Albert Heijn TURKSTRA BESCHUITFABRIEKEN, Blokker w Mm toq rnse TURKSTRA BESCHUIT EMern winkelen in de moderne, voordelige 45 Ct Kilo's slanker DE BEURS Amsterdamse Beurs 5fiMyÉ 98' TAHOE RITSEMA BonKorets DONDERDAG 1 MEI 1958 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 23 Nasleep van debacle der Commerciële Bank Expogé nam afscheid van Duitse ambassadeur „Rode" coöperatie in de Limburgse hoofdstad opgeheven Koningin Juliana naar studententoneel Federatie voorgesteld in Noord-Afrika Onafhankelijke A Igerijnse regering aanbevolen Evangelische Synode zwicht Kerk en opvoeding niet openbaar besproken Nederlands taalcongres op Wereldtentoonstelling Suezkanaal definitief genationaliseerd Schadevergoeding voor de aandeelhouders Scheepvaart in Anii-Breuk verpakking Uitsluitend vrijdag en zaterdag Grote Houtstraat 138 Bij de debêcle van de n.v. Commerciële Bank in Den Haag in 1951 heeft zowel de directeur als de gedelegeerd commissa ris, een oud-wethouder van Den Haag, ge probeerd alle schuld af te schuiven op hun procuratiehouder J. R., omdat die zich in derdaad had schuldig gemaakt aan onre gelmatigheden. Deze man was aan de knoeierijen in de leiding echter onschul dig. In de nazomer van 1951 bleek het aan delenkapitaal verdwenen te zijn, terwijl de crediteuren voor een half miljoen te kort gedaan waren. De procuratiehouder kreeg de schuld, doch later moesten de directeur en de gedelegeerd commissaris hun beschuldigingen terugnemen. Aldus verklaarde de officier van Justitie bij de Haagse rechtbank bij de behandeling van de strafzaak tegen de voormalige procura tiehouder en de ex-kassier van de sinds 1952 geliquideerde Commerciële Bank. Zij stonden terecht, omdat zij in 1948 de in opdracht van hun directeur gedane uit gaaf van 4.785.- voor een partij „zwarte" Amerikaanse dollars, die later vals ble ken te zijn, hadden geboekt onder de post „onderhoud gebouw en kluis". Tevens had den zij zich te verantwoorden wegens ver duistering, omdat zij op eigen houtje geld hadden uitgeleend van de bank, met de bedoeling de winst in de wacht te slepen. Dit geld werd echter nooit terugbetaald. „Al staat deze zaak feitelijk los van het financiële schandaal met de Commerciële Bank, in één opzicht is zij er nauw mee verwant", zei de officier van Justitie. „De beide verdachten, vooral de procuratiehou der, die er al sinds zijn 15de jaar in dienst was, hebben zeer lange tijd gewerkt onder een onbekwame directie en een bestuur, dat zich te buiten ging aan speculaties, zonder onderscheid te maken tussen het mijn en dijn der cliënten. De verdachten vonden in die sfeer hun leerschool", al dus de officier, die tegen beiden een voor waardelijke gevangenisstraf eiste, één jaar tegen de procuratiehouder en vier maanden tegen de kassier. De officier nam hierbij ook in aanmerking dat het voor onderzoek. buiten de schuld van deze twee verdachten zeer lang heeft geduurd. Een van de twee verdedigers, mr. Ph. van der Ven, wees er op dat hem bij de buiten vervolgingstelling van de leiders der Commerciële Bank van de zijde van het Openbaar Ministerie te verstaan was gegeven, dat ook dezè beide verdachten niet verder vervolgd zouden worden. Het was dan ook een grote teleurstelling voor hen, toen zij, tien jaar nadat zij de feiten gepleegd hadden, toch nog