Speurtocht in de natuur Mode In „De Narcis" kreeg meervoudig stemrecht onvoldoende steun Feestelijkheden in omgeving van Zandvoortselaan voor de jeugd uit Haarlem en omgeving méér kracht véérkracht Ouverture SPRENGER grieven aan cis redactie Bloemendaals caravankamp komt half mei gereed Bridgedrive van „Spel en Vriendschap" Elf domes gehuldigd de beste polisbrenger. Groningse huisvrouw bediende clandestiene radiozender Tergelegenheid van openstelling haltegebouw Voetbaltoernooi Politie- sportvereniging Heemstede Zeldzame gast in de waterleidingduinen Rechtzetting Faillissementen „Jezus en Mohammed" Plan voor groot bloemen corso tijdens vakantiespelen Raadslid stelt vragen over bejaardenhuis UIT STAD EN STREEK O E NSDAG 16 APRIL 1958 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE IIAARLEMSCME COURANT In de in het raadhuis te Heemstede ge houden vergadering van de Natuurbe schermingscommissie Zuid-Kennemerland heeft de waarnemend voorzitter, de heer J. A. Dorresteyn, meegedeeld, dat er plan nen bestaan, zo mogelyk in de pinkster- vakantie, een speurtocht naar de natuur houden en in het najaar een tentoon stelling in te richten in de Vleeshal. Een commissie voor de speurtocht werd samengesteld, die de plannen nader zal uitwerken. De Natuurbeschermingscom- inissie verwacht van de jeugd grote be langstelling. Jongens en meisjes uit Haar lem, Heemstede, Bloemendaal en Zand- voort kunnen deelnemen en zullen bekende plekjes moeten bezoeken en vragen over de natuur beantwoorden. Een groot aantal prijzen zal beschikbaar worden gesteld en tot besluit volgt een feestelijke prijsuit reiking, waarop een film, die de jeugd dichter tot de natuur zal brengen, ver toond zal worden. De actie zal onder lei ding staan van de heer A. van Mook, ambtenaar bij de dienst voor lichamelijke opvoeding, sport en jeugdzaken. Wat de tentoonstelling betreft merkte de heer Dorresteijn op, dat de periode sep- tember-oktober een geschikte tijd is om de jeugd een indruk te geven van hetgeen er in de tuinen, bos en duin te zien is. Contact zal worden opgenomen met in stellingen en verenigingen die in de ge legenheid zijn een gedeelte van de ten toonstellingzaal in te richten. De vergadering stelde de jaarverslagen van de secretaris, de heer J. W. van Hezel en van de penningmeester, de heer J. A. Dorresteijn, vast. De secretaris memoreer de, dat in 1957 de reeds in vorige jaren begonnep acties met succes werden voort gezet en contacten in het belang van de natuurbescherming zijn verstevigd. De commissie leed een gevoelig verlies door het bedanken van de voorzitter, de heer H. J. Jonker, wegens vertrek naar Rotter dam, waar hij met zijn echtgenote een artsenpraktijk opbouwt. Op initiatief van de heer Jonker is in 1951 een tentoonstel ling in Haarlem gehouden, die de propa ganda van de natuurbescherming ten doel had en bezocht werd door ruim 25.000 be zoekers. Getroffen door het grote mede leven van het publiek met de tentoon stelling en door de belangstelling voor tegelijkertijd gehouden acties op het ge bied van excursies en voordrachten be sloten de meeste medewerkers weder om op voorstel van de heer Jonker om zich ook in de toekomst te blijven aan eensluiten en zo ontstond de Natuurbe schermingscommissie Zuid-Kennemerland. De secretaris bracht de heer Jonker dank voor hetgeen hij voor de commissie heeft gedaan. Ook is de commissie dankbaar voor het vele werk dat mevrouw N. de Boom heeft verricht. In januari van het vorig jaar heeft zij haar functie neer gelegd. Verder memoreerde de heer Van Hezel dat in januari van het vorig jaar de com missie zich tot de gemeentebesturen heeft gewend met verzoek haar door toe kenning van een hogere subsidie in staat te stellen een functionaris te