vM Onderscheidingen op het gebied van landbouw en visserij Voortuinen worden dit jaar weer gekeurd Radioboodschap van Schweitzer tegen kernwapenproeven Wendt u tot uw handelaar Wanneer bent u den ander mens? 11 Voor de verfraaiing van straat en stad R. C. Schenk overleden Burgerlijke Stand van Haarlem ZANDVOORT Onderscheiding aan raads lid Siegers uitgereikt Zware straf voor „joyriding" Aanzienlijke schade hij botsing in Heemstede Engelse familie bij autobotsing gewond Mei en juni de voordeligste prijzen Pleven gaf president Coty officieel het ja-woord Handvest voor Algerije Het is in het bijzonder de plicht van de vrouwen te voorkomen dat men deze zonden begaat Zaken Overzee Maatschappelijk Werk Dirigent Jan Out kreeg Franse onderscheiding Hagenaar bij ongeluk in België omgekomen DINSDAG 29 APRIL 1958 Jaarlijks geven de gemeenten Haarlem en Heemstede grote bedragen uit voor de aanleg en het onderhoud van parken, plantsoenen en beplantingen. Terecht, want Haarlem noemt zich graag de bloemenstad en Heemstede stelt er prijs op een van de mooie en aantrekkelijkste plaatsen van Zuid-Kennemerland te zijn en te blijven. Het zou echter niet juist zijn, indien de inwoners van Haarlem en Heemstede de zorg voor een fraai en aantrekkelijk aanzien van hun gemeenten uitsluitend aan het ge meentebestuur zouden overlaten. De inwoners kunnen zelf daartoe in belangrijke mate bijdragen. Zeer velen doen dat ook door de tuin voor hun huis door vaklieden zodanig te doen verzorgen of door deze verzorging zélf ter hand te nemen dat die tuin een lust voor het oog is. Dat geldt niet alleen voor grote tuinen. Vaak ziel men ook een klein lapje grond op voortreffelijke wijze gebruikt. De afdeling Haarlem en omstreken van de Koninklijke Nederlandse Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde is van oor deel, dat de zorg en moeite, die de inwo ners aan hun voortuin besteden, niet ge noeg gewaardeerd kunnen worden. Zij constateert met genoegen dat de gemeen tebesturen van Haarlem en Heemstede het streven om een goede verzorging van voor tuinen te stimuleren welwillend onder steunen. De ervaring leert, dat in dit op zicht een jaarlijkse keuring met toeken ning van prijzen en eervolle vermeldingen de beste resultaten afwerpt. Aangemoedigd door de resultaten in voorgaande jaren gaat de afdeling Haarlem en omstreken van de Koninklijke Nederlandse Maat schappij voor Tuinbouw en Plantkunde dit jaar voor de derde maal de keuring van voortuinen in Haarlem en Heemstede *er hand nemen. Voiig jaar werden over de vijfhonderd voortuinen gekeurd. De keu ring zal driemaal geschieden namelijk in het voorjaar, in het midden van de zomer en tegen het einde van de zomer. Daarbij zal gelet worden op aanleg, onderhoud <>n algemene aanblik. Voor eik van deze on derdelen zullen punten worden toegekend. De bezitters van cie nen,'d:e bij de drie keuringen de hoogste gemiddelden be reikten, komen voor de prijzen in aan merking. De aandacht wordt echter hierop gevestigd, dat de keuring zich zal beperken tot de voortuinen, die aan de openbare weg grenzen en ook van de- openbare weg af zichtbaar zijn. Een van de openbare weg niet zichtbare tuin. hoe fraai die ook mag zijn en een voortuin, die door een hoge heg Te Heemstede is in de leeftijd van drie entachtig jaar overleden de heer R. C. Schenk, vroeger een bekende figuur in landbouwkringen. De thans overledene heeft een landbouwbedrijf geleid in de om geving van Halfweg. In 1910 trad hij toe tot de afdeling Houtrak en Polanen van de Hollandse Maatschappij voor Landbouw en in de loop der jaren trad hij tot het be stuur toe. In 1928 werd de heer Schenk lid van