Met vakantie Met vakantie I i i C' ESA- a Gemeentelijk buitencentrum in Epe komende maanden weer volgeboekt i E.S.A. DE HAAS 9 Zeilboot sloeg om in Noorder Buitenspaarne Fraude bij Amsterdams verkoopkantoor Ad spirant-kopers voor halve ton opgelicht Führhopschool won het „blokjesbaltoernooi" De medische verzorging tijdens het weekeinde Diefstallen bij de Esso in Rotterdam opgelost Drieëntwintig personeels leden onder verdenking Christelijk mannenkoor geeft operaconcert Kerkelijk Nieuws P.S.P. doet mee aan raadsverkiezing Haarlem Scheepvaart Adverteert in deze rubriek WIJ ONTDEKTEN... U GENIET! „EBATO"- HAGENOUW mm 25 JAAR REIZEN ZONDER ZORGEN trans-contihental trans-continental I i biiUAG 12 APRIL 1958 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT In de komende maanden zal het buiten centrum van de gemeente Haarlem, dat vorig jaar in Epe op de Veluwe in gebruik js genomen en onder de naam „Wisselse veld" al goede bekendheid heeft gekregen, weer bezet zijn door Haarlemmers, die claar lussen de bossen en glooiende akkers van een heerlijke vakantie gaan genieten. Van 2 mei tot 8 november zal geen plaats in het buitencentrum vrij zijn. Er kon zelfs lang niet aan alle aanvragen worden vol daan. Van 26 groepen moesten de aanvra gen om van het buitencentrum gebruik te kunnen maken, worden afgewezen. Er blijkt dus een verheugende belangstelling voor dit stukje Haarlem-in-het-Veluwse- land te zijn. Vorig jaar hebben duizend kinderen in Epe een paar fijne dagen doorgemaakt. De meeste kinderen verbleven er ongeveer vijf dagen, hetgeen het totaal van vijf duizend overnachtingen uitwijst. In het komend seizoen zullen niet alleen kinderen hier worden ondergebracht. Ook leden van moederclubs en bejaarden zullen er hun vakantie doorbrengen. De groepen zijn wel zeer uiteenlopend: De Teylerschool bivak keert er en het Coornhertlyceum houdt er een schoolweek. De leerlingen van de Na zorg, maar ook het kleuterhuis van de G.G.D. zullen op het buitencentrum loge ren. In de eerste week van augustus heeft het Speeltuinverbond er zijn tenten opge slagen. Ook gidsen, leden van de gerefor meerde jeugdbeweging alsmede de Katho lieke bond voor het gezin maken van „Wisselseveld" gebruik. In september is het tehuis voor de bejaarden gereserveerd. Belangrijke verbeteringen Om de accommodatie zo goed mogelijk te maken, zijn belangrijke verbeteringen aangebracht. Een urgente voorziening moest echter als gevolg van de bezuini gingsmaatregelen nog achterwege blijven: de aanleg van een centrale verwarming. Daarom zal het tehuis begin november weer worden gesloten. In de afgelopen maanden is een nieuwe pompinstallatie aangelegd. Speciale voor zieningen zijn getroffen voor de zuivering van het water. In het gehele huis is een nieuwe elektrische leiding aangelegd. Timmerlieden en schilders hebben er na dagen werken hun goede sporen achterge laten. Het aantal tafels en stoelen werd uitgebreid. De wasplaatsen zijn verbeterd. De garage is niet meer in gebruik als op bergruimte maar ingericht als handenar- beidlokaal. Dank zij de Openbare Leeszaal is het aantal boeken in de bibliotheek be langrijk uitgebreid. Voorts zijn filmstroken beschikbaar, zodat op regenachtige dagen leerzame of leuke filmpjes kunnen worden vertoond. Zesduizend jonge bomen Op het terrein van het buitencentrum is ook veel verbeterd. Hier zijn zesduizend Vrijdagmiddag omstreeks drie uur is op tet Noorder Buitenspaarne in Haarlem ffn zeilboot een kleine BM die be mand was met drie 23-jarige studenten