be- ADVERTENT1E Elke i morgen door de CV er kort weergegeven) Hotel in Haarlem. Met veel genoegen m interesse heb ik het artikel ,.In Haar lem is plaats voor modern hotel" in uw blad van 11 dezer gelezen. Naar mijn mening zal een dergelijk hotel beslist vol doende emplooi vinden, te meer daar in Haarlem steeds meer industrieën gevestigd worden. Deze industrieën brengen onge twijfeld buitenlandse zakenrelaties in de stad, waarvoor in de seizoentijd moeilijk geschikt onderdak is te vinden. In dit ver band lijkt het mij voor de hand liggen, als deze industrieën, waarvan vele verenigd in de Haarlemse Industriestichting, de koppen eens bij elkaar steken en met een (financieel-) voorstel voor de dag komen. Met belangstelling zie ik eventuele ver dere voorstellen tegemoet. J. T., Haarlem. Voor de Reddingsbrigade. Ik las in de ■oürant van zaterdag het berichtje over ie redding door enkele jeugdleden der Tioemendaalse Reddingsbrigade, van drie studenten die op het N. Buitenspaarne in moeilijkheden waren gekomen. Zij hadden "laarbij de pech ook hun eigen vlet stuk 'e stoten. Begrijpend dat dit voor de kasmiddelen an deze brigade een gevoelige klap bete sent wil ik graag een bijdrage van f 1. ;torten in de hoop dat vele medeburgers ">ok met de daad willen tonen dat ze deze •ongelui die hun tijd en jeugd geven voor een positief doel een goed hart toedragen. F. C. Oosthoek. (Naschrift: Uw gift is naar de Bloemen- iaalse Reddingsbrigade doorgezonden. •led.). noemen, die in een volledige betrekking tot taak zou krijgen de natuurbescher mingsgedachte uit te dragen en voor dit culturele streven voortdurend een intense propaganda te maken. Hoewel verschei dene bestuurderen zeer sympathiek tegen over de aanvrage stonden, bleek de be stedingsbeperking een rem te vormen. In betere tijden hoopt en rekent de com missie op meer succes. De secretaris brengt in zijn verslag hulde aan het gemeentebestuur van Bloe mendaal voor zijn daden in het belang van de natuurbescherming zoals de aankoop van „Caprera" en van „Elswout". Het be stuur heeft aan het gemeentebestuur van Bloemendaal ter gelegenheid van de aan koop van „Elswout" zijn grote waardering kenbaar gemaakt en zijn diensten aan geboden indien deze in een of andere vorm nodig mochten blijken. In de vacature van voorzitter van de Natuurbeschermingscommissie Zuid-Ken nemerland benoemde de vergadering ir. A. Stoffels en mededelingen werden ge daan over de samensteling van het be stuur in de toekomst. Verder heeft de commissie plannen een gekleurde film strip samen te stellen. Aan de zuidzijde van de Zeeweg in Bloe mendaal, op de grens van de gemeente Zandvoort, ligt een prachtige duinvallei, waar het, zelfs bij een flinke zuidooster, bijna altijd luw is. Op dit terrein van ruim drie en een halve hectare worden de voor bereidingen getroffen voor de aanleg van een caravankamp, dat aan honderdvijftig auto's plaats zal bieden. Ongeveer veertien dagen geleden is men met de werkzaam heden begonnen door het inbrengen van puin, dat dient om de weg, die rondom de vallei wordt aangelegd, te verharden, waarna deze met een teerlaag kon worden bedekt. De heren H. en P. Borst uit IJmuiden, die het caravankamp zullen gaan exploite ren, streven er naar het kamp op hemel vaartsdag gereed te hebben. Zij hebben het terrein voor tien jaar van de gemeente Bloemendaal gepacht tegen een bedrag van 6500 per jaar. Voor de gehele inrich ting van het kamp zal ongeveer 50.000 nodig zijn. Hiervoor zullen onder meer gebouwd worden: een winkel plus woon gelegenheid voor het gezin van de heer P. Borst, dat er 's zomers zal wonen, als mede was- en toiletgebouwtjes. De kosten, die aan al deze opstallen besteed moeten worden, bedragen 33.000. Daarboven komt nog ongeveer tien