Horen en zien ARCHWOOD Agenda voor Haarlem Belgische pers ageert tegen overdreven EXPO-prijzen De Kroon van Koning Pompodilio IV Kort en bondig DINSDAG 22 APRIL 1958 5 radio ftelevisie AANKONDIGINGEN EN NABESCHOUWINGEN Fanny B lank er sKoen anders dan anderenen toch lekker gewoon De radio geeft woensdag T el evisie pro gramma Afscheid van Doorsnee Zes gulden voor een liter bier in een stenen kan twee gulden voor een papierdunne pannekoek LOMPEN, PAPIER- en METAALAFVALLEN Onvoorzichtige Chinees veroordeeld die brand veroorzaakte Kerkelijk Nieuws Zeven gewonden bij gevecht tussen woonwagenbewoners ONS VERVOLGVERHAAL DOOR IRIS BROMIGE De dei-de uitzending van „Anders dan anderen" de televisie-editie van „Dit is uw leven" van de VARA is opnieuw een bijzonder groot succes geworden. En dat was dan in de eerste plaats te danken aan de samenstellers van dit programma: lei der Bert Garthoff, regisseur Ben Stegger- da en twee anonieme medewerkers, maar direct daarnaast aan het onderwerp, of zo ge wilt het lijdend voorwerp: mevrouw F. Blankers-Koen, toch ook Fanny dus, de bekendste en succesrijkste atlete van de wereld, die vier Olympische titels op haar naam bracht, vijf Europese kampioen schappen, zevenenvijftig Nederlandse kam pioenschappen, negen wereldrecords, zes Europese records, veertien Nederlandse re cords en hondervijfentwintig buitenland se overwinningen. Kort voor de uitzending uit het Singer- museum in Laren zat zij nog genoegelijk te praten met haar sportkennissen zoals Geertje Wielema, Arie van Vliet en Frans de Munck en even later zag ze tot haar stomme verbazing na een uitstekende introductie van Bert Garthoff op het po dium een lange stoet familieleden, vrien dinnen en vrienden, die zij dikwijls in ja ren niet ontmoet had, langs zich heen trek ken. Na vader en moeder Koen versche nen achtereenvolgens ten tonele: klasse onderwijzer De Vries („U heeft toch geen rapport meegebracht?"), een Iioofddorp- se vriendin („Weet je nog hoe we peren gapten?") gymnastiekleider De Haan („Je turnde toen al lekker, Fanny"), de Engelse atlete Dorothy Tyler, de Duitse mejuffrouw Mauermaier, de coach van de Nederlandse atletiekploeg ir. A. Pau- len, de voltallige estafette-ploeg van de Olympische Spelen in Londen, de lopers Wim Slijkhuis en Gaston Reiff, de kinde ren van mevrouw Blankers („Jullie had den allang in bed moeten liggen") en ten slotte een deputatie uit Hoofddorp, waar Fanny vele jaren gewoond heeft, voor de ze gelegenheid in hoerendracht gestoken. Daartussendoor werden filmpjes en lan tarenplaatjes vertoond, die betrekking hadden op de sportloopbaan van me vrouw Blankers en op deze manier kreeg men een uitstekende indruk van hetgeen zij voor de Nederlandse atletiek heeft be tekend. Ir. Paulen kwam haar daarvoor aan het slot nog eens hartelijk bedanken en ook de VARA bleef niet achter, want uit de handen van de nu wat vermoeide Bert Garthoff kreeg zij een breimachine ten geschenke „omdat ze het allemaal zo lekker gewoon had gedaan". Al met al dus weer een bijzonder ge- noegelijke uitzending die niet in de laat ste plaats zo voortreffelijk slaagde omdat leider Bert Garthoff het gehele „draai boek" van Fanny uit zijn hoofd had ge leerd en op meesterlijke wijze zijn „slacht offer" aan het praten kreeg en in de juiste richting stuurde. Hij trof het echter, dat mevrouw Blankers-Koen zich er vooral in het begin kennelijk niet van bewust