V VOORRANG VOOR PANG V Grote belangstelling op Curasao voor duel met Nederlanders Reserve team Die Raeckse behoudt kans op titel door zege op Eclecta GTTC speelde niet maar kwam toch in veiligheid Nieuwe vervolging ingesteld tegen voetbaltoto KNVB grrmrrmrmTnTrrrmTinnrrrnTnTrmTrmTmTrrinrnnrmrirrrn^ DETAFELTEN N1SC0MPET1TIE Deze week begint de bekercompetitie Volgende week woensdag in stadion Feyenoord DE VOLLEYBALCOMPETITIE WOENSDAG 16 APRIL 1958 11 S<UJULUJJUULUiJLlüLflX(UJUL1UJUJJUÜJJJ^^ RANG, de versnapering van de eerste RANG Grote belangstelling voor tiende Tulpenrally 221 equipes schreven in Nederlandse Davis Cup- ploeg samengesteld Larsen won de tweede partij uit tweekamp Botwinnik en Smyslov speelden remise Klaas Schipper naar Bilbao Nederlands elftal tegen Curasao ongewijzigd Bokser Tiller overleden Na vertrek Algerijnen Franse voetbalclubs zwaar gehandicapt Oefenwedstrijd tussen twee HKB-twaaltallen JBS (Bennebroek) kampioen in derde klasse dames Wereldrecord trekken twee keer verbeterd Australische Olympische atleten krijgen zakgeld Dames- en herenteam naar Europese titelstrijd H. Zon in sectiebestuur van betaald voetbal ADVERTENTIE In de overgangsklasse van de tafelten- niscompetitie zijn tijdens het weekeinde de laatste wedstrijden gespeeld. GTTC kwam eindelijk in veiligheid, ondanks het feit dat de Haarlemmers zelf niet achter de tafel kwamen. Onder Ons, dat twee punten on der GTTC staat, moest in zijn laatste wed strijd UBTV 2 verslaan om nog een kansje te krijgen degradatie te ontlopen. Dit is de Hilversummers niet gelukt. Met 6-4 verloren zij de wedstrijd en daarmede de plaats in de overgangsklasse. HBC sloot het seizoen af met een wei nig overtuigende zege op het degraderende Quick 2. Guus Pliester was in vorm en zorgde voor drie fraaie overwinningen. Matthé van Buuren versloeg Blom met groot gemak, maar kon maar net Weigra ven de baas worden. Frans Smit was nogal slecht en verloor drie maal min of meer kansloos. Het dubbel moest de Heem- steedse ploeg ten slotte nog de zeer zuinige winst brengen. De slotranglijsten, die hieronder volgen, tonen aan, dat de Haarlemmers heel hard zullen moeten werken om volgend jaar hun posities te kunnen behouden. Opval lend is het ook dat DHC en TOG in de tweede helft zulke zwakke resultaten heb ben laten zien. DHC boekte in de eerste helft 10 winstpunten en in de tweede helft slechts 4; voor TOG zijn deze cijfers resp. 11 en 6. HBC boekte twee maal 6 punten, Togido en GTTC zorgden in de tweede helft elk voor twee winstpunten méér. In beide overgangsklasse-afdelingen pro moveren de bovenste drie naar de hoofd klasse en mogen de kampioenen deelne men aan promotiewedstrijden naar de nieuwe ere-afdeling. D: UBTV AVGA Togido Shell KKK Smash DHC VVGA HBC 20 18 1 38 152— 48 20 18 2 36 148— 52 20 15 1 4 31 131— 69 20 12 2 6 26 106— 94 20 6 2 11 15 78—122 20 6 2 12 14 84—116 20 6 2 12 14 82—118 20 7 13 14 81—119 20 6 2 12 14 77—123 20 5 2 13 12 84—116 20 1 2 17 4 49—141 imash 2 20 16 3 1 35 134— 66 Sparta 4 20 14 3 3 31 119— 85 UBTV 2 20 12 7 2 30 130— 70 N. LI. 2 20 11 6 3 28 131— 69 Disnie 20 10 3 7 23 109— 91 TOG 20 6 5 9 17 94—106 AMVJ 20 4 5 11 13 86—114 Povac 2 20 5 3 12 13 88—117 Vitus 20 4 4 12 12 79—121 GTTC 20 4 2 14 10 69—131 Ond. Ons 20 3 2 14 8 66—134 Deze week begint in de afdeling de be kercompetitie, waaraan door een flink aantal teams wordt deelgenomen. Deze competitie wordt ditmaal in een nieuw Op de sluitingsdatum voor de inschrij ving van de tiende internationale Tulpen- rally hadden zich bij