Jiatct' Haarlem vierde opgewekte, maar gure en winderige Bevrijdingsdag Ringsteken op ruggen van twintig stoere paarden St. Luciaschool eerste in kinderzangconcours Gekostumeerde kinderoptocht werd, ondanks trieste regen, een succes Vuurwerk aan Wagenweg schitterende apotheose 7 Exotische muziek Uitslag zeepkistenraces Afzwaaiers-ceremonie Thijsselyceum W. Blankwater gehuldigd Burgerlijke Stand van Haarlem Uit de nieuwste creaties van de meest vooraanstaande Italiaanse schoenontwerpers nu ook in Haarlem verkrijgbaar FEEST IN DE BUITENWIJKEN Muziek in regen Lenigheid ent u „sale"! DINSDAG MEI 1958 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Haarlem heeft een gure en winderige Bevrijdingsdag in opgewektheid gevierd. De ochtend verliep met mooi weer, waarvan vooral de zeepkistenrace en het kinderzangconcours profiteerden, maar de gecostumeerde optocht 's middags moest onder een gestaag neerkomende druilerige regen door de straten van de Spaarnestad trekken. In de avond knapte het weer wat op en. hoewel het koud bleef, konden alle festiviteiten met inbegrip van het grote vuurwerk doorgaan. Omdat velen de gehele dag moesten werken was er in de stad niet zon gezellige drukte als vijf dagen geleden met Koninginnedag. De vele vlaggen probeerden enige fleur te geven aan het gewone stadsbeeld, maar moesten 's middags de strijd tecren de gezamenlijke optornende elementen opgeven: triest en treurig flapperde het dundoek in de miezerige regen. Het leek wel of de anders zo opgewekte klanken van muziekkorpsen en drumbands ook matter klonken dan vijf dagen geleden: ook zij moesten hun offer aan Pluvius brengen. De eigenlijke feestvreugde kwam pas 's avonds, hoewel ook hier het gure en winderige weel een domper zette op de vele dapper ondernomen pogingen fleur en sfeer te brengen aan het Bevrijdingsfeest. Het einde van de festiviteiten kwam dan ook eerder dan op Koninginnedag, waarmee echter niets ten nadele van de organisa toren gezegd wil zijn: zij hebben op welhaast traditionele wijze hun best en meer dan dat gedaan en dat zij de elementen tegen zich hadden.wel, daar kon dan ook werkelijk niemand iets aan doen. Dat kinderen zich in de grappigste kle dij kunnen uitdossen, viel te zien tijdens dé gekostumeerde kinderoptocht, die 's middags door het centrum trok. Het weer was danig verslechterd. Het regen de wat. maar dit mocht de pret van de kinderen niet drukken. Zij hadden zich zo -V.W --v. "'Ijk ..vermomd": nikkertjes, verpleegsters, cowboys, Indianen, Chine zen en kabouters stapten zonder zelfs de m;nste uiting van rassendiscriminatie ten opzichte van elkaar, in de stoet, voort. Kr liep een parmantige dame van een pa-u turven hoog zich met. een waaier 'r-mlte toe te wuiven, terwijl de regendrop pen haar toilet bezoedelden. Achter een oude lompen-wagentje en een grote snor stapte de radiofiguur Dorus in een ver kleinde uitgave. Als deze door de „grote" Dorus nu maar niet wegens plagiaat wordt aangesproken. Meisjes op een vrachtauto lieten het we ten: „Wij zijn van de Stadsevangelisatie". Edelmoedige Indianen trokken een wig wam voort. Eén groep beeldde een langs de melkweg suizende Spoetnik uit. Muzikale medewerking bij deze grappi ge kinderoptocht verleenden de St. Joris- band, het tamboer- en hoornblazerskorps van „Bato" en „Arti et Religioni". De stoet werd op de Dreef opgesteld, waar een jury de verkleedpartij met critische ogen bekeek. Hier werden de prijzen be kend gemaakt. Van de Dreef af trokken de kinderen ondermeer via Grote Hout straat, Jansstraat, Parklaan, Kruisstraat, Koningstraat, terug naar de Dreef, waai de stoet werd ontbonden. De toeschouwers op de Grote Markt wer den voor aankomst van de optocht ver maakt door de boerenkapel „De Hooi schelf" onder leiding van Will van