Groen Co MARCHWOOD Natu-ra&ax Agenda voor Haarlem Reorganisatie van Nationale Reserve gaat door De Kroon van Koning Pompodilio IV Lak 't zelf met NED0-MEX Transparante kleurlak Kort en bondig VRIJDAG 25 APRIL 1958 5 Vlag' en hoedenvertoon De radio geeft zaterdag T el e visie programma Levenslang invalide door dronken automobilist Taken zullen worden aangepast aan de mate van geoefendheid der vrijwilligers Vier jaar geëist tegen vrouw die dodelijke messteek toebracht FOTOGRAFEREN - Riskeer niets films Nederlandse granaten kwamen neer bij Duits dorpje Krijgt Den Haag twee crematoria? Centrale Verwarming Pow-R-Matic Oliebranders C.P.N. zoekt samenwerking met de P.v.d.A. Zedenmisdadiger ontsnapt uit Rotterdamse gevangenis Bestuur van Algemeen werkloosheidsfonds Product van Ceta-Bever ONS VERVOLGVERHAAL DOOR IRIS BROMIGE Surinaamse kabinetscrisis Gisteren werd voor het eerst van de Nederlandse televisie gebruik gemaakt-ter verspreiding van het signalement van een ontsnapte misdadiger. Dat was het meest verrassende van de uitzending, want na het goede journaal en weekoverzicht kwam een K.R.O.-programma waarin wei nig opmerkelijks plaats had. Het gasten boek was ditmaal aan de molen gewijd. Klaes Sierksma sprak vervolgens over de symboliek van de nationale driekleur en de eerbied, die men er aan verschuldigd is. Het was een leeifcaam praatje waarbij filmfragmenten werden getoond, die wat al te stroef met het gesprokene correspon deerden. De reportage van een sociëteitsfeest van de Vrouwelijke Studentenvereniging R.I.A. te Amsterdam deed een quiz zien, waarbij de R.I.A.-meisjes collega's van de Vrije Universiteit bekampten in het geven van zoals de opdracht was zo foutief mo gelijke antwoorden. Tam was dat en zouteloos. De druk van leuk èn fout te moeten zijn was alle deelneemsters te zwaar. Maria van der Eist sprak tot slot met haar damesstemmetje het vlot ge brachte programma „De hoed van u en mij" aan elkaar. Alles was heel opge wekt en vlot, zelfs de hoedjes, maar het hoort toch echt meer in een vrouwelijk vrouwenprogramma voor de vrouw thuis. Beeldschermer ADVERTENTIE Van Nelle bestellen HILVERSUM I 402 M. 7.00—24.00 KRO. KRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.15 De zingende kerk. 7.45 Morgengebed en lit. kal. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 8.50 Voor de huisvrouw. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gram. 10.30 Ben je zestig? 11.00 Voor de zieken. 11.45 Gram. 12.00 Middagklok - noodklok. 12.03 Metropole-orkest en sol. (12.30 12.33 Land- en tuinb.meded.). 12.55 Zonnewijzer, 13.00 Nieuws en Kath. nieuws. 13.20 Gram. 13.30 Dansmuz. 14.00 K.V.P., pol. eaus. 15.00 Amateur- progr. 15.20 Engelse les. 15.40 Amateurprogr. 16.00 Voor de jeugd. 16.50 De schoonheid van het Gre goriaans. 17.20 Sportpraatje. 17.30 Dansmuz. 17.45 Pianospel. 18.00 Journ. overz. 18.10 Gram. 18.15 Van het Binnenhof. 18.25 Lichte muz. 18.45 Rege- ringsuitz.: Atlantisch allerlei. Een en ander over de 15 landen, aangesloten bij het Atlantisch Pact. 19.00 Nieuws. 19.10 Comm. 19.15 Gram. (19.25 19.30 Sport). 20.10 Lichtbaken. 20.25 Act. 20.40 Ge varieerd progr. 22.10 Lichte muziek. 22.35 Wij lui den de zondag in, avondgebed en lit. kal. 23.00 Nieuws. 23.15 Nieuws in Esperanto. 23.25—24.00 Nouveauté's. HILVERSUM II 298 M. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 19.30 VPRO. 20.00—24.00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Gymn. 7.23 Gram. 8.00 Nieuws. 