Nederlands voetbalelftal geeft bar slecht spelende Belgen geen kans Faas Wilkes de ster van het veld Eenzijdig schuttersfestijn in de „hel van Deurne" FEITEN LUIDSPREKER Nederlandse reserves stelden tegen België B danig teleur De Munck stopte voor de rust een strafschop Lenstra bedreigt Bakhuys Antwerpen-Rotterdam eindigde onbeslist Strafschop gemist Schietfestijn Nog een paar De Munck scheurde spier MAANDAG 14 APRIL 1958 9 (Van onze sportredacteur) De Interlandwedstrijd van het Neder lands elftal tegen de Rode Duivels heeft gisteren twee feiten duidelijk aan de dag gelegd: Nederland kan het nog niet zonder de oude rotten stellen in het vertegen woordigend voetbalteam en België is met zijn nationale formatie op een peil be land, waarop Nederland nog niet eens speelde in de slechtste periode van de amateurtijd van na de oorlog. Het verschil was gisteren op de droge grasmat van het Antwerp-stadion in Deurne dermate groot, dat het er in de tweede helft alleen nog maar om ging hoe groot het Oranje-team de Belgische debacle wenste te maken. Het werd 27, dezelfde cijfers waarmede de Rode Duivels acht jaar geleden in het zelfde stadion de Nederlanders kraakten. En dan te bedenken dat de Neder- landse formatie nog ver beneden het peil speelde vooral in tempo van een half jaar geleden in Rotterdam toen een 5—2 voordelige score werd bereikt. Want in de verdediging klopte het lang niet al tijd en in de aanval werd het met het ver strijken van de tijd steeds duidelijker dat het experiment met Van Wissen als mid- voor een volslagen mislukking was. Neen, de kracht van het Nedei-landse voetbal kon alleen zo duidelijk in cijfers uitge drukt worden doordat enerzijds de Neder landers een bi-iljant binnenduo hadden en anderzijds doordat de Belgen een ploeg in het veld hadden gestuurd die over alle li nies kraakte en waarin het onbegrip voor eikaars bedoelingen al heel duidelijk aan het licht trad. Dit Belgisch elftal, dat al aan hevige kritiek had bloot gestaan, kón haast geen representatie heten van het voetbal bij onze zuiderburen. Het ontbrak de Rode Duivels niet alleen aan voldoende techniek, maar ook aan conditie en aan het einde van de strijd zelfs aan vechtlust, iets dat de Belgen altijd wél hebben be zeten. Het was dan ook alleen een interessante wedstrijd op de momenten dat het „gou den" duo Wilkes-Lenstra en later Mou- lijn in het spel betrokken raakten. Men zou kunnen beweren dat alles anders zou zijn gelopen als De Munck bij de 01 stand de stx-afschop van Mathonet niet uit zijn doel had gehouden en het dus ge lijk zou zijn geworden, maar ook voor deze bewering kunnen wij weinig begrip op brengen. Zelfs dit toch heus niet zo sterke Oranje-team kón haast niet verliezen van dit Belgische elftal. Ook al zouden de Rode Duivels bij rust met 51 hebben voorge staan met alle voordelen van dien dan nog zou Nederland gewonnen hebben. En niet met een goed uitgebalanceerd team, maar slechts door het briljante spel van Wilkes, Lenstra, Moulijn en in min dere mate Van der Hart. Spelers die een grote routine paren aan een enorme vaar digheid. Eens te meer is bewezen dat verjonging van het Nederlandse elftal volslagen non sens zou zijn. Jonge spelers moet men bij een brengen en internationale ervaring ge ven in het B-elftal of desnoods in een C- team. In die formaties zullen zij rijp moe ten worden en zien te komen in de scha duw van de groten van het A-elftal. En dat met gezonde eerzucht en vooral grote ijver. Zijn zij klaar, dan kunnen zij op draven en van hun kans gebruik maken. Maar op het ogenblik zijn er eenvoudig jeen jongeren die virtuozen als Lenstra en Wilkes naar de kroon kunnen steken. Niet voor wat betreft vorm en techniek, maar vooi-al niet voor wat betreft inzicht in het spel. Een speler als Wilkes heeft de wedstrijd van gisteren „gemaakt" en het zou een onvergeeflijke domheid zijn iemand van zijn klasse te bedanken voor zijn goede diensten en daax-na vaarwel te zwaaien, zoals zovele betweters in het Nederlandse voetbal zo graag zouden zien gebeuren. In interlandvoetbal moet men het sterkste elftal van het ogenblik in het veld brengen. Dat gebeurde gisteren. En met succes. Men mag alleen betreuren dat juist alleen die ouderen zo'n onuitwisbaar stempel drukten op de in het geheel ge nomen vrij oninteressante en ongelijke strijd, die zo'n brede kloof sloeg tussen het Nederlandse en Belgische voetbal. E. Koning ADVERTENTIE Waarom neemt de RENAUlT-verkoop steeds toe? 1. Lage aanschaffingsprijs. 