Leger, communisme en opstand in de Indonesische republiek N HERCULES Uw zware shag Londen probeert crisis op Malta snel te bezweren Van dag tot dag Dodenherdenking ZOA VO-manoevres dichter bij dan Djakarta wel zou wensen ^Qraatótoel Zoeternij verdrijft roos 3 A Dcslui n dikheid Voorloper van Amerikaanse maanraket gelanceerd Neuskegel van bijzondere makelij beproefd Relletjes in Valletta Op de Honderdste „Yvette" Atoomschepen MAX FACTOR'S Vrouw pleegt aanslag op haar man Automatisch telefoneren van België naar Nederland DONDERDAG 24 APRIL 1958 De moeilijkheden welke gerezen waren over het samenvallen van de kermis en de speciale herdenking door de Haarlem se jeugd van de in de tweede wereldoorlog gevallenen zijn gelukkig uit de weg ge ruimd, doordat het met de kermisexploi tanten gesloten contract blijkt te voorzien in de. sluiting van de kermis gedurende de gehele gedenkdag. Dit neemt niet weg, dat er in het be trachten van de herdenking der gevalle nen in de loop van de dertien jaar, welke sinds de bevrijding vergleden zijn, een toe nemende verwatering valt waar te nemen. In grote groepen van de bevolking blijkt het hoogste offer, door zovelen gebracht, langzaamaan in het vergeetboek geraakt te zijn. Dat uit zich in de geleidelijke ver mindering van de deelneming aan de Stille Tochten en in de aandrang, die steeds sterker door de betrokken belang hebbenden wordt uitgeoefend, om de her denking te beperken tot. het tijdvak van zes tot acht uur 's avonds. Na de twee minuten stilte dient het leven zo snel mo gelijk zijn rechten te hernemen, zo rede neert men blijkbaar: de bioscopen en de cafés moeten zonder verwijl weer ge opend worden. Nu kan men inderdaad aanvoeren, dat van officiële zijde weinig wordt gedaan om de bevolking voor te gaan door het volgen van een vast beleid in dit opzicht. De voortdurende verspringing van de her denkingsdatum bijvoorbeeld werkt een traditie niet in de hand. Het is ons ti'ou- wens een raadsel welke godsdienstige re denen kunnen beletten op een zondag doden te herdenken. Desondanks moet men spijtig constateren, dat het met een werkelijk stijlvolle, door de gehele bevol king meebeleefde en meegevoelde herden king hier te lande slecht is gesteld, omdat men de betekenis daarvan onvoldoende begrijpt. In bepaalde kringen ontziet men zich zelfs niet te berekenen welke „scha de" men door de dodenherdenking lijdt en dit als een argument aan te voeren om de verplichte sluiting tot een minimum te beperken. En anderen voelen het als een bijkans drukkende last, dat men zich op zo'n dodengedenkdag niet kan vermaken op de wijze waarop men dat gewend is. Vooral wanneer eens in de zoveel jaar de herdenking op een zaterdag valt, kan men die groep horen sputteren. Wij vinden dat een belediging voor de duizenden die zich nooit meer zullen kun nen amuseren zoals zij zo graag hadden ge wild en die veelal naam- en roemloos zijn ten onder gegaan in een hopeloze strijd. De wetenschap dat een heel volk zich ten minste één dag in het jaar en wat is dat nog in vergelijking met al die verloren levens enige discipline oplegt, zou een troostrijke gedachte kunnen zijn voor hun nabestaanden. Het is diep betreurenswaar dig, dat wij ons daartoe nog niet hebben kunnen opwerken. De felle critiek, die in de Kamer is los gekomen op het beleid van het departe ment van Defensie, naar aanleiding van de zogenaamde „helmen-affaire", geldt in de eerste plaats de staatssecretaris, mr. Kranenburg, op wiens schouders de spe ciale verantwoordelijkheid voor het ma terieel rust. Er viel uit de Kamer zelfs een neiging te constateren om mr. Kra nenburg van ondeskundigheid te betich ten, doch deze ernstige afkeuring werd slechts summier onder woorden gebracht. .Daarbij speelden natuurlijk politieke overwegingen een rol. De staatssecreta rissen hebben .pameHjk in de subtiele structuur van