8.18 Gram. 9.00 Voor de vrouw. VPRO: 10.00 Tijdelijk uitgeschakeld, caus. 10.05 Morgen wijding. VARA: 10.20 Oude en nieuwe 'dansen. 10.55 Buitenl. overz. 11.10 De Familie Doorsnee, hoorspel. 11.40 Viool en piano. 12.00 Promenade- ork. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Orgel en zang. 13.00 Nieuws. 13.15 VARA-Varia. 13.20 Po- litiekapel. 13.45 Sportpraatje. 14.00 Voor de jeugd. 14.35 Vers van de pers. 15.00 Boekbespr. 15.20 Koorzang. 15.40 Van de wieg tot het graf, caus. 15.55 Concertgebouwork. en soliste. 16.57 Geen vrede zonder afschaffing van het concentratie kampsysteem. caus. 17.12 Lichte muz. 17.30 Week- journ. 18.00 Nieuws en comm. 18.20 Kamerork. en sol. 19.00 Artistieke staalkaart. VPRO: 19.30 Pas separtout, caus. 19.40 Dag Hammarskjöld. 19.55 Deze week, caus. VARA: 20.00 Nieuws. 20.05 Waar gaan wij heen..? 20.13 Gevar. progr. 21.45 Socia listisch comm. 22.00 Roemeens ork. 22.30 De straat in de mist, hoorsp. 23.00 Nieuws. 23.15—24.00 Gram. BRUSSEL 324 ÏV1 12.00 Gram. 12.30 Weerbericht. 12.34 Caus. 12.45 Gram. 13.00 Nieuws. 13.15 Muz. kaleidoscoop. 14.30 Gram. 15.00 Idem. 15.15 Lichte muz. 15.45 Gram. 16.00 Lichte muz. 16.45 Engelse les. 17.00 Nieuws. 17.10 Dagklapper. 17.20 Liturg, gezangen. 17.30 Gram. 18.00 Wereldtentoonstelling. 18.30 Voor de soldaten. 19.00 Nieuws. 19.30, Wereldtentoonstel ling. 20.00 Gevar. muz. 22.Op Nieuws. 23.05—24.00 Gram. VOOR ZATERDAG NCRV: 17.00—17.30 Voor de kleuters. NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. VPRO: 20.15 Gesprek aan de schrijftafel. 20.25 De oude draaidoos. 20.40 Pen sion Hommeles, muzikaal blijspel. Plm. 21.25 22.00 Amus.-programma. ADVERTENTIE Van Nelle bestellen Haarlemse rechtbank Hillegommer tot drie maanden gevangenisstraf veroordeeld De Haarlemse rechtbank heeft donder dagmiddag een 34-jarige vertegenwoordi ger uit Hillegom veroordeeld tot een ge vangenisstraf van drie maanden en ont zegging van de rijbevoegdheid voor een jaar. De vertegenwoordiger had in de nacht van 1 op 2 december van het vorig jaar op de Venneperweg in de Haarlem mermeer met zijn auto een motorfietser zodanig aangereden dat deze zwaar ge wond in een bermsloot werd geslingerd en tengevolge van het ongeluk zijn leven lang invalide zal blijven. De Hillegommer waren drie verkeers- misdrijven tenlastegelegd: het rijden on der invloed van sterke drank, het toebren gen door grove schuld van zwaar licha melijk letsel aan een mede-weggebruiker en het doorrijden na het verkeersongeval alvorens zijn identiteit kon worden vast gesteld. De rechtbank verklaarde zich ten aanzien van het derde punt van de tenlastelegging het doorrijden na het ongeluk zonder zich bekend te maken niet ontvankelijk. Zij achtte de twee andere door de ver dachte gepleegde verkeersmisdrijven wet telijk en overtuigend bewezen. De officier van Justitie, mr. dr. R. W. H. Pitlo, had tegen de vertegenwoordiger een gevangenisstraf van negen maanden met aftrek van voorarrest en intrekking van het rijbewijs voor drie jaar geëist. ADVERTENTIE Van Nelle bestellen 1 In de Tweede Kamer heeft de heer Peters (K.V.P.) in een interpellatie bezwaar gemaakt tegen de reorganisatie van de Nationale Reserve, het vrijwilligerskorps ter versterking van de defensie. Minister Staf zette uiteen, dat voor de Nationale Reserve in oude stijl de geoefendheid moest worden gericht op de gestelde taken, maar dat in de nieuwe stijl de taken worden aangepast aan de mate van geoefendheid, zodat individueel de taken niet beperkt behoeven te blijven tot eenvoudige bewakings diensten. Het liefst zou de minister