Sch°e Opticien WEB ER Forumavond in het Thijsselyceum DONDERDAG 24 APRIL 1958 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 5 Bloemen voor burgemeester Cooremans en journalisten Gravestenenbrug in Haarlem weer hersteld Drs. H. G. Bos sprak voor leden van „Humanitas" Twee ongevallen bij oversteken van de weg Bestuurslid van CJMV in Haarlem overleden Dr. D. H. Peereboom Voller richt oproep tot jeugd Ledenvergadering K.V.P. Bloemendaal W ie Ier nieuws Duitse wielerploeg in Sportweekronde Speeltuin „DVS" gaat zaterdag open Brugwachter J. M. Geurts 40 jaar bij havendienst Haarlemse afdeling bestaat veertig jaar goede „nëp Kort nieuws „Boeven en madeliefjes" met veel succes door scholieren gespeeld Burgerlijke Stand van Haarlem (Van onze correspondent in Brussel) Het bezoek aan de burgemeester van Brussel, prof. Lucien Cooremans, die een beetje hees is van de vele Expo-toespra- ken, die hij dezer dagen heeft gehouden, was voor de Haarlemse bloemenmeisjes en ook voor mr. O. P. F. M. Cremers, bur gemeester van Haarlem en zijn echtgeno te, het hoogtepunt van het verblijf in Brus sel. De heer Cooremans bewees in zijn toe spraak, dat hij Haarlem kent. Hij verheug de er zich over, dat zijn collega hem „levende bloemen" en andere uit Haar lem brengt. Prof. Cooremans hield zijn toespraak in het Nederlands. Daarna sprak de burgemeester van Haarlem eni ge vriendelijke woorden over het mooiste plein van de wereld, de Grote Markt in Brussel, het mooitste gebouw, het Brus sels stadhuis. Om de burgemeester van Brussel moreel te steunen in zijn zware taak van burgemeester van de wereld tentoonstelling hadden de Haarlemse meisjes maar liefst een vracht bloemen meegebracht. De burgemeester van Brussel kreeg ook de partituur van het bloemenbed aangeboden, evenals de Haarlemse catalogus en het boek van het Frans Halsmuseum. Hij werd uitgeno digd om Haarlem te bezoeken. Het was een alleraardigste ontvangst. Besloten werd met het bloemenlied en het bezoek van de meisjes aan enkele historische za len van het stadhuis. In het Pershuis, dat vlak naast de Gro te Markt ligt, werd een receptie gehouden en heel wat Brusselse journalisten in de bloemetjes gezet. De gele narcissen prijk ten op de revers van de dames en heren van de Belgische pers. Hier hielden de he ren Toebosch, de president van de toe ristische commissie van de Belgische persbond en de heer Leon Duwaert, presi dent van de Belgische persbond, een toe spraak, waarop de burgemeester van Haarlem antwoordde. De meisjes konden uitrusten van de vermoeiende wandelingen. Ze kregen verfrissende drankjes aange boden. Uit de toespraken van de burge meesters bleek, dat er enkele vergelij kingspunten zijn tussen Haarlem en Brus sel. Men weet, dat de Brusselse ag glomeratie samengesteld is uit onaf hankelijke gemeenten en zo is het te verklaren, dat Brussel „slechts" evenveel inwoners heeft als Haarlem, namelijk 170.000. Bovendien stijgt de bevolking in Haarlem en daalt zij door de uitwijking van deBrusselaren naar de buitenge meenten in de hoofdstad. Na een lunch is de autobus met de „levende bloejnen" naar Gent vertrokken, waar vanmiddag reeds een receptie op het Gents stadhuis wordt gehouden. De bloemenrrfeisjes zou den daarna een rondrit door de stad ma ken en vanavond een speciale voorstelling De