het kabinet oÓK^i££rtaan deel in de politieke „koekverdeling"\ï.rt andere woorden, hun politieke afkomst ia een factor in hun aanstelling geweest, in verband met de moeilijke kabinetsforma tie. Wanneer men een staatssecretaris het bos in zou willen sturen onder het motief van gebleken ondeskundigheid, zou dat in de gegeven omstandigheden het labiele evenwicht in het kabinet evenzeer bedrei gen als wanneer een minister zou worden gedwongen heen te gaan. Vandaar, dat de Kamer voorzichtig is opgetreden en dat alleen de oppositie vrijuit sprak. De Ka merleden die geestverwanten in het kabi net hebben, hielden zich angstvallig op de vlakte en waren verheugd met de erken ning an minister Staf, dat fouten ge maakt waren. Hier wreekt zich dus duidelijk de poli tieke bijbedoelingen, die de benoeming van staatssecretarissen hebben begeleid. Wanneer de Kamer deskundigs6 onder geschikten aan de rechterhanc 1 der minis ters willen zien, zal zij in de t^ oekomst de staatssecretarissen moeten doet h vallen buiten het patroon van de poltiej ike presti- geverdeling, die de samenstelling" van een kabinet pleegt te begeleiden en ziès,h moe ten tevreden stellen met een pb^itieke schakering in de regering, die enkel,'f door de ministers wordt vertegenwoordig. P- WEEKABONNEMENTEN f t dienen uiterlijk op Woensdag te w 'orden c betaald, daar de bezorger» op D' onder in dag moeten afrekenen. 8 DE ADMINISTi BATIE PADANGSIDEMPUAN (UP) „Wanneer het Indonesische leger ooit tegen een land ten strijde trekt, zal het niet Amerika zijn, maar China. Wij kunnen niet toetreden tot de ZOAVO, omdat er te veel Chinezen in Indonesië zijn. De Chinese ambassade is actiever dan de Russische. De Russen geven meer geld uit, maar de communistische propaganda komt hoofdzakelijk van de Chinezen. Het aantal communistische elementen in het leger minder dan twintig percent staat onder voortdurende controle." Aldus heeft de commandant van de centrale Indonesische strijdkrachten in West-Sumatra, brigade-generaal Djatikusumo verklaard. Djatikusumo zei voorts: „Het Indone sische leger voelt over het algemeen sym pathie voor de principes van de opstand. De opstandelingen begingen echter een grote fout door een regering te vormen. Hierdoor schrikten zij vele officieren, die zich eventueel bij hen hadden kunnen voegen, af". (Djatikusumo zeide niet of hij zelf tót deze groep behoorde). Intussen hebben woensdag de Indone sische premier, Djuanda, en de drie chefs van staven der strijdkrachten, vergaderd voor een beschouwing van de buitenlandse reactie op de „politie-actie" der regering tegen de opstandelingen in West-Sumatra CAPE CANAVERAL, (UP) De Ame rikaanse luchtmacht heeft gisteren een voorloper van de eerste raket naar de maan gelanceerd. De raket, een combina tie van de Thor van de luchtmacht en de tweede trap van de „Vanguard" van de marine, was gericht op een punt dat meer dan negenduizend kilometer van Cape Ca naveral ligt verwijderd, in een gebied in de Atlantische oceaan dat op 1500 kilome ter afstand van de westkust van Afrika ligt. Officiële kringen zeiden „zeer tevreden" te zijn over het verloop van de proef, die was bedoeld om een indruk te krijgen van de wijze waarop men de kop van een kern raket terug kan brengen op aarde, na een tocht naar de ruimte buiten de damp kring. De neuskegel van de raket die de vorm heeft van een halve bol is maar wei nig groter dan de doorsnee van de Van- guard-raket, die ongeveer tachtig centi meter is. Voor het lanceren van een raket naar de maan zal gebruik worden gemaakt van een drietraps-installatie bij de combinatie welke gisteren benroefd werd zal derhalve nog een trap worden gevoegd. Een „maan raket" zal verder voorzien zijn van een elektronische besturingsinstallatie. .F. (Reuter) De neuskegel moet voor komen dat intercontinentale ballistische projectielen ontploffen als zij