In Haarlem zeven lijsten ingediend met kandidaten voor gemeenteraad Voor jaarsgroeten van Haarlemse bloemenmeisjes aan België DE BEURS van gisteren Bezoek aan wereldtentoonstelling, Brussel, Gent en Antwerpen Amsterdamse Beurs Koninklijke onderscheiding voor de heer H. Kok Directrice bejaarden pension op vrije voeten Concert van „Maranatha" in Wilhelminakerk Haarlemse socialisten zetten verkiezingsactie in Steiger stortte in; opperman brak enkel Negentien VW-meisjes op 12 mei te gast in Haarlem Driejarig jongetje viel in Raamsingel Stille tocht Wijkcomité Spaarndam Burgerlijke Stand van Haarlem Leeszaal Heemstede bestaat tien jaar Dr. M. J. Prinsen spreekt voor de jeugd Nasleep van hondengevecht voor politierechter Man uit rusthuis sinds 16 maart vermist Scheepvaart Haarlem congresstad DINSDAG 15 APRIL 1958 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Hedenmorgne zijn in alle Nederlandse gemeenten de kandidatenlijsten ingediend voor de verkiezingen van de gemeente raden, welke verkiezingen op woensdag 28 mei worden gehouden. In Haarlem zijn zeven lijsten aangeboden en wel van de partij van de Arbeid, van de K.V.P., van A.R. en C.H.U., van de V.V.D., van de Communistische partij, van de Pacifistisch Socialistische Partij en van het Gerefor meerd Politiek Verbond. Laatstgenoemde partij heeft van tevoren haar naam niet laten registreren, zodat de naam niet op het stembiljet vermeld zal worden. Het is te verwachten, dat de nummering van de eerstte vijf lijsten als volgt zal luiden: 1. Partij van de Arbeid: 2. K.V.P.; 3. gecombineerde lijst A.R. en C.H.; 4. V.V.D.; 5. C.P.N. Een loting voor de num mers zes en zeven zal gehouden worden tussen de P.S.P. en het G.P.V. Wij hebben reeds de namen vermeld van de kandidaten van vijf partijen. Voor het Gereformeerd Politiek Verbond zijn kan didaat gesteld: 1. H. W. de Jong; 2. J. IX de Vries; 3. P. C. Simpelaar. De namen van de Communistische Par ty zijn: 1. mr. M. D. Proper; 2. H. C. Hen- nevelt; 3. H. J. Bindels; 4. J. Jelsema; 5. G. Mol; 6. H. Teeuwen; 7. mevrouw M. J. B. ImminkHoefsmit; 8. J. Wolff; 9. T. Stouten; 10. C. de Rover; 11. T. J. Teeu wen; 12. G. N. C. Jongbloed; 13. mevrouw F. PeperBosma; 14. P. Pieters; 15. A. E. Leutscher; 16. H. R. Dalman; 17. M. Smits; 18. V. van Heerden; 19. T. J. Lasschuit; 20. D. A. Huig. Bloemendaal Bij de voorzitter van het stembureau te Bloemendaal zijn vier kandidatenlijsten ingediend en wel van de V.V.D., van A.R. en C.H., van de K.V.P. en van de Partij van de Arbeid. Heemstede Voor de verkiezingen in Heemstede zijn vijf lijsten ingediend en wel van de K.V.P., de V.V.D., de Partij van de Arbeid, van de combinatie A.R. en C.H., en van een groep, waarvan de heer J. A. van Pel lijst aanvoerder is; tweede kandidaat ;s F. Wierstra en derde D. van der Vlies. De Communistische Partij, die vroeger wel kandidaten had gesteld, heeft voor deze verkiezingen geen lijst ingediend. Bennebroek In Bennebroek werden vroeger twee kandidatenlijsten ingediend voor de raads verkiezingen en wel door de K.V.P. en de Protestantse groep. Vandaag zijn vier lijs ten binnengekomen en wel van de K.V.P., AMSTERDAM Tegen de gehele marktverhouding u> waren de aandelen AKU wederom ge vraagd en na een lagere opening toch weer aan de vaste kant. De koers winst ten opzichte van vrijdag was niet toveel hoger, maar markttechnisch gespro ken lagen de aandelen prima. Bij de ope ning had de arbitrage nogal wat stukken aan de markt, waardoor een lage koers van 171/ tot stand kwam. In het verdere beursverloop kreeg de vraag de overhand en liep de koers op tot 173/, waarop weer een reactie volgde tot 172/, tegen de vorige slotprijs van eveneens 17214. In tegenstelling met de vraag voor de kunstzijde-aandelen waren aandelen Van Nievelt Goudriaan in de scheepvaarthoek aangeboden. Het koersverlies bedroeg hier bijna 4 punten. De beurs verwacht van de maatschappij een mogelijk lager dividend over 1957 en tevens dat dit dividend zal worden uitgekeerd in aandelen, gezien de krappe geldsituatie waarin de maatschap pij verkeert. Op de verwachting dat even tueel te zijner tijd de stockdividenden op de markt zullen komen, werd nu reeds vooruit gelopen, vandaar het koersverlies. Ook de overige scheepvaartwaarden waren 1 tot 2 punten lager in een overigens stille markt. Van de verdere internationale waarden noteerde Kon. Olie rond de 153,— over eenkomend met de vorige slotprijs. Het fonds lag echter een