was, dat de camera's op haar gericht stonden, zodat zij er onmiddellijk volkomen „in" was. Daardoor ook kwam men niet lang zaam tot een climax, kon men niet tot een climax komen, omdat het hoogtepunt di rect bij het begin al was bereikt. Het pleit voor alle medewerkers aan dit program ma, dat men dit peil de volle vijf kwar tier kon handhaven. Na afloop vernamen wij van het hoofd van de televisiesectie van de VARA, de heer Piet te Nuyl junior, dat vier man ADVERTENTIE Van Nelle bestellen HILVERSUM I 402 M. 7.00-24.00 NCRV. NCRV: 7.00 Nieuws en SOS-ber. 7.10 Gewijde muziek. 7.50 Een woord voor de dag. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 8.30 Gram. 9.00 Voor de zieken. 9.30 Voor de vrouw. 9.35 Waterst. 9.40 Lichte muziek. 10.05 Gram. 10.30 Morgendienst. 11.00 Gram. 11.25 Ratelslangen in Uithuizerveen, hoorspel. 12,05 Ba riton en piano. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Kamerorkest, koor en solist. 12.37 Middagpauze- dienst. 13.00 Nieuws. 13.15 Met PIT op pad. 13.20 Amus. muziek. 13.55 Gram. 15.30 Clavecimbel en viool. 16.00 Voor de jeugd. 17.20 Musette-muziek. 17.40 Beursber. 17.45 Gram. 18.00 Leger des Heils- kwartier. 18.15 Spectrum v. h. Chr. organisatie- en verenigingsleven. 18.30 R.V.U.: Drie denkers over de diepte van de menselijke ziel, door prof. dr. C. A. van Peursen. Eerste lezing: Heraclitus. 19.00 Nieuws en weerpraatje. 19.10 Op de man af. caus. 19.15 Kerksonates. 19.30 Buitenl. overz. 19.50 Gram. 20.00 Radiokrant. 20.20 Israëlische compo sities. (20.55—21.15 Het culturele leven in Israël, caus.). 21.50 Filmbeschouwing. 22.00 Meisjeskoor. 22.20 Pianorecital. 22.40 Sport. 22.45 Avondover denking. 23.00 Nieuws. 23.15 Zaalsportuitsl. 23.40— 24.00 Gram. HILVERSUM II 298 M. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 19.25 VPRO. 19.55—24.00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Gymn. 7.23 Gram. 8.00 Nieuws. 8.18 De Ontbijtclub. 9.00 Voor dc vrouw. VPRO: 10.00 Schoolradio. 10.20 Gram. 11.00 Gevar. progr. 12.00 Lichte muz. 12.30 Land- en tuinbouw- meded. 12.33 Voor het platteland. 12.38 Lichte muz. 12.30 Land- en tuinb.mede. 12.33 Voor het platteland. 12.38 Lichte muz. 13.00 Nieuws. 13.15 Tentoonstellingsagenda. 13.20 Dansmuz. 13.50 Me dische kron. 14.00 Pianorecital. 14.30 Voor de jeugd. 16.30 Philh.ork. en koor.. 17.00 Israëlische dansen. 17.15 Hammondorgelspel. 17.30 Gram. 17.50 Rege- ringsuitz.: Emigratierubriek: Het emigraliepraat- je van H. A. van Luyk. 18.00 Nieuws en comm. 18.20 Lichte muz. 18.45 Act. 18.55 Voor de kinde ren. 19.05 Nederlandse Bond van Hotel-, Café- en Restaurant-Personeel bestaat 60 jaar. reportage. VPRO: 19.25 Voor de jeugd. VARA: 19.55 Nieuws. 20.00 Sport. 21.45 Weense muz. 22.30 Tussen mens en nevelvlek, caus. 22.45 Hotviool en gitaar. 23.00 Nieuws. 23.15 Lichte muz. 23.50—24.00 Socialistisch nieuws in Esperanto. BRUSSEL 324 M. 12.00 Gram. 12.30 Weerbericht. 12.34 Gram. 13.00 Nieuws. 13.11 Gram. 14.00 Schoolradio. 16.00 Koer sen. 16.02 Gram. 16.15 Ork.concert. 17.00 Nieuws. 17.10 Strijkkwartet. 17.50 Boekbespr. 18.00 Caus. 18.20 Gram. 18.30 Voor de soldaten. 19.00 Nieuws. 19.30 Wereldtentoonstelling. 20.00 Hoorspel. 21.10 L'Ange de Feu. opera. (Ie en 2e bedrijf). 22.00 Nieuws. 22.15 Causerie. 22.25 Clavecimbel. 22.55 Nieuws. 23.00 Voor de zeelieden. ADVERTENTIE Van Nelle bestellen VOOR WOENSDAG KRO: 17,00—17.45 Voor de kinderen. AVRO: 20.30 Luipaard op schoot. 