HET WEER Parijs aarzelt goede diensten nog langer te aanvaarden 'MORRIS1 Padangs diplomatiek offensief voorlopig van de kaart Cubaans leger meldt successen Rechtse kamp komt sterker in verzet Ambassadeur Rasjid aarzelde te lang NAAIMACHINES Gemaskerde mannen pleegden roofoverval Gevlucht met auto van een van hun slachtoffers Massale vogelsterfte in Lichtenvoorde Koud Kroesjtsjev doet verslag van zijn Hongaarse reis Resultaat is gewoonweg schitterend te noemen Satelliet met een planeet van aluminium 1 Padang verwacht 15 april invasie Regering voor Westduitse bijdrage aan Brits leger? Het woord is aan Sloop hotel „Royal" te Haarlem aanbesteed K.L.M. ontslaat vierhonderd man personeel Explosie in Bonn bij het paleis Schaumburg Bewezen betere regenkleding. G.D. ARMBANDEN STUURMALS, COHEN ;2e JAARGANG No 231 VRIJDAG 11 APRIL 1958 303e JAARGANG No 79 Grote Houtstraat 93, Haarlem. Tel. 15295 ~ÏP 8 H 1 Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. (6 lijnen) Directie, Redactie, Administratie. 1 1 1^^^ 8 Verschijnt dagelijks beh. op zon- en feestdagen. Drukkerij Gr. Heiligland 10. Tel. 15295. Bij- M I C 1 J I I Hf i J& il J C J| IL jw S C. C. jl Abonnement p. week 59 ct., p. kwartaal 7.65, kantoor Haarlem-N. Soendaplein, Tel. 57755 JL wam A aÉ-3 eia iJL fWP Jfa fr. p.p. 8.15. Losse nrs. 12 ct. Postgiro 273107. Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar. Adj. Hoofdredacteur: Jos L Lodewijks OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman Het huwelijk van Prinses Marie-Ade laide van Luxemburg met graaf Char les Joseph Henckel von Donnersm.arck. Rechts: Het bruidspaar verlaat de ka thedraal, midden: Prinses Beatrix be geleid door Prins Jan van Luxemburg, Links: Prinses Irene met Prins Fran- gois van Frankrijk, zij worden gevolgd door Prinses de Waldburg de Zeil en Prins Hugues de Bourbon Parma. Drie mannen, gewapend met revolvers en dolken, hebben in de afgelopen nacht in Leegkerk (Gr.) een roofoverval ge pleegd, die hun weinig heeft opgeleverd. Doordat zij gestoord werden, moesten zij vluchten, hetgeen zij deden met ander mans auto, terwijl hun fietsen bleven staan. Tegen één uur vannacht zaten de vee handelaren A. S. en G. W. uit Aduard in de woning van S. te wachten op een ex pediteur, die vee zou komen halen voor rervoer naar de veemarkt te Leeuwarden. Plotseling drongen twee gemaskerde man nen de kamer binnen, die via de schuur de woning waren binnengekomen. Een derde bleef buiten op wacht staan. S. en W. wilden alarm slaan, maar zij werden neergeslagen en gekneveld. Daarna werd de woning overhoop gehaald en alles door zocht, waarbij slechts weinig geld werd gevonden. Toen de veeauto het erf opreed, sloegen de rovers op de vlucht. Met de auto van S. die naast het huis stond, ver dwenen zij. De fietsen, waarmee zij geko men waren, lieten zij staan. De beide ge bonden mannen werden door de chauf feur van de veeauto bevrijd, waarna di rect de rijkspolitie werd gewaarschuwd. De rijkspolitie te Harreveld, gemeente Lichtenvoorde stelt een onderzoek in naai de oorzaak van de raadselachtige dood van een groot aantal in het wild levende vogels in de buurtschap Aagteman onder Harreveld. Sinds zondag vindt men daar in akkers en weiden dagelijks tientallen dode vogels. Donderdagavond had men ruim 300 dode vogels geteld. Aangezien aanvankelijk slechts dode houtduiven wer den gevonden, was men van mening, dat deze vogels het slachtoffer waren gewor den van 