omgeslagen omdat een van de opvaren den verward raakte in de schoot van de fok waarna de boot gijpte en omsloeg. De drie studenten trachtten zwemmend de kant te bereiken, maar daarbij werden zij belemmerd door de zware zeilkleding waarbij voorts bij een van hen de arm uit de kom schoot terwijl een ander last van kramp kreeg. Op tweehonderd meter afstand waren echter zes jeugdleden van de Bloemendaal- se reddingsbrigade met een plastic vlet aan het oefenen. Zij zagen de boot om slaan en slaagden er even later in de drie drenkelingen te redden. Daarbij stootte hun vlet echter stuk waardoor zij zelf ook :n het water belandden. Wadend slaagden zij er echter in de kant te bereiken. De schade aan de plastic vlet bedraagt onge veer vijftig gulden hetgeen voor de red dingsbrigade met het oog op het komende seizoen een wel zeer onprettige schade post betekent. In Amsterdam zijn drie mannen gear resteerd, die er van worden verdacht, ge durende enkele jaren oplichtingen te heb ben gepleegd ten bedrage van tenminste een halve ton. Een der aangehoudenen is de 65-jarige Amsterdammer G. V. die als directeur van een verkoopkantoor bemid deling had verleend bij het overnemen van Horeca-bedrijven, met medewerking yan zijn 52-jarige stadgenoot P. B. en de 38-jarige H. J. F. uit Den Haag. Door middel van advertenties kwam het >n contact met mensen die een café of res taurant wilden kopen. In de eerste bespre kingen, waarbij nooit getuigen aanwezig waren, gaven zij een zeer gunstige voor stelling van zaken, aldus de politie. Zij be loofden aan de aapirant-koper dat het ver koopkantoor krediet zou verstrekken om de aankoop te financieren. Ook hielden zij de gegadigden voor dat bekende brouwe rijen financiële medewerking zouden ver lenen. De administratieve zijde van de transactie, zou door het verkoopkantoor worden geregeld. Hierna lieten de thans in bewaring ge stelde bemiddelaars hun klant een voor lopige overeenkomst tekenen, waarin ech ter met kleine lettertjes onopvallend was vermeld, dat de verkoper zijn medewer king zou verlenen bij het verkrijgen van kredieten. De aspirantkopers deden ver volgens een eerste betaling, die meestal enkele duizenden guldens bedroeg. De bemiddelaars beloofden hun „slacht offers", dat zij hun geld terug zouden ont vangen als de transactie niet zou door ban. Wanneer dit gebeurde kreeg de ko- oer het door hem gestorte bedrag terug na aftrek van de onkosten, die het ver koopkantoor beweerde gemaakt te heb ben en die dikwijls meer dan de helft van be storting bedroegen. Meestal trachtten 'p bemiddelaars hun klant te behouden boor hem een andere transactie voor te spiegelen. Bij het onderzoek is gebleken dat het brietal oudere mannen in vele plaatsen slachtoffers heeft gemaakt. In tien geval- 'cr> is proces-verbaal opgemaakt. Het staat echter vast dat het aantal gedupeer den veel groter is. jonge boompjes geplant, waardoor de aan was op peil wordt gehouden. Voorts zijn bij het tehuis planten in de' grond gezet. Tenslotte zijn twee sportveldjes aangelegd, waar balspelen enz. kunnen worden ge daan. Deze verbeteringen kwamen tot stand dank zij de gemeentelijke diensten voor Openbare Werken en Hout en Plant soenen. De leiders van de groepen, die deze zomer in het buitencentrum zullen worden ondergebracht, brengen op 23 april 's mid dags een bezoek aan „Wisselseveld" om te zien welke mogelijkheden het tehuis en de omgeving bieden. Deze excursie is geor ganiseerd door de gemeentelijke dienst voor de Lichamelijke Opvoeding, Sport