op weg naar het doel voor de tweede maal de at mosfeer bereiken. Amerikaanse vliegtuigen en schepen zoeken naar de neuskegel van de raket die aan een parachute moet zijn neerge komen, om te voorkomen dat hij vernietigd wordt door het plotselinge contact met het water. De ram op de parachute zou niet losschieten voordat de instrumenten in de kegel belangrijke gegevens hadden ver zameld over de temperatuur, die ontstaat door wrijving als de kegel weer in de dich tere luchtlagen komt. Volgens niet-officiële mededelingen be vinden zich in de kegel een radio-zender, een kleurregister, een apparaat om de haaien op een afstand te houden, flikker lichten en een drijftoestel. (AFP) De luchtmacht heeft meege deeld, dat de raket met goed gevolg is gelanceerd. Amerikaanse functionarissen vrezen, dat men er niet in zal slagen de neuskegel van de raket te vinden. Men gelooft, dat de zender in de kegel niet gewerkt heeft, waardoor men het apparaat niet heeft kunnen volgen. en Noord-Celebes, aldus een bericht van PIA. Tevens hebben zij gesproken over de manoeuvres welke de volgende week door de ZOAVO-landen in de omgeving van de Indonesische wateren zullen worden ge houden. Ook de secretaris-generaal van het ministerie van Defensie, Hidayat, heeft de besprekingen bijgewoond. Op 1 mei begint in de wateren tussen Singapore en Manilla de ZOAVO-marine- manoeuvre „Ocean link", waaraan 24 Australische, Engelse, Nieuwzeelandse, Pa kistaanse en Amerikaanse schepen zullen deelnemen. De oefeningen duren twee we ken en hebben ten doel organisatie en co ördinatie der marine-operaties te testen De schepen zullen alle op 28 april, voor de aanvang van de oefening, bij Singapore voor anker gaan. Drie vliegdekschepen nemen aan de manoeuvres deel: de Austra lische „Melbourne", de Engelse „Bulwark" en de Amerikaanse „Philippine sea", voorts een aantal kruisers en torpedobootjagers. Het te Djakarta verschijnende blad „Su- luh Indonesia" noemt de manoeuvres een rechtstreekse intimidatie van Indonesië. De ZOAVO-manoeuvres betekenen, vol gens het blad, een morele steun voor de opstandelingen in Midden-Sumatra. Opinie in Philippjjnen MANILLA (UP) Tijdens een verkla ring die hij woensdag aflegde voor een commissie voor Buitenlandse Zaken uit het huis van afgevaardigden heeft de Phi- lippijnse minister van Buitenlandse Za ken, Felixberto Serrano, opgemerkt dat het communisme zich tegen 1959 onwrik baar in Indonesië zal hebben gevestigd wanneer de huidige tendens niet wordt gewijzigd. Serrano meent dat de regering van Dja karta voortdurend door Rusland gesteund wordt. Hij schat dat de Russische steun, in de vorm van oorlogsschepen, vliegtui gen, wapens en munitie, een waarde be loopt van 100 miljoen dollar, dat is onge veer 380 miljoen gulden. Niet alleen heeft de centrale regering goederen van Rusland gekregen, maar ook zijn Russische technici gezonden, die Indonesië op vele terreinen hulp bieden. Darul Islam op Celebes in actie DJAKARTA (Reuter) Het persbureau Antara meldt, dat drie bataljons gewa pende leden van de Darul Islam in Mjd- den-Célebes pogihgen hebben gedaan de steden Makalé en Rantepao binnen te dringen. Na een gevecht van vier uren waarin elf bendeleden, een politieman en vijf burgers zijn gedood, zijn de aanvallers door eenheden van de politie terugge drongen. De autoriteiten van Midden-Celebes heb ben om versterkingen uit het zuiden ge vraagd, om mogelijke nieuwe aanvallen van de Darul Islam af te slaan. ADVERTENTIE (Van onze correspondent in Londen) De Britse gouverneur van Malta heeft de leider van de nationalistische opposi tiepartij dr. Borg Olivier opdracht gege ven een nieuw kabinet te vormen, maar deze heeft geweigerd „zonder opdracht van het volk" een formatie te ondernemen. In de Maltezer hoofdstad, Valetta, zijn woensdag als gevolg van betogingen door Labourgezinden en jeugdige