een dagvaar ding kregen. Op 13 mei zal de rechtbank uitspraak doen. Het hoofdbestuur van de Nederlandse Vereniging van Ex-Politieke Gevangenen, dat zich heeft beijverd in samenwerking met de Duitse ex-politieke gevangenen de banden tussen beide volken te herstellen, was daarbij uit de aard der zaak aangewe zen op een nauwe samenwerking met de Duitse ambassade. Daar was des te meer reden voor toen Expogé, in samenwerking met het Nationaal Comité ter bestrijding van het Concentratiekampsysteem, zich mede het lot is gaan aantrekken van de vluchtelingen uit de oostzone. Hoe goed de samenwerking geweest is met de Duitse ambassadeur, dr. H. Müh- lenfeld, die ons land gaat verlaten wegens zijn benoeming te Canberra, moge blijken uit het feit, dat het bestuur de scheidende ambassadeur en diens echtgenote een af scheidsdiner heeft aangeboden te Scheve- ningen, waarbij het woord is gevoerd door mr. G. Ch. Aalders, voorzitter van de Ex pogé, en mr. C. van Rij, voorzitter van het Nationaal Comité ter bestrijding van het Concentratiekampsysteem, die beiden van hun grote erkentelijkheid getuigden voor de wijze waarop de heer Mühlenfeld met beide organisaties, die uit het verzet zijn geboren, heeft samengewerkt. De scheidende ambassadeur kreeg he* boekwerk over Nederlands' schoonheid en cultuur „Faam van Nederland" ten ge schenke. Mevrouw Mühlenfeld ontving bloemen. In Maastricht heeft de coöperatieve ver- bruiksvereniging „Het Volksbelang" a ruim zestig jaar opgehouden te bestaan: dezer dagen besloten de leden dezer coö peratie tot een fusie met de coöperatieve vereniging „Glück auf" te Heerlen. In de negentiger jaren der vorige eeuw was de coöperatie „Het Volksbelang" opgericht mede als een strijdmiddel van de S.D.A.P. in de Limburgse hoofdstad. Ook politiek was zij voor de strijd van het Maastrichtse socialisme van belang: vele malen finan cierde „de rode coöperatie" uit de winsten verschillende socialistische activiteiten en sprong zij bij voor uitkeringen tijdens sta kingen. Na de tweede wereldoorlog zijn echter de politieke en maatschappelijke verhoudingen zo gewijzigd, dat aan een zakelijke instelling, verbonden aan een politieke partij, geen behoefte meer be stond. De Heerlense coöperatie „Glück auf" heeft de twee nog resterende winkels van „Het Volksbelang" overgenomen. De centrale van Nederlandse Verbruikscoöpe raties te Rotterdam zal de kantoorgebou wen en de bakkerij voor verkoop over nemen. De senaat van het Wageningsche Stu dentencorps dat van 14 tot 23 mei het zes tiende lustrum viert, heeft van H. M. de Koningin bericht ontvangen dat zij aan de uitnodiging tot bijwoning van de galavoor stelling van het lustrumspel „Gilgamesj" op 19 mei in Junushof gevolg wenst te ge ven. Het epos „Gilgamesj" is omstreeks 2200 voor Christus in de Soemerische tijd ont staan. Vijftig jaar geleden vond men bij opgravingen van Ninive het dichtwerk op kleitafels, dat behoorde tot de bibliotheek van de Assyrische vorst Assoerbanipal. De Leisdse hoogleraar prof. dr. F. M. Th. de Liagre Böhl vertaalde het uit het Ba bylonisch in het Nederlands en de regis seur van de Wageningse studententoneel vereniging, de heer Ad. Hooykaas, maak te de toneelbewerking. TANGER (A.F.P.) Afgevaardigden van de Marokkaanse Istiqlalpartij, de Tunesi sche Neo-Destour