en Jeugdzaken, die 't buitencentrum beheert. Lustrumviering Academie voor voortgezet ec. onderwijs De in ons blad van gisteren aangekon digde viering van het tweede lustrum van de Academie voor voortgezet economisch onderwijs te Haarlem heeft maandag avond 28 april plaats in de aula van de HBS A. te Haarlem en niet, zoals men uit het bericht zou opmaken, op aanstaande maandag. Met het houden van de finale van het „blokjesbaltoernooi" in de Rijkskweek school aan de Leidsevaart in Haarlem, heeft de schoolhandbalcommissie haar ac tiviteiten voor de meisjesleerlingen van het lager- en voortgezet onderwijs, be sloten. Men is er uitstekend ingeslaagd om als tegenhanger van het voetbal voor de jongens, de meisjes met handbal enige sportieve, ontspanning te bezorgen. De grote belangstelling voor het zaalhandbal in de vorm van „blokjesbal" van de zijde van de lagere scholen, heeft bewezen dat men activiteit op dit gebied zeer op prijs stelt. De finalisten in de winnaarsronde de Führhopschool, de Theo Thijssenschool en de Vondelschool 2 hebben elkaar niets toegegeven en alle wedstrijden eindigden onbeslist waardoor men genoodzaakt werd om de finales in verkorte vorm nogmaals te doen spelen. De uitslagen, tussen haak jes de resultaten van de eerste ontmoeting, luidden: FührhopschoolVondelschool 2 (44 20, Vondelschool 2Theo Thijs senschool (22) 13 en Theo Thijssen schoolFühihopschool (77) 23. Eindresultaat: 1. Führhopschool, 2. Theo Thijssenschool en 3. Vondelschool 2. De resultaten van de verliezersfinales luidden: Doopsgezinde schoolTetterode- school 2 91, RijksleerschoolTetterode- school 2 114 en RijksleerschoolDoops gezinde school 82. Eindstand: 1. Rijksleerschool, 2. Doops gezinde school en 3. Tetterodeschool 2. Bij de prijsuitreiking dankte de heer J. Duijff de gemeentelijke dienst voor licha melijke opvoeding en de directeur van de Rijkskweekschool voor het beschikbaar stellen van de speelruimte. In de herfst vakantie zal men zo mogelijk voor de jon gens een dergelijk, toernooi houden. HAARLEM Artsen: men raadplege, uitfluitend tele fonisch, firma J. Mathot, telefoon 11990. Dierenartsen: J. Hagedoorn, Heemsteed- se Dreef 11, Heemstede, tel. 35521. Tandartsen: J. J. Petri, Koninginneweg 11, tel. 11515. Apotheken: Schoterbos-apotheek, Rijks straatweg 19, tel. 50155; firma Loomeijer en Zoon, Zijlweg 34, tel. 12495; Teyler- apotheek, Teylerplein 79, tel. 17946. HALFWEG Artsen: D. H. Honingh, tel. 405. BLOEMENDAAL Artsen: Dokter C. Eenhoorn, Bloemen- daalseweg 17, Bloemendaal, tel. 54003. Overveen: Dokter C. R. Post, Gillis Schoolmeesterlaan 2, Haarlem (post Overveen), tel. 10367. Aerdenhout: Dok ter J. Tjakkes, Nic. Beetslaan 6, Aerden hout, tel. 27570. Wijkverpleegsters: Zuster J. Th. Odinot, Rustenburgherweg 16, Bloemendaal. tel. 52129; zuster H. J. G. Lugthart, Anjelie renlaan 5, Aerdenhout, tel. 26876 en zus ter W. Stuiver, Eikenlaan 1, Bennebroek tel. 02502-618. Apotheken: Voor de avond- en nacht diensten zijn tot zaterdagmorgen 19 april voor spoedeisende gevallen geopend de Elswout Apotheek, Bloemendaalseweg 341, Overveen, tel. 16760, de Santpoortse Apotheek, Bloemendaalsestraatweg 145, Santpoort-Station, tel. 02560-8249 en Apotheek Schotsman, Binnenweg 206-208 Heemstede, tel. 38320 (ook voor Aerden hout). ZANDVOORT Artsen: H. K. van Es, Kostverlorenstraat 4, telefoon 2058. Wijkverpleegsters: Zuster S. M. de Wil de, Zeestraat 67, telefoon 2720. Verloskundige: Zuster G. Bokma, Tolweg 6, telefoon 2816. Dierenarts: J. Hagedoorn, Heemsteedse