STA IN DE WEG EMSTEEDS KOLENBEDRIJF B. en W. ontraden subsidie voor de bouw van drie kerken in Noord Meerderheid van B. en W. wensen uitstel van besluit tot benoeming Goud Feest voor Musketier Collecte I Collecte II Marka 5 Gezien „verontrustende situatie" der gemeentefinanciën de eerste coöp. associatie vóór Uitvaartverzorging ua Burgerlijke Stand van Haarlem Haarlemmer met brand wonden naar ziekenhuis Mgr. J. P. Huibers zal „Amate" openen Twee jubilarissen bij het P.E.N. B. en W. antwoorden op vragen over rusthuis Nadere verklaring thans niet opportuun Adjunct-directeur Frans Halsmuseum (9) Van mensen en dingen onder de Damiaatjes De medische verzorging tijdens het weekeinde Telefoon 39000 Verkeerslichten op het Houtplein gaan 27 mille kosten ZATERDAG 19 APRIL 1958 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Zeven dagen Haarlem B. en W. van Haarlem hebben de raad verzocht in zijn vergadering van aan staande woensdag afwijzend te beschik ken over subsidie-aanvragen voor de bouw van drie nieuwe kerken in Haarlem-noord, namelijk van de Gereformeerde Kerk in Haarlem-noord, die er een in Delftwijk wil bouwen, van het r.k. kerkbestuur van de parochie van Petrus en Paulus, dat een kerk aan de Muiderslotweg wil zetten, en van de Evangelisch-Lutherse Gemeente, voor de bouw van een kerk in Haarlem- noord. De verzoeken komen volgens het preadvies in principe alle voor inwilliging In aanmerking, maar B. cn W. kunnen desondanks geen vrijheid vinden de raad thans een voorstel tot het verlenen van bijdragen te doen. De reden is dat de fi nanciële situatie van de gemeente „be paaldelijk als verontrustend moet worden gekenschetst"'. De vraag of het verlenen van bijdragen aan kerkgenootschappen ten behoeve van de bouw van kerken niet in strijd is met het hier te lande gehuldigde beginsel van scheiding van kerk en staat, behoeft naar {3. en W. verklaren geen discussie meer na het Koninklijk Besluit van 9 augustus 1954 waarbij werd overwogen dat een ge meentelijke subsidieverlening voor de bouw van een kerk niet in strijd is met enige wettelijke bepaling. Wat de wenselijkheid van subsidies als deze aangaat worden in het preadvies een aantal argumenten ontleend aan het rap port van de commissie-Sassen, die op 14 december 1955 door de minister van Bin nenlandse Zaken werd ingesteld. In deze argumentatie wordt verwezen naar de in brede lagen van het Nederland se volk bestaande overtuiging dat een krachtig kerkelijk leven van een zodanig openbaar belang is, dat het reeds daarom de overheid niet onverschillig kan laten of de kerkgenootschappen ook materieel hun taak naar behoren kunnen vervullen. De snelle uitbreiding van de bevolking en de stichting van geheel nieuwe wijken ma ken het soms noodzakelijk in korte tijd verschillende kerkgebouwen te stichten, waarvoor de bouwkosten echter een ern stige belemmering vormen omdat de voor de rekening van de kerkgenootschappen komende lasten in het algemeen al veel sterker zijn toegenomen dan de particu liere bijdragen. Voorts wordt in dit rap port overwogen, dat de groeiende nood zaak t t gespecialiseerde zielszorg ook in financieel opzicht veel van de kerken vergt. Het feit dat de overheid de gronden in overwegende mate in bezit heeft, heeft schenking van grond door particulieren of overdracht tegen geringe prijs, zoals vroe ger veel voorkwam, tot zeldzaamheden ge maakt. B. en W. tekenen bij deze argumentatie