Morgen in Deurne voor de 86 ste keer tegen de Rode Duivels SPORT TIJDENS HET WEEKEINDE White Stars kampioen van de districtsklasse De opstellingen DE BASKETBALCOMPETITIE Maar SC Haarlem zal promoveren Kracht van Oranje-team minder? Reportage van Leo Pagano De stand vóór morgen Voorlopig Oranje-team tegen Nottingham F. Bolton Wanderers komt naar Nederland Italië tegen Engeland in finale jeugdtoernooi Smyslov wint vijftiende partij van Botwinnik Koersen in Hilversum Theo Messidor maakt, zijn heroptreden frisse adem een heerlijke smaak Vrede in Nederlandse biljartsport getekend Roda SportEDO gaat morgen niet door Tweede rit over heuvels bij Nijmegen ZATERDAG 12 APRIL 1958 t li Van onze sportredacteur) Met de zesentachtigste interlandwedstrijd tussen de Belgische en de Nederlandse voetballers de zesentwintigste van na de tweede wereldoorlog die morgen in het Antwerp-stadion in Deurne wordt gespeeld, is het eigenaardig gesteld: in beide landen namelijk heeft men weinig hoop op een tot voldoening strekkend resultaat. In Nederland acht men het prestatiepeil van het Oranje-team vooral na de teleur stellende wedstrijd tegen de Roemenen in Amsterdam een geducht eind gezakt, terwijl men in België nog steeds geen verbetering in het zwakke voetbal van de laatste jaren heeft kunnen ontdekken en men het bovendien volslagen oneens is met de samenstelling van het elftal dat tegen Nederland zal uitkomen. En wat dus te denken van de gang van zaken morgen in het stadion, dat men reeds tal van jaren „de hel van Deurne" pleegt te noemen? Wordt het een herhaling van de wedstrijd op 17 november 1957, toen Nederland in Rotterdam op uiterst duidelijke wijze met 5-2 won (het had voor hetzelfde geld 8-0 of daaromtrent kunnen zijn), of zullen de Belgen er in slagen voldoende moed te putten uit de wetenschap dat het peil der verwachtingen van hun aanhang toch al dicht bij het nulpunt is? Wie zal het zeggen vast staat in ieder geval wel weer dat Nederland een moeilijk te peilen tegen stander tegenover zich krijgt, die op zeer ongelegen ogenblikken verrassend sterk voor de dag kan komen. Wij hebben het de afgelopen week al bericht: het Belgisch elftal is in vergelijking met het elftal dat in Rotterdam verloor verleden jaar drastisch gewijzigd. Het backstel DriesVan Brandt is verdwenen, de houterige stopperspil Nelissen werd vervangen en in de voorhoede moesten rechtsbuiten Piters, rechtsbinnen Vandenberg en linksbinnen Houf hun plaats afstaan. Rechtsback Dirlcx kwam terug, Thellin werd linksback en Marneffe een nieuweling, die nog nimmer ,in vertegenwoordigende elftallen werd opgesteldwerd tot stopperspil gepromoveerd. In de voorhoede kwam Stockman van origine een binnenspeler als rechtsbuiten voor de dag, Vliers en Jurion kregen de zware taken voor de binnenspelers opgedragen. Het Belgische voetbalpubliek schreeuwde moord en brand na het bekend worden van deze opstelling. Men had allerhande veranderingen verwacht, maar zeker niét die, die thans werden aangebracht. Zelfmoord in een wedstrijd tegen Nederland, schreef een van de Belgische bladen. Bij onze zuiderburen acht men de kracht van het Oranjeteam nog dezelfde als die van verleden jaar. Maar ls dat wel zo? Die slechte oefenwedstrijd willen wij niet als allesbepalend beschouwen, maar onloochenbaar is het feit, dat tal van spelers in hun club lang niet zo'n goede vorm hebben als aan het begin van het seizoen. Kuys bij voorbeeld is wel degelijk achteruit gegaan, terwijl vele anderen zeer wisselvallig spelen. Alleen Moulijn eigenlijk is in constant grote vorm en de Belgen zullen