Mc&tzi Nieuw complex van HBC kan in augustus in gebruik genomen worden Bedrijfskader van grote betekenis voor vorming komende generaties méér kracht véérkracht 13 TERLENKA PANTALONS ■kJUêcCt Kegelkampioenschappen teleurstellend voor de Haarlemse deelnemers Voor missie moet meer geld beschikbaar komen Haarlems pauzetheater besloot het seizoen G. Schuitemaker voorzitter Bloemendaalse Reddings brigade Loek Vaars won in Lisser Sportpark Faillissementen Uit de nieuwste creaties van de meest vooraanstaande Italiaanse schoenontwerpers nu ook in Haarlem verkrijgbaar Professor Kuin voor lustrumvierende Academie Uw nachtrust is toch een Auping waard W. Blankwater halve eeuw in dienst bij Hin Druk bezoek aan de Kennemerduinen Examens Vier vuurwerken in Zandvoort aan Zee Zaalkampioenschappen schermen in Haarlem Elke j morgen Burgerlijke Stand van Haarlem DONDERDAG 1 MEI 1958 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Zondag 24 augustus zal een lang gekoes terde wens van het Heemsteedse „HBC" in vervulling gaan, doordat op deze dag door burgemeester mr. A. G. A. ridder van ftappard het nieuwe terreinencom plex aan de Cruquiusweg officieel zal wor den geopend. Kapelaan C. Bakker, thans in Zaandam, maar vroeger de geestelijk adviseur van de vereniging, die zulk een belangrijk aandeel heeft gehad in de ver wezenlijking van deze plannen; zal na een plechtige mis op 't hoofdterrein de gebou wen, tribune en sportvelden zegenen; waarna door de onderafdelingen van HBC diverse wedstrijden worden gespeeld en demonstraties gehouden. De feestelijkhe den van deze openingsdag zullen daarop worden besloten met een receptie in de grote sportzaal, waar men bestuur en sportraad van de stichting „Sportpark HBC" met dit fraaie en moderne complex zal kunnen complimenteren. Deze gelukwensen, die dan stellig in verschillende bewoordingen zullen wor den uitgesproken, kunnen niet anders dan oprecht gemeend zijn, want dit nieuwe complex zal straks de vergelijking met de gemeentelijke sportparken in alle opzich ten glansrijk kunnen doorstaan en deze in vele gevallen nog naar de kroon steken. Dit valt nu reeds duidelijk waar te nemen op het moment dat het complex pas over enige maanden zal zijn voltooid. Het complex bestaat uit drie voetbal velden met een handbalveld, waarbij een overdekte tribune met een lengte van twee envijftig meter, die berekend is op elf honderdvijftig toeschouwers. Onder de tribune bevinden zich de kleedkamers voor spelers en scheidsrechters, een berg plaats voor materialen, toiletten met dou ches en de bestuurskamer. Deze vertrek ken staan, evenals de kantine, in verbin ding met de grote sporthal, die tevens dienst, zal kunnen doen voor het houden van bijeenkomsten. De oppervlakte van deze zaal beslaat tweeëntwintig bij elf meter en is met opzet zes meter hoog ge houden, om hier ook volleybalwedstrijden te kunnen spelen. De wanden zijn uit gele baksteen opgetrokken en zullen vijf grote ramen bevatten, die uiteraard van veilig heidsglas worden vervaardigd. Men heeft met de werkzaamheden behoorlijke vorde ringen gemaakt, zodat de ijzerconstructie van de tribune reeds enige tijd geleden ge reed is gekomen. Inmiddels zijn ook de bouwplaten op de daken van sportzaal en tribune aangebracht, waardoor het ge bouw thans zogenaamd „regendicht" is geworden. Nu is men bezig met het ma ken van de vloeren, waarna het interieur verder kan worden afgewerkt. De R.K.S.V. „HBC" werd in 1902 