Gravestenenbrug over het Spaarne te Haarlem, die verleden week woensdag avond bi.i een aanvaring door het motor schip „Martha" uit Sneek zo ernstig be schadigd werd, dat een der klapdelen voor reparatie naar een machinefabriek moest worden gebracht, is weer hersteld. Het uitgenomen klapdeel aan de kant van de Bakenessergi'acht, dat bij deze aanva ring het meest beschadigd werd, is dins dagmiddag met behulp van een drijven de bok weer op zijn plaats gebracht. Met de montage- en herstelwerkzaamheden aan het rijdek was men woensdagmiddag om vier uur zover gevorderd, dat de brug toen weer voor wielrijders en voetgangers opengesteld kon worden. Na het huishoudelijk gedeelte van de jaarvergadering van de vereniging „Hu manitas", afdeling Haarlem, heeft de psy choloog, drs. H. G. Bos, hoofd van het ge meentelijk schoolpsychologisch bureau te Haarlem, een inleiding ge'-ouden over het onderwerp „De psychologie in de prak tijk van het maatschappelijk werk". De inleider ging hierbij uit van het stand punt, dat de psycholoog en de maatschap pelijk werker bij hun dagelijkse arbeid nauw behoren samen te werken, als ge lijkwaardige, aanvullende krachten. De psycholoog, staande tussen de psychiater en de maatschappelijk werker, kan daar bij een eigen bijdrage leveren. Heeft het rapport van de maatschappelijk werker hoofdzakelijk een sociaal patroon, dat van de psychiater legt de persoonlijke proble matiek van de cliënt bloot. Want bij de ontmoeting tussen de psycholoog en zijn cliënt kunnen speciale facetten van het probleem van de hulpzoekende naar voren worden gebracht die de psychiater noch de maatschappelijk werker duidelijk ge worden waren en in teamverband uitge werkt zouden kunnen worden. Het psychologisch onderzoek kent men in ons land meestal alleen nog als selec tie-methode, dus als een onderzoek van „meten" en „wegen" vqn mogelijkheden. Doch de methodes der psychologie kan de hulpzoekende heden ten dage ook helpen aard en oorzaak van zijn moeilijkheden te ontdekken. Zo is het psychologisch on derzoek een „moment-opname" geworden van de eigen visie van de cliënt op zijn moeilijkheden. En dë maatschappelijk werker kan er door worden in staat ge steld kennis te nemen van de diepere drijf veren die aan de moeilijkheden van zijn cliënt ten grondslag liggen. Daarom is het ongetwijfeld de meest efficiënte wij ze van werken van de maatschappelijk werker, zo concludeerde spreker, de hulp van de psycholoog bij het werk in te roe pen. Gezamenlijk kunnen zij de mens-in- nood trachten te helpen zijn leven bewus ter en daardoor gezonder te leiden. Ook de Brusselse verkeersagent werd door de Haarlemse bloemenmeisjes niet vergeten. Zijn gezicht toont aan, dat hij zeer ingenomen is met dit charmant bezoek. van het klank-en lichtspel „Van de vikings tot keizer Karei", dat in de historische Sint Baafsabdy wordt opgevoerd, bijwo nen. Gistermiddag hebben de Haarlemse bloemenmeisjes een bezoek gebracht aan de Expo, waar zij bloemen aanboden aan de commissaris van het Nederlandse pa viljoen, mr. H. F. van Walsem en aan de commissaris-generaal van de Expo, ba ron Moens de Fernig. Aan het bezoek aan de Expo is een Vlaamse en Franse televi sieuitzending gewijd. Woensdagmorgen om halftien stak een achtenzeventigjarige wielrijder bij de Zo- merweg dé Schipholweg