gulden onder pari- tei' New York tengevolge van kleine ver kopen voor Parijse rekening, waar tegen over niet voldoende vraag aanwezig was. In de Philipshoek was het eveneens rustig en de aandelen konden zich behoorlijk handhaven evenals aandelen KLM. die een paar dubbeltjes hoger noteerden. De aan delen Unilever hadden wederom van enig aanbod te lijden en verloren een percent. De drukte in de staatsfondsenhoek is vrijwel geheel verdwenen. De koers van deze obligaties veranderde hoegenaamd niet. De berichten over de gevechten in Indonesië hadden geen invloed op de koers van de aandelen in deze sector. Ten op zichte van de vorige slotprijs bleven de veranderingen binnen nauwe grenzen en de handel was belangrijk minder dan de vorige dagen. Verder werden nog ver nomen aandelen Metaalbuizenfabriek Ex celsior op 95 a 100 tegen een laatste ge dane koers van 12714 en van 110 laten op vrijdag. Aandelen Dekkers 8 percent divi dend (9 percent) werden op ongeveer 100 vernomen (95). Carp's Garen werd geadvi seerd op 205 (203) op het onveranderde dividend van 16 percent. Prolongatie 4 per cent. (ANP) NEW YORK De koersontwikkeling was stijgend bij een grotere omzet. Er was enige afbrokke ling tegen het einde maar winsten van een dollar of meer waren nog talrijk. Ondank.- een ongunstige produktievoorspelling doo- het American Iron and Steel Instituie on dervonden de staalwaarden steun. Lukorv en Simonds stegen elk meer dan een dol lar. Beursdeskundigen beschouwden het verloop als een technische reactie op de recente flauwemarkten. Enkele fondsen profiteerden van gunstige economische ontwikkelingen. Men neemt aan, dat de spoedig te verwachten eerste kwartaal cijfers gunstig zullen zijn en aldus een sleutel zullen zijn voor de vaste markt- ondergrond. Nieuwe hoogtepunten werden bereikt door Fairchild, Lockheed, Ameri can Can, American Telephone, Eversharp, General Mills, Grayson-Robinson, Phila- delohia and Reading, Republic Aviation, Southern California Edison, Southern Na tural Gas, Serling Drug, United Biscuit en Western Maryland. Het industriegemiddel- tie kwam van 441.24 op 443 76: dat voor spoorwegen van 104.95 op 105.56 en dat voor openbare nutsbedrijven van 75 13 op 75.52. De omzet bedroeg 2.180.000 aande len (vorige dag 2.060.000). Van de 1.175 verhandelde fondsen sloten er 614 hoger tn 294 lager. (UP). van de combinatie A.R. en C.H., van de Partij van de Arbeid en van de V.V.D. Haarlemmermeer Voor de raadsverkiezingen in Haarlem mermeer zijn kandidatenlijsten binnenge komen van de combinatie A.R., C.H. en St.G.P., van de K.V.P., van de Partij van cïe Arbeid, van de V.V.D., van de C.P.N. en van 't Gereformeerd Politiek Verbond. De nummering zal waarschijnlijk worden: 1. gecombineerde Protestantse lijst; 2. K.V.P.; 3. Partij van de Arbeid. Voor de nummers 4 en 5 zullen de V.V.D. en de C.P.N. loten en zesde wordt het G.P.V. Zandvoort In Zandvoort zijn ingeleverd kandida tenlijsten van: K.V.P., gecombineerde lijst A.R. en C.H.; Partij van de Arbeid; V.V.D., Communistische partij en Algemeen Zand- voorts belang. De lijst van de C.P.N. luidt: 1. F. Blom; 2. H. Paap; 3. J. Kaufmann; 4. J. Moll; 5. J. Koper. De andëre kandi daten hebben wij reeds gemeld. Haarlemmerliede Voor de verkiezingen in Haarlemmer liede en Spaarnwoude zijn kandidatenlijs ten binnengekomen van: K.V.P.: Protes tantse groep, Partij van de Arbeid, V.V.D. en C.P.N. Veer tin jaar bij de NZH Vanmorgen is de heer H. Kok, chef van de afdeling centrale magazijnadministratie van de N.Z.H.V.M. in zijn woning aan de Landzichtlaan te Heemstede gehuldigd ter gelegenheid van het feit, dat hij veertig jaar aan de vervoermaatschappij was ver bonden. Burgemeester Cremers sprak de heer Kok waarderend toe en reikte hem de ere medaille, behorende bij de orde van Oranje-Nassau, in goud, uit. Uit handen van de heer F. C. Jaspers, chef van de administratieve dienst, ont ving de heer Kok vervolgens het gebruike lijke geschenk onder couvert, waarna de directeur van de N.Z.H., de heer J. J. Jurrissen de heer Kok toesprak en hem de draagmedaille behorende bij de koninklijke onderscheiding, die 'de heer Kok zojuist had ontvangen, overhandigde. Tevens reikte de heer Jurrissen de heer Kok de gouden medaille van de Maatschappij voor Nijverheid en Handel uit. Voorts waren er geschenken namens het jubileumfonds en het Onderling Ondesteuningsfonds, waar van de heer Kok reeds jaren penning meester is. Verbouwing aanbesteed