„LIFT NAAR HET SCHAVOT" ilmó va mmmmmmmwm Bloemencorso van 33 wagens zette zich in beweging Superieur filmwerk in Felle kleuren en klanken De medische verzorging tijdens het weekeinde Hyenas Het laatste gevecht Getuige a charge Gejaagd door de wind Lordlady en butler Het congres danst Lift naar liet schavot Journaals Draaiorgelfeest werd vrijdagavond ingezet Bom en Koeperman delen de eerste plaats Verkiezingscampagne van Federatie Haarlem P.v.d.A. UIT STAD EN STREEK ZATERDAG 10 MEI 195 8 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT DE MISDAAD is altijd al een ge liefd onderwerp geweest voor de film. Dat het vooral de Franse filmers zijn die ei zich graag mee. bezighouden be hoeft nog niet te wijzen op een on gezonde belang stelling. al zal men zich wel eens zor gen maken over het aandeel van de misdaad in d totale filmproduk- tie. Er gebeuren nogal wat moor den op het witte doek! Wanneer evenwel een film zich niet beperkt tot de sensatie, maar 's mensen drijfveren probeert te ont raadselen, die tot de misdaad leiden, dar. is er alle kans, dat de toeschouwer voor meer aandacht heeft dan voor de loutere en altijd negatieve feiten. De Franse cine matografie werkt vaak in die richting. Ik wil niet zeggen dat ze het steeds met suc ces doet. Ze wendt soms een diepere be langstelling voor dan ze eigenlijk vertoont Ze speelt de menselijke impulsen uit in een hoeveelheid, die onevenredig is aan de verwording, welke ze laat zien. De Franse filmers gaan zeer geraffineerd te werk. Hun raffinement waarborgt nochtans niet altijd eerlijkheid in het spel, dat ze spelen met de mens in casu de misdadiger. DE FILM „Lift naar het schavot" van Louis Malle ingezet in het Frans Hals theater te Haarlem onderscheidt zich gunstig van de talloze aan de misdaad ge wijde Franse films. Niet alleen omdat het verhaal zo knap in elkaar zit, maar ook omdat dat verhaal zo knap wordt verteld. Wanneer men er van onder de indruk komt is dat juist door de wijze van ver tollen. Hetzelfde gegeven zou een derde rangs film hebben kunnen opleveren Louis Malle maakte er een eerste klas stuk werk van, een échte film. Hij ver telt met beelden. Hij vertelt met wat hij laat zien. Hoofdpersonen zijn de echtge note van een louche wapenleverancier en een jongeman, die een verhouding met haar heeft. De vrouw is bezeten van liefde voor die jongeman. Ze drijft hem ertoe haar echtgenoot te doden De moord gelukt. De jongeman bemerkt echter dat hij de spo ren van zijn misdaad niet helemaal heeft uitgewist en keert terug naar de plaats van het misdrijf. Hij wordt echter in de lift opgesloten, wanneer de stroom uit valt. Een nacht vol kwellingen breekt aan. Louis Malle maakt ze ons veel meer voel baar door en in de vergeefs wachtende vrouw dan in de gevangen jongeman, die zich met handigheid en geluk wel zal we ten te bevrijden. Telkenmale roept hij de vrouw in het beeld, dwalend door de regen, vragend in de bars, die haar vriend be zoekt, pratend tegen zichzelf, zoekend, een - zaam, wanhopig. Ze had toch met hem afgesproken en hij komt niet. Of is hij dan toch, zoals zij zelf meende te zien, fnet een vriendinnetje weggereden in zijn auto7 Heeft hij de moord niet gepleegd en haar- in de steek gelaten? Zij weet niet, dat de auto door een andere jongeman is gesto len. Zij heeft er ook geen besef van dat door de complicaties, die uit deze kleine misdaad voortkomen, de moord op haar man zal worden opgehelderd en zij met haar geliefde niet eerder herenigd zal haarlem Artsen: Men raadplege, uitsluitend tele fonisch, firma J. Mathot, telefoon 11990. Dierenartsen: J. Westerman, Leidsevaart 74, Haarlem, telefoon 12111. Tandartsen: P. Blankevoort, Hazepaters- laan 1, telefoon 