in Haarlem-Oost over en werd aangereden door een auto, die uit de richting Haarlemmermeer na derde. De wielrijder is met een hersen schudding naar de Mariastichting over gebracht. Na gepraat te hebben met een vriendin op het oostelijk trottoir van de Grote Houtstraat nabij het Verwulft stak woens dagmiddag om kwart voor drie een drieën dertigjarige dame de straat over, juist op het ogenblik dat een aantal wielrijders in noordelijke richting reed. De dame werd aangereden en met een hersenschudding is zij naar de Mariastichting overge bracht; later is zij naar haar woning ver voerd. De wielrijder heeft aanvankelijk hulp verleend, maar is vervolgens verdwe nen. De politie verzoekt hem zich te mel den bij de afdeling verkeerspolitie voor 't verstrekken van inlichtingen. Zijn fiets was aan de voorzijde beschadigd. Woensdagavond werd onder auspiciën van de Oudervereniging van het Jac. P. Thijsselyceum in de aula van deze school aan de Elswoutlaan in Overveen een fo rumavond gehouden, waarbij gediscus sieerd werd over het onderwerp „Vakan tiewerk van de jeugd. Het forum stond on der voorzitterschap van de heer D. M. van Willigen, rector van het Jac. P. Thijssely ceum en werd verder gevormd door een moeder: mevrouw E. Beucker-Adreae van Hoogenhuize, een arts: dr. A. J. H. van Eunen, een vader: de heer P. A. Dyke- ma, een docent: ir. K. J. I-Iondius en een vertegenwoordiger uit het bedrijfsleven: mr. L. van Nouhuys, directeur van een chocoladefabriek. Er waren verscheidene vragen van ouders binnengekomen, die of kort beant woord werden of leidden tot discussies. Het onderwerp bleek bij nadere bespre king nogal eenzijdig. Op de vraag „of va kantiewerk wel altijd verantwoord is" bleek de medicus dr. A. J. H. van Eunen het best geformuleerde antwoord te ge ven: „daar vakanties voornamelijk rust moeten betekenen is lang niet elk kind ge schikt om dan te gaan werken. Is het kind daartoe in staat, dan moeten de ouders zich de moeite geven om na te vragen waar het kind komt te werken en onder welke omstandigheden. Voor iemand die gezond is kan het werken in de vakantie zelfs nuttig zijn, want té vele ontspanning kan leiden tot over-ontspanning, iets wat fataal is". De heer Dykema voegde hier aan toe, dat ook hij van mening was'dat vakantiewerk nuttig kan zijn, mits dat in het midden van de vrije periode uitge oefend wordt, zodat de leerling nog al tijd een week vrij heeft, voordat hij of zij weer naar school gaat. Aansluitend op dit antwoord maakte de heer Van Nouhuys een interessante opmerking. Volgens de spreker mag men namelijk nooit een va kantiewerker van een gewone arbeider on derscheiden. Gaat een jongen bijvoorbeeld in een fabriek werken, dan zou hij ook evenals zijn collega's 's morgens om ze ven of acht uur moeten beginnen. Een ge- privilegeerde groep vakantie-werkers is funest. Ten eerste, omdat de vakantiewer ker dan nóg niet beseft wat het werk van een gewone arbeider inhoudt en ten twee de, omdat dat de afgunst en jaloezie verwekt bij zijn „collega's". Hier was het forum het volkomen mee eens. Mevrouw E. Beucker-Andreae vond die gelijkstel ling met de arbeider belangrijk, omdat dan de kinderer. vaak gingen inzien hoe prettig ze 't thuis wel hadden, een opmer king die niet alleen het hele forum ja deed knikken, maar ook alle toehoorders