het organisatiecomité van de RAC-west 221 equipes voor deze jubileum sterrit aangemeld. Verleden jaar startten 220 teams. De verdeling ten aan zien van de nationaliteiten was als volgt: Nederland 85, Engeland 74. Duitsland 24 Zweden 12, Frankrijk 5, Noorwegen 3, De nemarken 12, België 3, Italië 2. Oostenrijk 1. Met recht dus wederom een „interna tionale" tulpenrally. Tien landen zijn ditmaal vertegenwoor- woordigd. In de wedstrijdklasse, waarin de cracks zijn ondergebracht, starten 204 wa gens, voor de rally-klasse de deelne mers die hiervoor inschreven rijden wèl de trajecten van de klassementsproeven doch van hen worden geen tijden opge nomen hebben 17 equipes zich aange meld, t.w. 10 Nederlandse, 4 Engelse, 2 Duitse en de enige Oostenrijkse. 154 wagens starten in Noordwijk Noordwijk aan Zee wordt ook dit jaar de drukste startplaats: 154 teams begin nen hier de bijna 3000 km lange tocht. Hamburg „trok" 29 equipes, Londen 18. Parijs 8, Brussel 7 en München 5. De strijd om de „Coupe des Dames" be looft ook dit jaar fel te worden. Zelfs de omstandigheid dat Greta Molander en de bekende Duitse rijdster Rut Lautmann verstek laten gaan. doet daaraan niets af. want de inschrijvingslijst bevat wederom zeer veel bekende namen, zoals: Ann Hall. de winnares van verleden jaar, de Fran- ?aise Blancoud, die de damesprijs van de laatste rally Monte Carlo won, Monica Kierstadius, vele malen co-equipier van Greta Molander, de Engelse Nancy Mit chell, Christel Meinecke. De enige Neder landse dames-equipe wordt gevormd door mevr. Van Strien en haar dochter, die Noordwijk als startplaats hebben gekozen. Dn keuzecommissie van de KNLTB heeft de Nederlandse ploeg, die op 25, 26 en 27 anril in München tegen West-Duitsland zal uitkomen in de eerste ronde (Europese zone) van het toernooi om de Davis Cup, als volgt samengesteld: H. van Dalsum. P. van Evsden, W. Maris en H. van de Weg. Aanvoerder is mr. H. Peters. De Nederlandse Davis Cup-ploeg speelt °P 19 en 20 april op de Hoogerheide in Hilversum een oefenwedstrijd tegen Fin land. jasje gestoken. De teams bestaan slechts uit twee speelsters of spelers en zijn voor de eerste ronde alle in poules van 3, 4 of 5 teams ingedeeld, hetwelk tot voordeel heeft dat men ten minste altijd meer dan één wedstrijd speelt. De inschrijving in de overgangsklasse is zeer sterk. In het bijzonder geldt dit voor Togido A, HBC A. GTTC A en TOG A. Het programma ziet er voor de eerste week als volgt uit: poule A GTTC A (Sle per-Blom)Togido B (Boot-Boers), Togi doDHC A (Roubos-Bruna), DHC A GTTC A. Poule B: Togido A (Schoof-v. Eijk)—GTTC B (Hamers-Moors), GTTC BHBC B (Leuven-Smit), HBC BTo gido A. Poule C: HBC A (v. d. Dries- Pliester)TOG A (Kuiper-Klabou), TOG ARapidity A (Winder-Eijking), Rapidity A—HBC A. In de eerste klasse zien we als zeer be langrijke gegadigden TYBB A met Witte- man-Jansen, TOG B met Van Dam-De Jong, Hotac A met Weenink-De Loor. In poule A is TYBB A favoriet, maar in de poules B en C kan van een vrij gering krachtsverschil gesproken worden. Voor het eerst wordt er ook gespeeld in een tweede klasse dames. Hiervoor hebben vijf teams ingeschreven, welke teams voor het grootste deel bestaan uit dames die met dispensatie bij de heren gespeeld heb ben, maar die nu in eigen verband moe ten uitkomen. Slechts Rapidity A met Smit-Rozemeijer maakt hierop een uitzon dering. Er is op papier althans geen groot krachtsverschil. Dinsdagavond is in Den Haag de schaak-tweekamp tussen de Nederlandse kampioen Hein Donner en de Deense grootmeester