demonstran- te'ivIWle^fe^'ütlfebrókën, waal-bij"de politie van de gummistok gebruik moest maken. Vijftien burgers liepen verwondingen op. De Britse regering wil tijd winnen en wenst dat het constitutionele proces nor maal verloopt. Lennox Boyd, de Britse minister van Koloniën, heeft in het Lager huis verklaard, dat dit de beste kans biedt op een oplossing. De vroegere La bour-minister van Koloniën, Griffiths, heeft er namens de Labour-oppositie op ADVERTENTIE De S muggen Jongens! Het is zover! We zeggen nu niet meer: „Laat nou de kat maar komme". Voortaan heet het: „Laat nou de kachel maar uitgaan!" Ik heb het gezien, bij mij, buiten voor het raam, boven de rododendron die nog alsmaar niet wil: Vijf muggen, die een danstentje begonnen zijn! En een lól, dok ter! Fantastisch! Alsof ze met hun drie honderden zijn. Komt trouwens ook nog. Met zijn duizenden komen ze straks. Kan óns het schele. „Awwe maar lol hebbe!" zal Wim Kan zeggen. De Spoetnik 2 is in de Oceaan naar zijn uiteindelijke finale geduikeld - ook niet erg, er zwerven nog drie Amerikaanse ba.llen rond in de stra- tos, waarvan er een de eerste tweehonderd jaar er niet aan denkt er mee op te houën! Nou?! - Wat wil je dan?! - Dan hebben we geloof ik nog ergens een dik miljard te kort op de boterDaar zou je toch ka pot van moeten zijn! - Niks daarvan. Bo vendien is meneer Geurts burgemeester van Horst (L.) geworden. En dan.Frans Vaassen gooit er nog een nieuw toneelge zelschap tegen an! Gooi óp, jongens. We hebben achttienhonderd miljoenairs in Ne derland. De man tien mille en de eerste tien maanden kan je niks gebeuren! - Daarna zullen we wel weer zien. - Wat hebbenwe nog meer? - O ja! De Cura- Caose voetballers hadden een keurig pak aan, volgens de krantenberichten. Dat was toch ook fijn! - En wij, die gedacht had den dat ze in hoela-hoela-biezen rokjes zouden komen. Dacht je maar! - Hoogstens in Volen- damse jurken! Man! Het is zo leukEn dat allemaal vanwege die vijf muggen die dat dans tentje begonnen zijn voor m'n raam! Jongens! Laat nou de kachel maar uitgaan! Vijf muggen boven mijn rododendron- in-katzwijm! Voor mij, allemaal tekens dat nicht Lente er definitief i s! Jan van Ees aangedrongen, dat, vóór er algemene ver kiezingen op Malta gehouden worden, alle Britse partijen een nieuwe poging zullen doen om een uitweg te vinden, teneinde voortgaande verbittering in de betrekkin gen tussen Londen en Malta te voorko men. Lennox Boyd zei, niet zo bezorgd te zijn over Mintoff's aftreden, dat tot diens ophefmakende taktiek behoort, als hij zijn zin niet krijgt. Mintoff trad vier maanden geleden ook af, en eveneens als „minister. ,vap Openbare Werkeq.in,,4e pjd.. van de Labour-regeririg, die weigerde een ultimatum van Mintoff ,te aanvaarden. Een spoedige algemene verkiezing lijkt onvermijdelijk. De Britse regering zou voorlopig voor de nodige financiën moeten zorgen, maar indien de regeringsschulden te groot zouden worden, zou de gouverneur de noodtoestand moeten afkondigen. Zelfs dan nog wil Londen blijven vasthouden aan handhaving van de constitutie. De grondwet zou pas opgeschort worden, in dien zou blijken dat er geen Maltezer regering kan worden gevormd, in welk geval de gouverneur het bestuur in handen zou moeten nemen. De Britse regering vertrouwt echter, dat een dergelijke toe stand kan worden vermeden. Londen is niet van plan Malta toe te staan dit jaar de vastgestelde maximale uitgaven te overschrijden. Charlotte Kohier zal in de kleine zaal van het Concertgebouw te Amsterdam op dins dagavond 29 april, de honderdste en laatste voorstelling geven van .Yvette' van Guy de Maupassant in de vertaling van Adriaan Morriën. Volgens het jaaroverzicht van Lloyds re gister of Shipping zullen schepen, welke door middel van kernenergie worden voort bewogen, op basis der kosten voorlopig niet kunnen concurreren met