Bae- kel, dit keer zonder zang van Coby Mar tens. In de muziektent bliezen zij het ene vrolijke wijsje na hq| andere door het re genscherm heen. De avond in het centrum van de stad begon om acht uur met een concert, door de „Maluku Hawaiïans in de muziektent op de Grote Markt. Ondanks de wind en de kou waren heel wat Haarlemmers aanwezig, die zich konden warmen aan de exotische muziekjes uit de warme Zuidzeélanden. De dromerige en romantische liedjes hoorden echt. thuis aan warme stranden, maar dal zij in het koude Haarlem ook werden ge waardeerd, bleek uit het dankbare applaus, dat n? ieder nummer opnieuw opklonk. Een attractie van geheel andere aard vormden de dansgroepjes van mevrouw To Venema, die op een verhoogd plankier midden op de Grote Markt hun menuetjes en andere dansjes uitvoerden op muziek van Mozart, Röntgen en Chopin. Mevrouw Venema riep Ie voren de clementie van het publiek in voor de vestjes en truitjes, die de meisjes over de balletjurkjes droegen, --- iode>\ die de koude wind had getrot- - •- -! om naar de uitvoering te kijken, kon met deze verstandige maatregel van harte De uitslagen van de zeepkistenraces, die gisteren op de Grote Markt werden gehouden, luiden: Groep A (13-14 jaar): 1. Henk Visser, Jan Gijzenkade 83 (13 jaar) en Hans van Dijk, Spoorwegstraat 16 zwart (14 jaar). De leden van het winnend koppel ont vingen ieder een fiets terwijl zij boven dien de grote wisselbeker in hun bezit kregen. 2. R.. Bezemer, Noordertuin- dorplaan 62 (14 jaar) en RJ. Heuper man, Noor der tuindorplaan 54 (14 jaar) en 3. Jan van Maas, Oranjestraat 106 (14 jaar) en H. van Boekei, Gedempte Voldersgracht 43 rood (14 jaar). De win naar in deze groep legde hel parcours af in 41 seconden- De uitslagen van groep B (10 tot 13 jaar) luiden: 1. Fred van Woensel, Har- menjansweg 100 (11 jaar) en Frans Meier, Thorbeckestraal 7 (11 jaar). Deze winnaars kregen ieder een voetbal. 2. Peter Rabbe. Roosveldstraat 1, (12 jaar) en Rob Kleintjes, Deckerstraat 5 (12 jaar); 3. Hans van Gielen, Gedempte Raamgracht 67 (12 jaar) en Chris van Zanten, Rijksstraatweg 68, Bennebroek (12 jaar). Het winnend koppel maakte hier over één ronde een tijd van 40 sec. ADVERTENTIE NTUWE PORTABLE SCHRIJFMACHINES 157.50 vindt u bij LOERAKKER, Kleine Houtstraat 81. Zaterdagmorgen hobbelde de „Zand- voorterexpresse", het bekende miniatuur treintje uit die badplaats, enige malen door Bloemcndaals dreven met een aantal nogal uitbundige inzittenden. Het bleek een frivole „uitloper" te zijn van het af scheidsfeest, dat twintig jongens en meis jes van 5a en 5b van het Jac. P. Thijsse lyceum in Elswout op touw hadden gezet. Dit geschiedde overigens in grote solida riteit met het lerarenkorps, dat in zijn ge heel in het treintje werd opgenomen en meegevoerd naar Kraantje Lek, waar een rondje koffie werd gegeven. Niet alle af- zvviende leerlingen konden de leraren lii"-bij begeleiden: zij, die in Elswout ach- te leven, organiseerden een tuinfeest, dat volop woedde toen de trein terugkeerde. Hierbij werd Wim Glas, een leerling van de tweede klasse, geheel onverwachts uit geroepen tot „Mr. Elswout". Daarna wer den de klasseboeken zorgvuldig verbrand. D" afzwaaiers kropen vervolgens geza- m "k in hun feesttrein en het sein van vo k werd geblazen, maar er moest nog o"n harde strijd met de onderbouw ge- 1d worden omdat deze de uitgangen trachtte te barricaderen. De scheidenden kregen hierbij rake klappen alsmede de onvergankelijke indruk, dat hun mede scholieren hen slechts node zagen gaan. Tenslotte hadden deze toch het nakijken, opnieuw verdween de trein in de richting van Kraantje Lek. instemmen en men had de grootste bewon dering voor de (merendeels) kleine meisjes, die zich met volle overgave aan de uit voering van hun dansjes wijdden. De