't eten van een vergiftigde graan soort. Achteraf bleken echter ook kleine re vogels zoals lijsters, merels, geelgor- zen, vinken en meesjes, die geen graan eten, te zijn gestorven. De mogelijkheid wordt niet uitgesloten geacht, dat de vo gels zijn omgekomen als gevolg van ver giftigde stoffen, die ter bescherming van landbouwgewassen op landerijen zijn ge spoten. De politie heeft op verschillende plaatsen grond- en zaadmonsters geno men, welke thans onderzocht worden. ADVERTENTIE DOE ALS VELEN koopt uw FALCON bij Gen. Cronjcstraal 59 (hoek Klooster straat) Ziet onze 5 etalages Verwachting tot morgenavond: Droog weer met opklaringen. Matige, overdag tijdelijk krach tige noordoostelijke wind. Aan houdend koud. Volledige weerrapporten op pagina twee. DIT NUMMER BESTAAT UIT ZESTIEN PAGINA'S. (Van onze correspondent in Parijs) In Parpse politieke kringen is men het er nog niet geheel over eens, of de bemidde lingspogingen van de Amerikaan Murphy en de Brit Beeley ten behoeve van het her stel van de normale betrekkingen met Tu nesië, na zeven weken estafette, moeten worden afgebroken dan wel voortgezet. In ieder geval kan de eerste fase van de goede diensten als afgesloten worden beschouwd. Vandaag zal de regering, in een speciale zitting onder leiding van president René Coty, de weg verder trachten te verkennen, nadat minister Christian Pineau de Kamer commissie voor Buitenlandse Zaken giste ren voorlopig in- en voorgelicht heeft. Bij die ontmoeting is wel gebleken, dat de ver deeldheid onder de Franse partijen zo mo gelijk nog is toegenomen. Ook in de rege ring zal het daarom niet eenvoudig blijken tot een beslissing en een keuze te komen. Veel nooduitgangen zijn er in het samen stel der Noordafrikaanse problemen niet meer te bekennen. Logischerwijze zou Tunesië, na zijn ver werping der Franse voorstellen inzake een neutrale controle van de Algerijns-Tune- sische grenzen, het initiatie! moeten nemen en het geschil met Frankrijk opnieuw bij de Veiligheidsraad aanhangig maken. Omdat de Verenigde Staten dan echter verplicht zouden worden een keuze tussen Frankrijk en Tunesië (en indirect geheel Noord-Afrika) te doen, oefent Murphy al zijn invloed en pressie op Bourguiba uit om deze ontknoping, tenminste zo lang mo gelijk, te voorkomen. Tot dusver is de Amerikaanse diplomaat in die opzet ge slaagd. Bourguiba heeft gisteren zijn weke lijkse radiopraatje, waarin hij aanvankelijk de mislukking van de Anglo-Amerikaanse bemoeiingen wereldkundig had willen ma ken, afgelast. Omdat er toch wel iets ge beuren moet, zou Parijs een nieuw initia tief dienen te nemen en op dat doel is aller aandacht geconcentreerd. De grote moeilijkheid is, dat het rechtse kamp in de Franse politiek Bourguiba voor zijn verantwoordelijkheden zou willen plaatsen en tevens een punt zetten achter de Anglo-Amerikaanse bemiddelingspogin gen, die in deze hoek altijd met onver bloemde argwaan bejegend werden. Deze kringen menen de kans schoon te zien het Tunesische staatshoofd als handlanger van de Algerijnse rebellen te ontmaskeren en de internationale consequenties van zo'n operatie, zo ze al overwogen worden, schrikken de conservatieven blijkbaar in genen dele af. Geen andere bemiddeling De mogelijkheid na het duo Murphy Beeley de secretaris-generaal van de UNO MOSKOU (AFP-Reuter) In het Lenin- stadion te Moskou heeft de Russische pre mier en partijleider Kroesjtsjev, na zijn terugkeer uit Hongarije gezegd, dat