Mode KERKDIENSTEN mó va Koersfluctuaties op de Amsterdamse beurs van 8 tot en met 11 april DE BEURS van gisteren SLOT DEFECT? Dwars door de bloedvallei Peyton Place De grote bluf Afdeling neemt deel aan Rotterdamse tentoonstelling Lord, lady en butler The kid The Tom my Steele story Davy Crockett en de piraten Slachtoffers van het trottoir Journaals Koninginnedagviering in Bloemendaal Wethouder D. J. A. Geluk bij Haarlems Bloei gehuldigd Rovers reden gestolen auto het water in t3/,« Opgave kerkdiensten Kamsteeg's Automobielbedrijf N.V. Uitslagen van de schoolvoetbalwedstrijden Tj. Braaksma door velen ten grave gedragen Fie Carelsen ziek UIT STAD EN STREEK ZATERDAG 12 APRIL 1958 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 7 (R o x y) Een gevangenwagen met twee misdadigers is op weg door de woes tijn van Arizona. De sheriff en zijn assis tent, die de gevangenen begeleiden, krij gen weldra gezelschap van een koop man, een kapitein, twee dames en een jongeman. Ze houden elkaar gezelschap imdat de streek onveilig wordt gemaakt door Apachen. Maar weldra blijkt dat rij ook binnen eigen gelederen een ver rader hebben. Ze bereiken met veel in spanning het fort, dat hun doelwit is. j)e bezetting blijkt door de Indianen uit gemoord. Zelf worden ze nu aangevallen. Alleen list kan hen redden. Het lukt met veel zelfopoffering en dapperheid. En volgens de goede oude traditie krijgt ieder loon naar werken. De „Aanval der krabmonsters" die wij van maandag af krijgen te verduren, is rijk aan griezeleffecten. Een radio-actief besmet eiland is de broedplaats van alle onheil. Acht mensen gaan aan wal. Slechts twee keren terug. (Rembrandt) Soms doen de vrij moedigheden, waarmee filmtitels worden vertaald, beslist schade aan het produkt, waarvoor een theater de belangstelling op roept. Dat is dan het geval met de film „Peyton Place" die in het Nederlands heqt: „Dorp der zonde". Daarmee is veel meer slechtheid gesuggereerd dan de film vertoont. Ook de aanduiding, dat schand daden van een kleine gemeenschap aan de kaak worden gesteld, riekt naar een be denkelijke sensatiezucht. Merkwaardig, dat soms de film tegen haar eigen recla me in bescherming moet worden geno men. Die reclame wordt bedreven door het kantoor, dat de film verhuurt. In dit geval vindt zij de kritiek tegenover zich. want in onze bespreking van donderdag hebben wij de film op heel wat positievere eigenschappen betrapt dan zelfs in de a'n- noncering te berde worden gebracht. (Cinema P a 1 a c e) Eddie Constan- line, de Frans sprekende Amerikaan, strijdtook dit keer weer tegen het kwade - daarbij terzijde gestaan door een aan tal aantrekkelijke meisjes maar in „De grote bluf" is hij er toch meer op uit om zichzelf te bevoordelen. Nu hindert dat bij Constantine niets. Hij is de held, hij vecht het beste en hij maakt de aar digste grapjes. Het gehele scenario is dan ook om Constantine heen geschreven en het moet gezegd worden dat de „super man" zich uitstekend van zijn taak kwijt. In een razendsnel tempo ontwerpt hij een plan om aan miljarden francs te komen en in even vlot tempo ruimt hij alle moei lijkheden uit de weg. Het gaat allemaal om het bezit van een rijke oliebron, die ;edeeltelijk aan een aantal kleine spaar- iers behoort, maar waarop een gemene i,kaard ook het oog heeft laten vallen, ife afloop is niet moeilijk te raden. Con stantine neemt het op voor de kleine lui den en wint. De manier echter waarop hij al zijn tegenstanders buiten westen slaat is op het filmdoek althans nauwe lijks te overtreffen. De wijze ook waarop hij tientallen zeer mooie meisjes voor zich inpalmt is beslist niet voor verbetering vatbaar. Er valt dus in Palace heel wat te leren en wanneer men dan tenslotte nog weet dat het hele verhaal zeker niet ADVERTENTIE Bloembollencultuur Heemstede Op de vrijdagavond in het verversings huis van het wandelbos „Groenendaal" gehouden ledenvergadering van de afde ling Heemstede van de Koninklijke Alge- meene Vereeniging voor Bloembollencul tuur, ging men met algemene stemmen akkoord met het voorstel tot deelneming aan de Internationale Tuinbouwtentoon stelling 1960 in Rotterdam. Dit na een kor te inleiding door de voorzitter, de heer A. J. Braam, die van