STA IN DE WEG Betaal Uw kolen contant Veelbelovende jonge vocalisten in het „Mozart-café" BEST OP VERZOEK Jarig cafe Collecte in Heemstede Herman Schey in de vocale cyclus Kwartet in Majeur Kunst zij ons Doel GOUD Jonge dieren 2x70 SLOT DEFECT? S nog i autotentoonstelling Burgerlijke Stand van Haarlem Oud-studenten speelden in Minerva-Theater Bijzondere zangdienst in de Grote Kerk Om de Wilhelmina-beker Kamsteeg's Automobielbedrijf N.V. Bloemenmeisjes terug in bloemenstad Ontheffing winkelsluitings wet tijdens kermis (10) WÊÊÊÈÈ - BHilSl §111® 18 wü» Breng uw kolenhandelaar niet in moeilijkheden Twaalfhonderd kinderen naar vakantiekampen Dr. J. J. Thierry benoemd tot hoogleraar aan de V.U. Vermiste Haarlemse vrouw weer terecht Een bijzondere krans voor de Erebegraafplaats ZATERDAG 26 APRIL 1958 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Zeven dagen Haarlem Vrijdagavond konden de bezoekers van het „Mozart-Café" in de historische Vlees hal aan de Grote Markt te Haarlem van een bijzondere attractie genieten. Twee jonge vocalisten, de lichte sopraan Hilde- gonde Brinkman en de hoge bas Jan Derk- sen hebben er, begeleid door de pianiste Elly Jens, aria's en duetten uit „De Bruiloft van Figaro" gezongen. En tot verhelderend begrip van hun prestaties ondernam de heer Jacques Moolenijzer de niet eenvou dige taak de ingewikkelde intrige van deze geniale muziekkomedie enigszins uiteen te zetten en van elk te zingen nummer de be tekenis toe te lichten, er tevens een ver taalde tekst van voorlezend. Hildegonde Brinkman liet zich gelden als Cherubino met „Non so piri cosa son", als de gravin met de cavatine „Porgi amor", als Susanna met „Giunse al fin il momento" en in het duet „Crudel! perché finora". En daaruit bleek dat haar fris geluid zich voortreffelijk leent voor de Suzanna-partij en ook dat zij, door de charme van haar timbre en door haar schalkse spiritualiteit, als Cherubino in Mozarts opera een mooie kans zou kunnen maken. Het zou al iets zeer bijzonders zijn, als zij ook voor de rol der gravin geschikt was. Deze partij vergt een voller geluid en wordt dan ook door gaans door een dramatische sopraan bezet. Jan Derksen zong afwisselend partijen van Figaro („Non pici andrai" en „Tutto disposto") en van de graaf („Hai gia vinta la causa"). Hij wist zich in beide rollen vocaal en dramatisch voortreffelijk te ma nifesteren. Deze jonge zanger is in het gelukkige bezit van markante stemmid- delen, die naar de hoogte toe lenig ont wikkeld zijn, zodat hij met succes een ADVERTENTIE 4» In Café-Restaurant „Dreefziclit" te Haarlem Geopend zondag van 10—22 uur en maandag van 1016 uur GARAGE „DEN HOUT" Wagenweg 164-168 Haarlem Voor de derde keer kwam er stagnatie in het verloop van de „vocale cyclus" in de tuinzaal van het Haarlemse Concertge bouw: de alt Annie Hermes, die vrijdag avond zou optreden, moest wegens ziekte verstek laten gaan. Dank zij de omstandig heid, dat de bas Herman Schey en zijn begeleider Felix de Nobel bereid waren hun medewerking aan de cyclus te ver vroegen, kon de avond echter doorgaan. En zo werd het publiek dan vergast op de beroemde liederenreeks „Die Winterreise" van Schubert, een opgave waarmee beide executanten, ook wat hun samenwerking betreft, sinds jaren vertrouwd zijn. Het is en blijft niettemin een gegeven waar niet te licht over te denken is. De navrante stemming, die in deze vierentwintig liede ren nauwelijks een enkel bedrieglijk licht straaltje als verhelderend contrast vindt, de doorlopende stroom van melancholische