Bent Larsen voortgezet. De partij, waarin de Deen met wit speelde, is na 38 zetten door Donner opgegeven. Lar sen heeft nu de leiding met 1punt tegen onze landgenoot Z2. De derde partij wordt donderdagavond gespeeld. De zestiende partij van de tweekamp om het wereldkampioenschap schaken tussen Botwinnik en Smyslov is bij de 31ste zet ln remise geëindigd. Botwinnik speelde met wit. Wit: Botwinnik. Zwart: Smyslov. Engelse opening 1. c2c4 Pg8-f6: 2. Pblc3 d7—d5: 3. c4xd5 Pf6xd5; 4. g2—g3 g7— g6; 5. Lfl-g2 Pd5xc3; 6. b2xc3 Lf8g7; 7. Tal—bl Pb8—d7; 8. Pgl—f3 0-0: 9. 0—0 e7e5: 10. d2-d4 c7— c6: 11. e2-e4 Dd8a5; 12. Ddl—c2 e5xd4: 13. c3xd4 Pd7—bfi. 14. Lel—d2 Da5—a4; 15. Dc2xa4 Pb6xa4: 16. Tfl— cl Pa4-b6; 17. Ld2—e3 f7-15: 18. Pf3—e5 f5xe4; 19. Lg2xe4 Lc8—f5; 20. Le4xf5 Tfxf5: 21. g3-g4 Tf5—f8: 22. a2a4 Ta8—e8; 23. a4—a5 Pb6—d5; 24. Tblxb7 Pd5xe3; 25. f2xe3 Lg7xe5; 26. d4xe5 Te8xe5: 27. Tclxc6 Tf8—f7: 28. a5—a6 Te5xe3; 29. Tc6—c7 Te3—elt: 30. Kgl-g2 Tel—e2t; 31. Kg2— g3 Te2—e3+: 32. Kg3—g2 Te3—e2i33. Kg2—g3 Te2—e3+; 34. Kg3—h4 Tf7xc7; 35. Tb7xc7 hl—h6; 36. g4—g5 h6—h5. Hier werd de partij remise gegeven. De Groningse scheidsrechter Klaas Schipper heeft van de Engelse eerste di visieclub West Bromwich Albion een uit nodiging ontvangen om op 1 mei in Bil bao de wedstrijd Atletico BilbaoWest Bromwich Albion te leiden. De heer Schip per heeft deze eervolle uitnodiging aan genomen. De interland-voetbalwedstrijd tegen de Rode Duivels in Deurne van de afgelopen zondag heeft de in voetbal belangstellen de massa enigszins doen vergeten dat het Nederlands elftal in een betrekkelijk kor te periode nog drie wedstrijden tegemoet gaat: volgende week woensdagavond na melijk speelt het Oranjeteam in het ver lichte stadion Feijenoord in Rotterdam te gen Curagao, op zondag 4 mei volgt in het Olympisch stadion de wedstrijd tegen Turkije, waarna nog weer een match te gen de Noren in Oslo. Vandaag echter alleen iets over de wed strijd van de volgende week tegen Cura gao. Een wedstrijd, waarnaar men op het eiland reeds lang met grote nieuwsgierig heid heeft uitgezien. Dankzij het nuttige werk van de heer Mordy Maduro voor zitter van de Curagaose Voetbalbond en voorzitter van de Centraal-Amerikaanse Voetbalfederatie heeft de KNVB een intensief contact onderhouden met de CVB. Een trip van Nederlandse voetballers naar Curagao is er destijds het gevolg van ge weest. Nu komen de voetballers van het eiland een tegenbezoek brengen, waarna zij nog diverse wedstrijden zullen spelen onder de naam Willemstad in West- Europa. De KNVB hoopt dat Nederland bij deze wedstrijd zal tonen dat de goe de verstandhouding, de wederzijdse waar dering, de verbondenheid en de samenwer king met andere rijksdelen zich niet al leen behoeven te bepalen tot het zuiver po litieke of economische leven, maar ook hun weerklank moeten vinden in het ge wone dagelijkse leven van de mensen, die het Koninkrijk vormen en waarvan de sport een niet onbelangrijk onderdeel uit maakt. Curagao overigens ontplooit een merk waardig grote activiteit op voetbalgcbied vooral internationaal. Europese voet balploegen die naar Zuid-Amerika gaan, doen het eiland geregeld aan, zodat men vrijwel ieder seizoen internationaal con tact heeft. Een contact, dat ongetwijfeld talrijke vruchten heeft afgeworpen. Ook speelt het elftal van Curagao geregeld te gen ploegen van Zuidamerikaanse landen, hetgeen de spelers een grote ervaring heeft opgeleverd. Al te dikwijls blijkt dan ook dat het Curagao (waar slechts 51 ver enigingen zijn) vertegenwoordigende