balletgroepjes werden afgewisseld met muziek uil het Verre en Wilde Westen, verzorgd door de „Prairie Singers", die verdacht veel overeenkomst vertoonde met het eerder opgetreden Hawaiïan-ensemble. De cowboyliedjes gingen erin als koek en hier en daar werd door het publiek zelfs schuchter meegezongen. De avond in het centrum werd besloten met een groot open_ luchtbal, waarvoor de muziek werd ver zorgd door de „Sunny Side Combo". De Grote Markt was aan één kant voor hel verkeer afgezet en velen maakten van de gelegenheid gebruik om zich op het midden van het plein warm te dansen. In de Stadsschouwburg werd voor geno digden een herhaling gegeven van het op Koninginnedag opgevoerde blijspel „Toen wij trouwden" door J. B. Priestley. Ook deze keer slaagden de speiers van de Let terlievende Vereniging „J. J. Cremer" erin de toeschouwers enkele uren kostelijk amusement te schenken. Voor het begin der voorstelling had de voorzitter van het Centrumcomité, mr, J. A. P, C. ten Bokkel, dank gebracht aan genoemde toneelvereni ging en regisseur Henk Bakker voor hun aandeel in het succes van de toneelvoor stellingen, welke in de laatste jaren op Koninginnedag en Bevrijdingsdag, zijn ge geven. Ook bracht de heer Ten Bokkel hulde aan de heer W. Oostwald voor de wijze, waarop deze de organisatie van de voorstellingen steeds tot in de puntjes heeft verzorgd. Het vuurwerk had honderden mensen naar de rand van de Hout gelokt. Een half uur lang regende het boven het Helikop- ter-terrein onafgebroken veelkleurige sterretjes, soms gepaard gaande met he vige knallen, die in een naroffel echoden. Wieken en wielen draaiden sissend en vuurspuwend in een snelle wenteling. Vuurbollen schoten als raketten de ruimte in. Plotseling kwam een vuurbol boven de toeschouwers sissend naar beneden. De mensen sprongen uiteen, toen het stuk bij een auto viel en daar uitbrandde. De oor vliezen hadden het danig te verduren: de knallen waren van een schrikwekkend kaliber. De regenval van sterretjes, de vuurspuwende en knallende tovercirkels en de suizende vuurballen volgden elkaar in snel tempo op. Na een half uur kwam het slotstuk: „Vrij met Oranje" een spectaculair einde van deze bevrijdings dag. De laatste vuurbollen waren nog niet uitgegloeid, of reeds vielen er weer re gendruppels. De heer W. Blankwater, die vijftig jaar werkzaam is bij de n.v. Kousenfabriek Hin te Haarlem, is tijdens een bijeen komst in het Concertgebouw door direc tie en personeel gehuldigd. De oudste di recteur, de heer F. M. H. Hin, richtte zich het eerst tot de jubilaris en haalde her inneringen op uit de loopbaan van de jubi laris, die een belangrijke plaats in het be drijf inneemt. Hij overhandigde een film set :n een bandrecorder en mevrouw Blankwater ontving een dwergpoedeltje, waardoor een wens van haar in vervul ling is gegaan. De oudste afdelingschef, de heer J. Sanders, huldigde de heer Blank water namens het personeel. Onder leiding van de adjunct-directeur, de heer G. H. Schrijver, werd vervolgens een opvoering gegeven in de geest van „Dit is uw leven", waarbij een groot aan tal figuren uit de loopbaan van de jubila ris ten tonele verschenen. Dit gedeelte viel bij de bezoekers bijzonder in de smaak. Na afloop heeft de mede-directeur, de heer R. Hin, de heer Blankwater de gou den plaquette van de Maatschappij voor Nijverheid en Handel aangeboden. BEVALLEN van een zoon: 1 mei: S. A. van Hal-Bakker; 3 mei: E. H. Pas-Vlek; E. M. W. van Buuringen-Zandbergen; 4 mei: M. Elferink-Fictoor; A. W. M. Lom- merse-Kiphardt; M. C. Gebhard-Nieuwen- huis; E. M. A. Vriesendorp-De Clercq; J. Kruijer-Tienkamp. BEVALLEN van een dochter: 2 mei: H. M. Roetman-Jonker; 3 mei: A. God- help-Meijer; L. B. E. Grol-Van Berkel; E. van der Meulen-Thoolen; 4 mei: A. G. Kwant-Willemsen; T. W. Heemskerk- Gloerich. ONDERTROUWD: 5 mei: P. J. Schols en M. Snoeks. OVERLEDEN: 2 mei: J .Porck, 86 jaar, Westerhoutpark. Rectificatie: BEVALLEN van een zoon: 30 april: M. A. Frankemölle-Van Warmerdam. ADVERTENTIE Uit de luxe collectie van onze bekende Bata International in de Kalverstraat te Amsterdam tonen wij u in onze etalages in de Grote Hout straat een uiterst aantrekkelijke keuze. Van elk model zijn er slechts enkele paren terwijl deze collectie wekelijks wordt aangevuld met nieuwe modellen. Gaarne nodigen wij u uit tot een bezoek. Grote Houtstraat 54 Op de Grote Markt werden maandag morgen de traditionele zeepkistenraces met levende motor gehouden. Na af loop van de wedstrijden werd de win naar in de juniorenklasse, Fred van Woensel, met wagen en al op de schou ders genomen. Het was een vrolijk slot van een reeks spannende races. Het grootste plezier had echter Fred van Woensel, die hoog boven de schouders geheven, onbewust het triomfantelijke gebaar van bronzen Lout je op de achtergrond imiteerde. Kinderen Kerkman met Indianen; 3. Fam. Reilman met Chineesjes met fruit mand. Groepen boven vijf personen: 1. Ver eniging „Pro Deo" met „Kinderen van één Vader"; 2. Wandelclub Marechal met „Bosvolkje"; 3. Wandelclub Marechal met „Kinderen van verschillende volkeren". Bovendien is er een aantal kleine prijs jes toegekend. Alle deelnemers aan de optocht krijgen als compensatie voor de regen in de pinkstervakantie een filmvoorstelling aan geboden RUIM TWINTIG werkpaarden uit Santpoort en Haarlem hebben op de middag van de vijfde mei vrijaf gekregen, maar deze niet doorgebracht in grazige weiden maar op het asfalt van de Orionweg. waar hun berijders zich beijverden in het ring steken, een wedstrijd, welke een jaarlijks onderdeel begint te worden van de afdeling Noord van het Haarlems comité voor nationale feesten. Er was weer heel wat belangstelling voor, maar deze nam geleidelijk af naarmate de regen toenam. Het gezelschap paarden, dat door zijn samenstelling wel duidelijk het einde van een tijdperk symboliseerde, boeide noch tans velen door dc zeer uiteenlopende ka rakters, die erin waren vertegenwoordigd en die mede gevormd moesten zijn door de aard van het werk dat zij doen. Er wa ren twee belzen bij. die telkens weer naast elkaar wilden gaan lopen, zelfs bij het naderen van de ring, zodat men zou zwe ren. dat zij een tweespan gewend waren. Men herkende ook de boerepaarden, die, geconfronteerd met het publiek, wat schuw opzij sprongen, juist, wanneer de berijder zijn speer door een ring wilde jagen. An derzijds zag men ook de gelijkmatige ros sinanten, die een druk stads verkeer ge wend zijn en onbekommerd onder de schaats met de ringen doordraafden, tot voordeel van hun berijders. Een paar mer ries, die het allemaal al te gemakkelijk maakten door stapvoets onder de ring door te lopen, werden telkens terugge haald. maar vergeefs tot grotere vaart aangespoord; een paar mannen moesten deze dieren dan ook telkens bij de teugel nemen en haar vooruithollen teneinde er aldus nog een acceptabel gangetje in te krijgen. Een overigens heel beminnelijke merrie, voornamelijk van Engels ras. Moortje geheten, zag het nut er eenvoudig niet van in om verder door de ring te lo pen en heeft na vergeefse overredingspo gingen gedurende de rest van de wedstrijd tevreden met de voorbenen i: het gras perk gestaan, nu en dan eens een hapje van een berk nemend. Een opwindend ele ment in de wedstrijd vooral voor de jeugd, brachten twee ponies, respectievelijk Ger- rit en Roetje, die door hun geringe hoogte en hun zeer schokkende draf het voor hun jeugdige ruiters wel zeer moeilijk maak ten een ringetje te steken des te groter het gejuich, wanneer dat lukte. Toen de vierde serie van zes ritten