21.0023.00 „Spoken V-spel. In hel Singermuseum te Laren was mevrouw Fanny Blankers-Koen gister avond het middelpunt van de uitzen ding „Anders dan anderen". Op de foto ziet men rechts: mevrouw Blankers- Koen, midden: Bert. Garthoff en links: de bekende Engelse hoogspringsier Do rothy Tyler, die speciaal voor deze uit- zending uit Londen was overgekomen. ruim twee maanden aan de voorbereiding van deze aflevering van „Anders dan an deren" hadden gewerkt en dat de enige tegenslag gevormd werd door het feit, dat de bekende Engelse atlete Maureen Gard ner wegens familieomstandigheden op het laatste moment haar toezegging tot medewerking aan dit programma moest intrekken. „Anders dan anderen" verschijnt dit jaar nog twee keer op het scherm en wel in oktober en in december. Beeld-schermer ADVERTENTIE Van Nelle bestellen Het is er dan toch van gekomen: Va der en moeder Doorsnee, Liesbeth, Rob, Sjaan en Willem hebben ons voor het laatst getuige doen zijn van hun lotgeval len en hun temperamenten zoals die door Annie M. G. Schmidt werden opgeschre ven. De onbestreden populairste radiose rie van de laatste zes jaren is met het vertrek van Sjaan en Willem naar een eigen woning, met de emigratie van va der en moeder Doorsnee en Rob naar Ca nada geëindigd. Vele luisteraars zullen dit veertiendaagse huisbezoek missen: dat is het mooiste compliment dat de schrijfster toekomt. Het bewijst, dat zij mensen van vlees en bloed door de luid sprekers tot ons heeft laten komen, waar mee wij ons verwant voelden. Bovendien volbracht zij de krachttoer zes radiosei zoenen lang haar strip op een in het Ne derlandse omroep-amusement zelden voor komend peil te houden. Natuurlijk waren er hoogtepunten en dieptepunten en in de laatste afleveringen speelde het naderend afscheid, dat de inhoud in een bepaalde richting en toon dwong, de auteur parten. Maar de dieptepunten waren zeldzaam en op de éénennegentig afleveringen op de vingers van één hand af te tellen. En ook dan was er zeker geen sprake van een on toelaatbaar niveau. Het zou onjuist zijn het aandeel van de actrices en acteurs in dit welslagen te ver waarlozen. Dat is namelijk, zelfs bij een uitstekende tekst, van eminent belang. Men heeft er goed aan gedaan voor deze bijzondere reeks enige voortreffelijke krachten van het toneel en het cabaret te engageren, die zich geheel konden wij den aan de creatie van het type waar voor zij waren aangezocht. Wim lbo kon met reden een grapje maken over het feit, dat déze spelers al die jaren tenminste niet uit artistieke overwegingen de behoefte hebben gevoeld aan een ander atelier... een klein steekje onder water aan het adres van de vroegere bezetting van de Show boat uiteraard. Cees Laseur, Sophie Stein, Kees Brusse, Lia Dorana, Hetty Blok en Joop Visscher, voor sommige herhaalde- Van or\ze correspondent in Brussel) De Belgische pers is een campagne be gonnen tegen de overdreven prijzen op de Expo. Het zijn voornamelijk de Vlaamse kranten, die de restaurateurs en de autori teiten van de wereldtentoonstelling waar schuwen, dat het bezoek wel eens zou kun nen tegenvallen, wanneer men de Expo gaat beschouwen als een onderneming, die in de loop van zes maanden zijn schaapjes op het droge wil brengen. Twee bij de openingsplechtigheid geno digde parlementsleden, aldus de kranten, moesten bij de afrekening in het restau rant „Oberbaiern" 75 frank of bijna zes