elf tal een uiterst moeilijk te kloppen tegen stander is. Voor de wedstrijd tegen Nederland en de trip door Europa heeft men twintig spe lers geselecteerd, die een speciale trai ning ondergingen. Die uitverkorenen heb ben om aan een grasmat te wennen een wedstrijd gespeeld in Columbia tegen Danubio (0-0), dat geheel uit Centraal- Europese spelers was samengesteld. Op Curagao speelde men voorts een twee tal wedstrijden tegen de sub-kampioen van Peru, Sport Boys. Beide wedstrijden Het eljtal van Curagao in zijn laatste samenstelling. Staande van links naar rechts: Vlinder, Matrona, Meulens, Hato, De Lanoi, Canword en trainer Roberto Aballay, een Argentijn, die tal van jaren als prof in Frankrijk speel de. Geknield v.l.n.r.: Petronella, Daal, Schoop, Valerian en Martel. werden gewonnen door de Curagaose amateurs. Van de spelers die naar Nederland ko men zijn keeper Hato en rechtsback Ma trona zij speelden ook in de ploeg die in 1952 in Amsterdam tegen een Neder lands Bondselftal een 3-3 score bereikte de bekendste. Van de andere spelers noemen wij De Lanoi, Vlinder, Canword, Bernardine en Schoop, die eveneens tien tallen malen internationaal waren. De ploeg van Curagao zal zaterdag (19 april) omstreeks zeven uur 's avonds op Schiphol arriveren. Het gezelschap be staat uit 27 personen: twintig spelers, vier officials, de Argentijnse trainer Roberto Aballay en twee journalisten. Het zal zijn intrek nemen in een der Amsterdamse ho tels. Na de ontmoeting in stadion-Feijenoord volgt op 7 mei in Dusseldorf of Hanno ver een duel tegen een Duits selectieteam (mogelijk het Duitse amateur-elftal) daar na speelt Curagao op 15 mei in Kopen hagen een officiële interlandwedstrijd te gen Denemarken en op 20 mei een wed strijd tegen het stedelijke team van Os lo. Voorts werden nog enkele wedstrijden in Frankrijk (Sochaux), West-Duitsland, Noord-Afrika en Portugal geprojekteerd. In deze ontmoetingen treedt de ploeg aan onder de naam „Willemstad." Naar wij vernemen ligt het in de bedoe ling van bondscoach Elek Schwartz om het Nederlands elftal tegen Curagao (woensdag 23 april aanstaande) vergeleken met de ploeg, die zondag de Belgen met 7-2 klop gaf, ten hoogste op één plaats te wijzigen. Dat zou dan doelman Frans de Munck be treffen, die licht geblesseerd uitviel en waarschijnlijk door Pieters Graafland ver vangen zal worden. Na 293 dagen bijna voortdurend buiten kennis te zijn geweest, is de Engelse ban- tamgewicht Jackie Tiller in een zieken huis in Manchester overleden. In mei van het vorig jaar verloor hij in Doncaster een partij door interventie van de scheidsrech ter, die een eind maakte aan het gevecht toen Tiller twee maal gevloerd was. Kort daarna moest hij met spoed in een zieken huis worden opgenomen. Hij bleef daar tot in maart jl. zonder bij kennis te zijn gekomen. Maar na een sche delboring te hebben ondergaan was zijn toestand zozeer verbeterd dat hij vergun ning kreeg naar zijn huis terug te keren. Er is een nieuwe vervolging ingesteld tegen de voetbaltoto van de KNVB. Dit maal werd de heer L. Brunt (in zijn func tie van secretaris-penningmeester van de KNVB) door het openbaar ministerie ge dagvaard wegens overtreding van de lote- rijwet in de periode van 1 september 1957 tot 1 november 1957, de periode waarop het onderzoek betrekking heeft gehad. De zaak zal op donderdag, 24 april (aanvang 10 uur) voor het kantongerecht in Den Haag worden behandeld. De algemene vergadering van de KNVB gaf op 26 januari 1957 toestemming tot het instellen van een