13725. Apotheken: Noorder-apotheek, Jan Gij- zenkade 181, telefoon 52956; Apotheek Remmers, Kruisstraat 6, telefoon 10354; Apotheek 't Gildehuys, Koninginneweg no. 3, telefoon 12038. :teemstede Artsen: A. L. C. van Lier, Pieter Aertz- laan 6, telefoon 39875 en A. J. van Ra- venswaay, Zandvoortselaan 70, tel. 27913. Wijkverpleegster: Zuster G. E. van der Hoek, Laan van Rozenburg 33, tel. 36389 bij geen gehoor eventuele boodschap pen in de bus (en in de week van zater dag 10 tot en met vrijdag 16 mei, des avonds van zes tot elf uur). Apotheken: Aerdenhout-apotheek, Zand voortselaan 162, telefoon 26772 (en in de week van zaterdag 10 tot en met vrijdag 16 mei, des avonds na zes uur). \ndvoort Artsen: P. Flieringa, Brederodestraat 1, telefoon 2181. Wijkverpleegsters: Zuster S. M. de Wil de, Zeestraat 67, telefoon 2720. Verloskundige: Zuster G. Bokma, Tol weg 6, telefoon 2816. Dierenarts: zondag 11 mei: J. Wester man, Leidsevaart 74, Haarlem, tel. 12111; 15 mei (Hemelvaartsdag): J. Beyers, Raamsingel 28, Haarlem, telefoon 13164. Apotheken: De Zandvoortse apotheek, J. J. L. A. Wijnne, Haltestraat 8, tel. 2389. tennebroek Artsen: G. Manschot, Rijksstraatweg 34, telefoon 02502 430. Wijkverpleging: Zuster W. Stuiver, Eikenlaan 1, telefoon 02502 618. HALFWEG Artsen: A. Hoekstra, telefoon'454. BLOEMENDAAL Artsen: Dokter J. A. Bosch, Bloemen- daalseweg 84, Bloemendaal, tel. 52655. Overveen: Dokter C. R. Post, Gillis Schoolmeesterlaan no. 2, Haarlem (post Overveen), tel. 10367. Aerdenhout: Dok ter J. Tjakkes, Nic. Beetslaan 6. Aer denhout, tel. 27570. Wijkverpleegsters: Zuster J. J. M. de Bruin, Kerkplein 2, Bloemendaal, tel. 50075, bgg 53202; zuster H. J. G. Lugt- hart, Anjelierenlaan 5, Aerdenhout, tel. "6876 en zuster W. Stuiver, Eikenlaan 1, Benncbroek, telefoon 02502 618. \polheken: Voor de avond- en nacht diensten zijn tot zaterdagmorgen 17 mei voor spoedeisende gevallen geopend de Elswout-Apotheek, Bloemendaalseweg 341, Overveen, tel. 16760; de Santpoortse Apotheek, Bloemendaalsestraatweg 145, Santpoort-Station, tel. 02560 8249 en de Aerdenhout-Apotheek, Zandvoortse laan 162, Aerdenhout, telefoon 26772. •isse Dr. A. J. Duymaer van Twist, Here- weg 295, tel. 3453. worden dan nadat ze haar straf als mede plichtige en aanstookster tot de moord heeft uitgezeten En dan zal ze oud zijn, een vrouw, wier beste jaren zijn heenge gaan. En wat rest dan van de liefde DEZE NOODLOTTIGE WENDING in een liefdesaffaire, welke met een crime passio- nel is begonnen, een wending, die telkens nieuwe bouwstof aandraagt voor de stel ling, dat de misdaad niet loont, is in de film meesterlijk uitgewerkt. Het gedroomd geluk breekt in scherven De misdaad is niet de deur tot het geluk: wat de gelief den dachten te verenigen, scheiden zij. De trieste gang tot die slotsom ligt navrant uitgedrukt in de gang van de vrouw langs de fel verlichte etalages en de glinsterende ruiten van de bars en nachtclubs. Haar ge zicht met de expressieve ogen, troosteloos in het beeld. Ineens dan weer de jongeman, opgesloten in de lift, zoekend naar een uit weg. En daar tussendoor het verhaal van de „joy-riders", die zich verstrikken in een net, waaruit ze niet meer zullen komen. Af en toe zet Malle dit neventhema te sterk aan. De dialogen vallen dan net iets uit de toon, omdat de film het zo goed zon der dialoog weet te stellen. Men lette maar eens op hoe weinig er gezegd wordt en hoe men toch alles beseft wat er om gaat in de mensen, waarmee we te maken krijgen. Men lette ook eens op de muziek. Ze is voortreffelijk toegepast. Ze onder steunt het verhaal in sfeer- en karaktei- tekening. Louis Malle verstaat de kunst van de beperking. Hij verstaat de kunst van de juiste hoeveelheid. Hij