Dreef 11, Heemstede, tel. 35521. Apotheken: de Zandvoortse apotheek, J. J. L. A. Wijnne, Haltestraat 8, telefoon 2389. BENNEBROEK Arts: G. Manschot, Rijksstraatweg 34, tel. 02502-430. Wijkverpleging: Zuster W. Stuiver, Eikenlaan 1, tel. 02502-618. LISSE Artsen: Dr. F. L. J. M. Haase, Hereweg 337, Tel. 3685. IIILLEGOM Artsen: dr. C. M. Wijkmans, Stationsweg 74, tel. 5771. HAARLEMMERMEER Hoofddorp: dokter Bult, telefoon 6320. Nieuw-Vennep: dokter Van der Weg, telefoon 280. Zwanenburg: dokter Honingh, tel. 405. Badhoevedorp: dokter Den Ouden tele foon 2368. HEEMSTEDE Artsen: A. G. Degenaar, Pieter de Hoogh- straat 11, telefoon 35008 en K. L. Kout, Johan de Wittlaan 23, telefoon 38411. Wijkverpleegster: Zuster G. Verduyn, Meer en Boschlaan 23, telefoon 39509 (en in de week van zaterdag 12 tot en met vrijdag 18 april, des avonds van zes tot elf uur). A- "••eken: Apotheek Schotsman. Bin- n "06 telefoon 38197 (en in de w. >un zaterdag 12 tot en met vrijdag 18 april, des avonds na zes uur). De Rotterdamse politie heeft klaarheid gebracht in diefstallen, gepleegd ten na dele van de n.v. Esso in Rotterdam, waar bij 10.000 liter petroleum, 1.500 liter smeer olie, 25 lege olievaten, 20 petroleumkachel tjes, oude én nieuwe autobanden en zelfs complete autowielen verdwenen waren. Dertien zouden zich aan diefstal, de tien anderen aan heling hebben schuldig ge maakt. Een groot gedeelte, namelijk 7.000 liter petroleum, is gekocht door een grote klant van de n.v. uit Leiden, een oliehan delaar. Zes van de verdachten werden voor de officier van Justitie geleid. Onder de 23 beschuldigden bevinden zich chauffeurs, wassers en doorsmeerders. De zaak kwam aan het rollen toen sur veillerende politiemannen in de nacht van 20 op 21 maart een auto aanhielden, waar in twee autowielen lagen. De man, die de auto bestuurde, werd aan de tand ge voeld en bekende tenslotte de wielen bij zijn werkgever te hebben ontvreemd. Woensdag 23 april geeft het Haarlems Christelijk Mannenkoor een operaconcert in de gemeentelijke concertzaal. Een omvangrijk programma van opera koren, aria's en duetten zal worden uit gevoerd door het mannenkoor, de colora tuursopraan Hanna Weyne, de bariton Bernard Kruisen, de meisjeskoren Juliana en Jubilate uit Den Haag en de pianisten mejuffrouw Berthe Davelaar en Jopie Noordijk-Hoog. Er zullen fragmenten gezongen worden uit de opera's De Toverfluit, De ontvoering uit het Serail, De Parelvissers, Een Mid- zomernachtdroom, Cavaleria Rusticana, De barbier van Sevilla en De Vliegende Hollander Ds. Krafft spreekt zondagavond De in ons blad van donderdag aange kondigde lezing van ds. F. Ch. Krafft in de Waalse kerk te Haarlem over de réveil- beweging in Zwitserland heeft niet don derdagavond, maar aanstaande zondag avond plaats om acht uur. Ned. Herv. Kerk Aangenomen de benoeming tot vicaris te Berlicum A. Westra, kand. te Buiten post. Geref. Kerken Beroepen te Leerdam P. A. Bohlmeijer te Wilnis; te Woerden (vac. P. de Bruijn) C. L. Timmers te Sint Pancras. Chr. Geref. Kerken Bedankt voor Delft G. de Vries te Zeist; voo'- Woerden D. Biesma te Utrecht-Cen trum. De afdeling Haarlem van de Pacifisti sche Socialistische Partij heeft besloten mee te doen aan de gemeenteraadsverkie zingen in Haarlem. Zij heeft daartoe een kandidatenlijst in gediend, waarop de volgende namen voor komen: 1. H. Bovenkerk, 2. S. Dogger, 3. mevrouw mr. A. M. Wieringa-Hulshof, 4. P. J. Steijaart, 5. mevrouw L. Hoekendijk, 6. B. Deen, 7. mejuffrouw dra. C. M. Bur ger en 8. G. J. Sorgdrager. Aagtekerk, 11 te Amsterdam verwacht. Aalsdijk, 12 te Houston. Abbekerk, 12 te Port Swettenham. Abida, 13 te Curasao verwacht. Alamak, pass .11 Ouessant n. Antwerpen. Albireo, 11 dw. Oporto n. Le Havre. Algenib, 11 te Salvador verwacht. Alkaid, 11 v. Rotterdam n. Recife. Amerskerk, 11 v. Bremen n. Hamburg. Amsteldiep, 12 te Gibraltar. Amstelvaart, 11 te Antwerp, verw. v. Casablanca. Angolakust, 11 v. Antwerpen n. Hamburg. Antonia. 