Horen en zien PHILIPS TELEVISIE MARCHWOOD Wij zien Toon Hermans. want wij hebben PHILIPS TELEVISIE LIJ1HEN?.SNELFIX Ceta-Bever Agenda voor Haarlem Elfhonderd honden bevolken zondag het RAI-gebouw BANDRECORDERS De negen Muzen "y Kort en bondig 4 televisie - AANKONDIGINGEN EN NABESCHOUWINGEN Twee bolhoeden H. 1. MAERTENS N.V. De radio geeft donderdag T el e visie pro gr am ma Beroepspersoneel Land macht krijgt nieuw uniform STOFZUIGERS HARTENDORP Keur van zeldzame rassen op de kampioens tentoonstelling van Cynophilia Een jaar geëist wegens schaking van meisje uit Naarden Vrijspraak voor ambtenaar die giften van leveranciers aannam Zie 't op zijn best met Voor tien mille aan sieraden gestolen KUNSTSTOFPLATEN EN TRAPKANTEN Hulp aan repatrianten ONS VERVOLGVERHAAL IRIS BROMIGE Oude man lag twee dagen onder opklapbed bekneld Kerkelijk Nieuws WOENSDAG 9 APRIL 1958 Een van de vriendelijke Engelse films in het komische genre „Twee bolhoeden naar Londen" werd dinsdagavond in het tv-pro- gramma vertoond. Het is een specimen van het vermogen der Engelse scenarioschrij vers om gewone mensen ongewone dingen te laten overkomen. Zij serveren dat droog jes en ernstig alsof ze zich over onze ver bazing verwonderen. En ze geven de ac teurs alle gelegenheid hun talent tentoon te spreiden, wat in „Twee bolhoeden naar Londen" dan ook door niemand minder dan Alec Guinness gebeurt. Regisseur is Charles Frend, die onder meer „The cruel sea" op zijn naam heeft staan. Dat hij een heel zuiver gevoel heeft voor de dosering van de humor en de kunst verstaat in het beeldspel een pittig en onderhoudend tempo aan te houden, blijkt uit de vermakelijke visie op de dingen die hij in deze film heeft vastgelegd. De kijkers zullen er zich zeker mee geamuseerd heb ben. Vooraf kon men met veel genoegen en waardering kennis nemen van de Zwitserse bijdrage in de serie „Kleine steden van Europa". Beeldschermer ADVERTENTIE Nassanstraat 5 - Haarlem - Tel. 15220 HILVERSUM I 402 M. 7.00 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO. 14.00—24.00 NCRV. KRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.45 Morgengebed en lit. kal. 8.00 Nieuws en weerber. 8.15 Gram. 8.50 Voor de huisvrouw. 9.35 Waterst. 9.40 Gram. NCRV: 10.00 Gram. 10.03 Idem. 10.30 Morgendienst. KRO: 11.00 Voor de zieken. 11.45 Gram. 12.00 Mid dagklok - noodklok. 12.03 Gram. 12.25 Voor de boer. 12.35 Land- en tuinb.meded. 12.38 Spaanse muz. 12.55 Wereldgezondheidsdag. 13.00 Nieuws en Kath. nieuws. 13.20 Claveeimbelrecital. 13.40 Gemengd koor. NCRV: 14.00 Promenade-ork. 14.45 Voor de vrouw. 15.15 Musette-ork. en solist. 15.40 Oude muz. 16.00 Bijbeloverdenking. 16.30 Gewijde muz. 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Gram. 17.40 Beurs- ber. 17.45 Gram. 17.55 Koorzang. 18.15 Friese uitz. 18.30 Gram. 19.00 Nieuws en weerber. 19.10 Op de man af. 19.15 Gram. 19.20 Sociaal perspectief, caus. 19.30 Lichte muz. 19.50 A.R.. pol. causerie. 20.00 Radiokrant. 20.20 Gevar progr 21.45 Lichte muz. 22.00 Periodiekenparade. 22.10 Orgelconcert. 22.40 Gram. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nieuws. 23.15 Zaalsportuitslagen. 23.2024.00 Gram. HILVERSUM II 298 M. 7.00 AVRO. 7.50 VPRO. 8.00—24.00 AVRO. AVRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Gymnastiek. 