2. Lage onder houdskosten en benz.verbruik. 3. Minimum wegenbelast. 4. Prachtige wegligging (Veilig:) Geheel vrijblijvend nadere inlichtingen bil GARAGE DEN HOUT Bep Bakhuys, de midvoor van het Ne derlands elftal uit de dertiger jaren, zal dit seizoen waarschijnlijk een trots record kwijtraken. Tijdens zijn briljante inter land-carrière scooi-de hij 30 doelpunten en werd daardoor topscorer. Abe Lenstra benaderde hem zondag middag tot op één treffer. De Fries heeft dus in de drie komende interlandduels te gen Curacao, Turkije en Noorwegen volop de kans om Bakhuys te overtreffen. Ook Faas Wilkes maakte vorderingen: hij pas seerde Kick Smit en staat nu als derde ge klasseerd. De produktiefste internationals waren: 1. Bakhuys (ZAC en HBS) 30 doel punten; 2. Lenstra (Heerenveen en En schedé) 29 doelpunten; 3. Wilkes (Xerxes, Valencia en VVV) 26 doelpunten; 4. Smit (Haarlem) 25 doelpunten; 5. Vente (Fey- enoord en Neptunus) 18 doelpunten. Zaterdagmiddag heeft het Rotterdams voetbalelftal geen zege kunnen behalen op het stedelijke team van Antwerpen. De wedstrijd eindigde onbeslist: Z'Z, nadat de rust met een 1-1 stand was ingegaan. In de beginperiode bleek de Nederlandse aan- val gevaarlijker dan die van de Belgen en vooral de actieve Wim van der Gijp stichtte herhaaldelijk verwarring in de Antwerpse defensie. Na 12 minuten, strafte deze Spar taan een misverstand tussen doelman Co- emans en rechtsback Geeraerts af (0-1). Dit doelpunt bracht een reactie van de Belgen. De naar voren opgerukte Wauters, bracht uit een mooie pass van rechtsbuiten Wattelet de partijen op gelijke voet (1-1). Na de ï-ust waren de Antwerpenaren sterker en de druk op de Rotterdamse veste werd zo groot, dat de Nederlandse doelman Van Dijk moest toezien, toen rechtbinnen De Bakker een voorzet van links met het hoofd afrondde (2-1). De Nederlandse ploeg veerde op. Links binnen Schouten lanceerde Cor van dei- Gijp en die bepaalde tenslotte de eind stand op twee-twee. (Van onze sportredacteur) Andermaal heeft het Nederlands voetbalelftal een uiterst duidelijke overwinning geboekt op de Belgische voetbalploeg. In een door de Nederlandse supporters beheerste „hel van Deurne" stond na twee keer drie kwartier voetbal voor de Rode Duivels een 2 en voor het Oranje-team een 7 op het scorebord. Cijfers, die er niet om liegen, maar die toch wel degelijk de verhouding weergaven van de krachtsverhoudingen. De Belgen slaagden er weliswaar in tot de rust een kleine 01 nadelige stand te handhaven het was een goal van Abe Lenstra geweest maar in de tweede helft werden de Rode Duivels door goals van Wilkes (2), Lenstra, Moulijn, Van Wissen en Notermans volkomen wegge speeld. Een over alle linies verslagen, volkomen ge desillusioneerde en van alle zelfvertrouwen beroofde ploeg verdween met een voor de Nederlanders ap plaudisserend publiek naar de kleedkamers. Geen revanche voor de 52 nederlaag in november in Rotter dam integendeel maar een bewijs te meer dat het Belgische voetbal op een niet te benijden dieptepunt is beland. En dat tegen een Nederlandse ploeg die niet eens in topvorm speelde, maar alleen haar troeven uitspeelde toen de tijd daar rijp voor was geweest. In Rotterdam gaf verleden jaar het briljante spel van Lenstra en Wil kes met Kruiver als zwervende midvoor de doorslag, gisteren beslisten Wilkes en Lenstra in deze volgorde weer, maar alleen de strijd, aangezien de proefneming met Van Wissen als orthodoxe midvoor