durft ons- te obsederen. Hij speelt met het beeld Daarom is „Lift naar het schavot" wat men noemt een film, naar de vorm geslaagd èn naar de inhoud, die nooit zo goed tot haar recht kon komen als ze niet met de zui vere expressie van de filmmiddeleh was aangepakt. In het genre van de misdaad film behoort „Lift naar het schavot" dan ook tot het beste. P. W. Franse Autobustocht bejaarden Bloemendaal. Het Comité voor de bejaarden te Bloe mendaal houdt woensdag 11 juni een auto bustocht voor de inwoners van de ge meente in de leeftijd van zeventig jaar en ouder. Dit uitstapje is speciaal bestemd voor die bejaarden, die niet zo gemakkelijk in de gelegenheid zijn op andere wijze een tochtje te maken. Belangstellenden kun nen zich vóór 15 mei opgeven bij het secre tariaat van het comité voor bejaarden, Bloemendaalseweg 188 in Overveen. „Arbeid in de gemeenschap. Onder het motto „De Arbeid in de gemeenschap" zal het r.k. volksdeel van Nieuw Vennep zich zondag in het bijzonder bezinnen op dit onderwerp. Des morgens wordt het woord gevoerd door pastoor H. Drost uit Heemstede, welke zal spreken over „De arbeid als roeping". Des avonds is pater Henri de Greve aan het woord over het onderwerp „De arbeid in gemeenschap is de dagelijkse liefdedienst van het christe lijke volk". Stadsevangelisatie. De Haarlemse Stadsevangelisatie houdt zondag in het gebouw aan de Lange Herenstraat 6 een bijeenkomst, die gewijd zal zijn aan „moe derdag". De heer W. F. Kloos spreekt bij die gelegenheid voor ouders van de kin deren der jeugdclub „Hosanna" over het onderwerp „Wie is moeder?" De tenor Willem de Mon zal zijn medewerking ver lenen. Geslaagd. In het Diaconessenhuis te Haarlem slaagden voor het examen Zie kenverpleging diploma A, de zusters: K. Bergman. E. van Duin, J. M. W. Groen, A. M. van Hanja, E. A. Hogervorst, A. J. van der Laan, W. L. Moolenaar, C. N. Sterk, J. R. Zuijderduin, A. Zijlstra. Hersenschudding. Vrijdagavond om kwart over negen is een veertienjarige typograaf uit Haarlem op de Kleverlaan nabij de Jan Haringstraat tegen een stil staande auto opgereden toen hij zijn dy namo wilde inschakelen. Hij is met een hersenschudding naar de Mariastichting vervoerd. Straatvoetbal. De onlangs opgerichte speeltuinvereniging „Delftwijk" in Haar lem-Noord zou graag met twee teams mee doen aan de straatvoetbalcompetitie van „Het Vondelkwartier", die gehouden wordt op het voetbalveld van deze speeltuin aan de Vergierdeweg. Jongens tussen tien en vijftien jaar, die met een achttal aan deze competitie willen deelnemen, kunnen zich aanmelden bij de heer Baesjou, Van Moerkerkenstraat 39, Haarlem-Noord. Geen vergunning. Toen een agent in het hoofdbureau van politie te Utrecht in het dossier der gezochte personen bladerde, stapte een 31-jarige man binnen, die een oefenvergunning voor motorrijden vroeg. Hij gaf zijn naam op en toevallig had de agent die even te voren in het dossier gelezen. De man kreeg de vergunning niet, maar werd opgesloten. Hij had namelijk nog vier maanden wegens diefstal en negen maanden wegens schaking tegoed. Men had hem niet kunnen vinden sinds hij vorig jaar uit een psychiatrische inrichting was ontsnapt. (L i d o) Victor Mature en Diana Dors zijn de sterren in „Hyena's van de weg", een Amerikaanse produktie, die een zwak verhaaltje aan een melodramatische in slag paart. Mature speelt de rol van een Amerikaan, die als vrachtautochauffeur in Liverpool' in Engeland ernstige moeilijk heden ondervindt bij het krijgen van werk. Ten einde raad verbindt hij zich met een louche ondernemer, die vroeger zelf chauf feur geweest is en die zich om uit bepaal de financiële moeilijkheden te komen ver laagt tot oneerlijke praktijken. De