overigens zelf nog aan, dat men niet kan voorbijgaan aan de vraag of het evenre digheidsbeginsel ook geen aandacht ver eist voor „groeperingen, die weliswaar in wezenlijke zin verschillen van kerkgenoot schappen, maar niettemin een stuk gees telijk leven vertegenwoordigen en een be zinning op de vraagstukken van het leven ten doel hebben welke voor hen van overeenkomstige betekenis zijn als het ge loof voor de leden van kerkgenootschap pen". Zij zijn van mening, dat ook der gelijke groeperingen voor deze subsidies in aanmerking moeten komen, ofschoon het daarbij aan te leggen criterium niet even scherp te omlijnen is als ten aanzien van kerken. Ieder subsidieverzoek zou daar om op zichzelf bekeken moeten worden. Het bedrag van de subsidie zouden B. en W. bepalen op twintig percent van de stichtingskosten met een maximum van 75.000. De raad zou dan de principebe slissing op de aanvragen moeten nemen en de elementen der kostenraming welke voor subsidiëring in aanmerking komen, bepa len. De definitieve vaststelling van het be drag zou de raad dan aan B. en W. kun nen laten als zijnde de uitvoering van zijn besluit. Nadelige saldi Om een indruk te geven van de finan ciële situatie der gemeente wordt mede gedeeld, dat na de batige saldi der voor afgaande jaren de rekening over 1956 een tekort aanwijst van 1.094.000. Ook de dienst 1957 zal ongetwijfeld met een be langrijk nadelig saldo moeten worden af gesloten. Het zou B. en W. nog meevallen wanneer het tekort op deze dienst onder de drie miljoen zou komen te liggen, aldus het preadvies. ..Indien wij voorts in aanmerking ne men, dat het begrotingstekort voor 1958 ADVERTENTIE ZIJLWEG 63 - TELEFOON 15141 (2 LIJNEN) Verzorging van begrafenissen, crematies en transporten. Werkt uitsluitend in het belang van haar opdrachtgevers. Rouwkamers, Aula en Koffiekamers BEVALLEN van een zoon: 17 april, M. Tempelaar-Tellegen; J. A. A. Hoogland- Poppelaars; J. M. Manneveld-Molenkamp; J. M. van Rijsewijk- Rijkers; 18 april: H. Somers- Rutten. BEVALLEN van een dochter: 16 april, M. J. C. Bertholee-Dobber; 17 april, A. M. Houniet-de Ruiter; J. C. W. van Heems-Sernee; J. A. van de Wetering- Cashoek. ONDERTROUWD: 17, april R. L. Komen en M. Drogtrop; A. Loos en E. M. Verheul; S. P. van der Aar en J. M. Lankmeijer; N. Meijer en C. T. van Ophem; 18 april, J. van Einden en N. J. de Zwart. GEHUWD: 17 april, A. H. C. Pauw en E. van der Steen; H. Bakker en L. Zoutman; 18 april, C. A. Elshout en C. G. Philippo. OVERLEDEN: 15 april, L. H. Hanzon, 71 j., Soendastraat; G. Kos, 75 j., Schoter singel; M. E. Stavenuiter-Remmé,' 74 j., Muiderslotweg; S. J. Sinnige. 81 j., War moesstraat; 16 april, J. de Vries, 75 j., At- jehstraat; W. H. T. Heimig, 78 j., Gasthuis- vest; P. Lakeman, 78 j., Crayenesterlaan; N. van der Giessen-Dekker, 72 j., Ooster straat; A. M. Mijné-de Groot. 72 j., van 't Hoffstraat; 17 april: M. Broekman, 71 j„ Coornhertstraat; A. Traksel-Arendsen, 67 j., Kleverlaan. is geraamd op 5.556.000 en dat dit tekort nog aanzienlijk werd beperkt in verband met de maatregelen in het kader van de bestedingsbeperking alsmede als gevolg van de schaarste aan middelen op lange termijn, dan behoeft het niet te verwon deren, dat de hierdoor ontstane financiële situatie bepaaldelijk als verontrustend moet worden gekenschetst". De reserves, die in de gunstige jaren konden worden gevormd, bedroegen bij het afsluiten van de