mening was dat de deelneming op dezelfde wijze zou geschie den als die aan de Flora 1953. Overigens waren nog geen nadere details bekend, maar het ligt wel in de bedoeling de even tueel inzendende afdelingen voor definitie ve afspraken bijeen te roepen. Vandaar dat het bestuur deze avond van de leden volmacht verkreeg een commissie samen te stellen, die met de voorbereidende werk zaamheden en nadere oriëntatie zal wor den belast. Een ander punt van bespreking vorm de de beschrijvingsbrief voor de 225ste al gemene ledenvergadering, die maandag 21 april in Haarlem zal worden gehouden. In het bijzonder het voorstel van de afde ling Lisserbroek, betreffende een verho ging van de minimumprijzen. De voorzit ter toonde zich hierover in zijn toelichting weinig enthousiast, omdat hij vreesde dat men op den duur het tegendeel zou berei ken van hetgeen het voorstel beoogt. De vergadering bleek dezelfde mening te zijn toegedaan, zodat werd besloten op de al gemene vergadering de steun van de 'eomsteedse afdeling aan c}it voorstel te onthouden. Ten slotte werden de heren J. K. F. Dix ■n C. Roozen tot afgevaardigden benoemd. De voorzitter meende in zijn openings woord de geringe opkomst te moeten toe schrijven aan het feit, dat de traditionele verloting ditmaal op de agenda ontbrak, 'n zijn slotwoord complimenteerde hij de 'neer Geerlings, wegens zijn successen, be haald op de tentoonstelling in Essen. zonder gebrek aan humor wordt voorge schoteld dan heeft men het deze week wat de keuze van luchtige ontspanning betreft wel bijzonder gemakkelijk. Donderdagavond draait in het verzoek programma „Geen liefde duurt eeuwig", een film van Henri Verneuil met Daniel Gelin, Frangoise Arnoul en Trevor Ho ward in de hoofdrollen. (Studio) De geestige Engelse film, waarin rang en stand in hun betrekkelijk heid worden getoond, blijft nog een week. Men doe er zijn voordeel mee. (Minerva) Tot en met zondag wor den wij in de gelegenheid gesteld een van de beste films terug te zien, die er zijn gemaakt en wel Chaplin's „The Kid." Reeds eerder werd .in deze rubriek de lof trompet over deze film gestoken. We ver vallen niet in herhaling. Het loont de moeite de filmglorie van Chaplin aan de hand van deze creatie vast te stellen. Maandag worden wij in „Reich mir die Hand, mein Leben" weer met het leven van Mozart en inzonderheid zijn muziek beziggehouden. Dinsdag en woensdag draait „Voor wie de klok luidt" naar He mingway's roman. (Lido) De top-hits zijn niet van de lucht in deze film, welke ditmaal .de En gelse Elvis Presley op het witte doek brengt. Iedereen begrijpt wat dat bete kent. Alle aandacht is geconcentreerd op de muzikale voortbrengselen van Tommy en wie hem omringen. Tot en met zondag kan men ervoor reserveren. Van maan dag af neemt de dramatische muziek de overhand. Dan immers wordt de filmver sie vertoond van de opera „Cavalleria Rus- ticana" met Anthony Guinn en Kerima. (Frans Hals) In ons land heeft Davy Crocket nog maar weinig kans ge kregen populair te worden. In Amerika werd hij de nationale figuur voor de jeugd die in hem de held zag van alle jongens boeken tegelijk. De films over Davy Crocket laten er geen twijfel aan bestaan, dat Davy een groot man was, zo groot, dat de makers zich rustig veroorloven hun held te ironiseren. Niemand ergert zich er aan, zelfs de grootste vereerders niet van de dappere schutter en spoorzoeker. Een aardige vondst is het om Davy's da den in balladevorm te bezingen, waardoor er een soort legendewerking ontstaat. Men moet maar eens met Davy kennismaken. De gelegenheid is gunstig, want de wijze waarop hij de piraten onthaalt, zal de har ten sneller doen kloppen van Amerikaanse trots, ondanks Nederlandse nuchterheid. (L u x o r) Een Franse film zoals men die wel kent uit het repertoire. Ditmaal wordt een jonge vrouw bijna de dupe van het feit, dat zij weet wie de moordenaar is van de gangster, die een etage boven haar woonde. De vreemde situatie doet zich voor dat de moordenaar haar zelf komt bevrijden uit handen van de lieden, die haar vasthielden om hem te chanteren. Hij beseft echter niet wat ze allemaal weet. Veel doet dat er ook niet toe, want alles blijkt begonnen om de revolversalvo's en knokpartijen, die de