7.20 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 9.00 Gymn. 9.10 Voor de vrouw. 9.15 Gram. 9.40 Morgenwijding. 10.00 Gram. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Kookpraatje. 11.15 Lichte muziek. 11.45 Israëlisch Pasen 1958. 12.00 Lichte muz. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Pianospel. 12.50 Uit het bedrijfsleven. 13.00 Nieuws. 13.15 Meded. of gram. 13.20 Lichte muz. 13.55 Beursber. 14.00 Viool en 'piano. 14.30 Voor de vrouw. 15.00 Gram. 15.20 Waar 1001 nacht nog bestaat, rep. 15.45 Gram. 16.15 De Joodse godsdienst door de eeuwen, caus. 16,35 Gram. 17.00 Voor de jeugd. 17.45 Orgelspel. 18.00 Nieuws. 18.15 Gevar. progr. voor de militai ren. 18.45 Sportproblemen. 18.55 Gesproken briel' uit Londen. 19.00 Voor de kinderen. 19.05 Wie opent de kluis? 20.00 Nieuws. 20.05 Concertge- bouwork. en solist (opn.). 21.20 Voordr. 21.40 Pia- novoordr. 22.00 Journ. 22.10 Filmmuz 22.50 Sport- act. 23.00 Nieuws. 23.15 Koersen van New York. 23.16 Act. of gram. 23.25—24.00 Nieuwe gram. BRUSSEL 324 M. 12.00 Amus.muziek. 12.30 Weerber. 12.34 Gram. 13.00 Nieuws. 13.15 Orgelspel. 14.00 Engelse les. 14.15 Gram. 14.45 Zang en piano. 15.15 Gram. 15.45 Duitse les. 16.00 Koersen. 16.02 Gram. 16.45 Idem. 17.00 Nieuws. 17.10 Nieuws. 17.15 Voor de kinde ren. 18.15 Strijkork. en sol. 18.30 Voor de soldaten. 19.00 Nieuws. 19.40 Gram. 19.50 Caus. 20.00 Gram. 20.10 Moderne tijden. 20.40 Verzoekprogr. 22.15 Internat. Radio-Universiteit. 22.30 Orgelconcert. 22.55-23.00 Nieuws. VOOR DONDERDAG NTS: 10.45—12.00 Eurovisie: Huwelijksplechtig heid H.K.H. Prinses Marie Adelaide van Luxem burg met Graaf Charles Joseph Henckel de Don- nersmark. 20.00 Journ. en weerber. NCRV: 20.15 Kunstkron. 20.45 Hoei!, film. 21.05 Filmkader. 21.25 Kleinkunstrogramma. 21.50 Dagsluiting. In de nabije toekomst krijgt het beroeps- personeel van de Koninklijke Landmacht van de rang van sergeant af nieuwe dienst uniformen, evenals het dienstplichtig en reservepersoneel, dat heeft „bijgetekend". De nieuwe kleding is van gladde stof. Ko peren knopen ontbreken. Het nieuwe pak zal gemakkelijker in de vouw zijn te hou den en 's zomers minder warm zitten dan de totdusver in gebruik zijnde uniform van ruige, wollen stof. Het heeft een lan ge broek met vrij nauwe pijpen en een jack, dat gladder en passender om het li chaam sluit, dan het thans gebruikelijke. Een gedeelte van de militairen, verbon den aan de staven, is reeds in de nieuwe uniform gestoken. ADVERTENTIE Gunstige betalingsvoorwaarden Gen. Cronjéstr. 43 - Haarlem - Tel. 52760 Joris Ivens. De Nederlandse cineast Joris Ivens zal deze maand een documen taire in kleuren over het leven op het platteland van China vervaardigen. De naam van deze documentaire is „Sneeuw". Ivens is als regisseur aan een filmstudio in Peking verbonden. Tekeningen. In de reeks tentoonstel lingen, waarmee het Rijksprentenkabinet oude tekeningen uit particulier bezit toont, heeft thans het bezit van mr. Chr. P. van Eeghen een plaats in het Rijksmuseum te Amsterdam gekregen. Tot 27 mei kan men kennis nemen van deze oude'tekeningen, niet alleen van bekende Nederlandse kun stenaars, doch ook van Italiaanse en Vlaamse meesters. (Van een onzer redacteuren) De