gulden betalen voor een zware stenen kan met een liter bier. Een halve liter bier kost 40 frank of drie gulden, voor blond bier werd 35 frank berekend, de fooi niet inbegrepen. Dat is overdreven, aldus de bladen, ook al krijgt men onder het eten of drinken muziek te horen. Bij de offi ciële opening van het Zwitserse chalet werden aan de journalisten matige prijs lijsten getoond, maar bij een bezoek aan datzelfde restaurant een volgende dag wa ren de prijslijsten overgeplakt. Bijna alle tarieven waren een flink stuk omhoog ge gaan. In „Vrolijk België", een dorp met ty pisch oud-Belgische huizen uit de mid deleeuwen, dat door de brouwers werd op gericht, zijn de pintjes bier klein en duur. Een pannekoek, zo dun als papier, kost er 15 frank. Wij hebben berekend, hoeveel een be zoeker kwijt raakt, waanneer hij een mi nimum aan attracties wil meemaken. In de eerste plaats betaalt hij een entree geld van 30 frank. Daarna kan hij gebruik ADVERTENTIE W. F. Claus Alléén Bakenessergraeht 45 - 51 Tel. 11436 Haarlem lijk terugkerende kennissen ook Cruys Voorbergh, Mary Dresselhuys, Fie Carel- sen, Coen Flink en Paul Huf, hebben vooral daarom zoveel bijgedragen tot het suc ces van de Familie Doorsnee, omdat zij in staat waren alle door de schrijfster ge wenste nuances over te brengen, juist daar waar een ironische overschatting of on derwaardering van de geschetste situaties vereist waren. De bekoorlijkheid van Doorsnee schuilde juist in de omstandig heid dat de luisteraar zijn eigen huiselijk leven in een milde lachspiegel kon zien. Dat ook doet ons deze serie verre prefe reren boven de kopieerlust van het dage lijkse leven, zoals die in de serie „De jeugd vliegt uit" en „De jeugd op eigen wie ken" is herleefd. Tenslotte memoren wij de eveneens intelligente partituren van Cor Lemaire bij de vele cabaretintermez zo's en constateren dat zowel de VARA als Annie M. G. Schmidt tevens de kunst hebben verstaan op het goede ogenblik een punt, te zetten achter de serie voordat zij werd aangetast door sleur en gemakzucht. Golfbreker ADVERTENTIE Van Nelle bestellen maken van de zweefbaan: 20 frank. Een bezoek aan het Atomium de hoogste bol en de andere bollen kost globaal 60 frank. Het treintje kost 15 frank, veruil het goedkoopste vervoermiddel. Een sand wich kost 12 frank, een kop koffie meestal ook 10 frank. Het entreegeld voor „Vrolijk België", dat apart moet worden betaald, is 25 frank. Maximum-prijzen? Het ziet er naar uit, dat de minister van Economische' Zaken maximum-prijzen zal moeten instellen. In ieder geval zijn de overdreven prijzen een ernstige handicap voor de wereldtentoonstelling. Volgens woordvoerders van de tentoonstelling kan men in het merendeel der zeventig restau rants op het terrein voor 52 frank of vier gulden een goedverzorgde en volledige maaltijd krijgen, bijvoorbeeld in de pavil joens der grote landen. In 't luxueuze res taurant van het atomium betaalt men mi nimaal 21 gulden. Een zakje patates frites kost op zijn minst 5 frank of 38 cent. ADVERTENTIE Van Nelle bestellen Een 44-jarige Chinese kelner uit Am sterdam heeft zich voor de politierechter te Amsterdam moeten verantwoorden we gens het veroorzaken van brand. Op 16 november vulde hij in zijn woning aan de Barentszstraat een brandende petroleum kachel bij. Doordat hij daarbij petroleum morste stond in een ommezien de hele tweede etage in de brand. De bewoners vluchtten het