verschijning van de moordenaar begelei den. Het milieu van de dames, die „van de zonde leven" blijkt ook een graag gebruikt decorum. Enfin, gelegenheid genoeg om af te reageren. Maar de intrige verbaasde ons toch wel, omdat ze in tegenstelling tot an dere films in dit genre niet sterk is. De zes onderwerpen die „Spiegel van Nederland" dit keer in het journaal heeft opgenomen, doen wat kwaliteit betreft, nauwelijks voor elkaar onder. Achtereen- volgens ziet men het eierenzoeken in het evacuatiecentrum Budel, het vervoer van een 20.000 ton metende tanker naar Rot- terdam, het koninklijk gezin in Sankt Anton, een Haags klepperkorps, een ten toonstelling van Le Corbusier en zeil wedstrijden in Loosdrecht. Alle reporta ges zijn met zorg uitgevoerd, waarbij vooral de beelden van de kleine gerepa- trieeiden er. van de wedstrijdzeilers van goed vakmanschap getuigen. Polygoon-Profijti heeft met ironie het weer tijdens de paasdagen in beeld ge bracht. Een rugbywedstrijd in Apeldoorn, de verlichting van het Philips-stadion en een reportage uit Suriname vormen de verdere attracties. Het. oranjecomité Bloemendaal-Dorp heeft voor 30 april het volgende feestpro gramma vastgesteld: Alle leerlingen van de Bloemendaalse scholen komen om negen uur op net speel- terrein van de Hartenlustschool bij elkaar en gaan om half tien via de Vijverweg, Bloemendaalseweg en Zomerzorgerlaan naar het Openluchttheater. De stoet wordt voorafgegaan door de christelijke muziek vereniging „Sursum" met tamboerkorps. Om tien uur worden in het Openlucht theater de feestelijkheden geopend door dr. D. H. Peereboom Voller, burgemeester van Bloemendaal. Van tien tot twaalf uur zal bij gunstig weer het Van Meurs Jeugd- variété Gezelschap, onder meer met een waterballet-show en een goochelnummer optreden. Des avonds om half negen wordt een lampionoptocht gehouden waarvoor van te voren op de scholen gratis zeshonderd lampions zullen worden uitgereikt. De start heeft weer plaats op het speelterrein van de Hartenlustschool en de volgende route zal worden gevolgd: Vijverweg, Ie penlaan, Kleverlaan, Verbindingsweg, Kor te Kleverlaan, Bloemendaalseweg, Wild hoefpark, Donkerelaan, Sterreboslaan, Bos en Duinplein, Rustenburgherweg, Bloe mendaalseweg, De Genestetweg, Verlengde Koepellaan, Zomerzorgerlaan, Bloemen daalseweg, Ventweg voor flatgebouw, waar de tocht zal worden ontbonden. Tot besluit van de dag wordt een bal- champêtre op het kruispunt Bloemen daalseweg, hoek Dr. D. Bakkerlaan gehou den. afgewisseld door het vertonen van films. (Shows, snufjes en alles wat /erder in het domein der vrouw dagelijks aan de orde komt) In de sfeervolle omgeving van hotel Bouwes te Zandvoort met het ruisen van de zee op de achtergrond, toonde Sporthuis Gretha de Bruyn ons gisteravond een keur van bad-, strand en sportkleding voor da mes en heren, die ondanks de ontmoedi gende temperatuur buiten nog geloven in een zomer van zon en warmte. En na de fleurige en luchtige collectie gezien te heb ben hunkeren we nóg meer naar de zon! Damesbadkleding was er in een ruime va riatie van goedkope katoen tot zeer bij zondere kwaliteiten toe. Streep-bloem en non-figuratieve dessins vonden een origi nele verwerking, die door de perfectie van coupe nog meer tot haar recht kwam. Mooi aansluitend waren de modellen van een nieuw soort lastex, waarbij de rits (achter) het strapless lijfje strak aantrok. Ook baleintjes in de zijkanten verhoogden dit strak afkledend effect. De grotere ma ten kunnen zich echter beter houden bij de badpakken mèt schouderbandjes; hoe smal en ondergeschikt deze bandjes vaak ook zijn, toch verlengen ze op geraffineerde wijze het silhouet en doen ze de draagster slanker schijnen. De ensembles bestaande uit rok, plastron en bolero in een juichend zonnig dessin waren bijzonder aantrek kelijk. Ook de korte badjasjes van bad stof, of van katoen gevoerd met badstof, die zo praktisch in het gebruik zijn, werden op zo'n charmante wijze aan ons voorge steld, dat ze ons ineens een onmisbaar stuk voor onze garderobe leken. Willen we het nuttige mét het aangename verenigen dan is zo'n rok tevens als cape te dragen; hét mode-snufje van dit seizoen. Een Italaans vest van katoen in een streepdessin, shorts