12 te Penang. Appmgedijk, 11 te Port Alberni verw. v. Tacoma. Aigos, 11 90 m. w. Algiers n. Antwerpen. Astrid Naess. 14 te Fawley verw. Attis, 11 v. New Orleans n. La Guaira. Andijk. 12 te Rotterdam. Aagtedijk. pass. 11 Stromboli n. Genua. Aegis, 11 te Antwerpen verwacht. Amstelsluis, 11 230 m. o.n.o. Ceylon. Alamak. 12t e Antwerpen verwacht. Alphard, 12 te Rotterdam verwacht v. Antwerpen. Averdijjc. pass. 11 Key West n. Houston. Banda. 11 v. Singapore n. Madras. Batoela, 11 v. Bassein n. Penang. Batjan, 11 te Bahrein verwacht. Batu, 12 te Penang. Bawean. 11 v. Cochin n. Djibouti. Bintang. 12 v. Aden n. Suez. Boschkerk, 11 135 m. z.z.o. The Brothers n. Suez. Bengalen, 11 te Marseille verwacht. Bennekom. 11 120 m. w.n.w. Fayal n. Londen. Bloemfontein. 11 v. Durban n. East-London. Boskoop, 11 v. Madeh-a n. Barbados. Caltex Leiden. 11 351 m. n.n.w. Burlings naar Thameshaven. Caltex Pernis, pass. 11 Algiers n. Sidon. Caltex The Hague, 11 60 m. z.w. Ouess. n. Pernis Caltex Utrecht, 11 355 m. n.n.w. Perim n. Suez. Camerounkust, 11 13 m. z.z.w. Beachyhead naar Bordeaux. Carrillo, 11 v. Charleston n. New York. Casamance. pass. 11 Finisterre n. Nantes. Castor. 11 v. Pointapitre n. Kingston. Cinulia, 11 te Curasao verwacht v. Durban. Cistula, 11 360 m. z.w. Kp. Maria van Diemen n. Auckland. Clavella, 11 v. Geelong n. Sydney. Concepcion, 11 dw. Texel n. Antwerpen. Congokust. 11 130 m. z. Lagos n. Port Harcourt. Coolsingel, pass. 11 Puerto Rico n. Puerto Ordaz. Cottica. 11 v. Isabella Del Sagua n. Nederland. Crania, 10 v. Goophope n. Curacao. Cradle of Liberty, 11 te Mena v. Pernis. Camerounkust, 10 v. Amsterdam n. Bordeaux. Dalerdijk, 11 v Havana n. Vera Cruz. Delfland, 12 te Santos. Delfshaven, 11 v. Buenos Aires n. Bahia Blanca. Dinteldijk, 12 te Londen verwacht. Dorestad, 11 te Curagao verwacht v. Maracaibo. Delft. 11 v. La Guaira n. Curagao. Dongedijk, 11 v. San Francisco n. Portland. Eemland. 11 te Bahia verwacht v. Amsterdam. Eenhoorn, 11 100 m. z. Kp. Finisterre n. R'dam. Elizabeth B, 11 v. Rotterdam n. Stettin. Eos, 11 240 m. o.n.o. Malta n. Malta. Fravizo, 11 v. Santos n. Antwerpen. Friesland SSM, pass. 11 eil. Wight n. Setubal. Fairsea, 7 v. Melbourne n. Southampton. Gaasterland. 12 te Bahia. Gabonkust, 11 v. Lagos n. Matadi. Giessenkerk, 11 v. Townsville n. Brisbane. Graveland. 11 te Rio Grande. Groote Beer, 11 te Quebec. Guineekust, 11 v. Port Harcourt n. Lagos. Hathor, 12 te Beyrouth. Heemskerk. 11 v. Cadiz n. Antwerpen. Hestia, 11 te Antwerpen. Hispania, 10 v. IJmuiden n. Antwerpen. Hestia, pass. 11 Vlissingen n. Antwerpen. Hilversum, jass. 10 Kp. St. Vincent n. Port Said. Hydra, 10 v. Pto. Cabello n. Curagao. Iberia, 11 te Hornillo. lsis, 11 te La Guaira v. Aruba. Jacob Verolme, 11 te Guayacan verwacht. Johan v. Oldenbarnevelt, 11 v. Port Said n. Suez. Karimata. pass. 11 Bahama's n. Houston. Karimun, 12 te Philadelphia. Karsik, pass. 12 Sabang n. Singapore. Katelysia, 11 te Buenos Aires v. Curagao. Keizerswaard, 10 v. Portland n. New York. Kelletia, pass. 11 Antiqua n. Curagao. Kenia, 11 12 m. n.w. Kp. St. Vine. n. Rotterdam. Koningswaard, 10 v. Pto. La Cruz n. Rotterdam. Kosicia. pass. 11 Sta. Maria Azoren n. Rotterdam. Kylix, 11 Kiel gepass. n. Stockholm. Kopionella, 11 550 m. z.o. Ras Al Hadd n. Mena. Loppersum, 11 te Amsterdam. Langkoeas, 12 te Belawan. Laurenskerk, 11 te Damman. Lemaire. 