hij het resultaat van zijn bezoek „gewoon weg schitterend" vindt. De buitenlandse pers had gehoopt, dat de Russische dele gatie een koele ontvangst zou krijgen, maar dit was niet het geval geweest. Als wij de Hongaren tijdens de tegenrevolutie nie.t krachtig geholpen hadden zouden wij ons, in de ogen van de werkende klasse, met schande overladen hebben. Wij heb ben in Hongarije sléchts vrienden ont moet. Kroesjtsjev zei, het de westelijke journalisten niet kwalijk te nemen dat zij de woorden verdraaid hadden, die hij in Hongarije gesproken had, „want zij die nen hen van wie ze geld krijgen." De Russische leider prees de Hongaar se arbeiders en boeren en pleitte voor be grip jegens de intellectuelen, omdat zij een moeilijke tussenpositie innemen. Kroesjtsjev zei Rakosi werkelijk schuldig te achten aan hetgeen in Hongarije is ge beurd en bracht hulde aan de Hongaarse partijleider Kadar. De toestand in Honga rije is volgens Kroesjtsjev zeer goed. De leiders van de partij en de regering zijn onze trouwe vrienden, die strijden tegen opportunisme, tegen verraad en tegen hen die tweespalt willen zaaien tussen Honga rije en de Sovjet-Unie. „Wij moeten meer goederen voortbrengen en dan zullen wij de Amerikanen laten zien wat we kunnen", aldus Kroesjtsjev. Hammerskjoeld als bemiddelaar te laten optreden is door Pineau in de Kamer commissie vrijwel uitgesloten. Hammar- skjoeld zou daartoe, aldus Pineau, eerst van de UNO-Assemblee of van de Veilig heidsraad een opdracht moeten ontvangen en voor zo'n stap voelt Washington niets. Men wacht in Parijs met spanning af hoe de regering-Gaillard zich uit dit wespen nest van politieke, diplomatieke en juridi sche verwikkelingen zal bevrijden. (Reuter) Toen verscheidene afgevaar digden in de Kamercommissie de vrees uitspraken dat de Algerijnse kwestie „ge ïnternationaliseerd" zou worden, ant woordde Pineau, dat Frankrijk alle nodige juridische middelen bezit om dat te voor komen. Frankrijk zal niet aarzelen van zijn vetorecht in de Veiligheidsraad gebruik te maken, als dat nodig is, zo zei hij. NEW YORK (UP) Westerse UNO-af- gevaardigden hopen, dat Frankrijk er in zal slagen de kwestie van het toezicht aan de Tunesische-Algerijnse grens te scheiden van de andere geschilpunten om een nieu we benadering mogelijk te maken. De Tunesische ambassadeur Mongi Slim is uit Washington in New York aangeko men ter voorbereiding van een hernieuwd verzoek aan de Veiligheidsraad inzake het Frans-Tunesische geschil, mocht de Franse ministerraad niet besluiten het werk van de missie van „goede diensten" te verge makkelijken. a nvt RTRNTIE BARTELJORISSTfL HAARLEM TEL. 13439 FÉRDi BOLSTR. 48 A' DAM TEL. 717162 SUÈDE DAMES - HERENJASJES (Va?i onze reisredacteur) SINGAPORE Het vrijwel geruisloze ontslag van de Indonesische ambassa deur Rasjid in Rome heeft in rebellen- kringen teleurstelling verwekt. Naar verluidt zou Rasjid als eerste van een serie Indonesische diplomaten met Sukarno breken en trouw aan de tegen regering betuigen. Het had tien dagen geleden zullen ge beuren, maar Djakarta rook onraad en zond de secretaris-generaal van Buiten landse Zaken Suwito voor een inspectiereis naar Europa. Vermoedelijk werd Rasjid benauwd, schuifelde achteruit en zo werd het zoveelste plan van de rebellen ge torpedeerd. De voorbereide politieke om schakeling van Indonesische diplomaten en militaire attachés is nu waarschijnlijk voorlopig van de kaart. Het is inmiddels