mille, die aan de gemeente Bloemendaal moeten worden betaald, en die bestemd zijn voor de we genaanleg, de afrastering van het terrein, de verlichting en de waterleidingaanleg. Het werk, dat onder supervisie van de gemeente Bloemendaal zal worden uitge voerd, is aangenomen door de firma M. Nol et en Zoon te Haarlem. De was- en toi letgebouwtjes, die aan de noord- en zuid zijde van het terrein komeq...te.Joggen.j^It, lcn elk acht toiletten, vier wasbakken en twee douches bevatten. Ook k:.omt in elk gebouwtje een groenteafwasbak, zodat de gasten niet voor alles naar het hoofdge bouw behoeven te gaan. Er zijn zes licht masten aangebracht, waardoor het ter rein 's nachts door kwikdamplampen ver licht zal kunnen worden. De winkel, die met de voorkant aan de oostzijde komt te liggen, is ruim van opzet en omvat onder meer een grote opslag plaats voor groenten en fruit. Naast de ingang van de winkel komt een kantoor tje van waaruit men het gehele kamp kan overzien. Achter de winkel, die geheel in witte steen wordt opgetrokken, komt de woongelegenheid voor de familie Borst, bestaande uit woonkamer, twee slaapka mers, een keuken, douche en toilet. De kosten per caravan zullen ongeveer 3 per dag of per nacht bedragen. Ook auto- kampeerders, die in tenten slapen, zullen toegang tot het kampeerterrein hebben. Het kamp, dat de toepasselijke naam „Het Helmgat" zal krijgen, zal in de ko mende jaren van 1 maart tot 1 oktober geopend zijn. De bridgeclub „Spel en Vriendschap" in Haarlem hield haar traditionele voorjaars bridgedrive. Het eerste team van de or ganiserende vereniging slaagde er in de wisselbeker te winnen. De verdere uit lagen waren: A-lijn: 1. hrn. Hollman- Hunter; 2. hrn. Daniels-De Vries; 3. fam. Schutte; B-lijn: 1. hrn. Klein-Sanders; 2. fam. Bergisch; 3. hrn. Kluit-Rozies; C-lijn" 1. hr. Rijke en partner: 2. fam. Kroskinski, 3. fam. De Vries; D-lijn: 1. fam. Moltzer 2. mevr. Fabel-hr. Kluiskens; 3. fam. A Kroon; E-lijn: 1. hrn. v. Item-Luesken; 2 hrn. mr. Viskil-Willemse; 3. fam. Crolla; F-lijn: 1. famr. Greven; 2. hrn. Hiemstra- De Looper; 3. ds. De Heer Kloots-Zürcher G-lijn: 1. fam. Spiele; 2. ds. Van Hulst- Schröder; 3. hrn. Harmsen. H-lijn: 1. ds. Mulder-Sanders; 2. fam. Otsen: 3. ds. An- ker-Oxener; K-lijn: 1. ds. Schouten-De Wijs; 2. fam. Schouten; 3. ds. Polak-Ra makers. Dinsdagavond vierde de afdeling Haar lem en omstraken aan de Nederlandse Vrouwen Elektriciteitsvereniging haar twintigjarig bestaan in de met bloemen versierde muziekzaal van restaurant Brinkmann in Haarlem. De afdelingsvoorzitster van de vereni ging, mevrouw R. van der Noord-Magré hield een toespraak, waarin zij een over zicht gaf van de werkzaamheden geduren de de laatste twintig jaar. Spreekster wees er vooral op, dat door de elektrici teit het huishouden in alle opzichten ver gemakkelijk is. Door de demonstraties, adviezen, excursies en voorlichtingen, die de vereniging geeft, weten nu vele huis vrouwen hoe ze het huishouden zo econo misch mogelijk moeten aanpakken, waar aan het belang vooral blijkt uit het feit dat over het algemeen tachtig percent van het inkomen door de handen van de vrouw gaat. Na het openingswoord van de voorzit ster, werden enkele bijzonder fraaie films vertoond, die door een petroleum- maatschappij werden aangeboden. Na de pauze werden elf dames, die al twintig jaar lid van de vereniging zijn. door me vrouw Van der Noord-Magré met een klein aandenken gehuldigd. (Shows, snufjes en alles waf /erder in hel domein der vrouw dagelijks aan de orde komt) De naam van Lan Perütz begint in ons land een steeds grotere bekendheid te krijgen. Dit Weense mode-huis, dat zich speciaal op gebreide kleding heeft toege legd, toonde ons één dezer dagen de nieu we collectie voor