opge richt en is de oudste nog bestaande Heem- steedse sportvereniging. Tot in de eerste jaren van de bezetting kon de vereniging over eigen terreinen beschikken, die wa ren gelegen achter het voormalige r.k. verenigingsgebouw aan de Herenweg. Tot de bezetter hier de bouw van een enorme bunker noodzakelijk achtte en dientenge volge alles tot de laatste spaander moest worden afgebroken. Na de oorlog werd HBC een gastvrij onderdak geboden bij de Heemsteedse sportparken, maar ofschoon de verstandhouding met directie en ande re verenigingen hier steeds uitstekend is geweest, is het toch volkomen begrijpelijk dat men bij HBC weer naar een eigen ho me terugverlangde. De toenmalige geestelijk adviseur van de vereniging, kapelaan C. Bakker, nam het initiatief voor 'n nieuw terreinencom plex en schakelde daarbij steeds meer aanhangers voor deze plannen in. Als re sultaat hiervan vond in september 1950 de eerste bespreking plaats tussen sportraad en onderafdelingen, die nog door vele an deren gevolgd zou worden, alvorens in ja nuari 1955 met de definitieve werkzaamhe- ADVERTENTIE v.a. 29.75 Gen. Cronjéstraat la - lb - Haarlem-N. De wedstrijden om de hoogste titels in de Nederlandse Kegelbond zijn voor de Haarlemmers een grote teleurstelling ge worden. Het gooien op de prachtige vlakke banen in 't kegelgebouw Marcanti in Amsterdam was voor de Haarlemmers, die de gehele win ter op holle banen hebben moeten gooien een veel te zware opgave en niemand kon tot een behoorlijke prestatie komen. De Haarlemse Kegelbond heeft als sportbond zijn vertegenwoordigers wel een slechte dienst bewezen met zijn onverzorgde ba nen. De Haarlemse dameskampioen EVA wist het nog tot een eervolle vierde plaats te brengen met 1921 hout (mevr. Hartog 373, mevr. Boeltjes 379, mej. van der Meer 394, mevr. Nelis 392, mevr. De Jong 383, elk 60 ballen) Nederlands kampioene werd ANDO uit Maastricht met 2146 hout, tweede Nooit Gedacht (Hengelo) met 1990 en derde LODO (Delft) met 1976 hout. Het Nederlands clubkampioenschap he ren was voor Kollefit uit Maastricht met 3564 hout (5 man elk 90 ballen, een uit stekend gemiddelde van bijna 8). Tweede werd 't Hail Hol stek (Hoogezand) met 3439 en derde IPIKO (Amsterdam) met 3429 hout. Van Dinther uit Heerlen behaalde het persoonlijke kampioenschap bij de heren met 498 hout; met 60 ballen een fantas tisch gemiddelde van 8,3. Tweede was Kre- mer uit Hoogezand met 476 en derde de kampioen van vorig jaar Hoepman, even eens uit Hoogezand, met 473 hout. De kam pioen van Haarlem, R. Boeltjes bracht het met 7 poedels nog tot 413 hout. Het dameskampioenschap werd welver diend behaald door mevr. Ruessen uit Doesburg met 484 hout in 60 ballen, een gemiddelde'van meer dan 8. Mevrouw Gi- lissen, Maastricht behaalde de tweede plaats met 465 en mevr. Talsma uit Am sterdam de derde plaats met 458 hout. De Haarlemse kampioene mevrouw Frant- zen kon slechts 377 hout vergaren. den kon worden aangevangen. HBC had de benodigde terreinen namelijk op billijke voorwaarden van het seminarie „Hage- veld" kunnen aankopen, maar omdat de grond nog alles behalve voor een sportveld geschikt kon worden geacht, begon een aantal leden zelf met het egaliseren van het terrein, dat soms niveauverschillen van anderhalve meter vertoonde. Een voorbeeld van enthousiasme en vereni gingsliefde, dat nog door vele anderen zou worden nagevolgd. Vrijwilligers Aldus hebben verschillende leden de hekken om het