in hem stellig een zeer moeilijke aanvaller krijgen morgen. Verder moet men zondag in Deurne maar afwachten wat het experiment met Van Wissen een prima voetballer, maar als halfspeler als midvoor gaat opleveren. Vermoedelijk zal hij met Wilkes en Lenstra naast zich een uiterst zware wedstrijd tegemoet gaan. De verdediging zal in haar tegenwoordige samenstelling zeker wei opgewassen zijn tégen een voorhoede die op het peil speelt van verleden jaar, maar als de Belgen onverhoopt eens aanvallend sterker zullen blijken te zijn, dan mag men gerust op een paar tegengoals rekenen. Van der Hart's ster glinstert niet zo meer en het blijft een grote handicap dat de beide backs in hun clubs dikwijls op andere plaatsen spelen. Een gelukkige omstandigheid Is evenwel weer dat het middenveld bij Klaassens en Notermans wel in vertrouwde handen zal blijken te zijn. Zoals vrijwel steeds bij wedstrijden tussen Oranje en Kode Duivels, ls ook van de match van morgen weinig te zeggen omtrent het vermoedelijke eindresultaat. De Belgen zijn geladen en zinnen op revanche, ondanks alle pessimistische prognoses aan Nederland de taak om te bewijzen dat het pessimisme in eigen land ongerecht vaardigd en in België gerechtvaardigd was. Wij hopen u daarover maandag te berichten. BELGIE Dirlcx j (Union St. Gill.) Leysen (Berchem Sp.) Thellin (Standard Luik) Mees (Antwerp FC) Stockman Vliers (Anderlecht) (Beerschot) Marneffe (Standard Luik) Coppens (Beerschot) Mathonet (Standard Luik) Jurion Orlans (Anderlecht) (La Gantoise) Scheidsrechter: J. A. Mowat (Schotland) Moulijn Lenstra (Feijenoord) (Enschedé) Klaassens (VVV) Kuys (NAC) Van Wissen (MVV) Van der Hart (Fortuna) De Munck (DOS) Wilkes Van der Kuil (VVV) (Ajax) Notermans (Fortuna) Wiersma (PSV) NEDERLAND Het ooggetuigeverslag van de interland- oetbalwedstrijd BelgiëNederland in het Vntwerp-stadion in Deurne zal worden erzorgd door Leo Pagano. Jan de Cler zal en muzikale nabeschouwing leveren. De itzending begint om half drie over de ender Hilversum I. De stand van de wedstrijden tussen Nederland en België, die na de oorlog wer den gespeeld, luidt thans: België 25 9 7 9 25 59—52 Nederland 25 9 7 9 25 52—59 De totale stand na 85 wedstrijden ziet er als volgt uit: Nederland 85 40 18 27 98 207—168 België 85 27 18 40 72 168—207 Met het oog op de interlandwedstrijd NoorwegenNederland, die op 28 mei in Oslo wordt gespeeld, zal het voorlopig Ne derlands elftal woensdag 21 mei uitkomen tegen de Engelse eerste divisieclub Not tingham Forest. De ontmoeting wordt bij kunstlicht in het Feijenoord-stadion ge speeld. De Engelse Cup-finalist Bolton Wande rers zal donderdag 8 mei in Geleen uit komen tegen Fortuna, de houder van de Nederlandse voetbalbeker. Deze ploeg, die slechts een wedstrijd in Nederland speelt, ontmoet de zaterdag daarvoor in het Wem- bley-stadion in Londen Manchester United in de eindstrijd van de Engelse bekercom petitie. De ploeg van Italië heeft vrijdag de fi nale van het jeugdtoernooi van de Europe se Voetbal Unie bereikt, door in Esch sur Alzette voor 9000 toeschouwers met 3-0 van Frankrijk te winnen. Bij de rust was de stand nog 0-0. De wedstrijd werd tijdens een felle sneeuwjacht "gespeeld. De Italiaanse ploeg was technisch beter en ook schotvaardi- ger. De doelpunten werden gescoord door middenvoor Volpi (2x) en rechtsbuiten Ol- tremasio. De tegenstander, van Italië in de finale werd Engeland. Het Engelse team ver sloeg vrijdagavond in Luxemburg in een lichtwedstrijd het elftal van Roemenië met 1-0. Deze stand was reeds bij de rust be reikt. De vijftiende partij van de tweekamp om het wereldkampioenschap schaken, die gisteren afge broken en heden werd voortgezet, is gewonnen door Smyslov doordat Botwinnik de tijd over schreed. De stand is nu 9—6 in het voordeel van Botwinnik. De afgebroken stand.was: Wit: Khl, Dd3, Tfl, Lb5, Pf2, pionnen a4, c2, g2 en h2. Zwart: Kg7, Df4, Tf8, La8 en f6, pionnen a5, d4, f7, g6 en li6. De partij verliep verder: Wit: Smyslov. Zwart: Botwinnik. 