het winterseizoen. Met de Franse en Italiaanse mode als richt lijn werd een gebreide dameskleding ont worpen, die uitsluitend uit zuiver wol ver vaardigd was, en die elk genre vertegen woordigde van sportief tot zeer gekleed toe. Fijne materialen waren tot jersey ja ponnen verwerkt, die naast hun eenvoud, veel raffinement van lijn en snit vertoon den. De dikke breistof leende zich uit stekend voor geklede wandelpakjes en de zo modieuze recht gesneden mantels, waarvan vooral de laatste allure en stijl van de draagster verlangen. Ze zijn ko gelvormig en door een ingenieuze snit wordt de wijdte en strakheid van trape zium en zakjurk tezamen gevoegd tot een harmonieus geheel. Met de jackard stoffen, die één- of meerkleurig, ton sur ton of uit twee ver schillende materialen vervaardigd waren, werden mooie effecten bereikt, evenals met de streepdeSsins, die op fantasievolle wijze verwerkt zijn. Met een soepel wollen alpaca is een nieuw materiaal aan de collectie toege voegd; het is een menging van wol met angora, een warme, zacht aanvoelende stof, die niet haart of krimpt en zich pret tig laat verwerken. De mooie afwerking, die ons ook bij de strakke rokken en getailleerde jurken op viel, getuigde van goed vakmanschap dat kenmerkend is voor dit mode-huis. De avondpullovers namen een geheel aparte plaats in de collectie in; ze waren langs de hals geborduurd met steentjes en paillettes, een huisnijverheid, die veel vuldig door de Oostenrijkse boerinnen wordt beoefend. De bijpassende avondrok ken zorgden voor het juiste evenwicht en wisten aan de rok-blouse combinatie juist dat element toe te voegen, dat het kleding stuk tot iets feestelijks en stijlvols maakt. KATY Iedere avond wordt er een revolverschot afgevuurd in de chirurgische poliklitiek van het St. Elisabeth's Gasthuis. Iedere avond stort er een geneesheer ter aarde, een ander buigt zich over hem en „ver dwijnt in de nacht". Iedere avondtot vrijdag. Dan zal het revolverschot ook klinken, de geneesheren storten en buigen, de nacht bedekt de moordenaar. Maar de Stadsschouwburg zal dan de plaats van handeling zijn. Voor de lezers, die niet begrijpen waar om de chirurgen van het Elisabeth's Gast huis elkaar op deze wijze het leven onmo gelijk maken ieder ander maken ze het immers mogelijk zij vermeld, dat het hier gaat om de toneelvoorstelling, welke ■ook dit" jaar weer door chirurgen- er-, plegen tl personeel van het: St. Elisabeth s "Gasthnis wordt gegeven ten'bate van de Stichting Erefonds voor oud-verpleeg sters". Vrijdag gaat de première. Dat zal nog geen openbare voorstelling zijn, want die is geprojecteerd op 1 mei. Men kan er nu reeds zijn plaats voor reserveren en wel bij mej. C. Vermeulen, St. Elisabeth's Gasthuis, Haarlem. En daarom vestigen we er de aandacht op, omdat het alleen maar voor een goed doel is alles wat zich avond aan avond in de chirurgische poli kliniek afspeelt. We zijn er getiiige van geweest, gezeten op een gemakkelijke stoel naast de 'souffleuse. Vóór ons was het een komen en gaan van medewerkenden. Ze openden denkbeeldige pakjes, luisterden naar denkbeeldige telefoontjes en voerden emotionele gesprekken, die men naar goed gebruik dialogen noemt. Af en toe sprong eveneens naar goed gebruik regisseur Wim Paauw ertussen. Hij verbeterde klemtonen hij wees er op waar de schoen wrong hij simuleerde een omhel zing om de omhelzenden te stimuleren 'hij joeg het tempo op tenslotte is het nu nog maar kort dag. Als de spelers straks al zijn intenties opvolgen zal het publiek zijn genoegen beleven aan „Ouver ture Pic Dame" van F. L. Cary. En doen ze het niet, dan nog blijft er genoeg over waarmee men zich in spanning kan bezig houden. De repetities in de chirurgische poli kliniek zullen hun vruchten afwerpën. Dal het een volle zaal op de le mei mag zijn is natuurlijk de bedoeling, die er ach ter alle moeite en dit. speelse cursiefje zit. Een erezaak voor een Erefonds! ADVERTENTIE (BRAND-, ONGEVALLEN-, AUTOVERZ. ENZ.) V- *>- Betere polisvoorwaarden, prima dekking. Niet duurder. Haarlem, Wilhelminastraat 15, JE, telef. 