van wafeltjes pikué, pantalons met smalle pijpen en luchtige „niet-strijken" bloesjes, dat alles staat ons dit seizoen ten dienste om vakantie en sport nog attractiever te maken. En om de heren niet teleur te stellen: ook voor hen was er een ruime keuze, vooral uit wollen pullovers, sweaters en jacks. En willen ze er niet verkreukeld uitzien, dan zijn er al tijd die terylene pantalons, die wel niet zuiver wit zijn maar nooit gestreken of ge perst hoeven te worden, en komt dat het welslagen van een vakantie niet ten-goede? Katy Ter gelegenheid van koperen jubileum als voorzitter Het dagelijks bestuur van de stichting „Haarlems Bloei" heeft vanmorgen zijn voorzitter, wethouder D. J. A. Geluk, in intieme kring gehuldigd. De aanleiding hiervoor werd gevonden in de notulen van een vergadering van 12 oktober 1945, tij dens welke bijeenkomst de heer Geluk tot voorzitter werd benoemd. Er is dus spra ke van een koperen jubileum, hetgeen in het zo dynamische vreemdelingenverkeer met zijn vele organisatorische mutaties ze ker de moeite van het memoreren waard werd gevonden. En dit temeer omdat, zo als de woordvoerder namens het dagelijks bestuur, de heer J. H. Bartman, opmerkte, het het nimmer verflauwende enthousias me van de voorzitter is geweest, die de stichting „Haarlems Bloei" tot een onge kende ontwikkeling heeft gebracht. Dat be gon al dadelijk in 1946 met de organisa tie van feesten ter gelegenheid van het ze venhonderdjarig bestaan van Haarlem als stad. In 1953 vormde Haarlem-Lichtstad een nieuw hoogtepunt tussen tal van an dere initiatieven. Belangrijker is, dat de stichting organisatorisch, administratief en financieel beter werd gefundeerd, waar door zij een toenemende goodwill bij de burgerij verwierf, hetgeen ook tot uiting kwam in de Haarlemse gemeenteraad, die de subsidies van tienduizend gulden in 1946 tot bijna zestigduizend thans verhoog de. Als blijk van waardering jegens de heer Geluk, wiens hobby Haarlem heet, bood de heer Bartman namens het bestuur een zilveren sigarendoos aan. De heer Geluk, 'voor wie dit agendapunt een volslagen verrassing betekende, zei in zijn dankwoord onder meer, dat hij zich wel eens afvraagt of men na een koperen jubileum in het vreemdelingenverkeer niet behoort heen te gaan omdat men juist in deze branche steeds weer behoefte heeft aan nieuwe figuren met frisse ideeën. De beantwoording van die vraag zou hij gaar ne aan de toekomst overlaten. Hij zelf be waart aan de vele vergaderingen met het dagelijks bestuur wel zo prettige herinne ringen, dat hij, wat dat betreft, zijn taak best wil voortzetten. Daarna sprak nog de heer D. L. M. Smit een woord van erkentelijkheid als verte genwoordiger van het bedrijfsleven in het dagelijks bestuur. Ook hij roemde de wij ze waarop de heer Geluk er in belangrij ke mate in geslaagd is het vertrouwen en de medewerking van het bedrijfsleven te verwerven, juist omdat hij op zijn tijd weet te vergeten, dat hij ook de overheid vertegenwoordigt. De Amsterdamse politie heeft in het Merwedekanaal de gestolen auto van de veehandelaar A. Staal uit Leegkerk, die gisternacht door drie bandieten werd over vallen, teruggevonden. Van de drie daders ontbreekt tot nu toe elk spoor. Toen de mannen er na de overval met de auto vandoor gingen, bevatte de tank voor ongeveer honderd kilometer benzine, zodat aangenomen mag worden dat de bandieten onderweg naar Amsterdam nog benzine hebben getankt. Aangezien het signalement en het nummer van de auto overal verspreid was en een van de voor spatborden van de wagen in de grondverf zat, zullen de overvallers het behoud van deze auto te bezwaarlijk hebben geacht en het voertuig daarom in het kanaal hebben gereden. AMSTERDAM Direct bij de opening vormde zich vrij dag een flinke hoek voor de aandelen AKU. Het waren niet alleen kijkers, doch merendeels handelaren. De commissie huizen lieten zich goed gelden tegenover beroepshandel, premiemakelaars en arbi trage. Er kwam al direct een flinke koers stijging op 174 Vz tegen donderdag een vaste slotprijs van 168'/2. De belangstel ling bleef aanhouden, doch de verkopers kregen de overhand. Er werd winst ge nomen en de koers liep terug tot 173. In het verdere beursverloop werd