten uit 12 ontmoetingen. Een prog nose valt dus allerminst te maken nu Rood Wit de laatste kansen zo degelijk benutte. Kennemerland-toernooi Onder ideale weersomstandigheden werd 2de paasdag strijd geleverd om de Kenne- merlandbeker in het ook dit jaar weer uit stekend door Strawberries op haar velden georganiseerde toernooi. In twee poules werden de mixed-wedstrijden in vlot tem po gespeeld, waarbij het doelpuntensaldo de winnende teams zouden aanwijzen. In poule B bleek dat Alliance de hoogste ogen had gegooid door met 7 doelpunten aan de winstzijde de halve competitie met Ter riërs, HBS, DEM en Strawberries af te sluiten, In poule A kwamen de zaken even spannender te liggen, want zowel Straw berries als Ever Swift kwam met een gelijk saldo door de serie wedstrijden met Alkmaar, Eechtrop en Bloemendaal heen. De noodzakelijke beslissingswedstrijd bracht met een overwinning van 1-0 de finaleplaats voor de gastheren op. De slot wedstrijd tegen Alliance met als inzet de fraaie beker, werd door Strawberries met 1-0 gewonnen, zodat dit jaar de toernooi- inzet in Velsen zal berusten. het vorderen der match stellig gewicht in de schaal zal leggen. Waarmee maar ge zegd wil zijn, dat Smyslov in zijn huidige vorm stellig nog niet kansloos is. Als hij tenminste de laatste tegenslag weet te overwinnen. Het zal spoedig bekend zijn. Voor de finale van het kampioenschap van Nederland hoofdklasse groot biljart driebanden van de KNBB, dat van 17 tot en met 20 april in Krasnapolsky in Am sterdam wordt gespeeld, hebben zich de volgende biljarters geplaatst: N. de Haan (Amsterdam), M. J. Heinzman (Den Haag), M. J. Kok (Zeddam), P. Kruythof, titel houder (Barendrecht), P. de Leeuw jr. (Amsterdam), J. Lieshout (Rotterdam), G. J. Lorist (Amsterdam) en A. G. Tournier (Rotterdam). Nederlands sterkste motorrenners heb ben op paasmaandag in het Alkmaarse sportpark 7000 toeschouwers vele momen ten het koude weer doen vergeten. Na een zeer spannende strijd gelukte het Tonny Kroeze het KNMV-kampioensehap lange baan 1958 te veroveren. Dinsdagmorgen is de eerste van de vijf ritten van de Antwerpse Driedaagse ge reden waaraan negen ploegen van acht renners deelnemen. Het was een ploegrit over 45 kilometer tussen Ranst en Grot- tendonk. Deze eerste rit eindigde met een zege van de Belgische dr. Mann ploeg. De Nederlandse ploeg werd zesde. De Spanjaard Miguel Poblet heeft het tweede gedeelte van de eerste etappe ge wonnen. Deze voerde van Ranst, waar de negen deelnemende ploegen na de tydrit waren aangekomen, naar Antwerpen over een afstand van 165 km. Poblet had hier voor 4 uur 26 minuten en 44 seconden nodig. Tweede werd de Belg Rik van Looy en derde diens landgenoot Verachtert. De eerste Nederlander was Leo van der Pluim, die de twaalfde plaats bezette, op de voet gevolgd door Wim van Est, die dertiende werd. Zy noteerden dezelfde tyd als de winnaar Poblet. Nadat hij ln de tijdrit reeds een grote achterstand had opgelopen, heeft de Ne derlander Wout Wagtmans van verdere deelneming aan de driedaagse van Ant werpen afgezien. 71 renners vertrokken uit Ranst voor de 165 km lange rit naar Antwerpen. Bij Itegem, 10 km na de start, ondernam de Belg Borgmans een geslaagde uitlooppoging. In korte tijd had hij een voorsprong van vijfhonderd meter op het peloton, waaruit een groepje renners ont snapte, met o.m. de Belgen Impanis, De smet en Vlayen, alsmede de Nederlander Leo van der Pluym. Zij kregen de vluchte ling te pakken en bij Aarschot (45 km), was er een groepje van acht man dat een voorsprong had van 15 sec. op een tweede stel vluchtelingen, waarvan Miguel Poblet, Frans Mahn en Wim van Est deel uitmaak ten. Toen in Herenthals, op 109 km van de start, een zware stortbui de renners teis