1-3-8-6-8*. De Groninger recherche en de radiocon troledienst van de P.T.T. hebben in de stad Groningen twee clandestiene zen ders gesnapt. Het waren de „Rietvoorn" en „Ketelbinkie". Achter de microfoon van de „Rietvoorn" zat een zich Beatrix noemende 36-jarige huisvrouw, naar wier stem haar echtgenoot elders zat te luisteren. Tegen beiden werd proces-ver baal opgemaakt. „Ketelbinkie" werd be- d "nd door een 25-jarige loopknecht. „Ravenmeesler" Johns wijdt zijn bij zondere aandacht aan de raven van de Tower te Londen. Speciale fondsen zijn in het leven geroepen om deze tamme vogels in het leven te houden, want de legende wil dat het Britse Empire uiteen zal vallen en de Tower zal instorten als de raven het complex, waar de Britse kroonjuwelen bewaard worden, verlaten. De aan de Zandvoortselaan in Heemste de gevestigde winkeliers zijn bijzonder verheugd over de vergevorderde bouw van de nieuwe halte Heemstede-Aerden- hout en het viaduct, waardoor binnen enkele weken een einde zal zijn gekomen aan het irriterende verkeersobstakel, dat vele jaren door de hinderlijke spoorbomen bij de overgang werd gevormd. Een groot aantal van de winkeliers heeft besloten aan deze heuglijke gebeurtenis enige fes tiviteiten te verbinden. De Zandvoortselaan zal daarom van maandag 5 tot en met zaterdag 17 mei in het teken van de feestelijke stationsope ning worden geplaatst, hetgeen door een passende versiering tot uitdrukking wordt gebracht. Deze zal onder meer bestaan uit een groot aantal vlaggemasten met verlichting en bloembakken, waarbij voor de hoeken der zijstraten nog een bijzon der originele decoratie werd ontworpen. Namelijk een serie spoorbomen, die om in stijl te blijven, steeds geopend zullen zijn. Verder is men reeds in onderhande ling met de directie van het Spoorwegmu seum, ten einde een aantal historische voorwerpen in bruikleen te verkrijgen, die bij de winkeliers in de etalages zullen wor den tentoongesteld. Voor het publiek wordt hieraan een attractie in de vorm van een prijsvraag verbonden, waarbij de De vereniging „De Narcis" heeft maan dagmiddag in het Krelagehuis in Haar lem „de materie niet boven de geest ge plaatst". Het lid de heer De Boer uit Hil- legom, heeft deze uitdrukking gebezigd bij het bestuursvoorstel om de leden meer stemmen te geven naarmate zij meer te len. Niet de oppervlakte dient te beslissen, maar het verstand, aldus de heer De Boer. De voorzitter, de heer Th. R. de Vroo- men, heeft hiertegen ingebracht dat het meervoudig stemrecht in alle groepen van „Bloembollencultuur" geldt en dus ook in „De Narcis" dient te worden ingevoerd. Het hoofdbestuur heeft hierop trouwens aangedrongen. Het voorstel behaalde geen tweederde meerderheid. Van de 75 stemmen waren 39 voor en 34 tegen. Dit was het belangrijkste punt op deze vergadering, waar professor dr. E. van Slogteren voor het eerst na zijn auto-on geluk in het openbaar verscheen. De voor zitter feliciteerde hem met diens herstel en diens zeventigste verjaardag. In zijn openingswoord zei de voorzitter verder, dat het loof van de narcissen het zwaarst heeft geleden van de late winter. Vele top pen vertonen „vlaggen" (afgevroren pun ten), waardoor het moeilijk zal zijn het topvirus te ontdekken. De ziekzoekers krijgen ook een zware taak om andere vi russoorten op te sporen, daar er vele streepjes in de bladeren gekomen zijn door het koken van de bollen tegen de tarsone- mus-mij-t. q