het hoofdbestuur van deze maatschap pij. Daarna heeft hij belangrijk werk ver richt op organisatorisch gebied. In 1933 werd de heer Schenk benoemd tot voor zitter van de Gewestelijke Tarwe Organi satie en in 1934 tot voorzitter van de Land bouw Crisisorganisatie voor Noordholland. Kort na de bevrijding gaf de heer Schenk zijn krachten om het organisatie wezen weer op gang te brengen. Zijn aan dacht ging uit naar de instelling van een belastingcommissie van de Stichting voor de Landbouw, omdat te verwachten was dat de geldsanering en de zware fiscale heffingen moeilijkheden zouden opleveren. Voorts is hij president-commissaris ge weest van de Onderlinge Brandverzeke ring van de Hollandse Maatschappij voor Landbouw. De verdiensten van de heer Schenk zijn erkend door de benoeming tot officier in de orde van Oranje-Nassau en tot lid van verdienste vac de Hollandse Maatschappij van Landbouw. De crematie is bepaald op donderdag 1 mei, na aankomst van trein 11.04 uur te Driehuis-Westerveld. Haarlem, 28 april 1958. BEVALLEN van een zoon: 24 april M. E. Joustra-de Graaf; 25 april: M. A. H. Prins-Buma; 26 april: W. Spook-Blom; H. J. Wittenaar-Philippo; I. van Ulzen-Wel- dink; M. S. J. Loerakker-vanLeeuwen; 27 april: C. C. Möller-Kimman; M. C. J.Ho- gervorst-van der Jagt; J. D. Smal-Theil; H. Hoed-van Tilborg; M. J. Kwaak-van Leeuwen; 28 april: A. J. M. P. Kersten- Franken; C. A. van Wonderen-Kruijer; A. M. B. Koelemij-Stellbrink. BEVALLEN van een dochter: 26 april A. J. T. Out-Dijkmans; G. van den Hoorns-Zevenbergen; 27 april: S. C. Swin- kels-Cobelens;J. Grim-Dietz; M. J. Snoek- Koppen; W. E. van der Horst-van der Eem; M. Kuiper-Tijsen; 28 april: J. Kuipers-van Bakel; A. M. Veldhuis-Brenninkmeijer. ONDERTROUWD: 28 april: M. H. J. Gigengack en G. Lucas; J. W. Roels en G. J. Boerboom; A. Bolhuis en S. van Bruggen; P. van Eijk en J. C. Heijerman: M. C. Chargois en C. Reus; H. Smink en .7. A. Vlug; H. .T. M. van der Woert en C. W. M. Teeuwisse; H. A. P. I-Iartog en B. A. Keppels. OVERLEDEN: 3 april: .T. M. Mommen- hoff, 55 j., Weteringstraat; 25 april: J. M. Kok-Ottervanger, 91 j., Jansstraat; P. A. Grautstuck, 70 j., M. v. Heemskerkstraat; H. A. J. Maas, 68 j., Verwulft; E. J. Moo- nen, 53 j., Hof van Egmond; W. Bogaert- Van Steen, 59 j., v. Oosten de Bruynstraat. De burgemeester van Zandvoort mr. H. M. van Fenema heeft vanmorgen op het raadhuis het raadslid de heer C. Siegers medegedeeld, dat deze is benoemd tot rid der in de orde van Oranje-Nassau. Dit, omdat de heer Siegers reeds veertig jaar lid van de gemeenteraad is, waarvan acht tien jaar wethouder. De burgemeester heeft de heer Siegers de versierselen, be horende bij de orde, opgespeld en de vele verdiensten van het onderscheiden raads lid gememoreerd. Familieleden van de heer Siegers, alsmede enige raadsleden en afgevaardigden van ondermeer „De Han ze" en „Zandvoort Meeuwen" waren hier bij aanwezig. van de openbare weg is gescheiden, zal dus niet in de keuring betrokken kunnen worden. Tot het verrichten van de keuringen hebben zich eenentwintig deskundige le den van vorengenoemde vereniging bereid verklaard, die dit belangeloos en in hun vrije tijd doen. Zij zijn verdeeld in zeven ccnimissies van elk drie leden. Vier van deze commissies keuren de tuinen m Haarlem, drie ervan zullen zich hiermede in Heemstede belasten. Daar het door de uitgestrektheid van Haarlem en Heemstede uiteraard met mo gelijk is om alle voortuinen ie bezicht-gcn, zullen de commissies zich beperken tol die straten en lanen, waar de meeste voor tuinen te vinden zijn. Iedere inwoner van Haarlem en Heemstede, die er prijs op stelt dat zijn voortuin