hoofdterrein geplaatst en verzorgde een betonwerker in zijn vrije tijd de funderingen van tribune en sport zaal. Een andere ploeg vrijwilligers be lastte zich met het schuren en meniën van oude trammasten, die met wil gebrui ken voor de kunstverlichting bij 't trainen in de avonduren. Zelfs de hiervoor beno digde grote betonblokken werden door eigen leden gegoten. Had HBC niet over zoveel enthousiaste lingen kunnen beschikken, die spontaan zelf de handen uit de mouwen hebben ge stoken, dan zou het plan om financiële re denen praktisch onuitvoerbaar zijn ge weest. Nu is er'belangrijk minder nodig geweest dan de kwart miljoen gulden, die bet project anders waarschijnlijk zou heb ben gekost. Voor de financiering heeft het bestuur een lening kunnen afsluiten, waar van de rente en aflossing worden voldaan met diverse subsidies, zoals de vierduizend gulden van de gemeente Heemstede die zich bovendien voor de lening garant heeft willen stellenen de twee keer dui zend gulden, die de beide kerkbesturen jaarlijks bijdragen in de kosten van het door HBC ondernomen jeugdwerk. En ten slotte hoopt men de begroting sluitend te kunnen maken met een grote loterij van vijftigduizend loten, waarin als hoofd prijs een luxe auto kan worden gewonnen. De verdere werkzaamheden zullen be staan uit de aanleg van bomen- en hees terbeplanting om het gehele complex en het inrichten van een auto-en rijwielstal ling. Hiermee zal dan de eerste fase van het nieuwe HBC-sportpark zijn voltooid. De eerste fase, want het bestuur over weegt voor de toekomst nog de aanleg van enige tennisbanen, terwijl naast de hoofd tribune voldoende ruimte werd gelaten voor twee onoverdekte tribunes. Maar on danks deze toekomstmuziek zal de vreug de in HBC-kringen niet minder groot zijn, waneer dit fraaie sportcomplex over enige maanden officieel in gebruik kan wor den genomen. Voorbereiding op Amate Ter voorbereiding van de r.k. missie tentoonstelling, Amate, die van 9 tot 18 mei in Haarlem wordt gehouden, zijn dins dag geestelijken uit het dekenaat Haar lem in café-restaurant Brinkmann bijeen gekomen. Mgr. Const. Kramer OFM, ver dreven bisschop van Luanfu in China, heeft op deze bijeenkomst gesproken over de missie, speciaal in China. Mgr. dr. C. J. Henning, voorzitter van het diocesaan missiebureau, zei dat het bisdom Haarlem ten achter blijft in de geregelde bijdragen voor de missie. Het is wenselijk om in iedere parochie tot de oprichting van missiecomité's te komen. „Het gaat niet alleen om een enkele mis sie-actie, maar om een diepere bewogen heid voor alle mensen". Mgr. Kramer wijdde eèn uitvoerige be schouwing aan het werk voor en in de missie. „Er zal meer moeten worden ge offerd en naar nieuwe wegen in het mis siewerk moeten worden gezocht". Spreken de over de onderontwikkelde gebieden zei mgr. Kramer: „De mensenmassa's roe pen hier om technische en culturele ont wikkeling. De keuze, die zij doen, zal enorm belangrijk zijn en het lot van de andere volken mede bepalen". Sprekende over de vervolging van de kerk in China somde de spreker de maatregelen op. waar mee de communisten de kracht van de kerk proberen te breken. De „progressieve kerk" doet zich voor als de democratische kerk, maar ook deze zal onderdanig aan het regiem moeten zijn. Mgr. Kramer liet uit komen, dat negentig percent van de katho lieke kerken in China zijn gesloten. Een gedeelte van de inheemse priesters is ge dood of in gevangenschap, een