Het bestuur heeft overleg gepleegd met het Landbouw"' Economisch Instituut, De jubileumwedstrijden, georganiseerd ter gelegenheid van het twintigjarig be staan van de Politie Sport- en schietver eniging „Heemstede", zullen vrijdag 18 april worden voortgezet met een voetbal toernooi op de terreinen van de Heem- steedse Sportparken. Evenals bij het vol leybaltoernooi hebben hiervoor tien ver enigingen ingeschreven; namelijk de po litie sportverenigingen uil Bloemendaal. Den Helder, Gorinchem, Haarlem. Heem stede, Hilversum, Velsen, Zaandam en Zandvoort; met de sportvereniging van de Koninklijke Marechaussee. Het toernooi bestaat uit een halve com petitie, waarbij de wedstrijdduur is vast gesteld op telkens twee keer twintig minuten; met uitzondering van de finale om de eerste prijs, welke twee keer dertig minuten zal duren. Om half tien des mor gens vindt de loting plaats, waarna het toernooi om tien uur een aanvang neemt. De organisatoren zullen er naar streven, dat de finale om ongeveer vijf uur kan be ginnen. Deze we<. tnjd wordt op hel hoofd terrein gespeeld, waarbij direct na afloop de prijzen zullen worden uitgereikt. Toen leden van de Nederlandse Jeugd bond voor Natuurstudie zondag op excur sie waren in de duinen van de Amsterdam se waterleiding, deden zij daar een ont dekking, die vele vogelliefhebbers zal doen watertanden. Zij hadden namelijk het ge luk in de zogenaamde Oranjekom een wa terspreeuw te ontdekken. Op zichzelf is dit reeds een interessante vondst omdat deze vogelsoorten in ons land zeer zelden wordt gezien. Ook de leefwijze van de water spreeuw is belangwekkend. De vogel kan namelijk, van de oever of een steen in het water het natte element instappen of springen om dan onder water lopend op de bodem voedsel te zoeken. Cok kan de waterspreeuw zowel op als onder het wa ter zwemmen. De vogel is ongeveer zo groot als een „normale" spreeuw, hij is echter geheel anders van bouw en kleur. De waterspreeuw komt voor in verschil lende soorten, die alle zeer zeldzaam zijn. Dit geldt in het bijzonder voor de noor delijke soort, die door de N.J.N.-ers werd gezien. Deze vogel hoort namelijk thuis in de Scandinavische landen en komt slechts slechts uiterst zelden als „dwaal gast" in ons land voor, omdat Nederland geheel buiten zijn verspreidings-en trek- gebied ligt. Verscheidene leden van de N.J.N. zijn maandag opnieuw naar de Oranjekom ge gaan om de vogel nog eens te zien. Toen zij dinsdag weer gingen kijken was de vo gel echter nergens meer te ontdekken. In ons bericht van gisteren over de hul diging van de heer H. Kok ter gelegenheid van zijn veertigjarig dienstverband bij de N.Z.H., vermeldden wij dat de heer Kok ondermeer was toegesproken door de bur gemeester van Haarlem, mr. O. P. F. M. Cremers. Dit moet zijn de burgemeester van Heemstede, mr. A. G. A. Ridder van Rappard. waardoor de berekening van de kostprijs op een zuiverder basis zal komen. Hij vroeg de medewerking van alle kwekers om het L.E.I. gegevens te verstrekken. Op de Expo te Brussel zullen de narcis sen voorlopig de bolbloemen vertegen woordigen. Er worden vele bloemstuk ken hiervoor gemaakt. Het jaarverslag van de secretaris vermeldde de toegeno men activiteit van het bestuur op econo misch terrein, ter behartiging van de be langen van de 1228 leden. De rondvraag was belangwekkender dan gewoonlijk. De heer J. W. A. Lefeber vroeg de aandacht van het bestuur voor het organiseren van buitenlandse tentoon stellingen. Volgens hem zou het Centraal Bloembollen Comité meer geld hiervoor beschikbaar moeten stellen. De voorzitter zegde toe, dat de vertegenwoordiger van de vereniging in het CBC op deze wens zou wijzen. De voorgestelde wijziging van de meting van het areaal ondervond