Haarlem in miniatuur Jubilerend officier Bejaardenprobleem vraagt landelijke oplossing JAN W. DU RIEU Reizende kermisorgels 2 x 40 Hoge kosten voorlopig nog een belemmering MORRIS MINOR 1958 Vaartocht voor zieken NIEUW SLOT DEFECT? Haarlem wil een streekverpleeghuis voor tweehonderd chronisch zieke bejaarden Buitenlandse gasten in Frans Halsmuseum Nutsspaarbank Haarlem in april Man ontsnapte uit politie bureau in Smedestraat Collecte-opbrengsten Kamsteeg's Automobielbedrijf N.V. Mgr. Huibers opent missietentoonstelling L. J. Kappert overleden Het Gavioli-orgel .Van mensen en dingen onder de Damiaatjes Een Wellershaus Haarlemse rechtbank Elektricien knoeide in spaarbankboekje Kranslegging op de Erebegraafplaats Bloemenkoopman reed lantaarnpaal omver Burgerlijke Stand van Haarlem ZATERDAG 3 MEI 19 58 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSGHE COURANT- De gebeurtenissen, die zich een maand geleden rond een rusthuis in Haarlem hebben afgespeeld, hebben nog eens de aandacht gevestigd op de grote problemen, die aan de bejaardenverzorging en -verpleging zijn verbonden. Problemen, die niet van vandaag of gisteren dateren, hoewel er vijftig jaar geleden bijvoorbeeld nog van geen bejaardenprobleem sprake was, omdat toen de gemiddelde leeftijd in Nederland niet boven de 32 jaar lag. Haarlem is één van de eerste gemeenten in Nederland geweest, waar de stedelijke overheid zich intensief met het vraagstuk van de bejaardenverzorging heeft beziggehouden. Op het grote internationale gerontologische congres, dat in 1954 in Londen werd gehouden, was Haarlem als énige gemeente in Nederland door een wethouder de heer W. C. Bakker vertegenwoordigd. Op het congres dat verleden jaar in Merano was belegd waren behalve de Haarlemse wethouder namens de Nederlandse gemeenten slechts de burgemeester van Meppel en een Rotterdams vrouwelijk raadslid aanwezig. In Haarlem en omgevi. zijn naar schatting ongeveer 600 langdurig zieke be jaarden. Om deze mensen de vereiste ver zorging en behandeling te kunnen geven zijn drie verpleeghuizen nodig, met elk on geveer 200 bedden. Voor speciale gevallen zou in de ziekenhuizen een geriatrische af deling moeten komen. Na behandeling al daar zouden de patiënten echter voor een verdere behandeling naar een verpleeghuis moeten. Thans zijn besprekingen geopend tussen het gemeentebestuur van Haarlem met de gemeentebesturen van de omlig gende plaatsen om te komen tot de bouw van een streekverpleeghuis met ongeveer 200 bedden. Ook heeft de Haarlemse wet houder van Volksgezondheid, de heer W. C. Bakker, contact gezocht met kerkelijke diaconieën en particuliere instellingen van weldadigheid om te komen tot de oprich ting van twee verpleeghuizen op levensbe schouwelijke grondslag. Er zullen echter op zijn minst vijf jaar mee heengaan, voordat een tehuis voltooid zal zijn, geheel afgezien nog van de kos ten, die op 25.000 per bed worden be groot. Men heeft uitgerekend, dat de ex ploitatie van een verpleeghuis de gemeente 1 a IV2 miljoen per jaar zal kosten. Omdat dit geld er thans niet is, ligt een landelijke oplossing voor de hand, waarbij bijvoorbeeld de ziekenfondsen zouden kun nen worden ingeschakeld. Het bejaardenvraagstuk heeft een me dische, zowel als publiekrechtelijke kant. In Londen is bijvoorbeeld na een onder zoek gebleken, dat vele bejaarden nooit ADVERTENTIE verhuurt Autogarage Olieslagcrslaan 36 - Telefoon 10570 De directeur-generaal van de Iraanse Aardolie- exploitatie- en produktiemaat- schappij n.v. te Teheran, ir. K. Scholtens, heeft ter gelegenheid van zijn benoeming tot ridder in de orde van de Nederlandse Leeuw een aantal buitenlandse gasten, onder wie zich bevonden de Iraanse ge zant in Den Haag, de heer Abdol Hossein Meftah en echtgenote, en een groep bezoe kers uit Iran en Londen, een diner aange boden, dat vrijdagavond in het Frans Hals museum te Haarlem is gehouden. De bezoekers zijn 's middags op het stad huis ontvangen, waarna het diner in het Frans Halsmuseum heeft plaatsgehad. Daarna heeft de directeur van het museum de heer H. P. Baard, zijn gasten rondge leid. Met het oog op de avondopenstelling van het museum is de koffie in de kapel gebruikt. De besparingen bij de Nutsspaarbank te Haarlem gaven in de maand april een verheugende voortgang te zien, niettegen staande de extra gezinsuitgaven ten ge volge van de schoonmaak. De inleggingen bedroegen in de afgelopen maand 2.388.66.en de terugbetalingen 2.031.177.zodat het spaaroverschot 357.489.beliep. Het inleggerstegoed bereikte hiermede een totaal van 49.755.977.zodat verwacht mag worden dat in de maand mei 50 miljoen zal worden overschreden. In april werden 576 nieuwe spaarders ingeschreven, waarmede het aantal in leggers per ultimo april een totaal bereikte van 86.781. Het aantal spaarbusjes in om loop steeg met 71 tot 14.389. Vrijdagmiddag om tien over half een heeft een 21-jarige Haarlemmer kans ge zien te ontvluchten uit het politiebureau in de Smedestraat te Haarlem. Korte tijd later is hij echter weer gearresteerd. De man, die verdacht wordt van het onttrek ken van een minderjarig kind aan het wet tig ouderlijk gezag, werd in de recherche kamer verhoord en zou daarna weer teruggebracht worden naar zijn cel. Hij slaagde er echter in weg te lopen. De hem achtervolgende cipier leende van een voor bijganger een bromfiets en wist de vluch teling in de Zuiderstraat weer tegrijpen. ADVERTENTIE DÉ EERSTE COOP. ASSOCIATIE VOOR UITVAARTVERZORGING u 2IJLWEG 63 -TELEFOON 15141 (2 LIJNEN) Verzorging van begrafenissen, crematies en transporten. Werkt uitsluitend in het belang van haar opdrachtgevers. Rouwkamers, Aula en Koffiekamers een warme maaltijd kregen. Later bleek bij een dergelijke enquête, dat dit ook in Haarlem incidenteel het geval was. Daar op is men begonnen met de verstrekking van warme maaltijden, die dank zij de zorg van de Unie van Vrouwelijke Vrijwil ligers en de samenwerking met artsen, wijkverpleegsters en sociale werksters tot een groot succes is geworden. Het is thans zelfs mogelijk dieet- en zoutloze maaltijden te verstrekken. Een probleem apart vormt de zorg voor hulpbehoevende bejaarden. Langdurig zieke bejaarden bijvoorbeeld kunnen niet in een verzorgingshuis worden opgenomen. Ook ziekenhuizen kunnen ze niet lang durig huisvesten. Enkele verpleeghuizen nemen deze mensen op, maar kunnen vaak niet de vereiste verzorging en behandeling bieden. Clarastichting Een probleem, dat nauw met het vorige samenhangt, is dat van de geestelijk ge stoorde bejaarden. Zoals bekend heeft de gemeente Haarlem voor de verpleging van deze mensen de Clarastichting in Zand- voort aangekocht. Met de inrichting van het gebouw is men nog niet gereedge komen het Haarlemse gemeenteraads lid mevrouw Kerkhoff-Pet (Arb.) heeft hierover nog onlangs vragen