KONINKLIJKE ONDERSCHEIDINGEN IN ONS DISTRICT Benoemingen en bevorderingen Kinder-Overais HENSEN DINSDAG 29 APRIL 1958 Ter gelegenheid van Koninginnedag Financiën Defensie DOE HET ZELF! BAKKER'BEHANG Verkeer en W at er staat Alle onderscheidingen Smit Van Rijsbergen Economische Zaken Wordt u gekweld W- ails W- f 5.90 PAARLAARSTEEG 1 Sociale Zaken Marie Meuriier opgenomen in Haags ziekenhuis Tot ridder in de orde van de Neder landse Leeuw zyn benoemd: Drs. C. A. Klaasse, directeur van de Amsterdamsche Bank n.v.; mr. M. Sanders, president-di recteur van de Maatschappij tot Finan ciering van het Nationaal Herstel n.v. te s-Graven"hage; prof. mr. J. Valkhoff, voor zitter van het Commissariaat voor Oor logsschade, wonende te Amsterdam; jhr. mr. G. W. van der Does, landsadvocaat, wonende te 's-Gravenrage; J. H. Steeg- mans, directeur bij 's Rijks belastingen te Maastricht en prof. dr. J. Engelfriet te 's-Gravenhage. Tot officier in de orde van Oranje- Nassau zyn benoemd: J. H. M. van Dijk, directeur n.v. Lentjes en Drossaerts te 's-Hertogenbosch; A. Volkmaars, belas tingsconsulent te Amsterdam; A.. W. Ouds hoorn, directeur Defensie-Aangelegen heden bij het ministerie van Financiën; dr. N. H. Wiarda, voormalig directeur van het bureau van het Commissariaat voor Oor logsschade te 's-Gravenhage; H. M. Battel- jee, hoofdinspecteur eerste klasse bij de inspectie der Rijksfinanciën van het Mi nisterie van Financiën; P. H. Stroeven, in specteur bij de inspectie der Rijksfinan ciën van het ministerie van Financiën; A. L. Bakker, hoofd van de inspectie der do meinen te Alkmaar; W. van Dijk, hoofd van de inspectie der belastingen te Leiden; J. J. Sweens, hoofdinspecteur der belas tingen te 's-Gravenhage; F. A. van Al phen, hoofdinspecteur van 's Rijks belas tingen, vertegenwoordiger van de Neder landse dienst der invoerrechten en accijn zen in het gebied van de Belgisch-Luxem burgse Economische Unie, wonende te Brussel; J. R. Verwers, hoofd van de in spectie der belastingen te Winterswijk; P. A. Weiman, hoofd van de inspectie der belastingen te Bussum; M. Gonlag, hoofd van de inspectie der invoerrechten en ac cijnzen te Nijmegen; W. Ritman, hoofd van de inspectie der registratie en succes sie te Amersfoort; W. H. van der Horst; L. Stil, hoofdaccountants-titulair bij de Rijks accountantsdienst te Amsterdam; H. J. Fokma, hoofd van het kantoor der directe belatingen te Rotterdam-Zuid; J. Stout, hoofd van het kantoor der directe belas tingen 'te Leeuwarden; J. F. Greve, hoofd van het bureau voor Buitengewoon Land meetkundig Werk te Groningen; J. Kuy- per, hoofd van het bureau van de land meetkundige dienst te Amersfoort; J. P. W. Bol te Utrecht en J. Frensel Wegener te Amsterdam. Tot ridder in de orde van Oranje-Nas- sau zyn benoemd: J. Eshuis, directeur van het kantoor Deventer van De Twentsche Bank n.v.; J. C. Jacobs te Zaltbommel; G. P. de Ruiter, dirpcteur van het kantoor Dordrecht van De Twentsche Bank n.v.; M. van Hensbergen, referendaris van het mi nisterie van Financiën; P. A. Goedewaa- gen, hoofdcommies van het ministerie van Financiën; A. H. van Rinsum, hoofdcom mies bij het Agentschap van het ministerie van Financiën en de Directie van de Grootboeken der Nationale Schuld te Am sterdam; A. M. den Hollander, hoofd van het bureau douanerecherche van de Fis cale Inlichtingen- en Opsporingsdienst te Arnhem; J. Foppen, hoofdverificateur- controleur der invoerrechten en accijnzen te Amsterdam; E. F. J. van den Bossche, hoofd van het kantoor der directe belas tingen te Vlissingen; T. W. van den Heu vel, hoofdcontroleur van 's Rijks belas tingen te Amsterdam; P. Stam, hoofdcom mies