ander ge deelte zwerft rond of werkt in leke-be- trekkingen. Nadat mgr. Kramer nog gewezen had op de activiteiten van de „patriottische ka tholieken", zei hij tenslotte dat de toestand voor de missie in China „wel zorgwekkend maar niet hopeloos" is. „Nog staan de vel den wit voor de oogst". De spreker deed daarom tenslotte een bezielende oproep tot de geestelijken om zich voor het mis siewerk in te spannen. Tenslotte sprak mgr. J. P. Huibers, bis schop van Haarlem, een opwekkend woord waarin hij de geestelijken opriep mee te werken aan het slagen van de Amate-ten- toonstelling. In het Haarlems pauzetheater werd dinsdagmiddag het seizoen 1957-1958 be sloten met het optreden van een aantal medewerkers, die in de loop van'de afge lopen maanden een programma tussen de middag hebben verzorgd. Vooraf uitte de wethouder voor Onder wijs en Kunstzaken, de heer D. J. A. Ge luk, zijn dank aan de organisatoren van het theater en hij sprak daarbij de hoop uit, dat men dit uitstekende initiatief ook het volgend jaar zou voortzetten. Het pro gramma begon daarna met een kort optre den van drie leden van het Haarlems stu- dencabaret, waarbij vooral een uitstekend liedje over de drakerige films opviel en vervolgens kreeg Godfried Bomans de ge legenheid zijn schetsje „De Kluizenaar" voor te lezen. De Amsterdamse student Han van den Bergh bracht hierna de vele aanwezigen met een werkelijk kostelijke conference in de juiste stemming voor het volgend „num mer", dat bestond uit het optreden van de moppenverteller Max Tailleur, die op nieuw in een razendsnel tempo zijn grap pen op het gretige publiek losliet. Toen waren de veertig minuten vol en de heer H. Hulsman, een van de oprichters van het pauzetheater, riep alle medewerken den nog eens op het toneel voor een ge zamenlijke huldiging, hetgeen bijzonder op prijs gesteld werd. Het pauzetheater verzorgde sinds no vember van het vorig jaar 23 program ma's, waaraan 135 artiesten medewerkten. Voorts hield men nog 12 concertmiddagen in Brinkmann en vier in Studio. In het najaar hoopt men tot de tweede serie voorstellingen over te gaan. Onder leiding van de nieuw gekozen voorzitter, de heer G. Schuitemaker, heeft de Bloemendaalse Reddingsbrigade de voorjaarsledenvergadering in gebouw „Do- mi" aan het Zandvoorterpad te Overveen gehouden. De vijftien punten omvattende agenda, vermeldde als voornaamste punt het kie zen van een nieuwe voorzitter, omdat de heer J. G. de Vries wegens zeer drukke werkzaamheden de wens te kennen had ge geven zijn functie neer te leggen. Er wa ren door de leden geen kandidaten ge steld. Er werden van de zesentwintig stemmen twintig stemmen op de heer Schuitemaker uitgebracht. Tot commandanten van de stranddienst werden benoemd de heren G. Schuite maker, met als plaatsvervangend com mandant H. Hoeden, de heer J. van der Pol met als plaatsvervangende commandanten de heren F. Bontenbal op zondag en R. van Heulen op zaterdag en als derde commandant de heer Th. Hollan der met als plaatsvervanger de heer C. Bakker. Tot e.h.b.o.