terde, had de kopgroep, waarin elke ploeg, behalve Mercier, een of meer vertegen woordigers bezat, ruim tien minuten voor sprong. Rik van Looy, Vandenbrande en Sorgeloos wisten zich inmiddels ook aan te sluiten. Hoe dichter de finish naderde, des te grote werd het verschil met het peloton. Rik van Looy maakte nog een val, maar een gesloten spoorwegovergang gaf hem gelegenheid zijn achterstand weg te werken. Dit was niet het geval met Frans Mahn, die uit de kopgroep verdween. Zes tien renners zetten tenslotte aan voor de emdsprint, die door de Spanjaard Miguel Poblet gewonnen werd. Hij versloeg hierbij me! groot gemak Van Looy. Na de eerste etappe ziet het algemeen klassement er als volgt uit: 1. Verachtert (Belg.) 5.26.26; 2. Vanden brande (B.) z.t.; 3. Mertens (B.) 5.26.27 Het treffen tussen Rapiditas en Die Raeckse 2 voor de eerste klasse heren van de volleybalcompetitie is na een felle strijd in een puntenverdeling geëin digd, waarmee de reserve-ploeg van Die Raeckse meer kreeg dan het verdiende Rapiditas speelde beslist beter volleybal, was technisch sterker dan Die Raeckse. maar werd vooral in de derde set de dupe van een te slappe arbitrage. Bij de Rapi- dianen speelden A. Hoogreef, Bruis en Meulmeester sterker dan gevvoonlyk. De reserves, met de hard en vaak goed wer kende Chris Posthumus aan het hoofd, spelen de laatste wedstrijden met een ver jongde ploeg. De jongeren spelen veelbe lovend, doch zijn nog ongeroutineerd en konden ook de Rapidianen niet voor on overkomelijke moeilijkheden plaatsen. De „aanmoedigingen" van enkele Die Raeckse- enthousiasten vielen buiten de sportieve sfeer, waarin gewoonlijk de wedstrijden in het Krelagehuis voor de afdeling gespeeld worden. De setstanden werden (Rap.DR>: 11-15, 15-12, 10-15 en 15-10. Eclecta heeft het leider HBC moeilijk gemaakt. De rood-witten wonnen de eer ste set met 15-13 en in de andere sets heb ben Krijgsman c.s. steeds enige tijd de leiding gehad. Toch wonnen de Heemstede naren in de laatste fase van de sets profiterend van een degelijke opslag -- met 13-15, 15-8, 15-9 en 15-11. Dames Bij de dames zorgde OVRA voor een op vallende overwinning op Eclecta. Het was een pittige wedstrijd, waarin beide teams goed combineerden. De verdediging van het achterveld bij Eclecta was vaak zwak Bij OVRA traden Ank v. d. Poll en Joke v. d. Herberg op de voorgrond. De set standen werden 15-11, 15-18 en nogmaals 15-8. De Blinkert speelde tegen Velox zon der haar twee sterkste speelsters en heeft dan ook danig op haar tellen moeten pas sen. De eerste set werd door Velox gewon nen maar in de overige sets bleven de leid sters de baas (5-15, 15-5, 15-8 en 15-9). Die Raeckse 2 had niet de minste moeite met Onze Gezellen en won met 15-0, 15-7 en 15-2. In de tweede klasse doet Eclecta 2 ern stige pogingen om de laatste plaats aan Boru over te doen en versloeg gisteravond WIK met 3-1. In de derde klasse dames kwam PWN tegen DSS niet verder dan een puntenverdeling: 2-2. In de tweede klasse gaat het er span nend aan toe. De standen luiden hier: Dames 2e klasse A Dames 2e klasse B De uitslagen van gisteravond luidden Heren: Rapiditas—Die Raeckse 2 2-2 EclectaHBC 1-3; OVRA 4—Set up 2 3-1 WIK--Eclecta 2 1-3; Gios 3—De Blinkert 3-0: Velox 2—OVRA 2 0-4; Boru 2—HVS 4 0-3; Die Raeckse 3Rapiditas 2 0-3. Dames: Die Raeckse 2OG 3-0; Eclec ta—OVRA 0-3; Velox—De Blinkert 1-3 HBC 3—PSVH 2 2-2; SSO—AVC 2 0-3 Santpoort—HBC 2 0-3; Eclecta 2—HVS 3-0; HVS 3—OVRA 2 0-3; HBC 4—AVC 3-0; WIK—Eclecta 3 0-3; PWN—DSS 2-2 Vanavond om negen uur speelt HVS in het Krelagehuis tegen de kampioen van de overgangsklasse, het sterke Amster damse Reva, met de internationals v. Ploeg en Goedhals. De nerenploeg van De Blinkert kan door een zege op concurrent OSS uit Zandvoort het kampioenschap van de tweede klasse A (standaardploegen) behalen. De wedstrijd begint om acht uur. ADVERTENTIE Alle merken, dus ruime keuze ENGEL, Gr. Houtstr. 