Aan de firma J. Stolk te Driehuis is bij onderhandse aanbesteding opgedragen het verbouwen van het winkelpand Grote Houtstraat 108 te Haarlem. Deze verbou wing geschiedt in opdracht van de heer G M. Oord voor het bedrag van 80.420. DE HAARLEMSE BLOEMENMEISJES krijgen de komende weken een druk pro gramma te verwerken. Behalve het uitreiken van bloemen in de bloemenstad zelf zullen zij evenals dit in voorgaande jaren het geval was hun stad ook in het buitenland vertegenwoordigen. Zoals bekend zijn dit keer onze zuiderburen aan de beurt om voor een bloemengroet in aanmerking te komen, hetgeen onder meer zal geschieden in het grootste internationale centrum van het jaar 1958: de Brusselse wereldtentoonstelling. De reis van de twintig bloemenmeisjes naar de Belgische hoofdstad zal als hoogtepunten hebben het bezoek aan de tentoonstelling zelf en het aanbieden van bloemen aan de Belgische minister-president, de heer Achiel van Acker. Ook staat een ontvangst op het Brusselse stadhuis en een bezoek aan de steden Gent en Antwerpen op het programma. Burgemeester mr. O. P. F. M. Cremers zal bij een aantal van de ontvangsten in België tegenwoordig zijn. Maandag 12 mei zullen de bloemenmeisjes in Haarlem gastvrouwen zijn van een aantal meisjes uit andere Nederlandse steden, die op de Grote Markt in Haarlem produkten uit de door hen vertegenwoordigde steden zullen aanbieden. Tot slot nemen tien bloemenmeisjes van 7 tot 15 juni deel aan een Nederlandse week, die in de Engelse badplaats Scar borough zal worden gehouden. Dinsdagmorgen 22 april vertrekken de twintig Haarlemse bloemenschonen naar België. Onderweg stappen zij in Breda af, waar zij des middags op het stadhuis zul len worden ontvangen, waarna zij bloe men zullen aanbieden in het centrum van deze Brabantse stad om hun bezoek te be sluiten met het brengen van een voor jaarsgroet aan het sanatorium de Klok- kenberg. In Brussel zal het diner worden gebruikt. De volgende dag is een over laden programma voor de Haarlemse „am bassadrices" samengesteld: om half tien worden bloemen aangeboden in het blin den- en doofstommeninstituut te Woluwe St. Lambertus. Om elf uur worden de meisjes in tegenwoordigheid van de com missaris-generaal voor het toerisme in Bel gië, de heer A. Haulot, ontvangen door de minister-president, de heer A. van Acker. Omstreeks het middaguur krijgen de Brusselaars in het centrum van hun stad bloemen uit Nederland aangeboden en des middags om vier uur zal deze eer te beurt vallen aan een typisch Brussels inwoner, „Manneke Pis", die zich in Oud-België op het terrein van de Expo bevindt. Ook de bezoekers aan de wereldtentoonstelling delen in de bloemenhulde uit Nederland. Speciale bezoeken worden gebracht aan het Nederlandse paviljoen, waar de com missaris van de afdeling Nederland, mr. Van Walsem als gastheer zal optreden en aan het slot Belvédère, waar aan de com missaris-generaal van de Expo, baron Moens de Fernig lenteboden zullen worden aangeboden. Ontvangst op stadhuis Donderdagmorgen wordt het gezelschap op het Brusselse stadhuis door burgemees ter Cooremans en echtgenote ontvangen, waarbij ook Haarlems burgemeester aan wezig zal zijn. De Belgische pers krijgt rond het middaguur in het pershuis op de tentoonstelling bloemen aangeboden. Na de lunch vertrekt het gezelschap naar Gent, waar om drie uur een officiële ont vangst op het stadhuis, eveneens in aan wezigheid van burgemeester mr. Cremers plaats heeft. Op het St. Baafsplein krijgen de Gentenaren Hollandse bloemer. aange boden. Des middags maken de bloemen meisjes een tocht door de Belgische-Bavo- stad en des avonds gaan zij naar een Slotkoers Heden gisteren 13 45 uui 3-3/% Nederl/47 91*6 91/ 3 n/n Nedl. 1962 64 92fl/t6 95% A. K. U 171 Vk 170% Calvé Delft 278 275 Van Gelder Zonen 178 178 K. N Hoogovens 271 272 Nederl Ford v 163 Va 164 N Kabel fabriek 223/ 223 lew Philips Gloeil 264 A 264/ Pref PhilipsGloeil 154/* 154/ Unilever 328 328/ Wilton Feyenoord 200/ 201 Dordtsehe Petrol 640 645 Kon. Petroleum f 152.90 f 154.10 Billiton 165% 166 A'dam Rubber 51 49/ K. L. M f 107.20 f 107.50 Holl Amer. Lijn 131/ 131/ K. N. S. M 127/ 127/ N. Scheepv. Unie 114/ 114% v. Nievelt Goudr. 