wensen, dat zich specialisten voor de Nationale Reserve aanmelden. Op aandrang van de Kamer is de mo gelijkheid geopend, dat zich bij de Natio nale Reserve ook mensen kunnen aan melden, die geen militaire dienstplicht hebben vervuld. Zij zullen dan een basis opleiding moeten volgen van twee maan den. In dat geval wenste de heer Peters een financiële vergoeding voor die vrij willigers. Dat vond minister Staf echter niet rechtvaardig 'tegenover de gewone dienstplichtigen. „Dan zal er zich geen enkele vrijwilliger aanmelden", concludeerden enige Kamer leden. Ook minister Staf verwachtte niet, dat Vrijwel de gehele dag heeft de recht bank te Rotterdam zich bezig gehouden met de zaak tegen de 39-jarige mevrouw A. B. -van K. uit Rotterdam, die ervan verdacht wordt op 21 december van het vorig jaar de 42-jarige stoffeerder J. VV. de Ridder op het stationsplein te hebben doodgestoken. De officier van Justitie die vier jaar gevangenisstraf met aftrek eis te, achtte moord bewezen. Er werden zeventien getuigen gehoord, van wie drie deskundigen en vijf die de verdediger had opgeroepen. Op de avond van de steekpartij zou de verdachte op weg geweest zijn naar een zuster. Of zij daarvoor een afspraak met De R. had, was een punt waarover zij verschillende verklaringen haf afgelegd. In ieder geval troffen ze elkaar vlak bij de kerstboom die toen op het Stationsplein stond. Volgens de vrouw had De R. haar een „kopstoot gegeven," waarna zij tot haar daad kwam. Zij bleef ter plaatse en kon nadat omstanders de politie gewaar schuwd hadden, gearresteerd worden. Het slachtoffer overleed de volgende dag in een ziekenhuis. Zowel de officier van Justitie als de psychiater, dr. M. H. Cohen Stuart, wees op de merkwaardige wisselwerking die er tussen deze twee mensen was. Ze wilden allebei van elkaar af, maar konden het toch niet. De officier wilde echter de on toerekeningsvatbaarheid die de laatste de vrouw toeschreef, niet overnemen, omdat de tijd die zij cellulair heeft doorgebracht, invloed op haar geestesgesteldheid zou hebben gehad. De verdediger achtte alleen mishande ling de dood ten gevolge hebbend bewe zen, maar dit was niet ten last egelegd. Door de „kopstoot" zou de vrouw volgens de raadsman even buiten bewustzijn zijn geweest. „Ik wist niet meer wat ik deed", had zij zelf gezegd. De verdediger wees in dit verband op haar volgens de psychi ater geestelijk labiele structuur en hyste rische aanleg. De raadsman vroeg vrij spraak en deed subsidiair een beroep op noodweer. De uitspraak is over veertien dagen. ADVERTENTIE vraag zich veel vrijwilligers zouden aanmelden, die geen dienstplicht hebben vervuld, maar op verlangen van de Kamer had hij die mogelijkheid geopend. De leden van de Nationale Reserve krijgen een gulden per oefenavond. Voor een dagoefening krijgen zij dezelfde vergoeding als thans geldt en voor oefeningen, die langer duren dan vijf dagen, is de normale bezoldigingsregeling van kracht, die ook voor dienstplichtigen geldt, maar die met hun achttien maanden diensttijd zonder vergoeding veel grotere offers brengen, aldus de minister. Onlogisch De geestelijke vader van de reorganisatie van de Nationale Reserve, de heer C a 1 - m e ij e r (C.H.U.), betoogde, dat de heren Peters (K.V.P.), Roosjen (A.R.), Ritmeester (V.V.D.) en Vermeer (P.v.d.A.) niet de in druk moesten wekken, alsof een bloeiend instituut om zeep wordtgebracht, want op het beroep tot vrijwillige toetreding tot de Nationale Reserve heeft ons volk on voldoende gereageerd. De aandrang tot het aantrekken