181, Tel. 1444' HBC 2 OSS PSVH Set up AVC 2 SSO Santpoort Vesmia 2 VVSH 15—24 15—24 14—22 15—18 15—15 15—15 14— 9 13— 7 13— 5 Eclecta 2 14—23 De Blinkert 2 14—20 Gios 2 13—18 HBC 3 15—17 Die Raeckse 4 1415 Alt. Welkom 132 Heren 2e klasse A De Blinkert 1529 OSS 13—22 Gios 13—20 PWN 14—15 WIK 14—14 VVSH 13—11 Alt. Welkom 14— 9 CIOS 2 13— 8 Boru 135 Eclecta 2 145 HVS 2 OG 2 Velox 2 PSVH 2 MHBS 2 15—14 14—11 13—10 14—10 14— 2 Heren 2e klasse B Rapiditas 2 1623 Santpoort 2 1422 OVRA 2 15—20 HVS 3 16—18 HBC 2 15—15 PSVH 2 14—14 CIOS 3 14—12 De Blinkert 2 15—12 Die Raeckse 3 169 Velox 2 155 De plaatsen die de Haarlemse dames teams van Concordia en HOC op het ogen blik op de ranglijsten innemen zijn zeer zorgwekkend en het ligt voor de hand du het dameshandbal in Haarlem dit seizoen weer een belangrijke stap terug moet doen Tegengesteld zijn de resultaten van de herenteams uit Haarlem en omgeving Concordia en Rapiditas weren zich uitste kend in de eerste klasse en nemen alleszins acceptabele plaatsen in, terwijl IJmond in de tweede klasse recht op de titel afgaat en de Velsenaren alleen van Zandvoortmeeuwen nog enige concurren tie ondervinden. De ontmoeting Zandvoort meeuwenIJmond zal zondag in de bad plaats dus van groot belang zijn. De Con- cordia-reserves promoveerden vorig sei zoen naar de tweede klasse en hun debuut overtreft de verwachtingen. Hoofdklasse dames Hoofdklasse heren Iiygiea 10—18 DES 9—16 WLC 9'16 PSV 10—12 Athene 98 Olympia 811 Zeeburg 77 Niloc 9 Niloc 8— 6 UDI 10— 9 UDI 9— 6 Blauw Wit 9— 7 PSV 9— 6 Hellas 10— 6 Sagitta 9— 3 WWV 9— 4 District west A Dames le klasse Heren le klasse Athleta AVA Amstel DSG AOG Vriendschap HHC Concordia 9—16 10—13 8—15 10—10 8— 5 8— 4 10— 4 8— 2 Aalsmeer UD Concordia Rapiditas BHC WVGV SSVU AHC 9—13 9—15 9—10 10— 9 8— 8 8— 6 9— 4 8— 0 Dames 2e klasse B Heren 2e klasse B JHC Niloc 2 Blauw Wit Tavenu Foresters Tonegido ADO Tonido HOC CSV 9—17 8—16 10—11 7— 9 8— 8 9— 7 10— 6 8— 4 9—4* 8— 2 IJmond Zandvoortm. Lijnden Aalsmeer 2 Concordia 2 Blauw Wit 2 Vriendschap Unitas 10—20 9—14 9—10 8— 9 9— 6 9— 5 8— 4 6— 2 2 verliespunten in mindering. 4. Vlayen (B.) 5.26.28; 5. Impanis (B.l 5.26.29; 6. Sorgeloos (B.) z.t. 7. Aerenhouts (B.) 5.27.08; 8. Desmet (B.) 5.27.09; 9. Mole naars (B.) 5.28.09; 10 Van Looy (B.) z.t.; 11. v. d. Pluym (Ned.) 5.28.29; 12. Wim van Est (Ned.) z.t.; 13. Poblet (Spanje) 5.29.11; 14. Borgmans (B.) 5.29.34; 21. Van Steenbergen (B) 5.41.50; 22. Janssens (B.) 5.41.51; 41. Stolker (Ned.) 5.43.51; 42, De Groot (Ned.) z.t; 43. Piet van Est (Ned.) z.t.; 44. Kersten (Ned.) 5.44.03. De uitslag van het tweede gedeelte van de eerste etappe van de driedaagse van Antwerpen luidde: 1. Miguel Poblet (Spanje) 165 km in 4 uur 26 minuten en 44 sec. 2. Rik van Looy (België) z.t.; 3. Jos Verachtert (België) z.t.; 4. Jacques Schoubben (België) z.t.; 5. André Vlayen (België) z.t.; 12. Leo van de Pluym (Ned.) z.t.; 13. Wim van Est (Ned.) z.t; 34. Michel Stolker (Ned.) 4.44.02; 35. Daan de Groot (Ned.) z.t.; 37. ex aequo Piet van Est 4.44.02; 61. Jaap Kersten (Ned.) 4.52.18. Er zijn nog 65 renners in de strijd. In de tafeltenniscompetitie speelden alle Haarlemse overgangsklassers, met uitzon dering van HBC, hun laatste wedstrijden. TOG besloot het seizoen op fraaie wijze met een overwinning op Disnie. De Haar lemmers wonnen allen twee wedstrijden. Voorts verloor Klabau van Lamers, Duits van Langius en Kuiper van Beekman. Ook het dubbelspel was voor de Hoornse tegen standers. De zege was geen minuut in ge vaar. Pas bij de stand zestwee kon