41. h2—h3 h6—h5: 42. Dd3—e2 Df4—e3: 43. De2 xDe3 d4xe3: 44. Pf2—dl Tf8— c8; 45. Pdlxe3 Tc8 c3; 46. Lbo—d3 Tc3—c5; 47. Pe3—c4 Tc5—g5; 48. Tfl—f2 La8c6; 49. Pc4—d6 Tg5—e5: 50. Pd6—c4 Te5—g5; 51. Pc4—d6 Tg5—d5: 52. Pd6—b5 Td5-e5; 53. Tf2e2 Te5xe2: 54. Ld3xe2 Lf6—e7; 55. Khl gl. In deze stelling overschreed Botwinnik de tijd. Herinneringen aan de 5-2 zege op de Belgen van verleden jaar november. Op bovenstaande foto ziet men Carlier morgen niet van de partij het 'vijfde doelpunt scoren. Op de foto on der omarmt Abe Lenstra zijn ploegge noot Wilkes na het scoren van een glasheldere goal. Een tafereeltje ook voor morgen van toepassing in Deurne? In het Hilversumse Sportpark viert zon dagmiddag één der beste Nederlandse paar den Theo Messidor zijn heroptreden. Over tuigd van zijn grote klasse kiest Geersen hiervoor zelfs >de ongebruikelijke afstand van 2800 meter. Desondanks wordt alge meen een gemakkelijke overwinning van hem verwacht, vóór de sterke Quick Jimmy en de in voortreffelijke vorm lopende Brin d'Amour IV. De sprinters van dezelfde klasse zijn verzameld in een amateurskoers. Daar Raleigh Harvester bij zijn laatste op treden een grootse indruk achterliet, is het vertrouwen gewettigd, dat hij onder deze condities zal kunnen winnen van Oscar en de beide vertegenwoordigers van stal America. Daar de in het uitzicht gestelde startauto nog steeds niet aanwezig is, moet de dra verij van meet nog op de normale wijze worden gestart, waardoor veel van de aan trekkelijkheid verloren gaat. Deze koers zal een lange tweestrijd te zien geven tus sen Trudi Trothan en Tarantella, beide uit stekende paarden. Hoewel Tarantella veel sneller is, gaat de voorkeur niettemin naar Trudi Trothan, daar deze reeds enige koer sen in de benen heeft, tegen Tarantella dit seizoen nog geen enkele. Sally's Bertha is een mogelijk outsider. Voor de uitblinkers in de generatie der 4-jarigen is een apart hoog gedoteerd nummer gereserveerd, waarin eveneens een aantal debutanten hun opwachting komen maken. De voorkeur gaat uit naar keuze Geersen (Vivant en Vincent Hollan- dia), gevolgd door Viola Sunshine en de mogelijke outsider Vrijdag. Ook in de Bambi-prijs heeft Geersen met Upward Hollandia en Sir Spencer de beste papieren met een voorkeur voor de laatste. Vlekloos Hanover en Uria S zijn de andere kandi daten, met Siegfried als outsider. In de kwantitatief sterk bezette Bruintje Beer-prijs zullen de koppaarden het voor het zeggen hebben, daar de met 25 m ge handicapte paarden voor een vrijwel hope loze taak staan. De snelle, maar wispel turige Toréro kan zijn gunstige startnum mer in een overwinning omzetten, doch hij zal zich moeten reppen voor Tosca en de keuze Dooyeweerd uit Rita Rosa en Um- berto van Oranje. In de monté-draverij gaat de aanbe veling naar de keuze J. Vóórhaar (Rhea, Sador B). Van de overige kanspaarden mo gen worden genoemd Rolls Royce, Quick P, Qui Saint. In de dan nog twee resterende nummers zullen de 3-jarigen de boventoon voeren. Wala zal het openingsnummer kunnen winnen, vóór Woudduif S en Wim Hollandia, terwijl Willy Mairc haar wil kan opleggen aan een grote collectie, maar minder bekwame oudere