en het Algerijnse Be vrijdingsfront (FLN) hebben zich uitge sproken voor een fereratie van Noord- Afrika, met een raadgevende vergadering, samengesteld uit delegaties van de parle menten van Tunesië en Marokko en de Algerijnse nationale revolutionaire raad tijdens de overgangsfase. Dit besluit van de afgevaardigden op een conferentie van drie dagen in Tanger, staat vermeld in een slotresolutie, waarin voorts wordt gezegd dat er een onafhankelijke Algerijnse re gering moet worden gevormd, in overleg met de Tunesische en de Marokkaanse regering. De afgevaardigden doen een beroep op „bepaalde westelijke landen en de NAVO" aan Frankrijk geen financiële of militaire hulp meer te geven voor de strijd in Algerije. Voorts mogen volgens hen de Franse bases op Tunesisch en Marokkaans gebied niet meer gebruikt worden voor de strijd tegen de Algerijnse opstandelingen. Ook de aanwezigheid van „buitenlandse troepen" in Tunesië en Marokko, voor zover die in strijd is met de onafhankelijk heid van deze landen, wordt in de resolutie veroordeeld. (Reuter) In het communiqué wordt het FLN als de „enige leider" van de Alge rijnse „vrijheidsstrijd" erkend. Een woord voerder van de FLN zei later niet te weten wanneer de „vrije" regering zou worden gevormd of waar zij zal zetelen. In Franse kringen te Tanger zei men, dat de Algerijnse opstandelingen de andere afgevaardigden blijkbaar hadden overge haald tot de door hen verlangde intensi vering van d.- oorlogsinspanning. In deze kringen bestaat de vrees, dat dit zou kunnen leiden tot het openen van een „tweede front" aan de Marokkaans-Alge rijnse grens. De synode der Duitse Evangelische kerk te Oost-Berlijn heeft na langdurige en stormachtige debatten in commissie besloten, het onderwerp „Kerk en on derwijs" niet in het openbaar te be handelen. Dit onderwerp had het hoofd thema van bespreking door de synode moeten worden. Deze beslissing was een concessie aan de Oostduitse autoriteiten, die hadden verklaard dat een dergelijke openbare behandeling een „ontoelaatbare inmenging in de binnenlandse aange legenheden van de Duitse democra tische republiek zou zijn." Er is niet in het openbaar gesproken over „druk, die de communistische autoriteiten op de Oostduitse christelijke jeugd uitoefe nen". De gevolmachtigde van de Evange lische kerk bij de Oostduitse regering, Grü- ber, heeft van de synode opdracht gekre gen contact op te nemen met de Oost duitse regering over de kwestie van de op voeding van jonge christenen in Oost- Duitsland. De concessie lijkt de Oostduitse autoriteiten niet tevreden te hebben ge steld. „Neues Deutschland", het orgaan van het centrale partijcomité, schrijft dat: „deze concessie anders niets is dan een uit vlucht, omdat de overeenkomst van de kerk met de Westduitse staat over de po sitie der veldpredikers in de Westduitse strijdkrachten, moet worden verwor pen. Aleen zo zou de synode uiting geven aan de wil van zowel Oost- als Westduitsers", aldus het Oostduitse partij blad. Op de slotzitting van de synode heeft de bisschop van Hannover, dr. Lilje, ver klaard, dat de overeenkomst inzake Evan gelische veldpredikers bij het Westduitse leger geen binding aan een bepaalde poli tiek betekent. Het enige doel ervan is ver kondiging van het Evangelie en geestelijke verzorging van