In Haarlem is vanochtend na een lang durige ziekte te zijnen huize op 53-jarige leeftijd overleden de heer F. van As, die deel heeft uitgemaakt van het verbonds- bestuur van het Christelijk Jongemannen Verbond (C.J.M.V.). In 1947 werd hij als lid van dit bestuur gekozen. Hij vervulde tot 1956 de functie van verbondspenning- meester. Sinds 1955 was hij voorzitter van het „finance committee" van het wereld- verbond Y.M C.A. in Genève. Bij gelegenheid van het eeuwfeest van het C.J.M.V. werd hij wegens zijn verdien ste in het jeugdwerk benoemd tot ridder in de orde van Oranje-Nassau. De heer Van As was firmant van de firma Gustaf A. Faber. buitenlandse agenturen in Am sterdam. Gistermiddag werden op de Grote Markt in Brussel talrijke voorjaars- blemen uit Nederland aan voorbij gangers aangeboden. Deze Brusselse krijgt een narcis van de Haarlemse bloemenmeisjes Stille Tocht Met het oog op de Stille Tocht, die zoals wij reeds eerder meedeelden, op zaterdag 3 mei zal worden gehouden, heeft de burgemeester van Bloemendaal, dr. D. H. Peereboom Voller, zich in een oproep ge richt tot de jeugd, waarin hij de jongens en meisjes opwekt aan deze plechtigheid deel te nemen, ondanks het feit dat velen van hen de oorlogsjaren niet bewust heb ben meegemaakt. Dr. Peereboom Voller schrijft: „De stille tocht in Overveen naar de indrukwekkende Erebegraafplaats aan de Zeeweg is in de na-oorlogse jaren ge bleken méér dan een traditie te zijn. Een jaarlijks herhaalde daad moet inhoud heb ben, wil telkens een groep personen vrij willig zich tot deelneming aanmelden Deze inhoud ligt in het besef dat blijven de dank verschuldigd is aan hen, die met inzet van hun leven de weg tot onze be vrijding gebaand hebben. Het zijn niet uitsluitend de persoonlijke banden met hen, die vielen; het is veeleer gebleken dat hun karaktervastheid, hun tot daden bereid zijn met het dragen van de conse quenties daarvan, een lichtend voorbeeld voor zeer velen uit ons volk is. Oók voor de jeugd! Slechts zij, die thans ouder zijn dan 20 jaar, hebben de oorlogsjaren be wust meegemaakt, maar ook voor de jon geren het opkomende geslacht heeft de daad van de sterken uit die tijden een positieve inhoud. Laat dan ook zeer velen op de avond van zaterdag 3 mei door de stilte van de duinen gaan getuigen van dit besef en laat vooral de jeugd in groten getale aan- wèzig zijn. Opdat wij niet vergeten." Woensdagavond kwam de afdeling Bloemendaal van de Katholieke Volks partij onder voorzitterschap van de heer H. G. Oosterbaan Martinius in ledenver gadering in de aula van de St. Joseph- school te Bloemendaal bijeen. Er werd mededeling gedaan van de uit slag van de laatstgehouden groslijststem ming van 30 maarty waarbij in totaal 109 stemmen werden uitgebracht, waarvan 73 overeenkomstig politiek advies, 29 volgens alfabetische volgorde en zeven ongeldige stemmen. Als tweede punt van de agenda kwam de kandidaatstelling voor de aan staande gemeenteraadsverkiezingen op 28 mei aan de orde. Deze kandidatenlijst ziet er thans als volgt uit: 1. mejuffrouw dr. M. E. Nolte te Aerdenhout; 2. F. K. J. Fijen te Overveen; 3. J. P. van Haaster te Voge lenzang; 4. mr. A. A. K. M. Povel te Aer denhout en 5. ir. L. A. N. Bijvoet te Over veen. Voorts kwam op deze vergadering de communicatie tussen leden en