dravers, waarvan Viva the Saint en Valmiki de besten wor den geacht. WIJZIGING. In het Belgisch B-elftal, dat zaterdag in Den Haag tegen Nederland B speelt, is één wijziging aangebracht. Marcel Deschryver is verhinderd en wordt vervangen door Omer Verbuecken van Beerschot. ADVERTENTIE fris lekker gezond Vrijdagavond heeft het herenteam van de White Stars in de basketbalcompetitie het kampioenschap van de districtsklasse behaald. Dit gebeurde in een zeer span nende wedstrijd ten koste van concurrent SC Haarlem, uitslag 44-41. De White Stars zullen echter geen gebruik maken van het recht om aan wedstrijden deel te nemen voor een plaats in de hoofdklasse. SC Haar lem zal de kampioen vervangen. De wedstrijd tussen deze oude rivalen bracht veel spanning en weinig goed spel. Vooral het begin was zeer nerveus. De Stars kwamen niet in hun gewone spel en hun doelpunten werden alle gescoord uit individuele acties. Aan de andere kant was het al niet veel beter en alleen Hans Uljee' speelde goed. Met rust was de stand nog gelijk en het talrijke publiek werd tot twee minuten voor het einde in onzekerheid omtrent de uitslag gelaten. Toen pas kwamen de Stars goed los en de combinaties werden toen door Peter Spoor goed afgerond. De meer geroutineerde Stars-ploeg verdiende de zege en dankte deze voornamelijk aan de rustig en uitstekend spelende gebr. Molen kamp. Lagendijk (15) en Spoor (19) zorgden voor de meeste punten. Bij SC Haarlem moest Jansma ervaren, dat zijn dribbel nog niet voldoet aan hoofdklasse-eisen, want de uitstekend lei dende Amsterdamse scheidsrechters con stateerden herhaaldelijk overtredingen. De wedstrijd werd zeer sportief gespeeld. Dat de White Stars hun kansen op een plaats in de hoofdklasse niet verdedigen, vindt zijn oorzaak in het feit, dat het het volgend seizoen diverse spelers kwijt raakt (studieredenen). Een zeer sportief besluit! Score: 7-14, 17-18 (rust), 36-29, 44-41 (eind). De overige uitslagen luidden: Dames: SC Haarlem IIExercitia 26-18, Schoten GiantsRapiditas 11-10, HCKSC Haarlem III 36-16, White StarsTe Werve 39-26. Heren: Typhoons IIHOC II 39-18, Ra piditas IIAurora II 11-22. Vrijdagavond is de vrede in de Neder landse biljartsport getekend. In het res taurant „De Rode Leeuw" in Amsterdam hebben de heren Christiaan J. J. Bolle, vice-voorzitter van de KNBB, en mr. J. Knecht, voorzitter van de NNBB, met hun handtekening een overeenkomst bekrach tigd, volgens welke de eenheid in de Ne derlandse biljartsport wordt hersteld. Ook Henk Scholte heeft, omdat zijn naam in de overeenkomst wordt genoemd, het do cument getekend. Er is dus een einde gekomen aan de on gewenste situatie, die in mei van het vo rige jaar ontstond, toen een aantal topspe- lers uit de KNBB trad een een Nieuwe Nederlandse Biljartbond oprichtte. Op 20 april In de overeenkomst wordt vermeld, dat de NNBB met ingang van 11 april 1958 in liquidatie zal gaan. Deze liquidatie zal op zondag 20 april beëindigd zijn, omdat de beide partijen er akkoord mee gaan, dat het oorspronkelijk vastgestelde NNBB kampioenschap kader 71/2 in Uden van 17 tot en met 20 april doorgaat De orga nisatie is reeds te vergevorderd om het toernooi nog onder auspiciën van de KNBB te verspelen. Na de laatste carambole is de liquidatie van de NNBB een feit. In verband biet de interland-voetbalwedstryd België—Nederland is het voetbal programma van de semi-profs zowel als van de amateurs morgen maar klein. Niette min komen bij het betaalde voetbal zowel Haarlem als RCH in het veld. Haar lem ontmoet het sterke SHS in Den Haag en RCH komt op eigen veld