heftige critiek. De kleinere bedrijven met kleine opper vlakten zullen, doordat er 25 cm. bij de met bollen beplante oppervlakte wordt meegemeten, in het nadeel komen ten op zichte van de bedrijven met grote akkers. Het punt werd naar de Algemeene Ver- eeniging verwezen. Te heer Van den Aardweg wilde de mini- mummaten voor de export verlaagd zien, opdat er meer bollen in de doosjes kunnen worden verpakt. Ook dit punt zal onder de aandacht van het Produktschap voor siergewassen worden gebracht. Vandaag viert prinses Margarethe van Denemarken haar achttiende verjaar dag. Als kroonprinses wordt zij thans opgenomen in de kroonraad van Denemarken. Na deze plechtigheid maakt de prinses met haar vader, koning Frederik, een rijtoer door Kopenhagen. De Haarlemse rechtbank heeft dinsdag in staat van faillissement verklaard: J. van Pruissen, stoffeerder, Tempeliers straat 55 rood te Haarlem. Rechter-com- missaris mr. N. Reeling Brouwer en cura tor mr. H. Luyken, Ged. Oude Gracht 65 te Haarlem. H. Kroes, handelende onder de benaming „Horlogerie Suisse", aan de Barteljoris- straat 1, wonende Spiegelstraat 31rood te Haarlem. Rechter-commissaris mr. N. Ree ling Brouwer en curator mr. dr. F. A. Bij voet, advocaat en procureur te Haarlem, Ged. Oude Gracht 54. Wegens het verbindend worden van de tweede tevens slotuitdelingslijst is op 8 april geëindigd het faillissement van L. A. Ennik. accountant, Oranje Nassaulaan 143 te Overveen. Rechter-commissaris mr. N. Reeling Brouwer en curatoren mr. A. D. P. V. van Löben Seis, advocaat en procu reur te Haarlem, Kruisweg 63 en de heer C. T. J. van den Bergh, accountant, Helm laan 40 te Haarlem. D. van der Meulen: Op uitnodiging van het Comité „Levens vragen" spreekt donderdagavond 24 april de bekende arabist D. van der Meulen over het onderwerp „Jezus en Moham med". Deze lezing, die aansluit op een eerder gehouden causerie over de ontmoe ting van Christendom en Islam, wordt ge houden in de bovenzaal van restaurant Boekenroode om kwart over acht. deelnemers op een formulier diverse vra gen moeten beantwoorden, die alle op het station Heemstede-Aerdenhout betrekking hebben. Vragen zoals: „Wie was hier de eerste stationschef?" en „Wanneer passeer de de eerste elektrische trein?". Daarnaast is het vrijwel zeker, dat in het feestprogramma ook een groots opge zette demonstratie van de dienst „Be scherming Bevolking" wordt opgenomen met medewerking van brandweer- en E.H.B.O.-ploegen. Voor de kinderen is er een ballonoptocht op woensdag 7 mei, waarbij alle meegevoerde ballonnetjes zullen worden losgelaten. Zoals bij derge lijke attracties gebruikelijk, zijn hier even eens prijzen beschikbaar gesteld voor de jeugdige eigenaars van die ballonnetjes, welke de grootste afstand hebben ;fge- legd. Een week later, op woensdag 14 mei, is er een zeepkistenrace op de Zandvoor- terallee, die dan gedurende enige uren ge heel voor het verkeer zal worden afgeslo ten. Als voorwaarde tot deelneming is ge steld, dat de bestuurders der voertuigen uitgerust moeten zijn met een of meer at tributen van spoorwegpersoneel. Bijvoor beeld een uniformpet van stationschef of conducteur, een schouderband of soortge lijk dienstvoorwerpi Ten slotte hebben de organisatoren de burgemeester van Heemstede, mr. A. G. A. ridder van Rappard, verzocht met het doorknippen van een lint onder het via duct de doorgang voor voetgangers en wielrijders officieel te openen. Dit zal dan waarschijnlijk op maandag 5 mei kunnen geschieden. Men heeft hierbij de originele gedachte gehad, de laatste keer dat de spoorbomen voor een trein gesloten en ge opend moeten worden, deze handelingen te laten verrichten door twee, nu gepen sioneerde overwegwachters, die hier ve le jaren met deze taak waren