tussen de 173 en 174 gehandeld. De overige inter nationale waarden stelden wederom te leur. Koninklijke Olie paste zich aan de prijsverlaging over vrijwel de gehele we reld van het produkt aan en verloor een paar dubbeltjes. De handel bleef klein. Philipsaandelen hielden zich goed en ble ven rond de vorige slotprijs. Unilever was prijshoudend. Het jaarverslag van de K.L.M. werd ter beurze ongunstig ont vangen. De koers van de aandelen stelde zich een gulden lager bij een minimale handel. Aandelen Metaalbuizenfabriek Ex celsior, die in een gesloten hoek verhan deld worden, werden vernomen op 115 laten, tegen een vorige prijs van 127/i De maatschappij maakt reeds enige maan den een slechte tijd door en de kosten van de nieuwe fabriek, die aanvankelijk ge raamd werden op 16l/2 miljoen, blijken circa 22% miljoen te bedragen. Het be drijf is zeer kapitaalintensief en conjunc tuurgevoelig. De Indonesische waarden ontmoetten wederom belangstelling en konden hier door in koers aantrekken. Verenigde Deli liepen op van 67Vz tot 69 (66H.V.A. van 88% naar 91 (88Amsterdam Rubber van 51 '/2 tot 53 (50). Volgens de beurs heeft Amerika belangstelling voor aan delen Verenigde Deli. De scheepvaarten waren over het alge meen genomen een punt hoger. Het ziet er volgens insiders naar uit, dat voor deze aandelengroep het grootste leed geleden is. Aandelen K.P.M. blijven de aandacht vragen en worden op 109 (107 '/2) goedkoop geacht. In de staatsobligaties was het wederom rustig en de koersen gemakkelijk. Rente- spaarbrieven werden opnieuw 1/8 hoger geadviseerd. Aandelen Van Berkels Pa tent wérden vernomen op 189 (188), Ko ninklijke Zout 372 (374%) op het onver anderde dividend van 12 pet., Werf Gusto op 117 (113 '/o) op de dividendverhoging van 7 tot 9 pet. Prolongatie 4 pet. (ANP) NEW YORK Onder aanvoering van de sporen liepen de fondsen vrijdag laat onder beurstijd op De markt sloot op een onregelmatige hoge re tendens. De kooplust van spoorwegwaar den sloeg over naar de industrieën, tenge volge waarvan vele fondsen in deze laatste hoek hun verliezen in winst konden omzet ten. De spoorwegen sloten iets beneden hun hoogste dagnoteringen, maar de winsten beliepen tot meer dan twee dollar in Mis souri-Kansas-Texas en Western Maryland. Openbare Nutsbèdrijven waren stijgend. De vliegtuigindustrie kreeg laat onder beurstijd eveneens steun. Het herstel van de markt werd toege schreven aan „technische factoren". Auto's waren iets flauwer. In American Motors was lévendige handel op posten tot 15.000 aandelen. Het fonds lag het grootste deel van de dag vast in de markt. Bij de olies steeg Amerada ongeveer een dollar. In deze hoek waren duidelijke aanwijzingen van een algeheel herstel. Openbare Nutsbedrijven waren vast, met Panhandle circa een dollar hoger. Staal- waarden moesten over het algemeen een fractie prijsgeven. In de chemische indu strie konden Eastman Kodak en American Potash zich een dollar of meer verbeteren, maar Du Pont kwam tegen het slot onge veer een dollar lager. Westinghouse her stelde zich na een nieuw laagtepunt be reikt te hebben. De gemiddelden waren: voor industrieën 441,24 tegen 441,06 donderdag; voor spoor wegen 104,95 tegen 102,99 en voor openba re nutsbedrijven 75,13 tegen 74,83. De om zet steeg van twee miljoen aandelen op donderdag tot 2.060.000. Er werden 1126 fondsen verhandeld waarvan er 509 hogei en 341 lager eindigden. Vrijdag 11 april 1958 Laagste Hoogste Laatste t.o.v. 28 maart koers koers tijdvak t.o.v. 3 april 161 Va 176 172% 10% 187 191 191% lVz Van Gelder Zonen 178 182% 178 2 275 285 V2 275 15 Ned Kabelfabriek 221% 223% 222 0 262% 265 264% 1V16 328% 331 329% 3% 200% 201% 200 y2 3 151,20 154,30 153, 1,60 129% 132% 132% 3 '.on. Ned. Stoomboot Mij. 125 128% 127% 1% 113 116 115% 1% Van Ommeren 198 199% 198% 2% Amsterdam Rubber 50% 53 51'V,6 H. V. A •••••••••a 87 92% 9 m 5% Ver. Deli Maatschappijen 64% 69 68H 3 H 3%% Staffellening 1947 91% 92% 91% 3% Invest, cert. Nederland 93'/i« 93°/i6 93 y2 0 3% Nederland 1962 64 92% 938/u 92»/u H 6°/o Nat. Woningbouwlening '57 108% 108% 108% Omzetten (nominaal): Voriop week (def.) Aandelen 5.567.766,- Obligaties 12.199.591, Deze week (voorl.) (4 dg.) Aandelen 5.578.426,- Obligaties 12.568,370,— ZONDAG 13 APRIL 1958 HAARLEM. Ned. Herv. Kerk. Grote Kerk, Grote Markt. 