gevoelens en van zelfpijniging, de roman tische levensmoeheid die alleen nog maar de wellust kent van de weemoed: het eist van de vocale interpreet niet alleen een bijzondere instelling, maar ook een geraf fineerd vermogen om de oneindige facetten van dit psychologisch proces zodanig weer te geven, te tekenen en te kleuren, dat zij als logisch kunnen worden aanvaard. Het „schauerliche" (waarvan Schubert sprak, toen hij aan zijn vrienden de compositie van „Die Winterreise" aankondigde) dient te resulteren uit een mozaïek van vocale kundigheden, die moeten worden waar gemaakt door een volkomen inleven in de situaties. Schey's interpretaties geven nergens de indruk, dat zij buiten de sfeer van het ge geven blijven. Integendeel, zijn romantische natuur past zich bijzonder goed aan bij de poëzie van Wilhelm Müller, die in Schu berts verklankingen een zo compleet equi valent vonden. En wat de zangtechnische middelen betreft, die Schey aanwendt, kan men voortdurend ervaren, dat hij de op gave tot in de kleinste details doorvorst en beproefd heeft. Alleen het lukt hem op bepaalde punten niet meer, datgene met zijn stem weer te geven, wat hij zich blijkbaar heeft voorgesteld. Maar jeugdige vocalisten kunnen van Schey nog altijd leren hoe men een romantisch lied moet uitdiepen. Felix de Nobel verstaat, niet minder dan zijn partner, de kunst om in de huid van de componist te kruipen. Wat hij dan van de pianistische omlijsting van elk lied weet tot stand te brengen, mag in één woord meesterlijk worden genoemd. Jos. de Klerk Haarlem, 25 april 1958 BEVALLEN van een zoon: 24 april: C. de Lang-Toon; H. M. Meijer-Dedding; 25 april: H. Wijers-Schoenmaker. BEVALLEN van een dochter: 24 april: E. Tonino-Schoenmakers; H. C. Al- ders-Koster. GEHUWD: 25 april: J. Bandstra en H. Boerendans; F. de Gelder en J. Prent. OVERLEDEN: 24 april: T T. M. van Eeden, 2. weken, Kamperlaan; J. L. C. Guiot, 79 j., Wilhelminastraat; F. van As, 53 j., Lorentzkade; H. C. van der Steeg, 70 j., Zuid Polderstraat; E. C. Wagener- Strootman, 82 j., Zaanenlaan; S. J. Mar- tens-Landwehr, 83 j„ Duvenvoordestraat. lyrische baritonpartij aankan. Zijn drama tisch temperament is verder ruim voldoen de om te verwachten, dat er een veel belovende operacarrière voor hem is weg gelegd. De grote aria van Figaro v een meesterwerk van operazang! kan wel licht nog meer verdieping en contrastwer king krijgen, maar wat Derksen met de grote aria „Hai gia vinta" presteerde, als ook in het. duet „Crudel!" en met de spot tende bravouraria „Non prici andrai" wekte ons grootste respect voor de capaciteiten van de jonge zanger. Elly Jens was voor beide vocalisten een toegewijde en waardige begeleidster. Een vrij talrijk publiek bleek dit intermezzo van Mozartiaanse operamuziek zeer op prijs te stellen. Jos. de Klerk De Toneelgroep van Oud-Studenten heeft met de opvoering van zijn „Kwartet in majeur" vrijdagavond in het Minerva Theater te Heemstede een dubbel succes geboekt: het is een gelukwens waard dat dank zij een voortreffelijke samenwerking en een collectieve inspanning van het Nederlands Studentensanatorium een be drag kan worden overhandigd dat de ver wachtingen verre overtreft, zoals mevrouw E M. A. van Huystee-Bies in haar dank woord meedeelde en het is prettig dat dit resultaat is bereikt met een zeer geslaagde opvoering van vier éénacters. Nadat prof. dr. H. J. van der Schroeff oen welkomstwoord had gesnroken. in het bijzonder tot de burgemeesters van Benne- broek, Bloemendaal, Heemstede en Zand- voort, werd