dienst 1955 tesamen 13.516.000". Zul len uit deze reserves nog de tekorten over 1956 tot en met 1958, gezamenlijk te stel len op 9.650.000, kunnen worden gedekt, dan blijkt tevens dat zulks voor 1959 niet meer het geval is en dat de gemeente derhalve van het voor 1959 te verwachten tekort min of meer in een impasse komt te verkeren. Immers beschikt zij dan niet meer over voldoende eigen middelen, waarmee de begroting 1959 sluitend zal kunnen worden gemaakt", aldus het pre advies van B. en W. Er bestaat, naar het college voorts me dedeelt, nog geen enkele zekerheid om trent de mogelijkheid om in aanmerking te komen voor een hogere uitkering uit het gemeentefonds. Voorts wordt gewezen op de neergaande conjuncturele tenden- zen, waarvan, mochten deze zich doorzet ten, ook de inkomsten van het gemeente fonds de terugslag zouden ondervinden. „Hoezeer wij zulks ook betreuren heb ben wij, daartoe gedrongen op grond van vorenstaande argumenten, gemeend dit afwijzende standpunt, ten opzichte van de gevraagde medewerking te moeten inne men", aldus het preadvies. De kraandrijver van de Hoogovens te IJmuiden, de heer J. P. uit Haarlem, is vrijdagmorgen ernstig gewond, toen hij bij het schoonmaken van een machine van zijn elektrische kraan struikelde en daarbij een bus benzine omgooide. De benzine stroom de over de straalkachel en vatte onmiddel lijk vlam. Ook de kleren van J. P. raakten in brand. Met flinke brandwonden aan het rechterbeen moest P. worden opgenomen in het Rode Kruisziekenhuis te Beverwijk. De bisschop van Haarlem der r.k. kerk, mgr. J. P. Hunbers, zal op vrijdagavond 9 mei de missietentoonstelling „Amate", die van 9 tot en met 18 mei in het Concert gebouw te Haarlem wordt gehouden, offi cieel opnenen. Dat zal geschieden na dat de deelnemende missionarissen in Haarlem zullen zijn ontvangen. Het hoofdcomité bereidt voor 1 en 2 mei in de Vleeshal een „Amate-bal" voor. On der leiding van Theo Lohman zal een quiz worden gehouden voor echtparen. Deelnemers moeten welbespraakt zijn en kennis over Haarlem bezitten. Vrijdagmorgen zijn de heren P. Boeree, Van Dalenlaan 109 te Santpoort, tech nisch opzichter-C en de heer H. N. Mid dendorp Kluyskenslaan 21 te Santpoort, technisch opzichter-B bij het P.E.N. te Bloemendaal, ter gelegenheid van hun zil veren jubileum door de directie ontvan gen en gefeliciteerd door de directeur ir. J. den Boesterd, die een gratificatie over handigde. Van het Provinciaal bestuur ontvingen de jubilarissen een bloemen hulde. Beiden zijn werkzaam op de afdeling Voorlichting, waar niet minder dan zeven sprekers hen hebben gehuldigd onder meer hun chef, de heer L. J. van der Too ien. Des middags hield de heer Boeree een drukbezochte receptie in het Jeugd huis aan de Donkerelaan en de heer Mid dendorp ontving te zijnen huize. Namens het jubileumfonds van het P.E.N. werden zij gecomplimenteerd door de heer C. C. M. Scholten. Mevrouw T. KerkhoffPet (Partij van de Arbeid) heeft als lid van de gemeente raad van Haarlem op 15 april aan het college van B. en W. vragen gesteld over het bejaardentehuis „Zonnebloem" in Haarlem-Zuid en reeds op 18 april heeft het college geantwoord, dat voor zover de berichten in de pers behelzen, dat de ge meente op medische gronden, de door haar verzorgde patiënten aan het rusthuis heeft onttrokken en ter verpleging heeft doen opnemen in het Sint Elisabeth's Gasthuis, deze berichten juist