KNVB-toto. Zij trad op 24 februari 1957 in werking. Op 10 september 1957 werd de eerste zaak tegen de KNVB-toto behandeld voor de arrondissementsrechtbank in 's-Gra- venhage. De officier van Justitie, mr. dr. J. C. Maris, had de heer Brunt toen gedag vaard wegens medeplichtigheid aan het geven van gelegenheid tot hazardspel aan de seniorleden van de bij de KNVB aange sloten verenigingen en hem bovendien sub- sidair overtreding van de loterijwet ten laste gelegd. Op verzoek van de verdedi ger, mr. C. R. C. Wijckerheld bisdom, ver klaarde de rechtbank zich onbevoegd om dit laatste punt te behandelen. De officier had tegen de heer Brunt een voorwaardelijke gevangenisstraf van één dag met een proeftijd van drie jaren ge- eist. Op 24 september 1957 sprak de recht bank de secretaris-penningmeester even wel vrij, overwegende dat de voetbalpool van de KNVB als een „loterij" dient te worden beschouwd. Haar standpunt was, dat ervaring en kennis van de deelnemers niet van ovei-wegende invloed zijn op de uitslag en derhalve de voetbalpool een kansspel is, als omschreven in de loterij- wet. Niet besloten De rechtbank gaf in haar uitspraak te vens haar mening ten aanzien van de „be slotenheid" van de KNVB-toto. Vastge steld werd, dat de toto niet als een „beslo ten kring" kan worden beschouwd. Aange zien tussen de bij de KNVB aangesloten le den slechts een zeer losse band bestaat (het lidmaatschap van een voetbalvereni ging) en bovendien practisch iedere man nelijke Nederlander boven de 18 jaar op gemakkelijke wijze het lidmaatschap kan verkrijgen. In het belang van de wet tekende de ad vocaat-generaal bij de hoge raad, mr. Loeff, cassatie aan tegen deze uitspraak. Op 19 november j.l. conculdeerde hij tot vernietiging van het vonnis van de recht bank. Hij achtte de toto als een hazardspel en dus>in strijd met de wet en verzocht de hoge raad in het tg wijzen auteat g.een n.q- deel toe te brengen aan de rechten, door belanghebbenden verkregen. Naar zijn mening kon de pool niet als een loterij in de zin der wet worden aangemerkt, aan gezien de bedragen der afzonderlijke prij zen niet van te voren vast staan en zich de omstandigheid kan voordoen, dat de winnaars eventueel minder ontvangen dan hun inzet. De activiteit van de deelnemers Het klandestiene vertrek van het me rendeel der Algerijnse voetballers die voor Franse profclubs uitkwamen. zal niet alleen van invloed zijn op de kam pioenscompetitie en op de competitie voor de beker maar betekent ook een financiële klap voor de betrokken clubs. Monaco, die vier spelers kwijt raakte (Zitouni, Ben Tifour, Boubekeur en Bekloufi) is prak tisch uitgeschakeld voor de kampioensti tel, maar loopt nu ook kans in de beker competitie te stranden. De club moet in de halve finale tegen Nimes spelen dat eveneens verscheidene Noordafrikanen in zijn gelederen telt. Maar drie hunner zijn Marokkanen, wat de veronderstelling wet tigt, dat de geheimzinnige order, die voor de Algerijnen aanleiding was te vertrek ken, voor hen niet zal gelden. Ook St. Etienne (Mekloufi) en Toulouse (Bx-ahimi en Bouchouk) zijn getroffen, ter wijl in de tweede divisie Le Havre, dat vier Noordafrikanen onder zijn spelers telt, en een kans heeft op promotie, wel licht ook een, zwaar verlies zal lijden. Mustapha Zitouni, de opvolger van Jon- quet als spil van het nationale Franse elf tal, en Rachid Mekloufi, die vier maal als rechtsbinnen uitkwam in de nationale ploeg, waren door de Franse bond gese lecteerd voor het eindtoernooi van het we reldkampioenschap in Zweden. Honderd