hondensportliefhebbers in Neder land verkeren in alle staten van op winding. Zondag zal namelijk in het Amsterdamse RAI-gebouw de jaarlijkse (zeventigste) internationale kampioen schapstentoonstelling „Winner 1958" van de Koninklijke Nederlandse Kennelclub „Cynophilia" plaats hebben en naar alle maatstaven gemeten, zal dit de be langrijkste hondenshow worden, die ooit in Nederland gehouden is. Zeker naar omvang, xvant er zijn niet minder dan elfhonderd rashonden ingeschreven, af komstig uit negen landen. Er zal zelfs een unicum in de vaderlandse kynologische historie een hond van een Amerikaanse eigenaar te bewonderen zijn. Ook het aan tal rassen en variëteiten is groter dan ooit, namelijk 113 en bovendien zullen er enkele vertegenwoordigers komen van zeldzame rassen die nog nimmer tevoren in ons land geëxposeerd zijn. Kleine woningen, kleine honden Onder insiders wordt het uitermate be langrijk geacht, dat op deze Winner-ten toonstelling de Duitse herders die na de oorlog op iedere Nederlandse show verreweg het grootste contingent leverden ditmaal slechts de derde plaats bezetten met zeventig exemplaren. Zij zijn van de kop verdrongen door de dashonden (teckels), waarvan er 103 worden ingezon den en door de boxers met 79 representan ten, hetgeen eveneens een record is. Vele zijn de gissingen naar de oorzaak van deze tanende populariteit der Duitse herders, maar naar het oordeel van de voorzitter van Cynophilia, prof. dr. W. K. Hirschfeld, is de oplossing van dit raadsel eenvoudig: woningnood. De hondensport verheugt zich sedert de bevrijding in een gestaag groeiende belangstelling, maai de krappe behuizing dwingt de meeste liefhebbers, met een kleine hond genoegen te nemen. Vandaar dat er bij de kennels en „dierenwinkels" in Nederland op het ogenblik geen teckel meer te krijgen is, terwijl de grote rassen zoals b.v. de Deense doggen uit de befaamde Apel- doornse fokkerij vrijwel alle geëxpor teerd worden, onder andere naar Amerika, waar men blijkbaar alles van auto's tot honden zo groot mogelijk wil hebben. Minder klassen Om een scherpere selectie mogelijk te maken heeft Cynophilia het aantal klassen, waarvoor de honden ingeschreven kunnen worden, teruggebracht tot drie (voor de jachthonden vier), hetgeen ook voor het publiek aantrekkelijker is dan het oude systeem, omdat men nu meer honden per klasse kan vergelijken op hun uiterlijk schoon en verdere kwaliteiten. Bovendien zal er 's middags nog een groepskeuring gehouden worden, zodat ook de leken en kynologische analfabeten waar voor hun entreegeld zullen krijgen. Dwergjes en reuzen Het aantal buitenlandse inzenders 74 met 121 honden is groter dan voorgaande jaren. Men moet zelfs tot tentoonstellingen lang voor de oorlog teruggaan om een dergelijk percentage buitenlandse honden te vinden. Voor het eerst in een lange reeks van jaren zullen, met uitzondering van het smoushondje, ook alle inheemse rassen vertegenwoordigd zijn, zoals de Drentse patrijshond, de Friese stabyhoun en de wetterhoun, de Hollandse herders hond, de Schapendoes, alle keeshonden en zelfs het onlangs „erkende" kooikerhondje. Primeurs zijn voorts de Mexicaanse chi huahua, het kleinste hondje ter wereld en zijn tegenvoeter de Ierse wolfshond, die als de grootste hond ter