bestuur en tussen leden en gekozen vertegenwoordi gers ter sprake, hetzij op gemeentelijk of op landelijk niveau. Er werd besloten werkgroepen uit de leden te vormen, die bepaalde onderwerpen bespreken zullen en de getrokken conclusies te bevoegder plaatse zullen doorgeven. Aan de sportweekronde van Haarlem noord, die zondag 8 juni op het parcours in het „Van der Aart sportpark" wordt ge houden, zal vermoedelijk ook een Duitse ploeg deelnemen. Van het organiserende ..De Kam pioen" heeft men namelijk behalve ne gen Nederlandse wielerclubs ook het Duitse ESV „Duisburg 31", waarbij de Haarlemmerse renners altijd te gast zijn voor de Ronde van Duisburg, uitgenodigd om met zes amateurs naar de Spaarne- stad te komen. De onafhankelijke Adri van Steenselen uit Mijnsherenland en de Halfwegse amateur Mik Snijder zijn uitgenodigd om als gastrenners de ploeg van „De Kam pioen" te completeren /oor de van 27 mei tot en met 1 juni te houden Tour door Ne derland van „Olympia". De vijf Haarlem se renners voor deze ploeg zijn nog niet aangewezen. Op maandagavond 5 mei rijdt „De Kampioen" in Leiden een clubontmoeting met de plaatselijke wielerclub „Swift- Combinatie". Deze clubontmoeting wordt gehouden in de Pro fessoren wijk op een parcours van 1600 meter lengte. De start is om half zeven op de Lorentzkade en de af te leggen afstand bedraagt circa 60 ki lometer. De adspiranten rijden een wed strijd over 30 kilometer. De Haarlemmer Adrie Voorting, die aanvankelijk niet geklasseerd werd in de eerste rit van het wegkampioenschap op de Cauberg, heeft na een ingediend pro test alsnog de zestiende plaats toegewezen gekregen. Men had hem namelijk verwis seld met Piet de Bruin. Voor de sportdemonstraties, die zater dag 7 juni ter gelegenheid van de opening der Haarlemse sportweek op de Grote Markt worden gehouden, krijgt men van „De Kampioen" de beschikking over eni ge zeer bejaarde vélocipèdes, en loop fietsen uit de particuliere verzame ling van wielernestor George Hogen- kamp. Voorts ligt het in de bedoeling om de amateur Theo Mathot, die even vaar dig op één als op twee wielen rijdt, te laten optreden. Voor de jeugd van de speeltuinvereni ging „Door Vrede Saamgebracht" in Haarlem-Noord is het zaterdag feest. Dan wordt de tuin aan de Clovisstraat voor hen weer opengesteld. Maar eer het zover is gaan de kindéren een grote optocht hou den door de buurt. Het trommelkorps van de speeltuin „Frans .Hals" verleent daar bij medewerking. De stoet vertrekt om half drie van de Lijsterstraat. Na de rondgang zal de voorzitter van het Haar lems Speeltuin Verbond, de heer D. Rook- huiszen, de tuin officieel openen. Na het nieuwe clubhuis, dat vorig jaar in gebruik werd genomen en zeker tot de mooiste speeltuinlokalen in Haarlem gere kend mag worden, heeft D.V.S. er dit jaar een nieuwe aanwinst bijgekregen in de vorm van een nieuwe glijbaan. Ongetwij feld zal het daar zaterdag een heel ge drang zijn! Vrolijke muziek zal het feest opluisteren. Op donderdag 1 mei is de heer J. M. Geurts veertig jaar in dienst als brug wachter bij het gemeentelijk Haven- en Marktwezen te Haarlem. Veertig jaar,, waarin hij door zijn tactvol optreden zo wel de sympathie van de schippers als van het publiek wist te verwerven en niet het minst vanwege het feit, dat hij in de bezettingsjaren