tegenover Xerxes. In het amateurprogramma komen voor de tweedeklassers Kennemers, Zand- voortmeeuwen, HFC en HBC thuiswedstrijden voor; DEM, Schoten en VVB spelen uit. Stormvogels ziet de afloop van de wed strijd SHSHaarlem in de eerste divisie B uiteraard met spanning tegemoet. Het wordt namelijk steeds duidelijker dat de strijd om het kampioenschap in deze af deling bjj de Hagenaars of by de IJmuide- naren terecht zal komen. Wij geloven evenwel niet dat Haarlem de Vogels een dienst zal kunnen bewijzen. RCH—Xerxes is voor de Rotterdammers van groter belang dan voor de Haarlem mers. Xerxes staat namelijk op de laatste plaats en kan een paar punten best gebrui ken. Veel kans daarop bestaat evenwel niet. Aanvang 12 uur. AMATEURS Bij de amateurs speelt in de tweede klasse A Kennemers thuis tegen West- Frisia met slechte vooruitzichten. Zand- voortmeeüwen evenwel zou best eens een punt van DEM afhandig kunnen maken. In de tweede klasse B zijn de kansen van HFC vrijwel verkeken na de nederlaag van verleden week. De Haarlemmers ont moeten VVB met een goede kans op winst. HBC moet tegen kampioenskandidaat Spartaan kansloos worden geacht. Schoten krijgt het verder tegen Holland, dat op eigen veld speelt, heel moeilijk, maar moet toch een gelijke stand weten te bewerk stelligen. De aanvangstijden zijn: Kenne mers 1 uur, Zandvoortmeeuwen 5 uur, MBC 2.30 uur, HFC 12 uur. In de derde klasse worden gespeeld: Alc- maria VictrixTerraovogels, CSVBever wijk, VelsenWijk aan Zee, EHS RKAVIC, RijswijkTYBB en Hillegom RipperdaIn de vierde klasse zijn vastge steld: Onze GezellenETO, Geel Wit Uithoorn. HOCKEY Het hockeyprogramma voor zondag be vat vele wedstrijden die ter afwikkeling van de competitie dienen, doch niet in het teken staan van de komende promotiewed strijden welke voor het grootste gedeelte de week daarna beginnen. Belangrijk van het programma voor de heren is de zich toespitsende strijd om de HTCC-beker, waarvoor o.a. Alliance in de kwartfinales uitkomt. Dit kleinood wordt zondag betwist door vier elftallen uit de overgangsklasse (Victoria, Alliance, Amersfoort en HDM) en vier teams uit de eerste klasse. En als met competitie-maten gemeten mag worden, kan Alliance de kans realise ren om in de halve finale door te dringen. De zwart-witten hebben daarvoor aan een gelijkspel voldoende en behoeven niet, zo als Victoria, de strijd aan te binden tegen een tegehstander uit de eerste klasse. Van competitiebelang is nog de uitslag, die Aeolus dit weekeinde zal behalen. In dien verloren wordt is Kampong kampioen in de Overgangsklasse A zonder zelf te spelen In de andere gevallen moet Karrf- pong in de nog resterende drie wedstrijden zelf het ene benodigde puntje binnenhalen. Dames Bepalend voor het kampioenschap twee de klasse is van het programma der dames de wedstrijd HBSTogo 2. Behalen de roodrokken uit Bloemendaal hierbij het zeker wel te verljrijgen winstpunt, dan kunnen zij aantreden voor de promotie wedstrijden. IJs en weder dienende gaat zondag de strijd beginnen om het kampioenschap van Nederland voor de dames. BDHC speelt dan thuis tegen Groningen, dat met de laatste wedstryd voor de boeg reeds een doelpuntenstand van 53-3. als trofee uit de competitie meeriam. Een bewijs van sterkte voor aanvals- en verdedigingslinie. BDHC komt met 49-8 overigens ook niet als de minste uit de competitie, zodat deze ontmoeting zeer spannend belooft te wor den. KORFBAL Alle tweede klasse ploegen komen zondag in het veld. Watervliet speelt om half drie in Wormerveer tegen Groen Geel, dat de beste kansen op promotie naar de tweede