wereld geldt. Het Mexicaanse miniatuurhondje met zijn uit puilende ogen en zijn naar verhouding enorm grote oren, is waarschijnlijk afkom stig uit een vroegere beschaving, die reeds voor de ontdekking van Amerika teniet ging. De chihuahua heeft zich toen in de bossen teruggetrokken, waar het, verwil derd, voortleefde, totdat de Indianen het opvingen en weer tot huishond promo veerden. Een ander novem is de laag- benige vosrode Norwich terrier, die gene raties geleden in de mode was als een Engelse studentenhond: in Oxford en Cam bridge moeten er in die tijd honderden van deze terriers hebben rondgelopen. Ook de pientere Affenpinscher met zijn koddige, wat buiten alle proporties grote snorre- baard, zal op het appèl verschijnen, even als twee ten onzent weinig bekende Sen- nenhonden, de Bearded Collie en de Hova- wart, een nieuw in Duitsland gefokt ras van werkhonden, dat tot taak heeft, het boe renerf te bewaken. De onderverdeling naar soorten is de volgende: 315 jachthonden, 190 herders, 180 terriers, 140 dogachtigen, 90 windhon den, 70 pinschers en schnauzers, 60 „dames hondjes" en 50 keesachtigen. De tentoon stelling opent zondagmorgen om negen uur. Om drie uur beginnen de erekeurin- gen, waarbij de besten van ieder ras tegen elkaar uitkomen. Pas tegen halfzes, zo verwacht men, zal de beste hond van de tentoonstelling gekozen kunnen worden, die de door Koningin Juliana beschikbaar gestelde zilveren plaquette verwerft. De honden worden ondergebracht in hokken van draad, zodat de bezoekers hen vrijelijk bewonderen kunnen zonder de kans te lopen op een hondebeet. Het meenemen van watjes voor uw oren wordt echter ten sterkste aanbevolen. T°gen een gedetineerde 31-jarige ta bakshandelaar uit Huizen die op Nieuw jaarsdag met de 17-jarige dochter van een caféhouder uit Naarden naar Schotland vloog om daar met dit meisje in het huwe lijk te treden, heeft de officier van Justitie bij de Amsterdamse rechtbank wegens schaking twaalf maanden gevangenis straf met aftrek van de drie in voorarrest doorgebrachte maanden geëist en met de bepaling, dat vier van de resterende negen maanden voorwaardelijk zullen zijn met een proeftijd van drie jaar. De vader van het meisje reisde het tweetal destijds na en slaagde er in hen tot terugkeer naar Ne derland te overreden nog voor het huwe lijk gesloten was. Op Schiphol werd de tabakshandelaar toen gearresteerd, aangezien hij het meisje tegen de wil van haar ouders had meege nomen. Als getuige verklaarde het meisje volkomen vrijwillig te zijn meegegaan. Aangezien de ouders geen toestemming geven zal met een huwelijk gewacht moe ten worden tot het meisje 21 jaar is. De uitspraak volgt op 22 april. De Utrechtse rechtbank heeft een gewe zen rijksambtenaar uit Den Dolder, die heeft terechtgestaan wegens het aanne men van giften van leveranciers, vrijge sproken. Na de waternoodsramp in februari 1953 had de ambtenaar, die toen bureelchef op het departement van Verkeer en Water staat was, van verscheidene leveranciers giften aangenomen. Deze waren hem ge schonken als blijk van erkentelijkheid voor de moeite, die hij zich had getroost om betaling van hun rekeningen te ver krijgen. De feiten kwamen aan het licht, toen de fiscale recherche een onderzoek instelde naar verdachtes financiële posi tie. Hij had namelijk in Zeist een villa la ten bouwen van f 50.000.