gesteld maar men hoopt het gebouw deze zomer te kunnen betrekken. Men zal hier 35 a 40 patiënten kunnen verzorgen. Ook zijn er kamers voor acute gevallen en is er een tehuis met een vijftiental bedden. De prak tijk heeft bewezen, dat na behandeling een derde deel der patiënten naar huis kan terugkeren. Voor het resterende deel ech ter is een opvangcentrum nodig. Amster dam heeft hiervoor een sanatorium in het Gooi aangekocht en ook de gemeente Haarlem zoekt naar de mogelijkheid er gens een sanatorium te huren. De publiekrechtelijke kant van het be jaardenprobleem hebben B. en W. van Haarlem benaderd door het instellen van een verordening, die B. en W. de bevoegd heid geeft in te grijpen. Dit zal echter al leen in die gevallen geschieden, waar het nodig is de bejaarden te beschermen. Of dit probleem uiteindelijk plaatselijk of landelijk moet worden opgelost is nog een punt van overweging. Het zou wellicht aan te bevelen zijn een wettelijke regeling in het leven te roepen, waarvan de uitvoe ring berust bij de colleges van B. en W. van de gemeenten. Het complex van problemen, dat met de bejaardenverzorging verband houdt, heeft de voortdurende aandacht van B. en W. van Haarlem en men hoopt, dat een uni forme landelijke regeling het de gemeente mogelijk zal maken in de naaste toekomst doeltreffende maatregelen te nemen. De opbrengst van de collecte die ten bate van de vereniging „Het Zonnehuis" in Haarlem is gehouden bedraagt 2866,50, hetgeen ruim 350,meer is dan verleden jaar. De collecte ten bate van het christe lijk tehuis voor militairen heeft in Heem stede, Bloemendaal en Haarlem 9235, opgebracht, waarvan 2000,binnen kwam door middel van de straatcollecte op 19 april. ADVERTENTIE MEDEDELING JULIANALAAN OPGEBROKEN blijft bereikbaar vla de ZiJlweg. Benzine-verkoop - Stalling - Reparatie Official Volkswagendealer Jnlaanalaan 295 - Telefoon 11781 Van 9 tot en met 18 mei zal, zoals al in ons blad medegedeeld, in het Haarlemse Concertgebouw een katholieke missieten toonstelling worden gehouden. Deze Ama- te, algemene missie-actie tentoonstel ling, zal vrijdag 9 mei 's avonds om half negen voor mgr. J. P. Huibers worden geopend. De missietentoonstelling wordt om de tien jaren in het dekenaat Haarlem, waar toe Heemstede, Bloemendaal, Bennebroek en Zandvoort behoren, gehouden. Missio narissen reizen met het tentoonstellings materiaal het land af. Dit materiaal is vo rig jaar grondig vernieuwd. De tentoon stelling heeft thans een moderne opzet ge kregen. In vroeger jaren geleek zo'n ten toonstelling op een „curiositeitenwinkel", waarin bebaarde paters allerlei sterke verhalen over vreemde volksstammen stonden te vertellen. Thans geeft de expo sitie met illustratief materiaal een beeld van wat er op godsdienstig, sociaal en cul tureel gebied in de missielanden gaan de is. Enkele comité's hebben deze Amate met zorg voorbereid. Speciaal mr. J. Brons, secretaris van het algemeen comi té, heeft zich zeer voor de tentoonstelling ingespannen. In de grote zaal van het Con certgebouw zullen twintig stands wor den ingericht, waar veertig missionaris sen over de missie en de missielanden zul len vertellen. In de tuinzaal wordt een ba zaar gehouden. Het gemeentebestuur van Haarlem zal de missionarissen 's middags in de ridder zaal van hot stadhuis ontvangen. Om half acht 's avonds zullen de missionarissen worden ingehaald. Ruim duizend leden van