-leiders op het strand werden benoemd de heer J. Hendriks, en de dames M. van Heulen-Schuitemaker en A. Iking-De Zwart. Op 4 mei zal in Stoop's Bad de laatste oefening in dit seizoen gehouden worden en dan zullen ook de jeugdbrevetten wor den uitgereikt; op 11 mei geschiedt dit aan de laatste kandidaten voor het A en B-di ploma van de K.N.B.R.D. Op zondagmor gen 18 mei zal de strandpost om twaalf uur door de burgemeester van Bloemen- daal, dr. D. H. Peereboom Voller officieel geopend worden. De Haarlemmer Loek Vaars is winnaar geworden van een afvalwedstrijd, die woensdagmiddag in het programma van de koninginnedagviering op de sintelbaao van het Lisser Sportpark werd gehouden. Samen met zijn stadgenoot Cor Bijster en Janssen uit Noordwijkerhout was Vaars van het aanvankelijk twaalf man sterke peloton overgebleven voor de eindsprint. Daarin bleef hij met één lengte verschil aan de winnende hand. De Haarlemse rechtbank heeft dinsdag geen faillissementen uitgesproken. Wegens gebrek aan actief werd opge heven het faillissement van J. H. de Ruy- ter, automonteur, wonende te Haarlem, Kamperstraat 13 rood. Rechter-commis- saris mr. N. Reeling Brouwer en curator mr. A. R. van IJlzinga Veenstra, advocaat en procureur te Haarlem, Zijlstraat 47 rood. Wegens het verbindend worden van de enige uitdelingslijst is op 27 april 1958 ge ëindigd het faillissement van W. Singeling, Troelstraplein 49 te Kook aan de Zaan, zaak gedreven hebbende te Zaandam on der de naam firma Sinco, Ged. Gracht 121. Rechter-commissaris mr. H. G. Rambon- net en curator mr. dr. F. A. Bijvout, advo caat en procureur te Haarlem, Ged. Oude Gracht 54. ADVERTENTIE Uit de luxe collectie van onze bekende Bata International in de Kalverstraat te Amsterdam tonen wij u in onze etalages in de Grote Hout straat een uiterst aantrekkelijke keuze. Van elk model zijn er slechts enkele paren terwijl deze collectie wekelijks wordt aangevuld met nieuwe modellen. Gaarne nodigen wij u uit tot een bezoek. Grote Houtstraat 34 Het tweede lustrum van de Academie voor voortgezet economisch onderwijs in Haarlem, is maandagavond in de aula van de H.B.S. A. gevierd met ondermeer een rede door professor dr. P. Kuin over „De betekenis van het bedrijfskader voor de samenleving". „Deze groep moet met waardigheid kunnen dienen en met tact kunnen gebieden", aldus de professor, die het bedrijfskader voor de karaktervor ming van komende generaties van grote betekenis noemde. Na de belangwekkende rede hebben enkele sprekers het bestuur van de academie hun gelukwensen aangeboden. Namens de cursisten werd de voorzitter mr. L. van Nouhuys een bloemstuk over handigd. Later in de avond werd dit aan de rector dr. S Elzinga overgedragen. De voorzitter mr. L. van Nouhuys sprak een welkomstwoord tot de cursisten en ge nodigden, onder wie zich ondermeer ~dë burgemeester van Haarlem mr. O. P. F. M. Cremers en de burgemeester van Bloemendaal dr. D. H. Peereboom Voller bevonden. Mede waren voorts aanwezig: mr. A. E. C. de Groot van Embden, voor zitter van de Maatschappij voor Nijverheid en Handel; mr. J. Bierens de Haan, oud algemeen secretaris van de Maatschap pij en oud-rector; jhr. mr. B. W. F. van Riemsdijk, voorzitter van het departement Haarlem der Maatschappij; de heer L. Lam namens de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Haarlem en omstreken, alsmede afgevaardigden van de acade mies Arnhem en Rotterdam. De heer Van Nouhuys wijdde aandacht aan de vraag, tot wie de academie zich richt. „Tot al diegenen, die middelbaar onderwijs hebben genoten en zich verder willen bekwamen". Hij bracht hulde aan cursisten en oud-cursisten, die soms onder moeilijke omstandigheden moeten stude ren of hebben gestudeerd. De heer Van Nouhuys merkte op, dat de academie nog steeds met financiële moeilijkheden heeft te kampen. Toch mag men vertrouwen