zijn. B. en W. delen voorts mee. dat zij het geven van een verdere verklaring han gende deze zaak op het ogenblik niet op portuun achten, omdat de houdster van het rusthuis een vergunning heeft aange vraagd en de gemeenteraad eventueel in beroep zal hebben te beslissen over het verlenen of weigeren van die vergunning. Nieuwe vragen Het communistisch raadslid mr. M. Pro- ner heeft de gemeenteraad verzocht in de woensdag te houden vergadering de vol gende vragen aan de orde te stellen: Is de exploitante van het betrokken rust huis tijdig gehoord over de gerezen be zwaren. voordat genoemde maatregel werd genomen, en, zo dit niet het geval is, waar om vond een dergelijke ondervraging niet plaats? Is het juist dat deze veelal geestelijk niet volwaardige bejaarden, die werden overgeplaatst, pas op de morgen van hun vertrek daarvan een mededeling kregen? Indien dit juist is. ontstond daardoor niet nodeloos verwarring en paniek? Kon die overplaatsing, indien deze nood zakelijk was, niet op voor de betrokkenen minder pijnlijke wijze uitgevoerd worden. De meerderheid van het college van B. en W. van Haarlem acht het te oorde len naar een preadvies naar aanleiding van een motie van het raadslid de heer Voogd (Arb.) op financiële gronden thans niet de tijd om tot de aanstelling van een adjunct-directeur der gemeente lijke musea over te gaan. Een minderheid is van mening, dat hiertoe thans wel be sloten zou moeten worden. Overigens achten B. en W. de aanstelling van een dergelijke functionaris wel gewenst. Na eerst de overbelaste taak van de di recteur van het Frans Halsmuseum te hebben besproken komen B. en W. tot de overtuiging dat in het licht van het stre ven naar een goede verzorging van de moderne kunst er iets voor te zeggen zou zijn de verzorging van tentoonstellingen in het Huis van Looy, de Vishal en de Vleeshal in één hand te leggen door de be noeming van een functionaris, die zich te vens met hel verzorgen van de moderne collectie zou bezighouden. Uit de ervaring, die geput kan worden bij het beleid ten aanzien van deze tentoonstellingen kan dan voor de toekomst wellicht een plan rijpen voor de opzet van een afzonderlijk museum voor de moderne kunst met in begrip van een daartoe geschikte plaats. Als de Vishal permanent voor het hou den van tijdelijke exposities in gebruik ge nomen kan worden kan, aldus B. en W., de gehele verzameling moderne kunst worden overgebracht naar het museum Het Huis van Looy, dat als „bakermat" van een modern museum zou kunnen die nen. Daardoor zou de zolder van het Frans Halsmuseum vrijkomen en in gebruik kun nen worden genomen voor expositie van oude tekeningen en grafiek, die thans in depot gehouden moeten worden. Hierdoor kan tevens de tegenwoordige taak van de directeur van het Frans Hals museum aanmerkelijk worden verlicht, terwijl de nieuw te benoemen functiona ris tevens bij afwezigheid van de direc teur in diens plaats kan treden. Wat de financiële consequenties be treft van een benoeming van een adjunct directeur van het Frans Halsmuseum met deze speciale taak merken B. en W. het volgende op. Voor het houden van tentoonstellingen wordt jaarlijks op de begroting van Het Huis Van Looy en het Frans Halsmuse um een bescheiden post van respectieve lijk 2000 en 1000 geraamd. Gedurende dë afgelopen jaren is herhaaldelijk een subsidie of een garantie gegeven voor ten toonstellingen gehouden in de Vleeshal. In de