van 's Rijks belastingen te Breda. Landmacht Tot ridder in de orde van de Neder landse Leeuw zijn benoemd: Luitenant- generaal mr. J. D. Schepers, van de gene rale staf en generaal-majoor-arts dr. H. J. van der Giessen. Tot officier in de orde van Oranje-Nas- sau, met de zwaarden zijn benoemd: Kolo nel J. R. Schoenmaker; luitenant-kolonel W. D. H. Eekhout; kolonel ir. M. C. Palm; kolonel D. J. ter Haar; kolonel G. H. Christan; kolonel H. G. M. Bouwman; kolonel J. F. A. Kersjes; luitenant-kolonel J. A. G. de Leeuw; kolonel C. Lips; luite nant-kolonel M. C. Schram de Jong; kolo nel V. Bernasco; luitenant-kolonel J. Kroes; luitenant-kolonel J. T. Walta; kolo nel A. H. Tripplaar; luitenant-kolonel G. J. H. van Geldorp; kolonel J. Brouwer; luitenant-kolonel H. J. Bartelings; kolonel tandarts C. v?" Dongen. Tot officier in de orde van Oranje-Nas- sau zijn benoemd: De legerpredikant luite- tant-kolonel H. Steenhuis en de aalmoeze nier luitenant-kolonel T. H. op het Veld Tot ridder in de orde van Oranje-Nassau met de zwaarden zijn benoemd: Majoor J. A. A. Wijnekes; majoor P. J. A. Wouters; majoor (tijdelijk lui ter '-kolonel) ir. G van Amstel; majoor R van T.Iperen, direc teur van de Koninklijke Militaire Kapel; majoor E. P. W. Elstak; reservemajoor E. A. C.° Weber; kapitein M. A. Panhuyzen, majoor W. Siliacus; majoor A. F. Dudok van Heel; majoor J. H. G. Scheffer. Luchtmacht Tot ridder in de orde van de Neder landse Leeuw is benoemd: Generaal-ma- joor J. H. van Giessen. Tot officier in de orde van Oranje-Nas sau, met de zwaarden zijn benoemd: De kolonel (tijdelijk commodore) A. L. Cox; reservekolonel A. S. Westra; luitenant kolonel ir. D. J. Pronk; luitenant-kolonel P. V. H. J. Hamburg en luitenant-kolonel W. Boxman. Tot ridder in do orde van Oranje-Nas sau. met de zwa~rden zijn benoemd: Ma- ioor F Leenaarts: kapitein H. Dieters; ka- ->itein (tijdelijk majoor) P. Verspoor. ADVERTENTIE Wij geven u gaarne alle gewenste inlichtingen. Gen. Cron.jéstr. 135, Haarlem, Tel. 55432 Plaktafels en borstels beschikbaar Tot officier in de orde van Orarije-Nas- sau zyn benoemd: De gepensioneerde ko lonel, werkzaam bij het Directoraat Ma terieel Luchtmacht, G. J. van'der Meulen; de accountant eerste klasse bij het mi nisterie van Oorlog, J. L. van Rijs; de ge pensioneerde hoofdingenieur ir. E. W. de Wilde de Ligny. Tot officier iy de orde van Oranje-Nas sau (by bevordering) is benoemd: De ge pensioneerde luitenant-kolonel, werkzaam bij de Koninklijke Luchtmacht, G. J. Ree rink. Tot ridder in de orde van Oranje-Nassau zyn benoemd: E. Rodrigo, hoofd van de bedrijfsadministratie bij de n.v. Neder landse Machinefabriek „Artillerie-Inrich tingen"; de referendaris bij het ministerie van Oorlog, P. Rodenhuis; de technische hoofdambtenaar eerste klasse bij het Di rectoraat Gebouwen, Werken en Terrei nen, J. van Doorn; J. M. E. Nikkels, lid van het dagelijks bestuur van de Prins Bernhard Stichting. Toegekend is de titulaire rang van luite nant-generaal aan: de gepensioneerde ge- neraal-majoor J. C. Logger; van brigade generaal aan: de gepensioneerde kolonel der artillerie A. Eterman en aan de gepen sioneerde kolonel der militaire administra tie W. J. Pluijm; van kolonel aan: de ge pensioneerde luitenant-kolonel der militai re administratie J. Jonker en van luite nant-kolonel aan: de gepensioneerde ma joor der Koninklijke Luchtmacht T. J. A. Lamers. Prof. mr. A. Anema, lid van de Eerste Kamer, grootofficier in de orde van Oranje-Nassau. Tot ridder in de orde van de Nederlandse Leeuw zijn benoemd: ir. J. van Veen te 's-Gravenhage, hoofdingenieur-directeur van de Rijkswaterstaat; ir. I. L. Kleinjan