tijdens de uitoefening van zijn functie iedereen waarschuwde voor op handen zijndp razzia's. Daarvan werd hij bijna zelf de dupe doordat hij ternauwernood aan deportatie naar Duits land wist te ontkomen. Toen de heer Geurts op 1 mei 1918 als brugwachter bij het Havenwezen in dienst trad, was het in Haarlem veel drukker met de scheepvaart dan tegenwoordig. Het df glo-iethd van de beurtvaart. De bruggen moesten toen Irie keer zo vaak geopend worden als "leden ten dage en laarbij geschiedde 't ipenen en sluiten nog met handkracht. Op ille bruggen over 't Spaarne, waarvan •chter 't meest op de Oatharijnebrug, heeft le heer Geurts dienst gedaan. En ook op de nieuwe Prinsenbrug :al hij nog wel ver- :cheidene wachtjes moeten kloppen,voor- lat hij aan zijn pen sioen toe is. Ook in Haarlemse voetbalkringen is de jubilaris, die van de oprichting af lid is van „Schoten", geen onbekende. In de twintiger jare'n heeft hij zelf in het'eerste elftal waarmee in '22 voor „Schoten" de N.V.B.-beker werd gewonnen ge speeld. En ook nu slaat hij nog geen wed strijd over. De heer Geurts is ook een der oprich ters geweest van de zaterdagmiddagcom petitie in Haarlem, welke echter spoedig daarna overgenomen werd door de H.V.B Behalve voetbal is hij ook een liefhebber van zwemmen. In zijn loopbaan als brug wachter heeft hij vijf kinderen van de verdrinkingsdood weten te redden, waar bij hij driemaal gekleed te water moest springen. Dat hij reddend zwemmen, voor al voor brugwachters, bijzonder nuttig acht, blijkt wel uit het feit dat hij op 62- jarige leeftijd met jongere leden van het havendienstpersoneel het zware examen reddend zwemmen van de Haarlemse Reddingsbrigade met succes volbracht. Op donderdag 1 mei zal de heer Geurts met zijn echtgenote om negen uur door burgemeester mr. O. P. F. M. Cremers op het stadhuis worden ontvangen en daarna wacht hem nog een huldiging op het ha venkantoor door de heer J. H. W. Scholte, directeur van het Haven- en Marktwezen, en het personeel, 's Middags recipieert de jubilaris van drie tot vijf uur in zijn wo ning aan hei Dietsveld 19. R.-k. groentehandelaren Nadat vorige week de r.k. Melkhandela- renvereniging het veertigjarig bestaan van de Haarlemse afdeling had gevierd, is het thans de beurt aan de r.k. organisatie van detailhandelaren in aardappelen, groen ten en fruit „St. Marcus" om te geden ken. dat veertig jaar geleden de afdeling Haarlem werd opgericht. Woensdagmid dag recipieerde het bestuur van de jubile rende vereniging in café-restaurant Brink- mann, waar vele afgevaardigden van or ganisaties hun gelukwensen hebben aan geboden. In sommige gevallen gingen die wensen vergezeld van een bloemstuk. De bondsvoorzitter de heer G. A. van Kessel zei in zijn felicitatietoespraak, dat er veertig jaar geleden moed voor nodig was om een katholieke organisatie op te richten. Hij bracht hulde aan de pioniers. „Veel werk wacht ons nog. En daarom zijn jonge krachten nodig om ons werk voort te zetten". De directeur van de Haarlemse Groen ten- en Fruitveiling de heer C. Böhm be lichtte de wijzigingen in de groenten- en fruithandel ir. de laatste veertig jaar. Ge lukwensen werden vervolgens aangebo den door de heer Fr. van Reysen, voorzit ter van de Haarlemse r.k. Middenstands vereniging. Tenslotte spraken de heren C. M. Broeckhuyzen