hebben in de toekomstige ontwikkeling. De spreker toonde zich erkentelijk ten opzich te van het bedrijfsleven, dat de academie financieel heeft gesteund. Ook bij ge meenten' is niet tevergeefs aangeklopt. „Wij hopen, dat ook het rijk en de px-ovin- cie ons werk zullen gaan steunen". In zijn i*ede zei pi-ofessor Kuin het be drijfskader te willen vex-gelijken met de officieren en onderofficiei-en in het leger. De groep is zeer gedifferentieerd.Het be drijfskader is het instrument van de leiding en treedt dan ook namens deze leiding op. Een kenmei-k is het fijn genuanceerde rangensysteem. Voor het bedrijfskader be staan veel mogelijkheden voor promotie. Bij deze groep wordt het maximum sala ris veel later bereikt dan bij de arbeider het maximum loon. Professor Kuin gaf vervolgens een schets van de werkzaamheden, waarmee het bedrijfskader wordt belast. Het kader bereidt voor, werkt uit en houdt toezicht. Als eigenschappen hiervoor zijn onder meer vereist: vakkennis, accuratesse, verantwoordelijkheidsgevoel en „mense lijke" eigenschappen als gevoel voor rechtvaardigheid en tact. Uiteraard moet een lid van het bedrijfskader beschikken over persoonlijk overwicht; organisatie talent en inzicht in de structuur van de on- dex-neming zijn vereist. Het bedrijfskader moet voorts begi-ip kunnen opbrengen voor de intenties en de geaardheid van de lei ders. Professor Kuin schonk aandacht aan de sterke groei van het aantal hoofdar beiders in de afgelopen vijftig jaar, ver oorzaakt door een verfijning van metho den en machinerieën. „Het is de taak van het bedrijfskader deze verfijning of spe- cialisatiè "mogelijk te' maken". Dit is geën luxe maar harde noodzaak om tot ver hoging van de produktiviteit te komen. Pi-ofessor Kuin noemde enkele opmerke lijke Jjfers. In de Verenigde Staten steeg de pi-oduktie in tien jaar met vijftig per cent. Het aantal ai-beideirs breidde zich met twee percent uit. Het bedrijfskader groeide in die tien jaar echter eveneens met vijftig percent. Fnuikend noemde de professor een te grote ambitie, omdat men dan nooit tevreden is. „Het is beter, wat men moet doen, goed te doen dan vormt de carrière zichzelf". Tenslotte noemde de px-ofessor het werk van de aca demie van grote betekenis, omdat zij bij draagt aan de vorming van het toekomsti ge bedi-ijfskader. Gelukwensen werden uitgebracht door de hei-en P. C. André de la Porte, voorzitter van de H.H.V. en oud-voorzitter van de academie, en de heer J. H. Textox-, oud voorzitter der academie. De eerste me moreerde, dat in oktober 1937 al de stich- tingsacte voor de academie is gepasseerd. Vooi-ts werd het aandeel gememoi-eei-d. dat wijlen de heer Kransberg in de op richting van de academie had. Tenslotte sprak de rector dr. S. Elzinga over de be tekenis van het onderwijs, dat wil „acti veren tot denken". De toespraken werden omlijst met pia nospel door mevrouw Tiny Kaiser. Zij speelde enkele werken van Chopin en Liszt Aan het slot van de avond ontving zij als dank een boeket bloemen. Aan pro fessor Kuin werd een boekwerk over Haar lem aangeboden. WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op Woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op Donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE ADVERTENTIE Een Auping-binnenveringmatras is het beste „slaapmiddel" dat er is! Geen wonder: elke Auping-matras heeft niet alleen de patente, steungevende Auping-vering, maar ook nog een speciale zomer- en winterkant. En om dat het oog óók wat wilAuping's fleu rige damasten zijn de mooiste die er zijn U hebt al een echte Auping vanaf f. 79.