van vrijwilligers vond hij bovendien onlogisch, want er zijn 175.000 dienstplichtigen zon der mobilisatiebestemming, omdat ze niet nodig zijn of omdat hun inschakeling bij de defensie niet te betalen zou zijn. Dan is het toch beslist onlogisch te trachten hen wel als vrijwilliger te werven. Men denkt ook te gemakkelijk over de finan ciële consequenties. Indien zich 100.000 vrijwilligers zouden aanmelden, zou hun uitrusting alleen al tachtig miljoen gulden kosten. Het geld zou beter kunnen worden besteed voor een beter beroepskader, waaraan nog veel ontbreekt. Daarna kan men bekijken of daaromheen vrijwillig meer kan worden gedaan. Van de nieuwe pelotons Nationale Re serve is gezegd, dat zij worden belast met eenvoudige bewakingsdiensten en dat dit niet aantrekkelijk zou zijn. Het bewaken van een brug door een peloton is echter niet eenvoudig. Het is tevens een moei lijke verdedigingstaak. Met de nieuwe stijl van de Nationale Reserve, concludeerde de heer Calmeyer, is aan redelijke wensen voldaan. Geen motie De meerderheid van de Kamer betreurde het echter toch, dat de weei-baarheidsge- dachte, die,toch al niet sterk leeft in ons volk. niet meer een uitweg kan vinden in de Nationale Reserve in oude stijl. Het de bat werd echter niet afgesloten met een uitspraak van de Kamer, omdat minister Staf en het gehele kabinet een motie over de Nationale Reserve niet meer zou aanvaarden. De reorganisatie van de Na tionale Reserve gaat dus door volgens de plannen, die minister Staf in februari heeft bekendgemaakt en later heeft uit gewerkt. Er is nog niet beslist op welke wijze de werving voor de nieuwe Nationale Reserve zal worden georganiseerd, maar minister Staf ziet goede mogelijkheden. De pelotons zullen ook demonstraties kunnen houden als propaganda. Het kabinet heeft wel het besluit genomen, dat er voor het natio naal instituut Steun Wettig Gezag geen plaats meer is bij de werving. Als alge meen instituut voor het kweken van sym pathie voor het leger zou het kunnen blij ven bestaan en zou ermee kunnen wor den samengewerkt, maar dan toch niet in de bestaande omvang. De belangrijkste taak voor de bevordering van de vrijwil ligheidsgedachte ziet minister Staf thans in de B.B., die onder minister Struycken van Binnenlandse Zaken ressorteert. Twee projectielen van een Nederlands stuk zwaar geschut op het excercitieter- rein bij Lüneburg in West-Duitsland zijn in de nacht van dinsdag op woensdag aan de rand van een dorpje ingeslagen. Een hoogspanningsleiding werd bescha digd. Vermoedelijk zijn er te zwakke springladingen gebruikt, zodat de projec tielen ver vóór het doel neerkwamen. De verantwoordelijke Nederlandse officieren hebben officieel hun verontschuldiging aangeboden. Duitse en Nederlandse des kundigen overleggen thans, hoe dergelij ke ongelukken in de toekomst vermeden kunnen worden. (Van onze correspondent) DEN HAAG. Naar wij vernemen, moet het nu de daarbij belanghebben den niet tot overeenstemming konden ko men niet uitgesloten worden geacht dat Den Haag twee crematoria zal krijgen. In de eerste plaats verkeert het plan van de Haagse Crematoriumvereniging tot stich ting van een crematorium op de begraaf plaats Nieuw Eykenduynen in een verge vorderd stadium. De Kroon heeft voor de bouw reeds toestemming verleend en al leen de Hinderwet en de Gemeentelijke Bouwverordening kunnen nog een belet sel vormen. Voorts heeft de directeur van de Planologische Dienst in Zuid-Holland medegedeeld dat deze dienst geen bezwaar zou hebben tegen de bouw van