en P. C. van der Mey. resp. namens de Haagse en Am sterdamse afdeling. De voorzitter van de Haarlemse afdeling de heer Th. Metze- laar, sprak een dankwoord. De feestelijkheden zullen zondag wor den voortgezet. Dan draagt de geestelijk adviseur pater P. J. Huigens O.F.M. om half tien in de Antonius van Paduakerk aan de Nieuwe Groenmarkt een plechtige hoogmis op, waarna in café-restaurant Brinkmann een feestelijk ontbijt volgt, 's Avonds wordt in het Concertgebouw de revue „Vrolijkheid in lentetijd" opgevoerd BURGERLIJKE STAND VAN BLOEMENDAAL BEVALLEN: W. Reinders-Kuit, zn.; C M. van der Putten-Veelenturf, zn.; D. Jeu- ring-Sernee, d.; A. M. Bersee-Hurkens, zn H. Motta-Gilhuijs, d. ONDERTROUWD: J. G. Rutte en G. M Krevel; F. van Egmond en B. A. Mulder M. Dirkzwager en H. de Boer; R. Smits en L. E. A. de Heer; H. C. Prinsen Geerligs en F. E. Woudhuizen. GETROUWD: H. Brouwer en H. Kelder F. Groen en C. H. Speel. OVERLEDEN. G. J. Zaagmans, 83 jr., Mej. W. Radsma, 88 jr.; Wed. A. Becht Dentz. 79 jr.; H. W. A. Hofmeester 70 jr ADVERTENTIE Gen. Cronjéstraat 25 Spoorbaan wordt weg. Op 1 mei zal de provinciale weg, die gedeeltelijk loopt over het oude baanvak van de voormalige spoorlijn Loolaan-Scheveningen voor 't ver keer worden opengesteld. De weg zal uit sluitend bestemd zijn voor motorvoertuigen Het gedeelte van het baanvak Waalsdorper- weg—Gevert Deynootweg, eigendom van de gemeente Den Haag, zal in de toekomst de voortzetting vormen van deze nieuwe verkeersweg. Waarschuwing. Een groot aantal auto busondernemers in Nederland zullen bij de uitgang der bussen een transparant aan brengen, waarop de busreizigers worden gewaarschuwd tegen het onvoorzichtig oversteken. Het gebeurt vaak dat uitstap pende buspassagiers worden aangereden wanneer zij na het uitstappen vóór de bus langs oversteken. Jaarlijks vinden onge veer 30 personen op déze wijze de dood. Het zou onbillijk zijn de prestaties van meestal jeugdige en ongeroutineerde spe lers, die slechts bij een jaarlijks school feest de planken betreden, te gaan verge lijken met die van in verenigingen spe lende amateurs, voor wie de mogelijkhe den zich enigszins met het acteren ver trouwd te maken uiteraard veel groter zijn. Een dergelijk voorbehoud is echter dinsdag en woensdag in het Minerva Thea ter beslist niet noodzakelijk geweest bij de voorstellingen, die hier door de „Mar- nix-Lyceïstenvereniging" uit Haarlem werden gegeven van George Batsons ver maarde komische thriller „Boeven en ma deliefjes". Het publiek heeft er twee avon den van uitbundig plezier aan beleefd. Het lach- en griezelstuk werd hartveroverend gespeeld. Regisseur drs. J. L. Feyten moet op het terrein van Melpomene en Thalia een bijzonder goede bekende zijn om met dit ensemble een dergelijk voorbeeldig tempo te kunnen bereiken. Er ging geen effect verloren. Daarbij was het een uit stekende gedachte het stuk te laten opvoe ren in Victoriaanse kostuums, hoewel dit niet door" de auteur werd voorgeschre ven. Maar juist door deze schilderachti ge aankleding verkreeg de voorstelling nog een attractie extra. Ook wat de spelers betreft werd de op voering een grote verrassing. De voor beeldige rolkennis heeft een vaart in de handeling ten gevolge gehad, die zelfs door een reeds jaren bestaande toneelvereni ging nauwelijks