te Zwolle, hoofdingenieur-directeur van de Rijkswaterstaat; A. J. H. Teijen te Wasse naar, directeur van de Postchèque- en gi- r-odienst; ir. G- H. Wieneke.te Rotterdam, hoofdingemeur-directeür der PTT, direc teur van de plaatselijke telefoondienst; W. N. H. van der Vorm te Rotterdam, direc teur N.V. Nederlandsch-Amerikaanse Stoomvaart Maatschappij „Holland-Ame rika Lijn". Tot officier in de orde van Oi'anje-Nas- sau zyn benoemd: mr. K. A. Soudijn te Voorburg, directeur van de Rijkswater staat; ir. R. W. de Boer te 's-Gravenhage. hoofdingenieur voor bijzondere diensten; ir. P. A. van de Velde te 's-Gravenhage, hoofdingenieur A; ir. H. A. Ferguson le Voorburg, hoofdingenieur A; mr. R. M. -T. Holla te Vught, rijkshoofdinspecteur van het verkeer; P. de Groen te Voorburg, in specteur der PTT; B. C. Sluyk te Hengelo (O.), inspecteur der PTT/directeur van net telefoondistrict; M. A. Huisman te 's-Gra venhage, inspecteur der PTT: B. W. A. Gastelaars te Voorburg, inspecteur der PTT; A. Dieperink te Utrecht, oud-direc teur van het post- en telegraafkantoor; A. C. Burgersdijk te Amsterdam, onderdirec teur n.v. Stoomvaart Maatschappij „Ne derland"; P. H. van der Weel te Rotterdam, principal surveyor of Lloyds Register of Shipping for Holland; G. H. Visser te Was senaar, inspecteur bij de Koninklijke Rot- terdamsche Lloyd n.v.; J. P. Kruseman te Hilversum, directeur van de Koninklijke Nederlandsche Stoomboot Maatschappij n.v.; mr. J. Kroese te Rotterdam, lid van de raad van beheer van Phs. van Omme ren, n.v.; V. H. L. Dubourcq te Wassenaar, directeur beheer vestigingen van de Ko ninklijke Luchtvaart Maatschappij n.v.; ch\ J. Veldkamp te de Bilt, directeur van het Koninklijk Nederlandsch Meteorolo gisch Instituut. Tot ridder in de orde van Oranje-Nassau zyn benoemd- W de Wolf te Utrecht, ad ministratief hoofdambtenaar van de Rijks waterstaat; A. G. Lindenbergh te Zwolle, landbouwkundige van de Directie van de Wieringermeer; R. de Boer te Nijmegen, waterstaatkundig hoofdambtenaar: A. J. Kloos te Zwolle, chef de bureau van de Directie van de Wieringermeer; J. G. van Oord te Utrecht, directeur van de n.v. Jac. G. van Oord te Utrecht; J. Brooijmans te Kruisland, dijkgraaf van het Heemraad schap van de Roosendaalse en Steenbergse Vliet: O. Bekedam te Rotterdam, directeur van de n.v. Transport Maatschappij voor heen Moerman en Robbers; W. van Peter sen te Utrecht, referendaris bij de n.v. Ne derlandsche Spoorwegen; A. F. Hillebrand te Utrecht, technisch ambtenaar; E. I. Kie vit; W. Kraay; G. A. Kuiperij; H. L. A. B. de Ruiter; G. van Busschbach en A. P. M. Sannen, allen inspecteurs bij de n.v. Ne derlandsche Spoorwegen; G. W. Rothman te Amsterdam, hoofddepotchef eerste klas se; J. W. Schoonlingen te Utrecht, tech nisch inspecteur; W. J. G. van den Heuvel: H. H. Jansen; H. A. Berends te Rotterdam, inspecteurs tweede klasse en D. H. Brink man te Utrecht, technisch ambtenaar eer ste klasse bij de n.v. Nederlandsche Spoor wegen; J. van den Berg te Utrecht, hoofd inspecteur bij de n.v. Van Gend en Loos; R. van Sluis te Vught, bureauchef der P.T.T.; V. Ch. Th. J. Kempkes te Arnhem, bureauchef der P.T.T.; G. L. Wilson te 's-Gravenhage, referendaris der P.T.T.; C. H. de Winter te Amsterdam, technisch hoofdambtenaar voor bijzondere diensten der P.T.T.; G. de Boer te Assen, bureau chef der P.T.T.; A. H. Crum te 's-Graven hage, referendaris der P.T.T.; J. den Boer te Laren (N.H.), directeur van het post- en telegraafkantoor; A. Ruyg te Amsterdam, gezagvoerder bij de Koninklijke Neder landsche Stoomboot Maatschappij n.v.; F. Hieronder volgen de namen van inwoners uit Haarlem en omgeving, die