-. Er was drie maanden voorwaardelijk en 2000.- boete tegen hem geëist. ADVERTENTIE De komende zaterdagavond richten de televisie-camera's zich op Toon Hermans' beroemde One-man-show. Honderdduizenden zullen van deze uitzending genieten, dank zij televisie. Blijf niet achter, neem ook televisie. En natuurlijk Philips televisie. Philips televisie is méér waard, omdat u kunt rekenen op een helder, scherp, stabiel beeld - op een betrouwbare werking van het toestel, zelfs onder de ongunstigste omstandigheden - op dubbele service: de directe service van uw handelaar en de lan delijke, unieke Philips service. Philips geeft u gulden voor gulden meer techniek, meer service en bovenal meer betrouwbaarheid. Zaterdagavond 12 april: Volledige televisie-uitzending van TOON HERMANS' ONE-MAN-SHOW U kunt kiezen uit 5 Philips SUPER ONTVANGERS met beeldbuis-dia- meters van 42 tot 68 cm, in prijzen vanaf ƒ795.- 17 TX 210A f 795.- 43 cm beeldbuis In de nacht van eerste op tweede paas dag is in een woning in de Apollolaan te Amsterdam ingebroken en voor tienduizend gulden aan sieraden gestolen. De bewoners waren afwezig. Een nachtwaker ontdekte de inbraak toen hij de deur zag openstaan. ADVERTENTIE De stichting ,,Hulp aan Landgenoten in Indonesië" deelt mede, dat de hulpverle ning zowel aan de behoeftige Nederlan ders in Indonesië als aan de uitgewekenen in Singapore nog steeds voortgezet wordt Op verzoek van dr. L. Bels. voorzitter van de Vereniging van Nedei landers te Singa pore, verzond de stichting dezer dagen per K L.M. een grote hoeveelheid warme kleding. De stichting zorgde ervoor dat daar vol doende fondsen aanwezig zijn voor verde re hulpverlening. In Indonesië gaan de contactpersonen van de stichting door met het verlenen van financiële en mate riële hulp. 23. „U weet zeer goed, dat uw vader nooit met deze hokus pokus zou hebben ingestemd. En u zou rustig doorgegaan zijn met werken voor de maatschappij, wier belangen u blijkbaar tegenstaan?" „Waarschijnlijk". „Uw houding laat mij geen keus, juffrouw Howard. Ware 't niet om uw vader en de achting, die wij hier allen voor hem hebben, ^an zou ik u zeggen, om bij de kassier een maand salaris te gaan halen en meteen te vertrekken. Zoals het echter nu is, wilt u wel zo vriendelijk zijn om morgen Tooley uw ontslagaan vraag te geven, om welke reden u zelf maar wilt en aan het einde van de maand te vertrekken? Wat hier vanavond tussen ons gepasseerd is, zal niet verder gaan. Is dat duidelijk?" „Het kon nauwelijks luidelijker zijn", zei Celia met een doodsbleek gezicht. „Ik zou er alleen een paai woorden aan toe willen voegen. U hebt vanavond heel wat gepraat over ethiek en eerlijke gedachten- gang, dr. Deverel. Mag ik er misschien op wijzen, dat menselijke gevoelens ook enige consideratie waard zijn, zodat ze niet altijd in toom 'gehouden kunnen worden door uw rationele, wetenschappelijke stan daard en evenmin genegeerd. Ik geloof, dat u sprak over medewerking. Wat voor medewerking zou u kunnen verwachten van, laten we zeggen, juffrouw Raynton, wanneer u door Handle hier binnen te bren gen, toont, dat u geen vertrouwen in haar hebt? Ik weet wel, dat mensen