10: Ds. A. J. van Rhijn, bed. H. Doop. 7: Ds. W. M. van Asperen. Nieuwe Kerk, Nieuwe Kei'ksplein. 10: Ds. R. Bijl. Noorderkerk, Velserstraat. Zaterdag 4-5: Bidstond in de Gerfkamer. Zondag 10.30: Ds. E. Pot. Oosterkerk, Zomerkade. 10: Ds. J. H. ten Broeke, Leervicaris te Overveen. Bakenesserkerk, Vrouwestraat. 9.30: Kinder- kerk, Ds. W. M. van Asperen. 10.30: Jeugd dienst, Kand. J. H. Meesters, Haarlem-N. Kapel Sarepta, Hazepaterslaan. 9.30: Kinder- kerk, Mevr. E. Hagen-Smit. 10.45: dhr. A. F. Beeks. Aula Chr. Lyceum, Emmakade, in gang v. Merlenstraat. 10.45: Ds. J. W. van Nieuwenhuijzen. Gebouw Vryz. Hervormden, Jacobstraat. 10.30: Ds. L. Ort, Amsterdam. Janskapel, Jansstraat 36. 10.30: Br. C. J. Oos tenrijk, Heemstede. Diaconesscnhuis, Haze paterslaan 24. 9.30: Ds. J. van der Wiel. Jeugdkapel. Noord, Molenaerstraat. 10.30: dhr. F. H. Geursen. Oost, Zomerkade. 10: dhr. J. de Vink. West, Leidsestraat. 10: Kand. R. Hengstmangers. Centrum, Oude Groen markt. 10: dhr. E. Kool. Eglise Wallonne, Begijnhof 30. 10 h. 30: Service presidé par le Pasteur F. Th. F. Kraft. Deutsche Evang. Gemeinde, Waalse Kerk. 20 Uhr: Gottes- dienst. Christian Science, First Church of Christ Scientist, Jansstraat 74. 10: Ned. taal. 11.15: Engelse taal. Woensdag, Lange Veer- straat 16. 8: Avondbijeenkomst. Alle Dag Kerk. Maandag 19.30 en woensdag 15 uur: Contactbijeenkomsten met gerepatrieerden in de Pastorie der Broederkerk, Parklaan 32. Dinsdag 15 uur: Rondetafelbiibelbespreking in de Broederkerk, Parklaan 34. Pentecostal Filadelfia Gemeente, Ged. Oude Gracht 47. Zaterdagavond 7.30: Bijzondere dienst. Zon dag 10: Dienst. Woensdagavond 7.30: Bid stond. Bethel Pentecostal Temple Inc., Voor helmstraat. 15: Dienst. Dinsdag 19.30: Bijbel studie o.l.v. Br. E. Ch. Hermes. Vrijdag 19.30: Bidstond ten huize Spoorwegstraat 4 rood. Herv. Evangelisatie op Geref. Grondslag, Nassauplein 8. 10 en 5: dhr. M. de Vos. Woensdag 19.30: Ds. J. v. Dijk. Garderen. Stads-Evangelisatie, Lange Herenstraat 6. 10: dhr. A. Besselaar, evangelist, Amsterdam. 19: Opwekkingssamenkomst, spr. dhr. J. F. Snoeks. Woensdag 20: Bijbellezing en bid stond. Zuiderkapel, Zuiderstraat 15. 10: dhr. Jan v. Gijs, Amsterdam. Zang door de dames Punt en Verboom. 20: Jeugdsamenkomst o.l.v. dhr. Herman Spoor. Dinsdag 20: Bijbel bespreking en bidstond. Opwekkingssamen komsten. Zuiderkapel. Zuiderstraat. Donder dag 20: dhr. Jac. Klein Haneveld, evangelist te Bodegraven. Zang door Marry en Thea Verhey (de zingende zusjes). Vrye Evang. Gemeente, Parklaan 21. 18.30: Ds. H. Huson, Musselkanaal. Evang. Lutherse Gem., Wittg Herenstraat. 10.30: Ds. D. Solinger. 10.30: Ds. G. Kroes, in de foyer van het Minervatheater te Heemstede. Donderdag 19.30: Ds. G. Kroes, Wees- en Oudeliedenhuis. Remonstr. Geref. Gemeente. 10.30: Ds. J. W. Wery. Ver. Doops gezinde Gem., Grote Houtstraat 43. 10.30: Ds. S. M. A. Daalder. Oost. Wijkgeb. Ned. Herv. Kerk, Zomerkade 161. 19.30: Ds. C. P. Hoe- kema. Broedergemeente, Parklaan 34. Zater dag 19.30: Liturgische zangdienst. Zondag 10.30: dhr. R. Smit, 's-Gravenhage. Jeugd dienst. Geref. Kerk. Wilhelminakerk, Ged. Oude Gracht 57-59. 10: Ds. D. J. Roos. 5: Ds. C Goeman. Zuid-Oosterkerk, Richard Holkade 125. 10: Ds. L. Hoorweg. 5: Ds. D. J. Roos Lyceum-Aula, ingang Van Merlenstraat. 9 Dr. A. Dondorp. 5: Ds. L. Hoorweg. Geref Kerk, Begijnhofkapel. 8.45 en 16.30: Ds. A Bos. Geref. Gemeente, Lange Margaretha straat. 10 en 16.30: leesdienst. Oud-Gcref. Gem. in Nederland, Parklaan 21. 10 en 16.30 leesdienst. Baptistengemeente, Begijnhofka pel. 10.30 en 19: dienst. 20.15: Jeugdsamen komst. Dinsdag: Bijbellezing en bidstond Vergadering van Gelovigen, Oude Gracht 47 ÏOV'Samenkomst (broodbreken). Bijbellezing. Donderdag 20.30 uur door dhr. H. Meijer, Amsterdam. Ned. Chr. Gemeenschapsbond Dinsdag 20: Samenkomst ten huize van de fam. Drayer, Koudenhorn 46A rd. Gemeente des Heeren, Lange Molenstr. 22. 10 en 17.30 Samenkomsten. Oud-Kath. Kerk, Kinderhuis singel 76. 10: Hoogmis. 17: Verspers. Woens dag 9.30: H. Mis. Leger des Heils, Schagchel straat. 10: Heiligingssamenkomst. 18.45 Openluchtsamenkomst. 