139 140 Phs. v Ommeren 198 198/ H. V A 90 90 Verg. Deli Mijen 67/ 69 Amsterd. Bank 205 205 Nat. Handelsbank 73 73 Ned. Handel Mij 149/ 149/ Rotterd. Bank 178 178 "•ventsche Bank. 153/ 153/ Anaconda Copper 44 44/ Pofhlehem Steel 36% 37 U S Steel 55% 56/ General Motors 34t'/i« 35 H Shell Union 67/ 67/ Tidewater 22/ 22 H Franse voorstelling van het klank- en lichtspel „Van de Vikings tot keizer Karei". De volgende dag vrijdag gaan de meisjes naar de Gentse bloemenmarkt op de Kauter, waar nogmaals bloemen wor den uitgedeeld. Na de lunch gaan de meis jes naar Antwerpen, waar eveneens een ontvangst op het stadhuis plaats heeft en voor de laatste keer bloemen in België worden overhandigd in de Antwerpse binnenstad. Daarna gaat de tocht via Breda terug naar Haarlem, waar de bloemenmeisjes om tien uur op de Grote Markt verwacht worden. De tocht staat evenals vorig jaar onder leiding van de directeur van Haar lems Bloei, de heer W. van Willige en echtgenote en mejuffrouw Ria Hooij. In de maand juni gaat een tiental bloe menmeisjes naar Engeland, waar zij in de badplaats Scarborough (in de nabijheid van Huil) door middel van kledrrijke iris sen fleur zullen geven aan een Neder landse week, die daar van 7 tot 15 juni wordt gehouden ter gelegenheid van de indienststelling van een nieuw schip van de Rotterdamse Humber-lijn. Donderdag 3 april heeft de Haarlemse politie een vijfenveertigjarige directrice van een bejaardenpension uit Haarlem- Zuid, over wie klachten waren binnenge komen, aangehouden. De arrestatie ge schiedde op het ogenblik dat de gemeente lijke geneeskundige dienst bezig was een aantal bejaarden, dat op kosten van de gemeente Haarlem in het pension ver pleegd wordt, naar elders over te brengen Vanmorgen is de directrice voor de offi cier van Justitie geleid die de gevangen houding bij de reclx|er-commissaris be volen heeft. Deze heeft haar in vrijheid gesteld. Het gereformeerd evangelisatiezangkoor „Maranatha" geeft op 22 april des avonds om acht uur een concert in de Wilhelmina kerk aan de Gedempte Oude Gracht, met medewerking van de solisten Kees Deenik (bariton) en Hans Okel (orgel) en Hoofd dorps Christelijk Kinderkoor „De Vinkjes'' Het geheel staat onder leiding van de dirigent van het koor, Johan Silvis uit Hoofddorp. De toegang tot dit concert i-c vrij. De federatie Haarlem van de Partij van de Arbeid belegt woensdagavond in de aula van de H.B.S.-A aan de Zijlvest te Haarlem een buitengewone ledenvergade- de heer W. Mensink. zal pen politiek com mentaar geven op de gehouden verkiezin gen voor de Provinciale Staten, waarna er gelegenheid is tot- discussie. De heer D. J. A. Geluk zal vervolgens met een korte redevoering de verkiezingsactie voor de gemeenteraadsverkiezingen inluiden. Op de Riviervismarkt te Haarlem waren twee arbeiders, een 64-jarige opperman uit Heemstede en een 43-jarige metselaar, maandagmiddag bezig met het afbreken van een steiger toen een balk een schoor wegstootte waardoor de steiger instortte. D.e twee arbeiders vielen van een hoogte van ongeveer anderhalve meter op de straat. De opperman kreeg daarbij een balk op zijn been en moest met een gebro ken enkel naar de Mariastichting vervoerd worden. De metselaar kreeg slechts en kele schaafwonden. Maandag 12 mei zulen op de Grote Markt in Haarlem bekende produkten uit verscheidene Nederlandse plaatsen worden aangeboden door in plaatselijke kleder drachten gestoken vertegenwoordigsters van die streken. In totaal zullen negentien meisjes en drie ouderen die dag de gast zijn van de Haarlemse bloemenmeisjes en de stichting „Haarlems Bloei", die op deze wijze in de gelegenheid zijn op het hoogtepunt van de tulpentijd propaganda te maken voor andere bezienswaardighe den in Nederland. En niet alleen architectonische en folk loristische schoonheid wordt op deze ma nier onder de aandacht gebracht, maar ook de niet te versmaden lekkernijen en pro dukten. waardoor deze Nederlandse steden en landstreken bekend zijn. Wat bijvoorbeeld te denken van de be kende Limburgse „vlaaien", die door twee bekoorlijke bewoonsters uit de stad Weert worden aangeboden? Of van de Deventer koeken, waarvan twee Overijselse scho nen Haarlemmers en toeristen laten ge nieten? Waarbij wij dan nog helemaal niet spreken over Alkmaarse en Goudse kaas. waarmee bewoonsters van deze twee oud Hollandse stadjes komen aanzetten. Uit Den Haag komen hopjes, aangeboden door baron Hop en dochter, uit Drente komen zuivelprodukten, die aangebracht worden door twee meisjes uit deze provincie, ge kleed in een op tradities berustend nieuw ontworpen Drents costuum. Verder komen er meisjes van de Oost-Veluwezoom. uit Zandvoort en uit de Langedijk. Uit Scha- gen