11 v. Tientsin n. Shanghai. Leopoldskerk, paoss. 11 Kp. Bougaroni n. P. Said. Loosdrecht, 12 v. Djibouti n. Suez. Louis Lantz, 11 275 m. n.n.o. L. Palmas v. R'dam. Lutterkerk. 11 100 m. n.w. Alexandrië n. Le Havre. Lieve Vrouwekerk, 11 te Dubai verw. v. Basrah. Macoma. 15 te Singapore verwacht. Mataram, 12 te New Orleans. Maureen, 11 v. Jacksonville n. Savannah. Meerkerk, 11 110 m. w. Napels n. Port Said. Meliskerk, 12 te Bangkok, Modjokerto. 11 75 m. o. Sabang n. Singapore. Mijdrecht, 12 te L. Angeles verw. v. S. Francisco. Musilloyd. 12 te Belawan. Maas. 11 v. Quragao n. Philadelphia. Marnelloyd.'pass. 11 Str. Messina n. Beyrouth. Muiderkerk, 11 te Amsterdam. Moordrecht, 11 60 m. z.w. Djeddah n. B. Mashur. Naess Lion, 11 180 m. z. New Orleans n. Houston. Nanusa, 11 v Port Elizabeth n. East-London. Nieuw Holland, 11 te Belawan verwacht. Nias. 11 et Hongkong. Oldekerk, 11 v. Amsterdam n. Zuid-Afrika. Omala. 12 te Curagao verwacht v. Romana. Ondina. 11 110 m. n.w. Cochin n. Mena. Oranje. 11 v. Port Said n. Napels. Oranjefontein, pass. 11 Dakar n. Kaapstad. Oranje Nassau, 11 v. Dover n. Trinidad. Oranjestad. 12 te Fort de France. Osiris. 10 te Barranquilla v. Aruba. Ovula, 11 90 m. z.z.o. Bangkok n. Singapore. Oberon, 12 te Rotterdam. Ommenkerk, 11 v. Amsterdam n. Hamburg. Pendrecht, 12 te Monrovia. Poelau Laut, 11 te Amsterdam. Poseidon, 11 te Pto. Limon v. Aruba. Prins der Nederlanden. 11 te Curagao verwacht. Pr. Fred. Hendrik, pass. 11 St. Pierre n. Montreal. Pr Will. George Fred.. 11 v. Le Havre n. Montreal. Pygmalion. 10 50 m. n.n.ó. Miami n. Rotterdam. Phrontis, 11 te Amsterdam. Reyniersz, 15 te Penang verwacht v. Akyab. Rijnkerk, 11 te Aden verwacht. Rotti, 11 te New York v. Philadelphia. Raki, 9 v. Tandjong Mani n. Sandakan. Rondo. 12 te Damman. Rijnkerk. 12 v. Aden n. Mombasa. Sabang, 11 v. Hongkong n. Saigon. Sarpedon, 12 te Georgetown. Scherpendrecht, 12 te Kaosiung. Sibajak, 10 420 m. o.z.o. Sokotra n. Aden. Sinabang. 13 te Singapore verwacht v. Singora. Sloterdijk, 11 v. New York n. Philadelphia. Stad Delft, pass. 11 Djeddah n. Suez. Stad Haarl., 11 120 m. z.w. Stavang. n. Klrkeness. Stad Vlaardingen, 11 te Kirkenes. Staiwac Djirak, 11 te Buatan. Statue of Liberty. 10 600 m. z.o. Bermuda naar Philadelphia. Straat Mozambique. 12 te East-London. Sumatra, 11 30 m. n. Terschelling n. Antwerpen. Stentor, 11 te Port of Spain verw. v. Carupano. Straat Bali, 10 v. Durban n. Mauritius. Straat Johore, 12 v. Fremantle n. Singapore. Straat Soenda, 11 v. Hongkong n. Singapore. Stad Alkmaar. 11 55 m. n.o. Algiers n. Messina. Sunetta. 11 v. Singapore n. Bangkok. Solon. 10 v. Trinidad n. Aux Cayes. Sommelsdijk, 11 te Antwerpen. Stad Utrecht, verm. 12 v. Baltimore n. Vlaard. Slamat, 12 te Rotterdam. Tankhaven IX, 11 v. Telokanson n. Penang. Tara, 11 35 m. z.o. Portsmouth n.*Montevideo. Tarakan, 11 90 m. w. Napels n. Port Said. Teucer. pass. 11 Fayal n. Halifax. Tiberius. 11 1100 m. n.o. San Juan n. San Juan. Tjibadak. pass. 11 noordp. Luzon n. Shimizu. Towa, 12 te Recifg. Trompenberg, 14 te Houston verwacht. Telamon, 11 te Charleston verw. n. Maracaibo. Telamon, 11 te Charleston. Trajanus, 11 v. St. Vincent n. S. Lucia. Utrecht, 11 te Venetië verwacht. Van Heemskerk, pass. eil. Langeoog n. Kaapstad. Van Linschoten, 11 te Durban verw. v. EastLond. Van Noort. 