eigenlijk geen gevoelens moe ten hebben, maar dit zijn toch wel kleineringen, die pijn doen. Pogingen om land, dat men zijn leven lang gekend heeft, bedorven en lelijk gemaakt te zien en om in je huis het lawaai van dit soort instellingen te laten binnen dringen, wekken wel eens gevoelens, die niet met uw rationele standaard overeenkomen. Ik zou willen zeggen, dat menselijke gevoelens een beetje meer aandacht verdienen dan u er aan zou willen besteden". „Juffrouw Raynton heeft met ons meningsverschil niets te maken. Ik hield wel degelijk rekening met menselijke gevoelens, toen ik uw vader van onze plan nen vertelde. Ik deed deze stap ook niet graag, maar ik was er wel toe gedwongen. Deze instelling moet uitbreiden. We zitten hier veel te krap en worden gehinderd door gebrek aan ruimte. Ik heb alle ver dere mogelijkheden bekeken, voor ik gedwongen was op Long Meadow terug te vallen. Dat was iets tussen uw vader en mij. Ik kan geen verontschuldiging vin den voor uw gedrag, dat deloyaal en oneerlijk was. U kunt dat niet camoufleren achter een uiting van emotie. Wanneer u zou willen toegeven, dat u verkeerd ge handeld hebt, maar dat het is geschied als gevolg van een impuls, of onder sterke provocatie, zouden we op nieuw kunnen beginnen, maar daar u volhoudt, dat uw handelwijze gerechtvaardigd was en dat er niets is om beschaamd over te zijn, of zelfs te betreuren, heb ik u niets meer te zeggen. Er is geen basis voor discussie, tenzij u daarover volkomen eerlijk wilt zijn tegenover u zelf en tegenover mij. Ik kan eenvoudig niet geloven, dat u het recht en onrecht in deze zaal- zou weten te onderscheiden. Als uw trots u niet wil toestaan, dat te erkennen, dan valt er niets meer to zeggen". „Mijn ontslagaanvraag zal morgenochtend naai mijnheer Tooley gaan", zei Celia stijfjes. „Uitstekend. Oh, ja," voegde hij er aan toe, toen zij zich omkeerde, om heen te gaan, „ondanks uw dubieuze wapens hebt u dit gevecht toch verloren. We hebben de rechten op Long Meadow van Bruce gekocht." Celia's dodelijk ontstelde gezicht, toen zij zich mei een ruk naar hem omkeerde, liet hem niet de minste twijfel er over, hoeveel dit wel voor haar betekende „Oh, neen!" „Oh, ja. Uw handelwijze heeft ons heel wat gekost, maar tenslotte heeft Bruce toch verkocht. Het werd allemaal vanmiddag voor elkaar gebracht." „Dat zou ik nooit van Tom geloofd hebben," zei Ce lia zacht, alsof zij tegen zichzelf sprak. „De integriteit van de meeste mensen schijnt toch haar prijs te hebben", merkte Deverel op. Zonder een woord verder te spreken, keerde zij zich om en verliet het vertrek. Deverel liep weer naar het raam en stond daar met op zijn rug gevouwen han den naar buiten te staren met een gezicht, dat wel een stormachtige zee leek. Celia liep in een «taat van doffe ellende naar huis! Het was allemaal vergeefs geweest. Long Meadow was verloren en het enige resultaat van haar pogin gen was geweest ontslag uit haar betrekking, bittere vernedering door Deverel en de even bittere weten schap, dat Bruce haar en Marchwood in de steek ge laten had. En nu moest zij nog de hele geschiedenis van dat verraad aan haar vader gaan vertellen. En al heel gauw zouden de landmeter en de aannemers over dat gras en de wilde bloemen van die weide lo