leden der Evangelische kerk in de Westduitse strijdkrachten. Als de Westduitse strijdkrachten met kern wapens worden uitgerust, zouden de Evan gelische kerken de kwestie opnieuw moe ten bezien. Voorts wees dr Lilje er met nadruk op, dat de overeenkomst die de kerk vorig jaar met de bondsregering over de geeste lijke verzorging van militairen sloot, alleen voor de Evangelische kerken in West- Duitsland geldt. Over enkele weken zal prof. Willem Pee voorzitter van de Belgische vereniging voor beschaafde omgangstaal, een Neder lands taalcongres op de Wereldtentoon stelling bij Brussel openen. Het doel van dit congres is onder meer de aandacht te vestigen op de betekenis van de taal in de menselijke samenleving en op de plaats van de Nederlandse taal in Europa. Het congres, dat door de vereniging voor be schaafde omgangstaal wordt georgani seerd, zal plaats hebben op 7, 8 en 9 juni in een der paleizen op de Heizelvlakte. Spre kers zullen zijn dr. M. van Haegendoren, voorzitter van de Stichting Lodewijk de Raet, dr. O. V. Spitaels, direc teur-generaal van economische zaken van Belgisch Kongo, prof. dr. W. G. Hellinga, hoogleraar in Amsterdam, prof. dr. L. C. Michels, hoogleraar in Nijmegen, pater Ant. Verleye, medestichter en be heerder van het Europa-college en prof. dr. W. J. du P. Erlank, hoogleraar in Stel- lenbosch. AMSTERDAM Het was dinsdag zeer stil ter beurze en de handel was van geringe betekenis. In verband met de sluiting wegens konin ginnedag was het begrijpelijk, dat de ani mo om zaken te doen ontbrak. De koers- fluctaties bleven dan ook binnen nauwe grenzen. NEW YORK Nadat de beurs dinsdag dalend was ge weest met een licht herstel tegen het ein de, was het koersverloop gisteren stijgend in het spoor van de spoorwegfondsen, die reageerden op goed nieuws betreffende een overheidshulpprogramma. Bovendien bleek het bedrijfsnieuws minder ongunstig dan men ter beurze had verwacht. Er wa ren vele koerswinsten van meer dan drie dollar, vooral in de industriegroep bij de vliegtuig-bouw-, olie-, staal-, chemie-, koper- en rubberfondsen. Zelfs de auto waarden konden zich fractioneel verbete ren. De tabakswaarden bleven verdeeld on danks enkel" goede bedrijfsberichten. Het industriegemiddelde kwam in de twee dagen van 454.51 via 451.78 op 455.88 dat voor Spoorwegen van 110.58 via 110.0" op 111.87 en dat voor Openbare Nutsbe drijven van 77.35 Via 77.19 op 77.37. De omzet kwam van 2.400.000 via 2.190.000 op 2.900.000. Het aantal verhandeldf fondsen was dinsdag 1184, waarvan 317 hoger en 589 lager en woensdag 118'. waarvan 667 hoger en 286 lager. (UP). Slotko«'-c Heden dinsdag 13.45 uu 3-3 Va Nederl. 47 92% 92% 3 fl/o Nedl. 19fi2'64 93% 93% K. U 171 174 Calvé Delft 277 280 Van Gelder Zonen 165% 162 X. N Hoogovens 289 289 Nederl Ford 145 145 N. Xabelfabriek 225 226 gew.Philios Gloed 272% 279 Pref PhilipsGloeil 153 153% Unilever 327 331% Wilton Fijenoord 188 189 ^ordtsehe Petrol 685 725 "'."n Petroleum f 165.80 f 184.80 Billiton 167% 168 'H-im Rubber 55% 45% X. L. M f 106.— f 107.