in de beoordeling wordt betrokken, kan echter hiertoe een schriftelijk verzoek richten tot de secreta ris van de afdeling Haarlem en omstreken van de Koninklijke Nederlandse Maat schappij voor Tuinbouw en Plantkunde, de heer G. L. Bothof, Brahmslaan 9, Heemstede. Voor de bezitter van de mooiste voor tuin is dit jaar voor het eerst een fraaie wisselbeker en voor de tweede prijswin naar een medaille beschikbaar gesteld. Vorig jaar werden in Haarlem 43 en in Heemstede 42 prijzen uitgereikt benevens een groot aantal eervolle vermeldingen. Haarlemse politierechter De Haarlemse politierechter, mr. J. P. Petersen, heeft maandag een 25-jarige automonteur uit Haarlem veroordeeld tot een gevangenisstraf van zes maanden met aftrek van voorarrest, waarvan twee maanden voorwaardelijk, wegens het zich schuldig maken aan zogenaamde „joy riding". De verdachte was op 15 maart samen met een vriend op de Gedempte Schalk- burgergracht te Haarlem in een aldaar on beheerde auto gestapt, waarmede zij ver volgens een ritje gingen maken tot de benzine op was. Onderweg zouden zij enige malen met de wagen ergens tegenaan zijn gebotst, want toen de eigenaar van de auto zijn bezit terug kreeg, bleek de wagen diverse beschadigingen te hebben opge lopen. Zijn vriend, een 29-jarige los-arbeider had uit de auto nog een staaflantaarn en een zak drop meegenomen, maar blijkbaar „brandde" de staaflantaarn hem teveel in de zak, want, kort daarop had hij deze in een van de Haarlemse grachten geworpen. De officier van Justitie, mr. G. W. F. van der Valk Bouman, beschouwde de automonteur als de initiatiefnemer. Hij wees erop dat de verdachte reeds enige veroordelingen wegens diefstal achter de rug heeft en hekelde de, naar hij zeide, ..misdadige neiging om zomaar in ander mans auto te stappen en daarin wat rond te rijden". Hij eiste tegen de automonteur een ge vangenisstraf van zes maanden met aftrek van voorarrest en tegen de los-arbeider een gevangenisstraf van twee maanden, waarvan een maand voorwaardelijk, met een proeftijd van twee jaar en onder toe- zichtstelling van de reclassering. Mr. W. Boers, de raadsman van de auto monteur. bepleitte een clemente straf. Hij bracht daarbij de bijzonder moeilijke ge zinsomstandigheden van zijn cliënt onder het oog De los-arbeider werd veroordeeld con form de eis van de officier. Maandag heeft zich op de hoek van de Herenweg en de Waterleidingweg in Heemstede een aanrijding voorgedaan tus sen een personenauto en een autobus van de NZHVM. De personenauto, bestuurd door een Hagenaar, rijdend in de richting van Haarlem, wilde linksaf de Waterleiding- weg inrijden juist op het moment, dat de bus passeerde. Er ontstond een aanrijding tengevolge waarvan de personenauto om ver geworpen werd. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor; de mate riële schade was echter aanzienlijk. ADVERTENTIE ZWELLINGEN aan de grote teen. Een succesvol middeltje tegen knobbels en zwellingen aan de grote teen is nu verkrijgbaar onder de naam Dalet Balsem. Dalet Balsem dringt diep in de huid door. verlicht de pijn op wonderbare wijze, heft de aan doening en opzwelling op. Ver krijgbaar bij apothekers en drogisten. Maandagavond omstreeks zeven uur heeft zich op de rijksweg tussen Schiphol en Hoofddorp in de Haarlemmermeer een aanrijding tussen twee auto's voorgedaan waarbij zes personen, onder wie vier En gelsen, werden gewond. Allen zijn in zie kenhuizen te Amstex-dam ter verpleging opgenomen. Het ongeluk gebeurde dooi'dat een uit de richting Amstex-dam komende auto, be stuurd door een inwoner van Den Haag. bij een poging een voorrijder te passeren kwam te slippen en over de