pen, bezig met het uitzetten van gebouwtjes en plan nen makend voor de cementen paden, die ze onder ling zouden verbinden. Zij voelde zich vernietigd. Haar vader was verdiept in zijn schrijverij, toen zij thuis kwam. Hij was een paar weken geleden aan dat boek begonnen te werken en dat vervulde zijn ge dachten met uitsluiting van vrijwel al het andere, zo dat zijn geestelijke afwezigheid hem vaak met de practische Dobbie in conflict bracht Hij zat nu aan zijn bureau, omringd door notities, diagrammen, die op losse stukjes papier waren geschetst en handboe ken. Zijn hand bewoog zich snel over het dikke cahier dat voor hem lag. Hij was reeds aan zijn derde ca hier bezig en Celia had begrepen, dat hij nog nauwe lijks aan de rand van zijn onderwerp had geraakt, zodat het boek waarschijnlijk wel van een encyclope- sche dikte zou worden. Hij had op een paar techni sche punten Deverel een of tweemaal geraadpleegd en vond zijn hulp zeer waardevol. Hij wuifde met de hand naar Celia, toen zij binnen- cwam en ging door met schrijven. „Ik kom zo dadelijk, kindje, Dobbie is naar Elton gegaan en heeft ons voor vanavond een koud maal achtergelaten. Ik wilde alleen dit hoofdstuk even af maken. Ik zal er nog maar een half uur voor nodig hebben." „Goed, Paps". Celia kuste de top van zijn hoofd, toen zij langs hem heen liep. „Ik ben in de tuin. Roep maar, als u zover bent." De bossen aan de andere kant van de weide begon nen al goudgeel te kleuren. De herfst was in de laat ste paar weken al ongemerkt gekomen en zij had nau welijks het verdwijnen van het zomerse groen opge merkt. Zij ging het hekje aan het einde van de tuin door en ging er op de weide met haar rug tegenaan zitten, terwijl één hand langzaam door het gras ging. (Wordt vervolgd) Ir. P. W. Kruyswyk overleden. Na een langdurige ziekte is in Den Haag overleden ir. W. P. Kruyswijk, oud-hoofdingenieur der Staatsspoorwegen in het voormalige Nederlands-Indië. Na zijn repatriëring in 1946 werd hij belast met de reorganisatie van de magazijndienst van de Nederlandse Spoorwegen. Hij heeft deze omvangrijke arbeid niet meer kunnen volbrengen. Aanbesteding. De rijkswaterstaat heeft aanbesteed het aanleggen van par keerterreinen ter weerszijden van de rijks weg UtrechtDen Bosch bij de pleister plaats „De Lucht" en het maken van een tweede rijbaan. Voorts is aanbesteed een bij deze pleisterplaats aan te leggen voet gangerstunnel onder de rijksweg door. Voor het eerste deel van het werk waren er vijf inschrijvers, waarvan de hoogste was de fa. Sanders te Delft met 480.000, de laagste de fa. P. C. Zanen te Heemstede met 358.700. Voor het tunneltje waren er 6 inschrijvers; hoogste fa. Bolsenbroek te Bloemendaal met 124.800 en laagste fa. Van Drunen te 's Hertogenbosch met f 96.800. Voor beide projecten samen wa ren er zes inschrijvers, waarvan de hoogste was de fa. Steensma te Utrecht met f 571.900 en de laagste de fa. J. Heimans te Rosmalen met f 437.200. Twee dagen heeft een 85-jarige man in zijn woning in de tweede Jan Steenstraat te Amsterdam met zijn rechterbeen be kneld gelegen onder een opklapbed. De oude man gleed de zaterdagavond voor Pasen uit en greep zich vast aan het bed, dat neerklapte en op zijn been viel. Zijn 90-jarige hulpbehoevende vrouw kr