volkomen mis lukte. Wilkes, Lenstra en na rust Moulijn, zij gaven glans aan een duel, waarin aan Nederlandse zijde mid delmatig en aan Belgische zijde onbenullig voetbal de boventoon voerde. Een niet spannende voetbalwedstrijd is als een ei zonder zout. En er moet heel wat bij geboden worden, wil men alsnog een aardige wedstrijd zien. Maar er werd behalve dan dat aanvalsspel van de Nederlanders na rust niet veel bij geboden. De Belgen, die in de eerste helft af en toe nog wel eens wat hadden laten zien, zakten toen naar een bedenkelijk peil af, hetgeen de Nederlanders nu niet bepaald tot groter prestaties prikkelde. En naarmate de voorsprong ruimer werd, nam ook in de ver dediging de nonchalance toe. Zodoende konden de Belgen door de beste speler van hun elftal, Rik Coppens, die geen greintje hulp kreeg van zijn medevoorwaartsen, twee keer tegenscoren. Maar verdiend was dat eigenlijk niet eens, omdat de Rode Duivels geen ogenblik ook maar de wil om over conditie maar niet eens te spreken konden opbrengen om de kloof tussen het Nederlandse en het Belgische voetbal zo klein mogelijk te houden. Het werd een smadelijke nederlaag, die nog het on plezierigst was voor de sympathieke aanvoerder Vic Mees, die het vooroorlogse wedstrijdrecord van Voorhoof 61 interlandwedstrijden verbeterde. Neem geen enkel risico en voorkom een vroege overrompeling van de Rode Dui vels, dat was ongetwijfeld het consigne waarmede Bondscoach Elek Schwartz het Oranje-team het veld instuurde. En Ne derland nam geen risico. Het ving de felle Belgen, die dan ook de eerste kansen kre gen, op en wachtte rustig tot het eerste elan wat geluwd was. De Munck moest zich overigens wel voor de voeten vaai Stockman werpen om die een kans te oritnemén, maar bar veel gevaar was er verder toch niet. De Munck wordt van alle kanten ge lukgewenst na het stoppen van de strafschop. Vooral Notermans, die de penalty veroorzaakte, is in zijn nopjes. En toen sloeg plotseling Nedei-land toe. Vrij gelukkig mogen we wel zeggen. Wil kes centerde de bal in de zesde minuut naar Van Wissen, die een overigens mislukte truc lanceerde. Toch bleef hij in het bezit van de bal en loste toen een hard schol dat keeper Leysen evenwel stopte. De Belgische doelman liet de bal echter vallen en dat had de rap gestarte Lenstra blijkbaar voorzien. Met een kalme trap vloog de bal via de onderkant van de lat in het net. Korte tijd ging de strijd daai-na gelijk op. Voor het Nederlandse doel opereerde Coppens dikwijls niet zonder succes, maar kreeg te weinig steun, en aan de andere kant vestigde Wilkes virtuozer en dan ooit de aandacht op zich door zijn onnavolgbare' dribbels en zijn uitstek»., spelverdelen. Maar toch, de Belgen scho ten veelvuldiger. Zij misten bij de schoten evenwel de richting volkomen, terwijl hun aanvalstactiek van alle inzicht bleek ge speend. Nederland deed het wat dat betreft heel wat beter. Daar werd al heel spoedig dui delijk dat de Nederlandse zege die was toen al onafwendbaar door de binnen- spelers Wilkes en Lenstra behaald zou worden. Wat. deze beiden verrichtten was weer wonderbaarlijk en slechts door 't feit dat Van Wissen wel fel als doorzetter, maar met te weinig snelheid en te weinig inzicht faalde als midvoor en Van dei- Kuil uit vox-m bleek, bleven verdere doel punten uit. Evenals aan de andere kant waar Vliers, Jurion en Coppens elkaar slecht bleven begrijpen. En toen kregen de Belgen plotseling de kans om gelyk te komen. In de 32ste mi nuut brak Stockman door met Notermans op de hielen Vlak by de achterlyn vloerde de Nederlander de Belg toen volkomen overbodig, hetgeen de Rode Duivels een strafschop opleverde. Mathonet zou die wel even inknallen. Maar De Munck sprong als een panter naar de bedreigde hoek en ranselde de bal uit zyn doel! Klaassens knalde de bal daarop onder groot gejuich over de achterlyn Even geschrokken door dit voorval, beet Nederland tel terug. Tot twee maal toe kreeg Van Wissen een kans om te