— Hol] Amer Lijn 134% 136 X N. S M. 130 131 N Scheepv Unie 109 109% v Nievelt Goudr 143% 144 °hs v Ommeren 205% 203% H. V A. 93% 93 Verg. Deli Mij en 78% 78 Vz mst'—d Rank 207 206 Nat. Hardelsbank 75V2 75% "1 Handp] Mij 160 160 'otterd Bank 178 178 'wentsehe Bank 156 156 \naconda Copper 45'% 46% Bethlehem Steel 38% 39 'I S. Steel 59% 60 "eneral Motors 36% 36% >hell Union 69 71 22 23 ROME (Reuter) De Verenigde Arabi sche Republiek en de Suezkanaal maat schappij hebben te Rome een overeen komst geparafeerd inzake de schadeloos stelling, die aan de maatschappij zal wor den betaald wegens de nationalisatie van het Suezkanaal, die in 1956 geschiedde. Egypte zal aan de aandeélhouders der Suezkanaal maatschappij 28,3 miljoen Egyptische ponden (ongeveer 45 miljoen gulden) betalen. Dit bedrag vertegenwoor digt de doorgangsrechten voor het Suez kanaal, die sedert 26 juli 1956, toen Egypte het kanaal nationaliseerde, te Parijs en Londen zijn betaald. Egypte heeft afstand gedaan van zijn rechten op deze gelden. De overeenkomst zal op 17 mei in Cairo in een definitieve vorm worden gegoten. Met deze transactie is de nationalisatie door Egypte van het Suezkanaal bezegeld. Zij kan de weg effenen voor een hervat ting van de diplomatieke en handelsbetrek kingen met Groot-Brittannië en Frankrijk, die bij het Suezincident in 1956 werden af gebroken. Nadat het bericht over de overeenkomst bekend geworden was steeg de koers van kapitaalaandelen der Suezkanaalmaat- schappij op de Parijse beurs met 1000 francs. De slotnotering was 69.000 francs. WASHINGTON (Reuter) Het Ameri kaanse departement van Financiën heeft Egyptische activa in de Verenigde Staten ter waarde van 26 miljoen dollar gedeblok keerd. Het bedrag was na de Suescrisis bevroren. De voornaamste reden voor de blokkering van de Egyptische activa was bescherming van de Amerikaanse reders tegen het risico dat zij tweemaal tolgelden hadden moeten betalen, aan Egypte èn aan de Suezkanaalmaatschappij. Aagtedijk, 30 v. Rotterdam n. Hamburg. Abbekerk, 1/5 te Genua. Agamemnon, 30 te New York verw. v. Ph.delphia. Aegis, 30 te Curacao v. Amsterdam. Alblasserdijk, 30 160 m. z.w. Ouesant n. Le Havre. Alderamin, pass. 29 Gibraltar n. Port Sudan. Algol, 30 v. Montevideo n. Bpenos Aires. Alhena, 1/5 le Las Palmas. Alioth, 30 v. Santos n. Rio de Janeiro. Alphacca, 30 v. Paranagua n. Santos. Aludra, 30 v. Santos n. Buenis Aires. Alwaki, 30 60 m. n.n.w. Str. v. Messina n. P. Said. Amerskerk, 30 v. Las Palmas n. Kaapstad. Amstelbrug, 29 v. Port Said n. Marseille. Amsteldiep, 30 142 m. o.n.o. Aden n. Karachi. Amstelmeer, 30 260 m. o. Hokkaido n. Vancouver. Angolakust, pass. 29 Las Palmas n. Dakar. Annenkerk, 29 v. Shanghai n. Tsingtao. Antonia, 30 120 m. n.w. eil. Linga n. Pladju. Arkeldijk, pass. 30 Socotra n. Djibouti. Arnedijk, 30 v. Antwerpen n. Houston. Astrid Naess, 30 te Aruba. Attis, 29 210 m. o.z.o. Key West n. Mobile. Averdijk, 28 v. Houston n. Mobile. Baarn, 1/5 te Maracaibo. Batjan, 29 v. Abadan n. Kuwait. Bawean, 30 190 m. z.z.w. Lissabon n. Halifax. Bengalen, 30 v. Londen n. Jacksonville. Bengkalis, 1/5 te Djibouti. Beninkust, 1/5 te Freetown verw. v. Antwerpen. Bennekom, 30 v. Rotterlam n. Amsterdam. Billiton, 1/5 te Seattle. Bintang, 30 te Liverpool verw. v. Genua. Borneo. 30 te Singapore. Boschkerk, 30 te Antwerpen verwacht. Boskoop. 30 te Cartagena v. Curagao. Breda, 1/5 te Port of Spain. Bussum, 30 11 m n.w. Pantellaria n. Rastanura. Callisto, 30 te Belfast. Caltex Arnhem. 1/5 te Pernis. Calt. Delft, 30 150 m. z.o. Daedalus n. Rastanura. Calt. Nederland. 