ter gelegen heid van de verjaardag van Koningin Juliana een onderscheiding hebben ont vangen. (De namen zijn geplaatst in de volgorde, waarin zij in de Buitengewone Staatscourant zijn opgenomen.) Jhr. W. van Andringa de Kempenaer, directeur van Joh. Enschedé en zonen, Grafische inrichting n.v., officier in de orde van Oranje-Nassau. Grootofficier in de orde van Oranje-Nas sau: prof. mr. A. Anema te Haarlem, lid van de Eerste Kamer der Staten-Generaal (bij bevordering). Ridder in de orde van de Nederlandse Leeuw: mr. Th. F. Raedt, kantonrechter te Haarlem, voorzitter van de Reclasserings- raad aldaar en voorzitter van de afdeling Haarlem van het Nederlands Genootschap tot Reclassering; dr. J. Wester te Heem stede, voorzitter van de Gezondheidsraad. Officier in de orde van Oranje-Nassau: M. S. Andriessen., beeldhouwer te Haarlem (bij bevordering); dr. G. J. Dieperink, rec tor van het eerste Christelijk Lyceum te Haarlem; C. D. Fetter, hoofdinspecteur- titulair van 's rijksbelastingen en hoofd van de inspectie der invoerrechten en accijnzen te Haarlem; prof. G. H. M. Holt te Bloe- mendaal, architect B.N.A.; jhr. W. van Andringa de Kempenaer te Aerdenhout, directeur van Joh. Enschedé en Zonen, Grafische Inrichting n.v. en voorzitter van het Genootschap voor Reclame; Th. R. de Vroomen te Warmond, voorzitter van de Bond van Bloembollenhandelaren en on dervoorzitter van het Produktschap voor Siergewassen. Ridder in de orde van Oranje-Nassau: A. P. van Eeden, pastoor te Haarlem; mejuf frouw M. F. van Rosse, secretaresse van de Katholieke Actie in de bisdommen Haar lem en Rotterdam: jkvr. H. A. van Kretschmar van Veen, bureausecretaresse van de Vereniging „Pro Juventute" te Haarlem; J. G. Randsdorp, wethouder der gemeente Haarlemmermeer; C. Siegers, raadslid der gemeente Zandvoort; P. J. Joore, oud-lid van de gemeenteraad van Haarlemmermeer; N. Vreijenhoek, hoofd inspecteur bij het provinciaal elektriciteits bedrijf van Noordholland te Bloemendaal; M. A. Henkei, hoofdcommies van 's rijks belastingen ten kantore der directe belas tingen te Haarlem; P. A. de Groote te Bloe mendaal, gezagvoerder bij de n.v. Stoom vaartmaatschappij „Nederland"; H. Jonk man te Overveen, afdelingschef bij de n.v. Verenigde Nederlandse Scheepvaartmaat schappij; F. A. A. M. Allard te Bloemen daal, directeur van de n.v. Ijsfabriek en Koelhuis IJsvries te IJmuiden; Ch. M. Reinders Folmer te Heemstede, erevoorzit ter en bestuurslid van organisaties op het gebied van de landbouw: W. L. de Zwager te Haarlem, voorzitter van de Nederlandse Katholieke Grafische Bond. Gouden eremedaille verbonden aan de orde van Oranje-Nassau: H. Slob, adjudant der rijkspolitie te Haarlem; B. P. Sleper, notarisklerk te Haarlem: C. Visser te Haar lem; H. J. van 't Boveneind, adjudant van gemeentepolitie te Haarlem; P. J. van den Boogaard, hoofdboekhouder A bij het ge meentelijk gas- en waterleidingbedrijf te Velsen; mejuffrouw E. C. van Onselen, oud-onderwijzeres aan de Bos- en Hoven- school te Heemstede; J. Jacobs te Bad hoevedorp, rijkshoofdcontroleur van het verkeer; J. P. van Eijsden te Haarlem, oud-commies bij de n.v. Nederlandse Spoorwegen: J. Gravemaker te Haarlem- merliede en Spaarnwoude, voorzitter en bestuurslid van organisaties op het gebied van de landbouw; W. A. de Ridder, as sistent-chef verkoopafdeling bij de n.v. Dagblad en Drukkerij De Standaard te Amsterdam, wonende te Haarlem; K. J. Preusterink te Haarlem, opzichter eerste klasse der P.T.T. Zilveren eremedaille, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau: J. H. Huiskes, oud-opperwachtmeester der rijkspolitie te Hillegom; W. Deelder, boekhouder