Disnie voor een eervolle nederlaag gaan zorgen. GTTC ging kansloos ten onder tegen Spar ta 4 en verloor met negenéén. Blom red de de eer. Togido versloeg in een semi- plaatselijke wedstrijd HBC met klinkende cijfers. Pliester en Van Buuren versloegen beiden Boot, maar dat was alles wat er aan winst voor de Heemstedenaren was weggelegd. Togido dus drie punten voor Schoof en Van Eijk en bij HBC drie neder lagen voor Smit. DHC stelde bitter teleur door met zevendrie van Shell te verlie zen. Roubos was ook nu weer met twee overwinnningen de grote man. Bruna en Langenberg verloren beiden drie maal. Het dubbel bezorgde de gecombineerden het derde winstpunt. De stand luidt: UBTV Sparta 3 A VGA Togido Shell 20 20 20 20 20 38 36 31 26 15 KKK Smash 3 DHC VVGA HBC Quick 2 20 20 20 20 19 19 14 14 14 14 10 4 HBC speelt zaterdag tegen Quick 2 haar laatste wedstrijd. Volgende week begint in de afdeling de beker-competitie. Het wisselvallige Arsenal heeft er dins dag voor gezorgd dat een oud record waarschijnlijk voor de Londense club be houden blijft. Arsenal is namelijk de club die in de zeventig jaren dat de Engelse leaguecompetitie wordt gespeeld het hoogste aantal punten in één seizoen heeft behaald. Dat gebeurde in 1931 toen de Londenaren kampioen van de eerste di visie werden met 66 punten. Dinsdag klop ten de Londenaars ranglijstaanvoerder Wolverhampton Wanderers met 21. De mannen van Billy Wright hebben thans 59 punten en moeten nog vier maal spelen zodat zij tol een totaal van 67 punten kun nen komen. Of dat zal gelukken is evenwel zeer de vraag. De ironie van het lot wil dat het de eerste nederlaag in een thuiswedstrijd van de „Wolves" was sinds maart 1957. Een doelpunt van Vic Groves in de eerste helft en een onberispelijk genomen straf schop van Len Wills in de tweede helft bezorgden Arsenal de zege. Desondanks kan het kampioenschap Wolverhampton bijna niet meer ontgaan. Het team heeft vijf punten voorsprong op runner-up Preston North End, de enige club die de Wolves nog kan bedreigen. De ploeg behoeft uit de resterende vier wed strijden slechts vier punten te halen om zeker te zijn van de titel. Opvallend was voorts de nederlaag van West Ham United, de leider van de twee de divisie. Met 10 verloor West Ham van het laaggeklasseerde Notts County. Ook hier besliste een strafschop de wedstrijd, ook hier heette de man die in de tweede helft de strafschop inschoot WillsWest Ham heeft- thans 52 punten, Charlton Ath letic bezet met een punt achterstand de tweede plaats. Beide teams moeten nog drie wedstrijden spelen. De uitslagen van de wedstrijden, ge speeld voor de Engelse league, luidden: Eerste divisie: Aston VillaBolton Wan derers 40. Leicester CityLuton Town 41. Wolverhampton WanderersArse nal. 1—2. Tweede divisie: BarnsleyLincoln City 13. Huddersfield Town—Leyton Orient 20. Uotts CountyWest Ham United 10. Sheffield UnitedIpswich Town 11. Swansea TownDerby County 7—0. Het Nederlands zaterdagelftal, dat op 12 april tegen het Utrechts provinciaal K.N. V.B.-elftal speelt, is als volgt samengesteld: Doel: Woudsma (DES); achter: Van de Vuurst (IJselmeervogels) en Kriel (Huizen); midden: Van Duyn (Quick Boys), Van der Schee (Spijkenisse) en Breman (Sportclub Genemuiden); voor: Nieuwstraten (Zwart Wit '28), Kerkdijk (Sparta Enschedé), Van Falfzen (Sportclub Genemuiden), Verweel (Spijkenisse) en A. de Graaf (IJselmeer vogels). Reserves zijn: Van der Gaag (Excelsior), Nijmeier (Sparta Enschedé), H. de Graaf (IJselmeervogels), Bout (Huizen). De wedstrijd wordt in Utrecht gespeeld op het terrein van Velox. GERRIT SCHULTE. In Wevelgem is een internationaal omnium gehouden, dat door Gerrit Schulte werd gewonnen.

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 3