huis uit, maar de 21-jarige Johanna Zoeters ging terug waarschijnlijk om een huisdier te redden. Het kostte haar het leven. Dit werd zowel door de officier van Jus titie alus door de politierechter een tra gisch gevolg genoemd van verdachte's on voorzichtigheid. De man. die slechts zeer gebrekkig Nederlands spreekt, legde uit nimmer tevoren de petroleumkachel te hebben gevuld, aangezien zijn vrouw dat altijd deed. In november was ze echter in het ziekenhuis opgenomen. De officier eiste 250,boete. De poli tierechter, die aannam, dat "de verdachte inderdaad onkundig was van het grote brandgevaar, veroordeelde hem tot 100.- boete en een maand voorwaardelijke hech tenis. ADVERTENTIE Van Nelle bestellen Ned. Herv. Kerk Bedankt voor Oosterwolde (Geld.) I. Schipper te Ede. Beroepen te Kockengen L. Vroegindewey te Gameren. Geref. Kerken Bedankt voor Leerdam P. A. Bohlmeyer te Wilnis voor Okerk P. van der Spek te De Lier. Beroepen te 't Harde A. Bolwijn, kand. te Amsterdam. Chr. Geref. Kerken Beroepen te 's-Gravenmoer L. Holtrigter te Onstwedde. Remonstr. Broederschap Beroepen te Sommelsdijk drs. Th. Ro- singh, proponent te Leiden. Natuurlijk kon die papieren mxits in geen geval de officiële kroon vervangen, dat is duidelijk. Daarom werd nog steeds, de hele dag door, hel zoeken voortgezet. Het legertje hofdienaren verspreidde zich over de hele omtrek; toen binnen de muren van het paleis niets gevonden werd, onderwierp men de slottuin aan een diepgaand onderzoek. Lakeien klommen in bomen, keken over muren en in waterputten, zochten tussen de rozenperken en in goudvissenvijvertjesmaar weg was de kroon en weg bleef-ie1819 ADVERTENTIE TYPHOON FUTURA ƒ745.— In het woonwagenkamp even buiten Hengelo (O.) zijn bij een ernstige vecht partij tussen een familie uit het woonwa genkamp in Borne en bewoners van het kamp te Hengelo temhinisto zeven men sen gewond. Na zich eerst de nodige moed te hebben ingedronken, arriveerden tien leden van de familie Van E. uit Borne in Hengelo, gewapens met klewangs, knipscharen, broodmessen, drietanden en andere slag en steekwapens. De Hengeloërs verweer den zich uit alle macht. Er ontstond een gevecht, waarbij het bloed rijkelijk vloeide. Vóór de politie op volle sterkte zich in de strijd kwam mengen waren er reeds ze ven gewonden. Vijf familieleden van Van E. waren op dat moment reeds gevlucht; waarheen is niet bekend, evenmin de li chamelijke toestand, waarin zij verkeer den. Op het slagveld zelf had het Rode Kruis overigens al werk genoeg. Twee aanval lers, de 70-jarige J. W. van E. en de even eens bejaarde A. van E. bleken ernstig gewond, de laatste zelfs levensgevaarlijk. Hij had ernstige hoofdwonden. Zijn metge zel had een gebroken arm, een hoofdwon de én snijwonden in de. handen. Enkele aangevallenen liepen steekwonden in de rug, borst of zij op. De vrouw J. R. uit het kamp te Hengelo verloor het eerste lid van haar duim, J. H. R. raakte het grootste deel van een vin ger kwijt. Alle zeven gewonden werden naar het R. K. Ziekenhuis in Hengelo over gebracht; twee moesten worden opgeno men. De politie heeft een dubbele wacht bij het kamp geplaatst. De achtergrond van de vete is het feit, dat de familie Van E. het gezag van het kamphoofd te Hengelo niet wilde erken nen en daarom onlangs naar Borne werd verbannen. Rode Kruis-oefening. Zaterdag zal in het Duits-Nederlandse grensgebied, tussen Aalten en Winterswijk, een