zomer van 1956 werd bovendien dooi de raad een bedrag van 14000 beschik baar gesteld voor de organisatie van ten toonstellingen in de Vishal, waarbij inbe grepen waren enkele voorzieningen om het gebouw daartoe geschikt te maken, terwijl in 1957 met gebruikmaking van een deel van de tentoonstellingsposten van Het Huis van Looy en het Frans Halsmu seum een bedrag van totaal 4000 voor een drietal tentoonstellingen werd ge bruikt. Aangezien bij een goede opzet van ten toonstellingen meestal ook op een behoor lijke ontvangst aan entrees gerekend mag worden, die een belangrijk deel van de uit gaven dekken, zouden naar de mening van B. en W. bij een zich uitbreidende activi teit door de aanstelling van bovengenoem de functionaris de uitgaven voorlopig een totaal bedrag van 10.000 per jaar voor tentoonstellingen niet te boven behoeven te gaan. Daarbij moet in acht genomen worden, dat de exploitatie van de Vishal zich in dit geval niet zal beperken tot de zomermaanden. Indien daarnaast gere kend werdt met een totaal bedrag van rond 15.000 voor de salariëring van een adjunct-directeur met inbegrip van socia le lasten zou de verhoging van de kosten in totaal bedragen 25.000, verminderd met de 2000 tentoonstellingskosten van de museumbegrotingen of 23000 per jaar. De aanstelling van deze adjunct-direc teur zou niet met zich meebrengen, dat bovendien nog ander personeel moet wor den aangetrokken. Voor de werkzaamhe den van een adjunct-directeur is in het Frans Halsmuseum een kamer aanwezig voorzien van telefoon, die met weinig kos ten in gereedheid gebracht kan worden. De meerderheid van B. en W. is, zoals gezegd, van oordeel dat het op financiële gronden niet verantwoord is om tot de aanstelling van een adjunct-directeur voor het Frans Halsmuseum over te gaan. Men wenst een beslissing daaromtrent uit te stellen tot na de indiening van de begro ting voor 1959. ADVERTENTIE De vereniging „Het Zon nehuis", die zich ten doel stelt de christelijke verple ging ongeacht de kerke lijke gezindte der patiënten van lijders aan een chro nische ziekte houdt van 21 tot 26 april in Haarlem een collecte. De vereniging, die thans drie „zonnehuizen" in beheer heeft, stelt zich als ideaal voor het verzamelde geld in elke provincie ten minste één „zonnehuis" een ziekenhuis van een spe ciaal type op te richten. Collectanten voor Haarlem kunnen zich opgeven bij de heer H. J. Lokman, Zijlstraat 96a, tel. 12199 of bij de heer II. F. Wijs. Rijksstraatweg 318, tel. 55885. Al jarenlang hebben ve'.c weggebruikers, en dan vooral de automobilisten, bijzonder veel last van „Sta in de weg" nu mero .9, bestaande uit. een drietal telefoonkastjes ten dienste van de taxichauffeurs aan het Stationsplein in Haarlem. En vooral gedurende de laatste maanden is dit obstakel uiter mate gevaarlijk geworden. De automobilisten, die over het Stationsplein rijden van de Jansweg naar de Kruisweg, kun nen namelijk ter hoogte van de uitgang van het station bijzonder moeilijk zien wie zich op de met knïpperbollen beschermde zebrapaarden bevinden. Aan de andere zijde van het plein, aan de zuidelijke kant dus, klemt dit probleem nog meer om.dat daar bovendien enkele taxi's het uitzicht belemmeren. De telefoonkast staat dus verkeerd en is boven dien veel te groot. Enkele taxichauffeurs die dus dagelijks diverse keren met dit obstakel rekening moeten houden, vertelden ons, dat er al dikwijls bijna een