- Donderdag 8 mei is het vijftig jaar ge leden, dat de heer W. Blankwater in dienst trad bij de kousenfabrieken Hin n.v. De heer Blankwater, die tot bedrijfslei der is opgeklommen kwam in 1908 bij Hin in dienst. Door zijn grote ijver kon hij zijn practische en theoretische kennis steeds opvoeren, zodat hij thans tot een van de tneest vooraanstaande leiders in de Ne derlandse kousenindustrie kan worden ge rekend. V Gedurende de vijftig jaren, die de heer Blankwater bij Hin heeft meegemaakt, heeft hij het bedrijf zien en helpen uit groeien tot wat het thans is. Van een gros- sierderij met enkele bedienden, tot een compleet kousenbedrijf met circa 1200 man personeel. Zaterdagmiddag om 2.15 uur zal de heer Blankwater in de gro te zaal van het Concertgebouw worden ge huldigd. Het zal hem aan belangstelling beslist niet ontbreken. Ook vele oud-ge- dienden, die vroeger onder zijn leiding hebben gewerkt, zullen hem ongetwijfeld even de hand komen drukken. Vele duizenden zijn woensdag naar bos duin en strand getrokken om daar te genie ten van de natuur en de zon. De directie van de Kennemerduinen had verwacht dat de belangstelling voor de viering van Koninginnedag zo groot zou zijn, dat men geen aandacht aan de duinen wilde schen ken, maar gebleken is, dat velen aan het strand en de duinen de voorkeur hebben gegeven. Er werden in de loop van de dag zevenduizend kaarten verkocht, welk aan tal op een dag in dit jaar nog niet is be reikt. Ook was het in vorige jaren op Ko ninginnedag niet zo druk geweest als gis teren. De meeste vogels zijn weer in de vijver teruggekeerd, echter nog niet de visjes- dief. Deze heeft het mogelijk nog te koud gevonden. Wel is de koekoek in de duinen gehoord, evenals de nachtegaal. De bloemen en planten zijn nog niet zo ver gevorderd als vorig jaar op deze tijd. Verwacht wordt dat de meidoorn om streeks pinksteren in volle bloei zal staan. Zandvoort Koninginnedag 1958 heeft zich in Zand voort gekenmerkt door een enorm grote drukte en een gezellige seizoenstemming. Het verkeer ook per trein en dus was zó groot, dat de verkeerspolitie de grootste moeite had, alles in ordelijke banen te leiden. Ruim 15.000 bezoekers maakten op het circuit de eindraces van de tulpenral- lye mee en het strand beleefde een zomer se dag. Het verkeer per bus ondei-vond door de enorme drukte veel vertraging, doordat verkeersopstoppingen bij Heem stede door de bollendrukte, niet te vermij den waren. Zo waren er diensten, die bij na een kwartier werk hadden, om van de halte Kostverloren het eindpunt te berei ken, een afstand, die normaal in nauwe lijks twee minuten wordt afgelegd. ADVERTENTIE Amsterdam. Gemeente Universiteit. Met lof ge slaagd voor het doctoraalexamen fysische geogra fie: M. J. Bik, Amsterdam. Nijmegen. Doctoraalexamen le gedeelte genees kunde: mej. J. G. H. Casparie, Den Haag; F. M. A. Duysens, Roermond; F. M. Grosveld, Rosen- daal; Th. W. M. A. Ibes, Nijmegen; J. J. J. Mat- tousch, Venlo; M. G. N. Poulssen, Lutterade; J. W. G. A. van Rens, Weert. Leiden. Doctoraalexamen geneeskunde II: mej. U. W. de Jong, Wassenaar; G. J. M. Noordhuizen, Delft; A. G. S. van Ramshorst, Den Haag; I. Spo- dek, U.S.A.; W. W. H. Weijzen, Rijswijk. Semi- artsexamen: J. F. M. van Kimmenaede, Nijmegen. Artsexamen: mevr. R. C. Schweizer-Lindeman, Leiden; R. Geiler, U.S.A.; P. F. v. d. Nieuwen- huizen, Amersfoort; Teng Hwie Giap, Oegstgeest. In Zandvoort zullen het komend seizoen vier vuurwerken gegeven worden. Het eerste heeft plaats op 6 mei. Dit zal ge schieden des avonds om half tien op het strand bij de Rotonde. Twee vuurwerken zullen worden afgestoken op nog nader te bepalen data in juli en één in de maand augustus. Het al of niet doorgaan van deze vuur werken heeft aanvankelijk aan een zijden draad gehangen, omdat geen overeen stemming kon worden bereikt tussen stichting „Touring Zandvoort" en de Zand- voortse Handeslvereniging, doch de be- NUMMERING LIJSTEN VOOR GEMEENTERAADSVERKIEZING Het stembureau „Zandvoort" heeft de nummering van de lijsten voor de komende gemeenteraadsverkiezing in Zandvoort vastgesteld. Deze luidt als volgt: Lijst 1: P. v. d. A.; Lijst 2: K.V.P.; Lijst 3: A.R./C.H.U.; Lijst 4: V.V.D.; Lijst 5: Alg. Zandv. Belang; Lijst 6: C.P.N. en Lijst 7: Lijst L. v. d. Werff. sprekingen hebben thans tot een volkomen overeenstemming geleid. Reeds werd overeengekomen, dat in het komende na jaar opnieuw besprekingen zullen worden gevoerd tussen genoemde stichting ende Middenstandsverenigingen, voor de vast stelling van het seizoenpi-ogi-amma 1959. In de schermzaal Van der Valk in Haar lem werden de jaarlijkse zaalkampioen schappen gehouden. De uitslagen waren: Floret Junioren: 1. P. Mayer; 2. R. v. Velsen; 3. H. Mayer. Floreet Dames: 1. mrs. Y. Pengelly; 2. mej. Y. Thiry; 3. mevr. N. Hoogerbeets. Floret Heren: 1. P. v. Zuilekom (na barrage); 2. J. Hoogerbeets; 3. K. v. d. Waals. Sabel: 1. J. Hoogerbeets; 2. J. Goedvolk; 3. H. Martens. Mej. Y. Thiry won de stijlpi*ijs bij de dames. door de BEVALLEN van een zoon: 25 april: M. G. Tromp-Schoorl; 28 april: J. M. S. Brakel-Buijs; G. Romeijn-Grobben. BEVALLEN van een dochter: 26 april; A. P. A. C. Veen-Dijckmeester; 28 april: C. E. Spijker-van Heerden; G. Maer- tens-Overdam; J. T Weber-Bijl; J. Segge- link-Rosenboom; 29 april: B. Hultzer- Brunt. ONDERTROUWD: 29 april: H. T. Ro bles de Medina en H. W. van Haarlem; F. C. J. Bonarius en C. M. Dodeman; W. Beekhuis en C. A. M. L. Korzelius; J. Scho- neveld en C. E. Gaijkema; B. A. T Pouw en E. J. H. van Rijn; A. van de Lag'emaaat en A. H. A. Schardijn; P. Borst en J. C. Zijlstra; P. J. Zomer en J. E. Wouters; J. A. van Damme en B. C. van der Erf; H. Vermeer en G. M. Kok; H. J. van Egmond en L. Schmidt; J. B. L. J. Coers en A. L. Jansen; T. Stringer en A. M. Wigchert; J. G. van Berkum en R. Kappeler; J. H van der Zijden en B. G. M. van Opzeeland; F. Hage en G. van der Heide; H. A. Ottolini en A. Wildschut; J. Beek en C. Tiggelman; R. G. M. Ruurda en J. M. Joosten; H. J. Barnhoorn en J S. W. E. de Mare; W. Bos en M. de Vries. GEHUWD: 29 april: M. A. A. Hek en J. W. Wiertz; J. M. L. van Schie en C. Broek huizen; A. J. M. Bekkers en E. B. Peer boom; P. J. T. Helderman en H. A Her manie; S. P. van der Aar en J. M. Lank- reijer; T. J. Smeding en E. G. L. van Haarlem; W. L. Berkemeier en H. Keijer. OVERLEDEN: 26 april: J. C. van der Zwet, 64 j., Leliestraat; R. C. Schenk, 83 j., Gasthuisvest; J. Roele-Hogewind, 79 j., Kamperlaan; C. de Tello-van Kampen; 27 april: B. N. Postma, 61 j., Wilhelminastraat; I. de Marez Oijens; 28 april: K. Dijt, 32 j., Middenweg 33; J Kroon, 60 j., van 't Hoff- straat ;M. de Hond-Bolle, 51 j., Gasthuis- vest; A. Brico-Smit.

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 13