miljoen francs In financieel opzicht zijn de verliezen zwaar. De spelers stonden allen onder con tract en hun ti-ansferwaarde was meer dan 20 miljoen francs voor Zitouni en Mekloufi. Sommige anderen, zoals Brahi- mi, Ben Tifour en Bouchouk, zouden waar schijnlijk bij een transfer 10 miljoen de man hebben opgebracht. In totaal wordt het vei-lies voor de clubs op 100 miljoen francs (ongeveer 900.000 gulden) geschat. Als de „vluchtelingen" zich opgeven voor een club ln Tunis zou hier nog iets van terecht kunnen komen, omdat Tunis is aangesloten bij de FIFA. Maar wanneer zij, zoals vermoed wordt, gaan spelen voor een „ploeg van het Vrije Algerië", zal geen verhaal mogelijk zijn. De spelers zelf zullen financieel in dit laatste geval ook minder goed af zijn. Sterren zoals Zitouni en Mekloufi verdienden in Frankrijk, de premies meegerekend meer dan 150.000 francs (1350 gulden) per maand. De uitgeweken voetballers hebben geen enkele wet overtreden en kunnen a priori niet vervolgd worden. Maar dit geldt niet voor Mekloufi van St. Etienne en Naouche van Reims die onder de wapens zijn en zich naar het militaire sportcentrum in Joinville hadden moeten begeven. Zij zul len ongetwijfeld als deserteurs worden beschouwd. vertoonde bovendien, volgens mr. Loeff, gelijkenis met het zetten van een nummer op de roulette-tafel. Beroep verworpen De hoge raad tenslotte verwierp in het arrest van 17 december j.l. het beroep van de advocaat-generaal. Het vonnis van de Haagse rechtbank vrij spraak werd bekrachtigd, op de overwe ging dat de toto voldeed aan de wettelijke omschrijving van het begrip „loterij" vol gens artikel 1 van de loterijwet en dus geen sprake was van „hazardspel". Op grond van dit arrest, dat geen nader stanpunt bevatte ten aanzien van de „be slotenheid" van de pool, heeft het open baar ministerie nu een nieuwe vervolging ingesteld. Het bestuur van de KNVB had inmid dels besloten om ook de geregistreerde ondersteunende leden toe te staan aan de toto deel te nemen. De Haarlemse Korfbalbond houdt zondag een oefenwedstrijd van twee H.K.B.-12- tallen om te komen tot de samenstelling van een H.K.B.-team. Deze wedstrijd vindt plaats om half vier op het terrein Noord- Akendam. De opstellingen luiden: Twaalftal A: aanval: dames N. Bakker, L. Leyenaar; heren T. van Ladesteyn, J. de Roos, allen Watervliet; midden: dames W. Kniep (Aurora), C. de Graaf (Nieuw Flora); heren G. Kunzel (Aurora), H. Nijen- huis (Haarlem);, verdediging: dames L. Scholten, J. Terreehorst (beiden Nieuw Flora); heren A. Blauw (Nieuw Flora), J. Schinkel (Sport Vereent). Twaalftal B: aanval: dames L. Boekelaar, N. Kaart; heren J. van Wijk, J. Schoppen, allen Haarlem; midden: dames D. Davies (DSV), J. ter Horst (Watervliet); heren T. Smits, G. ter Maat (beiden DSV); verdedi ging: dames E. Elshout, C. Schinkel (beiden Sport Vereent).; heren J. van Beek, H. Aus- ma (beiden Sport Vereent). Het damesreservetcam van Die Raeckse heeft zich door Eclecta voor de eerste klasse van de volleybalcompetitie niet laten verrassen en in een weinig verhef fende strüd een duidelijke zege behaald. Alleen in de eerste set is de winst even in gevaar gekomen toen Eclecta een grote 10- 2 achterstand geleidelijk reduceerde tot 13-11. De setstanden werden 15-11, 15-7 en 15-6. OVRA en Die Raeckse 3 hebben zeer strijdlustig gespeeld, waarbij OVRA zich te veel liet beïnvloeden door het opportunis tische spel van Die Raeckse. De opbouw van het spel van het technisch belangrijk ster ker OVRA werd vaak volkomen vei-waar- loosd. De