katholieke jeugdorganisaties zullen dan van de kathedraal St. Bavo af in op tocht door de stad naar het Concertgebouw trekken. Zeven muziekkorpsen zullen aan deze optocht meewerken. De heer L. J. Kappert, die dinsdag in het Haarlemse station wegens het berei ken van de pensioengerechtigde leeftijd afscheid heeft genomen als adjunctcom mies van de Nederlandse Spoorwegen, is de volgende dag onverwacht overleden. De verslagenheid onder het personeel van het Haarlemse station is groot. Van de tweeënveertig dienstjaren bij de Spoor wegen heeft hij er drie in Haarlem door gebracht en in die periode heeft hij zich zeer bemind gemaakt. In de loop der jaren heeft de heer Kap pert, die in vele plaatsen werkzaam is ge weest, meegewerkt het culturele leven te bevorderen. Hij was de grondlegger van internationale muziekconcoursen in Hille- gom, Almelo, Aalsmeer, Oosterbeek, Gou da, Tegelen en Kerkrade. In laatgenoem- de gemeente waren bijna honderd orkes ten uit zeventien landen bijeen. In Zwolle heeft hij meegewerkt aan een tiendaags feest. De laatste jaren had de heer Kappert on der meer aandeel in de voorbereiding van de Limburgse en Twentse dag die ter gele genheid van de viering van Koninginne dag in Haarlem werden gehouden. Ook werkte hij mee aan de organisatie van het bloemencorso in de bollenstreek. Maandagmiddag om twee uur zal zijn stoffelijk overschot op de Noorderbe- gx-aafplaats te Haai-lem ter aarde worden besteld. ADVERTENTIE HOE KORTER DE ROK, hoe sterker behaarde benen opvallen Een goede methode om het haar op benen te verwijderen is HARSBEHANDELING. HELENA H. BEGEMANN Middenlaan 9 - Haarlem-Z. Tel. 34857 Toeristen, die in de komende tijd Haar lem bezoeken, kunnen bij het verkeershuis van de Stichting Haarlems Bloei op het Stationsplein voor weinig geld een aller aardigst souvenir van de bloemenstad ko pen. een miniatuurboekje met een twintig tal bijzonder fraaie foto's van Haarlem. Het boekje meet acht bij zes centimeter en bijgaand plaatje toont aan hoe gemakke lijk het in de hand ligt. Het boekje is bij zonder smaakvol uitgevoerd en de pagina's worden door een handig spiraaltje bij el kaar gehouden. De foto's hebben voor het grootste deel al gestaan op de voorpagina van het weekprogramma van Haarlems Bloei, maar nu ze bij elkaar staan valt het pas op, hoe oorspronkelijk sommige ervan zijn. De voorpagina is gesierd met een foto van de Grote Kerk, aan de achterkant staan enige bloemenmeisjes voor het Frans Halsmuseum. Verder zijn er onder meer aardige opnamen van het hofje van Loo, de ridderzaal, de binnenplaats van het Frans Halsmuseum, een bovenaanzicht van de Vleeshal, het Spaarne en het paviljoen in de Haarlemmerhout. De Haarlemmers kunnen iedere dag van de schoonheid van hun stad genieten, maar de vakantiegangers zijn hiertoe meestal maar een paar dagen per jaar in staat Nu kunnen zij in het bezit komen van „Haarlem in miniatuur". De aardige uit voering van het boekje maakt een aanbe veling ervoor welhaast overbodig. Gezien de steeds groter wordende belangstelling voor het goede draaiorgel meent de afdeling Haarlem van de Kring van Draaiorgelvrienden er goed aan te doen alle Haar lemmers er op te wijzen, dat er op het gebied van de draai- orgelmuziek op het ogenblik bijzonder veel te genieten valt. Behalve de orgels, die iedere week en soms iedere dag in Haarlem te beluisleren zijn zoals onder meer „Jupiter" en „Radiostad" kan men bijvoorbeeld in de cakewalk van de firma Peters op de kermis aan de Zijhuizen een Gavioli- orgel zien en horen, dat volgens de kenners het mooiste en grootste instrument onder de op het ogenblik reizende orgels is. Dit orgel heeft een bijzonder fraai Barokfront met niet minder dan zeven bewegende beelden. Maar niet alleen uiterlijk is deze Gavioli van bijzondere kwaliteit, ook inner lijk want het speelt onder meer de volledige Czardas Fürslin, Grafin Ma.ri.t.za en Wilhelm Teil- Bij Sipkema's autoscooter aan de Gedempte Oude Gracht treft men een fraai Richter or gel met. een uitstekend reper toire en bij de Cortina Bob staat, een zeldzame Wellershaus. Ook Haarlem-Noord blijft niet achter want in de cakewalk van de firma Janvier aan de 7aanenlaan staat. het. bekende Falco-orgel dat door velen om zijn modern repertoire bij zonder wordt gewaardeerd: De afdeling Haarlem van de Kring van Draaiorgelvrienden verheugt zich erop, dat bij de verpachting alleen zaken met een orgel in aanmerking kwa men zodat men dit keer verstoken zal zijn van het gekrijs uit de alles en elkaar overstemmende luidsprekers. En wij verheugen ons mèt de Kring over dit standpunt van de gemeente. Maandag- 5 mei vieren de Haarlemmers de heren G. Visser, Reitzstraat 24 en W. H. de Vos, Tweede Theems- straat 39, hun veertigjarig jubileum in dienst van de PTT. De heer Visser begon zijn loopbaan als hulpbesteller ia Aalsmeer, waar zijn benoe ming als besteller volgde in 1920. Twee jaar later werd hij overgeplaatst naar Haar lem, waar hij ook nog dienst heeft gedaan in de kwitantie- dienst aan het hoofdkantoor. In 1935 werd hij te werk ge steld op de afdeling expe ditie, waar hij nog wei'kzaam ■is als expediteur I. De heer De Vos begon in Haarlem als hulpbesteller en zijn aanstelling als besteller volgde in 1920. Bijna zeven tien jaar heeft deze jubilaris als besteller-chauffeur zijn dienst verricht op de auto voor de buslichting in de stad en de laatste jaren is hij werkzaam op de afdeling pakketpost in welke hoeda nigheid hij meestal in de bin nenstad te vinden is. De heer Visser zal op 5 mei gehuldigd worden om half twaalf in de kantine van het postgebouw aan de Bal juwslaan en de heer De Vos houdt in zlin woning recep tie van tien tot één uur. Het zal beide oudgedienden zeker niet aan belangstelling ont breken. aangezien zij door hun hulpvaardigheid en col legialiteit in de loop der ja ren talloze vrienden hebben gemaakt. Wie eens het genoegen ge smaakt heeft een boottocht door Nederland te maken en de rust en bekoring heeft ondervonden, die uitgaat van de voortglijdende landschap pen, zal er wellicht een idee van hebben wat een dergelij ke tocht kan betekenen voor chi-onische zieken en invali den. Mensen, die soms lange tijd aan bed gekluisterd zijn en weinig in de gelegenheid zijn iets anders dan de vier wanden van hun ziekenka mer te zien. Het Nederlandse Rode-Kruis heeft op loffe lijke wijze begrip getoond voor deze omstandigheid en neemt ieder jaar gedurende de zomermaanden grote groepen zieken mee op de „Kasteel Staverden", een schip, dat voor dit doel ge huurd werd van de Holland- Veluwelijn. Dit jaar zullen deze tochten voor het laatst met deze boot worden ge houden, want het volgend jaar hoopt men de beschik king te hebben over een eigen schip, de „J. Henry Dunant", dat op het ogen blik in aanbouw is. Voor de „Kasteel