B bij het bedrijf openbare werken te Velsen; A. F. van den Boogaard, boekhouder A bij het gemeentelijk gas- en waterleidingbedrijf te Velsen; G. Neeskens, hoofdopzichter bij de gemeente gas-, duinwater- en elektriciteits bedrijven te Heemstede; J. C. IJzenbrandt, commies-titulair van 's rijksbelastingen te Beverwijk; J. J. P. van der Pol, adjunct commies eerste klasse van 's rijksbelastin gen, eerste afdeling, te Haarlem; A. J. Lucassen te Haarlem, oud-hoofdconducteur bij de n.v. Nederlandse Spoorwegen; H. Hoogenhout te Haarlem, oud-treincontro- leur bij de n.v. Nederlandse Spoorwegen; Dr G. J. Dieperink, rector van het Eerste Christelijk lyceum te Haarlem, officier in de orde van Oranje-Nassau. Mr. Th. F. Raedt, kantonrechter te Haarlem., ridder in de orde van de Nederlandse Leeuw A. van der Wal te IJmuiden, hoofdbestel ler der P.T.T.C. Smit te IJmuiden, lid be manning der reddingsboot; A. Berkhout te Haarlemmerliede en Spaarnwoude, be drijfsleider op het landbouwbedrijf van de familie De Ridder; C. G. Post te Heemstede, hoofdboekhouder bij de Leidse Stoomgrut- terij P. L. Verhoeff te Delft; H. J. W. Schu macher te Haarlem, vertegenwoordiger bij G. H. Bührmann's papiergroothandel n.v. Bronzen eremedaille, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau: C. Pannekoek, schrijver-incasseerder bij de gemeentebe drijven voor gas en water te Velsen; H. L. J. van der Wel te IJmuiden, sluiswachter B van de Rijkswaterstaat; G. Wolters te Haarlem, loodsbaas bij de n.v. A.T.O.-Van Gend en Loos: P. van der Waal te Haarlem, koetsier-besteller bij de n.v. A.T.O.-Van Gend en Loos; D. H. Vrugt te Haarlem, employé tweede klasse der P.T.T.; H. Vader te Bloemendaal, besteller eerste klasse der P.T.T.; G. Luit, melljuitgever bij de n.v. Melkinrichting Velsen te IJmuiden; J. van Gooi te IJmuiden, voorheen machi nist bij de n.v. Amsterdamse Ballastmaat- schappij. A. van der Goes te Bussum, inspecteur bij de n.v. tot voortzetting van de Konink lijke Hollandsche Llovd; L. Lamers te Naaldwijk, hoofdwerktuigkundige bij de n.v. Vereenigde Nederlandsche Scheep vaart Maatschappij; W. Scheurkogel te Naarden, inspecteur bij de n.v. tot voort zetting van de Koninklijke Hollandsche Lloyd; A. W. Koot te 's-Gravenhage, refe rendaris bij het ministerie van Verkeer en Waterstaat; J. P. Wielders te Rotterdam, chef-telegrafist aan boord van het m.s. ..Oranje"; M. A. H. van den Ende te Ha ren (Gr.), hoofdverkeersleider bij de af deling Luchtverkeersbeveiliging van de Rijksluchtvaartdienst; J. J. Bak te Amstel veen (gemeente Nieuwer-Amstel), gezag voerder, hoofd vliegtechnische dienst van de Koninklijke Luchtvaart Maatschappij n.v.; Th. J. Hoogeveen te Amstelveen (ge meente Nieuwer-Amstel), hoofd mate- riaaldienst technisch bedrijf van de Ko ninklijke Luchtvaart Maatschappij n.v. ADVERTENTIE zoals Miniatuurkruisjes van Ridder Ned. Leeuw, Officier en Ridder in de Orde van Oranje Nassau. Ere-Medailles verbonden aan de Orde van Oranje Nassau in goud, zilver en brons Rozetten en strikjes leveren wij direkt uit voorraad Zijlstraat 71 - Haarlem - Tel. 16963 Tot ridder in de orde van de Nederland se Leew zijn benoemd: mr. C. A. baron Bentinck, plaatsvervangend directeur- ge neraal van de Buitenlandse Economische Betrekkingen van het Ministerie van Eco nomische Zaken, te 's-Gravenhage; mr. ir. C. J. de Haan, voorzitter van de Octrooi- raad en directeur van het Bureau voor de Industriële Eigendom, te 's-Gravenhage; en W. A. de Jonge, wonende te Geldrop, lid van de raad van bestuur van de n.v. Phi lips' Gloeilampenfabrieken; Tot officier in de orde van Oranje-Nas sau by bevordering is benoemd: A. Schwarz, te Amsterdam, directeur van de n.v. Polak Schwarz's Essencefabrieken te Zaandam; Tot officier in de orde van Oranje-Nas sau zyn benoemd: lr. H. M. van Mourik Broekman, te Boekelo, president-directeur van de n.v. Koninklijke Nederlandsche Zoutindustrie en president-directeur van de n.v. Nederlandse Soda-industrie; J. Scholtten, te Wierden, voorheen directeur van de n.v. Katoenmaatschappij v/h Gebr. Scholten en co. te Almelo; ir. van den Toorn, directeur van de Koninklijke Machinefabriek Gebr. Stork Co. n.v., te Hengelo (O.); D. H. Jordaan, voorzitter van de Kamer van Koophandel en Fabrie ken voor Noord-Oost Gelderland, te Zut- phen; prof. ir. L. H. de Langen, directeur van de Algemene Kunstzijde Unie n.v., te Arnhem; prof. dr. A.A. Ariëns te Huis ter Heide, bonds-adviseur van de Nederland se Katholieke Middenstandsbond; P. R Dijksterhuis, adviseur bij de n.v. Philips' Phonographische Tnduustrie, te Baarn; Ph W. Dümig te Amsterdam en directeur van de n.v. Dümig-Frères te Cuyk; G. L. van den Bergh, te Wassenaar, directeur van de AaBe Wollenstoffen- en Wollendeken- fabrieken n.v. te Tilburg; R. Gransberg te Wassenaar, directeur van de n.v. Embal lage Fabrieken en Houthandel te Rotter dam; ir. H.'K. Hylkema, plaatsvervangend directur van de n.v. Billiton Maatschappij, te 's-Gravenhage; C. M. van Kints, afde lingschef bij het verkoopkantoor van de Staatsmijnen in Limburg, te 's-Graven hage; G. Lasseur, te Gouda, administra teur bij het ministerie van Economische Zaken; P. van Loon, administrateur bij het ministerie van Economische Zaken, te 's-Gravenhage; mr. W. M. J. C. Phaf, te Wassenaar, directeur-afdelingschef bij het ministerie van Economische Zaken; J. ADVERTENTIE door rheumatiek, spit, ischias, hoofd- en zenuwpijnen, neemt dan uw toevlucht tot Togal. Het middel dat baat, waar andere falen. Laat u dus niet langer kwellen, maar gebruik Togal. Togal zuivert de nieren en is onschadelijk voor hart en maag. Bij apotheek en drogist 0.95, 2.40 en 8.88. - mm - m Mari Andriessen, beeldhouwer, officier in de orde van Oranje-Nassau. Sieben, te Wassenaar, directeur van de n.v. Nederlandsche Kabelfabriek te Delft; H. van Velden, te Voorburg, administra teur bij het ministerie van Economische Zaken; Ir. J. H. Vermeulen, voorheen werkzaam bij de n.v. Bataafsche Petro leum Maatschappij, te 's-Gravenhage; C. Verolme, te Ridderkerk, directeur van de n.v. Scheeps-installatie-, Scheepsbouw- en Reparatiebedrijf „Nederland"; prof. dr. J. Ch. W. Verstege, te Voorburg, adjunct directeur van het Centraal Bureau voor de Statistiek; dr. C. Visser te Delft; R. W. Wentges, directeur van de n.v. Handels veem, te Rotterdam; C. A. Kammeraad te Middelburg, voorzitter van de Alge mene Nederlandse Molenaarsbond; W. A. C. Jansen, te Vught, directeur van de Ko ninklijke Kousen- en Sokkenfabrieken M. Jansen-de Wit n.v. te Schijndel; G. J. Jorksveld, directeur van de Hoofdlanden groepen der n.v. Philips' Gloeilampenfa brieken. te Eindhoven; J. A. C. M. Wouters, directeur van de n.v. Twernerij en Verve rij „Broekhoven", te Tilburg; ir. H. A. Bunge, chef van het Stikstofbindingsbe- drijf bij de Staatsmijnen in Limburg, te Geleen Tot ridder in de orde van Oranje-Nas sau zijn benoemd: J. E. C. van Zantwijk, voorheen ingenieur bij dc n.v. Maatschap pij tot aanleg en exploitatie van laag spanningsnetten, te Groningen; S. Faber. secretaris van de Friese Bakkersbond. tf Bolsward: J. G. Post te Harlingen, voor zitter van de Aartsdiocesane Katholieke Middenstandsbond; mr. dr. H. K. de Lan gen, secretaris van de Kamer van Koop handel en Fabrieken voor Drente, te Mep- pel; ir. P. van Gelder, directeur van