belast. Dit wil niet zeggen, dat de spoorbomen daar na onmiddellijk kunnen worden verwij derd, want nu en dan zal de overgang nog even gesloten moeten blijven. Niet meer voor een passerende sneltrein uiteraard, doch om de locomotief met lorries in de gelegenheid te stellen het gebruikte werk materiaal af te voeren. Maar daarna zal dit verkeersobstakel dan toch definitief kunnen worden opgeheven. Haarlems Speeltuin Verbond De vakantiecommissie van het Haar lems Speeltuin Verbond heeft het plan om tijdens de dit jaar te houden vakantiespe len een groot bloemencorso te organiseren. Hoewel de juiste datum nog niet vaststaat zal dit bloemencorso, waaraan de jeugd van alle bij het verbond aangesloten speel tuinen kan deelnemen, vermoedelijk in augustus door de Haarlemse straten trek ken. De kinderen kunnen zowel individueel als in groepen eraan deelnemen. De voorzitter van de vakantiecommissie, de heer J. Martens, zal op een dinsdag avond 22 afcril in het Hervormd Jeugd huis aan de Schoterweg in Haarlem- Noord te houden bijeenkomst van bestuur ders en leiding der bij het Verbond aan gesloten afdelingen nadere bijzonderheden over dit bloemencorso verstrekken. Voorts zal de heer A. van Mook, ambtenaar voor jeugdzaken der gemeente Haarlem, een in leiding houden over het jeugdwerk. De jeugdige poppenspeler Ruurd Sannes zal de avond verder opluisteren met een voor stelling van zijn poppentheater. Welke waren de medische en hygiënische bezwaren? Het lid van de Haarlemse gemeenteraad mevrouw T. Kerkhoff-Pet (Partij van de Arbeid) heeft aan het college van B.en W. vragen gesteld over de berichten die in het begin van deze maand in de kranten ver schenen zijn over het rusthuis voor be jaarden in Haarlem-Zuid. Zij merkten on der meer op, dat meegedeeld wordt, dat de gemeente op medische en hygiënische gronden door haar verzorgde patiënten aan dit rusthuis heeft onttrokken en ter verpleging heeft doen opnemen in het Sint Elisabeths Gasthuis. Mevrouw Kerkhoff vraagt of B. en W. bereid zijn hierover na dere mededelingen te doen en of zij een verdere verklaring kunnen geven van hun medische en hygiënische bezwaren. Nieaws in het feorf Werkersbjjeenkomst. De federatie Haarlem van de Partij van de Arbeid be legt zaterdag 19 april een werkersb ij een komst in het Jeugdhuis aan de Donkere- laan in Bloemendaal. 's Middags kunnen de werkers vragen stellen, welke beant woord zullen worden door de heren D. J. A. Geluk, W. F. Happé, W. Mensink en J. Willenis. 's Avonds zal het poppenthea ter „Merlijn" een voorstelling geven. Inbraak. In de nacht van maandag op dinsdag hoorde een nachtwaker, die met een sleutel een deur van de P.T.T.- werkplaats aan de Verspronckweg in Haarlem opende, glasgerinkel. Een onder zoek wees uit dat een onbekende in het gebouw had rondgescharreld en bij het horen van onraad de vlucht had genomen door een raam heen. Men kon ons nog niet vertellen of er iets wordt vermist. Zuiderkapel. Donderdagavond 17 april wordt in de Zuiderkapel aan de Zuiderstraat 15 te Haarlem een Mara- natha-samenkomst gehouden, waarin de heer Jac. Klein Haneveld, evangelist te Bodegraven, zal spreken over: „De koop akte van deze wereld". De zingende zusjes Marry en Thea Verhey uit Velsen-Noord verlenen hun medewerking. Donderdag 24 april komt de evangelist Anne van dei- Bijl uit St. Pancras, die verscheidene lan den ook achter het IJzeren Gordijn bezochi neeft en juist is teruggekeerd van een bezoek aan Spanje, spreken over: „Europa als zendingsveld". Spreekuur wethouder. Wethouder P. van de Boer van Hillegom zal voortaan spreekuur houden op vrij iagavond van zeven lot acht uur in het raadhuis (voor heen van half acht tot half negen).

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 11