ongeluk op deze plaats is gebeurd. En om het gevaar te verminderen deden zij ons een uitstekende oplossing aan de hand, die wij gaarne doorgeven. Een nieuwe, moderne en smalle telefoon paal, die nauwelijks honderd gulden zal gaan kosten en die bovendien enkele meters achteruitgezet kan worden waar mee het. gehele probleem, verdwenen zal zijn. Op dinsdag 22 april zal het v-ijftig jaar geleden zijn dat de heer C. van Zonneveld in Haarlem in het huwelijk trad met zijn stadgenote A.. C. F. van Huijssteeden en nu, een halve eeuw later zijn ze nog steeds samen. Wat ouder natuurlijk mevrouw is 73 jaar en meneer 76 maar nog even gelukkig. Op 15 april zijn de bruidsdagen in gegaan en sinds die dag zijn er al heel wat oude kennis sen in de Billitonstraat 44 geweest om het gouden paar geluk te wensen. De bekende jaarlijkse Em- mabloem-collcte ten bate van de strijd tegen de tuber culose wordt dit jaar in Haarlem en Bloemendaal ge houden op woensdag 23 april. Zij, die als collectant (e) willen meewerken aan deze voor de tuberculosebe strijding zo belangrijke geld inzameling, kunnen zich tele fonisch opgeven onder no. 54045. Persoonlijke aanmel ding wordt gaarne ingewacht bij het nieuwe bureau van de Vereniging, Orionweg 75; G. v. Waard, Schotersingel 39; mejuffrouw C. Heerkens Thyssen, Asterlaan 19. Aer- denhout; mevrouw Lucas- sen, Spruitenbosstraat 12; mevrouw Steenhuis, Klever parkstraat 16; mevrouw Floor, Kenaustr. 2; mevrouw Hop, Santpoorterplein 19; mevrouw Keizer, Teyler- plein 79; mevrouw Post, Gil. Schoolmeesterlaan 2; mevr. De Leur, Orionweg 19; mevr. Vaandrager. Ambachtstraat 19; mevrouw Groeneveld, Caninefatenstraat 21; mevr. Top. Borgerweg 1, Aerden- hout; mevrouw Westerweel, Pol, Spaarndam; mevrouw Van Riemsdijk, Zwaluwen- weg 5, Aerdenhout; mevrouw Heijbroek, Pernambucolaan 33, Overveen, en mevrouw Thöne, Rijperweg 13, Bloe mendaal. Marka een Duits-Zwitser se herdershond uit de Haze- paterslaan in Haarlem heeft in de nacht van 13 op 14 maart, dertien jongen ge kregen. Elf ervan bleven in leven, zijn nu al bijna zes weken oud en piepen van je welste als er iemand bij de eigenaresse, mevrouw De Vries, op visite komt. Marka is pas tweeënhalf jaar. Zij heeft een zwart-gele vacht en licht bruine, melan cholieke ogen. Op de hon denwedstrijd, die verleden maand in restaurant ..Dreef- zicht" in Haarlem gehouden werd, kreeg ze de vierde prijs. Ze werd niet nummer één, omdat ze. volgens de voorschriften een iets te langharige vacht heeft. Mevrouw De Vries, die dol op dieren is, kreeg Marka als St. Nicolaasgeschenk van haar dochter. Marka is geen goedkope hond. Drie maal per dag krijgt ze een bord rijst, bij na een pond vlees, groenten, kalk, gistvlokken en 's win ters nog levertraan. Afgezien van een aanrijding, die ze verleden jaar opliep en waarbij ze haar heup bles seerde, heeft Marka nooit iets gemankeerd. Mevrouw De Vries is niet bang dat ze haar „kinderen" niet kwijt zal raken. Al van heinde en ver kwamen mensen om naar je hondjes te kijken. Eén is er al weg, naar Bennebroek. de overige tien wachten nu nog rustig in de Hazepaters- laan af, waar ze terecht zullen komen. De heer Leo van Norde uit de Van Zeggelenstraat 70 in Haarlem-oost zal op 4 mei veertig jaar getrouwd zijn. En gedurende die veertig jaren heeft zijn vrouw hem des avonds slechts enkele keren thuisgehad. De heer Van Norde is namelijk, zoals eqn groot bord op zijn huis deur