zou beginnen heeft men de ruiters die nog niet verder dan zeven punten waren gekomen afgeschreven. In deze serie onderscheidde zich reeds de man. die de wisselbeker en de eerste prijs van 40 in de wacht zou slepen, Jan Rutte op „Woutje", die in to taal 18 ringen stak. Om de tweede en der de plaatsen werden nog eens vijf maal drie kampritten gereden tussen Theo Lemmers op „Isabella" en Frans Schoorl op „Pe- dusa", die respectievelijk op de tweede en derde plaats kwamen. Op de vierde De uitslag van de grote gekostumeerde kinderoptocht, die op de bevrijdingsdag 's middags door het centrum van Haarlem trok, luidt: Groepen t/m vijf personen: 1. Arthur van der Berg met „Arie van Vliet"; 2. Grappig uitgedoste Indianen trekken I kostumeerde kinderoptocht, die op de een wigwam voort tijdens de grote ge- bevrijdingsdag 's middags door het cen trum van Haarlem trok plaats kwam Piet Lemmers op een naam loze schimmel. Ook Haarlem-Oost heeft de bevrijding met feestelijk vertoon herdacht. De be woners werden reeds vroeg eraan herin nerd dat het geen gewone maandag was. Met dreunende trommen trok de St. Joris- band door de nog stille straten. Omstreeks negen uur krioelde het van honderden kinderen op het Nagtzaamplein, waar zij zich opstelden om voorafgegaan door de St. Jorisband in optocht naar het Rem brandt Theater aan de Grote Markt te wandelen. Daar genoten zij met open mon den van de sprookjesfilm „Sneeuwwitje en de zeven dwergen". Na afloop van de voorstelling kregen zij een zakje snoep mee voor onderweg. In de Smedestraat wachtte de in kleurrijke uniform gestoken Hille- gomse harmonie „Crescendo" hen al op. In de beste stemming togen de kinderen via de Barteljorisstraat, Grote Markt, Ko ningstraat, Grote Houtstraat en Anegang weer naar het punt van vertrek, het Nagt zaamplein. Tussen twaalf en een uur strooide het carillon van de St. Janskerk in de Am sterdamstraat feestelijke klanken over de Amsterdamse buurt. Later op de middag maakte het harmoniekorps ..Crescendo" uit Hillegom een tweetal rondgangen door Haarlem-Oost. De in fraaie rood-blauwe uniformen geklede muzikanten en vooral de voorop lopende majorettes, die het ge heel een charmant accent verleenden, trokken overal veel bekijks. Het was jam mer dat enige fikse regenbuien aan de feestelijke stemming veel afbreuk deden. In de avonduren brachten op het Nagt zaamplein „De Alpenjagers" en de Boeren kapel „De Hooischelf", beide onder leiding van Will van Baekel, vrolijke muziek ten gehore. De vocaliste Coby Martens oogstte daarbij met haar opgewekte liedjes veel succes. Een geanimeerd openluchtbal aan de Zomervaart besloot deze bevrijdings dag. Gistermorgen werden voor de kinderen van Haarlem-Zuidwest drie filmvoorstel lingen gegeven in „Ons Gebouw". De avond begon met een rondgang van het trommelkorps van de gymnastiekver eniging Bato, die eindigde op het terrein bij de Chr. Huijgensschool. Daar waren velen aanwezig om de oefeningen gade te slaan, die door de dames en heren en meisjes en jongens van Bato werden uit gevoerd op het gras, aan de ringen en op een lange mat. Schijnwerpers verlichtten het schouwspel van lenigheid en kracht en vele applausjes klonken op voor de kra nige gymnasten, die de kou dapper trot seerden. Daarna werd de lenigheid door de gratie vervangen bij het ontreden van verschillende groepjes leerlingen van de balletgroep Haarlem-Zuidwest onder lei ding van de heer Post. De technici zorg den voor een afwisselende kleurrijke ver lichting van het aantrekkelijke schouw spel. Tot slot van de avond werd het pu bliek een verrassing bereid, die bestond uit het optreden van Gerry en Ferry, twee gitaarspelende en liedjeszingende artiesten, die de aanwezigen met hun komische voordracht zeer vermaakten. Ondanks de gure wind was er