het doek gehaald en bleek al spoedig dat de aanwezigen niet alleen een goede daad verrichtten, maar ook een heel plezierige. Men had het zich niet gemakke lijk gemaakt. De keuze was gevallen op vier in Nederland vrijwel onbekende één- akters: „Overruled", van G. B. Shaw, door de heer en mevrouw Herbschleb onder de titel „Buitenspel" vertaald, van Anton P. Tsechov „Het jubileum" in de vertaling van Alfred Pleiter en „Chee-Chee" van L. Pirandello, vertaald door de heer J. Foudraine, benevens „Horténse" van Geor ges Feydeau in de vertaling van het echt paar Westenberg. „Buitenspel'' is de wat erg geconstru eerde discussie van twee verwisselbare echtparen over liefde en huwelijk. Een paar puntige uitspraken als: het huwe lijk is niet boeiend, alles mag! moeten het van getheoretiseer redden. Dank zij een vlotte rolkennis, een beweeglijke regie en een frisse aankleding lukte dit voor een groot deel. Aan de klucht van Tsjechov had men dankbaarder materiaal. Men had de kans niet laten voorbijgaan om een paar fraaie typen in een dwaze situatie levensgroot op het toneel te plaatsen. Van veel strakker allure bleek „Chee-Chee" van Luigi Pirandello te zijn. Het raffine ment waarmee de personages elkaar uit buitten zou sinister geweest zijn als niet net de lichte toets bewaard was gebleven. Het hoogtepunt kwam na de pauze met „Hortense a dit: Je m' en fous" van Geor ges Feydeau, een klucht, maar één met voldoende karaktertekenning om als lach spiegel te dienen. In deze geplaagde tand arts met vrouw, personeel en patiënten konden we genoeg van ons zelf terugvin den om een teken van herkenning te ge ven, terwijl de afstand groot genoeg bleet om niet tot identificatie te komen. Het heeft geen zin de hele schaar van mede werkers op te noemen, die ongetwijfeld gedurende vele uren hun beste krachten hebben gegeven om tot dit resultaat te komen. Vrijwel alles was in eigen beheer uitgevoerd en in de puntjes. De ziel en het bindend element van de avond kunnen we echter niet onvermeld laten. Mr. P. Cleveringa heeft met vaste hand zijn stempel op de uitvoering gedrukt. Speels, lichtvoetig en inventief heeft hij uit de situaties gehaald wat er in zat. Werkelijkheid en verbeelding wisselden elkaar af en vulden elkaar aan tot een harmonisch spel. En wie zou gedacht heb ben dat men een hoekje van een terrasje, een bankierskantoor, een hotelkamer en een spreekkamer van een tandarts uitde- zelfde elementen kon opbouwen? Dat was efficiency met een hoofdletter, zowel in tijd. geld en moeite als in artisticiteit. Zo wel spelers als bezoekers hadden er dan ook een kennelijk plezier in. A.B.K. 4 rvv PRTFwri f DE EERSTE CIOÖP; ASSOCIATIE VOOR UITVAARTVERZORGING u ZIJLWEG 63 - TELEFOON 15141 (2 LIJNEN) Aantal leden 25000 Contributie ƒ1.— pei jaar voor hei gehele gezin, met restitutie bij overlijden van het lid Evenals vorige jaren zal dinsdag op de vooravond van de verjaardag van de Ko ningin, in de Grote Kerk, Grote Markt te Haarlem, een bijzondere zangdienst wor den gehouden onder leiding van de Bavo- Commissie in het bijzonder kerkewerk. In deze dienst zal het Haarlems Christelijk Mannenkoor, dirigent. Bernard Verboom een aantal liederen zingen en Piet van Eg- mond zal het orgel bespelen. Dr. G. Snij ders, Hervormd predikant te Haarlem, zal het woord voeren. Gisteravond ztjn in Haarlem de biljartwedstrlj- den om de Wilhelmlnabeker voortgezet. De re- sulfaten waren: Reisch 300 300 22 89 13.63 2 Dickmann 300 192 22 56 8.72 0 Hoek 250 81 13 19 6.23 0 Agema 350 350 13 92 26.92 2 Koster 300 300 15 75 20.00 2 Lunenburg 300 148 15 34 9.86 0 Agema 350 350 18 92 19.44 2 Doves 350 150 18 30 8.33 0 De stand op het ogenblik is als volgt: Agema 1310 65 92 20.15 6 Doves 850. 