scoren, maar de Maastrichtenaar miste daarvoor de spi-intsnelheid en vloog een keer tegen en een keer over doelman Leysen. De Belgische voetbalschare op de over volle tribunes moe van het boeh roe pen leefde in de eerste minuut van de tweede helft even op. Coppens schonk zijn linksbuiten Orlans een prima pass. Orlans snelde langs Wiersma en zelfs langs de uitgelopen De Munck, maar tikte de bal daarna iets te ver voor zich uit waardoor het leer in hel zijnet rolde. Maar na dat gevaarlijke ogenblik kwam Nederland op een peil waaraan de Belgen niet tippen konden. En zo was het na vyf minuten al 02. Lenstra nam een vrye schop dichtbij het strafschopgebied, tikte de bal naar Moulijn die naar Lenstra voor zette. Van Lenstra verhuisde de bal naar Wilkes, die op zijn beurt met een boogje Van Wissen bereikte. En deze schoot de bal daarop hard en fraai in de touwen. Nederland had de "smaak te pakken, de Belgische debacle was in de maak. Na tien minuten snelde Moulijn veel meer in het spel betrokken dan voor rust weer eens langs Diricx en loste toen een diago naal schot, waar Leysen volkomen over heen dook (03). „Abe, Abe", galmde het door het stadion. Men wilde een goal van „Us Abe". En die kwam. Na eer. kwartier spelen knalde Van der Hart de bal ver en recht naar voi-en. Niemand liep erop. Alleen Abe. En die loopt niet gauw voor niets. Spil Marnette was hem twee passen voor, maar rekende niet op het verraderlijke effect van het leer op het droge veld. Abe wel. Met een snelle sprint was de Nederlander bij de bal die hij met een uiterst slim en beheerst boogje in de uiterste bovenhoek tikte (0-4). Even sloeg toen België terug. Coppens won in de 23ste minuut een duel van No termans en knalde de bal daarop tegen de uitlopende De Munck. Hij kreeg het leer evenwel terug en had toen weinig moeite om de stand op 14 te brengen. Maar wie kon dat deren bij een aan vallend machtsvertoon als Wilkes, Lenstra en Moulijn vertoonden? Wilkes dribbelde langs zijn uitgeputte belagers alsof die er niet waren en Lenstra deelde het ene Een situatie voor het Belgische doel, die de Rode Duivels niet meester ble ven. v.l.n.r. Van Wissen, keeper Ley sen, Marnette en op de achtergrond Wilkes slimme tikje na het andere uit. Moulijn bracht daarbij Diricx zo wat tot wanhoop door in alle situaties de Belg in de luren te leggen. Goals konden niet uitblijven. In de 38ste minuut volgde er weer zo'n actie waar iedere voetballiefhebber de vingers voor aflikt. Wilkes ienig manoeuvrerend liet al zyn belagers zijn hielen zien, pas seerde ook keeper Leysen, maar vond daarop dat hij in een te lastige schiet- hoek stond. Waarop de VVV'er terug pin gelde naar het strafschopgebied en daar met een vlijmscherp schot scoorde (15). Drie minuten later juichte de Neder landse schai-e wederom. Weer na een dribbel van Faas Wilkes die in deze snelle aanval de welkome hulp kreeg van Van Wissen. Nog vier minuten te spelen, nóg twee goals. Eén voor België door Rik Coppens, die bij een corner van Stockman profi teerde van bet feit dat hij niet gedekt werd (de Antwerpenaar schoot de bal hard en zuiver achter Pieters Graafland, die na een half uur spelen was ingevallen voor de geblesseerd geraakte De Munck), en één van Notermans, die in dc laatste mi nuut onder groot gejuich scoorde van ze ker dertig meter afstand (27). De debacle was volledig. De kloof tussen het Nederlandse en Belgische voetbal was opnieuw aanzienlijk verbreed. Zwijgend verlieten de Belgische supporters het sta dion, dat eens door de Nederlanders zo ge vreesd werd. En als ze nog iets zeiden dan was dat bepaald niet vleiend voor de Bel- "'sche keuzecommissie De Munck strompelde halverwege de tweede helft pijnlijk in zijn doelgebied rond: tijdens een botsing met de Belgische rechtsbuiten Stockman was zijn been ge voelig geraakt. Mogelijk had De Munck door kunnen spelen, maar met zijn typi sche profmentaliteit wenste hij voor de ploeg geen risico's te nemen en liet zich daarom