gezamenlijke Duits-Nederlandse Rode Kruis oefening ge houden worden. De oefening is bedoeld ter beproeving van de ramporganisaties van het Nederlandse en Duitse Rode Kruis. De veronderstelling welke ten grondslag ligt aan de oefening van zaterdag, is dat Aalten en Winterswijk door een orkaan getroffen zijn. Tengevolge van een tyfus-epidemie zijn de ziekenhuizen vol; bovendien moet rekening worden gehouden met radio- aktieve besmetting. Burgemeestersbenoeming. De burge meester van Montfort (L.) de heer J. K. Geurts is per 1 mei van zijn fuctie onthe ven en met ingang van dezelfde datum be noemd tot burgemeester van Horst (L.) Afscheid dr. Mühlenfeld. De ambassa deur der Duitse Bondsrepubliek, dr. Hans Mühlenfeld, en zijn echtgenote hebben maandagavond afscheid genomen. Velen waren naar het woonhuis van dr. Mühlen feld gekomen om de na vijf jaar van Den Haag scheidende ambassadeur een goede toekomst in zijn nieuwe standplaats, de Australische hoofdstad Canberra, toe te wensen. Ook hedenavond wordt een af- scheidsceremonie gehouden. Hooibergen in brand. Doordat kinde ren met vuur speelden is aan de Vallei straat te Veenendaal brand ontstaan in een hooiberg. Door de felle noordwestenwind, die het vuur aanwakkerde, sloegen de vlammen over naar de in de nabijheid staande hooibergen en schuren. Drie hooi bergen, drie schuren en een wagenloods werden spoedig een prooi der vlammen. De brandweer van Veenendaal slaagde er in de omliggende woningen door nathouden voor brand te behoeden. Het vee kon wor den gered. De schade wordt geschat od enkele tienduizenden guldens. Het bedrijf is verzekerd. Niet strafbaar. Een 57-jarige schapen fokker uit Leidsendam, die drie honden van zijn buren had doodgeschoten, is door de Haagse politierechter ontslagen van rechtsvervolging, omdat de honden zich op het erf van de schapenfokker hadden be vonden. „Zo is de wet nu eenmaal en wat ik er persoonlijk van vind, dat doet er nu verder niet toe", zei de politierechter. ADVERTENTIE Van Nelle bestellen I ADVERTENTIE Van Nelle bestellen ADVERTENTIE 4MSU£VtHi 34. „Niet veel. Mijn vader is daar een beetje oud voor en we hebben ons aan de gemakkelijke wegen gehou den. Ik had altijd zin om Helvellyn eens te beklimmen, maar deinsde er toch voor terug om voor de eerste keer in m'n eentje te doen. Toch ben ik van plan het op een goede dag eens te doen". „Hier is het", zei hij. naar een foto kijkend, '„Stri ding Edge. Dat heeft altijd een zekere bekoring. Men heeft daar een prachtig uitzicht aan de kant van Pat- terdale. Het is het mooiste gezicht ter wereld daar de zon te zien opgaan". „Of ondergaan. Ik kan nooit goed uitmaken, wat ik liever wil zien". ,;Oh, het opgaan. Het is wel niet mooier, maar het geeft een gelukkiger idee. Maar u moet het allebei zien. De enige moeilijkheid is, dat u de kans loopt bij het naderen van het betoverde uur zelf in d 1 mist te zitten". Hij sloeg met liefdevolle zorg de bladen om en Celia ging weg, terwijl zij met een glimlach zei: „Ik zal u hier maar rustig laten rondkijken. Als u hulp nodig hebt, roept u maar" Deverel praatte met Margaret, en Celia wendde zich weer naar de toonbank, waar verschillende men sen wachtten om boeken te laten inpakken en nota's te laten uitschrijven. Een tijdje later kwam op een stil moment Fielding nog even naar haar toe en zei een beetje verontschuldigend: „Het spijt me u te moeten lastig vallen, nu u het zo