30 60 m. z.w. Oporto n. Bahrein. Caltex Pernis. pass. 1/5 Gibraltar n. Sidon. Caltex Rotterdam, pass. 1/5 Ras Al Hadd naar Bandarmashur. Caltex Utrecht, pass. 1/5 Aden n. Bandarmashur. Camerounkust, 30 te Accra verw. v. Abidjan. Casamance. 30 135 m. w. Kp. St. Vine. n. Dakar. Castor, 29 300 m. z.o. Kingston n. Mobile. Celebes. 29 v. Genua n. La Havre. Charis. 30 v. Jacksonville n. Baltimore. Cinulia. 29 600 m. n.w. Azoren n. Rotterdam. Cistula, 3/5 te Brisbane verwacht. Cleodora, 30 dw. n.w.punt Luzon n. Yokohama. Concepcion, 28 125 m. n.n.o. St. Paudsrock naar Bra zilië. Cottica, 30 te Amsterdam. Daphnis, 1/5 te Amsterdam v. Rotterdam. Delft, 30 te Trinidad. Dorestad, 30 te Curacao v. Pta. Sardon. Doris, 30 v. Curagao n. Savannah. Duivendrecht, 29 v. Londen n. Philadelphia. Eemdijk, 30 v. Le Havre n. Antwerpen. Eenhoorn, 30 30 m. o.z.o. Wight n. Algiers. Esso Amsterdam. 30 270 m. w. Ouessant n Aruba Etrema. 30 v. Iskenderun. 3/5 te Istanbul verw. Friesland SSM, 1/5 te Hoek van Holland verw. Gaasterkerk, 30 v. Hamburg n. Vlissingen. Gaasterland, pass. 30 Kp. Finisterre n. A'dam. Garoet, 30 v. Casablanca n. Rotterdam. Ghanakust, 30 te Hamburg verw. v. Antwerpen. Gooiland, pass. 1/5 Ouessant n. Amsterdam. Graveland. 30 et Santos verw. v. Paranagua. Groote Beer, 1/5 te Halifax. Hectaor, pass. 30 Oporto n. Alexandrië. Helicon. 30 te Paramaribo verw. v Georgetown. GROTE HOUTSTRAAT 99 Hera, 30 v. Hamburg n. Antwerpen. Hilversum, 30 te Mena v. Suez. Hispania, 30 te Melilla. Holendrecht, 30 490 m. o.z.o. K. Race n. H. Roads. Hydra, 1/5 te Trinidad. Ivoorkust, 30 te Hamburg verw. v. Bremen. Japara KRL, 30 te Port Said v. Beyrouth. Jason, 30 te Miragoane verw. v. Maracaibo. Jupiter, 30 te Amsterdam. Kaap Hoorn, 30 te Curagau verw. v. Amsterdam. Kalinga, 30 210 m. o.z.o Billiton n Miri. Kalydon, 30 v. Stockholm n. Rotterdam. Karimun, 30 te Genua verwacht v. New York. Kellia, 30 850 m. w.n.w. Fremantle n. Sydney. Kertosono, 29 v. Los Angeles n. Balboa. Kinderdijk. 30 v. New York n. Antwerpen. Koningswaard, 30 360 m. o.n.o. Fayal n. Curagao Kopionella, 30 v. Durban n. Abadan. Korenia, verm. 30 v. Rouen n. Rotterdam. Korovina, 14/5 te Curagao verwacht. Kreeft, 30 58 m. n.o. Casquets n. Monrovia. Langkoeas. 1/5 te Suez. Leersum, 30 400 m. o.n.o. Flores n. U.K. Lekhaven. 30 v. Hamburg n. Montevideo. Lemsterkerk, 30 te Rotterdam, Leopoldskerk, 30 te Damman v. Suez. Leto, pass. 30 Las Palmas n. IJmuiden. Lieve vrouwekerk. pass. 30 Malta n. Antwerpen. Loosdrecht, pass. 30 Ouessant n. Hamburg. Maas, 30 v. Charleston n. Savannah. Maashaven, 30 te Recife verw v. Las Palmas. Maaskerk. 30 v. Kaapstad n. Las Palmas. Maasland, 30 te Hamburg verwacht. Macoma, 3/5 te Singapore verwacht. Maetsuvcker, 30 140 m. z.z.w. Bali n. Fremantle. Malea, 30 dw. n.w.punt eil. Luzon n. Miri. Mapia. 30 170 m. w.z.w. Goa n. Calcutta. Mariekerk, 1/5 te Sydney. Maron, 1/5 te Philadelphia. Maureen. 30 56 m. o.n.o. Ouessant n. Londen. Meerkerk, 30 te Karachi. Megrez N, 1/5 te Ilajai v. Bremen. Meliskerk, 30 v. Shanghai n. Kobe. Mentor, 29 90 m. n. Barbados n. Londen. Merwede, 30 20 m. o. Las Palmas n. Londen. Minjak, 30 200 m. z.w. Miri n. Sorong. Mijdrecht, 1/5 te Yokohama verw. v. San Pedro. Moordrecht. 30 320 m. n.w. Vocos eil. n. Kwinana. Muiderkerk. 