klasse heeft.Toch zal Groen Geel in Water vliet een geduchte tegenstander vinden, zodat een kleine zege voor de thuisclub is te verwachten. Als voorwedstrijd vindt de ontmoeting Groen Geel 4Watervliet 2 plaats, waarin de gasten ongetwijfeld de zege zullen behalen. Oosterkwartier, reeds veilig als tweede klasser, speelt van 122 uur op de Park in Amsterdam tegen DTV, dat nog een kans op de kampioenstitel heeft, indien Groen Geel mocht struikelen. Aurora speelt op eigen veld van 24 uur tegen Excelsior uit Hilversum. Indien de Haarlemmers win nen, prolongeren zij hun tweedeklasser schap. Bovendien zou stadgenote Haarlem ook met een zege van Aurora zeer gediend zijn. Haarlem krijgt bezoek van Amsterdam- Zuid en moet, indien er van de eerste tot de laatste minuut hard gewerkt wordt, de zege behalen. Hier wordt als voorwedstrijd gespeeld Haarlem 2Excelsior 2, waarin de thuis club een ruime zege kan behalen. Van de derdeklassers gaat Sport Vereent op bezoek bij Gibraltar, dat nog in ernstig degradatiegevaar verkeert; daarom zal Sport Vereent terdege moeten oppassen. Nieuw Flora gaat op bezoek bij MEO en zal jammer genoeg wederom een nederlaag tegemoet gaan. HANDBAL IJmond, de ongeslagen leider in de twee de klasse heren, ontmoet zondag in Zand- voort rivaal Zandvoortmeeuwen. Het be looft een spannende strijd te worden. Win nen de Velsenaren, dan hebben zy aan één winstpunt uit de drie resterende wedstrij den voldoende om de titèl te behalen. De ontmoeting begint om één uur. De stand luidt hier: IJmond 10-20, Zandvoortmeeu wen 9-14 en Lijnden 9-10. De herenploegen van Concordia en Rapi ditas spelen respectievelijk tegen Aalsmeer en BHC. Aalsmeer leidt zonder enig verlies in de eerste klasse en wij moeten de Con- cordianen in Aalsmeer dan ook kansloos achten. Rapiditas heeft een redelijke kans om met beide punten uit Bussum terug te keren. Voor de Haarlemse damesteams ziet het er weinig hoopvol uit, hoewel HOC tegen ADO nog een kleine kans op succes heeft. De Concordia-dames zijn in Alkmaar tegen AVA echter bij voorbaat verslagen. De herenreserves van de Concordianen spelen om drie uur aan de Van Oosten de Bruijn- straat in Haarlem tegen de Aalsmeer- reserves. Voor de afdeling is er een bescheiden programma; dames: HBCConcordia 3 (12 uur), De Blinkert 2ADO 2 (12 uur), Leo- nidasIEV (1 uur) en Wijk aan Ze? IJmond 3 (1 uur). Heren: AVATonegido, AHVTonegido, AHVIJmond 2 (11 uur) en Concordia 3AVA 2 (10.45 uur). WA TERPOLO In het Sportfondsenbad in Haarlem wor den vanavond, aanvang acht uur, de laatste thuiswedstrijden van de Haarlemse clubs gespeeld voor de winter-waterpolocompe- titie. Het programma wordt geopend met de dameswedstrijd DWTHPC; DWT zal wél ongeslagen de kampioensvlag kunnen gaan hijsen. Hierna komen de dames van HVGB en Haarlem in het strijdperk. De reserveheren van DWT en HPC komen vervolgens tegenover elkaar, waarna tot slot een treffen plaats vindt tussen de eer ste herenteams voor DWT en HPC. De in het programma vastgestelde veteranen- wedstrijd DWRLZC is komen te ver vallen. HONKBAL Het traditionele SC Haarlemtoernooi zal zondag het honkbalseizoen in Haarlem openen. De wedstrijden beginnen om kwart voor tien en worden gespeeld op het gemeenteterrein in het Noordersport park. De deelnemende verenigingen zijn de hoofdklassers EHS en Schoten, de eersteklasser HCK en de organiserende vereniging. Om kwart voor tien komt SC Haarlem, dat het afgelopen seizoen naar de over gangsklasse degradeerde, uit tegen EHS, de ploeg, waar nog al het een en ander om te doen is geweest. Immers diverse spelers