Staverden" is dit jaar een omvangrijk vaar- rooster samengesteld, waar in Haaxdem op 11 en 12 juni is opgenomen. Op dinsdag 6 mei zal de heer M. Mulder uit de Han- nie Schaftstraat 166 te Haar lem de dag herdenken, dat hij veertig jaar geleden in dienst trad bij Droste's ca cao- en chocoladefabrieken n.v. in Haarlem. De jubilaris, dié het 'bedrijf heeft zien groeien van enkele gebouw- tjes tot het grote fabrieks complex van tegenwoordig, is eerste officiër (de officiële naam voor een zeer be kwaam suikerwerker) en heeft daarnaast de functie van sous-chef. Door zijn een voudig en hartelijk optreden is hij bijzonder gezien bij het personeel. Buiten het bedrijf heeft hij zijn hart verpand aan de voetbalvereniging TYBB, welke club hij vele iaren in het eerste elftal ver tegenwoordigde. Na zijn loopbaan als actief voetbal ler vervulde de heer Mulder <?edurende tien jaren de functie van penningmeester, welke taak hij ook nog op het ogenblik met ambitie uit voert. De heer Mulder zal dan ook op zijn jubileumdag zowel op het bedrijf als daar buiten zonder twijfel vele blijken van belangstelling ondervinden. Na vier weken breken en bouwen, timmei'en en schil deren is het filiaal van de n.v. Diana in de Grote Hout straat 168 in Haarlem volko men gemodei'niseerd en van een geheel nieuwe ingang voorzien. Onder leiding van de architect A. Brand heeft men deze reeds vele jaren bestaande zaak in lederwa ren een nieuw „gezicht" ge geven, dat volkomen aan de eisen van deze moderne tijd is aangepast. Vandaag kregen de belang stellenden tussen tien en twaalf uur de gelegenheid het exterieur en het interieur te bewonderen, want toen werd deze aanwinst van Haarlems hoofdstraat her opend. Een gevangenisstraf van een jaar en zes maanden eiste de officier van Justitie bij de Haai-lemse rechtbank, mr. G. W. F. van der Valk Bouman, vrijdag tegen een 28-jarige elektricien wegens valsheid in geschrifte en vei-duistering van een brom- fiets. De verdachte stond terecht voor het feit dat hij in oktober en november van het vorig jaar het saldobedi-ag in het rijkspost spaarbankboekje van het meisje, met wie hij omgang had. verscheidene malen zou hebben veranderd waardoor zij meer geld kon opnemen dan haar tegoed groot was. Het aldus onrechtmatig vex-kregen geld zou verdachte geheel voor zichzelf heb ben gehouden. Het spaarbankboekje ver meldde aanvankelijk een saldo van één gulden. Vei'dachte maakte daarvan eerst 1001 van en liet het meisje vervolgens 495,- opnemen. Toen deze vervalsing door de loketbeambte op het postkantoor niet werd geconstateerd wijzigde hij het saldo van 506.- in 2506, waarna het meisje tot driemaal toe nog een bedrag van vijf honderd gulden kon opnemen zonder dat men op het postkantoor enige ax-gwaan koesterde. Pas daai-na wei-den de falsifi caties door de Rijkspostspaarbank ont dekt omdat de bedi-agen op de door het meisje getekende kwitanties niet klopten met haar werkelijk tegoed. De ten laste gelegde verduistering betrof het verkopen van een in huurkoop genomen bromfiets, die nog niet geheel afbetaald was. Vex-dachte's raadsman, mr. J. Jansonius, gaf toe dat de verdediging van zijn cliënt weinig perspectief bood. Hij vroeg zich echter met verbazing af hoe het mogelijk was dat de postbeambte bij de eerste ver valsing van het saldobedrag niet direct alarm had geslagen, zo gebrekkig en op vallend was het geknoei in het spaar bankboekje