komen maar liefst vier dames, beho rend tot drie generaties, grootmoeder, moe der en twee dochters. Eén befaamd Nederlands produkt zal niet vertgenwoordigd zijn: jenever uit Schiedam. Want de Schiedamse V.V.V. aan wie ook een uitnodiging was gericht ant- woordde: „Wij nemen de uitnodiging niet aan, want wij zijn bevreesd, dat ons pro dukt in Haarlem zal leiden tot een veld slag en verkeersopstoppingen, met al het welk wij niét gaarne ons geweten willen belasten. Haarlems Bloei heeft nog meer uitnodi gingen verstuurd, echter niet alle aange schreven V.V.V.'s konden aan de invitatie gevolg geven, omdat soms het geld ontbrak en soms geen klederdrachten of bekende produkten aanwezig waren. Met Zeeland worden nog onderhandelingen gevoerd, zo dat verwacht mag worden, dat ook deze provincie nog vertegenwoordigd zal zijn. De gasten komen om half elf in Haarlem aan, waar zal worden koffie gedronken Vervolgens worden de produkten en fol ders op de Grote Markt uitgedeeld, waarna een ontvangst plaats heeft in de ridderzaal van het stadhuis. Daarna wordt een lunch gegeven en wordt een bezoek gebracht aan het Frans Halsmuseum. Des middags wordt thee gedronken in de Linnaeushof, waarna de gasten weer naar hun respectieve woon steden zullen terugkeren. Maandagmiddag om half drie is de drie jarige J. Kruizinga wonende in de Oude Raamstraat te Haarlém in de Raamsingel gevallen. Hij verdween onder water maar werd even later door twee voorbijgangers, die zelf niet konden zwemmen de he ren H. Jongejan uit Haarlem en J. Sand- bergen uit Utrecht uit de singel gehaald. De jongen, die het bewustzijn verloren had, werd door een bewoner van de Raam- vest met behulp van kunstmatige adem haling weer bij kennis gebracht. Daarna werd hij naar het Grote Gasthuis ver voerd. Voor zaterdag 3 mei bereidt de commis sie, gevormd uit leden van de Vereniging van Oud-Illegale Werkers te Bloemendaal op verzoek van het gemeentebestuur -'an Bloemendaal een stille tocht naar de Ere begraafplaats aan de Zeeweg te Overveen voor. Om zes uur zal een herdenkingsbijeen komst gehouden worden in een der gebou wen van de dienst van Publieke Werken aan de Brouwerskolkweg te Overveen. De nabestaanden van de gevallenen, genodig den en andere belangstellenden worden ontvangen door de voorzitster van de Com missie Nationale Herdenking te Bloe mendaal, mejuffrouw dr. M. E. Nolte. Na gemeenscha, pelijke zang houdt ds. D. So- linger. Luthers predikant te Haarlem, een toespraak en vervolgens zal het dubbel- mannenkwartet „Harmonie" mkele lie deren zingen, gevolgd door een toespraak van pastoor Ch. L. ten Velthuis uit Over veen. Met het zingen van het zesde cou plet van het Wilhelmus wordt deze plech tigheid gesloten. Om vijf voor zeven vertrekt de stoet via de Zeeweg naar de Erebegraafplaats. Op vrijdagavond 2 mei zal er een plech tige herdenkingsdienst in de Hervormde Kerk op het Kerkplein te Bloemendaal ge houden worden voor leden en genodigden van de Vereniging van Oud-Illegale Wer kers in deze gemeente. Het wijkcomité Spaarndam zal maan dagavond 21 april om acht uur een open bare vergadering houden op de hulpsecre- tarie van Spaarndam. BEVALLEN van een zoon: 12 april: M. Warlé-Nap, S. Schoot-Beck, M. C. van der Veldt-Van Geldorp, J. Pen-Van Excel. E. J. Snoeks-Smit. S. N. Zandvliet-Holleman: 13 april: G. A. T. Goedemans-Zantvoort, J. M. A. Steffers-Cohen. G. A. H. Holscher- Ten Brinke, J. T. Schaaf-Rietveld, P. M. Rozendaal-Dam. Van een dochter: 11 april: J. E. Kun- ne-Schutter; 12 april: M. L. Tieleman-Win- ter, J. P. Vredenbregt-Keus, M. B. de Jong-Bremmers, A. Schaafsma-Griffioen- 13 april: J. de Graaf-Tuiten, H. C. Moojen- Van Deventer, L. de Graaf-Kuijt, R. Lan- geveld-Haag; 14 april: C. A. M. Koorn- Meijer, W Broekhuizen-Van Pelt. OVERLEDEN: 10 april: M. T W. Loer akker-Van der Heijde. 