30 te Port Said. Munttoren, 30 eil. Sombrero gepass. n. Rotterdam. Musilloyd, 30 te Surabaja. Naess Commander, 30 rede Cowes. Noordwijk, 30 dw. Finisterre n. Monrovia. Noordzee. 30 te Calcutta. Notos, 29 dw. Sicilië n. Tunis. Oberon, 1/5 te Paramaribo. Omala. 30 te Rio de Janeiro verw. v. Pta. Cardon. Or.dina, 30 v. Mena Al Ahmadi n. Singapore. Oranje, 30 te Genua. Oranjefontein, 30 te Durban verw. v.East-London. Orion, 1/5 te Piraeus. Osiris. 30 v. Port Au Prince n. Ciudad Trujillo. Ovula. 30 te Port Darwin. Pendrecht, 1/5 te Napels. Poelau Laut, 30 te Londen verw. v. Antwerpen. Frins Casimir, 1/5 v. Rotterdam n. Le Havre. Prins der Nederlanden, 30 v. A'dam n. Hamburg. Pr. Joh. Will. Frlso, 30 v. Houston n. N. Orleans. Prins Willem van Oranje, 1/5 te Rotterdam. Prins Willem V, 30 te Hamburg. Provenierssingel, 30 225 m. n. Santa Maria naar Puerto Ordaz. Radja, 30 te Singapore. Rempang, 2/5 te Genua verwacht. Rotti, 1/5 te Alexandrië. Schie, 30 teEleusis v. Piraeus. Sibigo, 30 v. Manokwari n. Sorong. Sirrah, 30 600 m w. Bombay n. Wakayama. Sloterdijk, 30 600 m. w. Valencia n. Antwerpen. Solon, 30 te Maracaibo v. New Orleans. Stad Alkmaar, 30 v. Melilla n. Rotterdam. Stad Haarlem, 30 te Narvik. Stad Utrecht, 30 780 m. w. Landsend n. H. Roads. Stanvac Djirak, 30 v. Sungeigerong n. Sebarok. Stanv. Malacca. 30 v. Tj. Uban n. Pt. Swettenham. Statue of Liberty, 2/5 te Rotterdam verwacht. Stentor, 30 te New York verw. v. Baltimore. Straat Bali, 1/5 te Singapore. Str. Cook, 30 775 m. .n.w. Fremantle n. Mauritius. Straat Johore. 30 150 m. n.w. Colombo n. Bombay. Str. Madura, 30 230 m. z.w. Mozamb. n. Zanzibar. Straat Soenda. 30 270 m. o. Chagos archipel naar Durban. Sumatra, 30 190 m. o. Gibraltar n. Alexandrië. Tankhaven II, 30 v. Sungeigerong n. Padang. Tappanzee, 1/5 te Port Said. Tara, 30 v Montevideo n. Buenos Aires. Teiresias, 30 te Birkenhead verwacht. Tero, 1/5 v. Antwerpen n. Rio de Janeiro. Tiberius. 30 te Pto. Barrios verwacht v. Belize. Tiibadak, 30 280 m. z.o. Shanghai n. Hongkong. Tomori, 30 te Tandjong Mani. Triton, 1/5 te Puerto Ordaz. Trompenberg, 30 v. New Orleans n. Jacksonville. Van Heemskerk, 29 te Kaapstad. Van Waerwijck, 29 v. Singapore n. Cebu. Vasum, pass. 30 Gibraltar n. Banias. Waal, 30 te Amsterdam. Waterland, pass. 30 St. Vincent n. Santos. Waterman, 1/5 te Rotterdam. Westerdam. 30 770 m. o. Kp. Race n. New York. Wieldrecht, 30 v. Suez n. Mena. Willemstad, 30 te Funchal. Wonogiri. 29 v. Legaspi n. Los Angeles. Wonosobo. 29 te Khorelmufatta. Zaankerk, 29 v. Alexandrië n. Genua. Zuiderkruis 1/5 te Las Palmas. SLEEPVAART Barentszee, 1/5 390 in. w.z.w. Landsend n. Gent. Blankenburg. 1/5 v. Dakar n. Gibraltar. Gele Zee. 1/5 v. La Spezia n. Aden. Humber, 1/5 270 m. z. New Orleans n. N. Palmira. Loire, 1/5 v. Gibraltar n. Conakry. Maas. 1/5 v. Southampton te Le Havre. Nestor. 1/5 v. IJmuiden te Maassluis. Noordzee. 