een crema torium bij Ockenburgh aan het eind van de Laan van Meerdervoort, waarvoor plan nen bestaan bij de Vereniging voor Facul tatieve Crematie te Den Haag en de Ver eniging voor Crematie A.V.V.L. te Amster dam. ADVERTENTIE BLOEMENDAAL TELEFOON 54855 De Communistische Partij Nederland heeft een brief geschreven aan de P.v.d.A., waarin zij onder meer zegt, niet te willen polemiseren over punten van ideologische en algemeen politieke aard. „Het gaat om onmiddellijke verlichting van de moeilijkheden en zorgen die ver scheidene bevolkingsgroepen ongeacht hun politieke oriëntatie ondervinden. De krachten van het behoud sluiten zich nau wer aaneen en pogen zich nog meer dan tot dusver te doen gelden bij het bepalen van een regeringsbeleid. In het binnenland houdt het anti-communisme de arbeiders verdeeld en verlamt het de progressieve krachten en hun weerstand tegen de reactie. Het staat wel vast, dat straks, na de gemeenteraadsverkiezingen, de rechtse confessionele partijen en de V.V.D. zullen pogen de P.v.d.A.-wethouders uit de ge meentebesturen te verwijderen of hun aantal te beperken, ook in zulke gemeen ten, waar de P.v.d.A. en de C.P.N. teza men een meerderheid vormen. De enige maatregelen hiertegenover zou het op heffen van de discriminatie van de com munisten zijn, het aanvaarden van com munisten in wethoudersfuncties en raads commissies en het trekken van één lijn door P.v.d.A. en C.P.N. voor een zo vruchtbaar mogelijke behartiging van de belangen der bevolking door de gemeen ten", aldus het C.P.N.-bestuur. ADVERTENTIE Van Nelle bestellen Maar hoewel iedereen zich beijverde met zoeken, de kroon werd niet gevonden. Dat was heel onaangenaammen begon er al over te fluisteren, dat de kostbare kroon misschien wel gestolen kon zijn! Toen kregen alle koddebeiers en soldaten de opdracht, dat ze goed moesten opletten en uitzien naar verdachte personen. Een arme zwerver, die buiten de stad boven een vuurtje zijn potje kookte, werd daar ontdekt door twee veldwachters. Dat zou best de dief kunnen zijn, meenden die 24—25 ADVERTENTIE Van Nelle bestellen I Televisie verspreidde signalement Na de actualiteiten verscheen donder dagavond de beeltenis van de 37-jarige Josephus Johannes Verweijen uit Rotter dam op het televisiescherm. Deze Ver weijen was 's morgens uit de strafgevan genis te Rotterdam ontsnapt, toen hij hielp dozen met door gedetineerden ge plakte enveloppen en dergelijke in een auto te dragen. Pas geruime tijd later werd zijn vermis sing ontdekt, waarna het politie-apparaat in het gehele land werd gealarmeerd. De centrale recherche van de Rotterdamse politie liet toen voor de eerste maal in de geschiedenis van de Nederlandse televisie de foto van een ontvluchte gevangene op het scherm tonen. Verweijen, die reeds diverse veroordelingen, voornamelijk we gens zedendelicten, op zijn straflijst heeft staan, moet een straf van tweeënhalf jaar uitzitten. Medio 1959 zou hij vrijkomen. Voor de televisie werd er nadrukkelijk op gewezen, dat de man een berucht ze denmisdadiger is. Hoe Verweijen heeft kunnen ontvluch ten is nog een raadsel. Het is echter niet onmogelijk dat hij zich tussen de goede ren in de auto, welke op de binnenplaats van de gevangenis stond, heeft kunnen verstoppen. Onmiddellijk na de televisie uitzending kwamen telefoontjes binnen van mensen, die meenden de ontvluchte gevangene te hebben gezien. Er was zelfs iemand, die hem een blaadje aan een kiosk op het stationsplein in de Maasstad zou hebben zien kopen. Een andere tip gever