Ameri kaan doet hieraan mee, aan welke beslis sing de weelderige vrouw van de onder nemer wel niet vreemd zal zijn geweest. Zij althans blijkt een duidelijke voorkeur voor de chauffeur te hebben. De misdadig heid en de moeilijkheden met de aantrek kelijke vrouw bezorgen de Amerikaan ern stige conflicten met zijn eigen vrouw en zoontje. Regisseur Ken Hughes slaagt er in een goede afloop aan het verhaal te geven. Voor de liefhebbers van het genre ..Misdaad en liefde". De film is tot en met maandag in Lido te zien. Daarna volgt tot en met donderdag een reprise van het reeds eerder door ons besproken filmwerk „Bonjour tristesse", naar de bekende ro man van Francoise Sagan. R o x y De film „Het laatste ge vecht" is gecomponeerd rond één van de meest dramatische momenten uit de Amerikaanse geschiedenis: de slag van Little Big Hom, waarbij een groep blanke militairen onder leiding van kolonel Gus- ters werd uitgeroeid door een sterke macht Sioux-indianen onder bevel van de legendarische „Sitting Bull". De film ver telt (in kleuren) het voorspel tot deze slachting aan de hand van de belevenissen van de koppige Parrish, een legerofficier, die voortdurend overhoop ligt met zijn superieuren, maar die beter dan zij inziet welke houding tegenover de indianen zou moeten worden ingenomen. Zijn gezichts punten brengen hem tot een handeling, die door zijn meerderen verraad wordt ge noemd en waarvoor hij dan ook ter dood wordt veroordeeld. President Grant ver leent hem tenslotte gratie. De boeiende film besluit met massale opnamen van de beroemde slag. „Het laatste gevecht" is van vrijdag tot en met zondag in Roxy te zien. Daarna draait tot en met donderdag „De vijand uit het heelal" een „science fic- tion"-verhaal over een geleerde, die ont dekt, dat wezens van een andere planeet op aarde zijn geland. Na een lange raeks van avonturen slaagt de hoofdfiguur erin het complot te ontmaskeren. (Luxor en Rembrandt) Niet zo heel lang geleden hebben wij deze film reeds over de film schreven, mogen we boeiende aangelegenheid, waarin wij wor den gekend, boeiend vooral door de supe rioriteit, waarmee Charles Laughton de rol speelt van een pleiter, die met hart en ziel een zaak verdedigt, omtrent welks toedracht hij pas na het proces wordt in gelicht. De film eindigt dan ook zeer ver rassend. Ze is door Billy Wilder goed ge regisseerd, maar zal het meest intrigeren kT e door Laugton's imposante verschijning en Mariene Dietrichs „dubbelspel". (C i n e m a P a 1 a c e) Na alles wat we reeds over deze film schreven, mogne we wel volstaan met te vermelden dat. de verfilming van Margaret Mitchell's roman nog genoeg in trek is om een hervertoning tot een weinig riskante zaak te rrjaken. Een vaak imposant schouwspel wordt er mee geserveerd. (Studio) De droogkomische Engelse parodie op het standsbewustzijn doet het blijkbaar best. Ze blijft nog een week in dit theater. (Minerva) Tot en met zondag kan men in de avondvoorstelling een oude Weense affaire savoureren in de vorm van de gezellige film, die aan het Wener Con gres is gewijd. Een spel met de historie in 'n groots opgezette montering. In de mati nees gaat de klucht „Staasvijand no. II". Maandag volgt een reprise van Hitchcock's thriller „Strangers on a train". Woensdag en donderdag Danny ICaye op zijn best in „De Wonderman". (Frans Hals) Elders in dit nummer vindt men een uitvoerige bespreVng van deze knappe Franse film. Nederlands Nieuws van Polygoon heeft opnamen van de dodenherdenking op 3 mei op de Waalsdorpervlakte en op de Dam in Amsterdam. Bijzonder aardig was de reportage van de feestelijkheden op f mei in het typisch Nederlandse plaatsj' Broek in Waterland, waar de bevrijdings optocht bijna