kan worden verbeterd. Deze lof geldt eveneens voor de indivi duele prestaties. De agressieve Fluffy wist haar charmante argeloosheid de ge hele avond uitstekend vol te houden, zo dat zij met alle reden als de topfiguur kan worden beschouwd. Direct na haar dient de vlotte vertolker van David Brewster te worden vermeld, een jeune-premier met een allure en een articulatie, die hem door talloze dilettanten mag worden be nijd. Verder zagen wij een paar alleraar digste kostschoolmeisjes, met een nerveu ze Higgins en de sinistere Proctor als geslaagde contrasten. De voorstellingen zullen in het schoolleven ongetwijfeld nog lange tijd hét onderwerp van gesprek zijn. BURGERLIJKE STAND VAN HEEMSTEDE ONDERTROUWD: B. J. Camu en M. Posthuma. J. Erkelens en J. Vaandering. GETROUWD: P. W. Winter en M. Stöckl. W. A. Philippo en E. Verkaaik. B. J. van Gastelen en J. W. van der Aar. H. L. Luij- ten en Th. C. van der Putten. S. J. Diepen- daal en A. M. Tom. F. J. J. van Amerongen en H. A. M. Groenland. GEBOREN: Cornelia Maria, dr van A. G. W. M. Langemeijer en C. M. Stoelinga. Eric Joseph Adrianus, zoon van J. F. M. Wolf en A. G. Rood. Dirk Martinus Johannes, zoon van H. Klupper en L. J. Vollenga. Annemieke en Marijke, dochters van J. A. Vlasveld en J. Rozendaal. OVERLEDEN: mevr. G. Brokke—Bui- tink, 63 jr. Wed. J. HoutkampVan Hoof, 97 jr. Mej. H. L. Mulder, 75 jr. N. Amme- raal, 71 jr. ADVERTENTIE MODERNE ZONNEBRILLEN GROTE HOUTSTRAAT 166 bU de Houtbruc BEVALLEN van een z o o n 22 april: T. Meijer-Oudendijk; 23 april: M. A. de Ruig- Vincent; A. H. J. van Opstal-Bult; M. van Vaneveld-Kraaijenoord; H. Brennink- meyer-Schmutte. BEVALLEN van een dochter: 21 april: H. Eshuis-Schepers; 22 april: W. Manneveld-Jonker; 23 april: J. B. Matzer- Derksen. ONDERTROUWD: 23 april: J. A. L. Koopen en H. M. J. Thoolen; J. A. Overes en J. IJ. Bolhaar; W. Verkade en G. R. van den Haak; H. Derks en M. C. Bakken hoven; T. D. Blom en S. L. M. van Mus- scher; B. W. Mosseveld en N. P. Schipper; J. C. Ruigrok van der Werve en M. J. H. Stevens; B. J. Wagemaker en C. G. M. Groenen; J. W. L. van Wensveen en T. G. Rijpma; J. N. Been en H. Meijer; A. Kok en M. Smit; T. Lok en T. van Loij; G. P. Voorting en E. Vis; J. W. van der Peet en S. G. Bergkamp; A. van Drielen en D. van Walen; G. Smit en E. L. J. van Petegem; J. P. Weber en C. J. de Jong; J. J. P. van Deenen en H. Bosch. GEHUWD: 23 april: W. J. Willemse en A. Alders; G. van Thienen en C. H. W. Grimbergen; G. T. L. Hoff en J. M. Witte- man; F J. Rosenberg en H. Smit; G. Bou- man en E. P. Lensen; A. P. van der Loos en E. F. T. Wenting; J. Bakker en G. M. Kanon; C. Otten en C. F. Helsloot; K. F. Klaassen en C. W. van Zeeland; W. J. Bak ker en M. C. van Vuuren; E. Berg en R. T. Zwitser; O. Annoni en A. B. Walther; J. G. C. Dreijer en C. C. Peters; H. Treep en A. M. C. Viveen; C. de Groot en F. W. van der Heijden; F. van der Heijden en N. Hermans; N. Huizer en J. Olthuis; M. J. van Maanen en H. Keijzer. OVERLEDEN: 21 april: M. M. de Mol, 2 j., Waarderweg; B. van der Sluis, 85 j., Rozenhagenplein; J. T. de Vroomen, 63 j„ Kamperlaan; J. P. B. A. G. van Reen, 68 j., Kenaupark; 22 april: J. van Galen, 65 j., Rozemarijnsteeg; M. van Aalst-Asselman, 82 j., Hannie Schaftstraat.

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 7