vei-vangen door Pieters Graafland. De Munck ranselt Mathonet's straf schop uit zijn doel. Klaassens (6) loopt gelukkig mee, want even later zal de bal in een boog voor zijn schoenen ko men waardoor alle gevaar is geweken. Kuys en Stockman op de rand van het strafschopgebied rekenen ner gens op en staan stokstijf af te wach ten, hetgeen niet „volgens het boekje" is Radioverslaggevers van internationale voetbalwedstrijden zijn eigenlijk net wek kers, die minutenlang kletterend en klate rend aflopen, zich vervolgens laten op winden door de mysterieuze krachten in de sport en dan opnieuw doordringend be ginnen te ratelen, alsof wij werkelijk voor iets zeer belangrijks in de rust van onze zondagse dommel gestoord moeten wor den. Als motorische rammelaar vertoonde Leo Pagano gistermiddag in Antwerpen een merkwaardig defect voor een woorden slingeruurwerk: hij was niet helemaal bij de tijd, vermoedelijk omdat hij het tempo van de vaderlandse veteranen in de voor hoede niet kon bijhouden. Vlak voor het einde van de traditionele burenruzie tus sen België en Nederland verkondigde hij namelijk met het penetrante optimisme, dat hij zich ambtshalve heeft aangemeten: „Er zijn nu 42 minuten in de tweede helft verstreken, we hebben dus nog 1 a 2 mi nuten te spelen!" Nu is een dergelijke slot som gemakkelijk te vergeven, want we weten allemaal als trouwe lezers van de voorbeschouwingen, dat voetbal een onbe rekenbaar spel blijft. Bovendien mocht hij als spreekwoordenkenner bij uitstek aan nemen, dat de scheidsrechter, een Schot zijnde, zuinig zou omspringen met de tijd, die men in het veld niet meer nodig had. Ook overigens gaf de heer Pagano her haaldelijk blijk van pen zeer oorspronke lijke, oijna artistieke kijk op het spel- beeld, zodat niemand de met veel minder fantasie werkende televisie gemist zal hebben, afgezien nog van het voordeel dat men bij de radio prinsheerlijk in de zon kon zitten. Wilt u een mooi staaltje? Hier is het: „Moulijn is zo blij als hij Diricx ge passeerd is, dat hij terugloopt om hem nog eens te passeren". Nog mooier was de volgende tirade: Abe geeft de bal aan Dinges, maar Dinges doet natuurlijk niet mee En ivij ons tergend afvragen: wist Abe dat dan niet? Of is Abe inder daad zo'n wondermens, dat hij zelfs bui tenstaanders het bruine monster in de schoen kan schuiven? Toen Wilkes even later een kogel afvuurde, want het was blijkbaar een gevecht op alle wapenen, riep onze geliefde commentator, wiens spraakwater tot het kookpunt was verhit, met verbijsterend enthousiasme uit: „Goed gestopt door die keeper, meesterlijk trouwens, het was géén moeilijk schot Dankzij de heer Pagano hebben wij al een betere kijk op de wedstrijd gekregen dan wanneer wij er zelf bij geweest zou den .zijn, Want wij hebben geen verstand van voetbal. De heer Pagano heeft dat wel: ,Van Wissen vervult als schakel de taak van twee binnenspelers, Lenstra en Wilkes verrichten beurtelings vooruitgeschoven het werk van één midvoor". Dat verklaart de hoge score. Want wat konden de Belgen tegenover een aanvalsleider met vier benen stellen? Volgens onze luidspreker voorna melijk het beredeneerde achteruitlopen van aanvoerder Vic Mees, die al meer dan zes tig interandwedstrijden heeft meegedaan en dus „werkelijk een beetje geretourneerd begint te worden". Het is heerlijk om zich vertegenwoordigd te voelen door een oog getuige, die overal het fijne van bespeurt: toen de Munck moest worden vervangen, vernamen wij direct dat zulks geschiedde vanwege een blessure aan het dijbeen bo ven de knie. Wat hebben Nederlandse voet ballers dan onder de knie? Dat kunnen wy u precies zeggen: hun techniek en hun slof om uit ie schieten. Het aardigste van de heer Pagano vin den wij, dat hij zich niet alleen richt tot landgenoten in htiiskamers, ter zee of in de lucht, maar ook tot zijn strijdmakkers in de groene arena, die hij herhaaldelijk vertrouwelijk en bemoedigend toespreekt of om verontschuldiging vraagt voor het ijdel