1/5 85 m. o.z.o. Brindisi n. Aden. Oceaan, 1/5 80 m. w.n.w. Mona eil. n. Maracaibo. Rode Zee. 1/5 250 m. o.n.o. Madeira n. Houston. Thames, 1/5 v. Blaxon n. Trinidad. Witte Zee. 1/5 120 m. n.w. Kreta n. Aden. Op de.achterkant van de rol Turksira-varia met plaatjes over 8 verschillende onderwerpen Ook praatjes en puzzles voor jong en oud V Ruimtevaart Kamperen Nieuw-Guinea Waterwerken Muziekinstrumenten Klederdrachten Schepen Gebouwen mm. mwYt Door de Anti-Breuk verpakking krijgt U de verse Turkstra beschuit geheel gaaf op tafel. De verpakking is tevens leerzaam en inter- ressant voor de jeugd van 8-80 jaar door de VARIA op de achterkant van de rol. -jjlf Uw bakker heeft voor elk van de 8 onderwerpen een mapje beschikbaar om de interessante plaatjes netjes te bewaren. mapje oor 18 plaatjes kost 10,10 De bakker heeft ze! LEEUWARDEN GROTE HOUTSTRAAT 99 Iedere minuut is er één, zegt de huisvrouw van tegenwoordig. Iedere tijdwinst is haar welkom De AH-SuperMart schenkt haar die winst. Rijkelijk! Zij vindt er 3-winkels-onder-één-dak. Om snel en geriefelijk haar inkopen te doen, weloverwogen te kiezen uit een keur van kruidenierswaren, mals-sappig vlees, dauw-verse groenten en blozend fruit. Alles van de bekende prima AH-kwaliteit. Alles tegen de spreekwoordelijk lage AH-prijzen SUPERMALS VLEES jn vrijdag en zaterdag 2 en 3 mei Alle Rosbief en contre-filets 500 gram Heerlijke malse riblappen 500 gram Hamburgers per stuk 35 3 voor VEILING-VERSE GROENTEN Spinazie, sla en komkommer tegen de laatste dagprijzen. Weekend koopjes Zolang da voorraad itrekt. Tel. en »chr. bestellingen kunnen wi| helaas niet aannemen JAM Dank sij dezs uitne mende uiensnijder, nu geen uienlucht meer aan Uw handen en geen tranende ogen. Prachtig uitge voerd met roestvrije messen I75 Gaat U 'n dagje uit of hebt U al kampeer- plannen? Dan hoort dit drinkbusje zeker bij Uw uitrusting. Onbreekbaar plastic met dubbele sluiting. De dop kunt U nooit verliezen. Inh. 1/2 L. Wat 'n gemak voor slechts Apc Geen hall of gang is af zonder borstelgar nituur. Kijk dit weekend eens speci aal naar deze verras sende aanbieding. Notenhouten garni tuur met 2 prima zui ver haren borstels voor nog geen «*75 drie gulden Mi Een gezellige tafel geeft dubbel eetlust. Probeer het maar eens met deze leuke, frisse en uiterst han dige jampothouder van gepolijst alumi nium. Pak er dit weekend een mee voor Daar krijgt U compli mentjes mee. 't Is ook zo'n leuke, mo derne pindaset, dat door zijn drie royale bakjes - in verschil lende kleuren - ook ruimte biedt voor bij voorbeeld noten en amandelen, 'n Ideaal Moederdag j§ 95 cadeau 1 Hr Televisie betekent gasten. Gasten wil zeggen: stoelen te kort. Dus komt Blok ker met de oplossing I Dit handige geheel uitneembare televi siekrukje met maho nie zitting en leu ning: fijntjes gelakt. Tegen de spotprijs van 145 het verse grote „Ritsema" blok bij aank. van f 2.uit onze Ind. Chin. SPECIAAL AFDELING. GR. HOUTSTRAAT 159. van 65 voor Voor fouten in telefonisch opgegeven advertenties kun nen wij geen verantwoorde lijkheid aanvaarden. De Administratie Waarom de last van ongezonde(cn vaak IelijKe) dikte nog langer met u mee dragen BonKorets geven u in enkele weken weer uw jeugdig slank fi guur. Na de maaltijd een dragee met een slokje water en u verliest pon den per week. BonKorets wer ken volgens het principe van dehydratie - eenvoudig en snel. Opgehoopt vet smelt weg. geen loomheid en verstopping meer. Veroveren de charme straalt van u af. U voelt u weer opgewekt en monter- een ander mens! Begin een nieuw leven - begin nog vandaag met BonKorets. f3.30 per flacon. VERMAGERINGSDRAGEES

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 15