69 j., Zijlvveg; 11 april: J. C. van Hoorn, 73 j., Hazepaters- laan; J. B. A. Torcque, 4 j., Colensostraat; 12 april: A. Poppen-Van der Mark, 88 j., Pepijnstraat; M. J. Hanjoel-Smithuis, 69 j., Tempeliersstraat; N. C. Kampman, 71 -j., Tetterodestraat; J. de Vlieger, 82 j., Kam perlaan. ONDERTROUWD: 14 april: J. A. Neder- sticht en A. A. M. Ottolini. Vandaag op 15 april is het tien jaar ge leden, dat de Gemeentelijke openbare leeszaal en bibliotheek van Heemstede of ficieel werd geopend in een speciaal door het college van burgemeester en wethou ders belegde bijeenkomst van de gemeen teraad. Nog in hetzelfde jaar, op 29 juli 1948 werd de r.k. afdeling geopend en de jeugdafdeling voor lezers tot achttien jaar volgde op 13 oktober. Reeds na enkele jaren bleek dat de be schikbare ruimte van „De Meerlhorst" aan de Van Merlenlaan te klein was voor de van jaar tot jaar groeiende aantallen boeken en voor de mensen, die van de in stelling gebruik maakten. Een oplossing werd gevonden in het bijbouwen van een magazijn aan de achterkant van het be staande gebouw, dat in mei 1955 werd ge opend, waarbij ook de jeugdafdeling meer ruimte kreeg. Deze uitbreiding is wel zeer noodzakelijk gebleken nu drie jaar na de uitvoering ervan het aantal lezers zich naar de vierduizend beweegt en het aan tal uitgeleende boeken in 1958 vermoede lijk ongeveer 150.000 zal bedragen. Wen sen voor de naaste toekomst zijn een gro tere leeszaal voor de volwassen lezers, een aparte jeugdleeszaal en een grotere uitleenruimte voor de 1644 jongeren, die als lezers en lezeressen zijn ingeschreven. De vijfde van de reeds eerder aangekon digde serie lezingen „Haarlem, onze stad. ons werk, ons leven", gehouden onder auspiciën van de Haarlemse Raad voor de Jeugd, wordt vrijdagavond 18 april gehou den door de Commissaris der Koningin in de provincie Noordholland, dr. M. J. Prin sen. Het onderwerp luidt: „De provincie tussen rijk en gemeente". De bijeenkomst, waaraan wordt mede gewerkt door leden van de blokfluitgroep van de Rijkskweekschool, wordt gehouden in de Statenzaal van de Provincial? Griffie. Een gevecht tussen twee honden kreeg maandag zijn nasleep voor de Haarlemse politierechter, mr. J. P. Petersen. Een van de „bazen" een tweeëndertigjarige grossier in vlees uit Heemstede, stond te recht wegens het mishandelen van de hond van een andere Heemstedenaar. Het hondengevecht had zich afgespeeld op de avond van 23 februari op de hoek van de Hendrik de Keijserlaan en de Lie ven de Keijlaan in Heemstede. De ver dachte, een boom van een kerel, vertelde dat hij daar met zijn vrouw en zijn jonge hond liep te wandelen toen er plotseling 'n herdershond opdook en zijn hond aanviel. Hij had de vechtende dieren gescheiden en daarbij de herder een paar flinke tik ken met de hand gegeven. „Nou, nou", merkte mr. Petersen scep tisch op, „dat moeten dan wel héél har de tikken geweest zijn, want een dieren arts constateerde later dat de aangevallen hond verscheidene ernstige fracturen en kneuzingen had opgelopen". De eigenaar van de herder, die met zijn vrouw voor het getuigenhekje hun lezing van het ge beurde gaven, verklaarde op enige afstand te hebben gezien dat verdachte een schop pende beweging naar zijn hond had ge maakt. Of verdachte daarbij de herder had geraak, had hij echter door de af stand en' de duisternis niet precies kun nen waarnemen. Toen hij echter op de plaats van het gebeurde was gekomen lag zijn hond kermend en jankend in een voor tuintje, niet in staat overeind te komen. De officier van Justitie, mr. G. W. F. van der Valk Bouman, achtte het ten las te gelegde bewezen. Hij vond dat de ver dachte bijzonder bruut was opgetreden en eiste honderd gulden boete, subsidiair der tig dagen hechtenis. De politierechter maakte er zestig gul den van en veroordeelde verdachte te vens tot het betalen van de rekening van de dierenarts ten bedrage van f 40,50. Sinds 16 maart van dit jaar wordt de op 13 augustus 1900 te Breda geboren Leonar- dus Karei Gorissen uit een rusthuis aan het Oranjeplein vermist. Hij heeft dit rusthuis op 16 maart ver laten en is sindsdien niet teruggezien. Zijn signalement luidt: 1.70 meter lengte, slank postuur, dun achterovergekamd grijs haar met linkse scheiding, smal gelaat met grauwe gelaatstrekken, blauwe ogen en een bril met een donker montuur. Grijze overjas over donkerblauw costuum met zwarte schoenen. Zijn opsporing is ver zocht. Over Noorwegen. Op de maandelijkse bijeenkomst, die de afdeling Bennebroek van de Nederlandse Christen-Vrouwen bond donderdag in „Rehoboth" zal houden, zal mevrouw C. van Limburgh-Vinke een causerie met vertoning van dia's houden over Noorwegen. Rio de Jan Aagtedijk, 15 te Marseille. Aardijk, 14 te Newport Mon verwacht. Adonis, 14 te Santiago de Cuba. Alamak, 14 v. Antwerpen n. Rotterdam. Albireo. 14 te Le Havre verwacht. Alcor, 14 v. Montevideo n. Santos. Alcyone. 15 te Rotterdam. Aldabi. 15 v. Santos n Paranagua. Algenib. 13 v. Bahia n. I.as Palmas. Algol, pass. 13 Fernando Noronha n Alioth. 13 te Rosario v Buenos Aires. Alnati, 14 230 m. w.z.w. Kp. St. Vincent n. Antw Alpherat. 