blauw-witten speelden gelijk hun tegenstanders de bal zo gauw moge lijk over het net. Deze speelwijze werd OVRA in de derde set haast noodlottig toen Die Raeckse na 4-4 een 9-4 achter stand volkomen wegwerkte en zelfs met 12-11 voorkwam. Met moeite kon OVRA, met Ank v. d. Poll als steunpilaar, het tij keren, zodat de zege toch terecht kwam bij het team dat er gezien het vertoonde spel het meeste aanspraak op mocht maken; 15-12, 15-10 en 15-12. In laatste gedeelte Bij de heren werd de ï-eserveploeg van Die Raeckse pas in de laatste gedeelten van de sets door Eclecta geklopt. Door het terughoudend spel van de reserves, dat zich te veel concentreerde op de defensie, had Eclecta weinig moeite met het op bouwen van de aanvallen. De ploeg van Krijgsman had aanvallend dan ook een voortdurend overwicht, waarbij vooral Jan Langereis van de kansen profiteerde. In de eerste set leidde Die Raeckse 2 liefst met 8-0, doch verloor niettemin met 15-10. Tot 9-9 ging in de tweede set de strijd gelijk op, eindstand 15-9. In de laat ste set nam Die Raeckse eerst een 8-4 voor sprong en even later leidden de reserves met 12-8. Ook deze set ging verloren omdat Die Raeckse niet de kracht bezat om zich na enkele misverstanden te herstellen (15-13). Lagere klassen In de tweede klasse zorgde Altijd Wel kom voor een verrassing door Gios met 3-0 te kloppen. Santpoort behield door een 3-1 zege op HBC de beste kansen op het kam pioenschap. In de tweede klasse dames hadden voor gisteren OSS, PSVH en HBC 2 met evenveel verliespunten de leiding. De belangrijke wedstrijd tussen PSVH en HBC 2 eindigde gisteren in een 2-2 ge lijkspel, waardoor de papieren van het Zandvoortse OSS. met nog enkele wedstrij den voor de boeg, wel bijzonder gunstig zijn komen te staan. Eclecta 2 maakte in 2 B geen fout, doch ook concurrent De Blinkert 2 behaalde de volle winst. JBS kampioen In de derde klasse heeft JBS uit Benne broek zonder spelen het kampioenschap behaald. Concurrente PWN kwam namelijk tegen Spaai-nestad niet verder dan een puntenverdeling. De Bennebroekse dames, die pas voor het tweede seizoen aan de competitie deelnemen, behaalde de titel ongeslagen. Zonder twijfel ook een succes voor trainer Van Soest, die na het kam pioenschap van de Blinkert voor de tweede keer zijn werk beloond ziet. Het derde team van Gios kan, mede door het gelijkspel van WIK 3 tegen De Blinkert 3, vanavond om zeven uur tegen Spaarne- stad 2 de titel behalen. De standen in de derde klasse luiden: Tijdens de Russische kampioenschap pen gewichtheffen in Stalino is dinsdag avond tweemaal het wereldrecord twee handig trekken in de lichtzwaargewicht- klasse verbeterd. Eerst bereikte de Rus Vitali Dvigoun 145.5 kg, hetgeen een halve kilo meer is dan het wereldrecord van zijn landgenoot Duganov, die 145 kg haalde tij dens de wereldkampioenschappen in Te heran in 1957. Even later slaagde Fedor Osypa (Rusland) erin nog een halve kilo meer te trekken hij kwam op 146 kg, waar mee hij een nieuw wereldrecord vestig de. Australische atleten, die naar de Olyrr. pische Spelen worden uitgezonden, zullen van het Australisch Olympisch Comité da gelijks een financiële bijdrage krijgen voor de kleine onkosten. Aldus werd be sloten op de vergadering van het Austra lische Olympisch Comité in Melboui-ne. Het Australische lid van het Interna tionale Olympisch Comité, Hugh Weir, ver klaarde zich tegen het voorstel. Volgens hem was het feit, dat andere landen de Olympische regels schenden, nog geen reden voor Australië om hetzelfde te