12 te Kaapstad verwacht. Van der Hagen, 11 te Rotterdam. Vivipara. 11 v. Mena Ai Ahmadi n. Eastham. Waal, 11 v. Tunis n. Antwerpen. v. Waerwijck, 11 220 m. z.o. Mozamb. n. Penang. W. Alton Jones. 11 v. Philadelphia n. Amsterdam. Waterman, 11 350 m. w. Scillies n. Halifax. Wieldrecht, 11 v. Abadan n. Suez. Willem Ruys, 11 te Colombo. Witmarsum, 11 v. Antwerpen n. Hamilton. Wonogiri, 12 te Zamboanga. Zuiderkruis. 11 te Suez. Zonnekerk. 11 te Genua v. Rijeka. KLEINE VAART Boreas. 10 te Amsterdam n. Kopenhagen. Draco, 10 v. Amsterdam n. Hamburg. Ilias. 10 te Barcelona n. Tarragona. Kaap Falga. 10 te Franeker v. Leith. Nero. 11 15 m. w.z.w. Casquets n. Amsterdam. Notos, 10 et Alexandrië n. Beyrouth. Pavo, 8 te Barcelona v. Preston. Phidias. 10 te Burgas n. Istanbul. Prinsengracht. 11 v. Antwerpen n. Rotterdam. Schippersgracht. 10 v. Aarhus n. Porsgrunn. SLEEPVAART Barentszee. 10 200 m. n.o. Sombrero n. Gent. Clyde. 10 160 m. o.n.o. Madeira n. Port Harcourt. Cycloop. 8 te Aden. Loire. 10 25 m. o. Kp. Bon n. Conakry. Oceaan. 10 90 m. n.w. K. S. Antonio n. Maracaibo. Poolzee, 10 v. Hdrta (Azoren) n. New York. Rode Zee. 10, 50 m. n.n.o. Malta n. Ravenna. Thames, pass. 8 Barry eil. n. Avonmouth. Tvne. 10 140 m. w.z.w. Colombo n. Tandj, Priok. UIT DE GROOTSTE HUISHOUDNAAIMACHINEFABRIEK VAN EUROPA Geniet met volle teugen van Spanjes heerlijke klimaat. Kies een van onderstaande "alles inbegrepen"-reizen per comfortabele luxe-touringcar. Uitstekende hotctaccomodatie, verzorgde maaltijden. Wilt U luiereQ onder de palmen? Ga dan 12 dagen naar Lloret de Mar aan de Costa Brava waar de Middel landse-Zeekust op zijn mooist is. Reissomf 285.- Vertrekelke14da- gen, v.a. 1 juni elke week. Eerste vertrekdatum 21 april. Vraag nog vandaag het uitvoerige gratis prospectus met gedetailleerde reisbeschrijvingen aan Wilt U een aaneenschakeling van evenementen beleven? Maak dan een 14-daagse rondreis door Spanje met verblijf te Madrid en Barce lona. De interessantste vakantiereis die U kunt maken!Reissom f 340.- Vertrek elke 14 dagen. Eerste ver trekdatum 13 april. BUREAU N.V. 39. Veenendaal, Tel. (08385)2845 Reeds vijf jaar ervaring met Spanjereizen VRAAGT GRATIS PROSPECTUS VOOR DE VOLGENDE PRIMA VERZORGDE REIZEN. 1STE KLAS TOURINGCARS FN HOLL MAALTIJDEN. mnu. Mei. overige mnd .9 de Neckarüal - Ziegelhausen Heidelberg i 115.- f 119.15 p.p 9 de. Zw Woud - Gernsbach Baden Baden i 128. 9 de Zwahische Alb - Honau Reutlineen I 135. 10 de Tiroi - Völs'Innsbruck m overn 131.- 10 dg Wildschönau. Mühltal Worgi m overn f 141.- 10 dg vorariberg - SulzRankweil m overn 155.- 10 dg. Saanenmöser (Zwitserl.) via Brussel f 155.- 10 dg Reclamereis Italië NaeoTorbole bf) Riva 'Hote. met eigen oadstrand) m. overn f 165.-, f 169,75 p.p. mei reisbei en voll hoteivere pr. slaapk vertrek Rotter dam via Utrecht en Arnhem elke zaterdagmiddag en maandag vanaf 5 mei tot eind september GEEN BIJKOMENDE KOSTEN ACHTERAF. REISBUREAU „EUROTOURS", Zaagmolendrift 53c, Rotterdam - Tel. 12.17.31 ERKEND REISBUREAU EN AANBEVOLEN DOOR OE A.N.W.B. I 132,75 p.p 1 139.15 O.p 1 UI.75 O.p I 145.75 D p I 159.75 O.p. f 159.75 p.p. Een uitstekend verzorgde reis tegen ZEER LAGE PRIJS wordt U geboden in met zorg uitgekozen standplaatsen, hotels en pensions, en met de meest fraaie autocars Enige reizen uit ons programma van meer dan 500 tochten. v.a. 186,— 17 d. Saalfelden ..va. 202.