15 te Paranagua. Aludra, 17 te Recife verwacht. Alwaki. pass. 14 Vlissingen n. Antwerpen. Ampenan, 14 v. Lorenco Marques. 15 te Beira. Amstelland, 14 250 m. z.w. Kp. Finist. n. St. Vine Amsteldiep, 14 dvv. Algiers n. Port Said. Amsteldijk, 16 te Havana verwacht. Amstelkroon, 14 te Bombay. Amstelsluis. 14 320 mijl n.n.w. Chagos archipel naar Durban. Annenkerk, 14 30 m. n.w. Singapore n. Manilla. Antonia. 15 te Singapore. Appingedijk, 14 te San Francisco. Arnedijk. 15 te Antwerpen. Astrid Naess. 14 te Fawley. Bali, 14 75 m. w.z.w. Gibraltar n. Beyrouth. Batian, 14 rede Khorelmufatta. Bengalen, 14 190 m. z.w. Finisterre n. Le Havre Bengkalis, 14 100 m. w.n.w. Sabang n. Colombo. Bennekom, 13 600 m. w.z.w. Ouesant n. Londen Blitar, pass. 14 The Brothers n. Suez. Bloemfontein, 14 v. Port Elizabeth n. Kaapstad. Boissevain, 15 te Santos. Bonita. 14 te Leceiba. Borneo. 14 te Biak v. Hollandia. Boschkerk. 14 in Suezkanaal n. Port Said. Breda. 14 te Antwerpen. Bussum, 14 110 in. w. Algiers n. Rotterdam. Calamares. 14 te Mobile verwacht. Caltex Arnhem» 14 100 m. n.o. Finisterre n. Sidon Caltex Delft, pass. 14 Kp. Finisterre n. Rotterdam Caltex Leiden, 14 te Thameshaven vétwacht. Caltex Pernis, 14 110 m. w.n.w. Kreta n. Sidon. Caltex The Hague, 15 v. Rotterdam n. Bahrein. Nationale horecafcongres op 22, 23 en 24 september In de komende maanden zal Haarlem gastvrijheid bieden aan verscheidene lan delijke congressen. Zo komt op 17 en 18 mei de Nederland se Organisatie van Amateurfilmers naar Haarlem voor het houden van een congres, waarbij de Haarlemse Smalfilmliga als gastvrouwe zal optreden. Op 24 mei wordt in de Spaarnestad het congres van de Orde van Praktiserende Grafologen gehouden. Op 22, 23 en 24 sep tember tenslotte zal in Haarlem het natio nale horecafcongres worden gehouden. Castor, 14 te Kingston verwacht. Ceronia, 17 te Abadan verwacht. Charis. 15 te Georgetown. Cinulia, 13 75 m. n.w. Aruba n. New Orleans. Colytto, 14 240 m. w. Landsend n. Norfolk. Cumulus, 18 te Rotterdam verwacht. Delft, 14 v. Curagao n. Puerto Cabello. Demerdijk, 14 v. Londen n. Cristobal. Dorestad, 15 te Curagao. Duivcndijk. 15 te Curagao. Eemdijk, 14 v. Houston n. Le Havre. Eemland. 14 te Rio de Janeiro verwacht. Eenhoorn, 15 te Rotterdam verwacht. F.os, 14 v. Malta n. Algeciras. Etrema, 14 te Berre. Farmsum, 14 te Jucaro. Friesland SSM, 14 te Setubal. Gaasterkerk, pass. 14 Ouessant n. Le Havre. Gabonkust, 14 op Congorivier n. Matadi. Ganymedes, 15 te Corinto. Garoet, 14 te Aden v. Belawan. Gooiland, nass. 14 Abrolhos n. Las Palmas. Oraveland, 14 v. Rio Grande n. Pto. Alegre. Groote Beer. 13 v. Quebec n. Rotterdam. Grootekerk, pass. 14 Messina n. Piraeus. Guineekust, 14 v. Lagos n. Takoradi. Hathor, 14« v. Beyrouth n. Lattakia. Hector, pass. 14 Ouessant n. Antwerpen. Hecuba, 14 v. Rotterdam n. Bremen. Helder, 15 te Amapala. Helicon, 13 250 m. z.z.o. Kp. Hatteras n aar Port Au Prince. Hersilia, 14 v. Cienfuegos n. Havana. Hydra, 12 v. Pta. Cardon n. Maracalbo. Isis, 14 te Maracaibo. Japara. KRL, 13 v. New York n. Tripolis. Jason, 15 te New York. Java, 14 80 m. n.w. Finisterre n. Port Said. Kalinga. 14 200 m. o. Sydney n. Sydney. Kaloekoe, 21 te Sorong verwacht. Kalydon, 15 te Hamburg. Karachi, 14 v. Rotterdam op proeftocht. Karimata, 15 te Houston. Karimun, 15 te New York. Kennemerland. 14 te Amsterdam. Kerkedijk, 15 te Bremen. Kieldrecht, 14 570 m. z.w. L. Palmas n. L. Palm. Kinderdijk, 15 te New York. Kopionella, 15 te Abadan. Koratia, 15 te Providence. Kosicia, pass. 14 Ouessant n. Pernis. Laagkerk. 15 te Antwerpen. Leto, 12 te IJmuiden. Leuvekerk, 14 te Ummsaid. Loenerkerk, pass. 14 Wight n. Marseille. Louis Lantz, 14 420 m. n. Dakar n. Monrovia. Lutterkerk, pass. 14 Malta n. Le Havre. Maasdam. 15 te Halifax. Maashapen, 14 v. Hamburg n. Las Palmas. Maasland, 16 te Las Palmas verwacht. Mapia, pass. 14 Muscat n. Abadan. Mariekerk, 15 v. Adelaide n. Melbourne. Maron. 15 te Willemstad. Meerkerk, 14 te Port Said. Mentor, 15 v. Ciudad Trujillo n. Pto. Cabello. Merwelloyd, 14 v. Khorramshar n. Abadan. Mitra, 15 te Curagao. Molenkerk, 15 te Antwerpen. Moordrecht, 14 125 m. w.z.w. Ras Fartak n. Mena. Musilloyd, 15 te Singapore. Mylad.v, 14 te Tabou verwacht. Naess Tiger, 15 te Rotterdam. Nanusa, 15 te Durban. Oberon, 15 te Amsterdam. Omala, pass. 14 Bonaire n. Rio de Janeiro. Ommenkerk. 