geen belangstelling onder vond, omdat.praktisch alle inwoners var Broek eraan deelnamen. Voorts was e: een reportage van archeologisch bodem onderzoek in Suriname en van de voetbal wedstrijd NederlandTurkije, waarbi; een groot deel van de wedstrijd (in het Turks) werd verslagen door de verslagge ver van de Turkse radio-omroep. Spiegel van Nederland had ook opna men van deze interland voetbalwedstrijd en van de dodenherdenking. Verder wa ren er reportages van het jubileum van de Koninklijke Militaire Academie en van de verkiezing van Miss Holland. Receptie politiesportvereniging Ter gelegenheid van haar twintigjarig bestaan zal de politie sport- en schietver eniging „Heemstede" zaterdag 17 mei re cipiëren in het verversingshuis van het wandelbos „Groenendaal". De receptie wordt gehouden des middags van drie tot vijf uur. Vakantie voor slagers. De Haarlemse slagers zullen dit jaar bij rooster vakantie kunnen opnemen gedurende zes werk dagen in de periode liggende tussen 1 juni 1958 en 7 september 1958. Wat zij nu ook kwamen verzinnebeel den, het bléven aardige lachende meis jes in de bloemen, die vanmorgen hoog van de praalwagens van het bloemen corso in de Bollenstreek het publiek toewuifden. Zet haar op een vis of op een komeet, zij zullen er altijd een be koorlijk geheel mee vormen, vooral wanneer dergelijke voertuigenook r.og uit louter bloemen bestaan. -J tlCiS VCIH t'.C üüli&llb. .V-j.-v ,'ifc'C— ben de laatste dagen tot diep in de nacht gewerkt aan de opbouw van het bloemencorso, dat vanmiddag onder grote belangstelling door het hoVenge- '<nèd trok. in Lisse ziet men deze men sen bezig aan de totstandkoming van een afschrikwekkend prehistorisch dier, dat opgebouwd is met behulp van "•pfelijke lentebloemen. De bestuursleden van de Stichting Haar lem-Noord, die de laatste dagen druk in de weer waren voor de voorbereiding van het draaiorgelconcours, hebben vrijdag avond gezorgd, dat de bewoners uit de omgeving van het Julianapark en belang stellenden reeds een voorproefje kregen. Nabij de Generaal Cronjéstraat was het Sneker pierement „De Waterpoorter" opgesteld die vrolijke klanken liet horen. De voorzitter van de Kring van Draaior gelvrienden, mr. Romke de Waard, was naar Haarlem gekomen om een toelichting te geven over draaiorgels en om mede delingen te doen over het concours dat vandaag in Haarlem gehouden wordt. De Vrijdagavond is in Den Haag de vijfde en laatste ronde gespeeld van een inter nationaal damtoernooi. De uitslagen waren: Bom (Ned.)Van Dijk (Ned.) 1-1; Hisard (Fr.)Gordijn (Ned.) 1-1; Roozenburg (Ned.) Koeperman (Rusl.) 1-1. hele dag zijn drie orgels op enkele punten in het centrum opgesteld en vanavond om halfacht begint op de Zaanenlaan het concours, waaraan tien orgels uit het land deelnemen. Om kwart over zevenen ver trekken de orgels van het Frans Hals plein. De Bollenstreek beleefde vandaag weer het jaarlijkse spectaculaire evenement, waarmee het duizenden belangstellenden weet te trekken. Al vroeg hadden die zich langs de wegen in Hillegom, Lisse en Sas- senheim opgesteld om de praalwagens van het Bloemencorso toch vooral goed te kunnen zien. Bij de Warmonderdam was het al vroeg één en al drukte. De wagens stonden hier in een lang stoet opgesteld om door een jury te worden bekeken. De artistiek adviseur Jos van Driel ging van wagen tot wagen om hier of daar nog even een laatste hand aan de kleurrijke werk stukken te leggen. Dank zij grote ladder wagens konden de bloemenkoninginnen hun hoge posities innemen. Zij waren nog niet gezeten of moesten reeds minzaam lachend poseren voor een legertje foto grafen. De bloemenkoninginnen en andere lief tallige meisjes zijn weer in een ruim aantal op de wagens