48 85 17.70 .4 Koster 827 49 80 16.87 4 Meyer 700 37 121 18.91 4 Dickmann 772 65 102 11.87 2 Reich 687 66 89 10.40 2 Hoek 462 55 55 8.40 2 Lunenburg 404 39 35 10.35 0 ADVERTENT1E MEDEDELING JULI ANALAAN OPGEBROKEN biyft bereikbaar via de Zyiweg. Benzine-verkoop - Stalling - Reparatie Official Volkswagendealer .Tulianalaan 295 - Telefoon 11781 Hal en eerste zaaltje van het Huis Van Looy te Haarlem, waar tot 19 mei door „Kunst zij ons Doel" geëxposeerd wordt, zijn ditkeer geheel gevuld met aquarellen en tekeningen van jonkheer F. Teding van Berkhout, die zijn vijfenzeventigste levens jaar mocht bereiken. Mijn voorkeuren onder zijn ruime inzending gaan uit naar die aquarellen, waarin de schilder zich het meest beperkt in de kleur. Dat was onder meer in een dreigende lucht boven zee, en hele winterlandschappen en een landschapje tussen Veere en Vrouwen polder. Wat deze tentoonstelling vooral toch wel de moeite van een bezoek waard maakt, is een aantal werken van Oscar Mendlik, zijn knapgeschilderde zeeën waren mij als schilderij meestal wat te monotoon. Nu echter ontmoet men een romantisch im pressionistisch kustlandschap uit Dalma- tië, een breed en met vaart geschilderd doek van een kwaliteit zoals ik op expo sities van „Kunst zij ons Doel" zeker nog niet ontmoette. En van nog meer klasse is misschien het daarnaast prijkende schilderij, dat aan dezelfde kust ontstond. In het sterke „Kust bij Caracas" is sprake eigenlijk van drie hoofdkleuren, het mini mum aantal dat Mendlik bij zijn zeege zichten naar mijn gevoel nodig heeft. Voorbij is toch wel de tijd, die aan ons verschijnt uit het werk van G. D. Grata- ma, dat ongetwijfeld knap, toch niet over die tijd heenreikt. Men bedenke dat het oudste werk hier van deze figuur zestig jaren telt en dat over zoveel jaren veel wat typisch is voor vandaag ons dan ook niet meer zo zal pakken. F. A. van Velzen weet mij meestal wel met een paar van zijn inzendingen te boeien. Ditkeer waren het een stil gehouden „Geitenveldje" en een „Schemering". Van Gerard Huysser trok mij het meest een schilderijtje uit Spanje (Alicante). Er exposeren hier nog anderen. Ik noem tenslotte alleen nog een kinderportretje van de kort geleden overleden Albert Arens, die zich ook als bestuurslid van „Kunst zij ons Doel" verdienstelijk heeft gemaakt. Bob Buys ADVERTENTIE HOE KORTER DE ROK, hoe sterker behaarde benen opvallen Een goede methode om het haar op benen te verwijderen is HARSBEHANDELING. HELENA H. BEGEMANN Middenlaan 9 - Haarlem-Z. - Tel. 34857 17.500 bloemen uitgereikt De bloemenmeisjes zijn in de bloemen stad teruggekeerd. Gisteravond om half elf een half uur later dan het schema vermeldde draaide de grote autobus met het opschrift „Bloemenmeisjes, Haar lem, Holland" de Grote Markt in Haar lem op. waar, ondanks de kou. vrij veel mensen tor opwachting aanwezig waren. Bovendien was daar het trommel- en mu ziekkorps van de harmonie „Crescendo", dat ter begroeting vrolijke marsmuziek de koude lentelucht inblies. Als eersten stap ten burgemeester mr. O. P. F. M. Cre- mers en zijn echtgenote uit, gevolgd dooi de twintig bloemenmeisjes en hun bege leiders de heer en mevrouw Van Willige en mejuffrouw R. Hooy. Langs een ere- haag gevormd door leden van de gymnas tiekvereniging „Bato" ging men naar res taurant Brinkmann, waar vele ouders en