middenberm op de andere rijbaan terecht kwam. Een uit tegenovergestelde richting naderende auto, waarin het Engelse gezin zat, reed hierop in volle vaart op de slippende wa gen in. Beide wagens werden zwaar be schadigd. De slippartij zou veroorzaakt zijn doordat de Hagenaar bij het passe ren van de voorrijder, wiens identiteit nog niet kon worden vastgesteld, door deze gehindei'd was. ADVERTENTIE enpnjz BRANDSTOFFENHANDELAREN VOCR HAARLEM EN OMSTREKEN (Van onze correspondent in Parijs) Door gisteravond zijn ja-woord aan pre sident Coty te geven, is de onafhankelijke radicaal René Pleven nu van informateur officieel formateur geworden. Vandaag zou hij nader contact opnemen met de pai'tijen om hun medewerking te vx-agen, nadat zij, met uitzondering van de com munisten en de poujadisten, Pleven's handvest voor Algerije hebben onder schreven. De inhoud van dit nieuwe docu ment zal waarschijnlijk pas bij de inves tituur bekend worden, maar men weet, dat het tien punten bevat, Pleven wil een streep onder de Amerikaans-Britse goede diensten zetten en hij is voorstander van rechtstreeks contact met president Bour- guiba van Tunesië. Voor de x-est zal het stuk, zo meent men, weinig of geen nieuws bevatten. In elk geval zal nogmaals worden geproclameerd, dat Algerije een onlosmakelijk deel van Frankrijk is. Vol gens de conservatief Pinay is het „lauwe thee". De formateur verheelt zich niet, dat hij nu de zwaarste episode van zijn onderne ming heeft bex'eikt. Vooral de socialisten voelen er bitter weinig voor weer in een regei'ing te gaan zitten en hun secx-etaris- generaal Guy Mollet zal geen lichte taak hebben om zijn partijgenoten nogmaals over de brug te krijgen. Intussen wachten de vakbonden onge duldig op een regering, alvorens een nieu we campagne voor hogere lonen met het oog op de gestegen kosten van levenson derhoud te beginnen. OSLO (Reuter) Dr. Albert Schweit zer, de zendelingarts van Lambarene en Nobelprijswinnaar voor de vrede, heeft in zijn strijd tegen het voortduren van proeven met kernwapens een radiobood schap gezonden aan een kleine honderd omroepstations, verspreid over de hele wereld. „Er is geen tijd te verliezen", al dus de boodschap, „er mogen geen nieuwe kernwapenproeven, die de gehele mens heid genetisch in gevaar brengen, meer ge nomen worden. We moeten ons er terdege van bewust zijn, dat, zelfs zonder nieuwe proefnemingen, het gevaar in de komende jaren nog zal toenemen". Dr. Schweitzer hex-innert eraan dat de Europeaan en Amerikaan bij voortduring tegenover de term toegestane stralingsdo sis worden geplaatst. Wie staat toe? Wie heeft het recht dit toe te staan? zo vraagt Schweitzer. Hij acht de vx-aag of men moet stoppen of doorgaan met kernproeven niet een, die slechts de mogendheden aangaat, welke over kernwapens beschikken. Wie geeft deze landen het recht in vredestijd wapens te beproeven, die de gehele we reld op de ernstigste wijze bedre: jen? Als er in de beschaving van onze tijd nog maar iets van internationaal recht levend is gebleven, of als men van mening is dat dit recht in ere hersteld moet worden, dan moeten de landen, die voor de kernproe- ADVERTENTIE IS NOG ZO HÉÉRLIJK JONG, ZO ÉCHT EEN BLAD VAN DÉZE TIJD Dit is het geheim waarom al wat jong is en zich jong voelt, onweerstaanbaar aangetrokken wordt door dit fleurige blad met zijn hartverwarmende gezelligheid. l.et de komonde weken eens exlra goed op MARGRIET met hanr verrassende inhoudAlléén MARGRIET kan zóveel bieden,want-.MARGRIET is verreweg het grootste blad van Nederland- ven verantwoordelijk zijn, onmiddellijk met de proeven ophouden, zonder dit van een ontwapeningsakkoord