de N.V. Koninklijke Drukkerij en Uitgeverij van de erven J. J. Tijl, te Zwolle. A. Over- duin. voorzitter van de afdeling Enschedé van de Koninklijke Nederlandse Midden standsbond, te Enschedé; J. Schilstra, alge meen secretaris van de Kamer van Koop handel en Fabrieken voor Twente en Sal- land, te Hengelo (O.); ir. W. J. de Breuk, wonende te Gorssel, directeur van de Deventer Algemene Industriële Maat schappij N.V., te Deventer; mej. P. van den Broek, te Oosterbeek, gemeente Renkum, leidster van het Voorlichtingsbureau der N.V. K.E.M.A. te Arnhem; G. J. Nijhuis, lid van de firma G. J. Nijhuis, te Winterswijk; J. W. Oonk, te Oosterbeek, gemeente Ren kum, president-directeur van de N.G. Rijn staal v.h. J. W. Oonk Co. te Arnhem; J. J. Rippen, pianofabrikant, te Ede; G. J. Schuurmans, directeur van de N.V. Cen trale Drukkerij, te Nijmegen; J. Volbeda, directeur van de N.V. Arnhemse Rubber fabriek, te Arnhem;; P. Koning te Amers foort, lid van het dagelijks bestuur van de Christelijke Middenstandsebond; G. C. Pon, directeur van de N.V. Rijwielenfabrieken M. Pon, te Amersfoort: Th. P. M. Ruijs, directeur van Figi N.V., te Zeist; L. Ch. Kickhefer, te Hilversum, voorheen voor zitter van de Nederlandse Bond van Ex ploitanten van hotels, café's, restaurants, slijterijen en aanverwante bedrijven; L. C. Bérail, hoofdcommies bij het ministerie van Economische Zaken; H. A. Beusekamp, te Voorburg, eigenaar van de firma J. M. J. van Wielik te 's-Gravenhage; Th. C. Bot ter, voorheen werkzaam bij de N.V. De Bataafsche Petroleum Maatschappij, te 's Gravenhage; P. A. Riedé, technisch ad viseur van de N.V. Woerdense IJzer- en Bouwmaterialenhandel en ondervoorzitter van de Kamer van Koophandel en Fabrie ken voor Gouda en Omstreken, te Woer den: mejuffrouw J. R. M. Smits, hoofd commies A bij het -.ministerie van Econo mische Zaken; A. Vuyk sr., wonende te Rotterdam, president-directeur van A. Vuyk Zonen's Scheepswerven te Capelle aan den IJssel; J. de Visser, oud-voorzitter van de Middenstandsvereniging „Gemeen schappelijk Belang", te Vlissingen; P. Blijenburg te Bergeijk, directeur van de Weverij De Ploeg N.V. en van de N.V. 't Spectrum; J. M. A. van Ginneken, directeur van de N.V. Steenfabriek „Udenhout" v.h. Weyers Co., te Udenhout; H. A. Kok, voorzitter van de Nederlandse Katholieke Bond van Schilderspatroons „St. Lucas", te Eindhoven N. G. C. van Loon. vennoot van de C.V. Lederfabriek P. van Loon Gzn. te Waalwijk; A. Vos, directeur van de N.V. Lederfabriek W. Vos en Co., te Tilburg; ir. J. J. Th. Beersma, chef van het bouwkun dig bureau van de Maatschappij tot Exploi tatie der Steenkolenmijnen Laura Ver- eeniging. te Schaesberg; A. F. Beuker, chef van het ondergronds bedrijf op Staatsmijn Wilhelmina te Heerlen: A. V. H. G. Goos- sens. directeur van de N.V. Russel-Tiglia Kleiwarenfabrieken, te Tegelen; J. H. Reintjens. directeur van de N.V. Bataafse Rubber Industrie „Radium", te Maastricht: E. J. Vaassen, chef van de administratie en personeelsdienst op Oranje-Nassau Mijn III, te Heerlen: L. P. J. Villévoye, chef van de administratie en secretaris van de direc tie van de N.V Nederlandse Steenkolen mijnen „Willem-Sophia", te Kerkrade en H. J. J. Watervoort, chef van de admini stratie op Staatsmijn Emma, te Heerlen. ProfG. H. M. Holt, architect B. N. A., officier in de orde van Oranje-Nassau. ADVERTENTIE Sterke „Sanfor", keper kwaliteit In de kleuren Blauw en khaki vanaf leeftijd 3 jaar Tot ridder in de orde van de Nederland se Leeuw is benoemd: mr. P. H. Vallent- goed te 's-Gravenhage. directeur-generaal van de arbeid. Tot officier in de orde van Oranje-Nas sau zyn benoemd: mr. A. G. Fennema, te Amsterdam, gedelegeerde van de Neder landse Werkgevers Federatie voor Inter nationale Arbeidszaken; mr. C. E. J. Mait- land, te Wassenaar, algemeen secretaris van het Centraal Sociaal Werkgeversver bond; A. de Monchy te Hengelo (O.), direc teur van de Koninklijke Nederlandse Ka toenspinnerij n.v., te Hengelo (O.), en van de n.v. Tilburgse Katoenspinnerij, te Til burg; mr. H. A. de Bruyn Kops, te Am sterdam. secretaris van de n.v. Werkspoor aldaar; H. J. J. Blauwkuip, chirurg te Am sterdam; mr. F. J. F. Claessens te Eindho ven, voorzitter van de Interparochiële Stichting voor Ziekenzorg (Het R.K. Bin- nenziekenhuis) van O.L. Vrouw, Moeder v. Barmhartigheid; ir. J. Straub te Amers foort, voorheen hoofd van de afdeling al gemene vraagstukken van het Centraal Instituut voor Voedingsonderzoek voor Toegepast Natuurwetenschappelijk On derzoek; mejuffrouw mr. G. Veth te Am sterdam; P. Knop te 's-Gravenhage, hoofd administrateur bij het ministerie van So ciale Zaken en Volksgezondheid; mr. J. H. Vermeulen te 's-Gravenhage, hoofdinspec teur-directeur voor de arbeidsvoorziening; H. F. Louwe Kooymans te Arnhem, far maceutisch inspecteur van de volksgezond heid; B. Wartena te Leeuwarden, genees kundig inspecteur van de volksgezondheid; dr. A. L. C. Palies, te Baarn, geneeskundig inspecteur voor de geestelijke volksge zondheid; mr. H. Jansen, te Amstelveen, gemeente Nieuwer-Amstel, chef der afde ling verstrekkingen en overeenkomsten van het bureau van de Ziekenfondsraad te Amsterdam; mr. C. J. Nierstrasz te Voor burg, administrateur A bij het ministerie van Sociale Zaken en Volksgezondheid; mr. J. J. Risseeuw. te 's-Gravenhage, hoofdadministrateur bij het ministerie van Sociale Zaken en Volksgezondheid; ir. W J. H. G. van Thiel te Oudenbosch, direc teur van de n.v. Waterleidingmaatschap pij Noord-West-Brabant, aldaar; mr. P. M. H. van Boven te Breda, directeur van de n.v. Machinefabriek „Breda" v.h. Backer en Rueb, aldaar en A. Burggraaf te 's-Gravenhage. inspecteur van de Volks gezondheid en van de Veeartsenijkundige Dienst. Tot ridder in de orde van Oranje Nas sau zijn benoemd: J. de Jong, wonende te Groningen, lid van het bestuur van diver se organisaties in Groningen; Th. C. Bee- rens te Hilversum, oud-voorzitter van de Algemene Bedrijfsbond voor de Tabakver werkende Industrieën; mr. W. Brak te Rot terdam. lid van het dagelijks bestuur van de Christelijke Bedrijfsgroepen Centrale in Nederland: P. Meliefste te Middelburg; C Takkenberg te Eindhoven, directeur van de Pensioenfondsen der n.v. Philte« Gloei- lamnenfabrieken. aldaar? J. W van 't Hoff te St. Laurens, penningmeester van de Vereniging tot Christelijke verzorging van Geestes- en Zenuwzieken in Zeeland. A. de Lange te Goes: H. A. A. J. Martens, apotheker te Hoensbroek; J. M. Jurrema te Amsterdam, chef van de sectie vrou wenbemiddeling van het gewestelijk ar beidsbureau aldaar: A. de Vries te Sneelt. oud-directeur van het gewestelijk arbeids bureau aldaar: K. Visser te Deventer, technisch hoofdambtenaar 1ste klasse bij de Arbeidsinspectie; G. Pieper te Rozen- daal (Gld.), adiunct-consulent voor sociale bijstand en complementaire arbeidsvoor zieningen; H. A. C. Huijsmans te Utrecht, voorzitter van de Nederlandse Katholieke Kleding- en Textielarbeidersbond; mej. E. M. H. Matthaï te Zwolle, voorheen ver pleegster in algemene dienst bij de Pro vinciale Overijsselse Vereniging „Het Groene Kruis". (Zie ook pagina 11) Mevrouw Marie Meunier, actrice bij de Haagse Comedie, is maandagavond in het gemeentelijk ziekenhuis van Den Haag aan de Zuidwal opgenomen.

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 3