19.30: Verlossings samenkomst, onder leiding v. Kapt. P. Vons Volle Evangelie Gemeente. (Pinksterge meente). Elim-Kapel, Paul Krugerstraat 36 10" Openbare samenkomst, sprekers: dhr. J H. Schat en Jac. Zeegers. 12-13: Zondags school. 19: Opwekkingssamenkomst, ver schillende sprekers. Donderdag geen dienst Vrijdag 20: Bijzondere samenkomst. Spr. dhr J. de Wilde. Oostenrijk. Immanuëlkapel, Nw Kruisstraat 14. 10: dhr. J. Verwoert, Rhenen 10: Zondagsschool. 19.30: Dezelfde en getui genisdienst. Woensdag 19.30: Jeugddienst Donderdag 20: Bidstond. Vrijdag 19.30: Bij belklas. Pinkstergeloofsgemeensch., Nassau plein 8. 10: dhr. S. Priester. 17: dhr. E Schuurman. 10.30: Zondagsschool, Colenso straat 2. Woensdag Meisjesclub, Colenso straat 2. Woensdag 20: Bidstond, Schoter singel 99. Zevende-Dags Adventisten, Jacob straat 6. Iedere zaterdagmorgen 10 uur ge meenschappelijke bijbelstudie. 11 uur: Predi kirig.'Zevendedags-Baptisten Gem., Parklaan 21. Iedere zaterdag 10 uur prediking. Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen. Cornelissteeg 9. 10.30: Zon dagsschool. 17: Kerkdienst. Hersteld Apos tolische Zendingskerk, Wilhelminastraat 21 10 en 17: Kerkdienst. Apostolische Gemeente Jacobijnestraat 15. 10 en 17: Godsdienstoefe ning. Jehovah's Getuigen, Kam. Onnesstr 83. 17.30-18.30. Wolstraat 7. 19.30-20.30. Don derdags van 19.30-21.30. HAARLEM-NOORD. Ned. Herv. Kerk •Tulianakerk. Zaterdag 19.30: Avondgebed Zondag 10: Dr. G. Ph. Scheers, bed. H. Doop 19: Ds. G. Koch. Immanuëlkerk. 10: Ds. G Koch. Sionskerk. Eksterstraat (Spaarndam- West). 10.30: Ds. J. Kroon. 19: Dr. G. Scheers Kapel Sionskerk. 9.30: geen jeugdkerk (i. v m jeugddienst). 10.30: Oppasdienst (4-6 jr.) Zondagsschool. (6-12 jaar). Paasvakantie Zuiderkapel. afd. Noord. Verenigingsgebouw volkstuin „Zonder werken niets", Verlengde van de Geusevesperstraat. 10: dhr. H. Spoor, evangelist te Amsterdam. Dinsdag 20: Bij belbespreking, Maasstraat 8. Woensdag 20: Jeugddienst. Dóór en vóór de jeugd, o.l.v. L. G Sussenbach. Ned. Trot. Bond, Berkenstr. 10. 10.30: Ds. P. N. Kruyswijk. Geref. Kerk. Kloppersingel 55-57. 10: Ds. Joh. Dijkstra Schermerhorn. 17: Ds. R. Tadema. Nigeria Sionskerk, Eksterstr. 8.45: Ds. H. W. Wierda. 3.30: Ds. P. de Ruig. Noord-Schoterkerk, Spaarnrijkstraat. 10: Ds. P. de Ruig. 5: Ds. Joh. Dijkstra. Geref. Kerk, Gebouw N.P.B., Berkenstraat 10. 8.45: leesdienst. 2.45: Ds. A Bos. Jehovah's Getuigen, Gebouw N.P.B., Berkenstraat 10. 18.45-19.45. Woensdag 19.30- 21.30. Chr. Geref. Kerk, Floresstraat. 9: Ds. Biesma. 15: Ds. Ruiter. HEEMSTEDE. Ned. Herv. Kerk. YVilhel- minaplein. 10: Ds. van Dijl. Kapel Nieuw- Vredenhof. 10.30: Ds. Henkels (jeugddienst). Aula Chr. Lyceum. 10.45: Ds. van Nieuwen huijzen. 19: Ds. Lugtigheid, Den Haag. Kapel Irene, Meer en Bosch. 10: dhr. B. v. d. Steeg. Ned. Prot. Bond, Postlaan 16. 10.30: Ds. Mr. D G. Hoevers, Vrijzinn. Luth., Den Haag. Ver. Doopsgez. Gem., ,,De Olijftak", 10.30: Ds. C. P. Hoekema. Geref. Kerk, Koediefs- laan. 10: Ds. J. M. van Krimpen, Rotterdam. 17: Ds. H. U. Buitink, Amsterdam. Pinkster- Inzenders van de opgaven der weke lijkse kerkdiensten wordt gewezen op de noodzakelijkheid, dat deze opgaven uiterlijk DONDERDAGS 12 UUR V.M. in het bezit van de redactie zijn, daar zij anders niet meer in de lijst kunnen worden opgenomen. kerk, Camplaan. 10: Ds. Jac. Jonker, Am sterdam. 17.30: Ds. J. M. van Krimpen. Geref. Kerk, Herenweg 111. 10 en 17: Ds. C. P. Plooy. Jehovah's Getuigen, Binnenweg 79c. 14-15: Gezamenlijke bijbelstudie. Woensdag 19.30-21.30: Praktische toerusting voor de prediging van het evangelie. Maandag, Ir. Lelylaan 63. 20-21: Huisbijbelstudie. Donder dag, Crayenestersingel 7. 20-21: Huisbijbel studie. l AERDENHOUT. Ned. Herv. Kerk. Kapel. 10.30: Ds. P. J. Mackaaij. Religieuze Kring, Eikenlaan5. 10.30: Ds. A. J. v. d. Sluis, Dg., Alkmaar. BENNEBROEK. Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.15: Ds. H. S. J. Kalf. 19: Ds. D. E. Boeke. Geref. Kerk. 10: Ds. G Rang, voorber. H. A. en openb. geloofsbelijdenis. 17: Ds. W. Bos. BLOEMENDAAL. Ned. Herv. Kerk. 9: Ds. J O. Norel. 10.30: Ds. J. O. Norel. Jeugd kapel. 9 uur in Maranatha. Ned. Prot. Bond, Potgieterweg 4. 10.30: Prof. Dr. W. Leen- dertz, Dg., Santpoort. Geref. Kerk. 14: Ds. J. M. van Minnen, Utrecht. 