afhankelijk te maken. Deze zaak heeft niets met ontwa pening te maken. De betrokken landen zul len de wapens, die ze thans hebben, be houden. Fysicus niet bevoegd Schweitzer meent het beslissende woord over de gevaren van kernproeven niet aan de natuurkundige te kunnen toekennen omdat die slechts de straling uit de lucht ;n aanmerking neemt, maar aan de bio loog en de arts, die de gevolgen van in terne en externe bestraling hebben bestu deerd of aan de natuurkundige, die aan de onderzoekingen van biologen en artsen aandacht schenkt. Schweitzer wijst erop dat de kwade gevolgen van straling van binnen uit of van buiten af pas na jaren blijken. Men merkt deze niet m hel eer ste of tweede geslacht, maar pas in de daarop volgende generaties. Geslacht na geslacht zal in de komende eeuwen steeds n.eer kinderen met geestelijke en lichame lijke afwijkingen geboren zien worden. Zijns inziens is de zogenaamde „schone" bom slechts etalagemateriaal, dat niet voor gebruik bestemd is. Natuurlijk denkt Ame rika noch Rusland eraan zo'n minder doel treffende bom in een eventuele oorlog te gebruiken. Het Amerikaanse departement van oorlog heeft onlangs verklaard dat hex radio-actiefmaken van hele gebieden een nieuw aanvalswapen is. Dodelijke klap In Schweitzers ogen heeft de propa ganda voor voortzetting van kernproeven een dodelijke klap gekregen met de ver klaring van de negenduizend geleerden aan de UNO op 13 januari. Voortaan kan men riet langer beweren dat de geleer den het over de stralinggevaren niet eens zijn. Alleen zij. die nooit de geboorte van ecu misvormd kind en het schreien, of de ontsteltenis van de moeder hebben mee gemaakt, durven volhouden dat het risico van het voortgaan met de proeven onder de gegeven omstandigheden moet worden genomen I-Iet is in het bijzonder de plicht van de vrouwen te voorkomen dat men deze zonde tegen de toekomst begaat. Vooral zij moe ten hun stem verheffen, en dan op zo'n manier, dat men er gehoor aan zal schen ken. aldus dr. Schweitzer. Nog gevaarlijker WASHINGTON (UP) De Nobel prijswinnaar dr. Linus Pauling heeft ver klaard, dat „schone" waterstofbommen een even groot gevaar voor de mensheid vor men als „vuile". Bij px-oeven met beide bommen komt koolstof 14 vrij en volgens dr Pauling doet deze substantie meer scha de aan de inensen dan andere radio-ac tieve delen van een waterstofbom. Ame rikaanse autoriteiten hebben tot nu toe verklaard, dat koolstof 14 een te verwaar- lozen gevaar vormt voor de mensheid. Op een persconferentie zei dr Pauling, een van de voornaamste voorstandei's van een stopzetting van kernproeven in de Verenigde Staten, dat koolstof 14 op den duur een grotere bedreiging vormt dan strontium 90, dat tot nu toe is afgeschil derd ais het meest schadelijke voort brengsel van een waterstofbom. ADVERTENTIE y. v DSirV°°r beh°* geen toneel tC Spdcn cn voor iedere rol in een „andere huid" te kruipen! wanneer u de goede gewoonte betracht in stoffige ruimten, drukke StfatCn Cn voJlc "ams een rol King Pepermunt aan re spreken, dan voelt u rich reeds een „ander" mens. Tot ridder in de orde van de Neder landse Leeuw is benoemd prof. dr. S. J. Wellensiek, te Bennekom, hoogleraar aan de Landbouwhogeschool. Tot officier in de orde van Oranje- Nassau zijn benoemd: ir. J. Tlx. Everts, te Arnhem, secretaris van de Aartsdioceane R.-K. Boeren- en Tuindersbond (A.B.T.B.); D. J. A. M. van Arcken, te Rijswijk (Z.