al aangeeft, pianist-hu morist. En ook dat-duurt nu al veertig jaren lang. In de lente van het oorlogsjaar 1918 stapte de dienstplichtige kok Van Norde namelijk op een beste dag achter zijn for nuis vandaan om zijn mak kers een beetje op te vro lijken en dat viel zo in de smaak dat hij doorging. De volgende zaterdag, een week later weer eens en zo werd hij ontdekt. Dat gebeurde in Krommenie, waar de heer Van Norde behalve succes ook zijn vrouw vond die hem trouw vergezelde naar Be verwijk en later naar IJmui den. In die tijd bestede Leo al een groot gedeelte van zijn tijd aan het vermaken van anderen en omdat hij onmogelijk twee heren te gelijk kon dienen gaf hij zijn baantje bij de linoleumfa- briek er maar aan. Daarbij had hij echter een steuntje in de rug omdat zijn baas hem beslist meedeelde, dat hij, als het onverhoopt niet mocht lukken, direct kon terugkomen. Leo van Norde is niet te ruggekomen en dat pleit voor zijn doorzettingsvermogen, want het 'viel af en toe be slist niet mee. Des zomers bijvoorbeeld werkte hij als kelner-pianist-accordeonist- liedjeszanger-humorist op 't strand en des avonds vulde hij nog eens van acht uur tot middernacht een programma in Flora. Het was in die tijd hard werken maar Van Norde rpoide het. Hij speelde op bruiloften en partijen van 's avonds zeven tot de vol gende morgen zeven uur voor vijf luttele guldens en een vol weekeinde bracht nooit meer dan vijftien gulden op. Leo van Norde ging echter door, dag en nacht, en soms zette hij met dikke polsen van het spelen de accordeon wel eens mismoedig in een hoek maar de volgende avond stond hij toch weer op de planken. Vele jaren deed hij het werk alleen maar in 1939 trad hij al geregeld op met Henk Smal en bij dit duo voegde zich later Kees Nat. Tezamen vormden zij „De Drie Musketiers" die nu nog steeds bijeen zijn en overal in het land bijzonder grote bekendheid hebben gekregen. Ze verschenen in de Noord oostpolder bij de werkers aan de grote waterbouwkundige projecten aldaar, ze waren op kermissen en feesten in alle delen van het land, op bruiloftei in Zeeuws-Vlaan- deren en bij het vertrek van de Nederlandse militairen naar Indonesië. Overal oogstte Leo van Norde met zijn mak kers bijzonder groot succes en zijn'verhalen worden ge staafd door een groot aantal getuigschriften en kranten knipsels waarvan wij er een willen citeren. Onder het kopje „Een avond die af was", schrijft de recensent namelijk over de heer Van Norde: „Ja Leo, jij bent een artist le klasse want naast de humor ben je ook een musici, die er wezen kan. Bij ver schillende humoristische nummers wist hij zelfs achter zijn rug de pianobegeleiding waar te nemen". Wat stijl en taalkunde be treft is dit stukje misschien niet overal even juist, de lof is er niet minder gul om. De heer Van Norde is er tevre den mee. Nog dagelijks trekt hij met „De Drie Muske tiers", en dikwijls met de assistentie van saxofonist Henk Fraay, de provincie in om de medemens aan het lachen te maken. Alle ervaringen over die tochten zullen in de loop van de volgende week naar alle waarschijnlijkheid nog wel eens de revue passeren wanneer de collega's van de heer Van Norde hem even komen gelukwensen met dit dubbele feest. De bruiloft zelf wordt op zaterdag 3 mei gevierd en dan ook zullen de acht kin deren, twintig kleinkinderen en twee achterkleinkinderen precies duidelijk gaan ma ken hoe geliefd hun ouders