geweest. Indien de falsificatie direct was gezien, zou het misdrijf nooit zulk een omvang hebben genomen, aldus ADVERTENTIE „D E SLEUTELSPECIALIST" LANGE VEERSTRAAT 10 - TEL. 11493 mr. Jansonius, die voorts de verminderde toerekeningsvatbaarheid van verdachte onder de aandacht bracht. Onder bedreiging van moord Het desbetreffende meisje, een 28-jarige kleuterleidster uit Zandvooi't, moest zich hierna wegens medeplichtigheid aan deze valsheid in geschrifte verantwoorden. Zij kwam in gezelschap van een verpleegster de rechtszaal binnen en verkreeg van de px-esident mr. C. E. Muller, toestemming te blijven zitten. Uit haar vex-klaringen bleek, dat ze wel wist dat de elektricien in haar spaarbank boekje had geknoeid. Deze zou haar ech ter gedreigd hebben haar moeder en haar zelf te zullen doodschieten indien zij wei gerde de door hem genoemde bedragen op te nemen. De elektricien wachtte haar bui ten het postkantoor op en nam het geld in ontvangst. Zij was ermede bekend dat hij met proefverlof uit de inrichting „Ave- reest" was. Dit verlof was ingetrokken, nadat gebleken was dat de man met haar omging. De officier achtte het ten laste gelegde bewezen, doch hij nam in aanmerking dat om half tien. de verdachte zwaar onder de invloed van een gevaarlijke en geraffineerde psycho paat had gehandeld. Hij eiste een maand voox-waardelijk met een proeftijd van drie jaar en onder toezichtstelling van de re classering. Mr. F. M. Oberman vroeg na een gevoe lig pleidooi ontslag van rechtsvervolging wegens afwezigheid van schuld omdat het duidelijk zou zijn dat hier van overmacht moet worden gesproken. Gelet op de mis dadige aanleg van de elektricien met wie zij thans iedere relatie heeft verbroken, behoefte zijn cliënte er niet aan te twijfe len dat de man zijn bedreigingen zou uit voeren indien zij weigerde mede te wer ken. De uitspraak in deze twee zaken bepaal de rechtbank op woensdagmorgen 14 mei om half tien. De commandant van het Marinehospi- taal te Overveen, kapitein ter zee-arts T. A. de Haan, heeft vanmorgen, een pieuze traditie voortzettend, een krans van witte aronskelken gelegd aan de voet van de vlaggemast op de Erebegraafplaats te Bloemendaal. Een deputatie van het hospitaalpex-so- neel, onder leiding van de eerste officier luitenant ter zee E. M. A. van Rhee, wonde de korte plechtigheid bij. In de nacht van vrijdag op zatex-dag heeft een 46-jax-ige Haarlemse bloemen koopman in de Obisti-aat in Haarlem een lantai-enpaal omvergereden. De auto werd ernstig beschadigd. Uit het onderzoek bleek, dat de bloemenkoopman onder in vloed van alcoholhoudende drank ver keerde. Hij is overgebracht naar het politiebureau in de Smedestraat, zijn rij bewijs werd ingevorderd en de auto werd in beslag genomen. BEVALLEN van een zoon: 1 mei M. H Bouwmeesti--Kramer, N. Nerden-Hoede, N. L. de Reus-Vergers; 2 mei M. J. Matheij- Leevendig; J. A. C. M. Tervoort-Brouwer. BEVALLEN van een dochter: 30 april B. F. Stellaard-De Goede, M. A. Franke- mölle-Van Warmerdam; 1 mei G. A. van Aken-Reemer, W. A. van Leeuwen-Wienk, H. R. H. Gaijaard-De Haas, F. T. van Soe- ren-De Droog; 2 mei J. M. Halsema-Dami- aans, A. J. Koek-Bank. ONDERTROUWD: 2 mei F. Foppen en P. J. Sangers. GEHUWD: 2 mei H. Smink en J. A. Vlug, C. M. Rooijers en C. Ventges. OVERLEDEN: 29 april D. van Dansik- Groot, 84 j., Tugelastraat.

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 9