- H.), hoofd van de hoofdafdeling Program mering en Statistische Documentatie van de Directie van de Voedselvooi'ziening; ir. B. van Dam. te Waddinxveen, voorzitter van het Produktschap voor Zuivel; ir. M. A. Geuze, te Poortvliet, voorzitter van de Zeeuwsche Landbouw Maatschappij en van de Verenigde Coöperatieve Suiker fabrieken (V.C.S.); D. Hendrikse, te Go- rinchem, voorzitter van de Maatschappij voor Diergeneeskunde; ir. S. Herweijer, te Bilthoven, directeur van de Cultuur technische Dienst; dr. F. E. Nijdam, te Wageningen van de Stichting voor Plan tenveredeling (S.V.P.); M. Prins, te Hon- selersdijk, voorzitter van het Centraal Bureau van de Tuinbouwveilingen te Nederland;G. M. A. Raaijmaakers, te Hil versum, directeur van dc n.v. Centrale Suiker Maatschappij; J. J. Ruijs, te Woer den. dix-ecteur van de ERU-kaasfabriek; ir. H. J. A. Slits, te Vught, rijkstuinbouw- consulent: A. Steinmetz. te Wassenaar, di recteur van de Algemene Inspectiedienst van het Departeinent van Landbouw. Vis serij en Voedselvoorziening; dr. P. M. L. Tammes, te Wageningen, hoofdingenieur A bi.i de Plantenziektekund'ge Dienst: dr H. van Vloten, te Wageningen, directeur van het Bosbouwproefstation „De Dorsch- kamp". Tot ridder in dc orde van Oranje-Nas sau zjjn benoemd: J. J. Bieman, te Weert, secretaris van de Coöperatieve Slachtvee centrale Limburg „Limco"; J. J. J. Bos. te Rotterdam, voorzitter van de Algemene Nederlandse Bond van Fruit-, Groenten- en Aardappelenexporteui's; P. van den Hengel, te Achterveld, voorzitter en be stuurslid van organisaties op het gebied van de landbouw; E. Jonker, te Veendam cultuurchef bij de Vereniging tot exploi tatie van proef boerderij en in de Veenkolo niën: G. Koning, te Almen (gemeente Gorssel), vice-voorzitter van de Neder landse Pluimvee Federatie; J. Kornaat. te Vlaardingen, directeur van G. Kornaat's Handelmaatschappij n.v., reder en hande laar: P. Krabbendam, te Hoorn, plaatsver vangend directeur van de rijksmiddelbare tuinbouwschool aldaar; Ida Olivier-Luy- len, te Wageningen. wetenschappelijk hoofdambtenaar bij de Landbouwhoge school; M. H. Oi'bon, te Weert, hoofd r.-k lagere landbouwschool aldaar; A. Robertus. te Winschoten, directeur van de n.v. J. L. Robertus' Zaadhandel; J. Thies, te Breu- kelen. president-commissaris van de Ver enigde Gooise Melkbedrijven N.V., te Hil- versum; F. W. van der Vegt, te Breda, oud directeur van de Coöpei'atieve Stoomzui- velfabriek Dongen; J. A. van Wijk. te Maarssen. landbouwer, veehouder en fruitteler: W. Zwart, te Leeuwarden, com missionair in fokvee. lid van verdienste van .de Jongerein". Tot officier in de orde van Oranje Nas sau zijn benoemd: R. A. Ferrier, directeur van Economische Zaken in Suriname; L. A. Waalwijk, lid van de Raad van Advies, voorzitter van de Bemiddelingsi'aad, in Suriname; W. J. van Rooy. vicaris provin ciaal der paters Dominicanen in de Neder landse Antillen; H. M. Wassink, genees heer. directeur van 's Lands Psychiatrische Inrichting op Curagao; H. Veldkamp, hoofdadministrateur bij de Dienst van Binnenlandse Zaken in Nederlands-Nieuw- Guinea. Resident van de afdeling Geel vinkbaai; J. van Bodegom, hoofdadmini- sti'ateur bij de Dienst van Binnenlandse Zaken in Nederlands-Nieuw-Guinea, Resi dent van de afdeling West Nieuw-Guinea; W. G. van der Wolk, hoofd van het Kan toor voor Algemene Personeelszaken te Hollandia; mr. W. Aalbersberg, hoofdad ministrateur, hoofd van het Bureau voor Wetgeving en Juridische Zaken te Hollan dia. Tot ridder in de orde van Oranje-Nassau zijn benoemd: L. M. E. Brunings, referen daris bij het Departement van Binnen landse Zaken in Suriname; H. L. Da Costa, gx-iffier van het kantongerecht in het twee de kanton in Suriname; mej. A. C. Fo A Jing. hoofd van een school te Paramaribo: S. F. Fi'ijmersum, gepensioneerd hoofd van een school te Paramaribo; F. C. E. Gessel, gepensioneerd predikant