zijn. HAARLEM Artsen: Men raadplege, uitsluitend per telefoon, firma J. Mathot, tel. 11990. Tandartsen: J. C. de Wilde, Frederiks- park 6, tel. 18404. Dierenartsen: J. Westerman, Leidse- vaart 74, tel. 12111. Apotheken: Park-apotheek, Kleverpark weg 13, tel. 11793; Centraal-apotheek, Grote Houtstraat 78, tel. 10500; Bos- en Vaartapotheek, Bos- en Vaartstraat 26, tel. 13290. BLOEMENDAAL Artsen: Dokter J. H. M. Egberts, Zuider Stationsweg 12, Bloemendaal, tel. 57458. Overveen: Dokter D. K. Heeringa, Mili- tairenweg 18, Overveen, tel. 56409. Aer denhout: Dokter C. Kroon, Burg. Den Texlaan 12, Aerdenhout, tel. 26073. Wijkverpleegsters: Zuster J. van Dijk, Bloemendaalsweg 307, Overveen, telef. 12698 en zuster A. G. Haagsma, Spiege- lenburghlaan 31, Aerdenhout, tel. 26994, b.g.g. 27343 (voor de wijken Aerdenhout en Bennebroek) Apotheken: Voor de avond- en nacht diensten zijn tot zaterdagmorgen 26 april voor spoedeisende gevallen geopend de Bloemendaalse Apotheek, Bloemen- daalseweg 85, Bloemendaal, tel. 57903; Apotheek De Wilde, Broekbergenlaan 42, Santpoort-Dorp, tel. 02560-8284 en de Aerdenhout Apotheek, Zandvoortselaan 162, Aerdenhout, tel. 26772. LISSE Artsen: J. M. van Dijk, Achterweg 6, tel. 3134. HALFWEG Artsen: A. Hoekstra, tel. 454. BENNEBROEK Arts: F. de Graaf, Rijksstraatweg 53, tel. 02502-300. Wijkverpleging: Zuster A. G. Haagsma. Spiegelenburghlaan 23, Aerdenhout, tel. ADVERTENTIE 1e soort ANTRACIET III (20/30 mm) ƒ11.55 per hl BINNENWEG 9 (naast Twentsche Bank) - HEEMSTEDE 02500-26994. bij geen gehoor 27343. ZANDVOORT Artsen: P. Flieringa, Brederodestraat 1, telefoon 2181. Wijkverpleegsters: Zondag 20 april, zus ter M. E. Niezen, Van Lennepweg 42. telefoon 2382. Verloskundige: Zuster G. Bokma, Tol weg 6, telefoon 2816. Dierenarts: J. Westerman, Leidsevaart 74, Haarlem, telefoon 12111. Apotheken: Zeestraat-apotheek, M. J. Kerkhoven-Nieuwenhuis, Zeestraat 71, telefoon 3073. HILLEGOM Artsen: A. v. d. Kaaden, tel. 5114, Hille- gom. HEEMSTEDE Artsen: P. M. van der Gugten, Heem- steedse Dreef 37, telefoon 39903 en W. van der Linde, Heemsteedse Dreef 253, telefoon 34606. Wijkverpleegster: Zuster G. E. van der Hoek, Laan van Rozenburg 33, telefoon 36389, bij geen gehoor eventuele bood schappen in de bus (en in de week van zaterdag 19 tot en met vrijdag 25 april, des avonds van zes tot elf uur). Apotheken: Aerdenhout Apotheek, Zand voortselaan 164, telefoon 26772 (en in de week van zaterdag 19 tot en met vrijdag 25 april, des avonds na zes uur). HAARLEMMERMEER Hoofddorp: Dokter Bult, telefoon 6320. Nicuw-Vennep: Dokter Nugteren, tele foon 220. Badhoevedorp: Dokter Sabel, telefoon 2320. Zwanenburg: Dokter Hoekstra, telefoon 454. B. en W. stellen de gemeenteraad voor om voor het aanschaffen van een verkeers lichteninstallatie ten behoeve van het Houtplein en een nieuwe schakelappara- tuur voor de installatie op de Grote Hout- brug ter beschikking van B. en W. een be drag van 27.000 te stellen. B. en W. voegen daaraan toe dat voorzo ver tot heden is gebleken de gewijzigde in deling van het Houtplein goed voldoet. Uiteraard zal het echter noodzakelijk zijn, dat het verkeer ter plaatse op enigerlei wijze wordt geregeld. De brede gescheiden rijbanen maken het echter onmogelijk het verkeer te doen regelen door verkeers agenten, zodat slechts verkeerslichten het gewenste resultaat kunnen geven.

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 9