geen geheim meer dat de Indonesische diplomatieke missies zijn doorspekt met Padang-voorstanders, som migen heimelijk, sympathiserend, anderen onbedekt de tegenregering helpend. Juist in intellectuele kringen in Indonesië is de sympathie voor Padang het grootst. Nu het plan om politieke sensatie te verwekken door de Indoneische pro- Padang-diplomaten als een rij domino stenen te laten omvallen, voortijdig is uit gelekt, zullen deze nog niet ontpopte re bellen voorshands rustig op hun posten blijven. Bern maakt bezwaar GENèVE (UP) De Zwitserse regering heeft de gewezen Indonesische ambassa deur in Rome, Sultan Mohamed Rasjid, verboden hier een persconferentie te hou den. Wel kreeg hij toestemming een ver klaring uit te geven waarin wordt uit gelegd waarom hij als ambassadeur is afgetreden. De secretaris van Rasjid, die tegen elf uur vrijdagochtend een perconferentie had uitgeschreven, waarschuwde om tien uur dat de persconferentie niet doorging. De secretaris, die verzocht zijn naam niet te noemen, vertelde dat de politie donderdagavond had opgebeld om Rasjid te verzoeken zijn persconferentie af te ge lasten. Uitgelegd werd dat met dit ver zoek niets bedoeld werd tegen Rasjid zelf, doch dat het voortvloeide uit de Zwitserse neutraliteitspolitiek. Toen er op gewezen werd dat Rasjid nog tot zaterdag officieel ambassadeur is en zich tot die datum dus op diplomatieke immuniteit kan beroepen, antwoordde de politie dat weer overleg zou worden gepleegd met de regering. Van ochtend belde de politie terug met het verzoek van Bern van de persconferentie af te zien. Wel mocht Rasjid een verklaring uitgeven via het Zwitsers persagentschap. Hij besloot dit te doen. ongebruikelijke dingen" De „Times of Indonesia" te Djakarta heeft aangedrongen op terugroeping van de Indonesische ambassadeur te Manilla, Nazir Pamontjak. „In de Philippijnen gebeuren hoogst on gebruikelijke dingen", aldus het onafhan kelijk blad in een hoofdartikel. „De heer Felixberto Serrano (waarnemend minister van Buitenlandse Zaken) heeft de Indo- HAVANNA (AFP/ Reuter) Het Cubaanse leger meldt, dat de voornaamste groep opstandelingen van Fidel Castro geisoleerd is in de Sierra Maestra, het gebergte in de provincie Oriente Kleine groepen opstandelingen, die in noordelijke richting trekken worden achter volgd. Zevenduizend man geregelde troepen van het Cubaanse leger zijn aan de om singeling van de rebellen in de Sierra Maestra begonnen, waarbij een groot aan tal doden en gewonden bij de opstande lingen zou zijn gevallen. Ook aan de zijde van het leger werden verliezen geleden De door Fidel Castro afgekondigde staking zou slechts voor een kwart over het gehele eiland effectief zijn. In de provincie Oriente zijn veel rebel len gevangen genomen. Velen hebben zich overgegeven. Het leger beschuldigt Fidel Castro ervan, dat hij nauwe bterekkingen onderhoudt WASHINGTON (UP) De Amerikaan se autoriteiten zijn voornemens in het satellietenprogramma twee aluminium ballons te lanceren en, zo mogelijk, in een baan om de aarde te brengen. Een van deze ballons zal een diameter hebben van vier meter. De andere wordt 75 centimeter in doorsnede. Het lanceren zal in opge vouwen toestand geschieden in een „nor male" satelliet. Zodra de satelliet een baan om de aarde zal hebben aangenomen, zullen de ballons zich losmaken en automatisch gevuld wor den met stikstof, tot ze vol en rond zijn. Het gas kan daarna ontsnappen. De groot ste