gebruik van hun namen. Wij vinden dat niet zo erg. Wij zijn heel blij te weten, dat de oranje leeuwen Roel, Cor, Fons, Abe, Piet, Jan en nog eens Jan, Kees, Coen, Frans en Faas heten. Maar hoe wordt die geheimzinnige Dinges in de wandeling aangesproken, Leo? £0 Brugbier Bijna 87 minuten heeft 't geduurd voor dat er wat sfeer kwam in de semi-inter- land Nederland BBelgië B. liet Haagse publiek toch al niet verwend met offi ciële wedstrijden zal de ontmoeting die zaterdag op het ADO-terrein werd ge speeld wel heel spoedig vergelen. Het was niet alleen een sfeerloze wedstrijd, het was een duel waarin beide ploegen bijzon der slecht speelden. De omstandigheid dat de Belgen doeltreffender voetbalden, de bal sneller afgaven, heeft de strijd in het voordeel van de Rode Duivels beslist. De gasten wonnen met 4-3. ondanks verwoe de pogingen van de Nederlandse aanval om in die laatste drie minuten de gelijk maker nog te forceren. Daarin slaagden onze voorwaartsen niet, en dat was eigen lijk maar gelukkig ook want een gelijk spel hadden de Nederlandse B-speJers ze ker niet verdiend. Zoals gezegd, de 20.000 toeschouwers die naar het Zuiderpark gekomen waren zul len niet lang over deze ontmoeting napra ten. Na een kwartier was de beslissing in feite al gevallen. Toen rechtsbinnen Van- denberg in de 14de minuut uit een hoek schop de stand op 3-0 bracht, begreep ie dereen dat een Nederlands B-team, spe lend in deze vorm, reeds verslagen was. B'unders van de verdediging hebben de strijd beslist. Eerst gaven doelman Cox (Rapid) en stopper Walhout (NOAD) ge zamenlijk de Belgische linksbuiten Leen- ders een niet te missen kans, even daar na aarzelde Walhout juist te lang met in grijpen. zodat linksbinnen Van Herpe zijn snelle i-en door onze verdediging kon be sluiten met een schuiver waai-op Cox geen antwoord wist. In de eerste fase van de wedstrijd bleek al, dat de Nederlanders te weinig kwali teiten hadden om het de Belgen erg moei lijk te maken. Van een sterk Belgisch overwicht was geen sprake, maar toch, de aanvallen van de gasten waren sneller en daardoor ook gevaarlijker. De Neder landse voorhoede faalde als formatie. Rechtsbuiten Heinen toonde keer op keer dat hij zich op die vleugelplaats helemaal niet thuis voelt. Vonhoof deed wel eens aardige dingen, maar alles duurde te lang bij de Amsterdammer. Slechts de snelle Clavan —voortreffelijk gelanceerd door zijn clubgenoot Schuurman flitste en kele malen goed door de Belgische ver dediging. Clavan zorgde voor het eerste Neder landse doelpunt. Een goede pass van Von- hoff bracht de bal bij de ADO-er die in een lange ren op het Belgische doel af stoof. Hard en onhoudbaar schoot hij in Keeper Cox Amper hadden de toeschouwers ge merkt dat rechtsbuiten Heinen was ver- vangen, of invaller Russen had al gezorgd dat er een wijziging kwam op het score bord. In de tweede minuut na de hervat ting speelde Schuurman de bal de op de rand van het doelgebied staande MVV-er toe. Voordat Colette begreep wat er ging gebeuren lag het leer al achter hem (2-3). Een nieuwe blunder van doelman Cox maakte dat de Belgen in de 24ste minuut opnieuw met twee doelpunten verschil leidden. Na een hoge voorzet van links on derschept te hebben liet de Rapid-doelman de bal vallen. Dankbaar greep midvoor Mallants de kans die hem geboden werd (2-4). Tot de 42ste minuut van de tweede helft slaagde de Belgische verdediging er zon der al te veel moeite in de Nederlandse aanvallers in bedwang te houden. Toen, geheel onverwacht, loste Vonhoff van de rand van het strafschopgebied een laag en hard schot. Doelman Colette, gehinderd door de vele spelers die voor hem ston den, zag de bal te laat en kon niet ver hinderen dat de schuiver van de Amster dammer doel trof (3-4). Een heftig Nederlands slotoffensief volg de toen: Colette haalde zich de woede van de toeschouwers op de hals door demon stratief lang te talmen met uittrappen:

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 7