14: Kinderdienst voor kinderen van 6-12 jaar in de consistorie van de oude kerk, Vijverweg 14. 15.45: Ds. A. Pos, Haarlem. 19.30: Ds. Gabe van Duinen, Wassenaar (dienst voor belangstellenden). Vrij-Kath. Kerk, Popellaan 1. 10.30: Gez. H. Mis. Woensdag 19.30: H. Lof," gevolgd door een gemeenteavond. OVERVEEN. Ned. Herv. Kerk. 10: Prof. Dr. E. L. Smelik. Zondagavondstilte. 19.30- 19.45: Orgelspel door dhr. Egbert Vos. 19.45- 20.15: Ds. J. Heidinga. Vrijz. Herv. Pred., Haarlem. Marine Hospitaal. 10: Dienst. Geref. Kerk, Croesenstraat. 10 en 17: Ds. L. G. Pleysant, Leeuwarden. SANTPOORT. Ned. Herv. Kerk. Dorps kerk. 10: Ds. J. Heidinga, Haarlem. 19: Ds. Ter Steege. Adventskerk (Ziekenhuiskerk). 10: Ds. Van Willenswaard. Jeugdhuis. 10: dhr. J. G. Kwakkel, IJmuiden. Geref. Kerk. 10 en 17: Ds. W. M. J. C. de Kluis. Chr. Geref. Kerk. 10.30: Ds. Biesma. 16: Ds. Biesma. SPAARNDAM. Ned. Herv. Kerk. Oost. Oude Kerk. 10: Ds. Heins, jeugddienst. 19: Ds. J. Kroon. ADVERTENTIE MEDEDELING JULIANALAAN OPGEBROKEN blijft bereikbaar via de Zijlweg. Benzine-verkoop - Stalling - Reparatie Official Volkswagendealer Julianalaan 295 - Telefoon 11781 ADVERTENTIE „DE SLEUTELSPECIALIST* LANGE VEERSTRAAT 10 - TEL. 11463 Vrijdag werden er voor het school voet bal toernooi in Haarlem vier wedstrijden gespeeld in de verliezersronde van de af deling D en ook vier wedstrijden in de winnaarsronde van dezelfde afdeling. De halve eindstrijden worden hier gespeeld op het terrein aan de Van Oosten de Bruynstraat en wel op maandag om twee uur in de verliezersronde en om 3.15 uur in de winnaarsronde. De uitslagen in de verliezersronde luid den: rklts 6rkvglo-St. Ger. Majello 04; Louise de Colignyschool 3Marnix van St. Aldegondelyceum 3 03; Lorentzlyceum 4 Eerste Centrale School 2 71; Harten lustschool 3Christelijk Lyceum 2 20. Winnaarsronde: St. Jozef uloSt. Hen- ricus ulo 3 32; Mendelcollege 5Klaas de Vriesschool 3 14; Hildebrandschool 2 dr. Huetschool 7—1; Eerste Centrale School 1lts 4 04. Zeer velen, leraren zowel als oud-leer lingen en talloze vrienden waren gisteren naar de Noorderbegraafplaats in Haarlem gekomen om de laatste eer te bewijzen aan de heer Tj. Braaksma, in leven concierge aan de HBS-A. In de volle aula heeft onder meer de directeur der school, de heer R. Prosée in enkele sobere woorden de over ledene herdacht als een prettig medewer ker niet alleen, maar vooral als een op recht vriend. Nadat ook namens de ver eniging van oud-leerlingen enkele woorden bij de baar waren gesproken, heeft de ere voorzitter van de Friese vereniging „Gys- bert Japickx", de heer S. Metz in zijn moe dertaal afscheid genomen. De actrice Fie Carelsen was vrijdag avond wegens ziekte niet in staat haar rol in „Toontje heeft een paard getekend", van Lesley Storm, dat in de Koninklijke Schouwburg in Den Haag zou worden ge speeld, te vertolken. Het is nog niet zeker of mevrouw Carelsen maandagavond 14 april zover hersteld zal zijn, dat zij in de Haarlemse Stadsschouwburg zal kunnen optreden. Nieaws in het kort Oude films. Op donderdag 17 april zullen onder auspiciën van de Volksuniver siteit in het Roxy-theater in Haarlem en kele oude films gedraaid worden. Het programma dat om acht uur des avonds begint, werd samengesteld in samenwer king met het Nederlands Filmmuseum in A.msterdam. Schoorsteenbrand. Donderdag om streeks twaalf uur des middags brak een schoorsteenbrandje uit in een perceel aan de Dompvloedslaan te Overveen. De Bloe mendaalse brandweer, snel ter plaatse, bracht de kachel naar buiten, de schoor steen werd doorgehaald en ook het schuim- blusapparaat moest nog even in werking komen. De brand was toen snel geblust. Opening expositie. De tentoonstelling van werken van leden van het genoot schap „Kunst Zij Ons Doel" zal op zater dag 19 april om half vier in de zalen van het museum het „Huis van Looy" geopend worden. De opening zal geschieden door dr. J. E. baron de Vos van Steenwijk. Onbevoegd. De Alkmaarse kanton rechter heeft een voormalige tandtechni- cus uit Nieuwe Niedorp veroordeeld tot vier geldboeten van 750,wegens het onbevoegd uitoefenen van de tandheel kunde.

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 7