zal onder zeer gunstige omstandig heden met het blote oog te zien zijn. zelfs op een hoogte van 1.R0Ö mijl. Het alumi- niumoppervlak weerkaatst tachtig per cent van de opgevangen zonnestralen, wat de zichtbaarheid zeer ten goede komt. met „terroristische" elementen van de vroegere president Carlos Prio en met leden van de communistische partij. Bij gevechten in Havanna tussen de po litie en aanhangers van Fidel Castro zijr. sinds woensdagmiddag zestien opstande lingen en één politieman om het leven gekomen, zo heeft de politie bekendge maakt. Volgens het politierapport hebben op standelingen in auto's getracht arbeider* er van te weerhouden aan het werk te gaan. Op verscheidene plaatsen had dc politie vuurgevechten met de opstande lingen geleverd. De poging om een alge mene staking te forceren was, volgens de politie, uitgelopen op een mislukking. Een kwart yan de bewoners van de hoofdstad is van elektriciteit verstoken. (AFP) De Amerikaanse ambassade te Havanna heeft het „State Department'' laten weten, dat het volkomen rustig is in de hoofdstad. De woordvoerder van het departement sprak berichten tegen dat ei zich bij de kust van Cuba Amerikaanse oorlogsschepen bevinden om de onmid dellijke evacuatie van de Amerikaanse burgers op het eiland te verzekeren. Bij de ongeregeldheden van woensdag hebben de Amerikaanse bezittingen in Havanna schade opgelopen, aldus de woordvoerder. (UP) De Amerikaanse ambassadeur te Havanna, Earl Smith, heeft verklaard, dat zijn regering zich zorgen maakt „over wat er gebeuren zal wanneer de huidige regering ten val zou worden gebracht". Smith gaf als zijn mening dat er vier factoren zijn welke in de huidige toestand ten gunste van president Batista werken: hij heeft de steun van het leger, van dc vakbonden, de oppositie is verdeeld en de economische situatie is gunstig. nesische ambassadeur in de Philippijnen in zijn gezicht een leugenaar genoemd". Deze opmerking van de „Times of In donesia" heeft betrekking op de verkla ring van waarnemend minister Serrano dat hij de verklaring van ambassadeur Pamontjak, afgelegd met betrekking tot Russische wapenleveranties aan Indonesië, „niet gelooft". „In het internationaal verkeer kan men zich geen grotere onbeleefdheid voorstellen. Wij geloven dat het tijd wordt om de Indonesische zaken in Manilla door een derde secretaris te laten behartigen en de overige bezetting van de ambassade als een blijk van ons ongenoegen terug te roepen", aldus genoemd blad. De bewapening van Indonesië DJAKARTA (ANP) De Indonesische premier, ir. Djuanda, heeft vrijdag be sprekingen gevoerd met de minister van Buitenlandse Zaken, dr. Subrandrio, de gouverneur van de Bank Indonesia, Luk- man Hakim, en de secretaris-generaal van het ministerie van Defensie, Hidayat, over de wens van Indonesië om in het buiten land kleine oorlogsschepen aan te kopen. Eerder had premier Djuanda onthuld, dat Indonesië hierover Engeland had be naderd. Intussen deelde de woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken mede, dat twee van de vier korvetten, die voor Indonesië in Italië zijn gebouwd of nog in aanbouw zijn, voor het einde van deze maand in Tandjong Priok worden verwacht. Donderdag zijn vijf van de acht Gruman Albatros-vliegtuigen, die de Indonesische luchtmacht in de Verenigde Staten heeft besteld, op de luchtbasis in Bandung aan gekomen. Vrijdag werd in Djakarta ge meld, .dat de luchtmacht voornemens is nog meer Gruman