stoomschepen. Kostenoverwegingen maken de voortbewe ging door middel van kernenergie voor lopig niet aantrekkelijk voor reders. De proefnemingen met de kernenergie hebben aangetoond dat de werking van door kern energie voortbewogen motoren betrouw baar is, doch de combinatie van kapitaal kosten en brandstofkosten is de bepalende factor. ADVERTENTIE ?uden de sprookjesbeden- kersv wel ooit een betere vondst h6bben gedaan om de aandacht en udc verbeeldings kracht van1 hun .ieugdig_ pu bliek te bo'?ien ,enTte,s ir' leren, dan toé.,1 Z1J -.Luilekker land" uitvondeif «at be koorlijke centrum -va.n eetbare en smakelijke maa happc- lij.ke verschijnselen, v. genot van de tong als cTnife punt van de grondwet gold ?n waar het leven één voort durend gastronomisch avon tuur werd? Wie zich nog niet met as-." cetische kracht heeft ontw^r" steld aan all^ aa'-Hce o6"'6" tot gepaste hoogte ontvankelijk is gebleven voor de materiële vreugden des le vens, zal moeten toegeven dat het bestaan van een Lui lekkerland (op redelijke af stand van onze wooncentra) een prettige situatie voor va kantiereisjes zou leveren. Een beknopt bezoek aan zulk een land, gepaard gaande met een niet al te ho?e levensstan daard aldaar, zou een aange name afwisseling kunnen be tekenen en veel meer vol doening geven dan een haas tige reis naar de Dolomieten, waar men weliswaar veel moois kan zien, doch met ma gere lunchpakketjes urenlang moet klimmen óm dat moois onder ogen te krijgen. In Luilekkerland is van urenlang klimmen geen spra ke. De luiheid is er namelijk een nationale deugd en zelfs de gebraden kippen zijn ge traind op duikvluchten naar de monden van de vadsig ach terover liggende bezoekers. Dat moet voor de afwisse ling een aardige belevenis zijn. Doch het aardigste lijkt mij, dat allerlei nuttige en on misbare gebruiksvoorwerpen, die in een normale samen leving door het gebruik ver slijten en dan in de vuilnisbak terechtkomen, in Luilekker land zijn vervaardigd van eet baar en tongstrelend mate riaal, zodat men ze kan consu meren zodra het mooie eraf is. Wie vindt het bijvoorbeeld niet jammer, een defecte si garenaansteker te moeten weggooien? Zou het niet veel prettiger zijn, het kapotte ding eenvoudig als een lolly te kun nen wegtikken inplaats van het in de rommella te laten roesten? En wie zou niet meer levensvreugde ondervinden door te ontbijten met een in aanvaardbare stukken ge broken bureaulamp - met - amandelsmaak, inplaats van het ding telkens weer bij zol deropruimingen tegen te komen? Oude schoenen kunnen ook zo lastig zijn. Men draagt ze niet meer, herstel loont de moeite niet en ze staan maar te staan met hun neuzen in de lucht, zonder nog ooit van enig nut te zijn. Hoe prettig zou het wezen, ze door de pudding te kunnen doen. Het is u nu wel duidelijk, dat ik een bezoek aan de ten toonstelling „De Suiker" heb gebracht. Daardoor komt men tot dergelijke zoete, smake lijke dagdromen want op die tentoonstelling blijken de mogelijkheden tot verwezen lijking van een betrekkelijk Luilekkerland tenvolle. Inplaats van zich te beper ken tot vervaardiging van de dingen, die door hun uiterlijk en doelstelling tot consumptie geroepen zijn, hebben de sui kerbewerkers namelijk zich uitgesloofd om met behulp van hun zoete grondstof allerlei voorwerpen te vervaardigen, die tot dusver van geheel an der, onsmakelijk materiaal werden gemaakt. De natuur heeft gemeend, een goede vondst te hebben gedaan door tulpen en narcis sen te laten groeien in een kleurenweelde, die jaarlijks duizenden naar ons land trekt. Oppervlakkig gezien wés het een aardige vondst doch als men ziet dat tulpen en nar cissen uit suiker vervaardigd kunnen worden en er dan even liefelijk uitzien, terwijl zij na afloop van het seizoen met huid en haar kunnen wor den opgegeten, komt men on willekeurig tot de conclusie dat die natuur even