bij de Chr. Huygens- school vrij veel belangstelling en de orga nisatoren prezen zich gelukkig, dat geen regen als spelbreker optrad. Het houden van een kinderzangconcours op de bevrijdingsdag is te Haarlem tot een traditie geworden. En even traditioneel lijkt het te worden, dat alleen bijzondere scholen interesse hebben voor deze wed strijd. Het was althans opmerkelijk, dat aan het concours, dat op de bevrijdings dag van dit jaar werd gehouden, negen rooms-katholieke lagere scholen en één protestants-christelijke lagere school deel namen. Een gelukkige greep van het Centrum comité Koninginnedag was de keuze van het Proveniershofje als plaats voor de vreedzame muzikale kamp. Het rumoer van het stadsgewoel drong nauwelijks door tot deze oase van rust, waar de tijd al lang geleden tot stilstand lijkt te zijn gekomen En de oude, verweerde gevels van de be jaarde woningen bleken voortreffelijke klankborden voor de prille stemmen van de schoolklassenkoren. Het koor van de St. Luciaschool uit de Generaal de la Rey- straat onderwierp het eerst zijn zangpres taties aan het oordeel van de jury, die dit jaar gevormd werd door de twee consu lenten voor de schoolzang van de gemeen te Haarlem: mejuffrouw A. Michielsen en de heer W. van der Pol. Als derde lid fun geerde de heer Olivier Koop. Klankver zorging en rustige ontwikkeling waren kenmerkend voor de verantwoorde zang van dit koor. Aan de voordrachten van de kinderen van de Heilige Hartschool gaf goed toegepaste dynamiek een aardig ac cent. Een sympathieke indruk gaf het zin gen van de St. Jozefschool bij het vertol ken van twee Nederlandse liedjes. Hel koor van de St. Philomenaschool ontwik kelde wel een verdienstelijke klank, maar de voordracht bleef oppervlakkig door een te metrische continuïteit. Het koor van de Pius X-school moest in een veel te lage toonaard „Al is ons landje nog zo klein" beginnen om de intervallen van de me lodie nog zuiver te kunnen treffen. De voordracht van De slaapwandelende vos" had meer toegespitst moeten zijn om een bedoeld geestig effect te bereiken. Het „Klokke Roeland" van de Koningin Emmaschool toonde een tekort aan ver zorgde klank en accutaresse. Beter was „Sikkels blinken", behoudens de neutrale voordracht en een paar minder geslaagde wendingen. De jongens van de St. Bavo- school aan de Eemstraat zongen in „Ferme jongens" te ongelijk. De klank voor „De vier weverkens" ging, maar de voordracht was neutraal. Het koor van de St. Lucia school (voorheen St. Franciscusschool) zocht naar uitdrukking in de dynamische schakering. Voor ,,'t Ros Beyaard" ver oorzaakte dit principe niet zelden grofheid van klank. „De snijer heeft een bokkie" was een aardig liedje, dat nog wel wat meer geestige puntigheid had kunnen ver dragen. Hoewel niet alle intonaties onge rept verwerkelijkt werden, maakte de vrij lastige tweestemmige zang voor dit lied een verdienstelijke indruk. Het koor van de r.-k. Opleidingsschool aan de Nieuwe Gracht overdreef de nuan ceringen van „Wilt heden nu treden". Maar bij de uitvoering van „Voorjaar" heb ik bijzonder genoten van de fraaie jongens sopranen en de jongens-alten in hun klare tweestemmige zang. Nadat de gezamenlijke scholen onder leiding van de heer Van de Pol twee cou pletten van „Hertog Jan" en het „Wilhel mus" hadden gezongen maakte de heer P. B. van Eerdenburg, secretar' van het Centrum-comité, de beslissing van de jury bekend. De eerste prijs met de wisselbeker werd toegekend aan de St. Luciaschool (voor heen Franciscusschool), de tweede prijs aan de St. Philomenaschool, de derde prijs aan de Heilige Hartschool, de vierde prijs aan de St. Luciaschool en de vijfde prijs aan de r.-k. Opleidingsschool. P. Zwacinsivijk ADVER'I ENT1E

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 11