Albatros-amfibietoestel len te kopen, evenals helikopters voor „opsporings- en reddingsdoeleinden". Bevrijding Nieuw-Guinea door Padang vertraagd Radio-Djakarta heeft donderdagavond betoogd, dat „de Sumatraanse opstande lingen de bevrijding van westelijk Nieuw- Guinea, en andere plannen van de Indo nesische regering vertragen". „Deze groep, die alle plannen van de regering blokkeert, bestaat uit mensen, die voor een buiten landse mogendheid werken, in een poging om de republiek Indonesië te vernietigen. De regering neemt daarom drastische maatregelen om aan deze revolutie onmid dellijk een einde te maken". Radio Djakarta drong er bij het Indo nesische volk op aan met de regering samen te werken om de opstand neer te. slaan. ADVERTENTIE BUKITTINGGI (UP) De revolutio naire regering heeft donderdag de avond klok ingesteld in Padang, nadat inlich tingen waren ontvangen over een voorge nomen invasie van centrale strijdkrachten in Padang. Volgens de inlichtingen zullen troepen uit Djakarta op 15 april een lan ding uitvoeren bij Padang. Gelijk met een aanval van de zeezijde wouden centrale strijdkrachten het rebel- lenbolwerk ook willen aanvallen van Pa- kan Baru uit. Volgens de inlichtingen zul len de troepen die aan de landing deel nemen worden vervoerd door schepen die onlangs door Rusland zijn geleverd. Een woordvoerder van de revolutionaire regering heeft verklaard, dat Djakarta aanvankelijk op 17 april een invasie wilde doen bij Padang. Hij zei dat de planner van de centrale regering echter versneld zuhen worden uitgevoerd. De woordvoer der verklaarde verder dat de invasie strijdkrachten een sterkte hebben van on geveer 15.000 man; zij zouden zijn samen getrokken op eilanden van de Metawei- groep ten westen van Sumatra. De avondklok is ingesteld van tien uur 's avonds tot vijf uur 's morgens, „omda*. de tegenregering niet wenst, dat de burger* van Padang zich in de strijd mengen". Hel wordt zeker geacht, dat de landingen tij - dens de nacht worden uitgevoerd. Naar verluidt wordt het centrale offen sief in de buurt van Lubuk Djambi onder meer vertraagd door gebrek aan voer tuigen. De strijdkrachten uit Djakarta zou den hierdoor niet in staat zijn verder op te rukken. Tapanuli Volgens Radio-Medan heeft de comman dant van het derde regiment in de pro vincie Tapanuli, majoor Hutabarat, zien (hans aangesloten bij de strijdkrachten van de revolutionaire regering. BONN (Reuter) Volgens het onafhanke lijke Essense blad „Westdeutsche Allgemei- ne" is een oplossing gevonden voor het ge schil over de betaling van de legeringskos- ten van de Britse troepen in West-Duits- land.Debondsrepubliek zou bereid zijn 1.700 miljoen mark te betalen, als voorschot op toekomstige wapenaankopen in Groot- Brittannië en als vervroegde aflossing van na-oorlogse Duitse schulden. Volgens het blad heeft Groot-Brittannië als voorwaarde gesteld, dat de bondsrepubliek de Britse wensen ten aanzien van de vrijhandelszone in Europa steunt. Een regeringswoordvoerder in Bonn ver klaarde, dat, volgens zijn inlichtingen, het krantenbericht „niet geheel juist" is. Shakespeare: Scherper dan een slangebeet is de ont dekking, een ondankbaar kind te heb ben. Materialen wellicht bestemd voor hotel in Egmond aan Zee Gisteren heeft de aanbesteding plaats gehad van de sloping van het voormalige hotel Royal op het Stationsplein te Haar lem. De hoogste inschrijfster was de n.v. Nelis uit Velsen-Noord. Aangezien de ge