druk hebt, maar hebt u ook een afdeling kinderboe ken"? „Boven", zei Celia. „Die hebben we juist geopend. Ik zal u wel even meenemen. Meg, kun jij even het fort verdedigen?" Margaret liet Deverel over aan het bestuderen van de tweedehands boeken, die zij ernstig hadden staan bespreken en Celia nam Fielding door een zijdeur en langs een smalle trap mee naar een kleine kamer, die volgepropt was met kinderboeken. „Weet u, wat u hebben wilt, of kan ik u misschien helpen?" „Nou, ik heb er een vaag idee van. Het is voor een neefje van elf jaar en ik dacht aan een boek over vo gels en andere dieren. Hij begint juist geïnteresserd te raken in de natuur en dat wil ik graag aanmoedigen". „Hier zijn de boeken over de natuur. Dit is een heel goede serie", merkte zij op, hem een klein vrolijk ge kleurd boekje overhandigend. „Veel illustraties en eenvoudige en duidelijke om schrijving. Ze gaan over vogels, insecten, bloemen en bomen tot dusver, maar er komen er nog meer". „Ze maken die dingen tegenwoordig werkelijk aar dig". „Dit is een lieveling van mij", zei Celia, een dun boekje met een zwart-wit-tekening van een konijn op de stofomslag opnemend. „Het is prachtig geschreven, maar misschien gaat het voor een elf-jarige een beetje hoog. Peter Fielding is een prima schrijver voor na tuurliefhebbers van ongeveer vijftien jaar en ouder. Ik heb van al zijn boeken genoten. Hij heeft er ook een geschreven over het Meren-District. Hebt u het soms gelezen?" „Ohhij aarzelde en voegde er toen met een gezicht of hij een bekentenis aflegde aan toe: „In feite heb ik het geschreven". Tegen dc tijd, dat zij weer naar beneden gingen met twee voor het neefje geschikte boeken, waren zij goe de vrienden. Deverel stond tegen de toonbank geleund een brochure door te kijken. „Wat ben je een tijd weg geweest, Peter", zei hij, toen Celia de nota voor de boeken uitschreef. „Je kunt verkoopsters niet op een dergelijke manier in beslag nemen, weet je." Fielding grinnikte met een onverstoorbaar gezicht en haalde zijn portefeuille te voorschijn. „Denk je? Hoor eens, jij begint dat complex van een rondrennende grote zakenman te krijgen. Dat is erg." Hij schudde ernstig het hoofd. „Pas op, vriend. Juf frouw Howard en ik hebben gezellig rondgezworven om het meer Windermere, terwijl jij beneden stond te stomen." Hij glimlachte tegen Celia, terwijl hij het pakje boeken onder zijn arm nam. De twee meisjes waren de gehele middag druk be zig en eerst nadat zij de winkel gesloten hadden en samen naar de bushalte wandelde, bracht Margaret hun nieuwe cliënt ter sprake. „Deverel vertelde mij, dat zijn vriend Peter Fiel ding was, de natuurkundige. Wist je dat?" „Ja. Het kwam aan de dag, toen ik hem vroeg, of hij zijn eigen boek gelezen had. Hij lijkt mij een erg aardig mens. Zeer bescheiden." „Ik wou, dat ik een kans had gehad eens met hem te praten, maar 't was een beetje druk." „Daar zul je dan nog wel de gelegenheid toe krij gen. Hij komt in Marchwood wonen." Margarets ogen gingen wijd open van verbazing. „Och, kom toch! Waar?" „I-lolly House in de Wood End Lane." „Grote hemel! Hij weet zeker niets van het ongeluk dat over dat huis schijnt te hangen, veronderstel ik?" Celia glimlachte. „Ik geloof niet, dat hij bijgelovig is. Ik heb hem ge waarschuwd, dat er bij afwisseling een school, een ma nége, een kippenfokkerij en een warmoezeniersbe- drijf in gevestigd is geweest en dat in ieder