familieleden van de bloemenmeisjes wachtten en waar men nog even bij el kaar ging zitten om de belevenissen en ervaringen van Brussel en de Expo te ver tellen. Naar de heer Van Willige ons meedeel de was inderdaad het bezoek aan Brussel het hoogtepunt van de reis geweest. Over weldigend was de belangstelling, die de bloemenbrengende meisjes uit Haarlem ten deel viel. Ook een ruimere kring dan de in Brussel aanwezigen kon overigens het bezoek van de meisjes volgen. Er wa ren uitzendingen voor de radio, Vlaamse en Franse televisie en er waren vele bui tenlandse journalisten behalve de Bel gische die de meisjes en hun begelei ders interviews afnamen. Tijdens de drie dagen, dat het bezoek aan België duurde, werden niet minder dan 17.500 bloemen uitgereikt, die iedere dag vanuit Neder land vers werden toegezonden. Om de bloemen de hele dag goed te houden wer den zij iedere dag in een grote badkuip gedaan, die voor dat doel steeds werd ge huurd. De laatste dag van hun bezoek aan België gisteren waren de bloemen meisjes in Antwerpen, waar zij door het stadsbestuur, het volledige college van burgemeester en schepenen, op het stad huis werden ontvangen en waar zij bloe men hebben uitgereikt aan de patiënten van de gemeentelijke ziekenhuizen en op de drukke Keyserlei. Thans zijn zij dus weer in Haarlem teruggekeerd, voor wel ke stad zij op onnavolgbare wijze in het buitenland en op de grootste internatio nale centrum van dit jaar de Expo zulk een goede propaganda hebben ge maakt. Burgemeester en Wethouders van Haar lem maken bekend, dat met het oog op de kermissen tijdens de feestelijkheden ter gelegenheid van de verjaardag van de koningin en van de nationale feestdag ont heffing verleend wordt van de verboden vervat in de winkelsluitingswet 1951 ten aanzien van het te koop aanbieden, ver kopen of afleveren van geringe eetwaren, tabak, tabaksprodukten en speelgoed in de kermiskramen en -tenten, gelegen aan de Nassaulaan, het Nassauplein, de Zijhui zen, de Gedempte Oude Gracht tussen de Raaks en de Zuiderstraat, de Zaanenlaan en de Zomervaart, alsmede voor de aan de kermiesterreinen gelegen winkels. Op koninginnedag zal op de Grote Markt in Haarlem het in en buiten Nederland zo welbekende Metropole orkest een omvangrijk con cert komen geven. De Me tropolisten komen overigens niet alleen, want zij worden onder meer vergezeld door Corry Brokken en door Wil ly Alberti. Om het geheel nog wat ge zelliger te maken heeft de dirigent van het orkest, de heer Dolf van der Linden, zich bereid verklaard een aantal verzoeknummers te spelen. Men kan deze num mers aanvragen bij de secre taris van het Centrumcomité, V:' - 'G:.-.. ..Sla in de weg" numero tien ia' slechts enkele weken oud, maar toch maakten enkele lezers ons reeds schriftelijk en mondeling op dit obstakel attent. Het bevindt zich op de nog nieuwe Verspronckweg waar de automobilisten, mo torrijders en wielrijders, komend uit de Santpoorterstraat, niet kunnen zien welk verkeer er van de rechterkant af komt. Op het trottoir van de Verspronckweg, op een tiental meter afstand van de hoek van de Santpoorterstraat is een ruim twee meter hoog bord van de ANWB geplaatst, dat het uitzicht in hoge mate belemmert. De oplossing ligt hier voor de hand. Het bord kan namelijk zonder bezwaar enkele tientallen meters verplaatst worden, uiaardoor de wegge bruikers, die op de aanwijzingen van dit bord afgaan, neg ruimschoots de tijd hebben linksaf te slaan (in de richting Zandvoort) of rechtuit te rijden (naar Velsen, Bloemendaal, Zaandam