aanwezig. Er zijn ook enkele praalwagens, die zonder een dergelijke gar nering van vrouwelijk schoon het aan kijken volkomen waard zijn. Er is bijvoor beeld „Ontdekking", een wagen, die de mens als zoeker naar het nieuwe en be heerser van de natuur uitbeeldt. Deze „Lenteparade" werd geopend door ..Lentekinderen", een wagen, die de triomf van de lente op de winter symboliseert. Om elf uur zette deze wagen zich in be weging. Een prachtige praalwagen is „Ta rantella": enige danseresjes in een over dadig decor van bloemen en heesters. De Bond- van Detail Bloembollenhandelaren ;aat met zijn wagen zien hoe het bij de dwaze tulpenhandel in de vroeger jaren toeging. Na een machtige feniks, die uit haar as herrijst, te hebben bekeken, komt men in de oosterse sfeer. Op een vliegend tapijc van hyacinten troont een oosterling in waardige rust. De godin van de lente zetelt tussen een rijke bloemenschat. „On- dine", dochter van de zee, vindt haar rid der Hugo, zoon van het land. Een komeet suist de ruimte in, waarmee de afdeling Hillegom van Bloembollencultuur wil zeg gen: ,,'s mensen toekomst ligt in de on bekende ruimte". Lentefeeën, mytholo gische figuren als Venus en Adonis, vogels en maanvissen worden in een overdaad aan kleuren en sierlijke lijnen in dit uit drieëndertig wagens bestaande corso uit gebeeld. De kleuren zijn zeer fel: diep-blauw en rood overheersen, waardoor de wagens sterker dan ooit tegen de omgeving afste ken. Sommige wagens vertonen een over vloed aan bogen, die soms omspannen zijn met fijngekleurd gaas. Negentien muziek korpsen zorgden voor de klanken bij de kleuren van deze Lenteparade, onder an dere lieten een Duits korps en een Engel se band, gelegerd in Duitsland, hun klan ken horen. Met het oog op de komende gemeente raadsverkiezingen belegt de federatie Haarlem van de Partij van de Arbeid deze maand op verscheidene punten van de stad openbare vergaderingen. Leden van de P.v.d.A.-fractie in de Haarlemse ge meenteraad zullen op deze bijeenkomsten onderwerpen van verschillende aard be handelen, waarna er gelegenheid is tot het stellen van vragen. Maandagavond 12 mei houdt mevrouw T. Kerkhoff-Pet onder het motto „Uw kostbaarste bezit" in het wijkgebouw Ge dempte Oude Gracht 104 een inleiding over de gemeentelijke zorg voor de volksge zondheid. De wethouders D. J. A. Geluk en W. F. Happé spreken vrijdagavond 16 mei in Spaarndam over een nader te bepalen on derwerp. Maandagavond 19 mei vindt in het clubgebouw van de speeltuinvereni ging „Het Oosterkwartier" aan de Ber nard Zweersstraat in Haarlem-Oost een openbare wijkvergadering plaats. Een fo rum, waarin zitting hebben mevrouw E. Smitz-Peper en de heren W. Mensink (voorzitter), J. Willemse, D. J. A. Geluk, W. F. Happé en A. P. N. Pielage, zal vra gen beantwoorden over gemeentepolitiek. Onder het motto „Schep ruimte" zullen wethouder D. J. A. Geluk en drs. J. J. Voogd op dinsdagavond 20 mei in het wijkge- bouw aan de Gedempte Oude Gracht 104 inleidingen houden over onderwijs, sport, recreatie en culturele zorg. Woensdag 21 mei is er in feest zaal „Noord" aan de Rijksstraatweg in Haarlem-Noord een forumavond. Me vrouw T. Kerkhoff-Pet, mevrouw J. J. van der Wel-Beije en de heren D. J. A. Geluk (voorzitter), W. F. Happé, H. Verdoorn en J. Prikkel beantwoorden vragen ovei*" gemeentepolitiek. Tot slot is er op vrijdagavond in het zelfde gebouw een openbare wijkvergade ring. Vragen over gemeentepolitiek zullen kunnen worden gesteld aan een forum be staande uit mevrouw M. van der Wall- Duyvendak en de heren D. J. A. Geluk (voorzitter), G. Jansen, P. W. Voskuilen, W. Mensink en W. F. Happé. Nieuws in het kort

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 7