meende de ontsnapte man op een dijk te Dubbeldam te hebben gezien. Al deze tips werden gedetailleerd op een lijst gezet, waarna ze zoveel mogelijk werden onderzocht. De staatssecretaris van Sociale Zaken heeft bepaald, dat het aantal leden en plaatsvervangende leden van het bestuur van het Algemeen Werkloosheidsfonds vijftien zal bedragen. Tien ervan worden aangewezen door organisaties van werk gevers en werknemers, middenstandsbon den, landbouworganisaties en door de drie vakcentrales. De staatssecretaris heeft in het bestuur benoemd tot lid en voorzitter de heer E. Kupers te Bloemendaal en tot. leden mr. A. C. M. van de Ven te 's Gravenhage, drs. F. W. Dirker te 's Gravenhage, prof. dr. H. J. Witteveen te Rotterdam en dr. W. L. P. M. de Kort te Goirle. ADVERTENTIE 37. Ze zaten rustig bij het vuur, tot Laurie om 10 uur aankondigde, dat hij met haar naar huis zou wande len. Het was de eerste keer. dat hij dit geleide aan geboden had en zij vroeg zich af, of zij uit deze geste het feit mocht concluderen, dat hij hun vriendschap niet langer wenste te verbergen. Hij hield haar jas op en toen zij er in glipte, hield hij zijn armen om haar schouders, trok haar naar achteren tegen zich aan en legde zijn wang op haar haren. „Wat een valstrik is dat haar van jou", mompelde hij. „Zo zijdeachtig en met een kleur, die in ieder licht verandert variaties op een prachtig thema". Zij zei niets, bevreesd de betovering te verbreken en het geluk, dat haar doorstroomde hanterend met een voorzichtig ontzag, alsof het van zulke fijne dra den gemaakt was, dat een menselijke aanraking het zou kunnen beschadigen. 1-Iet was een heldere vorstige avond. Zij namen de langste weg om het circketveld heen en over het dorpsplein. Laurie had haar arm door de zijne ge trokken en hij had haar nooit zo dichtbij geschenen als nu. Zij zou er haar ziel en zaligheid voor over hebben gehad de betovering van die wandeling naar huis te rekken, maar de bocht in Alder Lane was maar al te gauw bereikt en daar bij de kersenboom zeide hij haar goedennacht. „Laurie, waar en wanneer zullen we elkaar de vol gende week ontmoeten?" „Er is volgende week volle maan. Zal ik je op een avond met mijn wagen meenemen, om naar de Sou- Downs te rijden voor een wandeling?" '„Dat zou fijn zijn. Iedere avond behalve woensdag". Hij dacht even na en zei toen: „Donderdag dan. Als het regent kunnen wij de avond thuis doorbrengen, zoals gewoonlijk. In ieder geval zal ik je om half acht opwachten aan het einde van de laan tegenover het Oorlogsmomument. Ak koord?" „Prachtig. Ik zal een schietgebedje doen voor een mooie avond. Ik ben graag op de Downs. Goedennacht, lieveling". Zij zag hem de hoek omgaan, keerde zich toen om rende in een opwelling van puur geluk naar huis. Hoe wonderbaarlijk het ook leek, het begon de goede kant op te gaan. Op zondagmorgen werd Celia wakker en zag de tuin bedekt met een sneeuwdek van meerdere centimeters. Die eerste sneeuwval had voor haar nog al dc beto vering van haar kinderjaren en zij kwam in de ver leiding om Gay mee te nemen voor een stoeipartij in de sneeuw. Maar. Dobbie was afwezig, daar zij haar zuster een bezoek was geen brengen en Celia had die morgen huishoudelijke plichten te vervullen. Toen Bill en Margaret Rusper het tuinpad kwamen oplopen en op de zijdeur beukten, zat Celia tot aan haar polsen in het meel, daar zij bezig was met het klaarmaken van een cake. „Kom binnen", riep zij. „Ik kan de deur niet open doen, daar ik onder het meel zit". „Hallo, kindje", zei Bill, links