en Alkmaar). Met dit obstakel willen we het aanstippen van de gevaar lijke punten in het Haarlems verkeer voorlopig besluiten. Voorlopig, omdat wij in de toekomst bij gelegenheid nog eens willen terugkomen op ongewenste toestanden in het Haar lems verkeersgebied. Op 6 mei zullen de heer en mevrouw G. van Bilder- dijk-Van der Kooi vijftig jaar getrouwd zijn. Mijnheer Bilderdijk is éénenzeventig jaar, zijn vrouw zesenzeven tig. Beiden zijn nog gezond, mevrouw Bilderdijk fietst en danst nog. De heer Bilderdijk is stratenmaker bij de gemeen te geweest. Aangezien hij last van reumatiek kreeg, moest hij echter zijn functie neerleggen en hij werd re serve-bode bij. Openbare Werken aan de Zijl weg, waar hij nu nog werkzaam is. Dat hij daar geliefd is bleek wel uit de bloemen hulde en de sigaren, die hij bij het ingaan van de bruids dagen van het personeel ont ving. Het echtpaar heeft drie kinderen en drie kleinkinde ren, die ongetwijfeld bij de receptie die op zondag 27 april in de Vrouwehekstraat 54 gehouden wordt, aanwe zig zijn. de heer P. B. van Eerden burg, Alexanderstraat 14, Haarlem. Schriftelijk graag. De vereniging tot bescher ming van dieren voor Haar lem en omstreken wijst er op, dat binnenkort met het oog op het voorjaar ook weer de nesten jonge honden en poesjes te ver wachten zijn. Men wil de be zitters van deze dieren dan ook aanraden om niet meer jongen bij de moeder te la ten dan men denkt te kun nen onderbrengen. Onmid dellijk na de geboorte moet men de overtollige jonkies, zonder dat het moederdier het merkt verwijderen en naar de dierenbescherming in de Ridderstraat 11 bren gen, waar ze kosteloos wor den afgemaakt. Wie de jonge dieren later brengt, wanneer ze bijvoorbeeld enkele we ken of maanden oud zijn, begaat daarmee een node loze wreedheid. Het is moei lijker een aardig, speels dier af te maken dan een wezentje dat nog maar nau welijks het leven is binnen gestapt. Wie denkt dat hij jonge honden of poezen wel zal kunnen onderbrengen bij vrienden en kennissen moet beseffen dat hij zodoende meewerkt het reeds be staande teveel aan huisdieren nog groter te maken. Op die manier belanden de honden én de poezen aldus de dierenbescherming in de dierenhandel en het lot van een groot aantal van deze stakkers is tenslotte de vivi sectie in de laboratoria. De heer J. M. Akersloot. Koudenhorn 58 te Haarlem zou met het volste recht kunnen zeggen, dat hij de geschiedenis van de Haar lemse groente- en fruitvei ling aan het Donkere Snaar- ne en de Koudenhorn van zeer nabij heeft meege maakt. Niet omdat hij in deze branche zoveel jaren de kost heeft verdiend o* om dat hij als bestuurslid van een vereniging van groente en fruithandelaren een „grijs" verleden heeft. Nee. de heer Akersloot is café houder. maar als zodanig heeft hij in de loop der ia- ren duizenden „groenteboe ren" over de drempel van zijn zaak zien stappen. Op 1 mei zal hij de dag herdenken waarop zijn va der, de heer J. M. Akersloot sr., vijftig jaar tevoren zijn eerste klant in het zojuist geopende café begroette. „In die tijd waren op de veiling de hondekarren net zulke gewone verschijningen als de vrachtauto's tegen woordig". zegt de heer Aker sloot junior. Zelf drijft hij nu de zaak een kleine twintig jaar, waarin het bedrijf zich door een interne verbouwing aan de eisen van de tijd heeft aangepast. De veilingbezoekers zijn bar vroege klanten in de zaak van de heer Akersloot. Elke ochtend opent hii om vijf uur en dan staan vaak de liefhebbers voor een kop lekkere warme