geval de zaak over de kop is gegaan, maar hij scheen zich daar niet ongerust over te maken." „Het huis ziet er wel aardig uit, al is het dan ook een beetje oud, maar hij heeft er drie hectare wilder nis liggen. Wat gaat hij er mee doen? De vogels en vlinders bestuderen? Materiaal genoeg in die richting." „Hij wil eens proberen wat er met 'n gemengde fruit- en bloemenkwekerij gedaan kan worden. En wil er dan, geloof ik, ook nog kippen en ganzen aan toe voegen. In ieder geval trekt hij er de volgende maand in. Inmiddels logeert hij bij de Deverels en zet de zaak op poten. Deverel leek vandaag erg vriendelijk, hè?" „Ik heb hem altijd vriendelijk gevonden", zie Mar garet met tintelende ogen. „Jij bent de teen, die hem onaangenaam vond." Kerstmis kwam en ging voorbij. Het wei.was zacht en gemoedelijk en de festiviteiten waren dat even eens. Het was op Oudejaarsavond, dat er iets gebeur de, dat op Celia werkte als een lucifer op een stro- vuur. Ian had de Ruspers en ook haar uitgenodigd voor een danspartijtje op Wingate Lodge. De meeste leden van de Marchwood cricketclub waren er 11 een of twee jonge vrienden van Ian waren uit Londen ge komen. Bridget was er niet en Celia kwam tót de conclusie, dat de breuk dus niet geheeld was. De avond was een succes. Zelfs dr. Deverel, die voor de drank zorgde maakte een vrij levendige, zwierige indruk en Celia gooide alle voorzichtigheid overboord. (Wordt vervolgd) DINSDAG 22 APRIL Concertgebouw: Het Noordhollands Phil- harmonisch Orkest geeft tweede concert in de Beethovencyclus. 20.15 uur. Frans Halsmuseum: Avondopenstelling met verlicht interieur en oude muziek, 20.30—22.30 uur. Vleeshal: Poppentheater van Jan Ne- lissen, 20.30 en 21.30 uur. Vishal: Benelux-Fotosalon, 19.3022 uur. FILMS Cinema Palace: „Het vlees is zwak", 18 jaar, 19 en 21.15 uur. Frans Halstheater: „Een man kwam terug", 14 jaar, 20 uur. Lido Theater: „Sayonara", 14 jaar, 18.30 en 21.15 uur. Luxor Theater: „Het licht aan de overkant", 18 jaar, 19 en 21.15 uur. Rem brandt Theater: „Quo Vadis", 14 jaar, 19.30 uur. Roxy Theater: „Tarzan en de Wazuri diamanten", 14 jaar, 19 en 21.15 uur. Studio Theater: „De lord, de lady en de butler", a.l., 19 en 21.15 uur. DIVERSEN Brinkmann: Voor de Vereniging „Hu- manitas" spreekt drs. H. G. Bos over: „De psychologie in de praktijk van het maat schappelijk werk", 20.30 uur. WOENSDAG 23 APRIL Stadsschouwburg: Nieuw Nederlands Toneelgezelschap met „Bernadine", 20 uur. Concertgebouw: Het Haarlems Chr. Man nenkoor geeft een operaconcert, 20 uur. Frans Halsmuseum: Avondopenstelling met verlicht interieur en oude muziek, 20.3022.30 uur. Huis Van Looy: Tentoonstelling van werken van leden van „Kunst Zij Ons Doel", 10—12.30 en 13.30—17 uur. Vleeshal: Poppentheater van Jan Ne- lissen, 20.30 en 21.30 uur. Vishal: Benelux-Fotosalon, 13—17.30 en 19.3022 uur. FILMS Cinema Palace: vHet vlees is zwak", 18 jaar, 14, 16.15, 19 en 21.15 uur. Frans Hals theater: „Een man kwam terug", 14 jaar, 14.30, 19 en 21.15 uur. Lido Theater: „Sayonara", 14 jaar, 14, 18.30 en 21.15 uur. Luxor Theater: „Mam'zelle Striptease", 18 jaar, 14, 19 en 21.15 uur. Rembrandt The ater: „Quo Vadis", 14 jaar, 14, 16.15, 19 en 21.15 uur. Roxy Theater: „Tarzan en de Wazuri diamanten", 14 jaar, 14.30, 19 en 21.15 uur. Studio Theater: „De lord, de lady en de butler", a.l., 14.15, 19 en 21.15 u.

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 9