en rechts sneeuw vlokken latende vallen, toen hij binnen stapte. Hij be keek met belangstelling de verschillende ingrediënten, die op de tafel verspreid lagen en nam een paar dadels. „We wilden weten, of je vanmorgen met Sheila en de jongens wilde komen sleeën", zei Margaret. „Kan ik niet, kind. Ik ben momenteel chefkok en flessenspoeler, daar Dobbie weg is, en mij de belang rijke taak ten deel is gevallen hedenmorgen vlees te braden". „Wat we je eigenlijk in werkelijkheid kwamen ver tellen, is een zeer interessant nieuwtje", merkte Bill op, in protest de hand uitstekend, toen Celia het steeds kleiner wordende pakje dadels, dat voor de cake be stemd was, met een snelle beweging in veiligheid bracht. „Eindelijk een romance in de familie", zei Margaret met ondeugende flikkerende ogen. „Raad eens?" „Dat geef ik op. Ik kan niemand bedenken, die gek genoeg is, om een Rusper te kiezen. Vertel het me maar gauw? Jij, Bill?" „Niet schuldig, Edelachtbare. Het is onze Beryl". „Neen, toch!", riep Celia. „Zo waarlijk ik hier voor je sta", zei Bill plechtig. Margaret kon het niet langer voor zich houden. „Zij is verloofd geraakt met onze briljante jonge hulppre diker, Brian Lawn. Lijkt het je niet uitermate pas send?" „Die zijn werkelijk voor elkaar geschapen", zei Celia, het nieuwtje in zich opnemend. „Maar hoe lang is dit al aan de gang?" „We hebben er al enig idee van gehad, sedert Beryl zijn assistente werd in de jeugdclub-beweging, maar we wisten niet recht, hoeveel enthousiasme er in zat voor de jeugd en hoeveel voor Brian. Onze Beryl is één groot, gelukkig brok meisjestrots. Brian kwam gisteravond over de brug". „We vinden het werkelijk uitermate geschikt," ging Margaret voort. „Het is voor Beryl uitstekend. Zij zal dan de uitlaat hebben, die zij nodig heeft en ik ben er zeker van, dat zij en Brian een groot succes van hun huwelijk zullen maken. Zij zijn van plan om in september te trouwen." Celia glimlachte, terwijl zij haar cakebeslag door werkte en zich voorstelde, wat voor pandemonium een huwelijk in het huishouden van de Ruspers teweeg zou brengen. „Het is prachtig nieuws," zei zij, „de eerste van de familie die er uittrekt." „Nou, kinderen, het kan jullie weer een hart onder de riem steken," zei Bill vrolijk. „Het is blijk baar op 32-jarige leeftijd nog niet te laat, dus jullie hebt nog een paar jaar de tijd." „Ik ga een oude vrijster worden," zei Margaret, wie dit vooruitzicht in t geheel niet scheen af te schrik ken. „Ik ben er het type niet voor om te trouwen." „Jij ziet er erg bloeiend en huisvrouwelijk uit van morgen, Celia," zei Bill op haar afkomend en haar eens scherp aankijkend. „Heb je soms ook wat ach ter de elleboog?" Zij duwde hem lachend weg. „Daar zou je nog van staan te kijken!" Ze bleven een kop koffie drinken voor ze op hun slee-expeditie uit gingen. Tegen de tijd, dat zij zich bij Martin en Sheila op Barberry Hill gevoegd had den, zou het al wel lang lunchtijd zijn, dacht Celia, toen ze hen zag heengaan. Niet dat zij zich daar iets van aan zouden trekken. Het was bij de Ruspers niets ongewoons een goed uur te laat aan tafel te komen. Mevrouw Rusper was werkelijk een wonderbaarlijke vrouw, die bij alles haar goede humeur bewaarde. (Wordt vervolgd) Honderd kaarsjes. De Amsterdamse wethouder van Sociale Zaken heeft namens het gemeentebestuur een verjaardagstaart met honderd kaarsjes aangeboden aan de weduwe A. AalBorggreve in de Borneo- straat 21 te Amsterdam, die gisteren haar hondei-dste verjaardag vierde. Bilderberg-conferentie. Op 