koffie of thee al vopr de deur. De jaarlijkse collecte ten bate van de kankerbestrij ding, is door de plaatselijke afdeling van het Koningin Wilhelmina Fonds te Heem stede voor deze gemeente vastgesteld van maandag 28 april tot en met zaterdag 3 mei. En wel onderverdeeld in een huis aan huis-collecte met lijsten van maandag tot en met vrijdag en een straat- collecte op zaterdag 3 mei. Voor de lijsteneollecte heeft het afdelingsbestuur Heem stede onderverdeeld in zes tien wijken, die men inten sief hoopt te bewerken, op dat geen huis zal worden overgeslagen. Het bestuur vond de bekende Heemsteed- se tekenaar en reclameont werper Rein Dirksen op nieuw bereid voor deze af deling een bijzonder sugges tief affiche te ontwerpen, waarvoor hij geen enk'-l tonorarium wenste te aan vaarden. Deze nokkende tekening zal als raamaffiche overal in Heemstede op de Ter gelegenheid van het gouden jubileum van zijn zaak houdt de heer Aker sloot donderdag 1 mei van 's middags drie tot zes uur te zijnen huize een receptie. Behalve talrijke gelukwen sen zullen er ook vele fruit manden'bij zijn, denken we zo. collecte de aandacht vesti gen. Bovendien werden door een clichéfabriek de beno digde cliché's gratis geleverd en heeft een drukkerij toe gezegd de affiches en folders belangeloos in kleurendruk t.e vervaardigen. Deze laat- sten zullen dan door de PTT, eveneens zonder kosten, hui3 aan huis worden verspreid. Om deze collecte met een behoorlijke opbrengst te kunnen besluiten, zou hét afdelingsbestuur gaarne op de medewerking rekenen van een zo groot mogelijk aantal dames en heren, die zich voor de lijsfen- of straat- collecte beschikbaar willen stellen. Men hoopt dan ook. dat vooral jeugdige perso nen zich door de bovenge noemde voorbeelden van het bedrijfsleven zullen laten stimuleren, zodat het bestuur hiervoor ongeveer honderd- twintig aanmeldingen zal mogen ontvangen. Opgaven kunnen geschieden bij de secretaresse van het Ko ningin Wilhelmina vonds te Heemstede: mevrouw L. A. TimmersStraatsma, Maas straat 14, telefoon 38245 en de heer A. M. Heerkens Thijssen, Cloosterlaan no. 3, telefoon 38223. Toen ze bij kennissen wa ren leerden ze elkaar ken nen. mevrouw A. M. Hubers (destijds mejuffrouw Bau- meister) en de heer P. J. W. Hubers. Beiden waren toen 29 jaar. Nu, op 7 mei, wor den ze al zeventig jaar en gedurende al die tijd woon den ze in Haarlem. Het langst op de Botermarkt, waar de heer Hubers een rijwielzaak had. Tegenwoor dig zijn zij gevestigd in een klein huis aan de Duven voordestraat. Hun jongste dochter woont bij hen in en vrijwel elke avond gaan de heer en mevrouw bij haar naar de televisie kijken, het geen ze bijzonder plezierig vinden. Overigens zit me vrouw Hubers toch graag thuis en dan vooral in de keuken, want zij houdt nog steeds vast aan het principe dat de liefde van de man door de maag gaat. De heer Hubers heeft ove rigens wel een goede maal tijd nodig, want hoewel hij reeds gepensioneerd is werkt hij toch nog dagelijks van des morgens negen uur tot des avonds half zes. Beide echtelieden beschik ken nog over een uitsteken de gezondheid, tot volle te vredenheid van henzelf uiteraard en van hun doch ters Annie en Margreet, die op 7 mei vast en zeker hun felecitaties komen aanbie den. ADVERTENTIE Al geruime tijd is de gemeentelijke dienst voor de jeugdzaken in Haarlem in de weer voor de vakantiekampen die deze zomer weer onder auspiciën van de stichting „Vakantiekampen Haarlem" worden georganiseerd. Dit jaar zullen twaalfhonderd kinderen, die een „week buiten" nodig hebben, aan de vakantie kampen deelnemen. Met deze kampen wordt op 12 juli begon nen. Tot eind augustus gaan iedere week nieuwe groepen kinderen weg. Alvorens de kinderen aan de kampen kunnen deel nemen, moeten zij door de G. G.D. zijn ge keurd. Ditmaal worden de kinderen onder gebracht in tien vakantiekampen, onder meer in het gemeentelijke buiten-centrum in Epe, in Bilthoven, Elspeet, Ermelo en op Terschelling en Rozenburg. Het vervoer naar en van de kampen is gecoördineerd door de dienst voor de Jeugdzaken. Deze dienst verzorgt niet alleen het vervoer, maar ook het onder brengen van de kinderen. Hiertoe is 'n grote partij nieuwe lakens en dekens aange schaft. Voorts stelt de dienst sportmidde- len beschikbaar. De leiders en leidsters van de verenigingen, die de kinderen uit zenden, verzorgen echter zelf de spelpro- gramma's en overigens de gehele dagin deling. Voor de organisatie van deze vakantiekampen heeft de gemeenteraad een subsidie van zestienduizend gulden Directeuren der Vrije Universiteit te Amsterdam hebben dr. J. J. Thierry te 's Gravenhage benoemd tot gewoon hoog leraar in de faculteit der letteren en wijs begeerte voor het onderwijs in de Oud christelijke, Griekse en Latijnse taal- en letterkunde en het Grieks van het nieuwe testament. Dr. Thierry was reeds aan de Vrije Universiteit verbonden als docenl voor de praktische beheersing van het La tijn en de didactiek der oude talen. De hoofdcommissaris van politie te Haarlem verspreidde vrijdag het bericht, dat namens de familie de opsporing en bekendmaking van de verblijfplaats ver zocht werd van een 38-jarige vrouw, die woensdag 23 april tesamen met haar vijf jarig zoontje de woning in Haarlem-noord, waar zij als huishoudster in dienst is, had verlaten. Vrijdag deelde de politie mede, dat de moeder en 't kind terecht waren. Zij had den onderdak gevonden bij kennissen. Geen spreekuur. De wethouder van Openbare Werken in Haarlem, de heer W. F. Happé, zal woensdag 30 april geen spreekuur houden. In 1937 moest de Duitse familie L. Marx naar Nederland vluchten met als gevolg, dat zij als Joodse mensen tijdens de jaren 19401945 op onderduiking in Amsterdam waren aangewezen. Dit alles is gelukkig goed verlopen, waardoor de familie na de bevrijding kon emigreren naar Australië. De weldoener, die de familie door de be zettingsjaren heeft heengeholpen, alsmede velen, die mede op grond van hulp ver leend aan Joodse mensen gearresteerd en in concentratiekampen gekomen zijn, heeft de familie Marx niet vergeten, waarvan de familie heeft willen getuigen door uit Syd ney aan de Amsterdammer een zware bronzen krans te sturen met verzoek deze voorzien van bloemen en een rood-wit- blauw lint te willen leggen op de Ere begraafplaats te Bloemendaal, ter gelegen heid van de 10e mei-herdenking, die jaar lijks door de Expogé wordt uitgeschreven, Van de zijde van de Expogé vernemen wij, dat deze bronzen krans een goede en vaste piaats zal krijgen met de verzekering voor de gever dat deze geste ten zeerste door het ex-verzet is gewaardeerd. ADVERTENTIE „DE SLEUTELSPECIALISr LANGE VEERSTRAAT 10 - TEL. 11493 „Getosa" tien jaar De r.-k. toneelvereniging „Getosa" te Santpoort herdenkt dit jaar haar tienjarig bestaan, ter gelegenheid waarvan zaterdag 17, zondag 18 en maandag 19 mei drie ju bileumvoorstellingen zullen worden ge geven in zaal „Zomerlust". Opgevoerd wordt „Bonaventura", toneelspel in drie bedrijven door Charlotte Hastings.

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 9