14 te Rotterdam. Oostkerk, 14 v. Tientsin n. Shanghai. Oranje, 14 120 m. n.o. Algiers n. Southampton. Oranjefont., 13 210 m. z.z.w. Monrovia n. Kaapst. Oranjestad, 15 te Trinidad. Osiris, 13 160 m. n. Cartagena n. Nassau Bahama. Ouwerkerk, 14 te Rotterdam, Overijsel, 14 v. Shanghai n. Nagoya. Pendrecht, 14 v. Monrovia n. Abidjan. Peperkust, 14 v. Accra n. Duala. Polvphemus, 17 te Djakarta verwacht. Pr. Frederik Willem, pass. 14 Kp. Ray n. Quebec. Prins Johan Willem Friso, 14 te La Guaira. Prins der Nederlanden, 15 te Port of Spain. Prins Willem III, 15 te Antwerpen. Frins Willem IV, 14 90 m. n.n.w. Landsend naar Glasgow. Pygmalion. 13 250 m. z. Nantucket n. Rotterdam. Raki, 14 dw. Miri n. Bangkok. Reyniersz, 15 te Penang verwacht v. Akyab. Riouw, 14 v. Livorno n. Port Said. Rijnkerk, 16 te Mombasa verwacht. Roebiah, 15 te Ballkpapan verw. v. Surabaja. Saidja, 15 te Pladju verwacht. Salatiga, 14 te Suez. Samarinda, 14 te Panama verwacht. Sarocna 15 te Pladju. Schelpwijk, 14 te Punta Cardon verw. v. Curagao. Scherpendrecht, 14 v. Kaohsiung n. Perz. Golf. Schie. 14 te Tunis verwacht v. Rotterdam. Seven Seas. 16 te Southampton verwacht. Sibaiak. 13 v. Aden n. Suez. Sibigo. 14 te Sydney verwacht v. Sevenport. Sloterdijk, 15 te Baltimore. Soestdijk, 15 te Norfolk. Solon, 14 v. St. Marc n. Mobile. Stad Alkmaar, 14 te Messina. Stad Arnhem, 14 v. Gibraltar n. Alexandrië. Stad Gouda, verm. 15 v. Norfolk n. Rotterdam. Stad Haarlem, 14 90 m. w. Tromsö n. Kirkeness. Stad Leiden, verm. 14 v. Monrovia n. Rotterdam. Stad Schiedam. 15 v. Rotterdam n. Palermo. Stad Vlaardingen, 14 45 m. n.w. Hammerfest naar Rotterdam. Stanvac Djirak, 15 te Buatan verw. v. Tj. Uban. Stanvac Riau, 14 v. Tandjong Uban n. Buatan. Stanvac Talang Akar. 15 te Sungeigerong verw. Statendam. 14 v. San Francisco n. Acapulco. Statue of Liberty, 13 te Philadelphia verwacht. Steenwijk. 14 Scillies gepass. n. Norfolk. Stentor. 12 v. Port of Spain n Ciudad Bolivar. Straat Lombok. 15 te Beira verwacht. Straat Soenda. 15 te Singapore. Tabian, 15 te Belawan. Tabinta. 15 v. Hamburg n. Amsterdam. Tankhaven I, 14 v. Saigon n. Sungeigerong. Tankhaven II, pass. 14 eil. Singkep n S'geigerong. Tankhaven III. 17 te Saigon verwacht. 1 arakan, 14 34 m. z.w. Kreta n. Port Said. Tawali, 14 120 m. o. Aden n. Madras. Tegelberg. 15 te Manilla. Telamon, 15 te Philadelphia. Ternate, pass. 14 Kp. St. Vincent n. Rotterdam. Themis, 14 v. Curacao n. Barranquilla. Tiba. verm. 17 v. Santos n Rio Grande. Tiberius, 16 te San Juan. Tibia, 14 te Curagao verw. v. Liverpool. Titus. 16 te Rotterdam verwacht. Tjikampek, 14 te Tandjong Priok. Tjipondok. 14 te Bintau eiland. Tomocvclus, 14 te Curagao verwacht. Towa. 14 130 z w. St. Paulsrocks n. St. Vincent Trajanus, 14 v. Dominica n. Antiqua. Trompenberg, 14 te Houston verwacht. Utrecht. 14 v. Venetië n. Genua. v Cloon. 14 400 m. w.z.w. Freemantle n Albany. Van Heemskerk. 14 170 m. z.w. Finist. n. Kaapst. Waal, 14 30 m. z. Kp. Palos n Antwerpen. W Alt. Jones, 13 400 m. n n.o. Bermuda n A'dam. Waterland. 14 te Bremen verw. v. Amsterdam. Weltevreden. 14 v. Tandj. Priok n. Tandj. Mani. Westland. 15 te Buenos Aires. Willem Barendsz. 14 550 m. w. Gibraltar n. R'dam Willem Ruys. 14 te Singapore. Willemstad, 14 te Amsterdam. Woltersum. 14 te Le Havre Wonosobo. 14 te Singapore v. Cebu. Zuiderkruis, 14 140 m. z.w Kreta n Amsterdam SLEEP VAARl Hudson. 15 v. Manaus n. Rotterdam. Loire. 15 110 m. n.o Algiers n. Conacry. Maas. 15 te Rotterdam. Oceaan, 15 160 m. w.n.w. Jamaica n. Maracaibo. Thames. 15 dw. Milfordhaven n. Liverpool. Barentszee, 13 430 m. n.n.o. Sombrero eil. n. Gent. Blankenburg, 12 te Lagos. Clyde, pass. 12 Las Palmas n. Port Harcourt. Poolzee, 13 460 m. w. Fayal n. New York. Rode Zee, 13 60 m. n.n.w. Bari n. Ravenna. Tyne, 13 640 m. z.w. Sabang n. Tandjong Priok. KLEINE VAART Alcetas, 13 te Amsterdam n. Rotterdam. Atlas, 14 dw. Kaap Silleiro n Amsterdam. Badzo, 14 20 m. z. Humber n. Boston. Draco, 13 te Aalborg n. Aarhus. Flevo. 14 b(i Kp. St. Vincent n. Lissabon. Kaap Falga, 12 v. Harlingen n. Grangemout' Lijnbaansgracht. 12 te Mantyluoto. Manto. 14 20 m. n. Kp. Palos n. Barcelona. Marianne. 14 10 m. z. Texel n. Amsterdam Nero, 13 te Amsterdam n. Riga. Notos, 13 te Beyrouth n. Lattakia. Pavo, 12 v. Sete n. Londen. Phidias. 14 bij Kaap Malla n. Catania Prinsengracht, 14 dw. Owers n. Malta Strabo, 13 et Amsterdam n. Rotterdam Thaletas, 12 te Tel Aviv n. Haifa.

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 7