— 17 d. Oetztal/Tirol v.a. 187.— 17 d. Val Venosta v.a. 222,— 8 d. Ahrdal 8 d. Remagen 10 d. Reith/Tirol v.a. 121. 10 d. Saalfelden v.a. 131,— 10 d. Oetztal/Tirol v.a. 122,— 10 d. Val Venostra v.a. 143,50 10 d. Merano v.a. 174,50 10 d. Ortisei v.a. 169.— U d. Gardameer 204.— 12 d Cattolica v.a. 221.— 13 d. Oostenrijk v.a. 210.— v.a. 94.50 17 d. Reith/Tirol v.a. 98.— 17 d. Merano 17 d. Ortisei 18 d. Gardameer 19 d. Cattolica 20 d. Rome Caprl 20 d. Mallorca v.a. 277.— v.a. 267.— 294.— v.a. 301.— 674,— 427,50 Vele reizen vinden met Pinksteren plaats. Speciaal aanbevolen voorjaarsreizen: 11 en 18 d. Gardameer, vertrek op 5, 12, 19, 26 mei. Reissom resp 204,— en 294,—. Sp. aanmelding gewenst. Ons programma vermeldt ook 2-3-4-5 en 6-daagse reizen. Voor volledige gegevens vrage u ons uitvoerig, geïllustreerd programmaboekje aan. Koningstraat 44. tel. 21515HA AR LEM Portugal - andalusië - marocco - italië costa brava - mallorca - joegoslavië Hotelleiding H. Witmaar Reissom Voor- en naseizoen/Hoogseizoen DOLOMIETEN 10 d.reis f 115.- f 125.- Fai della Paganelle IT d.reis f 175.- f 195.- TOERISTENKLASSE 10 d.reis f 105.- f 115 IT d.reis f 160.- f 175.- ADRIATISCHE RIVIERA 12 d.reis f 145.- f 155.- Cesenatico 19 d reis f 205.- f 230 - inlichtingen en gratis prospectus m deze prijzen zijn inclusief algehele verzorging ReisbureaB EUROTEX Sarphatistraat 5£ Amsterdam tel. 52975 Boekingskantoor Haarlem: REISBUREAU CE NT OUR I KONINGSTRAAT 44 - TELEFOON 21515 I V A C A N T I E AUTOREIZEN België 1 /t dag 3" dagen i dagen 3 dagen 3 dagen 4 dagen 5 dagen 5 dagen 5 dagen en Luxemburg Brussel/Expositie f. 43.- Brussel/Expositie Valkenburg/Brussel f. 124.. f- 82.- Eifel-Luxemburg f- 76.- Ardennen-Luxemburg f- 75.- Ardennen-Luxemburg f- 94.- Ardennen-Luxemburg f. 135.- Eifel-Ardcnn.-Brussel f- IIS.- Mooi Ncdcri./Brussel f- 135.- Frankrijk 3 dagen Parijs f- 85.- 4 dagen Parijs-Versailles f. 107.- 5 dagen Parijs-Versailles f- 13 2.- 6 dagen Parijs-Fontainebleau f- 159.- 6 dgn Parijs-Loire-N'ormandië f- /79- 7 dagen Saargebied-Vogezen f. 219.. 10 dagen Centraal-Frankrijk f. 301 12 dagen Rivièra-Alpcnpassen f- 369 Complete autoreizen, dus inclusief alle excursies, prima hotelverzorging, des kundige leiders, moderne autocars. Nog tientallen kortere en langere reizen naar alle andere landen in Europa. Vraag de fraaie, geïllustreerde fubileumgids. REISBUREAUX Haarlem, Grote Houtstraat 1 24, Tel. 20033; Beverwijk, de Swart, Breestraat 104, Tel. 3156 alsmede bij de kantoren van LISSONE-LINDEMAN Reisbureau en Touringcarbedrijf AMSTERDAM MARUM GRONINGEN Frkend door do 1 Ned Reitkemer 1 Het bureau met de beter verzorgde touringcarreizen. Reizen van 3 t/m 12 dagen naar: SCANDINAVIË DUITSLAND OOSTENRIJK ITALIË FRANKRIJK BELGIË LUXEMBURG In orilzen van f 65.— tot f 449.—. 15 verschillende reizen vindt u uitvoerig om schreven in onze reisgids 1958. welke wti u gaarne topzenden. a AMSTERDAM: Damrak 37-38, tel. 020-40691. b.g.g. 02907-579. HAARLEM: Reisbureau „Centouri", Koning straat 44, tel. 21515. LEEUWARDEN: Passagebureau J. W. van der Meulen. Spaniaardslaan 153 tel. 051005807-7964 b.g.g. 3069. GORREDIJK: Passagebureau J. W- van der Meulen, Hoofdstraat 100. tel. 05133444 en 445. HEERENVEEN: SDorthuis De Leeuw. Breedpad 3, tel. 05130—2418. DRACHTEN: H. KUlstra. Zuiderbuurt 21. telef. 05120—2254. MARUM: E.S.A. Trans Continental. Afd. Reizen tel. 12. GRONINGEN: E.S.A.'s Reisbureau ..De Si/n-enT' \-we° 19 tel 05900—27380.

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 3