bij de Evangelische Bi-oedei'gemeente te Parama ribo; B. A. Jensen, gepensioneerd predi kant bij de Evangelische Broedergemeen te te Paramaribo; W. A. Leeuwin, inspec teur van het onderwijs te Paramaribo Ch. A. Mertens, secretaris van de Raad van Ministers van Suriname; E. A. Robles, districtscommissaris van Commewijne Suriname); mej. J. Thompson, onderwij zeres bij het openbaar mulo te Parama ribo; H. Verrijt, gewezen hoofd van de St. Petrusschool te Paramaribo; J. H. R. Beau- jon, oud-landsontvanger op Curagao; M. R. W. Berkenveld, gouvernementsgeneeskun- dige op Curacao; P. H. J. Breusers, direc teur der posterijen op Curagao; W. F. Craane, koopman op Aruba; C. D. Iraus- quin, hoofd van de Julianaschool op Aru ba; P. J. Meesters, rooms-katholiek gees telijke op Bonaire; J. R. Quast, hoofd van de Hendrikschool op Curagao; mej. M. T. Roelofs, zuster-overste van de zusters Franciscanessen van Roosendaal op Cura gao; Th. J. A. Holleman, inspecteur van B. J. ten Voorden, inspecteur bij het hoofd bestuur van het bedrijf der PTT in Ne derlands-Nieuw-Guinea; A. J. M. Bakker, officier van gezondheid bij het Konink lijk Koloniaal Militair Invalidenhuis „Bronbeek" te Arnhem, met bepaling, dat het versiersel der orde zal zijn met de zwaarden; D. Hoogeveen, technisch hoofd ambtenaar 1ste klasse bij het ministerie van Zaken Overzee; P. C. Rademaker, technisch hoofdambtenaar 1ste klasse bij het ministerie van Zaken Overzee; F. F. Bonte, hoofdcommies A bij het ministe rie van Zaken Overzee; J. Ensdorff, hoofd commies A bij het ministerie van Zaken Overzee. Tot officier in de orde van Oranje-Nas sau zijn benoemd: dr. W. Schoonderbeek, hoofd van de afdeling Algemene Maat schappelijke Zorg bij het ministerie van Maatschappelijk Werk en L. F. Pont, be stuurder van diverse instellingen, te Am sterdam. Tot ridder in de orde van Oranje-Nassau zijn benoemd: mejuffrouw A. A. de Beau fort, te Leusden; mevr. M. E. C. M. Bloe men. bestuurslid van diverse verenigingen te Amsterdam; J. J. Buck, bestuurder van de St. Vincentiusvereniging, te Kerkrade c.a.; E. P. G. Burm, pastoor te Biervliet; dS. J. C. van Eizinga, directeur van de Nederlands Hervormde Stichting voor Maatschappelijk Werk in de provincie Overijssel, te Zwolle; M. J. I-I. Hautvast, bestuurder van diverse instellingen: te Maastricht; mej. F. Tlx. B. M. Koten, be stuurslid van diverse instellingen, te Gre- venbicht: P. de Lange, oud-bestuurder van diverse instellingen, te Harlingen: mevr. V. D. E. van Leeuwen, geboren Isaachsen, bestuurslid van diverse instellingen, te Delft: A. Willeboer. bestuurder van enige instellingen te Rotterdam: W. J. Batist, bestuurder van het college van diakenen der Nederlands Hervormde Gemeente, te Leiden en G. J. Jansen, bestuurder van di verse instellingen, te Ubbergen. (Van onze correspondent in Parijs) Jan Out, dirigent van de Gelderse Or kestvereniging. heeft zondag in Parijs van wege het Franse genootschap voor kun sten, wetenschappen en letteren, een zilve ren medaille ontvangen. De heer René Flamant voorzitter van het genootschap, heeft de Nederlandse dirigent in aanwe zigheid van een vertegenwoordiger van de Franse regering het bijbehorende diploma uitgereikt uit ex'kentelijkheid voor zijn bij zondere verdiensten, die de heer Out zich voor de Fx-anse muziek heeft verworven. In de nacht van zaterdag op zondag is op de Bredalaan te Wuust-Wezel (België) de 38-jarige Hagenaar M. C. D. uit de Alb. Thijmstraat met zijn auto tegen een boom gereden en op slag gedood. De auto werd totaal vernield De oorzaak van het ongeval is nog niet bekend.

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 13