doen. Heren 3e kl. A: Heren 3e kl. B: DSS 16—29 Gios 3 15—28 OVRA 3 15—21 OVRA 4 15—23 Set Up 15-21 WIK 3 14—21 Spaarnestad 15—19 HVS 4 14—20 HPS en SV 15-16 De Blinkert 3 15—20 Gios 2 16—16 Set Up 2 14- 9 WIK 2 15—14 PSCB 2 15— 7 OG 15—11 DSS 2 13- 6 SSO 15— 3 Boru 2 14— 6 Rotor 15- 2 Spaarnestad 2 13— 2 Dames 3e kl. A: Dames 3e kl. B: JBS 14—25 OVRA 3 16-27 PWN 14—20 Gios 3 17—27 OVRA 2 14-19 Set Up 2 17—20 Eclecta 3 14—17 HBC 4 16—19 Boru 13—14 OSS 2 16—15 DSS 14—12 De Blinkert 3 15-12 Spaarnestad 14—12 Die Raeckse 5 15—11 WIK 12- 3 DSS 2 16—11 HVS 3 13— 0 AVC 3 15— 9 OG 3 17— 9 De uitslagen van dinsdagavond luidden: Heren: CIOS 3—Velox 2 13: Eclecta—Die Raeckse 2 30; BoruDe Blinkert 03: PSCB 2 —OVRA 4 1—3: Altijd Welkom—Gios 3—0; HVS 3 -PSVH 2 2—2: De Blinkert 3-WIK 3 2—2; HBC 2 Santpoort 2 1—3. Dames: HVS 2—MHBS 2 3-0: Die Raeckse 4— PSVH 2 2—2: De Blinkert 2-Velox 2 3—1; Die Raeckse 2—Eclecta 3—0; Set Up—Santpoort 0—3; AVC 2—Alt. Welkom 3—0; Die Raeckse 3—OVRA 0- 3; Onze Gezellen 2Eclecta 2 03: Spaarne- stad—PWN 2-2; OSS 2—OVRA 3 0—4; HBC 2— PSVH 2—2; OVRA 2—WIK 3—0. Het bestuur van de Nederlandse Volley bal Bond heeft besloten een dames- en een herenteam af te vaardigen naar de Euro pese kampioenschappen in Praag, die van 30 augustus tot en met 12 september a.s. worden gehouden. Het bestuur heeft hier voor een trainingsplan ontworpen, dat 21 april begint. Wekelijks elke maandag avond zullen de dames en heren onder leiding van Henk Blok en Kees van Zwee- den bijeenkomen voor de selectietraining. Na 12 mei wordt een definitieve keus ge maakt. Voor het Europees kampioenschap, dat voor de tweede maal in Praag wordt ge houden de eerste keer in 1949 heb ben reeds 17 landen ingeschreven. Er wordt in toernooivoi-m gespeeld, dat wil zeggen in verschillende poules, waarvan de eerste vijf of zes overgaan naar de finales. De voorronden worden gehouden in verschil lende steden van Tsjechoslowakije en de finales in de hoofdstad. De geselecteerde dames en heren zijn: bij de dames Nel Smit-Barzalay en Anneke van Beelen (beiden Celebes-Den Haag), Corrie Blijleven en Gei-da van Zweeden (beiden RVC-Rijswijk), Wies Lusink-Van Putten, Tilly Boer en Hetty Kok (Boeme rang-Amsterdam), Ine Hoff (Concordia- Rotterdam), Corrie van den Horst-Van Daalen (TOG-Hoorn), Toos Buchner (VC- Den Bosch) en Riet van den Heuvel (Befair Groningen). Bij de heren: Piet Kaptein, Rinus Tuin man, Henny de Ruiter en Jaap de Hoog (allen RVC-Rijswijk), Nico Zimmerman (DES-Voorburg), Hidde van der Ploeg en Gerrie Goedhals (beiden REVA-Amster- dam), Jacques Dassen (Rapid Hurricane- Maastricht). Jaap Korsloot (VHH-Amster- dam), Hans van Wijnen (SOS-Utrecht) en Dick van der Stoep (Sportcentrum-Hilver- sum). De financiën Het reisgeld voor de training in de Energiehal in Rotterdam wordt betaald door de Nedei'landse Volleybal Bond. Is men echter definitief uitverkoren om Ne derland in Praag te vertegenwoordigen, dan worden de kosten gedeeld. Een ge deelte betaalt de NEVOBO en de rest de deelnemer. Ja, degenen, die de Neder landse kleuren op de Europese kampioen schappen verdedigen, missen niet alleen hun vakantie, maar moeten, en dat doen ze met vreugde, nog ongeveer 100 bij betalen. In de vacature Stoop is naar de KNVB ons meedeelde na een schriftelijke stem ming de heer H. Zon, voorzitter van de vereniging Excelsior uit Rotterdam, geko zen. Er werden 444 stemmen uitgebi-acht. Daarvan waren er 294 voor de heer H. Zon en 150 voor de heer M. J. Jansen.

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 3