25 en 26 april zal in hotel De Bilderberg te Ooster beek onder voorzitterschap van Prins Bernhard een bijeenkomst worden gehou den van een beperkt aantal deelnemers aan de zogenaamde Bilderberg-conferen tie ter voorbereiding van de eerstvolgen de grote conferentie, die in het najaar, vermoedelijk in Groot-Brittannië, zal wor den gehouden. Zes jaar. Zes jaar gevangenisstraf is door de officier van Justitie bij de rechtbank te Rotterdam geëist tegen een 29-jarige hulparbeider, die een bij een auto staande vrouw met een mes in de arm had gestoken en voorts van meisjes op straat handtasjes had afgepakt. Ook was hem een poging tot aanranding ten laste gelegd. ADVERTENTIE Hardnekkige verstopping? herstelt Ae natuurlijke functie Geen gewoon laxeermiddel. Zorgt dat de ingewanden weer op natuurlijke wijze gaan functioneren. Ook bij zonder geschikt voor hen die buitenshuis werken. Flacon a 60 tabletten versterkte werking) fl. 1.35 De waarnemend gouverneur van Suri name heeft donderdag de heren Biswa- mitre en Lachmon, respectievelijk fractie leider van het Eenheidsfront en van de Verenigde Hindostaanse partij ontvangen. VRIJDAG 25 APRIL Stadsschouwburg: Toneelgroep „Theater" met „Omzien in wrok", 20 uur. Concertge bouw: Tweede avond in de vocale cyclus met Herman Schey, 20 uur. Minerva Thea ter: Liefdadigheidsvoorstelling ten bate van het Nederlands Studentensanatorium, 20 uur. Frans Halsmuseum: Avondopen stelling met verlicht interieur en oude mu ziek 20.3022.30 uur. Vleeshal: Poppen theater van Jan Nelissen met de kamer opera „Bastien en Bastienne" van Mozart 20.30 en 21.30 uur. Mozart café: Optreden van de jonge Mozartzangers met fragmen ten uit „De bruiloft van Figaro", 21 uur. TENTOONSTELLINGEN Vishal: Benelux-Fotosalon 19.3022 uur. FILMS Cinema Palace: „A farewell to anus" 18 jr., 20 uur. Frans Halstheater: „Terreur in New York", 14 jr., 19 en 21.15 uur. Lido Theater: „De trein van 3.10", 14 jr., 19 en 21.15 uur. Luxor Theater: „Jeugd van van daag", 18 jr., 19 en 21.15 uur. Rembrandt Theater: „Als de dag begint" 14 jr., 19 en 21.15 uur. Roxy Theater: „De zwarte rid der" 14 jr., 19 en 21.15 uur. Studio Theater: „De lord, de lady en de butler", a.l., 19 en 21.15 uur. DIVERSEN Gebouw Theosofia, Nassauplein 8: Voor de Theosofische Vereniging houdt ir. A. J. H. van Leeuwen een lezing over: „Waarom de dood in ons bewustzijn is gekomen. ZATERDAG 26 APRIL Stadsschouwburg: Het Rotterdams To neel met „De Boomgaard", 20 uur. Frans Halsmuseum: Avondopenstelling met ver licht interieur en cude muziek 20.30—22.30 uur. Vleeshal: Poppentheater van Jan Ne lissen met „De koffiekantate" van Joh. Seb. Bach 20.30 en 21.30 uur. TENTOONSTELLINGEN Vishal: Benelux-Fotosalon 1317.30 en 19.3022 uur. Huis Van Looy: Tentoonstel ling van leden van „Kunst Zij Ons Doel" 10—12.30 en 13.30—17 uur. FILMS Cinema Palace: „A farewell to arms", 18 jr., 14 en 20 uur. Frans Halstheater: „Ter reur in New York" 14 jr., 14.30, 19 en 21.15 uur. Lido Theater: „De trein van 3.10", 14 jr., 14, 16.15, 19 en 21.15 uur. Luxor Thea ter: „Jeugd van vandaag", 18 jr., 14, 19 en 21.15 uur. Minerva Theater: „Hans Chris tian Andersen", a.l., 14.30 uur. „To Paris with love", a.l., 19 en 21.15 uur. Rembrandt Theater: „Als de dag begint", 14 jr., 14, 16.15, 19 en 21.15 uur. Roxy Theater: „De zwarte ridder", 14 jr., 14.30, 19 en 21.15 uur. Studio Theater: „De lord, de lady en de butler", a.l., 14.15, 19 en 21.15 uur. ADVERTENTIE Van Nelle bestellen 1

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 7