langer had moeten nadenken voor dat zij met de vervaardiging begon. Onze huidige samenleving telt talrijke voortbrengselen der nijverheid, die beter van suiker of ander eetbaar ma teriaal kunnen worden ver vaardigd. Een klok van cho colade bijvoorbeeld biedt dui delijke voordelen boven een uurwerk van metaal en hout. Als zij achterloopt, likt men enkele dagen van de slinger af. Als ze stilstaat, dreigt men haar te zullen verslinden en ziet: zij loopt alsof de duivel haar op de wielen zit. Een buste van witte choco lade is verre te preferen boven de gangbare van mar mer of hardsteen. Wie zijn kop wil laten beitelen voor het nageslacht, bedenke zich ter dege of hij niet liever naar de chocoladebakker zal gaan. De gelijkenis kan even treffend zijn en men heeft het voor deel, dat men bij het ouder worden zelf, met likken, de gelijkenis kan bijhouden. Wanneer het nageslacht er op uitgekeken is. richt men een openbaar festijn aan waarbij de uitgebeelde met gevoelens van hoogachting en eerbied wordt opgegeten. Vele plastic artikelen, waarmee wij in onze moderne samenleving figuurlijk worden doodgegooid, zouden in eet baar materiaal het leven al thans nog enigszins kunnen verzoeten. En het papier zou eveneens in vele gevallen kunnen worden vervangen door het zoete materiaal. Het verslinden van boeiende ro mans zou op die wijze niet meer door gedwongen eet- uurtjes behoeven te worden onderbroken. Het straffen van onwillige leerlingen op school zou efficiënter kunnen geschieden door hun te be velen, de niet-geleerde les op te eten. De kalender zou men al snoepende kunnen bijhou den. De ontvangen minnebrie ven zouden inniger in de geest kunnen worden opgenomen en bovendien niet stoffig worden in de la. De dagelijkse krant zou het „snoepje van de dag" kunnen worden en sommige weekbladen zouden een geheel gezin de ganse week van zoete hapjes bij de thee kunnen voorzien. Naschrift: de directie van ons blad voelt wel voor het idee, doch wil eerst terdege de smaak van de gemiddelde krantenlezer peilen. Men kan er echter wel op rekenen dat dit onderzoek binnen een jaar zal zijn beëindigd, zodat men begin april 1959 het eerste eet bare nummer tegemoet kan zien. Men houde de datum in ge dachten, om teleurstelling te voorkomen. NIEUWE WETENSCHAPPELIJKE FORMULE REKENT AF MET ROOS EN H00FDJEUKI Roos? Hoofdjeuk? Voor geen probleem meer! Banish verdrijft beide - snel en voor goed. Wèg, die hinderlijke schilfertjes. Banish reinigt en verkwikt de hoofdhuid maakt de poriën vrij - hergeeft uw haarlevenskrachtige soepel heid. Banish irriteert de huid niet BANISH had succes in 97.3 van ernstige proefgevallen. BANISH anti-roos preparaat VAN MAX FACTOR HOLLYWOOD Imp. MarfacN.V.,Huddestr.B, A'dam J. L. De echtgenote van de 40-jarige V. uit Bergen op Zoom is door de rijkspolitie ge arresteerd, verdacht van poging tot moord op haar echtgenoot. De vrouw verdacht haar man van on trouw. Hij ging 's avonds dikwijls m"t een zoon mee, die verkering had met een meis je in Zegge, een dochter van een weduwe. De vrouw ging achter het tweetal aan en drong de woning van de weduwe binnen, waar zij haar zoon en haar man aantrof. Zij stak haar man met een mes in de nek, die daarbij niet ernstig werd gewond. De vrouw is later gearresteerd. De telefoonabonné's in Brussel en Ant werpen kunnen sinds dinsdag automa tisch de aangeslotenen in Amsterdam en Rotterdam opbellen. In omgekeerde rich ting is dit echter nog niet mogelijk. In Brussel kon men reeds enige tijd volauto matisch met Parijs telefoneren. De dienst zal uitgebreid worden tot an dere Nederlandse steden, waaronder Dor drecht, Gouda, Vlaardingen, Zaandam en Hilversum. In de lóóp van 1959 zullen ook de netten van Den Haag, Breda, Goes, Til burg, Eindhoven. 's-Hertogenbosch, Delft en Leiden worden aangesloten.

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 5