meente in dit geval het grootste belang heeft b\j de hoogste inschrijving, omdat dan het batig saldo het grootst is, mag het waarschijnlijk genoemd worden, dat het werk aan de n.v. Nelis zal worden gegund. De beslissing hieromtrent berust bij B. en W. en wij hebben reden aan te nemen, dat het college hierover bij zijn eerstvolgende vergadering reeds een besluit kan nemen. Omtrent het bedrag, waarvoor is inge schreven, kon men ons nog niet inlichten, omdat er met de aannemer nog besprekin gen zullen worden gevoerd met het oog op de gedeeltelijke afbraak van het hotel. Zo als wij reeds eerder berichtten, ligt het namelijk in de bedoeling de eetzaal van het voormalige hotel te laten staan met het oog op de huisvesting van de modernisten sociëteit „Xeno". Men verwachtte niet, dat deze nadere besprekingen onoverkomelijke moeilijkheden zullen opleveren. Men ver wacht, dat zeer binnenkort met de sloop werkzaamheden kan worden begonnen. Naar wjj van officiële zydc vernemen bestaan er bij de n.v. Nelis plannen om de materialen, die verkregen worden bjj de sloop van „Royal", te verwerken in een nieuw te bouwen hotel in Egmond aan Zee. Er zijn reeds een aantal besprekingen ge voerd tussen het gemeentebestuur van Eg mond en de directie van de n.v. Nelis en men verwacht dat in de nabjje toekomst een beslissing over de bouw van het hotel in deze badplaats genomen zal worden. Aan de boulevard in Egmond aan Zee is overigens reeds grond gereserveerd voor een nieuw hotel, waarmee deze toeristen- plaats-in-opkomst een belangrijke bijdrage zal gaan leveren in de totale hotelaccom modatie aan de Noordzeekust. De vice-president-directeur van de K.L.M.drs. M. J. van der Ploeg, heeft medegedeeld dat momenteel aan onge veer 400 personeelsleden ontslag is aange zegd. Men moet daarbij echter in aanmer king nemen, dat in 1957 het personeels aantal nog met 1100 man is uitgebreid. Van verdere bezuiniging ten aanzien van de personeelsbezetting zal geen sprake zijn. Wel gaat men verder met eenvoudige bezuinigingen over de gehele linie en daar uit zal een geleidelijke vermindering van de personeelsbezetting voortspruiten. Men hoopt op deze wijze in de toekomst het personeelsaantal tot 16.000 te verla gen. Toen de K.L.M. destijds de lijn naar Djakarta exploit. Je was Singapore als tussenstation in deze dienst opgenomen. Nadat de Indonesische regering de ver gunningsrechten van de K.L.M. voor Dja karta had ingetrokken, kreeg de maat schappij een tijdelijke vergunning om Sin gapore als eindpunt van de lijn te be schouwen. Thans worden besprekingen op diplomatiek niveau in Londen gevoerd met een frequentie van enkele diensten per week, aldus deelde drs. Van der Ploeg mede. Voorts wordt getracht de frequen tie op de lijn naar Mexico-City te verho gen tot drie keer per week en die voor Houston tot vier maal wekelijks. BONN (DPA/Reuter) In de Koblenzer Strasse in Bonn heeft zich in de afgelopen nacht een ontploffing voorgedaan nabij de kanselarij van bondspresident Heuss, het paleis Schaumburg waar bondskanselier Adenauer zijn kantoren heeft en het gebouw van de Duitse handwerkersbond. De gevel van dit laatste gebouw werd beschadigd. Er deden zich geen persoon lijke ongelukken voor. De politie stelt een onderzoek in. ADVERTENTIE Alle merken, dus ruime keuze ENGEL. Gr. Houtstr. 181. Tel. 14444 ADVERTENTIE ADVERTENTIE ^JUWELIERS - Houtplein 15 HORLOGERS

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 1