verlieten hun vereniging om bij Gé Hoogenbos honkbal te spelen, zoals de Amerikanen dat doen. Houtkamp (ex- HCK), de gebroeders Tromp (ex-ABC) en Jole (ex-HHC) zullen zondag voor het eerst de kleuren van EHS gaan verdedi gen. We zijn zeer benieuwd, wat de ploeg presteert na vele maanden harde wintertraining. Ook de prestaties van Jole als pitcher zijn voor velen onbekend. SC Haarlem, dat Van Bruggen zag ver trekken, zal zich zeker niet bij een neder laag neerleggen, maar ondanks het grote enthousiasme geven wij Van Berkel c.s. niet veel kans. Om half twaalf komt landskampioen Schoten met enkele nieuwe spelers in het veld tegen HCK, dat Ringersma (ex-HHC) als versterking heeft gekregen. Keule- mans heeft dit jaar de beschikking over meerdere pitchers. Bakker (ex-TYBB) en Sauer (ex-Rooswijk) zullen Munsterman komen assisteren. Bovendien heeft Scho ten Herman van Bruggen, vorig jaar nog aanvoerder van SC Haarlem, dit jaar onder de kanshebbers voor het eerste team. 'i HCK had het deze winter heel wat ge makkelijker met nieuwe leden aannemen. Pitcher Houtkamp vertrok, maar pitcher Ringersma kwam. De rest van de ploeg, die vorig jaar op het nippertje voor de hoofdklasse werd uitgeschakeld, is onge wijzigd gebleven. Wij gven landskampioen Schoten de beste kans, al zullen enkele honkballers zondag de geel-zwarte kleuren op het voetbalveld hoog moeten houden. De eerste divisieclubs uit het betaalde voetbal uit Haarlem en dmgeving, die zondag een wedstrijd spelen, komen met de volgende opstelling (v.r.n.l.) in het veld: Haarlem: Snijders; Oepkes en Kors; Kilian, De Voogd en Boom; Brokx, Vreeken, De Graaf, Ketting en Groe- neveld. RCH: Van der Voort; Schoonenberg en Romviel; Krist, Van der Brink en Biesbrouck; Brouwer, Kruyer, Ho- nout, Hoogendoorn en Henke. Amateurs HFC: Van der Lee; Dekker en Hein Winter; Bouwman, Molijn en Wijk huizen; Hans Winter, De Nijs, Jansen, Molenaar en Moolenaar. HBC: Warmerdam; Van Bruggen en Goossens; Drayer, Kors en Van Ber gen; Martin, Neeskens, De Reus, Duindam en De Groot. Zandvoortmeeuwen: Van Koningsbrug- gen; A. Stokman en Zwemmer; Ko- ninng, Kerkman en Water; Castien, C. Stokman,Koper, Visser en Hal- derman. Schoten: Heemskerk; Hogendijk en Van Veen; Dinkelberg, Geurts en Koppen; Kleyn, Blankesteyn, Otten, Van Oos ten en Sandberg. Kennemers: Tijms; Lejeune en Huys- man; Brethouwer, Horeman en v. d. Sluys; F. Mosk, De Bie, Zwanenburg, J. Mosk en v. d. Outenaar. DEM: Aardenburg; Spanjaard en Van Lieshout; Starremans, A. Bakker en Niesten; Appel, Goderie, C. Bakker, Zonjee en Van Balen. De voor EDO zo belangrijke uitwedstrijd tegen Roda Sport, die voor zondag aan staande was vastgesteld, zal niet doorgaan. De EDO-speler Smit werd tijdens het toernooi van de Europese Voetbal Unie, waarin hij speelde met het Nederlandse team, geblesseerd en zou ook morgen niet kunnen uitkomen voor zijn club. EDO heeft daarom uitstel gevraagd en verkre gen. Om de wielertitel De sportcommissie van de KNWU heeft nu het parcours aangeduid voor de twee de van de drie ritten om het kampioen schap van Nederland op de weg voor pro fessionals en onafhankelijken. Gekozen werd het 10,5 km. lange heuvelachtige traject tussen Groesbeek en Berg en Dal bij Nijmegen. De wedstrijd wordt daar op zondag 27 juli ruim een week na de laatste rit van de Tour de France gehouden. De totale afstand zal ca. 190 km. zijn. Zoals bekend worden de eerste en de derde rit respectievelijk op 20 april in Val kenburg (Cauberg) en op 10 augustus in Zandvoort (circuit) gehouden.

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 11