hem niet helpen en pas toen op tweede paasdag avond een buurman kwam kijken, werd hij bevrijd. Ned. Herv. Kerk Beroepen te Lemelerveld H. H. van der Neut, kand. te Eefde. Aangenomen naar Noordwijk aan Zee W. Hoekstra, vlootpredikant te Loos- drecht; naar Puttershoek S. Kooistra te Wellsrijp (Fr.); naar Venlo J. Struys te Westerschelling. Benoemd tot hulpprediker te Apeldoorn (wijkgemeente Berg en Bosch) Jonkvr. W. M. van Lijnden, kandidate te 's-Graven- hage. Geref. Kerken Beroepen te Dalfsen H. J. Bavinck, kand. te Amsterdam; te Murmerwoude W. Okkema te Nijeveen; te Nieuwerbrug a. d. Rijn en te Willemstad A. Bolwijn, kand. te Amsterdam; beroepen en aangenomen naar Oostwold (Old.) (voor de arbeid te Finsterwolde) G. Assies, kand. en hulp- pred. aldaar. Aangenomen naar Groningen-Zuid (3de pred. pl.) R. J. de Jong te Winschoten; naar Axel A. van Leeuwen te Ottoland. Chr. Geref. Kerken Tweetal te Driebergen R. Kok te Vee- nendaal en D. Slagboom te 's-Graven- zande; te 's-Gravenmoer L. Holtrigter te Onstwedde en W. Meijnhout te Franeker. Beroepen te Ulverstone-Penguin (Tas- manië) L. Floor Jr. te Almelo; te Lisse D. Biesma te Utrecht-Centrum. Bedankt voor Maassluis J. Keuning te Barendrecht. Geref. Gemeenten Beroepen te Giessendam H. Rijksen te Vlaardingen, die bedankte voor Middel- harnis en voor Veen (Dr.). Bedankt voor Woerden H. van Gilst te Dirksland. Evang. Luth. Kerk Aangenomen naar Dordrecht L. G. C. Grabandt te Leeuwarden. WOENSDAG 9 APRIL Concertgebouw: „De stem des volks" geeft uitvoering van „De schepping", 20 uur. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum: Avondopenstelling met verlicht interieur en oude muziek. 20.3022.30 uur. Vishal: Benelux Foto salon, 1317.30 en 19.3022 uur. FILMS: Cinema Palace: „Jenny", 14 jr., 19 en 21.15 uur. Frans Halstheater: „Herr Gene ral Direktor", 18 jr., 19 en 21.15 uur. Lido Theater: „Bonjour Tristesse", 18 jaar, 19 en 21.15 uur. Luxor Theater: „Let's be happy, alle leeftijden, 19 en 21.15 uur. Rembrandt Theater: ,,'s Nachts in de groene kakatoe", a.l., 19 en 21.15 uur. Roxy Theater: „De wraak van de rode adelaar", 14 jr., 19 en 21.15 uur. Studio Theater: „De lord, de lady en de butler", a.l., 19 en 21.15 uur. DONDERDAG 10 APRIL Stadsschouwburg: De Italiaanse opera: ,La Traviata" van G. Verdi, 20 uur. Studio Theater: Pauzetheater, grammofoonpla- tenconcert, 12.4013.20 uur. Grote Kerk: Orgelconcert door Albert de Klerk, 15—16 uur. Frans Halsmuseum: Avondopenstel ling met verlicht interieur en oude muziek, 20.30—22.30 uur. TENTOONSTELLINGEN: Vishal: Benelux Fotosalon, 1317.30 en 19.3022 uur. Galerie Espace: Tentoon stelling van Franse schilderijen en gou aches, 1117 uur. FILMS: Cinema Palace: „Jenny", a.l., 14, 16.15, 19 en 21.15 uur. Frans Halstheater: „Herr General Direktor", 18 jr., 14.30, 19 en 21.15 uur. Lido Theater: „Bonjour Tristesse", 18 jr., 14, 16.15, 19 en 21.15 uur. Luxor Theater: „Let's be happy", a.l., 14, 19 en 21.15 uur. Rembrandt Theater: ,,'s Nachts in de groene kakatoe", a.l., 14, 16.15, 19 en 21.15 uur. Roxy Theater: „De wraak van de rode adelaar". 14 jr., 14.30, 19 en 21.15 uur. Studio Theater: „De lord, de lady en de butler", a.l., 14.15, 19 en 21.15 uur.

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 6